leusder krant fSPAANSE ONTBOEZEMINGEN Kantlijn Legger Herkiesbaar Participeren Achtervelds Achtervelds (2) Prijs Abri Dieren Biezenkramp Spaans Boete FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant !r. DONDERDAG 8 OKTOBER 1981 REDAKTIE: MARNIX KREYNS; BIJDRAGEN: FRITS VAN BREDA Aanstaande maandagmorgen om negen uur gaat het gebeuren. Dan houdt een commissie uit het college een zittingvoor het aanhoren van een toelichting op de schriftelijk ingediende bezwaren of voor het alsnog inbrengen van bezwaren tegen het ontwerp van de legger der wegen". Eerst dachten we dat het om een belangrijke funktie ging bij de afdelingen wegen en gebouwen. Maar de ..legger der wegen" is een inventarisatie van de wegen buiten de bebouwde kom in een gemeente, tot het opmaken waarvan een gemeentebestuur zich verplicht weet ingevolge enkele artikelen in de Wegenwet. Eens in de zoveel tijd moet die legger geactualiseerd worden en dan dient het nieuwe ontwerp enige tijd ter inzage gelegd te worden. Het ontwerp ligt sedert 7 september ter inzage en wie op- of aanmerkingen heeft kan die tot aanstaande maandag schriftelijk aan het college doen toekomen. Maandag mag je je bezwaren dan nog even mondeling komen toelichten De vraag of er nu veel belangstelling voor een dergelijke zitting zal bestaan, kan gemeente-woordvoerder Hans Hermans niet beantwoorden. ,,De laatste keer dat er zo'n zitting plaats vond. was in het midden van de zestiger jaren. Maarje moet het belang toch ook weer niet onderschatten Die legger geeft niet alleen aan. waar een weg ligt, hoe die heet en wat de bedekking er van is. maar legt ook vast of zo'n weg openbaar is. wie de eigenaar is. en wie verplicht is tot het onderhoud er van. En vooral dat laatste is natuurlijk van belang." Klein berichtje van het verkiezingsfront Vorri Verduin en Jan Jacobs, raadsleden voorde Progressieve Kombinatie Leusden, hebben zich herkiesbaar gesteld voor de komende raadsperiode Wanneer de leden dat willen, dan zullen Verduin en Jacobs een ongetwijfeld hoge plaats innemen op de PvdA-lijst. Het was u inmiddels niet ontgaan dat de PKL ter ziele is. Als derde kandidaat voor een plaatsje op de lijst heeft zich Jaap Brandhgt aangemeld, in de kolommen van deze krant regelmatig optredend in zijn kwalitelit van voorzitter van de gemeenschappelijke schoolraad voor het openbaar onderwijs. Zoekt het bestuur van de PvdA nog zo'n negen kandidaten, want de lijst zou toch zo'n twaalf dames en heren moeten omvatten, zo gewerd ons tijdens de laatstelijk gehouden ledenvergadering van de PvdA. Nog niet zo oud en enigszins omstreden binnen het vak is het terrein van de participerende journalistiek. Dat wil zeggen dat een verslaggever of verslaggeefster, die ergens over gaat berichten, deel gaat nemen aan dat iets. Dus niet alleen toeschouwt, maar participeert. De een zegt, dat daardoor een verhaal aan diepte zal winnen, de ander vindt dat journalisten nu juist, ter verscherping van de blik, niet zelf aan iets moeten deelnemen "Dat'zou de blik alleen maar vertroebelen Voor de een beroemd, voor de ander berucht is de participerende journalistiek van sommige journalisten bij de Amsterdamse kraakbeweging, om een voorbeeld te noemen Voor ons van de Leusder Krant is de participerende journalistiek een nog tamelijk onontgonnen terrein Eenmaal nam een van onze verslaggevers deel aan een vliegpartijtje van een liefhebber van oude vliegtuigen. Het werd geen succes. Van het moment van opstijgen tot aan de landing bleek de verslaggever zich alleen nog maar een zeer benauwd gevoel in de maagstreek te herinneren Maar misschien gaat het binnenkort beter We zijn namelijk uitgenodigd