Claeverenblad binnen één jaar verkopen of anders toch slopen Ze zitten er Financiële problemen in Leusden boven het landelijk gemiddelde B. en W. bereid monumentale boerderij voor symbolisch bedrag van de hand te doen en restauratie-subsidie te geven VAtVIIAAC KUB LGIISHtEK KRAKT !sl Leusder Krant ANTIEK „DE WEEGSCHAAL" Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden DOKTERSDIENST: FOTO-KOPIE NODIG? Geen krant ontvangen? SCHILDERSBEDRIJF Verantwoordelijk redakteur BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495. b.g.g. (03420)16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 1 13,10 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. DONDERDAG 29 OKTOBER 1981 13e JAARGANG NO. 55 •é"é"fr 4 (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - 8. en W. zijn bereid om de monumentale boerderij 't Claeverenblad voor het symbolische bedrag van één gulden te verko pen aan een particulier. De koper verplicht zich de boerderij volgens de richtlijnen van Monumentenzorg te restaureren. Hij krijgt daarbij een subsidie van 238.000,- van de gemeente. Volgens het college bedragen de kosten van restauratie van de ernstig vervallen boerderij meer dan een miljoen gulden. Mocht er binnen een jaar geen koper gevonden zijn voor 't Claeverenblad op deze voorwaarden, dan moet de boerderij gesloopt worden, zo meent het college. Aldus blijkt uit een voorstel van B. en W dat volgende week dinsdag aan de orde komt in de vergadering van de raadscommissie „Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening". In het voorstel worden enkele alterna tieven aangegeven voor 't Claeve renblad, waarvan het college meent, dat de boven omschreven de enige zijn, die reëel genoemd kunnen wor den. De vervallen boerderij 't Claeveren blad slaat op de hoek van de Hamers- veldseweg en de Centrumweg De boerderij is sedert november 1972 ei gendom van de gemeente, die de bij 't Claeverenblad behorende gronden no dig had voorde realisering van een deel van de Tweede Fase. In een eerder verschenen „Discussienota Eerste Fa se" had de gemeenteraad neergelegd, vervolg op pagina 3 - Boerderij 't Claeverenblad Openhuis bij Lisidunahof .3 „Eigen huis" in geweer tegen advertentie over premie woningen 5 Medische weekenddiensten 5 „De OAD is van en voor het onderwijs", zegt directeur W.G. Hagens7 Sport 11 Loep op Leusden 13 In Kijk op de film. een artikel over de nieuwe Nederlandse film „Hoge hakken, echte liefde"15 Tel. 944600 Rozendaallaan 9 Leusden-C. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BDU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 35 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,11 per regel (37 cent per mm). Losse nummers: 60 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is. kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. heeft een ruim assortiment aan ENGELS, FRANS en DUITS ANTIEK. Veel grenen. Hamersveldseweg 71 Tel. 944454 of 946227. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Ze zitten er. de leerlingen van de vijfde protestants-christelijke school in hun nieuwe gebouw Gistermorgen trokken zij er. na een herfstvakantie die voor hen twee dagen langer duurde dan voor de overige Leusdense schoolkinderen, in. En ze zagen dat het een prchtig gebouw was geworden. Geheel opgetrokken uit hout op een terrein aan de Lingewijk. In hoog tempo is het gebouw er de afgelopen maanden neergezel door aannemings bedrijf Van Eijkelenburg uil Rosmalen. Het is een gepreelabriceerd gebouw, dat werd geleverd door de firma Fort Kort voor de hedstvakantie werd het opgeleverd en de leerkrachten waren tot dinsdagavond laat bezig om het gebouw in te richten Maar nou zitten ze er dan. Wat overigens nie wil zeggen, dat het gebouw al helemaal klaar is. Aan de buitenkant moet het nog afgewerkt worden, terwijl de speelplaats ook nog niet helemaal klaar is. Daarom kan van een officiële opening ook nog geen sprake zijn. Die zal later dit jaar plaatsvinden. spraak tot de aanwezige leden maakte 1 de voorzitter, de heer G Wanner, mel ding van het feit dat alle grond in het werkgelegenheidsgebiedje ..Paarde- maat" inmiddels is uitgegeven. Ook de bouw van 59 woningen door de aanne- I mer Slokker uit Huizen noemde de