Kantlijn leusdei ieusder krant Progressief Hondebaan Doven Y a*; n Wachten Gerrit Minstens Volgende week Concert Boerderijen Nog één FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant DONDERDAG 15 OKTOBER 1981 loep op Leusden Redaktie: Marnix Kreijns; bijdragen: Frits van Breda en Caspar van Loo. Tussen de andere berichten in deze rubriek door sijpelde er de afgelopen weken al regelmatig iets binnen over de gemeenteraadsverkiezingen, die volgend jaar 1 juni gehouden gaan worden. Meestal was dat tot nog toe uit de progressieve hoek. Zo weet u uit deze krant dat de PPR en de PSP zich van deelname aan de volgende gemeenteraadsverkiezingen in Leusden hebben uitgesloten. En dat de PvdA binnenkort weer eens aan een programma gaat werken en dat Corri Verduin en Jan Jacobs zich, als zittende gemeenteraadsleden voor de PvdA, inmiddels al weer hebben gekandideerd voor de volgende periode. Maar hoe zit het nu met andere politieke groeperingen in Leusden? Hoe gaat het met het programma en de kandidatenlijst bij christen-democraten, liberalen, gemeentebelangers en klein-confessionelen? Goede vragen, dus daarom de sekretariaten van de Leusdense politieke groeperingen, zoals vermeld in de vigerende jaargang van Wegwijs Leusden, afgebeld. De heer G. Apeldoorn informeert over de stand van zaken bij het Christen Democratisch Appèl. Daar is men inmiddels van start gegaan met de werkzaamheden voor een programma voor de komende raadsperiode. „Je mag,'' aldus Apeldoorn, „eigenlijk welzeggen: een aanpassing van het huidige programma. Dat zij we aan het beoordelen op de uitvoering en de punten, waarop het moet worden aangepast en geactualiseerd." De christendemocraten doen dat in verschillende werkgroepen, die nu een keer of twee bij elkaar zijn geweest. Ook heeft er inmiddels vanuit die werkgroepen, die ieder een aspect van het gemeentelijk terrein behandelen, overleg plaatsgevonden met achterbannen. Dat alles moet eind oktober resulteren in een aantal bijdragen aan het program, dat in de maand november nog eens goed geredigeerd gaat worden. Januari wordt de maand, waarin het allemaal aan de leden gaat worden voorgelegd. Evenals een kandidatenlijst. Daar is op dit moment nog weinig zinnigs over te zeggen. Begin volgende maand begint een serie van gesprekken met zittende raadsleden en daarbij zal een van de vragen, die het eerst gesteld zullen worden, zijn, of men de volgende raadsperiode nog mee wildoen. - Eveline: zou heel goed kunnen Helemaal nog veel te vroeg dus om te informeren naar een lijsttrekker? Of wordt dat op voorhand toch al Evelien Blom? Apeldoorn, lachend: „Hetzou heel goed kunnen, maar ik kan het echt nog niet zeggen. We gaan in alle eerlijkheid en rust iedereen raadplegen en dan zien we wel, wat er uit komt." Het streven is, zo meldt de CDA-sekretaris desgevraagd, gericht op een kandidatenlijst waarop twintig namen zullen voorkomen. Heeft men bij het CDA zoveel kandidaten in huis? Apeldoorn: „Dat is best een goede vraag. Ik heb er geen idee van. Kijk, je hebt in dit soort situaties altijd te maken met twee categorieën mensen: zij, die er niks mee te maken willen hebben en zij, die geweldig hun best doen om op de voorgrond te treden. Ik geloof dat de eerste categorie de beste is." - Dus voorlopig wordt daarop het speurwerk gericht? Apeldoorn: „Wat mij betreft, ja." - Hoeveel leden heeft het CDA-Leusden eigenlijk? Apeldoorn: „336." - En moet er bij het zoeken van kandidaten nog rekening worden gehouden met wat landelijke bloedgroepen genoemd worden? Apeldoorn: „Nee, dat is geregeld. Bij de gemeentes hebben we daar afstand van genomen." - Dus het worden straks allemaal CDA'ers? Apeldoorn: „Ja, dat blijft zo. Alleen hadden we in het verleden nog afspraken over de opvolging van aftredende raadsleden uit de verschillende partijen, waaruit het echter vast van plan de beker permanent