Achterveldse dames klopten Laren: 4-0 Is het fair om anderen de zorgen te laten als er plotseling iets gebeurt... Honderden kinderen huldigden dr. Boersema EHBO hield ledenvergadering Twaalf en half jaar in Achterveld Aktiviteiten K.P.O. ■eu sd e p k run Is Baarden wedstrijd A'veld in trek Onderlinge Hulp: onze naam zegt wat we doen. De Waardevaste Onderlinge Hulp Polis. Bel vrijblijvend met onze adviseur of stuur de bon op. f" Informatiebon n helpt als verdriet alles overheerst I enveloppe zonder postzegel aan: Organisatie festiviteiten rond 75-jarig bestaan bieb Achtervelds nieuws DINSDAG 6 OKTOBER 1981 ACHTERVELD De baar- dengroelwedstrljd, die In ver band met het 600-jarig bestaan van Achterveld wordt gehouden, is blijkbaar wel aangeslagen bij de Achterveldse mannelijke be volking. Uit de vele binnengeko men telefoontjes blijkt ook dat er wel een aantal mannen mee wil doen, dat nu reeds in het bezit is van een baard. Deze heren wil len echter hun baard niet af laten scheren op maandag 2 novem ber. Door de betrokken commis sie is nu besloten een extra wed strijd uit te schrijven voor die personen die nu reeds een baard hebben en deze niet willen laten afscheren. Ook hiervoor zijn drie prijzen beschikbaar gesteld. De inschrijving voor de baard- groeiwedstrijd is op maandag 2 november om 20.00 uur in Ons Gebouw. Dit is zowel voor de mannen zonder baard als voor de mannen met baard Die avond zullen er kappers aanwe zig zijn die de mannen zonder baard glad zullen scheren, zodat allen op dinsdag 3 november met een glad geschoren gelaat aan de wedtrijd kunnen begin nen. Wie aan deze wedstrijd mee wil doen, kan zich dus op maan dag 2 november laten inschrij ven Zij die door bijzondere om standigheden zoals bijv. verblijf in het buitenland die avond niet aanwezig kunnen zijn, dienen voor die tijd contact op te nemen met Ab Vlug, tel. 1239 of W van Middelaar, tel 2001 De jury zal bestaan uit erkende kappers en kapsters De prijsuitreiking zal plaats vinden op zaterdagavond 4 september 1982 in de feesttent Tot die dag zal de baard moeten blijven staan. ACHTERVELD Zondagmorgen speelde het Achterveldse dames elf tal een thuiswedstrijd tegen de da mes uit Laren. De wedstrijd werd gespeeld in de stromende regen on der leiding van scheidsrechter Hor- stink. Al direct na de aftrap begon Achterveld met de aanval, doch de achterhoede van Laren hield goed stand. Na 18 minuten spelen werd een lange trap van de hard zwoegen de Marieke van Daatselaar door de achterhoede van Laren volledig ge mist. Linda van Hamersveld wist hier goed van te profiteren en met een diagonaal schot in de rechter bene denhoek gaf zij de keepster van La ren het nakijken: 1-0. Laren probeerde wel terug te ko men, vooral over links, doch de zeer sterk spelende Margaret van Druten ruimde goed op. Na 25 miuten spelen was het Jacqueline Gerritsen die op links er vandoor ging met de bal. Ze zette de bal goed voor naar Linda Hamersveld die echter knalhard op de lat schoot. De terug springende bal werd door Hetty Tolboom jammer genoed net naast geschoten Ongeveer 5 minuten voor rust ont ving Carina Prinsen de bal Ze zag de sprintende Linda Hamerveld gaan en gaf de bal keurig in de ruimte waar door Linda voor de tweede maal kon scoren. De rust ging dan ook in met een 2-0 voorsprong. BEHOUDEND Na de rust speelde Achterveld de eerste 10 minuten behoudend waar door de bal veel op het middenveld bleef De moegestreden Hetty Tol boom werd vervangen door Monique v. d. Goes* Jn de 55ste minuut was het Hetty v. d. Heuvel die het de laatste vrouw van Laren erg moeilijk maakte De bal werd teruggespeeld op de keepster van Laren. Deze was echter al uit haar doel en de terugspeelbal was te hard voor haar om deze nog te kunnen keren