m FILMS IN Lampion optocht Bijbellezen zoals in het Oude Israël HET KORT Cursus alternatief koken Trend in de mode: ZFOLKLOREZ Lezingen over Immanuël Kant KPO-bijeenkomst U.V.V.-senioren uitstapje ~\r— DONDERDAG 15 OKTOBER 1981 I Tlf?** igW*—1^ kijk op de film vervolg van pagina 14 is groot, blond en een gemene moordena res. Hij is dr Robert Elliot (Michael Caine). ziet er goed uit met een warm. open hart Hij is psychiater in een deftige buurt en heeft veel sukses. Bobbi was eens zijn patiente. wat blijkt uit diverse boodschappen op zijn antwoordap paraat. maar zij veranderde van dokter om dat zij verschil van mening hadden over El liot's behandelingsmethoden Het scheermes wat ze voor haar gruwelij ke moorden gebruikt, werd gestolen uit zijn kantoor Een andere patiente van hem is Kate Mil ler (Angie Dickinson), een aantrekkelijke vrouw, die lijdt aan erotische fantasieën die zo levendig zijn, dat ze haar dromen bijna niet van de werkelijkheid kan onderschei den. Liz Blake (Nancy Allen), een chique call- girl, is getuige van éen van de moorden en wordt vervolgens achterna gezeten door de moordenares en geteisterd door de politie. Als ze het overleeft, zou ze de sleutel van het mysterie kunnen verschaffen De Palma begint zijn film met een douche scène en probeert daarmee naar mijn gevoel bewust die eerder gekonstateerde link met Hitchcock (Psycho) te leggen. Daarna is de lilm vrij traag met een nogal lange scène in een museum, waar Angie Dickinson een man aan de haak probeert te slaan. Op zich knap gefilmd, maar te lang om de spanning er in te houden Dat verandert daarna snel en dan wordt de kijker gekonfronteerd met moord en achtervolging Het is echter jam mer. dat De Palma tè snel het plot vrijgeeft en het verder moet hebben van zijn speciale effekten Dat „Dressed to kill" de woede opwekt van de feministen, wekt enige verbazing, gezien het feit, dat er beslist wel andere films eerder voor een dergelijke woede in aanmerking zouden kunnen komen. Een storm in een glas water dus. Komend weekeinde kunt u - als u voor het horro- festival koos - zelf bekijken In hoeverre de feministen gelijk hebben gehad en Brian de Palma op de sexistische toer is gegaan omwille van het effekt, zoals werd gesteld. THE FEARLESS VAMPIRE KILLER: KNAPPE PARODIE VAN POLANSKI „The Fearless Vampire Killer", 1967, Re gie Roman Polanski. Produktie Martin Ran- sohoff. Lengte 108 minuten; keuring 16 jaar. „Met jouw tanden In mijn nek" Is de goedgekozen Nederlandse titel van de door Roman Polanski In 1969 gemaakte parodie op de vampier-films: „The fear less vampire killer". Pikant detail misschien: de hoofdrollen worden vertolkt door Roman Polanski zelf en wijlen zijn vrouw Sharon Tate. ..Met jouw tanden in mijn nek is een schit terend gemaakte parodie Op een midde leeuws kasteel woont graaf Krosock. een vampier, die reeds veel slachtoffers op het Poolse platteland heeft gemaakt De be roemde professor Abrousius uil Kónigsber- gen leidt het onderzoek naar dit vampieren- bestaan Zijn assistent Alfred (Roman Po lanski) raakt verliefd op Joine Chagal (Sha ron Tate) die door de graaf wordt meegeno men naar zijn slot De professor en Alfred beleven de vreselijkste avonturen op het vampieren-slot Ze maken een kompleet bal mee van deze bloedzuigers ..The fearless vampire killers" is niet al leen een excellente parodie, maar is boven dien op zich een zeer knap gemaakte grie zelfilm in het overbekende vampier-genre Een uitschieter voor hen. die de film misten En bovendien nog