Kantlijn Sportief 21.336 Langenbeek Claeverenblad Discussie Katten Pest Aktie Kreyns Zonnebloem Goedkoper (1) Goedkoper (2) Raar DONDERDAG 22 OKTOBER 1981 loep op Leusden Vorige week donderdag is de sporthal in het nieuwe aktiviteitencentrum „De Korf" in gebruik genomen. Precies op 15 oktober, zoals bekend in verband met subsidiëringen een fatale datum, konden de eerste schoolkinderen gebruik maken van de gigantische hal. Behalve schoolkinderen waren ook een aantal gemeentelijke functionarissen uitgenodigd en dat levert natuurlijk enkele aardige, in ieder geval niet alledaagse plaatsjes op. Zo schoot Janus Visser een plaatje van gemeentesecretaris Rijer van Gooi, kort voordat die aan zijn oefening aan de brug met gelijke leggers begon. Voorts een opname van welzijnswethouder Gijs van Woudenberg, die ook wel eens een balletje lijkt te willen opgooien. En dan nog een groepje sportievelingen op rij: het VVD-raadslid Hoytema van Konijnenburg en de ambtenaren Heusinkveld, Upperman, Van Gooi, Knipscheer, Boogaard en Stein. De man in het donkere trainingspak hebben we niet kunnen identificeren. Resteert de vraag, waarom die sportievelingen bij zo'n feestelijk gebeuren allemaal zo ernstig kijken IDEZE WEEK IN DE GEMEENTE ACHTERVELD Zondag 24 oktober 11.30 uur: Früh- schoppen. D'Ouwe Peerdestal Zondag 24 oktober 20.00 uur: Disco Ad Visser. Ons Gebouw Maandag 26 oktober 20.00 uur: Le denvergadering Oudervereniging R K scholen, Onze Wereld. Maandag 26 oktober 20.00 uurcur sus weven, De Moespot Dinsdag 27 oktober 18.45 uur: jeugd- cursus E.H.B.O.. Ons Gebouw Dinsdag 27 oktober 20.00 uur: leden vergadering A B T B koffiekamer Ons Gebouw Dinsdag 27 oktober 9.00 uur: Welfa reclub. Zonnebloem Dinsdag 27 oktober 20.00 uur: cursus speelgoed maken, De Moespot Dinsdag 27 oktober 20.00 uur: E H B O Ons Gebouw Woensdag 28 oktober 9.00 uur:hand- werkhobbyclub, De Moespot Woensdag 28 oktober 9.30 uur: Peu ter Instuif. De Moespot Woensdag 28 oktober 20.00 uur: Ver- keerscursus, De Moespot Woensdag 28 oktober 20.00 uur: K P J bijeenkomst. De Moespot LEUSDEN-ZUID EN -CENTRUM Donderdag 22 oktober 20.00 uur: Kaartavond in De Til Vrijdag 23 oktober 19.00 uur: Zwart wit tiener geest. De Geut. Zwarteweg 29 Zaterdag 24 oktober van 10.00 tot 11.30 uur: Kinderclub voor kinderen van 5 tot 12 jaar, Groot Krakhorst Zaterdag 24 oktober 20.00 uur: disco avond De Geut Dinsdag 27 oktober 20.00 uur: Infor matie avond SOL Woensdag 28 oktober 20.00 uur: ver gadering Rabobank, 't Ros Beijaart Woensdag 28 oktober 20.00 uur: CMLvRO, voorlichtingscentrum, Zwar teweg 16a Donderdag 29 oktober van 10.00 tot 14.00 uur: Kontaktochtend vrouwen raadsleden en plaatsvervangsters, Groot Krakhorst Donderdag 29 oktober 19.30 uur: raadsvergadering Redaktie: Marnix Kreyns; bijdrage: Caspar van Loo. Kunnen we beginnen met de geruststellende mededeling, dat Leusden momenteel 21.336 inwoners telt. Althans, dat was de stand op 1 september jongstleden. Het aantal inwoners van Leusden steeg in augustus met 31 personen. Dat hadden we vooral te danken aan het niet geringe aantal geboortes: 35, waartegenover 6 sterfgevallen stonden. Tegenover 105 vestigers in Leusden in augustus stonden 93 vertrekkers. Kregen we van de afdeling Burgerzaken van de gemeente ook nog een staatje over de wijk Langenbeek. Daar komen in totaal 391 woningen te staan. Op 1 oktober jongstleden waren er daarvan 280 bewoond. In die 280 huizen woonden in Langenbeek in totaal 856 personen. 