O* Bertus van de Meent werd autocross-kampioen Winst Roda (zat.) op gerenoveerd hoofdveld Plusminus Kleine korfbal-nederlaag Schaakjeugd 2de in landskampioenschap Niet-breken Biljarten bij BV-Leusden V.V.Z.A.-Roda 'I gelijk spel Competitie boulen stagneert (van één onzer medewerkers) BIDDINGHUIZEN Leusdenaar Bertus van de Meent, kan niet alleen goed achteruitrijden, zoals iedereen onlangs heeft kunnen zien in het Tros-TV-programma „ter land, ter zee en in de lucht", ook in voorwaart se richting rijden gaat hem erg goed af. Vorige week zaterdag wist Bertus van de Meent beslag te leggen op de kampioenstitel van de crossvereni ging „De Flintstones" te Biddinghui zen. Een andere Leusdenaar, Henk van de Berg, werd tijdens de zaterdag verreden wedstrijd eerste in de junio renklasse. Zowel Bertus van de Meent als Henk van de Berg zijn lid van de crossvereniging in Biddinghuizen, gelegen in de Flevopolder In Leus den bestaat er, behalve dan op ko ninginnedag. geen mogelijkheid om de autocross-sport te beoefenen, vandaar dat beide heren het wat ver der op moesten zoeken. Zij zijn trou wens niet de enige „vreemdelingen" in de Biddinghuizense vereniging De club heeft leden uit Nijkerk, Wou denberg, Hilversum, Putten, Voort huizen. Bunschoten. Amersfoort, maar ook uit verder gelegen plaatsen als Hengelo. Dedemsvaart en Boven ka rs pel De crossvereniging houdt zich niet alleen bezig met het autocrossen, ook het crossen op motoren en brommers behoort tot de mogelijk heden ,.De Flintstones". zoals de club heet, heeft de beschikking over een crossterrein dat men voor het symbolische bedrag van één gulden huurt van de gemeente Dronten MODDERPOEL Het had niet veel gescheeld of de voor vorige week zaterdag geplande wedstrijden waren niet doorgegaan De normale crossbaan was door de hevige stortregens veranderd in een complete modderpoel Er is één po ging gedaan om toch op de betref fende baan te rijden, slechts één auto slaagde erin om een heel rondje te rijden, alle andere chauffeurs bleven halverwege in de modder steken en moesten met behulp van een tractor weggesleept worden Met vereende krachten werd daar op een nieuw, korter parcours uitge zet. dat iets minder modderig was. Na het afwerken van de motorcross wedstrijd werd begonnen aan de strijd om het clubkampioenschap. De winnaar zou zich .polderkampioen" mogen noemen COMPETITIE De wedstrijd van afgelopemzater- dag was de vierde en laatste die meetelde voor de competitie die moest leiden totdetitel van clubkam pioen. Dank zij een eerder behaalde eer ste plaats en een derde en vierde plaats leidde Bertus van de Meent de ranglijst Nog vijf andere coureurs hadden, althans op papier nog de mogelijkheid om Bertus te passeren Het behalen van een plaats in de finale, waaraan zes coureurs zouden mogen meedoen, zou voor van de Meent echter voldoende zijn om zich clubkampioen te mogen noemen in de categorie junioren. VOORRONDEN De voorronden verliepen voor de beide deelnemende Leusdenaren erg voorspoedig. Zowel Bertus van de Meent als Henk v. d Berg bleken in de vooronden niet te passeren, leder behaalde in de diverse manches uit sluitend eerste plaatsen. I n de daarop volgende halve finale kwamen Bertus en Henk nog niet tegen elkaar in het strijdperk. Bertus van de Meent ging in zijn manch als snelste weg en bleef gedu rende de daarop volgende ronden royaal aan de leiding, en zou dus overgaan naardefiale Daarmee was voor Bertus v d Meent het clubkam pioenschap in feite al behaald Iets moeilijker ging het toe in de halve finalerit waarin Henk van de berg aan de start verscheen Aanvankelijk nam v. d. Berg