waar door de stand 3-0 werd Achterveld zat op rozen en Laren was moegestreden. Het is aan hun keepster te danken dat de ach terstand niet groter werd. Carina Prinsen die in de spits goed scoorde had een keer pech. Zij zag haar schot gestopt door de Larense keepster. In de 60ste minuut werd opieuw Linda van Hamersveld aangespeeld en was het weer raak 4-0. Drie minuten later weer een goede aanval van Achter veld. Het schot van Linda van Ha mersveld werd door de lat gekeerd. De terugkaatsende bal werd door Anja van Middelaar net naast ge schoten. Ongeveer 5 minuten voor het eindsignaal kreeg Achterveld een vrije trap toegewezen juist buiten de 16 meter lijn. Hetty v. d Heuvel nam deze vrije schop en schoot dwars door de opgestelde muur van de tegenpartij. Geluk voor Laren, de bal ging net naast. Achterveld speelde de wedstrijd rustig uit en won met 4-0 ACHTERVELD - Dinsdagavond hield de plaatselijke E.H.B.O. afde ling haar jaarlijkse algemene leden vergadering. Met inbegrip van het bestuur waren er 29 leden aanwezig. De voorzitter opende de vergadering met een hartelijk welkom tot de aan wezigen. In het bijzonder verwel komde hij de heer Van Wel van het Districtsbestuur en de echtgenote van het bestuurslid T. Blom. De notu len van de vorige ledenvergadering werden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek dat er weer een zeer actief jaar achter de rug was. Niet alleen met de cursusavonden en de oefenavonden, doch ook met het verlenen van assistentles bij diverse evenementen en het deelnemen aan de rayon-, districts- en landenwed- strijden. De vereniging telt momen teel 115 leden, waarvan het meren deel uit vrouwen bestaat. Bij het agendapunt mededelingen deelde de voorzitter mede dat de heren Koch en Winthouwer bij de oefenavon den weer als instructeurs zouden optre den. De pleisteractie is uitgesteld en de bloedslag voor 1982 zal worden gehou den op 14 september 1982 Uit het ver slag van de penningmeesteresse bleek dat de vereniging dit jaar niet met ver lies had gewerkt Als kascommissielid was aftredend mevrouw L van Houten-de Zwart. In haar plaats stelde de heer M van Wes- terlaak zich beschikbaar zodat deze commissie nu bestaat uit mevrouw L van Veen en de heer M. van Wester- laak. Door omstandigheden was de ac tiviteitencommissie niet in staat ge weest om veel te organiseren Alleen de gehouden St. Nicolaasavond was geor ganiseerd en het clubblad was door hen in het leven geroepen. De commissie hoopte in het komende seizoen wel meer ontspanningsavonden te kunnen organiseren. VERKIEZING Na de pauze werd de bestuursverkie zing gehouden. Periodiek aftredend was de heer A L. Janssen, die zich weer herkiesbaar had gesteld. Daar er geen tegenkandidaten waren inge bracht werd de heer Janssen weer als bestuurslid aangenomen Daar het voor het bestuurslid T. Blom niet meer moge lijk was, mede gezien het feit dat hij in Woudenberg woont, om alle oefen avonden bij te wonen en zijn functie als bestuurslid mede hierdoor niet naar be horen kan uitoefenen, nam deze ont slag als bestuurslid en bedankte levens als lid van de vereniging. Door het be stuur werd als nieuw bestuurslid voor gesteld de heer H. van Nimwegen. Daar ook nu geen tegenkandidaten waren in gebracht werd ook deze als bestuurslid aangenomen De voorzitter bedankte de beide heren dat zij zich beschikbaar had gesteld en was blij dat er door de benoeming van H van Nimwegen nu ook eens jong bloed in het bestuur was gekomen De heer Blom werd hartelijk dank gezegd voor al het werk dat hij voor de vereniging had gedaan Na mens de vereniging werd hem een leuk aandenken geschonken Zijn echtge note werd in de bloemetjes gezet en ook hartelijk bedankt voor de vele avonden dat zij haar man aan de vereni ging had afgestaan