om een kijkje te komen nemen in de Korf, wanneer daar voor het eerst schoolkinderen in de grote hal gaan sporten. Blijkens de uitnodiging worden we die dag,om 8.45 uur in sportkleding en op gymschoenen in de sporthal" verwacht. Vanaf half negen kunnen we ons omkleden en verder meldt de uitnodiging dat het programma ongeveer drie kwartier in beslag zal nemen Nu is onze sportmedewerker die dag helaas verhinderd een vogelnestje te komen maken. Tussen de overige medewerkers en verslaggevers zal geloot worden, wie tussen de schoolkinderen de touwen in zal gaan. Onlangs hebben we u in deze rubriek verslag gedaan van de vergadering van de werkgroepNaamgeving wegen". Dat is een groep liefhebbers, die onder leiding van burgemeester mr. J. W. M. Rademaker, eens in de zoveel tijd bijeenkomt ten einde het gemeentebestuur te adviseren over het geven van namen aan Leusdense wegen enzovoort. Ook de Achtervelder Jan Schouten, in de parel der Gelderse Vallei op z'n allerminst een bekende figuur, maakt deel uit van de werkgroep In de laatstgehouden vergadering droeg hij het zijne bij aan de naamgeving van de straten in het Achterveldse uitbreidingsgebied. Ze werden vernoemd naar personen, die zich voor de Achterveldse gemeenschap op de een of andere wijze verdienstelijk hebben gemaakt. Een ander lijstje met mogelijke namen kwam helaas niet ter sprake in de werkgroep Jan Schouten had een lijstje bij zich met een aantal woorden, die vroeger en ook nu nog wel in het Achtervelds gebruikt werden Te aardig om u te onthouden en daarom hieronder een kleine selectie uit het lijstje van Schouten Akkederengoed mee op kunnen schieten, Bonkert: dikke korte jas; Brillen huilen; Dotnest: jongste of verwend kind, Glazekleje gordijnen, Gezinqen rozijnen, Kiepennest: boer zonder paard. Kraamschudden opkraamvisitie qaan Puus. kat; Tegustestje ovale wasbak; Sijbel zieke kip; Zwilieelt; Brevenbooi postbode. Keujesniejer castreur; Veurkindkind voor het huwelijk verwekt. Maakte de kronikeur ook nog melding van een aantal typisch Achterveldse plaatsaanduidingen. Komen ze Conferentieweg, Mastenbroek, De Platluus. De Pisheuvel. Helmusoomsteeg. Gelderse Kant. Geluk Zalige, Op Agtevelt, Eerste Voetbalveld. Misschien dat Schouten ook nog weet. waar dat allemaal is voorzien in de plaatsing van een bushaltehokje. Het ding zou geplaatst worden op kosten van de VAD, de busmaatschappij. Die nu echter liet de gemeente onlangs weten geen geld meer te hebben voor de Stoutenburger abri En dat vond het college wat al te sneu voorde Stoutenburgers In zijn vergadering van 29 september jongstleden besloot het college het bushokje dan maar op kosten van de gemeente neer te zetten. Volgens een woordvoerder van de VAD bedragen de kosten van zo'n nieuwe abri ongeveer 5500,-. Er komt toch een abri in Stoutenburg. Daar zag het even helemaal niet naar uit, maar een ferm besluit van burgemeester en wethouders heeft het tij doen keren. En dus zullen de Stoutenburgers binnen afzienbare tijd in een hokje op de bus kunnen wachten Bij de reconstructie van het kruispunt Hessenweg'Horsterweg was indertijd Aalt van der Hoef is weer in de prij zen gevallen. Met niet minder dan drie fruitstukken bewees de Leus dense eigenaar van een groenten- en fruitspeciaalzaak op de Biezenkamp onlangs, dat hij niet alleen over vak kennis doch ook over artistieke kwa liteiten beschikt. Een tweede, een derde en een vierde prijs werden zijn deel tijdens een wedstrijd, die geor ganiseerd werd ter gelegenheid van de Feminafamiliebeurs in Rotter dam. En dat terwijl Van der Hoef pas voor de derde keer aan een dergelijk gebeuren meedeed. De stichting „Nederlandse Fruit