de leiding na een zeer goede start. Twee coureurs zagen echter kans om Henk te passeren Nog geen vuiltje aan de lucht om dat een derde plaats voldoende zou zijn voor een plaats in de finale. Toen echter de Nijkerker Henk v. d Haar langszij kwam werd de situatie kritiek voorv d Berg Beide heren namen in de daarop volgende bocht wat meer risico, met als resultaat dat Henkv d Haar uit de bocht vloog PROTEST De vraag rees onmiddellijk wat de wedstrijdleiding zou gaan beslissen omdat er sprake van was dat de Leusdenaar zijn rivaal ontoelaatbaar gehinderd zou hebben De halve fina lerit werd echter gewoon uitgereden, zonder dat de wedstrijdleider tussen beide kwam De zeer teleurgestelde Nijkerke- naar overwoog nog even om een officieel protest in te dienen Mede omdat de regel zo is dat tegelijk met het protest f 100,— betaalt moet wor den die men pas terugkrijgt als men in het gelijk wordt gesteld, en de kans op succes vrij klein geacht moet wor den zag Henk v d. Haar af van het protest FINALE In de finale kwamen de twee leus denaren uiteindelijk voor het eerst tegelijk in de strijd Bertus v. d. Meent, al zeker van het clubkam pioenschap had zich vast voorgeno men ook de finale te winnen Het zou echter anders uitpakken. Beide Leusdenaren namen direct na de start de leiding. Voor het in gaan van de bocht reden Van de Meent en Van de Berg nagenoeg naast elkaar. Omdat Bertus v d Meent iets uitweek om de bocht wat ruim te nemen kwam hij in aanraking met de crosswagen van vriend en rivaal Henk v. d berg. Een gebroken aandrijfas was het gevolg, zodat Ber tus de strijd moest staken. Henk van de berg liet zich daarop niet meer passeren, zodat hij de eerste plaats in de finale behaalde. SWARTESTEEGH De strijd werd weliswaar enkele tientallen kilometers van Leusden verreden Het overwinningsfeestje werd wel degelijk in het Leusdense gevierd en wel in café De Swarte- steegh Een groot aantal supporters wachtte hier de beide succesvolle coureurs op. Voor de kersverse kam pioen waren er vele bossen bloemen en een in alle haast gecomponeerd loflied. Op 20 november a.s. zal de officiële prijsuitreiking van de crosscompeti tie plaatsvinden tijdens een feesta vond van „De flintstones" in de Fle- vohof. Of beide Leusdenaren ook volgend jaar nog door zullen gaan met crossen in clubverband is nog maar de vraag. Op grond van de nu behaalde resultaten zouden beide coureurs mee moeten gaan draalen in de categorie senioren. In deze categorie wordt echter ge reden met snelle, maar ook vaak zeer kostbare karretjes. Omdat de be schikbare financiën dan een te grote rol spelen om nog leuk mee te kun nen doen, denkt de nieuwe kampioen er sterk over om te stoppen en alleen nog maar mee te doen met incidente le wedstrijden. - Roda (zat) speelde tegen Coby Boys LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdag werd het gerenoveerde hoofdveld op het Buiningpark voor de eerste keer bespeeld door seniorenteams. Het prima terrein heeft zich uitstekend gehouden. Roda's zaterdagstan- daardploeg ontving de Amersfoortse Cobu Boys en deze streekderby vol deed in menig opzicht aan de gestel de verwachtingen. Het was een tref fen van twee zeer verschillend spe lende formaties. Cobu Boys opereer de directer maar miste een afmaker in de aanval. Technisch had Roda veel meer In huis, doch desondanks heb ben de Buiningparkers geen walk over gehad. Vooral bij een inzinking van de thuisclub in de tweede helft werd het uitermate spannend, maar toen het opdringende Amersfoortse team met name Ruud Stoelhorst meer speelruimte gaf, kwam de zege van de in het groen spelende Leusde naren niet