111 woningen waren begin deze maand dus nog niet bewoond. In de eerste plaats gaat dat om het ,,Gat van Langenbeek" waarde straten Grondel en Visotter nog bebouwd moeten worden. Zoals bekend wil de firma Slokker daar nu 59 premiekoopwoningen gaan bouwen. De rest van het verschil tussen het totaal aantal woningen en het daarvan bewoonde gedeelte wordt gevormd door de Moolhuyzen-woningen (witte steen, golfplaten daken) van Nationaal Grondbezit, die te vinden zijn aan Lepelaar, Toermalijn en Rietspinner. Voor de volledigheid ook nog even de stand van zaken in Claeverenblad. Daar zijn in verregaande staat van aanbouw 55 woningen voor één- en tweepersoonshuishoudens, waarvan er op 1 oktober 42 bewoond waren. In die 42 kleine woonden op dat moment 62 mensen. U had het wellicht al uit de paginagrote advertenties in de dagbladen vernomen, maar voor de zekerheid heeft meneer De Brauw ons ook nog maar even een briefje gestuurd. Of we u er op willen wijzen, dat de Brede Maatschappelijke Discussie over het Energiebeleid van start gaat. Als u behoort tot degenen, die menen dat het hier om Brede Maatschappelijke Nonsens gaat, kunt u dit berichtje verder overslaan. Voor wie er anders over denkt: de Brauw en de zijnen hebben iedereen gevraagd om gefundeerde meningen in te zenden over de Nederlandse energievoorziening in de jaren negentig en daarna. Tot 1 december aanstaande kunnen personen, groeperingen en organisaties hun bijdrage leveren door die in te zenden naar: Stuurgroep Maatschappelijke Discussie Energiebeleid, Postbus 20102,2500 EC Den Haag. Als ze dat in Den Haag dan weten, gaat de Stuurgroep een tussenrapport opstellen. Daarin worden niet alleen de verschillende ingezonden meningen verwerkt, maar zal de Stuurgroep ook de gevolgen van bepaalde keuzen van energievoorziening voor de samenleving zullen worden aangegeven. En dan kan het feest eerst goed beginnenaan de hand van het tussenrapport kan vervolgens de brede maatschappelijke discussie worden gevoerd. Hoe dat concreet in zijn werk zal gaan, weten ze in Den Haag nog niet, maar er wordt aan gewerkt. Na de discussie stelt de Stuurgroep een definitief rapport op, „waarin is weergegeven welke opvattingen er onder de Nederlandse bevolking leven". En dat rapport gaat naar regering en parlement. Het antwoord op de vraag of u burgemeester Rademaker een aar dige man vindt of niet, wordt in be langrijke mate niet door de heer Ra demaker en uzelf bepaald, maar door mij. Zegt Van der Meiden Wie is Van der Meiden? Dat is niet zijn broer Broer Henk verricht bij De Telegraaf iets minder wetenschappelijk werk dan Anne - over wie wij het hier hebben - bij de Rijksuniversiteit van Utrecht. Hij is daar hoogleraar in de massacommunicatie en in die kwali teit wordt Van der Meiden regelma tig op allerlei bijeenkomsten uitge nodigd voor het houden van een babbel Van der Meiden babbelt al leraardigst. haast geen onderwerp gaat hem te hoog. Zo was hij laatstelijk te gast in Eindhoven tijdens een bijeenkomst van het Genootschap van Burge meesters. Alleen al uit de termGe nootschap" blijkt dat het hier niet om een club van havenarbeiders kon gaan, maar dit terzijde Behalve Van der Meiden bezocht ook een verslaggever van De Volks krant de Eindhovense burgemees terssociëteit Voor zover ik heb kun nen nagaan is dat de enige krant, die aan de woorden van Van der Mei den aandacht heeft besteed En dat gebeurde dan. och arme. ook nog uitgerekend in de rubriek ..Dag in Dag uit", bij Volkskrantlezers be kend als de vergaarbak van journa listieke marginalia. - Onder het kopje ..Pers de pest voor burgemeester' meldt de Volks krant onder meer ..Als u denkt dat uw burgemeester een domkop, op lichter of smeerlap is, komt dat door de media Ook als u hem bemint, wil dat niet zeggen dat het een goede man is. ook dat komt door de pers. Dat beweert professor Van der Mei den. Volgens hem hangt het beeld sterk af van wat de krant over hem schrijft In zijn functie wordt hij voor de voeten gelopen door onwelwil lende of gesteund door bevriende journalisten Net als alle gezagsdra gers lijden ook