Tennishal De Inslag voorziet in behoefte Gerrit van Tiel, chef sporthal De Korf Vrees voor tennishal bij Lookhorst, Eemelaar en Leusden Globaal overzicht bezetting De Korf Meer geld provincie voor De Korf DONDERDAG 8 OKTOBER 1981 plaatselijk nieuws door Peter Op den Camp LEUSDEN/CENTRUM - Om u eni ge indruk te geven van de bezetting van de nieuwe sporthal De Kort en derhalve, wat daar zowel actief als passief valt te beleven, geven wij hier globaal het door de gemeentelijke af deling Onderwijs en Maatschappe lijk Werk opgestelde .indelingssche ma van de sportclubs weer. Mogelijk kan in de toekomst een wekelijks „Korf-agenda" worden opgemaakt. Maandag: 17 30-22.00 uur: Leos-voleybal 22 00-23 00 uur: ZVL'80 (zaalvoetbal) Dinsdag: 17.00-19.00 uur MHCL-hockey 19 00-23 00 uur: BCL-badminton Woensdag: 16 00-18 00 uur MHCL-hockey 18 00-20.00 uur Antilopen (korfbal) 20 00-23 00 uur BVO'79-badminton Donderdag: 18 00-19 00 uur p.v BNG (14-daags) 19 00-23.00 uur BCL-badminton Vrijdag: 18.00-19 00 uur Antilopen (korfbal) 1900-23.00 uur KNVB-voetbal (14- daags) 19 00-23.00 uur NeVoBo-volleybal (idem) Zaterdag: 09 00-10.00 uur sportieve recreatie 10 00-13 00 uur BCL-badminton 13 00-16 00 uur handbalcomp (14- daags) 13 00-17.00 uur korfbalcomp (idem) 17 00-23 00 uur. alwisselend KNHB- hockey, basketbalcompetitie, korfbal- kompetitie, enzovoort Zondag: 14.00-18.00 uur: handbalcomp. afwis selend 10 00-20 00 uur met hockey-competi- tie LEUSDEN/CENTRUM - De bouw van de tennishal aan de Groene Zoom bevindt zich in de „afwer kingsfase" en alleen een abnormale gebeurtenis kan de informele inge bruikneming per 15 oktober nog ver hinderen, maar laten wij daar liever niet aan denken. Later In het jaar volgt nog een officiële opening. Met de voorzitters van de drie plaatselij ke tennisclubs wordt daaromtrent overleg gepleegd. Lang hebben wij de indruk gehad - en wij niet alleen - dat deze tennishal, vooruitlopend op de groei van Leusden, in een wellicht wat te optimistische zesbaans uit voering is gerealiseerd. De praktijk heeft echter reeds duidelijk gemaakt, dat een „normale" hal met drie ba nen nu al veel te klein zou zijn ge weest. Op dit moment zijn de courante uren goeddeels bezet Wie in die tijd nog aan slag wenst te komen, mag wel onmid dellijk reageren Met desondanks de kans, dat u achter het (tennis)net vist. Op stille uren - het probleem van iedere overdekte sportakkommodatie - be staat nog wel eens ruime keuze, hoewel bij voorbeeld de tennissende huisvrou wen ook duidelijk in opmars zijn. Dezer dagen hebben wij een onderhoud ge had met de heer E Wage (43) uit Den Dolder, die middels de b v TeHa Leus den (speciaal voor dit doel in het leven geroepen) het volledige complex op lange termijn heeft gepacht van de ge meente Leusden. Het beheer en de exploitatie van de enorme hal met zes tennisbanen, vier squashbanen, de restauratie en te zij ner tijd ook de vier gravel-buitenbanen, is derhalve in handen van TeHa Ingoe de handen, denken wij, gezien de zeer enthoesiaste sportief-zakelijke aanpak van de heer Wage Deze jurist van origi ne met een zeer brede zakelijke erva ring (in de projectontwikkeling, het toe risme, enzovoort) en vooral zijn inbreng als squash-bestuurslid van SCHC met betrekking tot de exploitatie van de ei gen sporthal van die Utrechtse multitop- club, zal het in Leusden best redden KNLTB-NORMEN Volgens de normen van de KNLTB (de tennisbond) voor een redelijke ex ploitatie van een overdekte tennisac- commodatie moet uitgegaan worden van circa 300 georganiseerde buiten spelers in de directe