,Hot Bubblegum", eeners uit de jaren 50 op de versier-toer L „Calm" Regisseur Krzystof Kieslowski over „Calm" en de censuur kijk op de film De kwade heldinnen van Walerian Borowczyk L.P.G.-VOORLICHTINGSDAGEN OP 9 EN 10 OKTOBER. Jeugddienst n Dorpskerk Hobby- instuif Blijhof Poolse films in Filmhuis Appelmarkt WEGENS ENORM SUCCES HERHALING VAN ONZE Wij, de G.I.C. weten dat er nog zoveel mensen zijn die twijfelen tussen benzine en LPG omdat er dingen zijn die ze niet weten of goed begrijpen. Voor die mensen houden wij open huis om alles wat tot nu toe duister was te verduidelijken. Wij nodigen u ook uit om een video-film te komen zien. Op deze film kunt u de extreemste aanrijdingen zien waarbij de gevolgen met een vakkundig ingebouwde LPG-installatie nihil zijn. Onder het genot van een vers bakje koffie kunnen wij een besparingstabel met u opstellen. Steeds meer automobilisten gaan op het goedkope LPG rijden. Het zijn er nu al 325.000 in ons land. En gelijk hebben ze. Want rijden op LPG is veel voordeliger en dat blijft zo. Komt, en laat ons u helpen op de kleintjes te passen, kijken en praten is kosteloos. U kunt alleen verdienen. Aanvangstijden a.s. vrijdag en zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur. De GIC voor perfekte gasinbouw en optimale service. 1: DONDERDAG 8 OKTOBER 1981 kijk op de film 13 ne uit: „Hot Bubblegum'' Hot Bubblegum" (Lemon Popsicle III) egie Boaz Davidson. 1981 Produktie Me- ihem Golan en Yoram Globus Genre ip-komedie. Scénario Boaz Davidson en Tabor Camera Amnon Solomon; Mon- ge Jon Koslowsky, muziek, pop uit de ja- n vijftig Met: Yiftach Katzur, Zachi Noy, inathan Segal. Avi Chadash en anderen euring 12 jaar. Theater Euro. Amersfoot. Bobby is het „stuk" van het drietal, een jongen die alle meisjes probleemloos om z'n vinger windt; Huey hobbelt achter z'n vrienden aan in de hoop van het sukses van zijn vrienden een graantje mee te pik ken, ondanks dat hij bijv. te zwaar Is. Huey is ook de overenthousiaste knaap, die altijd In de problemen komt - met meisjes, met ouders, met leraren. „Hot Bubblegum" zit boordevol mu ziek met 25 hot hits uit de vijftiger jaren. Overbekende songs als „Lolllpop", „Poetry In Motion", „Love me Tender", „Love Is a many-spledored thing", „Sha ke, Rattle and Roll" en „Three Coins In a Fountain". Regisseur-producer Menahem Golan i de zijnen weten van geen ophouden, a het succes van „Lemon Popsicle", jmmertje 1, worden we nu al weer ge- jnfronteerd met de derde In de reeks en bals meestal het geval Is met dit soort fervolgverhalen: de kwaliteit wordt er et beter op en de meeste aardigheid Is wel af. Drie teeners In de jaren vljfitg op de Brslertoer. Dat Is ongeveer de inhoud an deze pretentieloze (maar soms ook at smakeloze) pop-komedie. Met wat ugdlg bloot er In, wat dolle fratsen en eel popmuziek uit de jaren vijftig. ..Hot Bubblegum" is het verhaal van rle jongens, Benjl. Huey en Bobby, die eeds vaker aan de meisjes gaan denken n het niet bij denken alleen laten. Benjl is een jongen, waar veel om draalt „Hot Bubblegum". Hij heeft een meisje, oris, maar zo af en toe dwalen zijn ogen n ook zijn handen wel een af. En zo [rijgt hij te maken met een nichtje dat op ezoek komt, en wiens weelderige vor- nen ook Benji's vader van zijn stuk bren- en. Ook krijgt hij te maken