burgemeesters, vol gens professor Van der Meiden, on der de algemene gezagsontman- telmg en betrouwbaarheidscrisis. Die heb doorgeleerd, dat kun je horen. Wiens honorarium men op strijkt, diens woord men spreekt", was mijn eerste gedachte en vervol gens begon het in mijn hoofd te loeien van Nogal wiedes" enOu de koek" Dat heb ik overigens va ker, wanneer ik Van der Meiden wat hoor beweren. ALhoewel ik de hooggeleerde er ook wel eens van verdenk voortdurend nieuwe groe pen mediaal-kansarmen en journa listieke slachtoffers te voorschijn te toveren. Spreekt de professor voor een club van havenarbeiders, dan zullen die ongetwijfeld het haasje blijken te zijn. Het wachten is op een causerie van de professor voor de Neder landse Vereniging van Journalisten. Nu echter de burgervader, wiens beeld sterk afhangt van wat de krant over hem schrijft. Maar, denk ik dan, zou het niet eens kunnen wezen dat hetgeen de krant over de burge meester schrijft sterk afhangt van wat de burgemeester zegt en doet en laat? Zodat het door de krant ge schetste beeld wellicht wel eens aardig waardigheidsgetrouw zou kunnen zijn? Nee, weet Van der Meiden, ,.de media hebben agressieve kritiek op het gezag". Dat vind ik een hele mooie. Nu heb ik niet zoveel gezag, maar een ieder die voortaan nog een bek tegen me open durft te doen zal ik agressieve kritiek venwij ten Algemene gezagsontmanteling en betrouwbaarheidscrisis. Agres sieve kritiek. In de gang van het gemeentehuis, Hamersveldseweg f 1.500.000.-) hangen portretten van voorgan gers van de heer Rademaker Moet u eens naar kijken Vooral naar die ene De Beaufort met die bakkebaar den. En haal je dan eens postuur en gelaat van mannen als Van der Post en Rademaker voor ogen. Dan krij gen de woorden van de professor reliëf. Maar Van der Meiden is van gere formeerde huize en schenkt troost. Als het medium onbetrouwbaar is, moeten de mensen in het land - die er, nietwaar meneer Wiegel, toch al niets meer van begrijpen - buiten de kranten om achter de waarheid zien te komen In Eindhoven heeft Anne van der Meiden, als we althans oo het krantebericht mogen afgaan, ge zegd dat de overheid het recht streeks contact tussen burger en be stuurder moet bevorderen Ge steld mag worden dat burgemees ters in toenemende mate de plicht hebben zich buiten de bestaande media om tot het publiek te richten om exacte informatie te verstrek ken Waaraan Van der Meiden nog toevoegt dat de burgemeester recht heeft op vrije meningsuiting en de plicht heeft om in eigen media, die rechtstreeks op het publiek zijn ge richt, foutieve en tendentieuze pers mededelingen te corrigeren The mayor is the message Zou Rademaker in Eindhoven zijn geweest En zou hij, bij deze passa ge in het betoog van Van der Meiden misschien zijn vinger hebben opge stoken? Om te zeggen, dat hij het uiterst eenvoudig aanpakt Door ge woon naar alle braderieën, branden, concerten, en fanfares te gaan en daar terloops uit te leggen dat alles anders is dan de Leusder Krant wil doen geloven. Maar dan moet Van der Meiden geantwoord hebben, dat dat toch een wat primitieve methode is en dat een zich een beetje respec terend burgemeester beschikt over een echt eigen medium. Ik eet een krant op als er dan niet binnenkort ,,Het Rademakertje" huis-aan-huis in Leusden verspreid gaat worden Als u nu denkt dat de heer Van der Meiden een domkop, oplichter of smeerlap is. dan weet u door wie dat komt Kwam wel de vraag waarom er nu eigenlijk wel een hondenbelasting en geen kattenbelasting is. Volgens Corri Verduin (PvdA) zouden verschillende gemeentes de instelling van zo'n belasting hebben overwogen. Maar volgens ambtelijk medewerker Slagter kan het gewoon niet. Er bestaat geen wettelijke grondslag om het bezit van katten te belasten, terwijl die er