omgeving van de baan De drie lokale tennisclubs bena deren op dit moment reeds een ledental van 2000. Alleen daarmee wordt reeds de grondslag bereikt. Positieve factoren daarnaast zijn nog voortgaande groei van Leusden en de directe nabijheid van Amersfoort (met slechts twee over dekte banen). Indoortennis is ook nog een kwestie van wennen, maar als die periode achter de rug is. zijn de begin- zorgen spoedig voorbij. Zeker bij een goede promoting van de TeHa-hal Ook de squashbanen ziet de heer Wage binnen afzienbare tijd van goed tot zeer goed bezet. Hier is de norm 100 tot 125 spelers per baan en de grootste vaste gebruiker, het Squash Rackets Genootschap Leusden, kan derhalve nog uitgroeien tot een bestand van rond de 500 leden Daarnaast telt ook het individueel ge bruik van de banen nog mee De n og niet optimale bezetting van het TeHa- complex ligt voor een deel aan de kat- uit-de-boom-kijkers in Leusden en om geving De Inslag is elke dag van de week open van 09.00 tot 24.00 uur Op de avonden en in de weekends komen doorgaans verenigingen in actie en voorts individuele huurders. Overdag ligt het zwaartepunt bij de huisvrouwen en de jeugd Bovendien heeft ook de tennisbond de nodige uren besproken en voor tus sen de middag liggen leuke kansen voor personeel van in de buurt geves tigde bedrijven om een deel van de mid dagpauze sportief door te brengen. Verder is een deel van de hal berekend op het eventueel spelen van badmin ton Het horecagedeelte van tennishal De Inslag (u weet wellicht al, dat ook de inkoop ten behoeve van de restauratie in de vaktaal met „inslag wordt aange duid) staat zuiver ten dienste van de sporters. Feestjes een aanverwante bezigheden of vergaderingen zijn in de straks gezellige barruimte niet mogelijk. Een blik in de tennishal geeft op dit ogenblik nog een vrij rommelige in druk. Wacht liever nog even tot me dio oktober. Dan komt ook de „aan kleding" met bij voorbeeld gordijnen langs de wanden veel beter tot haar recht. De bedoeling is dat iedere be zoeker zich spoedig in de hal thuis- voelt. Wie tevreden is, wordt een blij ver en daar gaat het uiteindelijk om. Telefoonnummer De Korf: 946732). LEUSDEN/CENTRUM - Het ge reedkomen van de tennishal aan de Groene Zoom gaat bij de drie plaat selijke tennisclubs, hoe vreemd dat ook lijkt, gepaard met een gevoel van onbehagen. Wellicht is vrees, met name voor concurrentie, beter ge zegd. Zonder dieper dan nodig op de voorgeschiedenis in te gaan - daar hebben wij regelmatig melding van gemaakt - was de oorspronkelijke opzet van de LTV's Lockhorst, de Ee melaar en Leusden gericht op het zelf exploiteren van de hal. Hoewel zij nooit met een goed uitgewerkte begroting op de onderhandelingsta fel zijn gekomen, hadden de clubs de stellige overtuiging, dat zij hun leden - op dit moment rond de tweedui zend of circa 10% van de lokale be volking - een lager huurbedrag per uur en per baan kunnen aanbieden. Met een kleinere hal (bijvoorbeeld driebaans) en met gebruikmaking van vrijwilligers (net als bij het clubhuisbe- heer) wel aannemelijk, maar inzoverrre een riskante onderneming, dat geen vaste garantie bestaat opzichte van het blijvend kunnen beschikken over vol doende idealisten, die voor anderen hun handen uit de mouwen willen ste ken. Duidelijk is, dat een dubbele hal (waaraan in de regio zeker behoefte bestaat) relatief of zeg maar per kubie ke meter goedkoper kan worden ge bouwd dan een enkele. Die factor zal mede van invloed geweest zijn bij het besluit tot realisering van de huidige zesbaanshal. Dat daarbij op