Leusdenaren bieden dorpsgenoten concert aan Bijlsma en Woodrow opvallende combinatie Rabobank S I SOHA overhandigde opbrengst collecte aan burgemeester Relite trad op in Dorpskerk ZATERDAG 31 OKTOBER IN DORPSKERK Algemene vergadering van de Rabobank te Leusden te Stoutenburg DINSDAG 13 OKTOBER 1981 plaatselijk nieuws LEUSDEN-ZUID Zaterdag 31 oktober aanstaande zullen Leusde naren hun dorpsgenoten een concert aanbieden. Dit concert zal plaatsvinden in de Dorpskerk te Leusden-Zuid. Het is de bedoeling dat dit initiatief van Nicoline Witlox zal uitgroeien tot een jaarlijks evenement. In haar woning in Leusden-Zuid vertelt de initaitiefneem- ster wat meer over het concert. „Ik kwam een tijd geleden regel matig mensen tegen die leuk musi ceerden. maar er verder nooit iets mee deden. Het leek mij wel een goed idee om er wat meer mee te doen. Ik ben begonnen met een „marktonder zoek" onder amateurs" Ze lacht een beetje om haar eigen woorden „Nou ja. ik heb hier en daar eens gevraagd wat men er van zou vinden De animo bleek groot te zijn Toen dacht ik als je een concert organiseert, dan moet het ook écht goed zijn Het moet „op niveau" zijn Je moet over een goede entourage beschikken Er moesten, dacht ik. mensen zijn die met hetzelf de idee rondliepen, maar geen initia tieven konden nemen omdat er geen geld was of om andere redenen er niet toe kwamen. Ik ben eerst gaan praten met de heer De Ridder, direkteur van de muziekschool in Leusden. Hij was direkt enthousiast Hij beloofde het te bespreken met docenten en was ook bereid pro deo samenwerking te ver lenen" ZWAAR ,.Het organiseren van een concert is financieel nogal zwaar Ik ben daarom naar de gemeente gegaan en heb met de heer Lakeman gespro ken. Deze was ook enthousiast Hij zei „Doen' Maar van de kant van de gemeente valt geen subisidie te ver wachten" De heer Lakeman is hoofd van de afdeling maatschappelijk welzijn en onderwijs van de gemeente Leusden „Dus toen lag het probleem van de financiering er nog Nu ben ik lid van de ..Lions" dus van die kant zouden er nog mogelijkheden zijn. Eerst heb ben we andere mogelijkheden beke ken". Nicoline Witlox had inmiddels or ganisatorische steun gevraagd van Jan Breimer adjunkt-direkteurvan een muziekpedagogish instituut in Amersfoort en de pianiste Liet Peddemors Deze is inmiddels ook bij ons komen zitten Zij benadrukt dat Nicoline nog steeds de drijfveer bin nen de organisatie is en eigenlijk alle werk verricht. „Ja. maar nu moeten we het werk eens gaan verdelen", zegt Nicoline MAGNIFIEK Het drietal had het oog laten vallen op de Dorpskerk te Leusden-Zuid. als ruimtewaarinde uitvoering plaats zal vinden: „Het mag best eens ver meldt worden dat deze kerk beschikt over een magnifieke akoestiek. Dat is bij te weinig mensen bekend". De huurprijs van de kerk tweehonderd gulden viel nog mee vergeleken met de zeshonderd gulden voor de huur van een vleugel bij R van den Burg m Amersfoort en de drukkerij- kosten die op vierhonderd gulden worden geraamd. Hieronder allen ook de kosten van bijvoorbeeld de affiches, die zijn ontworpen door Hans Rombouts. tekenleraar aan het Corderius-college te Amersfoort Om tot redelijke toegangsprijzen te komen is Nicoline gaan bellen met mensen uit het Leusdense zakenle ven Niet zonder resultat Met name de Rabobank en Pon geven steun aan dit projekt. Zo komt het dat men in het pro grammaboekje dat men bij het con cert in handen zal krijgen, niet alleen het programma en teksten zal aan treffen maar ook advertenties Hier door kan de entreeprijs voor volwas senen vijf gulden bedragen, terwijl kinderen slechts één gulden hoeven neer te tellen. KINDEREN Leusdenaren bieden hun dorpsge noten een concert aan. Het gaat hier bij om mensen die wonen en/of wer ken in Leusden. Een kleine uitzonde ring vormen de kombinaties waarin een niet-Leusdenaar optreedt Het zou té streng zijn om zo'n kombinatie om die reden te laten uitvallen, terwijl ze al jaren samen