voor het bezit van honden wel is. Kattenbezitters kunnen dus gerust zijn. Evenals de gelukkige eigenaars van huiswild en gevogelte. Kan de fiscus niet aankomen. P.S.: Het bezit van kinderen wordt van overheidswege gesubsidieerd. Waar ook nog eens breed maatschappelijk over gediscussieerd zou kunnen worden: het hondenbezit. Lijkt me ook een onderwerp dat de mensheid in twee principiëel fel gescheiden groepen verdeelt: zij die er wel van houden en zij die dat niet doen. De eerste groep kan gerust zijn. De gemeentelijke hondenbelasting gaat het komend jaar met slechts 4% omhoog. En dat, zo hield wethouder Mandemaker vorige week woensdag zijn gehoor in de raadscommissie Financiën voor, mag een prikkie heten, want in feite is het nog minder dan een trendmatige verhoging. De commissieleden bleken er alle vrede mee te hebben. Dinsdag hadden we de primeur: de PPR Leusden gaat tot aktie over. De partij die zichzelf uitsloot van de verkiezingen om op het aktiepad te gaan lanceerde dezer dagen het plan om in Leusden een kringloopcentrum op te richten. Daarin zouden in eerste instantie zo'n tien werkeloze jongeren zich kunnen gaan bezighouden met het repareren en verhandelen van tweede handsartikelen. De PPR-ers zien daar brood in, maar er zijn wel een paar voorwaarden aan het succes van zo'n kringloopcentrum verbonden. Eén daarvan is, dat het projekt commerciëel gerund moet worden. De aktievoerders van de PPR vrezen dat het kringloopcentrum anders blijft hangen in „een halfzachte welzijnssfeer", zoals wij letterlijk in de op kringlooppapier gestencilde notitie over dit onderwerp lezen. Ze zouden bij de PPR toch geen last van zelfkennis krijgen? Een aktie van geheel andere aard isdie welke „deZonnebloem" jaarlijks organiseert. Deze „katholieke nationale vereniging ter bevordering van het welzijn der zieken van alle gezindten" vraagt even de aandacht voor de aktie „Zon in de schoorsteenDat is een aktie, waarbij het de bedoeling is dat u voor een zieke, gehandicapte of hulpbehoevende bejaarde medeburger ter gelegenheid van Sint Nicolaas een pakje maakt. Het gaat daarbij niet om het geven van dure kadoos, maar om een pakketje, dat - als het even kan - voorzien wordt van een versje of een briefje. De Zonnebloem organiseert dat als volgt: u schrijft een kort briefje naar de Zonnebloem en dan ontvangt men na 15 november naam en adres van een zieke of gehandicapte op een adresformulier. Daarop bevinden zich tevens enkele gegevens over degene voor wie u het pakje gaat maken. Dat is om te voorkomen, dat men dingen stuurt waar de ontvanger niets aan heeft. Als het formulier bijvoorbeeld vermeldt dat uw ontvanger slecht ziet, moet u geen boek of andere lectuur geven. Er zijn elf provinciale posten van De Zonnebloem. Als men nu schrijft - graag een postzegel van 65 cent insluiten voor de toezending van het adresformulier- naar de post in de provincie, waar men woont, ontvangt u tijdig de gegevens. Het pakje kan dan tezijnertijd worden verzonden - of als de zieke/gehandicapte in de buurt woont- gebracht worden. Voor de provincie Utrecht is het adres: De Zonnebloem, postbus 8600,3503 RP Utrecht. De makelaars en projectontwikkelaars zitten er maar mee. De woningmarkt is nog steeds niet florissant te noemen. Huizen worden met veel pijn en moeite aan de man gebracht. Tegenwoordig moeten er studenten aan te pas komen om vier muren en een dak onder de kopersaandacht te brengen. Zo ook met de twee-onder-eén-kap-wonlngen in witte steen aan de Toermalijn, Lepelaar en Rietspinner in de I Leusdense wijk Langenbeek. Deze huisen werden ruim een half jaar geleden opgeleverd, maar van de 80 staan er nog 40 leeg en dus te koop. Het woningproject is gerealiseerd door Nationaal Grondbezit NV in 's-Gravenhage, maar deze projectontwikkelaar