Kantongerecht Amersfoort Tekencursus bij Blijhof DINSDAG 6 OKTOBER 1981 LEUSDER KRANT 6 AMERSFOORT - Op de strafzitting van het kantongerecht Amersfoort van 1 oktober 1981 verscheen de heer R uit Barneveld, die te hard gereden had in de gemeente Soest. Hij vertelde op de zitting dat hij het schikkingsvoorstel van 145.- wel had willen betalen, maar het niet thuis ontvangen had De officier ei ste nu 130.-. ter wille van de eerlijk heid. want eerder op de ochtend had Dok iemand een 10.- lagere boete ge kregen omdat hij het schikkingsvoorstel niet ontvangen had De kantonrechter /ond een incidenteel geval nog geen urisprudentie vormen en zag dan ook geen reden om van de schikking af te wijken. Hij legde dus een boete van f 145,-op ..Vreemd'vonddeverdach- e, ,,nou verhoogt u het weer'" <EREN De heer B uit Huizen had op een oprit van een snelweg gekeerd, toen hij zag fat hij de verkeerde genomen had Ook lij had de schikking, in dit geval van 200,-, niet ontvangen. Maar hij had vel bezwaren tegen het hoge bedrag jezien het feit dat hij van een invali- liteitsuitkering moet leven. De officier 'ond de verleiding om even te keren in «laats van vele kilometers om te rijden eer groot, waardoor heel gevaarlijke ;ituaties ontstaan. Hij zag dan ook in iet inkomen geen reden om een lager iedrag te eisen ..Ik nodig de officier uit om er van te leven' merkte de verdachte op De kan tonrechter vond dat er onderscheid ge maakt moet worden tussen manoeu vres op de snelweg en op de oprit. ..Het was klaarlichte dag en u bent maar een klein eindje achteruit gereden Gezien bovendien uw persoonlijke omstandig heden, geef ik u een boete van 100.- of 4 dagen hechtenis ..Wilt u nog in hoger beroep gaan?" ,,Nee, ik vind het mooi zat" vond de verdachte. De officier wenste echter geen afstand te doen van zijn recht om in hoger beroep te gaan. zodat verdachte te zijner tijd opnieuw een oproep kan verwachten. ROOD LICHT De heer B uit Amersfoort was vol gens het proces-verbaal door rood licht gereden bij een zijstraat van de Leus- derweg ..Heeft u een schikkingsvoor stel van ƒ110,- ontvangen9" ..Nee, Edelachtbare. Maar ik ben bovendien door oranje gereden, niet door rood Toen ik van huis ging had ik haast in verband met een afspraak In een nau we straat werd de weg geblokkeerd door een politieauto De agenten had den een gezellige privé conversatie met een voorbijganger op straat Na twee keer claxoneren zijn ze doorgereden, maar treiterend langzaam, zo n 10 km per uur Bij een rood licht ben ik uitgestapt en heb ze gevraagd om me te laten passe ren. omdat ik haast had Maar dit spel letje hebben ze volgehouden de hele stad door Eindelijk zag ik kans om ze te passeren via een voorsorteerstrook voor linksafslaand verkeer Daarna ben ik door oranje qereden" ..Wat vervelend, hier staat niets van in het proces-verbaal" merkte de kan tonrechter op De officier vond het ook jammer dat verdachte zijn verhaal niet onmiddellijk bij de comissaris van Poli tie gedeponeerd had. ..Het is nu een jaar later, het heeft geen zin meer om deze politiemensen er naar te vragen Als uw verhaal waar is, dan moet ik u schuldig verklaren - omdat ik meen dat het tenlastengelegde wel bewezen is - maar zonder oplegging van straf Want ergernis geven is onjuist" Ook de kantonrechter vond het een moeilijke zaak om de waarheid te ach terhalen na zoveel tijd Heel jammer dat het verhaal nu pas ter tafel komt. Als je je zolang opwindt, kun je beter niet achter iemand blijven rij den En inhalen via een strook die voor linksafslaand verkeer bestemd is. is ook niet zo best Maar een verdachte kan niet vervolgd worden voor iets dat hij zelf aanvoert Ik verklaar u schuldig, zonder oplegging van straf, maar rijd in het vervolg liever een straatje om". De heer M uit Naarden had te hard gereden in de gemeente Leusden Hij had een schikking van 90.- ontvangen ..Ha eindelijk!" riep de kantonrechter verheugd - en zelfs betaald, maar we gens onvoldoende saldo op de giro was de acceptgirokaart weer teruggestuurd en kreeg verdachte dus een dagvaar ding ..Dit is gewoon slordigheidvond de officier. ..ik heb geen zin om reke ning te houden met het feit dat hij be doeld had om te betalen, ik eis 110,- boete' De kantonrechter vond 90 - voldoende, de heer M was er immers voor uit Naarden gekomen PARKEERBON De heer v R. uit Barneveld had geen schikking gewild toen hij een parkeer bon kreeg Op de zitting kwam hij met foto's van de situatie, omdat hij wilde aantonen dat ter plaatse niet duidelijk was wat openbare weg was en wat niet ..Als u dit meteen aan de politie had doorgegeven, dan had het bij de stuk ken gezeten en dan had ik het van te voren kunnen bekijken", vond de kan tonrechter Niettemin verdiepten kan tonrechter en officier zich dan maar op de zitting in de gegevens ..Ik begrijp dus dat u zegt nu ik weet dat ik er niet parkeren mag. doe ik het ook niet meer, maar de situatie was me niet duidelijk' informeerde de officier ..Ja. inderdaad. ik heb er een half jaar gestaan zonder moeilijkheden, dus ik wist het echt niet" ,,Dan vind ik dat de politie het wel bij een waarschuwing had mogen laten. Ik verklaar u schuldig, maar eis geen straf" De kantonrechter kon zich ge heel met de eis verenigen al betreurde hij het dat de omstandigheden niet in het proces-verbaal vermeld stonden De heer E uit Almelo had op de Zon nehof geparkeerd, binnen 5 meter van de hoek De acceptgirokaart van 35.