Door de voorzitter werd aan Ellie v d Brink het insigne uitgereikt in verband met haar 1f jarig lidmaatschap van de vereniging. Vijf leden kregen het insig ne omdat zij 10 jaar lid van de vereni ging waren. Dit waren de dames Van Dijen-Smink; Van Hamersveld-Voskui- len, Kortes-Van Eist, Ruitenbeek-Kei zer en Teunissen-Kerkhof. RE ANIMATIECURSUS Op 8 december en 2 maart zullen er weer onderlinge wedstrijden worden gehouden. Ook zal er reanimatiecursus worden gegeven. Door de Nederlandse hartstichting is aan de vereniging een pop beschikbaar gesteld, waardoor het nu mogelijk is om ook in Achterveld een dergelijke cursus te geven De eerste bijeenkomst is op 20 oktober om 20.00 uur in Ons Gebouw. Aan deze cursus kan door iedereen worden deelgeno men De cursus bestaat uit drie avond en. De vervolgcursussen zullen daarna tweemaal per jaar worden gehouden Van de rondvraag werd door enkele le den gebruik gemaakt, waarbij positieve dingen naar voren werden gebracht. De heer T Blom bedankte voor de zeer leuke attentie die hij had ontvangen en dankte de bestuursleden en de leden van de activiteitencommissie voor de zeer prettige samenwerking die er steeds geweest was. Ook de leden van de vereniging dankte hij voor de fijne verstandhouding die er steeds was ge weest. Het districtsbestuurslid vroeg of er mogelijk ook leden waren die eens mee wilden met een Lourdesreis om tijdens die reis als hulp te fungeren. Een en ander zal nader besproken worden. 't Geeft een veilig gevoel als u allerlei zaken goed hebt geregeld. Het is ook wel zo fair tegenover uw gezin, uw familie. Als er iets gebeurt komt er al genoeg op ze af. Daarom hebt u de risico's-van-alledag uiteraard verzekerd. Toch is er één verzekering waar we nooit voldoende bij stilstaan. De uitvaart verzekering. Notabene de meest vanzelf sprekende van allemaal, 't Kost u hooguit vijf minuten om daar nü aandacht aan te schenken. Doe het meteen. Want het is niet fair anderen die zorgen te laten... Helpen. Helpen bij een begrafenis of crematie. Niet door geld uit te keren om de kosten te dekken. Nee, Onderlinge Hulp helpt door de complete uitvaart te verzorgen. Rouwbrieven, auto's, condoleantie- register, ja zelfs de burgerlijke stand wordt geregeld. Door uitvaartverzorgers die vol doen aan de strenge eisen die Onderlinge Hulp aan hen stelt. Wij helpen. Op het moment dat verdriet alles overheerst. En er toch van alles moet gebeuren, waarop niemand is voorbereid. De meeste uitvaartverzekeringen van Onderlinge Hulp zijn waardevast. De premie wordt elk jaar aangepast aan de kosten van een volledig verzorgde uitvaart. Zodat niemand achteraf voor verrassingen komt te staan. Omdat Onderlinge Hulp een coöpera tieve vereniging is - dus zonder winstdoel - zijn en blijven de premies laag. Bovendien biedt Onderlinge Hulp als enige gratis transport vanuit elk deel van de wereld. Een belangrijk pluspunt als u veel zaken- of vakantiereizen maakt. Ook vindt er een extra uitkering plaats bij overl ijden door een ongevalVoor kinderen tot 21 jaar bedraagt deze f 1000,- en voor volwassenen tot 65 jaar f 2000,-. Van uitstel komt meestal afstel. Bel daarom nu met de Onderlinge Hulp adviseur in uw omgeving. Of stuur de bon op. Wacht niet. 