Resultaat geluidsmetingen jver twee weken openbaar B. en w. willen werklozenproject Schoolraad praat over lieuwe basisschool Viekkenplan 't Ruige Velt Gezellige „Beestenbende" 5EMEENTE HEEFT RAPPORT AL BINNEN Donderdag 15 oktober ipenbare bijeenkomst VID0- groep Gospelgroep in Dorpskerk Leusder Krant Aanvraag ingediend bij CRM Bijstandregeling schoolverlaters FOTO-KOPIE NODIG? Commentaren/ Aieniiijjen plaatselijk nieuws Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN Over een kleine twee reken zal wellicht het resultaat ipenbaar worden gemaakt van de eluidsmetlngen die zijn verricht van 9 augustus tot 15 september bij het roefcrossen op de Leusderheide. )e gemeente Leusden heeft het rap- lort van de metingen van het bureau eluid van Provinciale Waterstaat al ekregen. Volgens de afdeling voor- chting van de gemeente kan over at rapport nog niets worden meege- leeld, omdat eerst hét college van B. n W. het resultaat van de metingen ril bestuderen. Eind augustus en begin september rerd zoals bekend op het (tijdelijke) irossterrein op de Leusderheide aan Ie Kolonel van Royenweg door de lotorclub Zeist en de Crossvereni- jing Leusden gedurende een proef- leriode van zes weken gecrossed. let gemeentebestuur had deze roefperiode ingesteld om meer in zicht te Krijgen in ae te verwachten geluidsproduktie, wanneer beide verenigingen definitief over het crossterrein kunnen beschikken Van het ministerie van Defensie heeft de Motorclub Zeist en de Crossvereni ging Leusden toestemming gekre gen om het terrein nabij de tankwerk plaats op de Leusderheide geduren de een jaar bij wijze van proef te gebruiken voor crossaktiviteiten. Me de met het oog op de belangen van de omwonenden wilde het gemeentebe stuur eerst meer inzicht krijgen in de geluidsproduktie van de crossmoto ren. Vandaar de proefperiode waarin de geluidsmetingen door Provinciale Waterstaat zijn verricht Diverse omwonenden, de bewo ners van het buurtschap Waterloo, zijn al op voorhand tegen de crossak tiviteiten op de Leusderheide. Zij ze gen tijdens de proefperiode erg veel last te hebben ondervonden van het motorgebrul Over ongeveer veertien dagen wordt het resultaat openbaar gemaakt van de geluidsmetingen bij het proefcrossen op de Leusderheide. Rozendaallaan9 Leusden-C. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN Burgemeester en wethouders van Leusden hebben besloten bij het ministerie van Cultuur Recreatie en Maatschap pelijk Werk (CRM) een aanvraag in te dienen voor een eventueel in Leusden te beginnen sociaal-cul tureel aktiviteitenproject voor werklozen. Bij de aanvraag van de gemeente is een voorlopig ontwerp-programma gevoegd, dat bestaat uit een trefcentrum waar de deelne mers aan het verlangde project (werklozen) elkaar kunnen ontmoe ten; een vrijwilligers-vacaturebank, dat wil zeggen een ..bemiddelaar" tussen instellingen op sociaal-cultureel ge bied die vrijwilligers vragen en men sen die op dat vlak vrijwilligerswerk zouden willen doen; cursussen en themadagen over onderwerpen waarvoor bij de deelne mers aan het project belangstelling bestaat. Het college van B. en W. heeft bij de aanvraag overwogen, dat in de prak tijk werklozenprojecten vaak na een zeer kort bestaan het loodje leggen door gebrek aan belangstelling of door de slechte financiële positie van de gemeente, maar dat het anderzijds voor een aantal werkloze inwoners van de gemeente zinvol zou kunnen zijn om een dergelijk project te star ten. Het dagelijks bestuur van Leus den maakt daarbij het voorbehoud, dat het in het leven roepen van een werklozenproject afhankelijk is van het antwoord op de vraag of de ge meente een bijdrage kan krijgen in de kosten en tot welk bedrag. LEUSDEN De gemeenschappe- Ijke schoolraad voor het openbaar onderwijs houdt op donderdag 15 oktober een openbare bijeenkomst. Het onderwerp van deze avond, die om 20.15 uur begint, is „Ouders en leerkrachten In de nieuwe basis school". De bijeenkomst wordt ge houden in het Astma-centrum, La- rikslaan 1. Nadat de schoolraad in 1979 aan dacht besteed heeft aan het proces met name in Achterveld, in 1980 aan de nascholing, wil de