musiceren De animo voor deelname aan het concert was groot. „We moesten op een gegeven moment stoppen omdat we teveel aanmeldingen kregen", al dus Nicoline. Onder de deelnemers bevinden zich muziekdocenten en leerlingen van conservatoria, maar ook enthousiaste amateurs: Loesvan OEZE WEEK IN DE GEMEENTE ACHTERVELD - De initiatiefnemers van het concert voor dorpsgenoten de Akker blokfluit Bea van Burg-Altera. Liet Peddemors. Piet- Hem van de Ven. Jan Bijhold allen piano de sopranen Maria van Kooten, Aida Lackin en Nicoline Wit lox. Marijke Rodriguez gitaar Steef van het Slot orgel bariton Jean-Paul van Spaendonck en tenor Martin Veldman Wie het televisieprogramma „Jon ge mensen op weg naar het concert podium" kent. weet ook wat men van de opzet van het Leusdense concert kan verwachten. „leder onderdeel duurt tien minu ten. Vooral vertellen we iets over de muziek, de komponist en over dege ne die de muziek uitvoert Tien minu ten is een tijd die te overbruggen is Daarom lijkt het ons dat deze uitvoe ring geschikt is om kinderen kennis te laten maken met klassieke mu ziek". aldus Nicoline Liet vult aan „Als kinderen de eerste maal met een langdurig concert gekonfronteerd worden is de kans groot dat ze hun interesse voorgoed verliezen Verliest een kind nu zijn aandacht voor een bepaald werk, dan is het stuk al weer bijna over" Het pro gramma ziet er aantrekkelijk uit Er zullen werken van onder andere Brahms. Mozart. Gershwin. Dvorak. Bruhns. Bonsel, Reger en Stradella ten gehore worden gebracht PRIKKEL Als het mocht komen tot een jaar lijks evenement dat zal men ook in de gelegenheid zijn zich langduriger voor te bereiden en regelmatig te oefenen. „De heer De Ridder vertelde me dat dit concert ook een prikkel voor de vaklieden was om op het eigen ter rein op peil te blijven", zegt Nicoline Men hoopt op een grote belangstel ling van de dorpsgeoten. Nicoline herinnert zich een beeld uit haar jeugd: „Mijn vader zit op een mooie dag piano te spelen. De serre deuren staan wijd open. Ik zie twee mensen een echtpaar onze tuin naderen. Zij horen de muziek, hou den hun pas in en knikken eens bewonderend naar elkaar. Zij blijven staan luisteren tot mijn vader is uitge speeld en lopen daarna verder". Zó moet het volgens haar met dit concert ook zijn: „Wij zetten de deur open. Houd je pas maar in en blijf luisteren". LEUSDEN - In de NH-kerk in Leus- den-Zuid vond het eerste Valleiconcert van dit seizoen plaats. Anner Bijlsma. die eerder in deze serie een gedenkwaardige vertolking van de cello-suites van J S Bach had gege ven. trad nu op met een partner, de contrabssist Anthony Woodrow. Een op het oog wat curieuze combinatie, deze twee lage strijkinstrumenten, maar niet temin één die tot prachtige muzikale momenten leidde Zulke momenten waren er al te be luisteren vóór de pauze, met name in de schitterende barok-cello solo van Bijls ma. de ricercar 2 van Domenico Ga- brielli. en in de maar bevlogen passa ges van de Sonate in Bes van Luigi Boccherini. maar voornamelijk toch in het gedeelte erna. waarin Woodrow wat meer partij kon geven De violone-par- tijen die bij tevoren in het duoetto van Ditter von Dittersdorf en in het stuk van Boccherini op dat merkwaardige, fraaie en pompeuze instrument ten gehore bracht, waren van nogal summiere aard: in de negentiende en twintigste eeuwse stukken daarentegen kreeg hij volop gelegenheid zich met Bijlsma te meten in virtubsiteit. en toen bleek de contrabas heel wat minder loq en on- Burgemeester Rademaker neemt namens de gemeente Leusden het bedrag in ontvangst. LEUSDEN - De opbrengst van de SOHA-collecte, die van 5 oktober tot en met 9 oktober in Leusden werd gehouden, heeft 6600,73 opge bracht. Dit bedrag werd maandag ochtend door het bestuur van de Stichting Opvang en Herstel van Al coholici aan de burgemeester over- handiad. De SOHA stelt zich ten doel in Mid den Nederland een crisis opvang cen trum te realiseren met 24-uurs