Expresse" organiseerde deze wed strijd, waaraan 54 deelnemers uit het hele land met hun fruitstukken deel namen. Er waren drie categorieën: een categorie fruitschalen, een cate gorie fruitmanden en een categorie fruitshowstukken. In de laatste categorie, waarbij een beroep gedaan werd op de artistieke kwaliteiten van de deelnemer, be haalde de heer Van der Hoef een tweede plaats. Zijn fruitcompositie was opge bouwd op, in en om een rieten kin derstoeltje. In het showstuk werden klompjes met Haagse Hopjes, een koekepan met studentenhaver, een fles Likeur en tal van exotische vruchten verwerkt. Met zijn tweede plaats neemt de heer Van der Hoef een plaats in tus sen de bekendste mensen op dit ge- Dit zijn dlerenfiguren. die zijn gemaakt door Leusdense kinderen en die te zien zijn in de bibliotheek „Nieuw Langenbeek" aan de Hamersveidseweg. De kinderen maakten deze figuren om in het bezit te komen van een toegangskaartje voor een van de kindermiddagen, die volgende week woensdag en donderdag in de jeugdbibliotheek worden gehouden. Erzijn nog meer kaartjes voor wie mee wil doen. Nadere inlichtingen worden in de jeugdbibliotheek verstrekt. Nog even ter herinnering: de kindermiddagen in de bibliotheek worden gehouden ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan van de openbare bibliotheek in Leusden-Centrum en omdat het Kinderboekenweek is. Het was toch heerlijk zacht herfst weer Ik weer niet precies waar de herfst begint en de zomer eindigt, maar het was kostelijk weer AHerwege waren tuinlieden bezig het overdadig groen, gevolg van een fraaie zomer, in te korten Het een dengezin, dat daaglijks bij ons te gast was is kennelijk de wijde wereld ingetrokken, we zien ze niet meer Hoewel ik eigenlijk een stadsmens ben, vind ik de natuur steeds weer aandoenlijk mooi, 'k kan er uren naar kijken, zoals een visser naar z'n dobber, die ziet op 't laatst ook niks meer. Vissers zijn onvergetelijke opti misten, zitten aan de oever van een der vele dorpse vijvers, desnoods met de parapluie op en een boter ham d'r bij, vangen niks en zitten er morgen weer 'k Sta er vaak bij te kijken On langs nog Gespannen staarde de visser naar het bewegen van de dobber, een paar jongens die het net als ik te lang vonden duren smeten een grote klinker boven op het vis tuig, en snelden op de fiets weg, dat was hun geluk want met moord in de ogen vloog de visser hen vergeefs achterna. Hij schreeuwde woorden die ondanks de vrijheid van druk pers niet in deze krant kunnen. Mijn troostwoorden dat hij toch nooit wat vangt maakte hem nog wil der, hij gedroeg zich of ie net een grote karper had gemist. En toen zat ik ineens, hoe weet ik eigenlijk niet meer, op een bankje in de Biezenkamp met een daar ge vestigde uitbater te babbelen. En hoe gaat dat dan 'k Ben zelf enige jaren als kleine zelfstandige bezig geweest, dus babbelen over het za kenleven, de Biezenkamp en de rest van het dorp. Maar het vlotte niet, d'r was iets, ik weet niet wat met hem, gespannen, een beetje onrustig. Nou man, dacht ik. blaas maar stoom af, je hebt pas kunnen leren bij die oude locomotieven. En ja hoor, plotseling barstte ie uit we zit ten hier in de Biezenkamp eigen al tijd in de verd hoek1Nou, nou, zei ik, zulke woorden ben ik niet van je gewend. "„Is 't niet zo, je weet er zelf toch ook genoeg van,ging ie door. Ik kon het niet ontkennen jaren van geduld, eindelijk denk je dat er wat gaat gebeuren maar niks hoor! ,,Hoe lang wachten we hier niet op het redelijk afmaken van een paar zwakke plekken ..Trutterige parkeerplaatsjes die vrij simpel beter kunnen, je breekt letterlijk de poten over de paaltjes, niet op ons verzoek in de