schoolraad nu aandacht besteden aan de gezamen lijke verantwoordelijkheid van ou ders en leerkrachten en over hoe men gezamenlijk richting nieuwe basis school gaat Als inleider is de heerT van Capel- leveen. voorzitter van de Stuurgroep Innovatie Basisonderwijs, uitgeno digd. Hij zal vergezeld zijn van één of twee Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Verantwoordelijke redaktie: Bert Vos Marnlx Kreljns (pl. verv.) Redaktie: Bertien Engelkens Caspar van Loo. Inlevering kopij en advertenties: voor het dinsdagnummer tot uiter lijk maandagmiddag 12.00 uur, voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant, Rozendaallaan 9, Leusden-Centrum. Op werkdagen geopend van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Abonnementsgeld: f 50,40 per jaar; f 25,70 per half jaar; f 13,10 per kwartaal. Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18.00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur), tel. 033-940691. Bij geen gehoor kunt u kontakt op nemen met onze inspekteur bezor ging, overdag 03420-16141, toestel 44. Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant ge publiceerde foto's kunt u nabestel len (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruit betaling van f 5,- per exemplaar (formaat 13 x 18 cm) op giro: 871441 t.n.v. BDU b.v. te Barneveld, met duidelijke vermelding van ge wenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. U kunt ook kontant beta len op ons kantoor, Rozendaallaan 9, Leusden/Centrum Ongeveer drie tot vier weken na be taling ontvangt u de gewenste fo to's thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU-kranten- kombinatie te Barneveld. medewerkers, een specifiek voor het kleuteronderwijs en een voor het la ger onderwijs. De avond wordt besloten met een discussie naar aanleiding van de ge houden inleidingen. De schoolraad hoopt dat veel ouders, leerkrachten en beleidsmakers zullen komen, want de nieuwe basisschool staat nagenoeg voor de deur LEUSDEN Bij voldoende be langstelling kan er weer een VIDO- groep gestart worden in Leusden. VIDÓ betekent Vrouwen In De Over gang. Het doel van de VIDO is vrouwen tussen 40 en 60 jaar bij elkaar te brengen in groepen waar zij hun ideeën en moeilijkheden kunnen ui ten, om zo elkaar door deze soms moeilijke tijd heen te helpen. Niet alleen lichamelijke klachten maar ook veranderde levensomstan digheden zoals het wegvallen van een deel van de huishoudelijke taak wanneer de kinderen het huis uitzijn, kunnen een reden zijn waarom men zich met prettig voelt. Vele faktoren kunnen hiermee te ma ken hebben. Daarom is het fijn te weten dat je niet de enige bent met deze problemen Voor inlichtingen en/of opgeven: Anneke van Hasselt telefoon 940216 en Dinle van Dorp telefoon 940835. (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN-Dil is dan een afbeelding van het (lang verwachte) viekkenplan voor het gebied 't Ruige Velt Vanavond wordt in de vergadering van de raadscommissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening gepraat over de stand van zaken met betrekking tot het plan 't Ruige Velt. Op deze foto van het viekkenplan (de mogeliike stedebouwkundige structuur) is rechts van het midden het befaamde Huis van Sport ingetekend. De grote vlek links van het midden is een groenvoorziening rondom de huidige boerderij van Daatselaar de grote donkere blokken bovenin (langs het toekomstige nieuwe gedeelte van de Noorderandweg) stellen bedrijven voor die daar gevestigd kunnen worden. Het witte vlekje rechts op de afbeelding (langs de Middenweg) geeft het sub-woonwagenkampje aan. De smalle, donkere rechthoekige strepen staan voor woningen. Gedacht wordt aan de bouw van 500 a 600 woningen in 't Ruige Velt. Dit gebied ligt globaal tussen de Zwarteweg. Eikenlaan, Middenweg en Liniedijk. LEUSDEN Het was een gezellige „Beestenbende" afgelopen woens dag in Lisidunahof. Zo'n 15 kinderen kwamen hun huisdieren aan de be woners laten zien. Dit alles gebeurde naar aanleiding van Dierendag. Die ren als konijnen, katten en kippen —ook uit de tuin van Lisidunahof zelf waren te bekijken. Allemaal in een kooi, want dat was