meer in gevaar. Roda begon met een licht veld- overwicht een dat bleef in de eerste helft voortdurend het geval. Toch vlotte het nog niet erg, al knalde Stoelhorst in de 9e minuut een kanjer op de keistedelijke lat en even ging een listig getrapt balletje van dezelf de speler maar net naast. Het zou tot 5 minuten voor de thee duren voor de openingstreffer tot stand kwam. Met een verre boogbal over de uitgelopen keistedelijke doelman heen gaf tech nicus Eef van Dongen zijn ploeg de leiding. Een leuke opsteker, zo vlak voor de rust en qua spel zeker niet onverdiend Ook na de hervatting liet Rodazien blij te zijn met het vernieuwde veld. Vlot combinerend bleven de groent jes uiterst actief en regelmatig sticht ten Hans Ruitenberg, Eef van Don gen en de snelvoetige Ruud Stoel horst verwarring in de verdediging van de Boys. Pech had Stoelhorst nog met een hard schot in de linker hoek, dat met moeite onschadelijk kon worden gemaakt. In de 19e mi nuut gaf Van Dongen weereen listige voorzet Stoelhorst liet de bal gaan voor Ruitenberg, die met een droge knal 2-0 liet aantekenen. Roda kreeg daarna met een enor me inzinking te kampen en klunzig verdedigen gaf de Amersfoorters in de 30e minuut de kans om een doel punt naderbij te komen Wat velen langs de lijn vreesden, gebeurde ech ter niet Roda zakte niet nog verder weg. Met de geblesseerde Ron van Ooyen (drie gekneusde ribben) en kwikzilver Billy Nolten als lichtende voorbeelden kwamen ook Wilfred v d Pas en Henk van Pluuren weer in het juiste ritme. Ook George Nieu- wenhuis. Jaap van Linschoten en Lidus Vaartjes kregen weer vat op het spel van de Boys. Het in de laatste fase van de strijd nog verwoed aanvallende Cobu Bow kreeg geen enkele kans meer en toé de Roda-aanval (Eef van Dongen had zijn plicht gedaan en werd vervangen door Ben Schuurman) meer speel ruimte kreeg, begon de thuisclub aan een slotoffensief. Schuurmans bleek niet voor niets In het veld te zijn gebracht. Kort voor tijd gaf hij van rechts een effectvolle voorzet naar het centrum. De keiste delijke goalie verkeek zich daarop. Niet evenwel de goed meegekomen Ruud Stoelhorst, die daarna moeite loos te eindstand op 3-1 bepaalde. Uitslagen zaterdag senioren: Roda 1 - Cobu Boys 3-1 Roda 2 - DOVO 2 5-1 CJVV 6 - Roda 4 2-1 Roda 5 - DSV 7 1-1 Roda 6 vrij Roda 7 - SDCP 7 3-3 VVOG 8 - Roda 8 4-2 LEUSDEN De jeu de boules- competltle van „De Hakhorst" ver loopt door het slechte weer wat stroef: er zijn minder wedstrijden ge speeld, dan was gepland. Dat is jam mer, want de omstandigheden om in de avonduren te boulen zijn namelijk aanzienlijk verbeterd. Bij de banen rond De Hakhorst zijn drie lichtmas ten gekomen, die voor een ideale verlichting zorgen. In poule A liep duo Vossebeld door een 2-1 zege op Bergsma-Sikkens een punt uit op Nelleke Bouwer en Joost Jacobs, die van dit duo met 1-2 verloren. In poule B werd het duo Schoon- derwald verrast door de nieuwko mers Van Olmen - Van der Berg. De kansen op de poule-zege zijn daarom voor duo Bouwer/Dee aanzienlijk verqroot LEUSDEN/CENTRUM In de nog prille bondscompetitie leverde Leus den 2 (na drie wedstrijden ongesla gen) een goede prestatie en gezien de persoonlijke resultaten van de spelers mag worden verwacht, dat dit team weer een belangrijke rol In de top van de ranglijst zal spelen. Na de derde ronde van de huiscompetitie heeft in de maandagpoule G. J. Re- bergen ongeslagen de leiding met 6 punten en een moyenne van 10. In de donderdag- respectievelijk vrijdagpoule leverde A v. d. Berg (moyenne 1,80) en J. te Roller (moyenne 2,48) dezelfde prestaties. In de door garage Bloemendal, kar- weihoek