vrijwilligers helemaal niet meer kan worden gere kend, is eveneens duidelijk.Bovendien moet het gemeentebestuur - daar mag je althans van uitgaan - op de hoogte zijn van het feit, dat een tennishal door gaans (enige) winst oplevert Daar te genover is een „normale" sporthal per definitie verliesgevend. Een gecombi neerde exploitatie-opzet van tennishal De Inslag en sporthal De Korf is voor de modale Leusdenaar - niet iedereen doet aan sport - acceptabeler dan dat de winst op De Inslag uitsluitend aan de tennissers ten goede komt en het ver lies op De Korf over alle inwoners van de gemeente wordt omgeslagen. Na de aanloopperiode maakt de winst op de ene voorziening het verlies öp de ande re geringer. BUITENBANEN Uiteindelijk hebben de Leusdense tennisclubs, de een wat gemakkelijker dan een ander, hun bezwaren groten deels laten vallen. Een andere moge lijkheid was er ook niet of nauwelijks. Het voor Leusden nog onbekende feno meen van overdekt tennis moet eerst nog wat meer bekendheid krijgen om min of meer gemeengoed te worden, maar inmiddels hebben zowel Lock horst als de Eemelaar en Leusden zich als gebruiker van De Inslag gemeld. Het aantal uren zal in de toekomst uiteraard groter worden, maar inclusief de contracten met verenigingen uit de regio kan nu reeds van een bevredigen de bezetting - zeker op de courante uren - worden gesproken. Een heel an der probleem is echter de aanleg van de vier gravel-buitenbanen naast De In slag in plaats van de twee eerder ge plande all-weatherbanen, die bedoeld waren voor de liefhebber, die zo maar eens een uurtje met tennis bezig wil zijn. Dat daar vier banen voor nodig zijn, wordt door de besturen van de bestaan de tennisclubs in hoge mate betwijfeld. Nog afgezien van het feit. dat Lockhorst een uitbreiding met drie en Leusden met twee banen is toegezegd. Die to- zegging zal natuurlijk ooit worden nag- kekomen, maar de aap, die nu nog in de mouw zit doch daar binnenkort onge twijfeld uitkomt, is de"eventuele oprich ting van een vierde tennisclub in Leus den. Zelfs dat is echter nog niet de grootste angst van de huidige clubs, want gezien de diverse wachtlijsten (met vooral jeugdige beginners) en met de nog te verwachten groei van de ge meente, moet daar gewoon rekening mee worden gehouden. Het is dan ook geen kwestie van al dan niet een vierde vereniging maar eerder hoe de opzet daarvan zal zijn. Wanneer dat een uitgesproken pres tatieclub wordt - In Amersfoort be staat daarvan een goed voorbeeld - vrezen de „oude" verenigingen te recht voor wat hier In voetbalkringen het S.C. Amersfoortsyndroom wordt genoemd: het weglokken van (jeug dige) talenten en dat is natuurlijk een kwalijke zaak. - De bowlingbanen op 22 september jongstleden Ook het werk in de bowlinghal schiet lekker op - De heer E. Wage van TeHa BV Leusden Uitvoerder Roel Scheenstra. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Gedeputeerde Staten van Utrecht hebben het college van B en W. van Leusden laten weten, dat zij bereid zijn een bijdrage van 114.000 gulden te geven in de kosten van de bouw van het aktiviteitencen- trum De Korf. In de begroting voor de stichtingskos- ten van dit centrum was rekening ge houden met een lagere provinciale bij drage, namelijk 106 000 gulden - De heer G. G van Tiel zwaait de scepter in De Korf bestuur en dat was sinds 1967 ook het geval met de Zwembadstichting Leus den. In verband met zijn doen en laten in De Korf is de heer Van Tiel inmiddels uit het bestuur van deze stichtingen ge stapt Zijn gemeenteraadslidmaat schap (fractievoorzitter VVD) houdt