steeds een filmische hoogtepunt door het prima kleurgebruik en de indrukwekkende decors, waarbij de Pool se sfeer van het landschap door de van origi ne Poolse regisseur Polanski magnifiek tot uitdrukking wordt gebracht DE VERNIETIGING VAN FRANKEN STEIN, EEN HAMMER-FILM .,De vernietiging van Frankenstein", 1970 Regie Terence Fischer. Produktie Antony Nelson Keys; camera Arthur Grant. Met; Pe ter Cushing, Veronica Carlson, Freddie Jo nes. Simon Ward. Genre één uit de Fran kenstein-reeks. Lengte: 101 minuten Boris Karloff maakte de kreatie „Fran kenstein" van de schrijver Mary Shelley onsterfelijk in de in 1931 door James Whale gemaakte film. Het is daarna nog talrijke keren dunnetjes overgedaan, zon der het echte succes van de klassieker. De In 1970 gemaakte film „Frankenstein must be destroyed" van regisseur Teren ce Fisher, maakte wel een eind aan deze door Peter Cushing vertolkte Franken stein, maar zoals bekend zijn filmhelden niet uit te roeien en er volgden daarna nog verschillende andere Frankenstein- fllms met wisselend succes. Fisher had zich overigens al eerder met Franken stein bezig gehouden In „Frankenstein created woman" uit 1967. Ook in „Frankenstein must be destroyed" is het monster weer druk in de weer met zijn wetenschappelijke, maar misdadige experi menten op het gebied van hersentransplan- taties Dat levert naast de gebruikelijke hor ror ook enige verwarring op. vooral als de hersenen van de ene in het hoofd van een andere hoofdfiguur in het verhaal worden overgeplant. Maar Frankenstein moet uitein delijk töch het loodje leggen. Daarmee ver klap ik geen geheim, want de titel is wat dat betreft veelzeggend genoeg „Frankenstein must be destroyed" is een redelijk gemaakte horror In de Fran- kensteln-tradltle met de onvermijdelijke Peter Cushing In de hoofdrol als baron Frankenstein. Maar ja, zo ging dat nu een maal in de befaamde studio's van Enge- land's grootste griezelproducent, Ham mer Film. Vandaar ook, dat de „Vernieti ging van Frankenstein" een curieus stuk je filmgeschiedenis Is, passend in een horror-filmmarathon. THE OMEN I: DE KOMST VAN DE ANTI CHRIST „The Omen I", regie Richard Donner. Gen re religieuze horror Produktie Harvey Bernhard Met Gregory Peck. Lee Remick David Warner. Harvey Stephens. Martin Benson ed Keuring 16 jaar; lengte 111 minuten; 1976 Natuurlijk moet je er van houden: hor ror met een religieuze achtergrond, maar dan zit je ook meteen in de stijl van „The Exorcist". „The Omen" (Het teken) heeft als uitgangspunt een hoofdstuk uit de Bijbelse Openbaringen, waarin sprake is van het Teken van het Beest, 666. Dit Beest zal de Anti-Christ zijn, die vooraf gaat aan de komst van Christus. Regis seur Richard Donner heeft In dit eerste deel van de Omen-cyclus alle registers opengetrokken en van de komst van de anti-Chrlst een fraaie horror-geschiede nis gemaakt. Het is daarom betreurens waardig, dat Donner zijn belofte niet is nagekomen: hij zou ook de volgende de len regisseren en er een reeks van ma ken, die steeds schokkender zou worden, met de veelbesproken Apocalypse als een onovertroffen schocker In de filmge schiedenis. Daar is niets van terecht ge komen. Was „The Omen II" een imitatie van het eerste deel, „The Final Conflict" (Omen III) stelt hevig teleur door een ge heel andere aanpak, waarin geen sprake Is van de Apocalypse zoals Donner die aanvankelijkheeft bedoeld. Donner heeft beide vervolgdelen dan ook niet geregis seerd. Maar goed. laten we ons beperken tot „The Omen" deel I Een