I 3 De ABTB en de veiligheid op agrarische bedrijven VOLGENS ARBEIDSINSPECTIE KAN HET VEEL BETER QUIZSPEL Bijeenkomst over Hatha-yoga Bank- presentatie Voorzitter: „Voorzichtig zijn met uitbreiding bedrijf" Films voor bejaarden Volksdansen bij Blijhof Dinsdag gaat structuur plan verder KOItlWAL Laatste ronde VOOItSI'EI. Schaakvereniging Oudervereniging vergaderde OPBRENGST COLLECTE S.V.A. JEUGD LEUSDER KRANT r- DONDERDAG 29 OKTOBER 1981 LEUSDEN - De Yoga-vrienden- kring „Eckehart" organiseert op dinsdagavond 3 november weer de eerste bijeenkomst van het nieuwe seizoen. De avond wordt gehouden in de Hak- horst, begint om 19.45 uur en duurt tot 22.00 uur. De entreeprijs bedraagt 3,50, Inclu sief een kopje kotf ie of thee. Op deze avond wordt aandacht geschonken aan lichaamshoudingen in Hatha- Yoga en hun diepere betekenis. Twee bevoegde yoga-leerkrachten zullen een uitgebreide uitleg geven over de werking van een yoga-houding Daarbij is volop gelegenheid om alle mogelijke vragen te stellen met betrek king tot dit onderworp Cursisten die yo- ga-lessen volgen, weten dat er tijdens de les soms geen gelegenheid is dieper in te gaan op de achtergrond van een houding. Deze avond biedt de gelegen heid om meer intormatie te krijgen over yoga-houdingen in het algemeen, ter wijl een lichaamshouding heel uitvoerig toegelicht en gedemonstreerd wordt. Belangstellenden en yoga-cursisten zijn hartelijk welkom Kontaktadressen zijn Rla Abels, Krakhorst 30, telefoon 941886 of Henk ter Haar, Vlasland 15, tel. 942147. LEUSDEN - Grote belangstelling bestond er voor de ABN-presentatie over contlnuiteltsproblemen en be drijfsopvolging, waarin een samen hangend beeld werd gegeven van de bij deze materie opduikende vraag punten en de antwoorden daarop. Dat de presentatie door de bezoekers werd gewaardeerd, bleek uit de talrijke vragen en de levendige discussie na afloop. Geïnteresseerden die deze voorstel ling hebben gemist, kunnen wellicht nog terecht bij andere in de omgeving te houden bijeenkomsten. Inlichtingen hierover kunt u verkriigen bij de ABN Bank te Leusden, teleloon: 033-940221 - Vipasih-karani. de omgekeerde hou ding. BLIJHOF Veertig Leusdense kinderen hebben zich vorige week uitstekend vermaakt tijdens de fletsvakantieweek, georganiseerd door „Blijhof". Het festijn speelde zich af in en rond het vakantiehuis van Scouting Nederland in Baarn Maandagmorgen 19 oktober vertrok de stoet op de fiets, begeleid door vijf leidsters en drie leiders. De tocht verliep vlot en na een korte limonadestop arriveerden de kinderen ora elf uur op de plaats van bestemming. En toen begon de vakantie voor hen pas echt. De maandag werd gevuld met een speurtocht, het maken van een kaart voor thuis, een dierengeluldenspel en andere leuke spelletjes, 's Avonds vielen de kinderen, en waarschijnlijk ook de teamleiding, doodmoe in slaap. De volgende dag,dinsdag, hielden de veertig jonge leusdenaren zich onder andere bezig met het maken van lampionnen (ze hadden eerst een verhaal over Chinese lampionnen geboeid gevolgd), met het spelen van het smakelijke hutspotspel (de echte hutspot bij de avondmaaltijd was er dan ook zo door heen) en met het instuderen en opvoeren van toneelstukjes en sketches. Niemand stoorde zich die dag aan de plensbuien buiten. Woensdag was het droog en bestond het programma voornamelijk uit sport en spel. De weergoden