opname- mogelijkheden voor hen die lijden aan alcoholverslaving In de SOHA-kliniek zal gewerkt worden met ex-verslaaf den, voor wie naar een ondersteunende onderbouw zal worden gezocht. De op brengst van de collecte is bestemd voor een behandelkamer met inventaris «X" ««L* aX" aX" si/ vl/ vb \b «1/ 'T* 'T-' «r* 'TN -T- *T" «T* KOLLEKTE GEESTELIJK GEHANDI CAPTEN. .ly sLy si/ .T/ VTA sb *b vb *X/ vb - /fv «T* 'T /TS 'T>* *TS" ^r» LEUSDEN - In de week van 12 tot en met 17 oktober wordt de nationale kollekte voor geestelijk gehandicap ten gehouden. Van de netto-op brengst blijft 45 in het kollekte- rayon ten behoeve van de plaatselij ke afdelingen van de oudervereni gingen en sociaal-pedagogische diensten. Bij die afdelingen en diensten wordt het geld aangewend voor allerlei aktivi- teiten voor gehandicapten. Aktiviteiten waar geen of weinig subsidie voor wordt verkregen. Ook moet er gedacht wor den aan het vormingswerk met prakti sche kursussen voor geestelijk gehan dicapten. Vakantie voor geestelijk gehandicap ten kost meer geld dan vakantie voor verstandelijk normale mensen Ook daar is een extra bijdrage van harte welkom. U kunt uw gift ook overmaken op rekeningnummer 707070333 of op gironummer 1122222 t.n.v. nationale kollekte geestelijk gehandicapten- Utrecht. handelbaar dan je zo zou denken De Fantasia op 11 van W. Boukinik is een romantische compositie waarin de mogelijkheden van de cello en de bas ten volle worden benut In nog sterkere mate geldt dat voor het Grand Duet van Rossini, waarin me niet alleen de zan gerige cello-passage met pizzioato be geleiding van de bas.maar ook de vele snelle, knap gespeelde bas-colloratu ren, frappeerden. Een gedenkwaardig moment in dit aantrekkelijke stuk was ook de plek, waar Woodrow in een vurige „begelei- ders-woede" zo tekeer ging met zijn pom-pom. pom-pom", dat hij de cello melodie daarmee haast overstemde. Zonder het te overdrijven maakte Woodrow daar een klein showtje van, inclusief een pompeus-enthousiaste mimiek. Zo mengde dit concert ook wat hu mor, als onmisbaar zout, door zijn toch al geslaagde receptuur. Het pu bliek was redelijk talrijk en terecht enthousiast. Het volgende Valleicon cert is 5 november, een optreden van Theo Bruins in een Beethoven/De bussy programma, in het Brouwers huis te Barneveld. Dinsdag 13 oktober 20.00 uur: cursus speelgoed maken, De Moespot Woensdag 14 oktober 9.00 uur: hand- werkhobbyclub. De Moespot Woensdag 14 oktober 20.00 uur: ver- keerscursus. De Moespot Donderdag 15 oktober 13.30 uur: be- jaardensoos Donderdag 15 oktober 20.00 uur: Ka- techese. Parochiezaal LEUSDEN ZUID EN CENTRUM Dinsdag 13 oktober 20.00 uur: OW/RO. vervolg vergadering d d 6 oktober, raadszaal Woensdag 14 oktober 9.30 uur: Vrou wenraad bijeenkomst i.v.m. jaar van gehandicapten Woensdag 14 oktober van 14.00 tot 16.00 uur: Kledingbeurs, 't Trefpunt, Arnhemseweg Woensdag 14 oktober 20.00 uur: Jaarvergadering Rooie Vrouwen. De Til. Hamersveldseweg 49 Woensdag 14 oktober 20.00 uur: Bij eenkomst Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, Woensdag 14 oktober 20.00 uur: Le zing Toon Kortooms in bibliotheek Nieuwe Langenbeek Woensdag 14 oktober 20.00 uur: Commissie Financién, raadszaal Donderdag 15 oktober 14.00 uur: Kindermiddag „Kind en dier", biblio theek Donderdag 15 oktober 19.30 uur: A B T B oogstdankfeest. DeTil (ach terzaal) Donderdag 15 oktober 20.00 uur: Le zing Gereformeerde Bond. Jeugdge- bouw, Ooievaarshorsterweg Donderdag 15 oktober 20.15 uur: Schoolraad, Astma-centrum, Lariks- laan 1 Vrijdag 16 oktobervan 15.40 tot 17.00 uur: Dierenpoppenkast, bibliotheek Nieuw Langenbeek Vrijdag 16 oktobervan 19.00 tot 22.00 uur: Antiekbeurs in De Korf, Hamers hof Zaterdag 17 oktober van 12.00 tot 17.00 uur: Antiekbeurs in De Korf. Hamershof Zondag 18 oktober van 10.30 tot 17.00 uur: Antiekbeurs in De Korf, Hamershof Maandag 19 oktober 20.00 uur: Agra rische aangelegenheden. Zwarteweg 16a burgelijke stand