prima gemaakte horrorfilm met regelmatig opduikende shock-effekten, gefilmd met gevoel voor sfeer en mede een succes dankzij het voor treffelijke camera-werk Op 6 juni 1976 om 6 uur (genoeg zessen voor een allesoverheersende Anti-Christ dus) werd in Rome de zoon van de Ameri kaanse ambassadeur Robert Thorn (Grego ry Peck) en diens vrouw Katherine (Lee Re mick) geboren Maar helaas, het kind sterft en Thorn slaagt er in om een vervangende baby te vinden, wiens moeder bij de geboor te is overleden Katherine weet niets van de verwisseling, maar het kind zal later voor heel wat ellende zorgen. Damien, zo is het kind genoemd, groeit voorspoedig op tot een alleraardigste kleuter. Totdat het kinder meisje zich ophangt onder de kreet „Da mien, dit doe ik voor jou1" Vanaf dat moment gebeuren de meest onverklaarbare dingen Damien beheerst het gezin Thorn, de moe der denkt dat ze geestelijk gestoord is en de vader begint een onderzoek en komt tot de LEUSDEN - Prof. dr. W. van Doo- ren uit Utrecht zal op de vrijdag avonden 13, 20, 27 november en 11 december in de Internationale School voor Wijsbegeerte spreken over de vier bekende vragen van Im manuël Kant: Wat kan ik kennen, Wat moet ik doen, Wat mag ik hopen en Wat is de mens? Achtereenvolgens komen aan de orde de kenleer, de ethiek, de godsdienst opvatting en het mensbeeld De inlei dingen beginnen om half acht Voor na dere inlichtingen kunt u bellen naar de Internationale School voor Wijsbegeer te, Dodeweg 8, telefoon 15020. LEUSDEN - De winkeliersvereni ging Leusden Centrum organiseert morgenavond (vrijdag) een lampion optocht voor alle kinderen tot 12 jaar. De optocht begint om 19 00 uur bij de Biezenkamp en vanaf 18.30 uur zijn lampionnen met stok en kaars gratis te verkrijgen op de Biezenkamp. Na afloop van de optocht kunnen alle kinderen een lekkere traktatie verwach ten. ACHTERVELD - Vanuit de Rooms Katholieke Parochies Leusden en Achterveld werden dit najaar door de voorbereidingsgroep „Volwassen katechese" verscheidene avonden op godsdienstig, kerkelijk en maat schappelijk gebied gepland. Enkele van deze avonden zijn al op gang gekomen, maar voor het ..Bijbelle zen zoals in het Oude Israël" kunnen geïnteresseerden zich nog opgeven bij S. Knoppers, Ambachtsweg 20 of bij de Rooms Katholieke Pastorie Achterveld. LEUSDEN - Circa vijftig bezoekers van de UW seniorensociëteit maak ten donderdag 8 oktober een middag uitstapje. Met de bus ging men naar Harderwijk, alwaar het Dolfinarium werd bezocht. Na het spectaculaire optreden van de dolfijnen werd de reis voortgezet naar Nulde. Hier werd een stop gemaakt en kon iedereen een consumptie gebrui ken. Vervolgens reed de bus naar Hoog landerveen waar men alvorens terug te keren naar Leusden. met elkaar het avondmaal nuttigde. De senioren en hun begeleiders kunnen terugzien op een gezellig uitje. Bas Knoppers leidt deze bijeenkom sten die worden gehouden op 2, 16 en 23 november Het oude volk Israël was zich bewust ..Volk van God te zijn". In drie avonden is het de bedoeling iets te leren verstaan van de manier waarop dit volk dit beleefde, door zich te verdie pen in de eerste boeken van de Bijbel. Wat heeft Israël bezield9 Daar liggen ook onze wortels in ver groeid. Daarop baseert zich onze he dendaagse denken, ons christelijke denken, onze hele cultuur. Daardoor wordt het lezen van het Oude Testa ment een aktuele zaak. Een ieder die wil meepraten en meedenken is op de ze bijeenkomsten van harte welkom. ACHTERVELD - Dinsdagavond 20 oktober komen de K.P.O.