met een plaat- elljke schone, Lilly. „Les heroines du mal" (Heldinnen van het kwaad) Regie Walerian Borowczyk 1979 Genre: sex Produktie Pierre Braunberger Scénario Walerian Borowczyk Camera: Bernard Caillencourt. Muziek Olivier Das sault en Philippe d'Aram. Met Marina Pierro, Francois Guetary, Jean-Claude Dreyfus e.a Keuring 16jaar. Lengte 109 minuten Thea ter Grand 5-Amersfoort. De van oorsprong Poolse filmer Walerian Borowczky kreeg enige bekendheid dankzij films als „Contes Immoraux" (Inmorele ver tellingen) en „La Béte" (Het beest). Nogal versnipperde films, die als een soort drieluik de bourgoisie. benepen sex en dat soort za ken tamelijk cynisch te kijk zette. Vooral het bloot in die films trok de aandacht, want dat bleek nogal gewaagd te zijn voor die tijd (begin der zeventiger jaren). De tijden zijn inmiddels veranderd, maar Borowczyk niet. En dat is natuurlijk funest voor zijn latere films, zoals „Les Heroines du mal" uit 1979. Opnieuw een drieluik Ook ditmaal sex en bloed, twee elementen, die steeds weer te rugkeren in Borowczyk's films. „Heldinnen van het kwaad" Is opnieuw een drieluik en opnieuw heeft deze film niets toe te voegen aan wat eerder In „Contes Immoraux" of „La Béte" te zien is geweest. Drie verhaaltjes, die allemaal In moord eindigen. Je moet er van hou den, maar duidelijk Is In leder geval wèl, dat deze film van Borowczyk niet waar maakt wat ooit aan deze veelbelovende regisseur is toegedacht. Een teleurstel ling dus voor hen, die denken naar een Intelligente, boelende film te gaan. Mis schien Is het nog Iets voor hen, die een gang naar Duo (nog) niet aandurven. KERKDIENSTEN LEUSDEN-ZUID EUSDEN-CENTRUM K. Kerk: zaterdag Marcuskerk 17 00 uur Mis met Volkszang; 19.00 uur H. Mis met 'ameskoor. eide diensten voorganger B ter Bekke, redikant H. van Hattum ondag: Koningshof 11 30 uur H Mis met oopviering geleid door B. ter Bekke lerv./Geref. Marcuskerk: 9.00 uur Geref lerv. woorddienst ds. J. Weernekers, 10 30 GerefVHerv. woorddienst ds. H G. lang uit Apeldoorn; 19 00 uur; Geref /Herv oorddienst ds E. Jansen uit Leusden. ieref. Kerk (vrljgem.): 9 30 uur ds C G bs uit Ermelo. 16.45 uur: ds C. G. Bos, irmelo. Dorpskerk: 9 00 uur Geref./Herv woord dienst ds E. Jansen uit Leusden, 10 30 uur. Geref/Herv woorddienst ds J Weerne kers; 18.30 uur Jeugddienst Geref Herv ds W de Vries uit Amersfoort ACHTERVELD Ned. Herv. Kerk: zondag 11 okt. 9.00 uur ds Westland uit Amersfoort Ger. Kerk De Gllnd, jeugddorp: zondag 11 okt.: 10.00 en 19 00 uur drs. J. Jellema. R.K. Kerk: za 10 okt. 19 00 uur H Mis met kinderkoor, zo. 11 okt 8 30 uur H Mis. 10 30 uur H Mis met Volkszang Alle diensten voorganger en predikant A. Goes. LEUSDEN/ZUID-Zondag 11 okto- >er is er weer een jeugddienst in de lorpskerk te Leusden-Zuid. Aan vang van de dienst Is om 18.30 uur, de kerk is open om 18.00 uur. Cen- raal In deze dienst staat het thema Mens zijn In de wereld" en ds. H. van Veen uit Woudenberg zal dit the ma nader uitwerken in zijn preek. De muzikale medewerking wordt ver leend door de bekende gospelgroep Relite uit Bilthoven. De organist is Pie- ler Leebeek uit Woudenberg Na afloop van de dienst is er koffiedrinken in 't Trefpunt. Onder het genot van een kop- |je koffie kunt u dan napraten met de [jeugdcommissie en de leden van Relite. LEUSDEN - Zaterdag 10 oktober is er hobby-Instuif in het Blljhof-ge- bouw aan de Ansfriduslaan. Tussen half elf en half een kan er weer ge knutseld, geplakt, geknipt en getim merd worden door kinderen tussen 4 en 12 jaar. De kosten bedragen 1,50 voor le den en 2,50 voor met-leden, inclusief een glaasje limonade en een koekje „Calm", (Spokoj), 1976, regie: Krzystof Kieslowski Van zaterdag tot en met dinsdag. 