grond ge ramd. blik- en glasschade voor je klanten, als ergens paaltjes over zijn krijgen wij ze wel. het is een geluk dat we moeten bezuinigen want een klant met een auto uit de mid denklasse kan op de parkeerplaats jes aan de Asschatterweg of Ha mersveidseweg niet terecht, ze zijn bijna te groot. We hebben bijna een jaar gele den gevraagd om aan de oostkant een trottoirbandje te verlagen zodat ook invalidenwagens op 't plein kun nen komen. In die tijd bouwen ze twee sportpaleizen en een ge meentehuis voor het schamele be drag van 30 miljoen, een stoeprand- ie verlagen staat niet op de begro ting, geen ambtenaar durft daar de verantwoordelijkheid voor te ne men. ,,Dat groepje Leusdense winke liers is trouwens politiek ook niet in teressant, dat handjevol stemmen betekent immers niks, da s geen spektakel, dat is niet het Grote Werk" ..Welzijn, viel ie woedend uit. welzijn i Dat zijn hier niet de kleine zaken maar de grote waar je aan dacht mee trekt. „Je hebt zelf een jaar geleden, een jaar meneer, met deskundi genmeegelopen om alles eens op het bekende rijtje te zetten, wat is het resultaat. en hij keek me woe dend aan. „Er zou een zoekroute komen van en naar de parkeerplaat sen, geen woord meer er over, tallo ze keren is er gesproken met allerlei figuren uit de gemeentelijke dien sten, je weet het beter dan ik. en dan is er geen tijd want de tekentafels zijn vol, en dan komen er eerst ande re plannen, en de boomgaard, en dan is het geld in ene op, en ga zo maar door „De eigenaars van de trottoirs hebben voor een sch prijs hun grond aan de gemeente verkocht om het allemaal waar te maken, zijn die even blij!" „De winkeliers doen echt hun best, ze presenteren kwaliteit en dienstverlening, desondanks moe ten ze vechten voor hun bestaan, ga de historie van de Biezenkamp maar na, man je zou er zelfs een boek over kunnen schrijven. „Is het nou zo moeilijk om de be volking van Leusden hier in tege moet te komen, 't kost toch geen tonnen?""t Is alleen maar een na komen van afspraken, ondanks al les loopt het redelijk goed in onze winkels, de een misschien wat beter dan de ander, in de teruggaande economie zal het ook niet gemakke lijker worden en in het midden- en kleinbedrijf vallen er slachtoffers. Maar om dit hele winkelcentrum kan het beter. Het zijn geen grootste za ken die direct aan de orde zijn, maar ja,en hij stak wat hulpeloos zijn handen omhoog. „Inde Hamershof gaat het geluk kig voor die winkels iets gemakkelij ker, wat ze daar morgen wensen staat er gisteren al, maar dat is het paradepaard. Weer keerde de drift in z'n ogen terug. „Weet je wat enkele van ons van plan warenEen paaltje hier vandaan met een briefje d'r an bij de burgemeester door de ruiten en de rest van de paaltjes - en dat zijn er een hoop - bij de wethouder die dit allemaal aangaat, in de tuin. Geschrokken keek ik hem aan Het is toch de enige manier om wat gedaan te krijgen anders is er over een jaar nog niks gebeurd", zei ie wat moedeloos, hij zuchtte eens diep „Nou heb ik toch stoom afge blazen, 't helpt geen moer want de bierkaai is voor ons te hoog In m 'n gedachte zag ik zo 'n zilve ren visje aan een haakje spartelen boven een Leusdens watertje Het had niks te maken met het opstandi ge verhaal wat ik net had aange hoord en wat ik volledig kan onder schrijven. of had dat spartelende beestje er toch wat mee te maken bied in Nederland. De onbetwiste kampioen van Nederland is een groentehandelaar uit Vlaardingen, die kennelijk uit een artistieke familie afkomstig is. De vader van de prijs winnaar behaalde namelijk een der de plaats in de categorie showstuk ken. De winnende stukken van Van der Hoef