moeten verbaasd hebben opgekeken toen 's middags de kinderen zich uitleefden In het water-balletspel. Hierbij moesten de jeugdige spelers met een emmer water op een stok langs een net lopen, terwijl andere kinderen door het gooien van een bal de emmers moesten proberen om te kegelen. De meegenomen regenkleding kwam bij dit spel goed van pas. Nadat het resultaat van bijna drie uur pannekoeken bakken door de kinderen in een recordtempo teniet was gedaan, mochten zij nog een uurtje rond een kampvuur zitten en praten. De rest van de dag werd.voor het slapen gaan, gevuld door muziek en het zingen van liedjes. Donderdag ging het vakantiefeest onverstoorbaar verder. De kinderen hielden zich onder meer bezig met het maken van Chinese kleren, die ze nodig hadden voor toneelstukjes op de bonte avond. Die was volgens iedereen trouwens een groot plaatselijk nieuws succes. De donderdag werd besloten met een „disco". De jongens werden toen op aandringen van de meisjes mee naar de dansvloer getroond. Vrijdag was al weer de laatste dag van de vakantieweek. Dat betekende kamers opruimen en koffers inpakken, 's Middags was er nog even tijd voor een spel In het bos. Daarna werden de fietsen van stal gehaald om de terugtocht naar Leusden te maken. Deze reis verliep wat minder soepel, omdat onderweg twee fietsbanden het begaven en zodoende geplakt moesten worden. Daarom arriveerde de stoet vrijdagmiddag later dan was gepland. Op de vermoeide gezichtjes van de kinderen stond te lezen, dat ze toch eigenlijk wel blij waren om weer thuis te zijn. LEUSDEN De nationale collecte voor geestelijk gehandicapten heeft in Leusden centrum en zuid f 6863,50 opgebracht Vorig jaar werd er in dit rayon f6335,— opgehaald Alle ge vers en medewerkers worden heel hartelijk dank gezegd voor hun gulle giften en inzet sl/ fcfy IA 4.1a 4 IA VTA (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Aanstaande dinsdag komt de opstelling van een struc tuurplan voor Leusden in een vol gende fase. Tijdens de die avond te houden vergadering van de raads commissie OWRO zullen de zogehe ten beleidsalternatieven worden ge presenteerd. Medewerkers van het buro Arnhem, dat de gemeente Leus den adviseert, zullen een toelichting geven. Woensdag zullen de stukken wor den verzonden aan alle betrokken maatschappelijke organisaties. «JA- U/ «JA «J/ «JA- >X> J/ Ja JA JA a s «"T* 'Ts Pfv /|s a ACHTERVELD - Dinsdagavond hield de A.B.T.B. een ledenvergade ring In de koffiekamer van Ons Ge bouw te Achterveld. De voorzitter opende deze bijeenkomst met ge bed, waarna hij de aanwezige leden welkom heette. In het bijzonder ver welkomde hij de heren Rakhorst en Sanders werkzaam in het district Utrecht van de Arbeidsinspectie. ,.Er wordt momenteel gezegd dat het ons goed gaat", aldus de voorzitter. De prijzen zijn goed. hetgeen op bepaalde onderdelen niet te ontkennen is. Maar we moeten ons hier met blind op staren, want de praktijk heeft ons wél geleerd LEUSDEN/CENTRUM - Komende zaterdag wordt, wat dit kalenderjaar betreft, de laatste ronde van het veld- korfbalselzoen 1981-1982 gespeeld. Op 7 november kan zo nodig nog worden ingehaald en dan gaan de dames en heren wijselijk de zalen in tot betere tijden. Het programma voor zaterdag luidt: KIOS-OVVO (7-14) Antilopen-DSV (12- 8) SMS-Oranje Nassau 6- 3) Kameo-ZKC 5- 8) Het betreft de eerste ronde van de tweede competitiehelft en