-leden om 20.00 uur bij elkaar in D'Ouwe Peer- destal. Deze avond zal er gewerkt worden met droogbloemen. De heer Elbertsen, bloemist uit Lunteren, komt deze avond met twee assisten tes om de dames te leren hoe het beste met droogbloemen kan wor den gewerkt. Een plank, schaal, vaas en dergelijke voorwerpen moeten wel zelf worden meegebracht alsmede een scherp mes. Ook droogbloemen mogen worden meegebracht Oases en andere droog bloemen zijn in de zaal aanwezig waar men ze met een ruime korting kan ko pen MISS PEACH By Mell Lazarus £-£ VADPEAJ BETEe KOHHEaj "2-ETTEAJ OOK TA/HPAKTS* 'Hfl-u, r School 'hallo school .leuk par dB ee B&urPAT JE PAAP STAAT HE-T UEL UIT AJOP/^ÊAJDE PEDWAJ IK KOM OOK ^EIAJCOAJ WEEE. 2-EKee. AÏLÏ BLHKT PAT OPHIEUW HIEfiAHD JE UEKBOUUIP HEEFT ^t£T PABKIEK I/aaj lisco S Aq50 SAJOE-PW/AfK€C| OOK SCHOOLBE - HLETTEAi „VRIJDAG DE DERTIENDE" POLYGOON JOURNAAL In het Polygoon Journaal van deze week beelden van de gevolgen van de windhoos die Nederland teisterde. Daarbij uiteraard aandacht voor de vliegramp met de F 28 In Nederland neemt het „Tafelgoochelen" steeds meer toe De wereldkampioen goo chelen Ger Kopper toont ons een kijkje ach ter de schermen en een deel uit zijn pro gramma. Tenslotte een kleurenreportage over de beurs „Disco '81". waarbij een indruk wordt gegeven van het discogebeuren in Neder land Tevens een fragment van het optreden van de groep ..Doris Day en the Pms horror met science fiction-elementen en de bloederigste taferelen uit de nieuwste hor ror-trend Kortom een boeiend overzicht van de horrorfilm-historie van toen tot nu. Wat dat betreft uitstekend aansluitend bij de grote horror- en SF-marathon op vrijdag en zaterdag a.s„ hoewel „The horror show' verre van volledig is. De beroemde Edgar Allen Poe-films van Roger Corman ontbre ken en aan de produklies van de Britse grie zelproducent Hammer Films is minimale aandacht besteed (Grand 5. 94 minuten. 16 jaar) Het meisje met het rode haar. Ben Ver- bong's voortreffelijke filmversie van het boek van Theun de Vries mei Renee Soutendijk in een formidabele hoofdrol als Hannie Schaft, het meisje met het rode haar. dat tijdens de tweede wereldoorlog haar studie afbreekt en verzet gaat plegen tegen de Duitsers, die Nederland bezet houden Verbong heeft dat alles niet alleen fraai, maar vooral ook stilis tisch sober in beeld gebracht zonder gebruik te maken van oneigenlijke sentimenten. Het is één van de beste Nederlandse films van de laatste jaren geworden. Aanbevolen! (Cinema 1. 110 minuten. 12 jaar) Hot bubblegum. Alweer het derde deel van de serie Lemon Popsicle van regis seur producer Menahem Golan Aanvanke lijk door de keuring op 16 jaar gezet vanwege de langdurige vrij-scènes in bed. maar na herkeuring toch toegelaten voor twaalf jaar en ouder Niet dat het veel uitmaakt „Hot bubblegumis een imitatie van de eersteling in deze serie en dan blijkt, dat de aardigheid er wel af is Weinig nieuws is aan het oude recept toegevoegd Teeners op vrijersvoe ten in de jaren vijftig, dat allemaal gelardeerd met veel bij die tijd behorende popmuziek Voor de rest een middelmatige film met een inhoud, die varieert van redelijk vertier tot smakeloze ongein (Euro. 92 minuten. 