zijn momenteel te zien in zijn zaak aan de Biezenkamp. Op geheel andere wijze dan de kinderen vieren de volwassenen de verjaardag van de bibliotheek. Van 13 tot en met 24 oktober mag iedereen, die nog boeken in zijn bezit heeft, die al lang weer ingeleverd moesten worden, die boeken komen inleveren, zonder dat er boete over betaald hoeft te worden. Dus alle overtreders van de uitleenreglementen kunnen zich nu kosteloos melden. Geen boete betalen, maarje schuldig voelen mag. Wie zich zo schuldig voelt, dat hij de bibliotheekdames niet onder de ogen durft te komen, hoeft niet verder te gaan dan de hal van de bieb. Daar staat een grote doos, waarin men anoniem boeken kan deponeren. Andere festiviteiten: woensdagavond 14 oktober: lezing van Toon Kortooms. Zaterdag 24 oktober van 14 tot 17 uur Open Dag. Geen uitleen. Wel bestuursleden en medewerksters aanwezig voor het geven van tekst en uitleg. P.S.:Ook kinderen mogen in bovengenoemde periode boetevrij inleveren. Rozendaallaan 9 Leusden-C. OEZE WEEK IN DE GEMEENTE LEUSDEN-ZUID TRUM ACHTERVELD EN -CEN- Donderdag 8 oktober 20.00 uur: Ned Bond van Plattelandsvrouwen, najaars vergadering. Donderdag 8 oktober 20.00 uur: Jeugdraad, kommissiekamer, oude ge meentehuis. Vrijdag 9 oktober van 19.00 tot 20.30 uur: ..pettenop" aktiviteit in De Til, Ha mersveidseweg Vrijdag 9 oktober van 19.00 tot 21.30 uur: Teeneravond in De Geut, Zwarte- weg 29. Zaterdag 10 oktober: Hobby instuif, Blijhof, Ansfriduslaan Zaterdag 10 oktober van 20.00 tot 23.00 uur: Disco-avond in De Geut, Zwarteweg 29 Zondag 11 oktober 18.30 uur: Gos pelgroep Relite in Dorpskerk Maandag 12 oktober van 19.30 tot 22.00 uur: Schrijfavond Amnesty, Ha- mersveldschool, Lijsterbeslaan Maandag 12 oktober 19.45 uur: Bij eenkomst NCVB-centrum. Diensten centrum, Burgemeester de Beaufort- weg. Maandag 12 oktober 20.00 uur: KPO- bijeenkomst, Blijhof gebouw, Ansfridus laan. Maandag 12 oktober 20.00 uur: Com missie Welzijn en Onderwijs, raads zaal Dinsdag 13 oktober 20.00 uur: RO- begrotingsvergadering. Woensdag 14 oktober 9.30 uur: Vrou wenraad-bijeenkomst, Groot Krakhorst i.v m. jaar van gehandicapten. Woensdag 14 oktober van 14.00 tot 16.30 uur: Kledingbeurs 't Trefpunt Woensdag 14 oktober 20.00 uur: Bij eenkomst Ned. Bond van Plattelands vrouwen. Woensdag 14 oktober 20.00 uur: Le zing Toon Kortooms in de bibliotheek Nieuw Langenbeek. Woensdag 14 oktober 20.00 uur: Ver gadering Financiën, raadszaal. Donderdag 15 oktober 14.00 uur: „Kind en dier", kindermiddag in de bi bliotheek Nieuw Langenbeek Donderdag 15 oktober 20.00 uur: Le zing Gereformeerde Bond. Jeugdge- bouw Ooievaarshorsterweg. Donderdag 15 oktober 20.15 uur: Schoolraad, Astma-centrum, Lariks- laan I. Zaterdag 10 oktober 20.00 uur: Klont KPJ discoavond, De Moespot. Zondag 11 oktober 11.00 uur: koffie concert. De Moespot Maandag 12 oktober 20.00 uur: circus speelgoed maken, De Moespot Dinsdag 13 oktober 9.00 uur: Welfa reclub Zonnebloem, Ons Gebouw Dinsdag 13 oktober 20.00 uur: Inlei ding Ziek zijn. Parochiezaal. Dinsdag 13 oktober 20.00 uur: cursus weven, De Moespot Loep op Leusden MEDISCHE WEEKEINDDIENSTEN Weekeinde: HUISARTSEN Voor de huisartsen in de gemeente Leus den, voor de praktijken van de artsen Van den Berg. Binkhorsl/du Boeuff, Boersema/ Koch, Lantink/Verhagen, Van Nieuwkerk en Den Toom neemt dit weekeinde waar dr L. Koch, Kon. Julianaweg 5, Achterveld, tel. 03425-1222. Voor spoedgevallen: spreekuur zaterdag en zondagmiddag om 14.00 uur Visites graag voor 10 uur s morgens aanvragen. APOTHEEK Apotheek Leusden, winkelcentrum De Bie zenkamp. Geopend van maandag tot en met vrijdag van 8 30 tot 18.00 uur en uitsluitend