achter bo venstaande wedstrijden staan tus sen haakjes de resultaten van de eer dere ontmoetingen. Dat KIOS thuis wint van het Maarssense OVVO wordt zelfs in Nieuw Vennep niet ver wacht. Anders is dat voor de thuis club bij de wedstrijd in Leusden. Uit spelend trokken de roodzwarten reeds aan het langste einde en ook nu verwachten wij een zege van de Bulnlngparkers. SMS Is in Utrecht de sterkste partij, maar voor de span ning In de competitie mag Oranje Nassau best winnen en dat geldt in feite ook voor het treffen in Groene- kan, waar Jameo het Zaanstedelijk ZKC welkom heet. ACHTERVELD - De uitslagen van zaterdag 24 oktober luiden: junioren: A.P.W.C. A1-Achterveld 8-1 Achterveld B1-C.J.V.VB1 11-1 Achterveld B2-Soest B4 1-1 S.E C.C1-AchterveldC1 1-7 Hoogland C3-Achterveld C2 1-1 A.P.W.C. C4-AchlerveldC3 5-0 pupillen: V.V.Z.'49 D1-Achterveld D1 0-5 Achterveld D2-V.V.Z '49 D2 2-8 Hoevelaken E1-Achterveld D3 algel. Achterveld E1-LimvioE1 8-1 Achterveld E2-Hoogl.veen E2 0-5 LimvioFI-Achterveld F1 0-6 meisjes junioren: D.V.S. '33-Achterveld 6-0 meisjes: Achtêrveld-Brederodes 9-0 Het programma voor zaterdag 31 ok tober ziet er als volgt uit: junioren: Achterveld A1-Limvio A1 14.30 Achterveld B1-LimvioB1 13 00 K.V.V A. B3-Achterveld B2 15.00 Achterveld C1-SoestC2 15.00 DeGlindC1-AchterveldC2 1500 Achterveld C3-C J. V V. C3 13.45 pupillen: Achterveld D1-S E C.D1 13.00 S.E.C. D2-Achterveld D2 13.00 Achterveld D3-C.J.VV. B3 12 00 Hoogl.veenE1-AchterveldE1 12 00 T O.V. E2-Achterveld E2 11.00 Achterveld F1-S.O.V A F1 11.00 meisjes junioren: J.S.V-Achterveld 900 meisjes: Achterveld-Minerva 10.00 LEUSDEN/CENTRUM - Op drie fronten is de schaakvereniging Leusden actief geweest. Voor de SGS-competltle speelde Leusden 4 in de Domstad tegen Oud Zuylen 4. Wuts werd de enige Leusdense win naar, Van Egdom en Gerrits behaal den remise en Harlaar, te Winkel, Buurlage, Rodriguez, de Vos, Alden- zee en Van Kaam moesten met een nederlaag genoegen nemen. Oud Zuylen won met 8-2 Het stan daardteam van Leusden ontving Ons Genoegen 2 uit Amersfoort op het Bui- ningpark Het werd uiteindelijk een 5-5 gelijkspel, waarmee de thuisclub niet ontevreden was. De uilslagen waren: J v. Santen-E.v. Zomeren 0-1 J.v.d. Weyden-B.Wilders V2-V2 L. de Rijke-H Schoonbeek 1-0 NLoning-R.deWolf V2-V2 H. Fröberg-H te Velde 0-1 J Agterberg-H Juffer 1-0 J.deJager-T. Smidt 0-1 Tj. Zijlstra-A Willemse 1-0 E Halkes-J Schetter Vt-Vi H Kroes-T.Oosterhoff V2-'/2 Leusden 1-Ons Genoegen 2 5-5 Voor de huiscompetitie van de senio ren werden nog zeven partijen ge speeld met als resultaat: P. Sonder-B. Uneken 0-1 D van Ooik-A. van Kuipers 1-0 A. Lieshout-A Wisman 0-1 J Grevengoed-G Fröberg 1-0 Breedveld-K Linse 0-1 R vanOoik-C Krebbers 1-0 P vd. Harst-J Boemaars 1-0 LEUSDEN - Het bejaardencomite Leusden heeft voor de maand no vember een drietal filmavonden georganiseerd, waar onder andere de door de heer Brandsma gemaakte filmverslagen van de jaren 1979, 1980 en 1981 zullen worden ver toond. De voorstellingen vinden plaats op 4 november in het kruisgebouw van Ach terveld; 5 november in het kruisgebouw in Leusden-Centrum en op 6 november in het kruisgebouw in Leusden-Zuid Al le bijeenkomsten beginnen om 20.00 uur Het comité nodigt alle bejaarden en belangstellenden uit op deze avonden aanwezig te zijn. dat het getij heel vlug kan keren. Ik steek dan hierbij ook de vinger