Snapper en schoonmaakbe drijf Voortman gesteunde „sponsor- competitie" heeft W. Snapper (6 uit 3 en 1,85 moyenne) in poule A de leiding en J te Roller (6 uit 3 en 2,66 moyenne) in poule B Van 6 t/m 8 november wordt de finale 3e klasse libre-klein van het KNBB-district Eemland gespeeld met J. te Roller van BVL bij de acht deelnemers. In poule C werd niet gespeeld. Het wachten is op de strijd tussen Jans sen en De Ridder tegen het duo Bisschops, de twee concurrenten van koplopers Mauel - Van der Wer- ve. Duo Bokhorst is door een 3-0 zege op duo Van Asten de voornaamste van echtpaar Jacobs (2-1 zege tegen Beemsterboer) en duo Buijs, dat in de eerste wedstrijd tegen duo Snoek toch een kostbaar punt liet liggen Uitslagen poule A: Joost/Nelleke - Bergsma/Sikkens 1-2; Bergsma/ Sikkens - duo Vossebeld 1-2. Stand: Duo Vossebeld 4-8, Joost/ Nelleke 3-5; Bergsma/Sikkens 2-3, Boermans/Van der Laaken 2.-1; duo Stienen 2-1; duo Haak 0-0. Uitslagen poule B: Van Nouhuys/ Vrolijk - v. d. Bremer/Van Dorp 1-2, Duo Schoonderwald - Van Olmen/ v. d. Berg 1-2. Stand: Duo Schoonderwald 5-9; Bouwer/Dee 3-6; duo Eskenazi/ Jonkman. 3-5; v. d Bremer/v. Dorp 3-4; Van Olmen/v. d. Berg 2-3, v. Nouhuys/Vrolijk 4-3. Stand poule C: Manuel/Van der Werve 4-9; Duo Bisshops 2-4, Duo Dam 3-3, Duo Engelman 2-2; Jans sen/De Ridder 1-0. Uitslagen poule D: Bokhorst - Van Asten 3-0; Duo Snoek - Duo Buijs 1-2; Duo Beemsterboer - echtpaar Ja cobs 1-2. Stand: Echtpaar Jacobs 4-9; Duo Bokhorst 3-7; Duo Beemsterboer 3-5, Duo Buijs 1-2; Duo Snoek 3-1; Duo Van Asten 2-0. Op zaterdag 24 oktober wordt op de banen bij De Hakhorst weer een doubletten-toernooi gehouden. De wedstrijden beginnen 's morgens om tien uur, rond vijf uur komen de fina listen aan bod. Twee Finse ei-werpers (ee „sport", die bij ons alleen nog mai bij demonstraties wordt beoefen» hebben onlang een nieuw wereldri cord „niet-breken" gebroken Jyrl Korhonen wierp een ongekookt noc op een andere wijze geprepareerd» over een afstand van 96,90 meter c het sportveld van Siilinkaervi (bij Kt opi in midden-Finland) naar zij teamgenoot Risto Antkinen, die h< vrijwel kakelverse ei ongeschadig (dat moet bij die sport) wist opv vangen LEUSDEN Vol spanning we deze wedstrijd tegemoet gezie want VVZA was immers de koplop en Roda volgde de Amersfoortse op één punt. Roda startte de wet strijd sterk aanvallend, maar na cirt tien minuten spelen kreeg VVZ meer vat op het spel. In de zestien» minuut kreeg de spits van de Amer foortse club teveel ruimte en met e< droge knal was Roda-doelman, Ri bert Toutenhoofd kansloos. It Hoaa Kwam goed terug en in c 33ste minuut had dit resultaat. And» Smeelen ontving de bal op recht lanceerde John Jansen en het w< 1-1Mede omdat Frans van den Ber op slag van rust een riante mogelijl heid onbenut liet. werd de rust ing» gaan met 1-1. Na de pauze had Roda het best van het spel en VVZA kon nauwelijk gevaarlijk worden. Aanvoerder E van Deuveren en zijn mannen hielde de poort goed gesloten. In de veei tiende minuut was het feest in h» Roda-kamp John Jansen bract Frans van den Berg in stelling e vanuit een moeilijke hoek scoorde h zeer fraai: 1-2. In de daarop volgende vijftien mi nuten verzuimden Frans van de berg, John Jansen en AndréSmeele Roda naar een beslissende voor sprong te schieten VVZA kreeg wee moed en een handige VVZA spit bracht in de31ste minuut destando 2-2 Deze gelijkstand betekende teven het einde van de wedstrijd. Zaterda 17 oktober speelt Roda A1 om 15.0 uur thuis tegen het sterke Puttens SDCP. De stand is 1 VVZA 4-7 2. Sparta 4-7 3. Roda 4-6 4. Spakenburg 4-6 5 SDCP 