in zijn bezit te krijgen. Het enige wat hij hoeft te doen is nog twee keer te winnen. Wij wensen hem met deze poging veel succes. Een eventuele aansluiting vanuit Leusden op rijksweg 28 is ondertussen even bekend geworden als de weg naar Rome. De problematiek rond de verbinding op de R 28 zou iedereen inmiddels moeten weten: zowel het rijk, de provincie als de gemeente is ervan doordrongen dat deze noodzakelijk geachte aansluiting er moet komen, WI JfT"! /VV maar bij geen van de drie partijen is yer een geldpot waaruit dit project kan dgÉSKi gemeentebestuur bij minister Henk l V r; B waterstaat en bij het provinciaal v Onze Wagenaar. de drijvende kracht I ^Y?: aansluiting te krijgen, zit met de hele zaak behoorlijk in zijn maag. In die maag zit ook een stuk ongenoegen Zie hier in gips en hout. de heihgen-collectie van de R K parochie Sint Jozef aan de Hamersveldseweg Wat merkwaardig over het feit, dat die aansluiting op gegroepeerd, zo met z'n allen bij elkaar tussen een paar oude banken Meestal hebben de beelden een plaats in nissen en 1 1 dergelijke in een kerkgebouw Maar in de Jozefkerk kan dat nu enige tijd niet. omdat er hevig verbouwd wordt Terwiil in de voortuin van de pastorie een fraai parochiehuis bijna voltooid is. wordt er in het kerkgebouw nog hard gewerkt aan wat in de standaardtermen heet een aanpassing aan de eisen des tijdsTimmerlieden en metselaars zijn al wekenlang bezig om het interieur van de kerk op een aantalpunten ingrijpend te wijzigen. Onder toeziend oog van het beeldencorps CDA is voortgekomen. Bij de komende raadsperiode zal het veel meer gaan om zaken als man/vrouw, geografische afkomst van een raadslid of specifieke kennis van zaken. Ook wat betreft de ondersteuning van de fraktie zoeken we het meer daar in. Dat ieder raadslid een eigen steunclub van een aantal mensen krijgt, die wisselend bijstaan. Om de raadsleden wat sterker te maken, over meer achtergrond te doen beschikken." -Dat is nodig? Apeldoorn: „Jazeker. Een raadslid heeft altijd tekort aan tijd. 't Is een hondebaan.' - Dus geen G. Apeldoorn op de CDA-lijst volgend jaar? Apeldoorn: „IkzaJimeer tot het uiterste toe tegen verzetten." Van Vreeswijk: „Eind deze maand hebben we een gesprek met het GPV." Nieuws heeft de heer T. de Wijze van de VVD te melden. Gerrit varï Tiel, thans fractievoorzitter van de VVD in de gemeenteraad, doet in de volgende raadsperiode niet meer mee. Het management van de Korf zou toch niet meer te kombineren zijn met het raadslidmaatschap. Ook de heer H. Wesenaar is bij de gemeenteraadsverkiezingen volgend jaar niet verkiesbaar. De _§ekretaris van de afdeling Leusden vén D'66 maakt namelijk deel uit van ,psm,<jrien!apacbap,dat de a'OS'JlPnS ledenvergadering een kandidatenlijst gaat voorschotelen. Bloemhof En wie lid is van de club van drie, die werkt aan de groslijst, kan daar zelf niet op figureren. Samen met Wesenaar vormen Gerard Oude Vrielink en Frans Otten de club van drie. Wie vanuit de D'66-gelederen mee wil doen, moet voor de twintigste van deze maand bij hen een formulier inleveren. Tot nog toe hebben dat gedaan: Rinze Bloemhof (raadslid), Pieter Geljon (bestuurslid) en Rien van de Kolk (bestuurslid). „En verder hebben we met een aantal mensen telefonsich kontakt gehad maar die hebben het formulier nog niet ingestuurd," aldus Wesenaar. Wat het programma betreft is men bij D'66 nu „informeel" bezig. Serieus wordt het pas, wanneer straks de kandidaatraadsleden bekend zijn, want die zullen een belangrijke stem hebben bij het opstellen van het programma. - Heeft het bestuur van D'66 enig idee over de omvang van de kandidatenlijst? Wesenaar: „Ik voor mezelf vind: minstens zes mensen. Kijk, op grond van de laatste verkiezingsuitslag, zou je voor D'66 mogen rekenen op ruim twee zetels. Nu wordt de raad ook nog eens iets uitgebreid, dus mag je misschien rekenen