op. La ten we voorzichtig zijn, vooral wat de uitbreiding betreft Dit zeg ik zeker ook in verband met de uitbreidingen van de varkenshouderij en de veehouderij. We moeten ons verstand gaan gebruiken en de zaak niet verder meer opvoeren Dit was ongeveer 15 jaar geleden nog wel een goede zaak, maar nu in deze tijd wordt het wel oppassen We hebben de grond geleend van onze voorgangers en we moeten er ook nu zorg voor dra gen, dat we deze grond ook weer door kunnen geven aan onze opvolgers Ik heb geweldig respect voor diegenen die in de maatschappij een plaats hebben verworven, doch we moeten ook iets overlaten voor anderen Het is heel jam mer dat er ook deze avond vri|wel geen jonge boeren aanwezig zijn. Zeker is dit jammer in verband met de belangrijk heid van het onderwerp dat vanavond aan bod is. Ik hoop dat het een leerza me avond zal worden" De notulen vande vorige vergadering werden voorgelezen en zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. In ver band met de bestuursverkiezing werd een stemcommissie samengesteld be staande uit de heren W. vd Hengel en J. v d. Hengel. Periodiek aftredend wa ren G Tijmensen en J Rutte. Deze hadden zich herkiesbaar gesteld Door het bestuur waren als tegenkandidaten gesteld G Kok. Wzn en B Smink. Er werden 25 stemmen uitgebracht waar de heer Rakhorst van de arbeidsin spectie. Deze gaf een overzicht van de indeling en de taak van deze dienst Er is een veiligheidswet, waaruit inmiddels het landbouw-veiligheidsbesluit is voortgevloeid. voorkomen en ook het ethisch motief is heel belangrijk. Ook op het gebied van het geluid en de bestrijdingsmiddelen dient men zeer voorzichtig te zijn", al dus de heer Rakhorst. Er werd een film vertoond die als titel had ,,lk leef nog" ren met dodelijke afloop, en het groot ste percentage betrof wel de jongere generatie Bij de bespreking die hierna was gepland had geen der aanwezige le den nog vragen of problemen. De in- van er een ongeldig was De uitslag was de heer J Rutte 21 stemmen en G Kok 3 stemmen. G Tijmensen 23 stemmen en B Smink 1 stem, zodat de heren Rutte en Tijmensen herkozen waren. ARBEIDSINSPECTIE Hierna werd het woord gegeven aan Uit een getoonde statistiek over de laatste vijf jaar bleek, dat er nog veel ongelukken gebeuren in de land-, tuin en bosbouw en veehouderij Al die on gelukken hebben te maken met het on voorzichtig omgaan met werktuigen Veel waren er met dodelijke afloop en levenslange invaliditeit ,,We moeten preventief werken om ongevallen te Het betrof opnamen van personen die in hun bedrijf door onoplettendheid, on voorzichtigheid en dergelijke een onge luk was overkomen waardoor zij gerui me tijd uit de running waren geweest of invalide waren geworden. Een zeer voor zich sprekende film. Na de film werden er nog dia's vertoond waarop een aantal ongevallen in de praktijk was uitgebeeld. Vrijwel al deze gevallen wa- leiding, de film en de dia's waren zo duidelijk en begrijpbaar geweest dat een bespreking niet meer nodig bleek. De voorzitter deed tot slot nog en kele mededelingen betreffende de ophanden zijnde feesten in verband met het 50-jarig bestaan van de afde ling en het 600-jarig bestaan van Achterveld. ACHTERVELD - Maandagavond vond in de ontvangstzaal van Onze Wereld de algemene ledenvergade ring plaats van de oudervereniging van de R.K. scholen in Achterveld. De voorzitster zei in haar