4-5. LEUSDEN/CENTRUM Antilo pen wilde zaterdag de belangrijkste wedstrijden laten doorgaan, hoewel het eigen veld was afgekeurd. Met medewerking van Pon en Roda is dat gelukt. Bij Pon hielden de junioren de zoveelste belager van zich af (7-5 tegen de Vinken) en op een door Roda met wat schuifwerk vrijge maakt noodveld wist het standaard- twaalftal het de ongeslagen koploper SMS behoorlijk moeilijk te maken. Meer echter niet: het werd een 3-4 nederlaag. Antilopen - SMS werd een stevige partij korfbal. Ondanks de nervosi teit. de wat onberekenbare scheids rechter en de stevige dwars over het veld waaiende wind, was de wedstrijd het aanzien best waard Frans ter Maten zorgde er, na een goed geno men vrije bal in de eerste minuut voor, dat de Utrechters voor het eerst in hun zes wedstrijden tegen een achterstand aankeken. Dat miste z'n effect niet, want SMS zou in het eerste halfuur geen enkele kans krij gen De Leusdense verdediging en invaller Manfred Laheij in het mid denvak speelden in die periode een uitstekende partij. De aanval wist diverse goede kan sen te scheppen, maar geen daarvan werd benut. HoewelMargret Ver steeg een prima doorloopbal in de korf legde, nadat zij van een tegen speelster nog een duw had gekregen. Die duw was iets te vroeg door de scheidsrechter geconstateerd, zodat een strafworp voor het doelpunt in de plaats kwam. De strafworp werd ech ter door Frans ter Maten gemist! De rust kwam toch nog met 1-1, omdat een SMS-aanvaller zijn snelheid be nutte bij een doorloper. De tweede aanval van de Utrech ters bleek aanmerkelijk gevaarlijker Met twee afstandsschoten kwam d< stand op 1-3, maar het pleit voor de Leusdense twaalf, dat zij terug wister te komen Derk Hueting maakte var afstand 2-3 en Anita van Buren 3-: van onder de korf, zodat de strijc weer helemaal open was. Antilopen was echter in de reste rende twintig minuten te gehaast om de verrassing compleet te maken. Daardoor ontstond onnodig balver lies en zo n situatie zes minuten voor tijd werd door SMS koelbloedig met een treffer afgestraft. Trainer Bert Brandsen vond het een ongelukkige nederlaag voor de Leusdense ploeg, maar het feit blijft, dat de bezoekers in de tweede helft met snelheid en routine Antilopen de baas waren Uitslagen 10 oktober: Antilopen - SMS 3- Junioren 1 - Vinken J1 7-5 Spirit A2 - Aspiranten 2 2-i LEUSDEN In de finale van afge lopen zaterdag heeft het Leusdense C-jeugd schaakteam de kans waar gemaakt om de tweede plaats te be reiken, nadat het kampioenschap praktisch onbereikbaar was door het verlies tegen Bussum. Toch hadden ze het nog even heel moeilijk, toen in de eerste ronde te gen Apeldoorn een 2-3 nederlaag moest worden geïncasseerd door het plotseling falen van Gijsbert (tot nu toe 6 uit 6) en een tijdnoodverlies van Thom In de laatste rond tegen Wassenaar ging het gelukkig weer goed en kwam er een 3-2 overwinning uit de bus. DE KORF. Een zeer nuttige maar kostbare voorziening in een sporthal is een goed werkend scorebord Ten behoeve van de Korf had de gemeen te daar net geen geld meer voor. De Rabobank Leusden heeft dat pro bleem inmiddels keurig netjes en electronisch opgelost. BRIDGE. Uitslagen 2e competitie ronde: Leusden 1 - Baarn 1 14-6, Leusden 2 - 't Gooi 4 2-18 en Leusden 3 - Weesp 3 5-15. De eindstand werd: 1. en kampioen van Nederland: Bus sum 2. Leusden 2 punten en 7 bordpunten en winst op Wassenaar 3. Wassenaar 2 punten en 7 bordpun ten en verlies van Leusden 4. Apeldoorn 2 punten en 4y2 bord- punten. Alles bij elkaar een geweldige presta tie van het C-jeugd team. - Spelbeeld Antilopen - SMS

Leusder Krant | 1981 | | pagina 8