staat nu mooi te koekeloeren. Nog veertig onverkochte huizen is natuurlijk niet zo leuk als er miljoenen guldens zijn geinvesteerd in het project. Bij de oplevering van de bewuste huizen bleek de animo van potentiële kopers al gering. Niet verwonderlijk als men bedenkt dat de gemiddelde prijs van een dergelijke woning toen 250.000 gulden was. En dan een hypotheekrente van bijna dertien procent? De huizen aan de Toermalijn, Lepelaar en Rietspinne' werden dan ook mondjesmaat verkocht. Bij Nationaal Grondbezit werd toen bedacht om de riante onderkomens tegen een spectaculaire „eigen" rente van negen procent aan te bieden. Dat hielp om enkele mensen over de koopstreep te trekken. Maar echt succesvol was deze stunt nou ook weer niet. Dus moest de trucendoos opnieuw open. Vorige week verscheen er daarom in de kranten een advertentie, waarin de typen M en G van de „witte steen-huizen" tegen forse prijsverlagingen worden aangeboden. Nationaal Grondbezit staat daarbij garant voor een hypotheekrente van 10,75 procent. Type M kostte volgens de advertentie eerst 215.500 gulden, maar wordt nu vanaf 175.000 gulden aangeboden. Voor type G moest voorheen een bedrag vanaf 234.500 gulden op tafel worden gelegd, nu Nu heb ik tóch het gevoel, dat de ministers afnokken, omdat onze wethouder audiëntie aan-1 vraagt. Politici en ambtenaren speelden apekooi in de nieuwe sporthal de Korf. Was dat symbolisch be doeld Een eigen Erf is goud waard Corri Verduin liet haar tanden weer eens zien, maar de anderen zagen er geen gat in Is dat PPR kringloopcentrum ook voor de aanmaak van dat goedko pe papier voor het structuurplan en Arbeiders-zelfbestuur in het kringloopcentrum Met Jan Warns aan het hoofd van de kring zal dat een hele hoop vergaderingen op leveren Maar toch is het erg aardig van de PPR dat ze Den Uyl een handje willen helpen ..Links is boos over hoge grond prijs", lees ik tot mijn verbazing Niks is zo veranderlijk als de mens als je bedenkt, dat links enkele ja ren geleden ook al zo boos was over de te lage prijs voor vrije sec- torgrond Hoezo een studie over reinigings rechter79 Wat is er dan gebeurd met de studie van 1980. 1979. 1978, 1977. 1976 en Als we oud-commandant van de Put moeten geloven wil hij van ie dere politieman een psycholoog maken. Het is natuurlijk in dit kader ook psychologisch juist gezien, dat de politieke snelheidsmetingen ver richt in een fel-oranje politiewagen op enkele tientallen meters van een verkeerslicht. Gemeentewerken-directeur Pais had een applaus verwacht voordat idee van de Slokkerwoningen, zei ie. Toch een komediant dus Droom van Pais: en toen stond de gemeenteraad als één man op en bracht zijn direkteur-gemeente- werken een staande ovatie Leusdenaar die er ook niks van snapt Slokkerwoningen? Slok op-woningen zul je bedoelen Maa tschappelijke Dienstverlening Eemland vraagt vrijwilligers. Iets voor de leden van de PPR? .Gemeentehuizen te koop", lees ik met schrik in m h hart. Nu al fail liet? Een Leusdense makelaar wil de boerderij van Apeldoorn verkopen aan een sauna-beheerder Erg aardig natuurlijk, maar de ge meente moet wel als eis stellen, dat er voldoende parkeerplaatsen worden aangelegd In het zweet zult u uw brood verdie nen Oude end in Langenbeek: ,,Van dat ,,gat" hadden ze natuurlijk een pracht van een vijver kunnen ma ken!" Sceptische Leusdenaar ,,Gat van Langenbeek Gat in de begroting zullen ze bedoelen Konijntje in de Wetering Moge de provincie nog héél lang aarzelen!" Wanneer wordt links nou eens boos over de hollende inflatie van hun eigen gemeente-politiek? Leusdense raadsleden muur bloempjes. De herfststormen blijven onver biddelijk over Leusden razen. Toch niet monumentaal genoeg, denk ik. Mus op dode fruitbomentak Waar blijft de gemeente nou met haar grote