- had hij teruggestuurd met een begelei dend briefje, waarin hij schreef dat hij het kinderachtig vond om zo n onschul dige parkeerovertreding te vervolgen, terwijl er juist in de krant gestaan had dat zoveel gevallen van alcoholmis bruik geseponeerd waren De officier wilde wel wat uitvoeriger op dit verweer ingaan, omdat dit bericht nogal wat stof had doen opwaaien ..In de eerste plaats zijn er toen van 1600 processen- verbaal 160 - dit is 10% - voorwaardelijk niet vervolgd, met een proeftijd van drie jaar (dit is dus iets anders dan sepone ren) Daar wordt nu zo n toestand van gemaakt, terwijl van ernstige misdrijven als moord en diefstal 50% gesepo neerd wordt. Vervolgens: waarom seponeren we bij lichte overtredingen niet en bij be langrijke misdrijven wel9 We hebben in ons dagelijks leven meer hinder van parkeerproblemen dan van moord- en doodslag We letten dus wel op de kleintjes Dat er 10% nu niet vervolgd wordt, komt omdat de overtredingen te oud dreigden te worden Tenslotte zou LEUSDEN - Donderdagmiddag 8 oktober start Blijhof. mede door de grote belangstelling van de andere tekencursussen, een nieuwe cursus portret-, figuur- en mode tekenen. Er wordt veel aandacht besteed aan eenvoudige kennis van plastische anatomie en proportieleer. Bij voorgaande cursussen is geble ken dat het al gauw lukt een figuur in goede verhoudingen op papier te krij gen Ook als u uw eigen kleding ont werpt of u het leuk vindt om modeteke ningen te maken is kennis van verhou ding heel velangrijk De cursus, die uit tien lessen be staat, wordt gehouden op de donder dagmiddag van 13.30 tot 15.30 uur. Inlichtingen bij Anneke den Duik, te lefoon 941947. ik u op de bijbel willen wijzen, waar de werkers van het 11 e uur hetzelfde tarief ontvangen en de werkgever hen vraagt Bent u boos omdat ik goed ben9 U hoeft het niet met me eens te zijn. maar ik vind dat ik u hetzelfde moet vragen als iedereen f 45.- De kantonrechter informeerde of ver dachte nou op grond van het seponeren van zwaardere overtredingen vond dat alle andere zaken dan ook maar niet meer vervolgd hoeven te worden Nee. dat vond de verdachte nu ook weer niet. ..Dan sluit uw redenering niet Maar u heeft aan de Zonnehof niet zo gevaar- scheppend gestaan, plus het feit dat u uit Almelo gekomen bent. maakt dat ik u .een boete geef van 20,- C&A PRIJS: C4A PRIJS: Angora5 i 'n Aanwinst deze f schoonheid van 'n trui 1 met borduur. Voor 'n avondje uit of om er 'ns extra mooi uitte zien. Leuk i m OP 'n kiücker- f S boeker, mooi op 'n flannel rok, i xyj sjiek op 'n leren broek 36-44 Angora 1 De ideale V-hals pullover van zacht angora, 'n Keuze voor eindeloze kombi- naties, zowel sportief als gekleed Mag zeker niet ont- breken in je A— A garderobe. In de nieuwe winter- kleuren. 38-48 Angora2 Niets om aan te trekken naar dat feestje9 Dan komt deze angora trui goed van pas Aan de hals 'n charmante borduur- rand, versierd met pareltjes. In winterwit of romantisch bleu.fe 36-44 m.. Angoraö Angora gebreid in 'n fjjne ajoursteek. 'n Fijne L, pullover voor 'n elegante r smaak Omstylvol ff mee voor de dag ■i f te komen. Op elk tjjdstip. 36-44 E3223 Angora3 Voor jou geen wijde slobbertrui. Maar 'n tijdloze, zachte koltrui Daar voel jeje lekker in, 't Druiventros bor duur in dezelfde kleur als de trui A geeft 'm dat :'v. tikje extra In Vbf' mooie pastel- kleuren. 38-46 Angora7 Je houdt van klassieke eenvoud. Zoals dit mooie angora twinset. Met 'n accessoire brengje 'n persoonlijke noot aan. 'n Trui, met korte mouw, en vest waar je veel ple- - a zier van hebt. In diverse kleuren JÊroa.. winterwit en camel. 38-44 Angora truitjes bestaan al langer dan vandaag. Er is alleen een enorm verschil in de samen stelling van de wol. Een wollen truitje waarin 5% angora wol is verwerkt heet al een "angora truitje". Naarmate je meer angora toevoegt aan de lamswol wordt het truitje zachter en zachter. Deze truitjes en pullovers bestaan voor 70% uit lamswol, 20% angora en 10% nylon om het breisel sterker te maken. Dankzij die 20% angora wol zijn onze truitjes wérkelijk zacht te noemen. Angora 4 'n Echte blikvanger. Jacquard en angora 'n Prachtige kombmatie y in winterwarme kleuren. 36-42 C&cA is tbcA. \fooide£i^e\!

Leusder Krant | 1981 | | pagina 6