nspraakverordening nooit toegezegd Omwonenden beslissen over doorgaan crossen Eerste bouwaktiviteiten op terrein Van de Berg BTB ogstdank- viering Claeverenblad/Wildenburg in ontwerp Slechts 50 gegadigden op informatie bijeenkomst Woensdag vergadert financiële commissie Extra vergaderingen over struktuurplan nventarisatie komt er aan FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant Collecte geestelijk gehandicapten Jaarvergadering Rooie Vrouwen DINSDAG 13 OKTOBER 1981 plaatselijk nieuws Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het college van lurgemeester en wethouders ieeft nooit een inspraakverorde- ling toegezegd. Dat zegt ge meentewoordvoerder Hans Her- nans. Volgens hem berust het met name in progressieve krin- jen levende idee, dat dat wel ge leurd zou zijn op een misver- tand. Wel verschijnt er binnen- cort een inventarisatie van in- praakmogelijkheden in de ge meente Leusden. Die zal waar- chijnlijk volgende maand in aadscommissies en gemeente raad behandeld kunnen worden. Onlangs kaartte het progressieve raadslid Jan Jacobs (PvdA) het idee van een inspraakverordening weer eens aan Hij deed dat op een ledenver gadering van afdeling Leusden van de PvdA, toen hij zich kritisch uitte over het funktioneren van het Leusdense in spraakorgaan Comité Milieuzorg Leus den (CML) Volgens Jacobs funktio- neert dat orgaan in het geheel niet naar behoren De inspraak moet in Leusden anders geregeld worden, zo conclu deerde Jacobs en hij stelde vast dat daarvoor een gemeentelijke inspraak verordening nodig was. Die zou, aldus Jacobs, ook al geruime tijd geleden door het college van burgemeester en wethouders zijn toegezead Dat laatste nu berust op een misver stand, zo meent gemeentelijk voorlich ter Hermans Aan het creëren en in stand houden van het misverstand heeft wethouder Jan Mandemaker (por tefeuillehouder inspraak) het zijne bij gedragen De wethouder heeft bij voort during de uit de Wet op de Openbaar heid (WOB) voortvloeiende gemeente lijke verordening en een inspraakveror dening door elkaar gehaald, terwijl dat twee heel verschillende zaken zijn. Die WOB-verordening is inmiddels door de raad vastgesteld. Een inspraakverorde ning zegde het college nooit toe Wel het inventariseren van de in Leusden bestaande inspraakmogelijkheden Volgende maand zou die inventarisatie in bespreking kunnen komen en het is dan, aldus Hermans, aan de raadsle den om te bezien of er een inspraakver ordening moet komen of niet. In Leusden zijn op dit moment al een aantal inspraakmogelijkheden gere geld. Zo biedt de Samenwerkingsover eenkomst (SOK), die de gemeente met realisatoren van woningbouw in de Tweede Fase afsluit, een aantal moge lijkheden. Verder is er de bij de welzijns planning behorende inspraakverorde ning, die de gemeentes moesten ma ken op grond van de Kaderwet Speci fiek Welzijn In vergaande staat van voorbereiding is thans een nieuwe wet op de Ruimtelijke Ordening, die ook een aantal bepalingen ten aanzien van de inspraak bevat Rozendaallaan9 Leusden-C. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Verantwoordelijke redaktie: Bert Vos Marnlx Kreijns (pl. verv.) Redaktie: Bertien Engelkens Caspar van Loo. Inlevering kopij en advertenties: voor het dinsdagnummer tot uiter lijk maandagmiddag 12.00 uur, voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 uur. Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant, Rozendaallaan 9, Leusden-Centrum. Op werkdagen geopend van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Abonnementsgeld: f 50,40 per jaar; f 25,70 per half jaar; f 13,10 per kwartaal. Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18.00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur), tel. 033-940691. Bij geen gehoor kunt u kontakt op nemen met onze inspekteur bezor ging, overdag 03420-16141, toestel 44. Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant ge publiceerde foto's kunt u nabestel len (met uitzondering van -archief- en historische foto's), bij vooruit betaling van f 5,- per exemplaar (formaat 13 x 18 cm) op giro: 871441 t.n.v. BDU b.v. te Barneveld. met duidelijke vermelding van ge wenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. U kunt ook kontant beta len op ons kantoor, Rozendaallaan 9, Leusden/Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na be taling ontvangt u de gewenste fo to's thuis. DE LEUSDER KRANT Is een uitgave van de BDU-kranten- komblnatle te Barneveld. LEUSDEN Donderdag 15 okto ber zal de ABTB voor de twintigste keer haar Oostdankviering houden. Daar de parochiekerk wegens verbou wing dit jaar niet beschikbaar Is, wordt de viering in de vergaderzaal De Til gehouden. De zaal zal ook nu weer worden versierd met de oogst- produkten. Om 19.30 uur wordt de Eucharis tieviering gehouden met de aanbie ding van de oogstgave. Deze oogst- gave wordt geschonken aan bepaal de instellingen. Na afloop van deze viering vindt het jaarfeest plaats, dat dit jaar in het teken van het vijfen veertig jariq bestaan staat Bij beide gebeurtenissen staat het eenvoudige, maar gezellige en spon tane op de voorgrond. Het feest hoopt men met enige voordrachten, liedjes en muziek op te luisteren. (van één onzer medewerkers) LEUSDEN - Een klein groepje bewoners dat zegt last te hebben van het geluid van de motoren, waarmee tweemaal per week gecrosst werd op de Leusderhei, zal uiteindelijk bepalen of er a.s. zaterdag nog gereden kan worden op de hei. Uit mededelingen van wethouder Van Woudenberg kan opgemaakt worden dat vooral de bewoners van de Hoge Klei, nabij de Stichtse Rotonde, hun bezwaren tegen een cross baan op de hei handhaven. De motorcrossverenigingen van Leusden en Zeist hebben van de ge meente Leusden voor een proefpe riode van twee maanden toestem ming gekregen om hun sport te be drijven op een stukje terrein in de Leusder hei. Dit kon pas nadat de betreffende staatssecretaris zich na moeizaam onderhandelen accoord had verklaard met de komst van de crossers naar de hei. In de proefpe riode, die deze week aflopt zou de gemeente geluidsmetingen laten verrichten om de overlast voor de omwonenden te kunnen vaststellen. De betreffende omwonenden wer den door de gemeente van te voren Ingelicht over de komst van de crossverenigingen naar de hei. In middels is het rapport over de ge luidsmetingen beschikbaar, zo liet wethouder G. van Woudenberg maandagavond, tijdens de vergade ring van de commissie Welzijn we ten. Het is echter een technisch ver haal, waaruit de gemeente haar con clusies nog moet trekken. Inmiddels heeft er vorige week vrij dag een gesprek plaats gevonden met de bewoners van huizen in de omge ving van het crossterrein. Een aantal van hen, zo bleek, liet hun aanvankelij ke bezwaren tegen de komst van de crossers naar de Leusderhei varen De geluidsoverlast bleek achteraf wel mee te vallen. Ook voorzitter Van Wouden berg had, zo vertelde hij. een rondje om de hei gemaakt om zelf eens te luiste ren naar het geluid van de motoren Het was hem allemaal best meege vallen, op verschillende plaatsen waar huizen stonden was zelfs helemaal mets te horen. Alleen de bewoners van de Hoge Klei hadden op de dag dat de wethouder rondreed last van de motor crossers. Dit werd mede veroorzaakt, aldus de wethouder, omdat de wind in hun richting stond Met de bezwaarden verschilt de wethouder van mening over de mate van overlast. De bewoners zeggen dat het geluid niet te tolereren is omdat het anders is dan een geluid van een straaljager of een bromfiets De to nen zouden veel hoger zijn en daardoor overlast veroorzaken. GELUIDSWALLEN Met de betrokkenen werd vorige week vrijdag afgesproken dat er bezieru zou worden of het ministerie van volks gezondheid nieuwe metingen zou kun nen verrichten. Ook zou bekeken wor den of geluidswallen mogelijk een op lossing van het probleem zouden kun nen brengen. Vrijdagavond kwam men er. zo bleek uit de mededeling van de wethouder, niet helemaal uit. Een aantal bewoners wil de in hun omgeving eerst nog eens met met-aanwezige betrokkenen overleg gen over de ontstane situatie Afge sproken werd dat men even naar de gemeente Leusden zou bellen over de slotconclusie. Blijven een aantal betrokkenen bij hun bezwaar dan is het voorlopig afge lopen met het crossen op de hei. Het seizoen zal dan vervroegd ten einde zun voor de motorliefhebbers. De wet houder heeft er echter goede hoop op dat de betreffende omwonenden er geen bezwaar tegen hebben dat de crossers nog tot 1 december doorgaan met hun sport Men heeft dan tot 1 maart 1982, wan neer het nieuwe cross-seizoen weer begint, de tijd om een oplossing te zoe ken. STOMPERT Mocht blijken dat crossen niet moge lijk is op het huidige