de voorwaarde. De haan van Caroline van Hazelen genoot iets meer vrijheid: hij zat aan een touwtje op het hoofd van zijn bazinnetje! Veel bewoners van Lisidunahof zijn bijzonder gesteld op kinderen en dieren: zij roepen vertedering op bij de bewoneers Aktiviteitenbegeleider Gerard Groenendijk meende dat de wat te leurstellende opkomst te wijten was aan het feit dat men honden geweerd had van ..Beestenbende" Aan de andere kant was dit groepje kinderen en hun dieren nu net groot genoeg om voor de bewoners een gemoede lijke middag in de rekreatiezaal te scheppen. Een kwis liep als een rode draad door de middag Nadat de dieren een plaatsje hadden gekregen konden de kinderen en bewoners kijken naar een clownsakt Tenslotte maakte de jury. bestaan de uit mevrouw Strootman be woonster Martin Louw en Sylvia Huisman personeelsleden de genen bekend die voor een prijs in aanmerking kwamen Het meest bij zondere dier was de haan van Caroli ne en de lapjeskat ..Junny" bleek het leukst koppie te hebben „Alle dieren waren goed verzorgd" vond de jury. Ingrid Abbing had daar bij het meest haar best gedaan en kon daarom de prijs voor het best ver zorgde dier in de wacht slepen. LEUSDEN ZUID Zondag 11 ok tober om 19.30 uur treedt de bekende Gospelgroep „Relite, the band and the singers" op in de Dorpskerk aan de Arnhemseweg in Leusden-Zuid. De in 1978 officieel opgerichte „Stichting Gospel Relite" komt uit Bilthoven en staat onder leiding van Hans Jacobse Voorheen was de groep bekend onder de naam 'Oeku- menisch Jongerenkoor Bilthoven" Het doel van Relite is het op eigen tijdse wijze uitdragen van het Evangelie, onder andere door en voor de jeugd. Het koor bestaat uit 22 man en de band uit zes en ze brengen een repertoire van meerstemmige, ritmisch gezongen oude en nieuwe gospelsongs. Daarnaast werken ze veel met eigen materiaal en bewer kingen. ledereen is zondagavond van harte welkom in de jeugddienst. De kerk gaat om 18.00 uur open en de toe gang is gratis. - gezellige Beestenbende. LEUSDEN De regeling voor schoolverlaters is veranderd: voor taan kunnen schoolverlaters bene den de leeftijd van 21 jaar pas na een half jaar wachttijd in aanmerking ko men voor een eigen bijstandsuitke ring als zij nog werkloos zijn. Tot dan zijn zij net als tijdens de opleiding voor het levensonder houd aangewezen op de ouders. De wachttijd begint aan het eind van het kwartaal waarin men met de oplei ding is opgehouden. Is dat omstreeks de zomvervakantie het geval ge weest, dan gaat de uitkering in op 1 januari (en niet op 1 oktober, zoals tot nu toe meestal het geval was). Deze regels gelden zowel voor thuiswonenden als voor hen die tij dens hun opleiding niet bij hun ou ders woonden. Gedurende de wacht tijd kan geen bijstand worden gege ven, dus ook niet als de schoolverla ter zelfstandig woont. KINDERBIJSLAG In verband met deze nieuwe rege ling is de Algemene Kinderbijslagwet gewijzigd. Deze wijziging komt erop neer dat gedurende de wachttijd de kinderbijslag (enkel- of meervoudig) ..doorloopt" Dit echter alleen als de schoolverlater zich tijdig als werk zoekende neett laten inschrijven bij het gewestelijk arbeidsbureau en ook ingeschreven blijft. Als deschoolver- later meeverzekerd was voor de Zie kenfondswet blijft dat in de wachttijd zo. BELANGRIJKE PUNTEN De vastgestelde wachttijd blijft gehandhaafd, ook als men in deze periode enige tijd gewerkt heeft; Voor werklozen beneden 21 jaar die uit het buitenland afkomstig zijn of daaruit terugkeren geldt dezelfde wachttijd. Deze gaat in aan het einde van het kwartaal waarin men in Nederland aan kwam, Vanaf 21 jaar geldt de wachttijd niet Dan wordt aangesloten bij de termijnen voor de studiefinancie ring. ook als de ouders de oplei ding zelf betaald hebben De medewerkers van de afdeling Sociale Zaken, Burg. de Beaufortweg 63, telefoon 941247, toestel 215, zijn graag bereid zonodig nadere infor matie over de nieuwe regeling te geven. De afdeling Sociale Zaken is elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur voor het publiek geopend. WONINGSTICHTING LEUSDEN ONDER DE PANNEN Een unieke gebeurtenis. De Woningstichting