chterveld sterk egen Lelyveld Winst voor de damesvoetballers van SV Achterveld KOKRIAL Inhaal IIAIJANS HOCKEY Leusden vrij KALMS Jaarvergadering IJsclub Zwanenburg Green Giants Squashgenootschap gaat aan de slag lEusJer krant Handbalzege Impala-dames Uitslagen kaartwedstrijd van SVA Zwemdiploma's SVA in nieuwe trainings pakken Beurs winter sportartikelen Fysiotherapie- praktijk in Achterveld DINSDAG 27 OKTOBER 1981 ACHTERVELD - Op een goed bespeelbaar terrein heeft Achterveld op het Kerstenssportpark van het bezoekende Lelystad de twee punten afhandig gemaakt. Voor de aanvang van de wedstrijd bood Cafetaria Kok nieuwe trai ningspakken aan. Vanaf het begin- signaal van de Leusdense scheids rechter Leyenaar golfde het spel over en weer. Het was Achterveld die de beste kansen kreeg. Na 6 minuten resulteerde dit in het eerste doelpunt. Na goed doorgaan van .rechtshalf Marcel Boonen werd door Lelystad de bal tot corner ver werkt Uit deze hoekschop wist mid denvelder Henk Voorburg, de bal goed in het doel te plaatsen, onhoud baar voor de Lelystad-keeper 1-0. Lelystad probeerde wat terug te doen maar kon niet echt gevaarlijk worden. De Achterveld-defensie met als laatste man Bart v. Houten sloot als een bus In de 25e minuut was het weer raak voor Achterveld. Uit een goede voorzet van aanvoer der Gijs Hak legde Marcel Boonen de bal goed klaar voor Henk Voorburg die goed afrondde: 2-0. Hierna ontwikkelde zich een gelij- kopgaande strijd waarin Herman v Ruitenbeek via een goed lijkende kans toch geen doelpunt kon produ ceren. Vlak voor rust was de verdediging van Achterveld niet attent genoeg, toen na een doeltrap van Bart Tol boom de verdediging van Achterveld onderling begon te rommelen. Hans Versteeg gaf een ..tikkie te rug" naar zijn doelman, die mistastte, de bal kwam op de paal waardoor de aanstormende Lelystad-spits vrij in kon tikken. Met deze 2-1 stand ging de rust in. Na de thee was Lelystad een stuk sterker. Men zette Achterveld onder druk maar de Lelystad spelers kwa LEUSDEN/CENTRUM —Zondag middag ontving Impala in sporthal de Korf het damesteam van Attila. Met twee treffers opende de thuisclub de score via Hetty v. d. Boom, die daarna een strafworp miste. De bezoeksters kwamen weer gelijk, evenals na het derde Leusdense doelpunt van Ada Sfreddo. Wil v. d. Burgwal zorgde voor een 4-3 voorsprong van de Im pala's bij de rust en In de tweede helft voor de vijfde Leusdense treffer, waarna Wilma de Voogd de score opvoerde tot 6-3. Impala speelde veel op breakout nadat Attila tot 6-5 terug was geko men Met een doelpunt van Ada Sfreddo. drie van Hetty v d. Boom en -»e van Gien Greefhorst kwam Im pala met 12-5 op rozen. Weliswaar trof Attila nog tweemaal doel. maar Wil v d Burgwal bepaalde de eind stand op 13-7 Ina Tolboom verving uitstekend de nog steeds geblesseer de Leusdense keepster Nel Rijnders HEREN Ook de heren van Impala wonnen hun eerste wedstrijd in de ..eigen" sporthal de Korf Baarn was de te genpartij. Voor de aanvang van het treffen werd de thuisploeg door Sportstudio Leusden in nieuwe trai ningspakken gestoken Impala speelde een goede wedstrijd, die met 27 doelpunten royaal werd gewon nen Maarten Lindeboom. Evert Jan Zwart en Ron Hartogsveld (ieder 5), Adrie Groenestein en Theo Prinsen (elk 4), Hans Ruitenberg (3) en Daan Bluel (1) waren de makers van de goaltjes. men niet tot scoren. Lelystad kreeg enkele corners maar ook deze lever