voorzitter een positieve ontwikkeling, al 1 zei hij wel te hopen dat Slokker zich niet 1 verslikt" in het nieuwbouwproject De gemeente zal echter wel goed oppas- sen na de ervaringen die opgedaan zijn met de houtskeletbouw, voegde de j heer Wanner er vol vertrouwen aan toe. GEEN RAIFFEISSENBANK Wat de meeste mensen zal zijn ont- i gaan is dat er in Leusden in feite geen sprake was van een Rabobank De offi ciële naam was nog altijd ..Coöperatie ve raiffeissenbankLeusden" W.A. De ze naam stamt nog uit de tijd dat de plaatselijke bank was aangesloten bij de centrale Raiffeissenbank in Utrecht Op zich een nogal unieke situatie omdat de meeste R.K gemeenten een boe renleenbank hadden, welke was aan gesloten bij de centrale boerenleen bank in Eindhoven. Wel werd er in Leusden in het verleden nauwlettend op toegezien dat er in het bestuur van de bank vier leden van R.K. huize zaten en vier van protestantse komaf Nadat de centrale banken in 1974 fuseerden tot ééf> Rabo-bank is men in Leusden niet overgegaan tot naamsverandering Dat gebeurt nu dus zeven jaar later. De officiële naam die de bankinstelling nu gaat voeren is coöperatieve Rabobank ..Leusden B A De Rabobank blijft ge woon aangesloten bij de centrale orga nisatie die inmiddels is uitgegroeid tot één van de grootste ondernemingen in Nederland Van de Burgt denkt ook de oorzaak wel te weten van de grotere zorgen van de Leusdense zakenman. Vooral de middenstander wordt geconfron teerd met een dalend inkomen en dus een dalende koopkracht van de klant. De over het algemeen nog vrij jonge middenstand heeft het duide lijk moeilijk met deze situatie. De Ha mershof is tot stand gekomen in een periode dat de economie bezig was om te slaan in een neergaande lijn. Gemiddeld genomen lagen de inves teringen in de Hamershof vooreen mid denstander zo tussen de half en ander half miljoen gulden Bij een dalende af zet is het dan moeilijk aan de financiële verplichtingen te voldoen, aldus de heer Van de Burgt Met het omslaan van de economie is ook het contact tussen be drijfsleven en bankinstelling duidelijk veranderd Trad de bank vroeger meer op als een politieagent, die er voor waakte dat iedereen aan zijn verplich tingen voldeed, nu wordt veel tijd be steed aan het samen met de onderne mer zoeken naar nieuwe mogelijkhe den voor zijn bedrijf. Het verbeterde contact met de ondernemers is er mede de oorzaak van dat de bank tot op he den nog niet de allerzwaarste maatre gel heeft hoeven te nemen veiling van het bedrijfspand omdat er geen finan ciële middelen meer waren. POSITIEF Toch zijn er in Leusden ook positieve ontwikkelingen te melden. In zijn toe- (Van één onzer medewerkers) LEUSDEN - „De stagnaties en debacles in het midden- en kleinbedrijf, naast de daling van de gemiddelde prijs op de woningmarkt, zijn een zorg voor Leusden", aldus de voorzitter van de Leusdense Rabobank, in zijn openingswoord ter gelegenheid van een algemene ledenvergadering van deze bank. Hoe groot de problemen in Leusden dan wel zijn blijkt misschien niet direct uit de jaarcijfers van de bank, de heer T. v.d. Burgt, directeur van de Leusdense bankinstelling kan het sombere geluid van zijn voorzitter echter wel toelichten. In de particuliere sector blijken de fi nanciële problemen van de gemiddelde Leusdenaar best mee te vallen. Het ge middelde inkomen van de Leusdenaar ligt duidelijk boven het landelijk gemid delde, waar echter tegenover staat de financiële verplichtingen die zijn aange gaan over het algemeen ook hoger zijn. Natuurlijk zijn er van tijd tot tijd in inci dentele gevallen wel eens problemen met een Leusdenaar die niet aan zijn verplichtingen kon voldoen In alle ge vallen is er tot nog toe een oplossing gevonderr. tot een gedwongen veiling is het de laatste vier jaar niet hoeven ko men, aldus de Rabodirecteur. De alge mene situatie in de particuliere sector blijkt niet af te wijken van wat er in de rest van het land gebeurt. Heel anders ligt het in het Leus dense bedrijfsleven. Het zakenleven in Leusden kent duidelijk meer pro blemen dan wat men over het alge meen ervaart in Nederland. De heer Willem de Zwijgerlaan 8, Leusden-Zuid. Telefoon 033-940928.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 1