12 jaar) Time bandits. Time Bandits is geen Mon ty Pythonfilm in de strikte zin des woords. dat wil zeggen, de film is geen echt logisch te verwachten vervolg op voorgangers als „The Holy Grail" of „The life of Brian". Wel komen, door de sublieme medewerking van John Cleese. Michael Palm. de regisseurs hand van Terry Gilliam en voornamelijk het verrassende scenario van beide laatsten. de onversneden Python-fans ruimschoots aan hun trekken. „Time Bandits" is een pracht gefilmde droomreis van hel jongetje Kevin, die samen met een groepje dwergen een absurde tocht door de tijd maakt En passant beroven zij Napoleon (Ian Holm), die hen onmiddellijk in dienst neemt als generaals omdat hij zeer te spreken is over hun gebrek aan lengte Zij bezoeken Robin Hood (John Cleese). Agamemnon (Sean Connery) en komen via een verstoorde reis op de Titanic terecht bij een dwergenetend monster (Peter Vaughn) en diens vrouw (Katherine Hel mond, bij velen bekend als Jessica uit de TV serie Soap) Tussen al deze bezoeken door krijgt het Kwaad (David Warner) ruim schoots gelegenheid en tijd zijn slechte prak tijken te botvieren, omdat iedereen zal be grijpen dat het Opperwezen (Ralph Richard son) aan zes dagen nooit genoeg had om een ordentelijk Universum uit de grond te stampen De muziek bij deze film is van George Harrison. (Euro Cinema. 12 jaar) Duo duo. In Duo 1 de gebruikelijke porno films. deze keer met als titels ..Porno lekker- land en „Perverse heerlijkheden" In Duo 2 in het weekprogramma de prolongatie van „Azen zijn troef' (Ace High) met Bud Spen cer en Terence Hill, terwijl in de nachtvoor- stellingen gekeken kan worden naar „Grizz ly", een griezelfilm, waarin het draait om een monsterlijke beer. die danig huis houdt in een groot Amerikaans Nationaal Park onder de daar aanwezige kampeerders Voor de liefhebbers van dit soort nonsens best aar dig. (16 jaar) Kindervoorstelling. In de matinee-voor stellingen van Euro op zaterdag- en woens dagmiddag deze keer weer eens een Neder landse speelfilm, Een reprise van „Sjors en Sjimmie en het zwaard van Krijns (Alle leef tijden) meest verschrikkelijke ontdekking Damien moet de Anti-Christ zijn' „Regisseur Donner heeft dit gegeven prima verwerkt in „The Omen", die onge veer dezelfde kwaliteit heeft als „The Exorcist", ook een topper in dit aparte horror-genre. De liefhebbers van horror worden niet gespaard. De shock-effekten zijn zorgvuldig ingebouwd en missen hun uitwerking niet. „IT'S ALIVE!" - HET MONSTER LEEFT „It's Alive!" (Het monster leeft1), regie Lar ry Cohen. 1974 Met John Ryan. Sharon Farrell. Andrew Duggan. Guy Stockwell en James Dixon Genre monster-horrqr; leng te 91 minuten. 16 jaar Regisseur Larry Cohen maakte in 1974 zijn horror-film over een werkelijk monster achtige baby „It'sAlive Het draait allemaal om een baby. van het echtpaar Frank en Leonore Davies (John Ryan en Sharon Fa red). die niet normaal blijkt te zijn. Erger nog het is een afschuwelijk, moordlustig mon stertje. dat over uitzonderlijke krachten be schikt Vlak na de geboorte worden de dok toren en zusters in de bevallmgskamer ver moord gevonden, maar de baby blijkt ver dwenen te zijn Los Angeles komt in de ban van de monsterlijke, moordende baby en er wordt een fikse klopjacht gehouden om een eind te maken aan deze nachtmerrie. De jagers slagen daar in, maar uiteraard niet nadat er talrijke slachtoffers zijn gevallen Tja. er is eigenlijk verder weinig van deze film te zeggen „It's Alive1" is nu niet bepaald op hoog niveau gemaakt Regisseur Cohen werkt met veel brrtaliserende shock-effek ten, zonder voldoende intelligentie aan het verhaal toe te voegen. Recht-toe-recht-aan werk. dat wel. Het is in de daaropvolgende jaren een apart genre onder de horror-films geworden, waarbij het er om gaat om zoveel mogelijk