den niets op. Toch was de S.V.A. defensie niet zeker van zijn zaak. Na een kwartier in de tweede helft speelde Nol Voogt gevaarlijk terug op Bart Tolboom, een Lelystad speler onderschepte de bal maar hij kon deze fout niet aftraf- fen. Beide clubs wisselden, aan Lely stad-zijde verliet geen geblesseerde het veld en bij Achterveld maakte Herman van Ruitenbeek plaats voor Johan van Dalen Ook hij kon niet veel veranderen aan de druk die Le lystad op Achterveld uitoefende Vlak voor tijd was het echter Ach terveld dat scoorde Alweer kwam de goed spelende Henk Voorburg tot scoren en hij bracht de eindstand op 3-1. Al met al was het een leuke wed strijd geen gemeen spel maar wel aanvallend voetbal en daar kwamen de 100 toeschouwers ook voor. Opstelling: Doel: B. Tolboom; Ach ter: H Versteeg, B v. Houten. K. v. d Heuvel. A v. d. Heuvel; Midden' M. Boonen, N Voogt, H. Voorburg. A Tolboom; Voor H. Ruitenbeek (J v. Dalen), G. Hak; Reserves: H Kok, G. v. Marwijk. Overige uitslagen: Achterveld 2 - Amf Boys 2 2-1 Odi 2 - Achterveld 3 Achterveld 4 vrij Achterveld 5 - HVC 5 Achterveld 6 - VVZA 6 afg Dames Gooise Boys - Achterveld 0-3 2-3 Zondag 1 november Laren -Ach- 2-3 terveld LEUSDEN/CENTRUM Voor de landelijke 1e klasse B werd slechts één wedstrijd gespeeld. In Bussum ontving DSV het Groenekanse Ka- meo om de op 10 oktober uitgestelde ontmoeting alsnog tot een einde te brengen. Het werd in zoverre een verrassing, dat de hoger op de rang lijst staande Gooise ploeg met 5-7 het onderspit dolf. De eerste helft van de veldcompeti- tie 1981-1982 zit er nu op met het Utrechtse SMS al bijna niet meer in te halen als kampioenskandidaat op kop van de ranglijst Daarna volgt een goede middenmoot met de pas ge promoveerde Antilopen en een staartgroep van drie ploegen, die t.z.t. zullen moeten uitmaken, wie met de rode lantaarn blijft zitten De ranglijst is op dit moment als volgt SMS 7 14 55-34 O VVO 7 9 49-39 ZKC 7 8 59-44 Antilopen 7 7 49-46 Oranje Nassau 7 7 47-46 DSV 7 5 53-60 Kameo 7 4 40-51 KIOS 7 2 38-71 SPORT GEHANDICAPTEN. In de week van9t/m 13 november wordt de jaarlijkse collecte voor het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten gehou den De Sportstichting Leusden vraagt dringend om collectanten on der de leden van onze sportvereni gingen U kunt zich opgeven via tele foonnummer 941247 toestel 228 of 148 Bij voorbaat bedankt. HOCKEY. Iemand heeft vóór de zomervakantie de MHCL-clubvlag opgeborgen. Niemand weet echter wie en/of waar' BADMINTON. Ook BVO '79 geeft een eigen clubblad uit Dat verschijnt onder de naam van ..Clubpraat BVO" en wij hebben ons meteen maar voor een abonnement opgegeven VOETBAL. Het nieuwe bureau van de KNVB-afdeling Utrecht wordt op zaterdag 23 januari 1982 officieel ge opend te Nieuwegein. Op 26 januari volgt een open dag voor clubs en officials. VOETBAL. De tweede kaartavond van Roda '46 trok 120 deelnemers naar het clubhuis: 92 klaverjassers, 20 schutjassers en 8 jokerende da mes. ACHTERVELD Het dameselftal van SV Achterveld heeft de uitwed strijd tegen de dames van VV Gooise Boys met 3-0 gewonnen. Linda van Hamersveld tekende voor de drie doelpunten. De wedstrijd werd onder niet al te beste weersomstandigheden ge speeld. Het veld was nat en zwaar De Achterveldse dames waren na de af trap veelvuldig in de aanval De doel kansen werden echter in de beginfa se steeds gepareerd door de keepster van Gooise Boys. Na ongeveer 15 