20.15 uur Filmhuis Appel- markt-Amersfoort De Poolse film ..Calm' (Spokoj) van regis seur Krzystof Kieslowski gaat over solidari teit. Calm gaat over een jongeman, die in een klein dorp een baan krijgt bij een bouwbe drijf. Hij wil graag trouwen met een meisje dat hij in het dorp heeft ontmoet, maar het ontbreekt het jonge paar aan geld. De baas van het bouwbedrijf leent de jongeman geld, maar de bouwvakker wordt daardoor mede plichtig aan de misdaden van de baas. Deze versiert door corruptie een extra-inkomen voor zichzelf Als die corruptie ontdekt wordt, staat de inmiddels getrouwde bouwvakker voor een moeilijke keus moet hij trouw blijven aan zijn baas. die hem met geld geholpen heeft, of moet hij solidair zijn met zijn collega-arbei ders. die door de baas zijn bedrogen Hij kiest voor het laatste Huub Bals, die voor Film International de aankopen doet, zegt over Calm: „Kies lowski geeft helder weer, wat solidariteit nu eigenlijk betekent. Het is voor het eerst dat ik in een film zo duidelijk kan zien hoe die solidariteit onder arbeiders werkt". (Van de fllmredaktle) AMERSFOORT - Deze week gaat - na „Kontrakt" van Zanussl - de tweede Poolse speelfilm In roulatie, die tot voor kort In Polen zelf verbo den Is geweest. Het Is de film „Calm" van regisseur Krzystof Kieslowski, evenals verschillende andere Poolse speelfilms voor het eerst te zien ge weest op Film International van dit jaar, waar bijzondere aandacht aan de Poolse film werd besteed. Kies lowski (40) is een echt filmtalent. Met zijn meer dan 25 dokumentalres wist hij tal van prijzen op Internationale festivals te winnen. Veelal als officië le Inzending van Polen. Maar ook verschillende ervan werden door de Poolse regering verboden, evenals zijn speelfilm „Calm", die vorig jaar eindelijk op de Poolse televisie ver scheen. „Calm" werd In 1976 ge maakt. Uit de festivalkrant van Film Interna tional (februari 1981het volgende frag ment uit een interview mef Kieslowski over „Calm" (Spekoj) en de censuur. Kieslowski. „In 1976 werd Spókoj verboden door de censuur, de film was „te triest". In 1980 is de wereld ook triest geworden, de film werd goedge keurd. De censuur is op dit moment gedes organiseerd, als gevolg van de algehele desorganisatie die in Polen heerst Dit houdt niet in dat de censuur soepeler is. maar meer dat er criteria ontbreken. Al les verandert van dag tot dag, niets staat vast. De situatie is beslist niet be ter geworden, niemand weet waar hij aan toe is. De filmers in Polen hebben veel te zeggen, maar door de lange pro- duktietijden is hun kritiek niet aktueel of onvolledig geworden tegen de tijd dat de film af is en goedgekeurd In elk ge val kan men beginnen". Spókoj is voor De Poolse regisseur Krzystof Kiéslows ki. de televisie gemaakt, waar de censuur scherper is dan bi) de bioscoopfilms Waarom maakte Kieslowski een film voor de tv? „Het is een afwegen van