gruwelijkheden en emmers bloed te tonen „It's Alive" heeft al die ingrediënten reeds in zich Cohen heeft de film in 1978 nog eens dunnetjes overgedaan met ..It lives again" (Het monster slaat weer toe), maar hoewel de markt voor dit soort produkten al een stuk williger was. werd de film geen da verend succes. „Vrijdag de dertiende", regie Sean S. Cunningham, 1980. Produktie idem Scéna rio Victor Miller; Camera Barry Abrams; muziek Harry Manfredini, montage Bill Fre da Met. Betsy Palmer, Adrienne King. Harry Crosby, Laurie Bartram, Mark Nelson. Jean- nine Taylor, Robbi Morgan en Kevin Bacon Genre horror-thriller Lengte 95 minuten; keuring 16 jaar Meestal zijn films over Amerikaanse zo merkampen nogal luchtige komedies over „the American way of live" in dit soort zaken Blijkbaar is er iets sterkers nodig om de be- BARNEVELD - Dinsdag 27 okto ber wordt In De Moespot de eerste avond van een vijf weken durende kookcursus gehouden. In deze cur sus zal worden uitgelegd wat een volwaardige maaltijd is en hoe men deze kan samenstellen zonder vlees. Elke cursusavond maakt men met zijn tweeën een complete maaltijd klaar, waarin vooral de waardige ver vanging van vlees veel aandacht krijgt. Na afloop van de avond worden de gerechten gezamenlijk geproefd, beoordeeld op smaak en wordt er beke ken hoe eventuele verbeteringen aan gebracht kunnen worden Daar de Moespot niet voorzien is van een uitge breide keuken-inrichting, krijgt men van tevoren een lijst met keukenattributen die men mee moet brengen De kosten voor deze cursus bedra gen 50,-, inclusief de ingrediënten. Degenen die aan deze cursus willen deelnemen kunnen zich hiervoor op geven bij Ria van Middellaar, tele foon 1928. For your eyes only. Nieuwste James Bond-film met Roger Moore als 007 Uitste kend stuk spanninghumor en entertainment rond gezonken geheime apparatuur in de Griekse wateren Overigens niet de enige plaats, waar Bond in aktie komt. Opvallend aan deze film is het feit. dat ..For your eyes only' minder technische en elektronische hoogstandjes te zien geeft, waardoor James Bond tot enigszins normalere proporties te rug is gebracht. Een ouderwetse 007. dus (Grand 1, 127 minuten, 12 jaar) Endless love. Regisseur Franco Zeffirelli op de neo-romantische toer Brooke Shields, die we nog zo goed kennen van „The Blue Lagoonopnieuw in een hartveroverende film, waarin zij (zo jong als ze is) hevig ver liefd wordt op een zeventienjarige jongen, met alle gevolgen van dien „Endless love" is, wat je noemt, echt ouderwets drama, waarbij de kijker geen traan wordt gespaard Een veredelde keukenmeidenroman, zeer fraai verfilmd, maar wel voor de rasechte liefhebbers van dit opnieuw in zwang ko mende genre (Grand 2. alle leeftijden. 112 minuten) Escape to victory. Regisseur John Hus ton is de maker van deze avonturenfilm, waarin het draait om de ontsnapping van krijgsgevangenen uit een Duits kamp in Hon garije tijdens de tweede wereldoorlog De climax van deze film is de ontsnapping zelf. maar voor het zover is. staat er nog heel wat te gebeuren Alles spitst zich toe op de voor bereiding van een partij voetbal van een aan tal geselecteerde krijgsgevangenen tegen het nationale team van Nazi-Duitsland In de hoofdrollen Michael Came en Sylvester Stal lone. maar het ontbreekt bepaald met aan internationale voetbalsterren Zo hebben voetballers als Pele. Osvaldo Ardiles. Pol van Himst. Bobby Moore, John Wark en Co Prins een (voetbal-)rol in deze ontsnap pingsfilm Aardige bijkomstigheid Pele wil nu acteur