minuten spelen kreeg Linda van Ha mersveld de bal. Ze draaide zich heel snel om. nam de bal mee en wist het eerste doelpunt te maken. Ongeveer vijf minuten voor rust was er een goede combinatie tussen Carina Prinsen en Linda van Hamersveld. Carina wist de bal te spelen naar Linda die ook nu weer een doelpunt wist te scoren Na de rust vond er een wisseling plaats. Monique v. d Goes werd vervangen door Lida v. d Be- dem. De dames van Gooise Boys speelden na de hervatting sterker en kwamen verschillende malen in de richting van het Achterveldse doel De Achterveldse achterhoede gaf echter geen krimp en wist alles goed op te ruimen Uiteindelijk wist de tegenpartij toch een doelpunt te ma ken, maar dit werd afgekeurd wegens buitenspel. Inmiddels was Jacqueli ne van Gameren vervangen door Het ty Tolboom De strijd ging nu steeds op en neer. Met nog ongeveer 10 minuten te spelen, werd Linda van Hamersveld weer goed aangespeeld door Mechtild van Ruitenbeek. Linda wist de laatste vrouw van de tegen partij te omspelen en scoorde haar derde doelpunt. Achterveld zat nu op rozen en gaf de winst niet meer uit handen. LEUSDEN/CENTRUM Zowel het dames- als het herenstandaard- team van de MHC Leusden had zon dag vrij omdat het veld van de tegen partij onbespeelbaar was. In Leer dam was vrijdag al beslist, dat de dameswedstrijd tegen Leusden geen doorgang kon vinden. In Groningen kon op het GCHC- veld niet worden gespeeld, maar op de terreinen van GHBS en HC Gro ningen wel. Daar werden de noorde lijke clubs winnaar. Ook in Doetin- chem en Arnhem moesten de wed- strijden verschoven worden naar be tere tijden. De resultaten van zondag waren bij de heren in 1D: GHBS - Temp 2-0 GCHC - Leusden afg Groningen - Graspiepers 3-1 Doetinchem - Hengelo afg Upward - Ede afg. Ranglijst: Graspiepers 8 9 15-11 Upward 5 8 9-5 Groningen 6 8 15-10 GHBS 8 8 13-12 Ede 4 7 9-1 GCHC 4 6 8-5 Hengelo 6 6 19-14 Doetinchem 5 2 4-10 Leusden 6 2 9-13 Tempo 6 2 5-25 LEUSDÈN/CENTRUM Geen vorst in de lucht en wellicht daarom bestond voor de jaarvergadering 1981 van ijsclub Zwanenburg maar een matige belangstelling. De don derdag in de Meent keurig op tijd begonnen praatavond had een vlot verloop. Wegenè verplichtingen elders was voorzitter J. Lantink afwezig en se cretaris P van Leeuwen nam daarom de honneurs waar. De bij voldoende vorst in de komende winter schaats- klare nieuwe ijsbaan aan de Noorder inslag kreeg ruim aandacht en Zwa nenburg stelt alles in het werk om zich zogoed mogelijk te presenteren De contributies voor het lopende seizoen bedragen f 7,50 voor hoofd leden en inwonende kinderen van 16 jaar en ouder, resp f 1,25 voor echt genotes en kinderen tot 16 jaar Voor nieuwe leden geldt een eenmalig inschrijfgeld van f5,— per gezin. Dit is ook het geval voorleden". die in het vorige seizoen geen contri butie hebben betaald (de kat-uit-de- boom-kijkers) Zodra de ijsbaan be nut kan worden, zal dat per geluids wagen bekend worden gemaakt. Op 28 november wordt in de Til nog een schaatsenruilbeurs gehouden. LEUSDEN/CENTRUM Zondag werd een goede dag voor de Leus dense basketbalclub Green Giants. Zowel de dames- als de herenstan- daardploeg wonnen hun wedstrijd. De dames waren in Hilversum op bezoek bij de wat trage maar krachtig tegenstand biedende Dunckers 3. Green Giants had doorlopend een voorsprong. Het was 10-16 bij de rust ACHTERVELD Maandag 19 ok tober werd de eerste wedstrijd ge