terrein dan is Leus den van plan om de staatssecretaris te vragen een ander terrein ter beschik king te stellen wat dan wat verderop ligt, en dus ook wat verder van de bebou wing. Ook worden er via het gewest Eemland pogingen ondernomen om te bezien of niet alsnog de crossbaan op de Stompert bij Soest gebruikt kan wor den. De motorcrossers verkeren deze week in een wel erg onzekere situatie. Pas op het laatste moment zullen zij weten of er a s. zaterdag wel of niet gereden kan worden Een telefoontje van of met één van de bezwaarden al uitsluitsel moeten brengen. ACHTERVELD In de week van 12 tot en met 17 oktober zal er een huis-aan-huis collecte worden ge houden ten bate van het geestelijke gehandicapte kind. Voor het werk dat voor deze kinderen wordt gedaan is veel geld nodig Daarom wordt er deze week een beroep op allen ge daan om dit werk mogelijk te maken door de collectanten die aan de deur komen niet zo door te sturen. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Terwijl de afbraak van de voormalige veevoederfabriek Van de Berg momenteel in volle gang is, zijn de eerste aktiviteiten, die moeten leiden tot nieuwbouw op het terrein ook al van start gegaan. Eind vorige week ging de eerste spa in de grond voor de nieuwbouw van de firma „Van de Berg Tuin en Dier". De win kel voor ruin en dierbenodigdheden moet het pand, waarin ze nu zit, ver laten, omdat het pand, evenals de fabriek en de naastgelegen boerde rij, tegen de grond gaat. De nieuwe winkel wordt gebouwd aan de Ha- mersveldseweg, tussen het woon huis op nummer 54 en de slijterij van Van de Hengel. Zoals bekend, zullen op het voormali ge fabrieksterrein een aantal bejaar denwoningen gebouwd worden. Deze zomer kwam het tot overeenstemming tussen de gemeente en de firma Van de Berg over de verkoop van de fabriek, die niet langer paste midden in het uit gegroeide Leusden Met financiële steun van de Rijksoverheid kon de ge meente Leusden de firma Van de Berg uitkopen In Renswoude konden de fir manten een veevoederfabriek overne men, waar binnenkort de aktiviteiten zullen worden voortgezet. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN Bijgaande foto toont de stedebouwkundige structuur (ontwerp-lndellng) van de nieuwe wijken Claeverenblad en Wildenburg. In deze twee toekomstige woongebieden is de bouw van circa 1100 woningen gepland, waarvan er 625 onder de woningwet zullen vallen. De woningbouw zal voor eerst in de geschiedenis van de gemeente Leusden door de Woningstichting Leusden (WSL) en de gemeente worden aangepakt, dit onder voorbehoud van het oordeel van de gemeenteraad. Op de foto van de ontwerp-indeling, gemaakt door de stedebouwkundige Frans van der Werf, is duidelijk in het midden over de volle lengte de singel ofwel gracht te zien, die een karakteristieke plek moet gaan innemen in Claeverenblad en Wildenburg. Links aan het uiteinde van de singel is in een halve cirkelvorm de hoogbouw gepland, waarvoor enkele raadsleden nog al huiverig zijn (zie LK 8 oktober). Achter deze „flats" is een tunnel onder het nog aan te leggen nieuwe gedeelte van de Groene Zoom gepland. Als de gemeenteraad deze maand het groene licht geeft, Is het de bedoeling medio 1982 te beginnen met de woningbouw. De oplevering van het allergrootste deel van de woningen is dan tussen medio 1983 en medio 1984. Claeverenblad/Wildenburg is het gebied tegenover de ingang van het Burg. Buiningpark aan de Bavoortseweg. Het wordt begrensd door de Centrumweg, de Hamersveldseweg, de Bavoortseweg en het terrein van Pon. (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Slechts vijftig van de 260 uitgenodigde gegadigden voor een vrije sector-kavel hebben don derdagavond de informatieavond over kavels in Munnikhove/Bosveld bezocht. Volgens gemeentewoord voerder Hans Hermans kan de helft van hen als serieuze kopers be schouwd worden. Dat zou beteke nen, dat de informatieavond van donderdag zou leiden tot de verkoop van zo n 25 kavels. Het totaal aantal verkochte kavels in Munnikhove en Bosveld zou daarmee op ruim veer tig komen. Deze beide deelplannen van de Tweede Fase omvatten in to taal 188 kavels in vrije en geschakel de vrije sector. Het resultaat van de voorlichtings avond houdt in dat opnieuw zo n tien procent van de uitgenodigde gegadig den serieuze kopers blijkt te zijn Dat was ook al zo tijdens eerder dit jaar gehouden bijeenkomsten. Daarvoor werden de eerste 180 wachtenden van de lijst van gegadigden uitgenodigd Achttien van hen gingen over tot de aankoop van een kavel. De wachtlijst telt nu nog zo n acht- a negenhonderd belangstellenden. In de komende tijd zullen zij nu benaderd gaan worden door de gemeente Of dat via voorlichtingsavonden, zoals tot nog toe gebruikelijk, blijft gebeuren, kon de heer Hermans op dit moment nog niet zeggen. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN De raadscommissie voor Financiële en Economische aangelegenheden (FEZ) komt aan staande woensdag (14 oktober) voor zijn maandelijkse vergadering bijeen De commissieleden vergaderen van af 20.00 uur in de raadszaal van het gemeentehuis, Hamersveldseweg 2 De agenda luidt als volgt 1. opening en inventarisatie vra- 10. 13 genstellers/ woordvoerders, mededelingen; verslag vergadering van 9 sep tember j I.; beschikbaarstelling krediet t.b v. verkeersmaatregelen Leusden-Zuid, grondruil met de Stichting de Boom, ontpachting van gronden i.v.m grondruil Stichting de Boom; grondruil met de Rabobank; beshikbaarstelling werkkrediet bouwrijpmaken plan Claeveren- blad/Wilgenburg; subsidiëring emancipatieactivi- teiten K P P /V O S., preventieve voorlichting tand- verzorging schooljeugd; belastingmaatregelen 1982. verkoop 59 kavels in plan Mun nikhove/Bosveld aan bouwbe drijf C Slokker te Huizen; beschouwingen en vraagpunten voor de begroting 1982 e v„ rondvraag; sluiting (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN Zoals reeds eerder aangekondigd, zal de gemeentelijke raadscommissie voor Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening de ze winter enkele malen extra verga deren in verband met de opstelling van het struktuurplan. In dat struk tuurplan moet de gemeenteraad aan geven, hoe de ontwikkeling van Leusden na de afronding van de Tweede Fase zal verlopen. Daar wordt, met behulp van het adviesbu- ro Arnhem, al geruime tijd aange werkt. Het is de bedoeling dat de gemeenteraad nog in deze raadspe riode en vóór de gemeenteraadsver kiezingen het struktuurplan vaststelt. Om dat voor elkaar te krijgen was het nodig om de voorgestelde procedure in te korten, wat overigens ook uit financieel oogpunt zeer wenselijk ge acht werd. De extra commissievergaderingen worden gehouden op 19 november 1981; 19 januari 1982. 9 februari 1982. 23 maart 1982; en 19 april 1982 Voor deze vergaderingen zullen ook de overige raadsleden worden uitgenodigd Voorts krijgen een uit nodiging de leden van de werkgroe pen ..Midden- en Kleinbedrijf", .Agrarische Aangelegenheden", „Verkeer" en „Ruimtelijke Ordening van het CML". De bijeenkomsten zijn overigens ook voor andere belang stellenden toegankelijk. Plaats en aanvangstijdstip van de vergaderin gen zullen nader worden bekend ge maakt. Op deze plaits moet de nieuwe winkel van Van de Berg Tuin en Dier verrijzen LEUSDEN/CENTRUM Woens dagavond 14 oktober wordt in De Til de jaarvergadering van de Rooie Vrouwen In de Partij van de Arbeid gehouden. Deze vergadering zal om 20.15 uur beginnen. De jaarvergade ring is openbaar en voor iedereen toegankelijk. Ook belangstellende vrouwen van buiten de PvdA zijn van harte welkom! Het zijn echter alleen de vrouwelijke leden van de PvdA die spreek- en stemrecht hebben. Op de agenda staan de volgende punten 1. Opening en vaststelling van de agenda 2 Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Jaarverslag Rooie Vrouwen Leusden. 4 Financieel overzicht Rooie Vrouwen Leusden 80/81. 5. Begroting Rooie Vrouwen Leus den 81/82 6. Verkiezing plaatselijke werk groep. 7. Aanwijzing eventuele kandida ten gewestelijke kerngroep 8. Kiezen van drie afgevaardigden naar gewestelijke Rooie Vrou wen vergadering 9 Aanwijzing van vertegenwoor digster in de Vrouwenraad Leus den 10 Rondvraag en sluiting, Hierna willen de Rooie Vrouwen nog komen tot het bespreken van het werkplan voor het komend jaar en „last but not least" het afscheid van Vera Joosten als kontaktvrouw en kerngroeplid. Zij heeft op 14 februari 1978 de groep van de grond getild. Aanmelding van kandidaten voor de kerngroep kan plaats vinden tot een uur voor de vergadering bij Ans van Kemenade. Ook voor nadere in lichtingen kan men haar bellen: tele foon 943552.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 3