Leusden gaat in volle eendracht samenwer ken met de gemeente Leusden om het plan Claeverenblad-Wil- denburg uit te voeren. Geen af zonderlijke projekten meer, maar uitvoering onder één vorm-coördinator. Toch is wet houder Jan Wagenaar er niet he lemaal in geslaagd om zijn ideeën te konkretiseren. In een interview dat we met hem had den, lanceerde hij het plan om in Claeverenblad-Wildenburg met één type woning te werken, uit gevoerd door één aannemer. „We zetten die elfhonderd wo ningen in één keer op de rails", zei hij toen, borrelend van en thousiasme. Hij hoopte, dat de Woningstichting Leusden be reid zou zijn om voor dit projekt het ontwerp over te laten aan één gezamenlijke architect. Daarin is de wethouder duidelijk niet geslaagd. Onder leiding van wat men bij de gemeente voor de verandering een vorm-coör dinator noemt zullen twee archi tecten de plannen gaan uitwer ken, Klunder namens de ge meente, Thomas namens de WSL. Het op zich kostenbespa rende plan om van één basis type uit te gaan waarbij allerlei variaties mogelijk zouden zijn, zit er dus niet helemaal In. Niettemin komt men nu aardig in de richting, doordat de ge meente en de WSL hun projek ten niet langer afzonderlijk, naast elkaar, gaan uitvoeren, maar heel nauw samenwerken. In feite is nu sprake van twee bouwstromen, die zoveel moge lijk op elkaar afgestemd, samen van start zullen gaan. Je zou kunnen spreken van een verzoe ning tussen het bestuur van de Woningstichting Leusden en het gemeentebestuur, nadat in het verleden regelmatig sprake was van een konfliktsituatie door een verschil aan inzicht ten aanzien van de Leusdense so ciale woningbouw. Het is ver heugend te konstateren, dat men elkaar heeft gevonden. Dat daarbij de WSL in feite heeft ge kregen, waar WSL-voorzitter Van der Weijden bij de opening van de Van Dam-woningen om heeft gevraagd, is extra verheu gend. Honderd extra goedkope woningwetwoningen zullen ten goede komen aan laagst-betaal- den in Leusden. Het enige waar we nu nog on ze twijfels over hebben is de in vulling van het plan zelf. Niet zo zeer omdat een bedrijf als Bre- dero met de uitvoering wordt be last, maar eerder omdat een groot plan wordt ingevuld met slechts enkele woningtypes. Het eist van de architecten en de vorm-coördinator (de stede bouwkundige) veel inventiviteit om vanuit dit basisgegeven een wijk te scheppen, die net zo ge varieerd en aantrekkelijk zal zijn als de eerder in Leusden ge bouwde wijken. Er zal voor ge waakt moeten worden, dat op nieuw de fout van Rozendaal (Eurowoningen) gemaakt wordt. Ook dat zou een wijk van elfhon derd dezelfde woningen wor den. Het werd een mislukking - mede door financiële oorzaken - en dat is maar goed geweest ook. Met alle respekt voor de vormgeving van architect Klun der ten aanzien van deze Euro woningen, moeten we er niet aan denken dat het een wijk van elfhonderd van deze woningen had kunnen worden. Want dat was gewoon teveel van het goe deVandaar onze twijfels. Het is zaak van de raad om steeds alert te blijven bij de ver dere invulling van het plan. Een ander punt in het plan is de voorgenomen verdichting, méér woningen op één hectare. Een wens van met name de pro gressieve partijen in de raad, waar indertijd Marion Defares zich nog sterk voor heeft ge maakt. Verdichting zónder dat dit ten koste gaat van de woon omgeving. Ook dat vereist een grote mate van inventiviteit van de vormgevers. Architect Klun der heeft met Rozendaal al be wezen, dat het kan. Want de woonomgeving van die wijk ziet er bijzonder aantrekkelijk uit, ondanks de verdichting die heeft plaats gevonden. Kortom: de konkretisering van de wijken Claeverenblad en Wildenburg kan heel positief uit vallen, mits men in de haast van de versnelling niet die versnelde bouw als doel op zich stelt en daarbij de belangrijke aspekten van woonomgeving en leefbaar heid niet op de achtergrond stelt. Het is van groot belang, dat de raad „er bij blijft" en stap voor stap blijft volgen wat ge meentebestuur, WSL en vorm gevers in de „bouwkeuken" voor ons aan het bakken zijn. V. DINSDAG 6 OKTOBER 1981

Leusder Krant | 1981 | | pagina 3