welkomst woord, dat er dit jaar door de com missieleden veel verzet is en dat ze blij is dat hoewel er veel werk aan verbonden is er toch een voldoende aanbod is om de scheidende com missieleden te vervangen. De notulen van de vorige vergadering werden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Uit het financieel verslag bleek dat er bij alle drie de scholen een zeer batig saldo aanwezig is Hoewel er maar een klein batig saldo is, werd una niem besloten de contributie niet te ver hogen, maar de vijftien gulden te hand haven. Voor de kascommissie stelden zich kandidaat de heer R Peters, me vrouw Van Loenen en mevrouw De Groot. Voor Onze Wereld zitten er in de kascommissie mevrouw Van de Hengel en de heer R Peters, voor St Jozef zijn dat mevrouw Tijmensen-Hilhorst en mevrouw ue Groot en voor Hummei- tjeshonk de dames Baaiman en Van Loenen. - Na de pauze kwam de benoeming van de commissieleden aan de beurt. Daar er geen tegenkandidaten waren voorgesteld, werden de voorgestelde kandidaten gekozen. Mevrouw Van Nimwegen, mevrouw Van Dijk, me vrouw Smal. mevrouw Tolboom, me vrouw Smit en mevrouw Tijmensen zijn de commissieleden van St Jozef, voor Onze Wereld zijn dat de dames Coe- nen, Steenkamp. Van Dijk, Blom en Lunter. Voor Hummeltjeshonk tenslotte zijn mevrouw Horst, mevrouw Van de Hengel en mevrouw J. Blom gekozen als commissieleden Bij de rondvraag kwam onder meer de vraag naar voren of het mogelijk is een betere communicatie op te bouwen tussen oudervereniging, schoolbestuur en ouders. Dit er voorkoming van wild-west-verhalen die vooral de laatste tijd in het dorp de ronde doen. Uit het antwoord dat hierop gegeven werd bleek dat hier aan gewerkt wordt, maar dat door onvoorziene omstandigheden het niet was gegaan zoals men graag wil de. Aan het eind van de vergadering dankte de voorzitster de scheidende commissieleden voor het vele werk dat zij voor de oudervereniging heb ben gedaan. LEUSDEN - Woensdag 4 novem ber van 10.00 tot 11.30 uur start een nieuwe cursus volksdansen voor be ginners bij Blijhof. Door interne ver schuivingen is deze tijd vrijgekomen en kan Blijhof weer fris met een nieu we cursus voor beginners starten. Schroom niet want voor iedereen is het nieuw Dansen is een goede li chaamsbeweging en gezellig omdat je met elkaar bezig bent Het programma is internationaal De kosten bedragen 45 gulden per tien lessen. Leden van Blijhof betalen 35 gulden Deze bedra gen zijn inclusief een kopje koffie Inlichtingen en opgave liefst voor 4 november bij llona van den Burg, telefoon 942252. De beide avondcursussen volksdan sen zijn op dit moment vol. maar op de kindercursussen op de woensdagmid dag is nog plaats voor 6 en 7 jarigen van 13 30 tot 14.30 uur; 8 en 9 jarigen van 14.30 tot 15.30 uur en 10 jaar en ouder van 15 30 tot 16 30 uur Opgave en in lichtingen eveneens bij llona van den Burg Ja, u ontvangt van ons gratis het fantastische QUIZ-SPEL voor jong en oud. wanneer u een abonnee opgeeft op de 50.40 (per jaar) Bovendien ontvangt de nieuwe abonnee een prachtige plant I i i i i Bon Als abonnee van uw krant geef ik een nieuwe abonnee op Naam-Adres; Plaats:Postcode Graag ontvang ik het QUIZ SPEL De nieuwe abonnee op de LEUSDER KRANT is Naam:Adres PlaatsPostcode Deze ontvangt de krant en de plant cr 21 1/7(i VB Bjm.wU laid Ah- ■t poit/cgvl woid.-i' -.ct/rmdvnl

Leusder Krant | 1981 | | pagina 9