Uit het persoonsregister van Leusden blijkt dat in de periode van 1 oktober tot en met 7 oktober zijn: GEBOREN: 27 sept 1981 Iris Sandra Pauline, d.v P Mosk en T. D. Vaas 29 sept, 1981 Leontine Maria, d.v A M. van Berkel en M A C. Schuurs GEHUWD: 6 okt. 1981 D. Pal en M. Bennink OVERLEDEN: 4 okt 1981 H. R E. Hofkamp, oud 65 jaar. 4 okt. 1981 A. van Ruitenbeek, oud 79 jaar. KOFFIECONCERT ACHTERVELD - Zondagmorgen organiseerde de beheerscommissie van de Moespot voor de tweede maal een koffieconcert. De muziek werd deze morgen verzorgd door het Kick Wilstra Kwartet. De muzikanten be speelden twee gitaren, een viool en een contrabas. De band speelde de zogenaamde Hotclub jazz muziek. Er waren deze morgen wel wat meer be langstellenden dan de vorige maal. Ook waren er nu meer ouderen dan de eerste maal. „Voor ons een teken dat het wel begint aan te slaan,'' al dus één van de organisatoren. Het is de bedoeling dit jaar nog tweemaal een dergelijk koffieconcert te organi seren. Blijkt de belangstelling vol doende dan zal men ook in het ko mende jaar er mee doorgaan. (- Het Kick Wilstra kwartet tijdens het koffieconcert- LEUSDEN ZUID - Afgelopen zon dag 11 oktober trad de bekende gos pelgroep „Relite'' uit Bilthoven op in de jeugddienst in de Dorpskerk in Leusden Zuid. De groep die bestaat uit twintig zangers en zangeressen en tien musici treedt regelmatig op voor radio en t.v. en heeft intussen ook een l.p. gemaakt met als titel „make me see". Het repertoire van Relite is zeer ruim en bestaat onder meer uit liederen van Crouch, Snell en Choralesna. De liederen werden begeleid met een Hammond-orgel, Fender piano, percussie, basgitaar, altsax of trompet. Het eerste lied dat ten gehore werd gebracht was „This world is not my ho me", dat meteen de sfeer bepaalde van de dienst Dit openingslied van Relite sloeg ook duidelijk op het thema van de jeugddienst „Mens in zijn wereld" Ver der zongen ze onder andere ..Good News", ..Do you know him'The Lord is my light" en, .Lord help me to walk right Mede dankzij Helite en niet te verge ten ds. H van Veen werd de jeugd dienst een groot succes. U kunt „Vriend van Relite" worden, door een donatie van 25 gulden per jaar. U ontvangt hiervoor enige malen over het seizoen verspreid informatie over aktiviteiten, optredens van Relite Meer informatie kunt u krijgen bij Hans en Mieke Jacobse, Julianalaan 40. 3722 GR Bilthoven. telefoon 030- 781033 Ook Nel Schreuder van de jeugd dienstcommissie Dorpskerk kan u enige informatie verstrekken, tele foon 946093. INBOEDEL VEILING In de hofstede „Het Overschotje" aan de Stoutenburgerlaan 19 te Stoutenburg zullen op zaterdag 17 oktober a.s. om 11.00 uur v.m. t.o.v. de notarissen J. Oele te Amersfoort en P.F.M. Buters te Leusden in het openbaar verkocht worden diverse inboedelgoederen w.o.: aardewerk, diverse kasten, kachels, glaswerk, tafels en stoelen, enz., enz. Bezichtiging: op de dag van de verkoop van af 9.00 uur 's morgens. Inlichtingen ten kantore van notaris J. Oele, Stadsring 89 (tel. 033-14745, toestel 13). Hierdoor roept de Coöperatieve Raiffeisenbank „Leusden" W.A. haar leden op tot het bijwonen van de algemene vergadering die gehouden word. op woensdag 28 oktober 1981 om 20.00 uur in 't Ros Beyaart, Hamersveldseweg 55 te Leusden. Verkorte agenda: 1. Opening. 2. Aanwijzing secretaris en stemopnemers. 3. Notulen vorige vergadering. 4. Aanwijzing leden, belast met voorlopige vaststelling notulen. 5. Wijziging statuten. 6. Wijziging huishoudelijk reglement. 7. Machtiging tot het doen verlijden van de notariële akte van statutenwijziging. 8. Mededelingen. 9. Rondvraag. 10. Sluiting. De volledige agenda, de volledige tekst van de statuten wijziging en de wijziging van het huishoudelijk reglement liggen vanaf heden op het hoofdkantoor van de bank voor de leden ter inzage. Het Bestuur, G. Wanner, voorzitter. R.A: Voskuilen, secretaris.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 5