mond? Als ze niet snel komen, pak ik mijn Biezen" In Leusden zijn veel zaken al le gendarisch nog voordat ze gereali seerd zijn Toch nog even over die sauna na gedacht. Eigenlijk een overbodige instelling als je bedenkt, dat elke zichzelf respekterende Leusde naar zo'n ding zelf al heeft aange schaft en zich nu een rotje zweet om dat kreng af te betalen Geit uit Claeverenblad in Sint Nico- laas-sfeer Wanneer komt de woont rein uit Utrecht nu hier? Ik zie ze al heien, maar het helpt hun geen sier. Hoe huppelt de wethou der verrukt op en neer Hij wil graag versnellen, maar ziet dat niet meer Het Erf wordt nu - na een vertra ging van meer dan een jaar - ein delijk aangelegd Straatstenen ge spaard? Toch link hoor, die straatstenen op die plaats Mochten er ooit jonge ren in opstand komen omdat de gemeente geen geld wil geven voor het kringloopcentrum, heb ben ze de wapens bij de hand om de gloednieuwe ruiten van het ge meentehuis in te gooien I En tegen die tijd hebben de Leus dense politiemannen vast hun op leiding tot psycholoog nog niet vol tooid Wagenaar Niks aan de hand hoor. We zetten er gewoon een bordje neer met Verboden met stenen te gooien". En de raadsleden kunnen altijd nog hun eigen muur afbreken om terug te kunnen gooien V. mag 44.500 gulden minder ook. Dat is niet gering, zou je zo denken. Maar er zit een klein addertje onder het gras. De in de advertentie genoemde en doorgehaalde prijzen van 215.000 en 234.000 gulden werden vóór de zomer gehanteerd. Daarna werd al een prijsverlaging doorgevoerd, waardoor tot voor kort het goedkoopste type M 180.000 gulden kostte. Nu is van dit bedrag dus maar vijf mille afgeknibbeld. Feit blijft natuurlijk wel, dat de huizen aanmerkelijk goedkoper zijn geworden. Is dat nou nog wel op te brengen voor Nationaal Grondbezit om zover onder de oorspronkelijke prijzen te gaan zitten? Moet dit bedrijf er niet geld bijpassen om het project financieel rond te krijgen? Directeur Van Eek van Nationaal Grondbezit was (begrijpelijk) kort en krachtig in zijn antwoord: „Dat gaat u geen bliksem aan". - Betekenen uw woorden een bevestiging van de vraag? Van Eek: „Uhh, ik dacht het niet. Dat laat ik verder in het midden". - Maar het woningproject heeft toch wel een teleurstellende afloop? Van Eek: „Ach, een ondernemer moet teleurstellingen incalculeren". - De huizen worden nu natuurlijk vanwege de gebrekkige vraag goedkoper aangeboden? Van Eek: „Ja, de algehele malaise op de huizenmarkt is bekend. De woningen zullen verkocht moeten worden. Aan leegstand heb je niets. De gemeente mag wel blij wezen, dat we de huizen tegen deze prijs aanbieden. Leegstand betekent geen inkomsten uit belastingen en heffingen". Een ding blijft natuurlijk een beetje zielig. Wie vóór de zomer een „witte steen-huis" in Langenbeek heeft gekocht, moet op dit ïoment waarschijnlijk vreselijk balen. Want voor sommigen zal de prijsverlaging behoorlijk koud op het dak vallen. Een medewerker van het makelaarskantoor Kamerbeek, dat samen met Martin Nefkens de huizen in de verkoop heeft, zegt daarop: „Dat soort dingen komt in elke branche voor. Wie koopt er niet iets, dat een maand later goedkoper wordt?" Tot slot. makelaar Nefkens junior liet nog weten dat momenteel gemiddeld een huis per week wordt verkocht. Volhouden dus. Dat het in de natuur wel eens anders gaat dan verwacht mag worden, ondervond ook de achtjarige Miranda van de Bedum uit de Rossenberglaan. Toen zij in de tuin de allerlaatste tomaten plukte, zag ze dit rare exemplaar hangen. Een tomaat met eenuitstulpsel. Of deze ontdekking misschien iets voor de krant zou zijn, vroeg ze vriendelijk aan de balie. Zo'n rare hebben wij nog nooit gezien en dat willen we u niet onthouden. Vandaar.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 9