voor spoedeisende gevallen van 19.30 tot 20.00 uur Op zaterdag en zondag geopend van 14.00 tot 14.30 uur en van 17 30 tot 18 00 uur WIJKVERPLEGING Dit weekeinde heeft dienst: Zr A. Methorst, Vlieterweg 12, Scherpen- zeel, tel 03497-1270. b.g.g 03497-2266 Bovendien heeft zuster Methorst avond dienst van donderdagavond 8 oktober t/m woensdagavond 14 oktober VERLOSKUNDIGE Mevrouw M Thuis-Paulussen, Kon. Wilhel- minalaan 18, Amersfoort, tel. 10886 b.g g 722000 TANDARTS Voor noodgevallen in het weekeinde Dok terscentrale Amersfoort tel. 033-722000. MAATSCHAPPELIJK WERK EN GEZINS VERZORGING De spreekuren van de gezamenlijke dienstverleningsinstellingen in Leusden en Achterveld zijn als volgt Leusden-Centrum In de boerderij Groot Krakhorst, Bolderikhof 18. tel. 945618. Maatschappelijk werk: maandag 9 00-10.00 uur MDE dinsdag 9.00-10 00 uur PSC woensdag 9.00-10.00 uur Gemeente Leus den donderdag 9.00-10.00 uur PSC vnjdag 9 00-10.00 uur MDE MDE gezins- en bejaardenverzorging en maatschappelijk werk maandag van 14.00- 15.00 uur; dinsdag van 14.00-15.00 uur. Gezamenlijke Kruisverenigingen (AIMD); dinsdag en donderdag van 9.00-10 00 uur PSC Leusden-Zuid: In Kruisgebouw, Roo van Aldewereltlaan 13, tel. 940818 Maatschappelijk werk maandag 10.00- 1100 uur Gemeente Leusden; vrijdag 14 00-15 00 uur PSC Gezinsverzorging en Bejaardenhulp maandag 13.30-14 30 uur AIMD; vrijdag 14.00-15.00 uur PSC. Achterveld: Kruisgebouw, Walter van Amersfoortstraat 30, tel 03425-1333. Maatschappelijk werk vnjdag 9.00-10.00 uur Gemeente Leusden Gezinsverzorging en Bejaardenhulp: vrij dag 9 00-10.00 uur MDE Maatschappelijk werk MDE maandag van 11 00-12 00 uur Tijdens het weekeinde kan men zich in drin gende gevallen dag en nacht wenden tot de telefonische hulpdienst voor Vechtstreek, Gooi en Eemland. tel. 035-45555. Werkgroep „Laat leven" te Leusden. hulp voor moeder en kind bij niet gewenst zwan gerschap. tel. 033-942291 en 033-940541 (Leusden) en tel. 033-620244 (bureau „Laat leven" Amersfoort). DIERENARTSEN: Gelieve uw eigen dierenarts of dierenkliniek te bellen. Een telefonisch antwoordapparaat geeft op welke dierenarts voor spoedgeval len te bereiken is. TEL. HULPDIENST: Werkgroep Homosexualiteit Amersfoort (WHAM) Iedere vrijdagavond van 20.00- 24.00 uur tel 03495-5672 PASTORALE HULP: Van 9 tot 16 oktober is bereikbaar Pastor F Overbeek, Boekweitland 13, Leusden, tel 942155 Spreekuren Er zijn vaste tijden, waarop mensen aan de pastoneën een pastor kun nen bereiken. Leusden: maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 9.00-9 30 uur en van 14.00-14.30 uur Achterveld, maandag, woensdag en vrijdag van 16 30-17.30 uur Buiten deze tijden zal er lang niet altijd een pastor aanwezig zijn. Graag van deze tijden gebruik maken RUTGERSHUIS AMERSFOORT (bureaus voor geboorteregeling en seksualiteitsvra- gen). Zonnehof 10 (in het GG en GD ge bouw), tel 033-18931Spreekuren volgens afspraak OPPASCENTRALE: Van maandag tot en met zaterdag tussen 16.00 en 18.00 uur. tel. 944235. Grienden 16, Leusden. AA (ANONIEME ALCOHOLISTEN) werk groep „De Schakel": Groepsavonden iedere dinsdagavond in het Groene Kruisgebouw, Leusden-Zuid. tel 033-940439 (24 uur per dag). Corr. adres: Postbus 709, 3800 AS Amersfoort A.A. AMERSFOORT: Tel 941102 Al-Anon (zelfwerkgroep van familie en vrienden van mensen met alkoholproble- men). Al-Anon Amersfoort. Postbus 946. 3700 AX Amersfoort, tel 727203 en 753373 Aj-Anon Werkgroep te Leusden: Groepsavonden iedere dinsdagavond om 20.00 uur in Huize Groot Schuttershoef. Arn- hemseweg 10. 