hij aan DE KORF Het beheer van De Korf geschiedt met een team van vijf mensen in vaste dienst, dat in drukke tijden met ambu lante medewerkers kan worden uitge breid. Ten behoeve van het op gang brengen en houden van het bowling centrum is een beroep gedaan op de assistentie van Rene v d Borch In de sporthalbar vinden twee meisjes em plooi en in de bowlingbar een man, die tevens voor een goed verloop van de bowlerij dient te zorgen Daarnaast opereert een technische kracht in het gehele complex en Gerrit van Tiel maakt het vijftal compleet Wat er straks in De Korf allemaal mo gelijk is9 Wel. wat de sporthal betreft nemen wij aan. dat op regelmatige tij den door de gemeente een rooster wordt bekend gemaakt van de diverse activiteiten, die in de voormiddag be staan uit gymnastiek onderwijs van de plaatselijke scholen Van 13 00 tot 24.00 uur komt de hal ter beschikking aan de sporters De grote zaal is ge schikt voor allerlei uitvoeringen en an dere manifestaties tot en met bruiloften en partijen Met gebruikmaking van (net als in de sporthal) vouwwanden is ruim te te scheppen voor groepen van pak weg 25 tot 400 personen Tenslotte het bowlingcentrum, dat ook gebruikt wordt door de onlangs opgerichte bowlingclub in Leusden. voorts worden competities gehóu den voor bedrijven, hulsvrouwen, bejaarden, enzovoort. Ook de jeugd wordt niet vergeten en verder kunnen allerlei particulie ren, bedrijven en verenigingen de zaal (of een gedeelte daarvan) huren voor zomaar een gezellig avondje uit. Er zijn zelfs arrangementen mo gelijk met inbegrip van een wed strijdleider. Het zal in het begin met deze voor Leusden nog nieuwe vrije tijdsbesteding nog wel eventjes wennen zijn, maar weldra zal worden gezegd: „Had ik maar eerder gewe ten, dat het zo leuk is". (telefoonnummer De Korf: 946731). II is •I i - Activiteitencentrum De Korf "de Bowlingzaal" "de Korfzaal" LEUSDEN/CENTRUM - De sport hal in het activiteitencentrum aan de Smidse komt op 15 oktober infor meel in gebruik. De bowlingzaal en de rest volgen spoedig en de officië le opening van het gehele complex is voorzien op 11 december. De accom modatie omvat natuurlijk ook een horeca-gedeelte. Geen nieuws Is de mededeling, dat John Visser van het van ouds bekende Ros Beijaart de restauratie van De Korf heeft ge pacht, evenals de exploitatie van het bowllngcentrum en de multifunctio nele toneelzaal. Namens en ten be hoeve van de gemeente verzorgt hli verder met onderhoud en het toezicht In de sporthal. De exploitatie daar van blijft in handen van de gemeente. De heer Visser heeft het manage ment van zijn belangen in het activitei tencentrum gelegd op de schouders van Gerrit van Tiel. Ook geen onbeken de in Leusden. maar gezien zijn functie in De Korf - hij trekt daar aan de touw tjes - kan het geen kwaad hem nog even voor het voetlicht te halen. Hij is 42 jaar geleden in Alkmaar ge boren In 1963 kwam hij in hel toenmali ge Hamersveld Ie wonen en gehuwd met een echt ..Hamersvelds" meisje Schreuder mag Gerrit zo langzamer hand wel een Leusdenaar worden ge noemd De heer Van Tiel heeft moeite gedaan om er echt bij te horen. Op sportgebied bijvoorbeeld. In 1964 (of daaromtrent) kwam hij in het bestuur van de handbalvereniging Leusden (voorheen HV Hamersveld), die per 1 januari 1969 een afzonderlijke sectie werd van de SV Impala Gerrit behoor de tot de oprichters van deze multi-ver- eniging (gymnastiek, volleybal en hand bal). Vanaf hel ontstaan van de Sport stichting Leusden in 1965 zat hij in het "de Korfhal' "de Korfbar"

Leusder Krant | 1981 | | pagina 8