voor- en nadelen. De tv kent een strengere cen suur, maar heeft meer faciliteiten. Het is soms makkelijker een film bij de tv te maken Je moet van te voren ki|ken wat je het beste kunt doen." Met Spókoj moest u vier jaar wach ten. Verkeerd gegokt? „Spökoj is een film over een persoonlijk conflict van een ex-gedetineerde die uitsluitend rust wil Hij heeft een simpel verlangen naar een vredig huiselijk leven, maar toch raakt hij betrokken bij een conflict op zijn werk waarbij hij beide partijen (chef en arbeiders) op zijn nek krijgt De cen suur zag in dit persoonlijk conflict een Kritiek op de Poolse maatschappij. Het is verkeerd daar het accent op te leg gen, het is in de eerste plaats een per- SOOnli'l' rr>nflirt" Kieslowski voelt zich echter wel ver want met de realistisch-kritische stro ming in de Poolse film. Er is geen spra ke van een jonge nieuwe generatie of iets dergelijks. Al langer dragen Poolse cineasten dit idee uit Met welk resultaat? „Geen enkel" Er draaien in dit festival ook korte films van u. Is er een speciale reden waarom u de vorm van de korte films koos? „Nee, de films zijn heel realistisch, ze tonen hoe Polen er uit ziet. De onderwerpen had den onvoldoende draagkracht voor een speelfilm, maar leenden zich goed voor de korte film". Bent u veranderd sinds uw eerste speelfilm „Boetgangerstun- nel" (1973)? „Nee. Ik ben ouder gewor den, volwassen. Ik beheers de techniek van hef filmvak beter, maar mijn ideeën zijn hetzelfde gebleven". Volgende week kan men In het Filmhuls Appelmarkt „Index" gaan zi en van Janusz Kljowskl. filmagenda Snouckaertlaan 4, tel.: 033- GRAND, 14632 GRAND 1 „For your eyes only" dagelijKS 1 30-7.00- 9.45 uur Zo 2 00-4.30-7 00-9 45 uur. Toe gang 12 jaar Grand 2 „Outland": Dagelijks. 1 30-7 00-9.45 uur Zo. 2 00-4 30-7.00-9 45 uur Toegang 12 jaar Grand 3 „Endless love": dagelijks 1 30-6 30-9 15 uur. Zo 1.30-4.00-6.30-9.15 uur. Toegang а.l. Grand 4 „Azen zijn troef": dagelijks 1 30-6.45-9 30 uur Zo 1 45-4 15-6.45-9 30 uur. Toegang 12 jaar Grand 5 „Les Heroines du mal" (heldinnen van het kwaad) Do.. Vr Z. Di., Wo 1 30-6.45-9 30 uur. Ma. 1.30 uur Zo 1.45-4 15-6.45-9.30 uur. Toegang 16 jaar CINEMA, Stadsring 30, tel.: 033-18900 Cinema 1 „Het meisje met het rode haar": Dagelijks 1 30-6 45-9.30 uur. Zo 1 45-4 15-6 45-9.30 uur Toegang 12 jaar Cinema 2 „The towering Inferno": dagelijks 1.30- б.30-9 15 uur Zo 1 30-4.00-6 30-9.15 uur Toegang 12 jaar EURO, Stadsring 32, tel.: 033-33655 Euro „Hot bubblegum": do., vr., ma., di.. 1.30- 6.45-9 15 uur Wo., za. 6.45-9.15 uur Zo. 1 30-4 15-6.45-9.15 uur Toegang 12 jaar. DUO, Westsingel 7: Duo ,,'n Hete zomer met Venya: dagelijks 2 15- 7 15-9.30 uur. Zo. 2.15-4.30-7 15-9 30 uur Toegang 18 jaar Duo „De Ijzeren vuist": dagelijks 2.00-7 00- 9 15 uur. Zo 2.00-4.15-7.00-9 15 uur. Toe gang 16 jaar KINDERVOORSTELLINGEN Euro, tel. 33655 Tekenfilm caroussel;za. en woe middag 1.45 uur Toegang: a.l. NACHTVOORSTELLINGEN Duo vr. za. 23.45-24.00 onverzadigbare wellust, toegang 18 jaar. dog day afternoon toegang. 16 jaar RESERVEREN Grand Cinema/Euro Ma t/m za 1.00 tot 2.30 en 6.00 tot 10.00 Zo. 1.00 tot 10.00 24 UUR PER DAG FILMINFORMATIE BEL: 033-622 411 Barchman Wuytierslaan 196 3818 LN Amersfoort Telefoon 033-620485.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 13