3832 GL Leusden-Zuid (te vens corr adres), tel. inl. 033-943722 b.g g. 940182. Hulpdienst Gemeentedlakonaat Dorps- I kerk: Voor Groenhouten, Akkerhoeve-Noord- wljck, Langenbeek: Mevrouw Langbroek. Weesboom 13, tel. 940130 en mevrouw Lawalata, Warmolen 20. tel 944237 Voor Zuid: Mevrouw Abbring, Pr. Christinalaan 7, tel 942047 en mevrouw Schwencke, v d Scheltuslaan 44, tel. 940635. Voor het gebied ten noorden van de Noorder inslag-Middenweg kunt u zich tot de hulp dienst Marcuskerk richten Oppascentrale voor gehandicapten Amersfoort e.o.: Kontaktpersoon voor Leusden Nel van Lippevelde, Bretagne 22, tel 942485 Kraamcentrum: spreekuur elke tweede woensdag van de maand van 11 00 lot 11.30 uur in het wijkgebouw Krooneend 11 Als de gemeente Leusden het struktuurplan in eigen huis zou hebben gehouden zou er nu niet gepraat hoeven te worden over personeelsinkrimping De Vrouwen Advies Commissie gaat ons (woon-) gerief onder zoeken Krijgen we een andere woning als het ons niet bevalt? Er kan nu getakeld worden! Ongeruste Leusdenaar welk merk vlekkenwater moet ik ge bruiken voor die wat al te grote vlekken in 't Ruige Velt? „Het CML moet anders", zegt raadslid Jan Jacobs. Zouden nieuwe bezems dan toch schoon vegen? Werkgroep R.O van het CML de Stem des Volks of de Stem van Wagenaar? Vast een moeilijk rapport over die geluidsmeting van het cros sen op de Leusderhei als b. en w. minstens twee weken nodig hebben om het te bestuderen Eigenlijk zouden we liever zélf een oordeel vormen, maar in het kader van openheid en open baarheid van bestuur is dat wel licht wat teveel gevraagd Het in het leven roepen van een werklozenprojekt is natuurlijk niet alleen afhankelijk van de bij drage in de kosten maar oók van de werklozen. Maandag 2 november: een gou den dag voor kappers in Achter veld. Het coördinatieteam van het CML zou eigenlijk in het open baar moeten vergaderen, vinden sommigen. Ik moet er niet aan denken! Toch een bijzonder volk, die Ach- tervelders. Die weten van koper een gouden gebeurtenis te ma ken. Als ik dat zo eens bekijk, dan krijg ik het gevoel dat het oorspronke lijke ijsbaan-plan van Wagenaar toch stiekem wordt uitgevoer- d Achterveld, wie de baard niet eert is het feest niet weerd Konijntje in de Wetering: In het ruige veld is het nog goed toe ven. Toch jammer dat die windhoos van dinsdag niet eventjes langs Leusden kwam Niet om het een of ander hoor, maar dat zou toch mooi één probleem hebben op gelost. Oude eend in Langenbeek tot zijn opgroeiende kroost: „Luis ter! Ik weet dat jullie graag zou den willen verhuizen, maar die houtskeletwoningen zijn niet voor ons, eenden, bestemd. En trouwens, wie zegt dat ze ooit gebouwd zullen worden?" Pienter musje in de Biezenkamp- se boomgaard Wié willen ze er voor meebrengen om mij uit de ze boom te krijgen?" De woningen van Claeveren- blad/Wildenburg gaan in één keer op de rails, maar het is wél dubbelspoor Nou maar hopen, dat de raad er niet uit wil springen als de (bouw) trein eenmaal aan het rijden is. De Woningstichting Leusden en het gemeentebestuur hebben nu wel besloten om samen aan het werk te gaan, maar het wachten is natuurlijk eerst op het tekenen van de „vredesovereenkom st". Die ijsbaan komt er vorstelijk uit te zien Als ik het goed begrijp willen sommige raadsleden nu eindelijk wat gaan doen aan de ruimtelijke ordening van het CLM Zij die de Geut binnengaan zul len er teut uitkomen, hebben sommige tegenstanders gekon- stateerd Maar dat is alleen maar jalouzie. Zeker intussen te oud geworden om nog van dit open jeugdcen trum te kunnen profiteren Het bestuur van de Geut heeft burgemeester Rademaker gead viseerd om zijn openingstoe spraak héél erg kort te houden: „Proficiat!" V.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 11