op drie zetels. Nou, wil je die mensen ook nog eens van een schaduw voorzien, dan moetjedus van hetdubbele uitgaan." - Gerrit keert niet meer terug - De andere drie raadsleden doen nog wel mee? De Wijze: „Daar kan ik nog niks over zeggen." -Andere namen? De Wijze: „Dat is nog veel te praematuur. Leden kunnen zich aanmelden bij een onafhankelijke adviescommissie, die adviseert aan het bestuur. Het bestuur komt vervolgens met een groslijst naar de ledenvergadering. Maar dan is het wel februari denk ik. Dus heeft namen noemen op dit moment geen enkelezin." - De omvang van de ledenlijst? De Wijze: „Twintig mensen ongeveer; daar we zijn ook vrijwel rond mee trouwens." - En het programma? De Wijze: „Daar zijn we al mee bezig. In werkgroepen worden de bekende deelgebieden behandeld. Daar is een aantal leden mee bezig." Tenslotte de Reformatorische Politieke Federatie (RPF), weliswaar (nog) niet in de gemeenteraad vertegenwoordigd, maar wel in het gemeentelijk informatiegidsje vermeld onder de politieke groeperingen. Gaat de RPF deelnemen aan de gemeenteraadsverkiezingen, vragen wij aan meneer Van Nimwegen uit Amersfoort, die voor deze regio als sekretaris fungeert. Hij blijkt het nog niet te weten. „Dat moeten we nog bespreken. We gaan er volgende week over vergaderen," aldus Van Nimwegen. - Heeft de RPF leden in Leusden? Van Nimwegen: „Ja. we hebben een aantal leden in Leusden." Wij wachten af. Niet thuis is Wim Bor van Gemeentebelangen. Ook niet thuis is mevrouw Kiela-Hendriks van het GPV. Wel thuis, maar voorshands weinig informatief is meneer Van Vreeswijk van de SGP. „U zult nog een maandje moeten wachten, dan gaat er hard aan gespijkerd worden." -Gaat uw wel verder met het GPV? Van Vreeswijk: „Daar gaat dan ook over gesproken worden." -Wanneer? Is hetdanalleen politiek watde klok slaat in Leusden? Welnee. Er is ook muziek. Van de stichting Valleiconcerten bij voorbeeld, die de heren Bijlsma en Woodrow voor een concert naar Dorpskerk in Zuid haalde. U kon daarover in de Leusder Krant van afgelopen dinsdag het een en ander lezen. Een ding stond niet in het verslag en daar had meneer J. Meijer van de stichting Valleiconcerten nu juist nog zo dringend om verzocht. Tot twee keer toe belde hij met het verzoek of we in het verslag toch vooral wilden vermelden, dat ook burgemeester Rademaker enige tijd bij het concert aanwezig was geweest. En dan zul je altijd zien, dat zo n passage nou net niet in de -V recensie wordt opgenomen. En daarom, om het allemaal weer goed te maken: burgemeester Rademaker is bij het Valleiconcert in de Dorpskerk geweest. Sinds maandag is in het Provinciehuis een selectie te zien van inzendingen voor de prijsvraag „Ontwerp een melkveehoudersbedrijf met woning in de polder Eemland". De Commissaris der Koningin, mr. P. van Dijke maakte op 19juni jongstleden in het gemeentehuis van Eemnes de uitslag van de prijsvraag bekend. Aanmoedigingsprijzen van 1000 gulden gingen naar ir. P. Janssen uit Haarlem, voor zijn ontwerp „Marino Marini" en naar G. A. v.d. Es en P. G. T. v.d. Putten uit Delft voor hun BPPG0181". Premies van 2500 gulden ontvingen J. P. van Rijn uit Roelofarendsveen voor „Oase", G. v.d. Belt uit Dalfsen voor „La Vache" en G. J. Hendriks uit Amsterdam voor ,,Kalverstraat". De prijzen van 4000 gulden tenslotte werden gewonnen' door „Rood en Groen" van L. P. v.d. Gaag uit Delft, „Open Horizon" van Th. Rutgers en P. J. Vernooy uit Laren en „Klaar" van J. G. Poutier en A. A. M. Voets uit Delft. Uiteraard zijn de ontwerpen van de prijswinnaars op de expositie ook met een maquette vertegenwoordigd. Er draait een videofilm van de prijsuitreiking op de tentoonstelling. U kunt de tekeningen van de boerderijnen zien tot en met 5 november van 9.00 tot 17.30 uur. Vorige week berichtten wij in deze kolommen dat een Leusdense eigenaar van een speciaalzaak in groente