worden. (Grand 3. alle leeftijden 118 minuten) cifieke liefhebbers schijnt dat geen overwe- gend bezwaar te zijn De emmers vol bloed bij de gruwelijke moorden vergoeden blijk baar veel. In de rij horror-films hoort zoiets als Vrijdag de dertiende" misschien thuis, ook al zou wat dat betreft ook net zo goed voor een Zombie-film gekozen kunnen worden. Niettemin is deze smakeloze, on frisse aanpak van horror de oorzaak van een steeds sneller gaande devaluatie van de horrorfilm De verloedering slaat toe en dat is ernstig te betreuren. Scene wt .Time Bandits", gemaakt door het Python-team met o m Sean Connery. John Cleese en vele anderen In Euro Outland. Good old Sean Connery in een schitterende rol als marshal O'Niel op de door een mijn-multinational geëxploiteerde maan lo van de planeet Jupiter Connery krijgt het als nieuwkomer hard te verduren in deze hem vijandige samenleving wanneer hij op het spoor komt van ongeoorloofde ma nipulaties met verdovende middelen, die de mijnwerkers worden toegediend om de pro duktie te verdubbelen Door velen wat film- struktuur betreft reeds driftig vergeleken met de western-klassieker .High Noon Regis seur Peter Hyams maakte met „Outland een spannende thriller, waarbij de grimmige omgeving van de ontoegankelijke Jupiter- maan bijdraagt tot de „unheimische sfeer. Een SF-film die het niet moet hebben van de spektakulaire effekten. maar meer van de spanning van het goed in elkaar zittende verhaal, waarbij Hyams alles heeft gedaan om een stukje herkenbaarheid te kreeren van een nabije toekomst Aanbevolen! (Grand 4. 106 minuten. 12 jaar) The horror show. Een bloemlezing van hoogtepunten uit de griezelfilm vanaf het tijd stip van haar bestaan, omstreeks de jaren dertig .The horror show laat de spannend ste fragmenten zien uit diverse Dracula- films waarin Bela Lugosi en Peter Cushing de hoofdrol speelden gedeelten uit weer wolf-films met Lon Chaney sr en uiteraard de beste episoden uit de Frankensteinfilms met Boris Karloff, die ook in andere horror films voor de nodige sensatie heeft gezorgd Via de meer intelligente horror van Alfred Hitschcock (Psycho en The Byrds) komen we terecht bi| films, waarin dierlijke monsters de hoofdrol spelen, Tenslotte de moderne langstelling voor die kampen gaande te hou den. als we afgaan op het horror produkt van regisseur Sean S Cunningham „Vrijdag de dertiende" Een zomerkamp wordt.na twintig jaar gesloten te zijn geweest, weer hero pend De sluiting van het kamp (twintig jaar geleden) volgde op een aantal afschuwelijke moorden, waarvoor tot op de dag van van daag nog geen verklaring is gevonden. Een jonge zakenman ziet echter wel brood in het kamp en begint opnieuw, waarbij hij de hulp inroept van zes |onge kampleiders „Crystal Lake' opent de poorten opnieuw Zoiets kun je natuurlek in Amerika niet straffeloos doen en regisseur Cunningham laat dan in zijn bloederige film zien. wat de gevolgen zijn van zo n overmoedige daad Het scenario is - zoals blijkbaar in dit soort films de laatste tijd gebruikelijk is - slecht en rammelt aan alle kanten, maar voor de spe- De Komenij 2 Winkelcentrum Hamershof 3831 NC Leusden - Tel. 033-946546 Zwierige dus enigszins wijde rokken, crêpe blousen en bolero's. Dé modetrend voor de herfst! Op de (gevoerde) rok motieven met goudopdruk voor een oosters tintje. De bolero in een bijpassend dessin. En de blouse is voorzien van fleurige stroken. In zwart en bordeauxrood van maat 36 t/m 42.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 15