speeld van het S.V.A kaarttoernooi Dit kaarttoernooi wordt georgani seerd voor de leden, donateurs en medewerkers van de vereniging in de kantine van het Kerstensportpark. Er waren die avond 60 deelnemers on der wie 48 klaverjassers en 12 schut jassers. Er was deze avond weer een aantal mooie prijzen te winnen De uitslag was: klaverjassers: aantal punten 1 mevr V d Hengel-de Ridder 5444 2. mevr Van 't Klooster 5354 3. mevr. C de Vette-Beukeboom 5229 LEUSDEN Zaterdag 24 oktober werd er in het zwembad Bavoort weer afgezwommen voor de diploma's A en B en zwemvaardigheid I De volgende kanidaten slaagden voor hun A-diploma: Jan Jaap Marree. Jessica van de Berg, Eva van Leuveren. Edward Brink, Senne Schrijer, Janneke van Mourik, Jan Martin Schimmel. Josita Verbeek. Liset Annemiek Schutrups, Albert Jan Brilstra, Vincent Berends, Marjanne Montenberg, Marieke Ziel- huis, Miranda Tijmensen, Anita Baai man, Barry Koperberg. Fokkemijn Verwers. Ralf Wildeboer, Agnes Rue- sink, Max van Raaphorst. Luciénne Oudshoorn, Freya van Deventer, Re- nate Deenik, Carla Jager, Marjan Bergisch, Josephine Pronk, Marjo lein van Dijk, Sander Kersloot. Marco Gijsen, Teunette Schut, Barry Smink, Anoesjka de Wilde, lelonka van Doorn, Sonja Huybregts, Frans Schoemaker. Jeroen van Gaal, Adri- aan de Jager. Jaap de Jager, Basti- aan Otter. Freeke Heiman. Marjoke Heneweer, Taco van Berkel, Linda Vermond, Ytsen Kooistra, Annemiek van de Brug, Wim Groen, Jolinda Glaudemans, Martijn Reemst, Linda van Daatselaar, W A Ruesink-Hid- dink, L J M Hubert-de Weert, Co Stevens, Pieter Jan Kortland, Joost Jongerius, Tjitske Mosmans. Dido Tchacussoglou. Diploma B: Gerard van Wijngaarden, Bart Jan Sirre, Maaike van Keulen, Selina Bunmnk, Fleur Jansen. Saskia Ver hoef, Sylvia Houtveen, Erwin Ver hoef, Swanik van der Molen, Aldith van der Molen, Paul Hoogers, Marce- linus Verkuil, Marco ten Donkelaar, Dennes Zuidema, Marijke Geerlings Zwemvaardigheid I: Dirk van Bekkum. Angelique Gerrit sen, Jacqueline de Rijke, Riët Velt- man, John Keijzer, Walter Royaards, Ellen Oskam. Martine Mosterd LEUSDEN/CENTRUM —Maandag 2 november 19.00 uur start het Squash Rackets Genootschap Leus den haar activiteiten in het squash- centrum aan de Groene Zoom. Het Is de bedoeling elke maandag met een programma te komen van diverse toernooitjes en gezellige clubavon den. Voorts gaan leden trainen voor de landelijke competitie U kunt zich vanaf maandag laten inschrijven als lid van de vereniging. Het lidmaat schap kost f 275,— (voor gezinsleden gelden lagere tarieven) exclusief een eenmalig inschrijfgeld van f25,— en geeft u het recht om 12 maanden per jaar iedere dag van 's morgens vroeg tot 's avonds laat gebruik te maken van de SRGL-baan (resp. banen) De contributie lijkt hoog maar voor bijvoorbeeld 25 losse halve uren be taalt u al meer aan huur! Het bestuur van het SRGL bestaat uit voorzitter J. M Scheffer. secretaris A Schuijt, penningmeester T W M Peters en coördinatoren op het gebied van fi nanciën,. recreatie- en wedstrijd sport, jeugd, clubblad en publiciteit- /propaganda. 