en fruit beslag had weten te leggen op een tweede en derde plaats bij een wedstrijd in het opmaken van fruitstukken. Op zich al een aardige prestatie als men bedenkt dat het hier ging om een landelijke wedstrijd, waaraan door ruim vijftig specialisten uit het hele land werd deelgenomen. De fruitstukken werden tentoongesteld op de vorige week gehouden Femina. een familiebeurs in Rotterdam. Tot grote verrassing van Aalt van der Hoef, de fruitspecialist waar het hier om gaat, kon hij een fraaie beker mee naar huis nemen. De bezoekers aan de huishoudbeurs bleken het niet eens geweest te zijn met de jury. Met overweldigende meerderheid wees het publiek de fruitcompositie van de heer Van der Hoef aan als het fraaiste stuk. Een jaar lang zal daarom de publiekswisselprijs in Leusden een plaatsje krijgen. Aalt van der Hoef is rijksweg 28 de Leusdense bevolking niet aanspreekt. Dat zei hij tenminste afgelopen dinsdagavond in de raadscommissie voor Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening. In niet-letterlijke bewoordingen zei de wethouder, dat de Leusdense bevolking vaak direct klaar staat te protesteren en te organiseren (hij doelde waarschijnlijk op de protestactiefietstocht naar Amersfoort voor een veiliger Heiligenbergerweg). „Maar waarom geen bedeltocht van onze inwoners naar Den Haag om een aansluiting te krijgen? riep Wagenaar met een lichtelijk cynische ondertoon de commissie toe. Om even later te zeggen: „Ach. de hele kwestie rond de aansluiting leeft niet in Leusden. Het lijkt wel of we tegen doven praten". Misschien een voorbarige constatering van de wethouder van ruimtelijke ordening, maar hij kan gelukkig de pers niet de schuld geven. KERKDIENSTEN/ LEUSDEN-CENTRUM R.K. Kerk zaterdag Marcuskerk 17 00 uur Gebeds- en communieviering geleid door F. Overbeek, 19 00 uur H Mis met koor; zon dag koningshof 11 30 uur Gezinshuis. Voorganger B ter Bekke; predikant F. Over beek' 1 Herv/Geref Marcuskerk; 9 00 uur Her vormde woorddienst, ds J Weernekers; 10 30 uur Heilig Avondmaal Gereformeerd, ds W.B v Halsema uit Leusden. 19.00 uur Heilig Avondmaal Geref Herv. ds J L. v.d. Eijk uit Amersfoort Geref. Kerk (Vrijgem.); 9.00 uur Heilig Avondmaal, ds M Nap, 16.45 uur: Heilig Avondmaal, ds M Nap LEUSDEN-ZUID Dorpskerk; 9 00 uur H A Gereformeerd, ds W B v Halsema uit Leusden. 10 30 uur H A Hervormd, ds. J. Weernekers; 18 30 uur. Hervormde woorddienst (GB). ds J N de Ruiter uit Ermelo. ACHTERVELD R.K. kerk; zaterdag 17 oktober 19.00 uur H Mis. Latijn gezongen zondag 18 oktober 8.30 uur H. Mis Beide diensten voorganger W Jansen, predikant H. v. Hattum. 10 30 uur Gebeds- en Communieviering geleid door H van Hattum Ger. kerk De Glind, jeugddorp: zondag 18 oktober 10 00 uur de heer A Hak, Wijk bij Duurstede. 19 00 uur ds J. v d. Berg uit Ermelo Ned. Herv. Kerk: zondag 18 oktober 9 00 uur Ds Kamerbeek uit Hoevelaken. Rozendaallaan 9 Leusden-C. Wagenaar nu ook op de koffie bij minister Van Dam Ach. allemaal éen pot nat natuurlijk Geen paniek met die Schoolsteeg bosjes Het wachten is gewoon op een extra storm onder het motto de beuk in de beuken Wat een rotzooi met dat vuilnis Wanneer mogen wij inspraak ple gen over de inspraakwinkel van CML? Fraai staaltje van planning eerst dapper bomen planten en die dan jaren later weer omzagen, omdat er een weg aangelegd moet wor den Het CML bestaat nu acht jaar Dat is natuurlijk nog te jong om volwas sen te kunnen zijn Mus in de bekende boomgaard ..Nou? Komt er nog wat van? Ik hou nou alweer een week m n poot stijf en krijg óók kramp!'' Klagende geit in Claeverenblad. ..Eerst willen ze die huizen op rails zetten en nu willen ze nog de lucht in ook!" Is de fruitverkoper al bij langs de deur geweest? Als Achterveld nou eens een ijs baan vraagt ter gelegenheid van haar 600 jarig bestaan Dan kun nen ze tenminste 's zomers zwem men. Deze week