't Is beter als u dit meteen regelt. ACHTERVELD Donderdag 1 oktober was het 12'/2 jaar geleden dat de heer J.H.A. Boersema zich als hulsarts In Achterveld vestigde. Daar men dit feit niet ongemerkt wilde voorbij laten gaan werden de koppen bij elkaar gestoken en werd een hulde aan deze huisarts op touw gezet. Tussen kwart over zeven en half acht deze morgen verzamelden een groot aantal kinderen, die door Boersema op de wereld waren gebracht gedurende deze 12'/2 jaar, zich bij de Hessen- kar. Daarna ging het in optocht, voorafgegaan door de muziekvereni ging D.W.S. en de majorettes naar de woning van de arts. Nadat de collega Koch had aangebeld verscheen een geheel beduus echtpaar Boersema in de deuropening. De heer Boersema kon geen worden uitbrengen terwijl zijn echtgenote haar emoties niet kon bedwingen. inmiddels verhuisd waren naar Scherpenzeel, Leusden en Amers foort Ook een groot aantal ouders sloot zich bij de rij aan zodat onge veer 400 personen in totaal het echt paar geluk kwamen wensen. Onder degenen die het echtpaar Boersema hun gelukwensen kwamen aanbie den waren ook pastor van Hattum, pastoor Goes en burgemeester Ra demaker Na afloop van de huldiging dankte de heer Boersema allen die hieraan hadden meegewerkt Van Galenstraat 18,7511 JL Enschede Tel.: 053-312389 I Graag wil ik één van uv; adviseurs ontvangen om mij volledig te informeren. I Naam: Straat: Postcode:Plaats: Tel.: Knip de bon uit en stuur deze in een Onderlinge Hulp I Antwoordnummer 16 1 7500 WB ENSCHEDE II - Hel echtpaar Boersema ziet honderden kinderen met bloemen aan zich voorbij trekken. ACHTERVELD Door de K.P.O. werd vorige week weer een bijeen komst gehouden. De avond werd dit maal doorgebracht met gezellige spelen Er kon worden gekaart en diverse andere spelen zoals mens erger je niet en dergelijke werden gedaan Het grote aantal aanwezige dames hebben zich deze avond zeer goed vermaakt. Dinsdag 13 oktober gaan de K.P O. dames op stap naar de melkfabriek te Hilversum. De reis gaat wel op eig?n gelegenheid De bedoeling is dat men verzamelt op het station te Amersfoort waar om een paar minuten voor negen een sneltrein naar Hilversum vertrekt. In Hilversum zullen de deelneemsters worden opgewacht door mevr Miep Kleinveld die de dames naar de fa briek zal begeleiden, waar de excur sie om 9.30 uur zal beginnen. ACHTERVELD Dit najaar en wel op 6 november bestaat de bibliotheek 75 jaar. Het bestuur heeft gemeend daar de nodige aandacht aan te be steden Tijdens enkele vergaderin gen die in verband daarmee gehou den zijn is besloten dit gebeuren nader te zullen uitwerken en de nodi ge voorbereidingen te treffen. Ge dacht wordt aan een receptie voor genodigden en ook voor de volwas sen leden van de bibliotheek, verder denkt men nog aan projecten op de scholen en een opstelwedstrijd voor de jonge lezers van de bibliotheek Hierbij zullen onderwerpen worden aangegeven over boeken, bibli otheek, vakantie en huisdieren. Men is al bezig zoveel mogelijk feiten en gebeurtenissen uit het ver leden te achterhalen en die straks te publiceren. Ook bestaat het voorne men om ter gelegenheid van dit jubi leum een actie te voeren ten bate van Pater Jan van Dijk in Afrika. Het geld dat binnenkomtzal aan hem beschik baar worden gesteld voor zijn werk Collega-arts Koch verwelkomde het echtpaar met de woorden .Goe demorgen. Jullie zullen nog nooit op deze manier zijn gewekt Al deze kinderen zijn door u tijdens deze 121/2 jaar op de wereld geholpen. Zij willen u hiervoor een welverdiende hulde brengen" Ralf Valkenet was de eerste die met behulp van Boersema op 1e paasdag 1969 was verlost. Hij mocht als eerste de arts feliciteren. Hij bood hem een bos bloemen aan en een boekje waarin foto's en beschrijvingen vanaf zijn geboorte tot heden. Gerda van Middelkoop was de tweede Zij werd op 2e paasdag 1969 geboren. Zij bood de arts een luier mand aan. Richard Voskuilen die op deze dag 12 jaar werd. mocht als eerste de arts Boersema een bloem aanbieden Hierna begon de grootse bloemenhulde Ruim 300 kinderen liepen in optocht langs het echtpaar en boden felicitaties en bloemen aan. Het waren niet alleen kinderen uit Achterveld doch ook kinderen die - Drukte op de stoep van de dokter.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 5