4. mej. A. de Vette 5. J. van Rossum 6. H de Vette 7. J. Rijnsoever 8. Leny Smit 9 KI v. d Heuvel 10. E. de Wijs 11 H. v Hamersveld 12 J. Smink schutjassers: 1. A. de Ridder 2. C. de Vette 3. C. Voorburg 4. J. van Laar 5 mevr De Ridder 6. mevr Smink 7 P. Hilhorst 5107 5093 5092 4959 4931 4927 4865 4848 4828 92 90 89 86 84 80 80 De volgende ronde zal worden ge speeld op maandag 16 november ACHTERVELD Daar de trai ningspakken van de spelers van het eerste elftal van voetbalvereniging S.V.A. hun beste tijd hebben gehad, werd er gezocht naar een oplossing voor vervanging. Dit was blijkbaar bij de heer Arie Kok, eigenaar van de S.R.V. buurtwinkel en houder van cafetaria De Arkel ter ore gekomen. Deze nam contact op met het bestuur van de vereniging en bood aan om voor nieuwe trainingspakken te wil len zorgen. Dit aanbod werd met beide handen aangenomen. Zondag was het dan zover. Voor de aanvang van de wedstrijd werden de nieuwe trainingspakken aan de spelers over handigd. Dit in het bijzijn van de gulle gever. De nieuwe pakken in de kleu ren van S.V.A., oranje met zwart, werden spontaan door de spelers van het eerste elftal aanvaard. Als dank werd aan de heer Kok een bloemstuk overhandigd en kreeg hij door één van de spelers ook een vaantje aan geboden. en 18-28 werd de eindstand. De heren van de ..groene reuzen" speelden hun eerste wedstrijd in de Leusdense sporthal De Korf en won nen royaal van Bourgondië 3. Na 10 minuten had de thuisclub al een 21-0 voorsprong, die bij de rust tot 44-3 kon worden uitgebouwd. Bert Weber was de grote man, die in de tweede helft zijn ploeg naar een 85-15 over winning kon leiden A.s. zaterdag spelen de dames in De Korf tegen Bourgondië 1 (21.30 1 uur), de jongens-adspiranten tegen Dunckers (19.00 uur) en de jongens- kadetten tegen Top Stars (20.15 uur). De heren spelen in en tegen Houten (20.15 uur). LEUSDEN/AMERSFOORT De Kring Amersfoort van de Nederland- se Skivereniging houdt zaterdag 31 oktober een beurs voor tweedehands wintersporlartikelen bij de kunstski baan „Bergzlcht" aan de weg Amers- foort-Maarn. De beurs is geopend van 10.00 tot 16.00 uur en de toegang is gratis. Op woensdag 28 en 29 oktober kan men tussen 19.00 en 21.00 uur zijn goede ren inleveren bij W. de Grauw, Wal- stro 78. Op de beursdag zelf is er voor degenen die beslist niet eerdpr kun nen ook nog gelegenheid goede ren in te leveren bij ..Bergzicht" van 10.00 tot 13 00 uur Wel loopt men dan de kans dat de beurs ..vol" is en zijn goederen niet meer worden aan genomen Verouderde en ondeuge- lijke spullen worden geweigerd Voor eventuele inlichtingen over deze beurs kunt u terecht bij het secretari aat van Kring Amersfoort, telefoon 19023. ACHTERVELD Vanaf maandag 26 oktober is in Achterveld een fysio- therapie-praktijk geopend van de heer W. Verhoef. De praktijk is onder gebracht in de voormalige winkel van Jan van Dijk aan de Hessenweg. In deze geheel naar de eisen van de tijd ingerichte praktijk kunnen alle behandelingen op het gebied van de therapie worden uitgevoerd Alle outillage voor deze behandelingen is aanwezig. Het is de bedoeling van de heer Verhoef om hier in het dorp een volledige praktijk op te bouwen ,,lk vind het gezellig om in een dorp te beginnen. In een dorp heb je volledig contact met de mensen terwijl men in de grote stad geheel verloren gaat in de massa Ik wil proberen de zaak leuk op te bouwen. Het is de bedoe ling om er in de loop van de tijd een volledige dagtaak van te maken," al dus fysiotherapeut Verhoef. Voorlopig is de praktijk geopend van maandag t/m vrijdag van 19 00 tot 21 30 uur Op donderdag is de praktijk behalve in de avonden ook geopend van 14.00 - 17.00 uur en op zaterdagmorgen van 8.00 -12.00 uur.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 7