weer eens stapvoets door de Heiligenbergerbocht gere den en dan krijg je toch wel een brok in je keel hoor Zoals Terwindt waait krijgen we onze inspraak Jan kan praten als Wagenaar. maar Van Dam heeft natuurlijk al tijd de achterkant van het gelijk. En Van Dam wil natuurlikj ook eerst van Wagenaar weten hoe veel van die naar hem genoemde woningen er in Leusden zijn ge bouwd Rillende duif op de gammele dak goot ..Nog éen zon storm en ik moet echt die muur loslaten hoor!' Er is weinig animo voor een koop woning in de vrijsector, lees ik in mijn lijfblad. Kan die mensen geen ongelijk geven Willen natuurlijk niet op een houtje bijten in een houten huis. Die huizen zijn trouwens zo goed koop. dat niemand het wil geloven. Die ambtenaren tn Den Haag krij gen natuurlijk zo langzamerhand de zenuwen. Nee hoor Er is al een pientere funktionaris op het ministerie, die kaartjes aan het verkopen is voor de nieuwe show Konijntje in de Wetering ,.Nu weet ik waarom de bladeren dit jaar zo vroeg geel werden Het CML heeft natuurlijk zitten slapen Waarom overhandigde SOHA dat collectiegeld eigenlijk aan de bur gemeester? Ter aanvulling van de gemeentelijke tekorten Er is nooit een inspraakverorde ning beloofd zegt onze gemeen telijke voorlichter Als je dat nu maar vaak genoeg zegt gaat ieder een het nog geloven ook Vuil kijkende Leusden aar ..Als dat zo doorgaat gooi ik straks nog al leen maar rotzooi weg'" Tja. 't is alsof je een emmer leeg- gooit ..Wacht nog even. ik kom zo uw bestelling opnemen OPPASCENTRALE GE SLOTEN LEUSDEN - De oppascentrale is in verband met de herfstvakantie van maandag 19 oktober tot en met don derdag 22 oktober gesloten. GESLAAGD LEUSDEN Aan de TH in Twente is onlangs geslaagd als ingenieur in het vak toegepaste wiskunde de Leusdenaar Ron Heuting. HERHALING RE ANIMATIECURSUS LEUSDEN De Nederlandse Hartstichting organiseert op woens dag 18 november een herhalings avond van de reanimatiecursus. De avond wordt gehouden in De Til en begint om 20.00 uur. In de serie ..Afbraak en Sloop deze week het laatste restantje van het Ansfridusklooster. Het hoofdgebouw ging al veel eerder tegen de vlakte, het voormalig schooltje bleef nog enige tijd overeind. Het werd door aannemer Bloemendal gebruikt voor de opslag van bouwmaterialen. Nu de zestien bungalowtjes bijna klaar zijn. moet ook het schooltje eraan geloven. DEZE WEEK IN DE GEMEENTE LEUSDEN-ZUID EN CEN TRUM Donderdag 15 oktober 20.00 uur: Le zing Gereformeerde Bond, Jeugdge- bouw. Ooievaarshorsterweg Donderdag 15 oktober 19.30 uur: Oogstdankviering ABTB, De Til. Ha mersveldseweg. aansluitend gezellig samenzijn Donderdag 15 oktober 20.15 uur: Schoolraad. Astma-centrum, Lariks- laan 1 Vrijdag 16 oktober 15.30 uur: Dieren- poppenkast, bibliotheek. Vrijdag 16 oktober 19.00 uur: Lam pionoptocht. Biezenkamp Vrijdag 16 oktober van 19.00 tot 22.00 uur: Antiekbeurs. De Korf. Zaterdag 17 oktober: Waterloo-loop Zaterdag 17 oktober van 12.00 tot 17.00 uur: Antiekbeurs. De Korf Zondag 18 oktober van 10.30 tot 17.00 uur: Antiekbeurs. De Korf Dinsdag 20 oktober 20.00 uur: Werk groep Verkeersaangelegenheden. Woensdag 21 oktober: Planadvies- groep AGENDA ACHTERVELD Zondag 18 oktober 14.00 uur: A M.B.C. Herfstrit. start Hotel De Ros kam. Maandag 19 oktober 20.00 uur: De Moespot cursus weven Maandag 19 oktober 20.00 uur: S V A kaartcompetitie. kantine sport park Dinsdag 20 oktober 20.00 uur: alge- •mene bijeenkomst reanimatie cursus Ons Gebouw Dinsdag 20 oktober 20.00 uur: De Moespot cursus maken van speelgoed. Dinsdag 20 oktober 20.00 uur: K P O bijeenkomst D'Ouwe Peerdestal Dinsdag 20 oktober 20.00 uur: inlei ding Ziek zijn. parochiezaal Dinsdag 20 oktober 9.00 uur: Welfa reclub Zonnebloem Woensdag 21 oktober 20.00 uur: ver- keerscursus De Moespot. Woensdag 21 oktober 9.00 uur: hand- werkhobbyclub De Moespot

Leusder Krant | 1981 | | pagina 13