j n br X Kinderen volgden de Raad CML verdeeld over hoogbouw in Claeverenblad/Wildenburg Extra middagdienst klaarovers vervalt VMRAAT. mm LEIISIM2R KltAKT j Leusder Krant Werkgroep Midden- en Kleinbedrijf vergadert Iffil Kruispunt Middenweg/Asschatterweg „Reductie op tarief reinigingsrechten duidelijk vermelden" Vergadering commissie woon wagencentrum Corri Verduin (PKL): •O- Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Geen Krant ontvangen? FOTOKOPIE NODIG? Verantwoordelijk redakteun BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495, b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement f 13,10 per kwartaal. Uitgave B.O.U. B.V. DINSDAG 3 NOVEMBER 1981 13e JAARGANG NO. 56 Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. Werkgroep RO/CML bepaalt zelf wie lid kan worden3 Fletstunnel onder Groene Zoom kost ruim acht ton3 Prot.-Chr. scholen gaan ouders meer bij onderwijs betrekken 3 Hout skeletbouw verrijst in sneltreinvaart3 College stond bij verkoop grond aan Slokker voor een lastig dilemma. Onze verslaggever Marnix Kreijns zette de feiten op een rijtje 5 Concert Leusdens Kamerkoor 5 Bazar Huize St.-Joseph werd succes7 Achtervelds nieuws 7 Knotseizoen gestart7 Sport, met onder andere verslagen over de wedstrijden van de zaterdag- en zondag amateurs van Roda '46 9 Rozendaallaan 9 Leusden-C. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden IBDUI Verschijnt dinsdag en donderdag In de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 35 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,11 per regel (37 cent per mm). Losse nummers: 60 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. LEUSDEN De vergadering van de begeleidingscommissie woonwa gencentrum vindt plaats op woens dag 4 november. De bijeenkomst be gint om 13.30 uur en wordt gehouden in de commissiekamer van het oude gemeentehuis aan de Burgemeester de Beaufortweg. De agenda vermeld de volgende punten: 1 Opening 2. Verslag 7 oktober 1981 3. Mededelingen 4. Diskussienota 5. Rondvraag 6. Sluiting Het kruispunt Asschatterweg/Middenweg, waar de verkeerslichtinstallatie de werkzaamheden van de klaarovers ernstig bemoeilijkt. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Kinderen als aandach tig publiek tijdens een raadsvergade ring. Dat zie je zelden. Donderdag avond was het echter wel het geval. De Leusdense raadsconferentie werd bijgewoond door elf zesdeklas- sers van de protestants-christelijke basisschool Hamersvelddie zit tend op de grond de beraadslagingen in de raad op de voet volgden. De scholieren hadden pen en papier meegenomen om aantekeningen te maken, die een keer in de les samen met hun onderwijzeres mevrouw R. Oosthoek worden doorgenomen. Zij had de installatie van ir. T. Zwart als raadslid die avond aangegrepen om in lesverband met haar leerlingen het functioneren van de gemeente weer eens onder de loep te nemen. De heer Zwart is namelijk de vader van een van de scholiertjes. Een be zoek aan de openbare raadsvergade ring was daarom extra leuk De elf kinderen zaten niet de gehele rit uit. Ze vertrokken wat eerder en een aantal van hen nam stiekem" een paar gemeentelijke suikerzakjes mee. Voor in het plakboek wellicht. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN De gemeentelijke werkgroep Midden- en Kleinbedrijf vergadert aanstaande donderdag (5 november 1981) In de raadszaal van het gemeentehuis, Hamersveldse- weg 2. De vergadering begint om 20.00 uur en de agenda luidt als volgt: 1 Opening/inventarisatie vragen stellers; 2. Vaststellen verslag vorige verga dering; 3. Mededelingen over: gesprek met Kamer van Koophandel over Ventplan, gesprek met Kamer van Koophandel over Paarden- maat, tarieven marktgelden; gesprek Biezenkamp-winkeliers; 4. Winkelbezetting Hamershof; 5. Rondvraag; 6. Sluiting. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN ,Met Ingang van maandag 16 november aanstaande komt de extra middag-dienst van de klaarovers op het kruispunt Midden weg/Asschatterweg te vervallen. Dat betekent dus dat vanaf die datum er geen klaarovers meer op het kruis punt zullen zijn om 15.45 uur. Aldus heeft het college van burgemeester en wethouders dezer dagen schrifte lijk laten weten aan de ouders van leerlingen van de drie nabij het kruis punt gelegen scholen. Sedert de aanwezigheid van een verkeerslichtinstallatie op het kruis punt Middenweg/Asschatterweg staat de zin van de klaar-overdienst op deze plaats ter discussie De rege ling van deze stoplichten is zodanig dat het voor de klaarovers erg moei lijk is om nog goed te functioneren. Enkele weken geleden schreven wij daarover in deze krant Omdat er aan het nut van de klaar overs op dit punt meer en meer ge twijfeld wordt, is met name het aantal ouders dat beschikbaar is voor het bemannen" van de extra middag- dienst geslonken. Zozeer zelfs dat er nu niet voldoende mensen meervoor beschikbaar zijn. Vandaar dat de extra middagdienst komt te vervallen. ook op de verontrusting van sommi ge woordvoerders over de hoog bouw Volgens Van de Kam past deze hoogbouw niet alleen in de omge ving, zij vormt daar stedebouwkun dig en architectonisch zelfs een we zenlijk onderdeel van. De hoogbouw vormt de beëindiging van de gracht, die op dat punt een bouwwerk van enige omvang behoeft. Volgens Van de Kam zal straks uit de werkmaquet- te blijken, dat de hoogbouw stede bouwkundig in het plan past. Hij verzocht de CML-werkgroep dan ook om met een definitief oordeel over de hoogbouw te wachten tot men de maquette heeft kunnen bekijken. In de hoogbouw zullen ongeveer 35 apartementen in de premiehuursec tor worden ondergebracht. Bredero, de firma die in ieder geval de premie- koop- en premiehuurwoningen in Claeverenblad en Wildenburg gaat realiseren, is op zoek naareen beleg ger voor de premiehuurwoningen. Mocht die niet tijdig gevonden wor den, datzal Bredero voorlopig zelf als verhuurder optreden. Bredero heeft verder een optie op de bouw van geschakelde vrije sec torwoningen Verder heeft de ge meente een gesprek tussen de Wo ningstichting Leusden en de bouw onderneming bewerkstelligd Het zou voor de snelle ontwikkeling van Claeverenblad en Wildenburg vol gens de gemeente een goede zaak zijn, wanneer Bredero ook de wo ningwetwoningen zou kunnen bou wen De Woningstichting Leusden, realisator van de woningwetwonin gen, heeft zich bereid getoond te praten met Bredero, maar tot een overeenkomst heeft dat tot op dit moment niet geleid sector, geschakelde vrije sector, pre miekoopwoningen en premiehuur woningen. Hoe de verdeling In aan tallen tussen die categorieën komt te liggen, Is op dit moment nog niet bekend. Tijdens de beoordeling van de plannen trok de bouw in vierwoonla- gen duidelijk veel aandacht Het werkgroepslid Spaans betreurde het ten zeerste dat de gemeente kenne lijk zijn principe, om alleen in laag bouw te bouwen, heeft verlaten. ,,Als ik datzoopdietekeningenzie. datzie ik toch een bescheiden Bijlmermeer effect". Verschillende andere werk groepsleden bleken het me Spaans eens te zijn. MAQUETTE Zo niet Ten Berge. Hij wees op de in de wijk De Wetering staande apar- tementengebouwen van ongeveer vergelijkbare hoogte. Volgens Ten Berge vormen die in het geheel geen storend element in de wijk. De hoog bouw in Claeverenblad/Wildenburg zou, zo meent Ten Berge, nog beter in de omgeving aldaar passen Dat was ook de mening van de heer Van de Kam, medewerker van het raadgevend adviesburo DHV, dat de dienst gemeentewerken assisteert bij het (versneld) ontwikkelen van Clae verenblad/Wildenburg. In de werk groepsvergadering gaf hij een toe lichting op de plannen en reageerde (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN In de werkgroep Ruimtelijke Ordening van het Comité Milieuzorg Leusden wordt verschillend gedacht over de hoogbouw, zoals die thans door de ontwerpers van de nieuwe wijk Claeveren blad/Wildenburg gedacht wordt. Het gaat om zeven naast elkaar liggende gebouwen met vier woonlagen. Deze zouden in de visie van de ontwerpers een plaats moeten krijgen aan het einde van de in Claeverenblad/Wildenburg geplande gracht. Een deel van de leden van de werkgroep toonde zich zoals eerder gemeenteraadsleden dat deden, erg huiverig voor dit idee. Anderszijds sprak het werk groepslid Ten Berge van „een goede vondst". De werkgroep ruimtelijke ordening van het CML besteedde vorige week woensdag een deel van zijn vergade ring aan de beoordeling van de plan nen voor Claeverenblad/Wildenburg. Die wijk, die aan de zuidkant van Leutden tussen Hamersveldseweg en Bavoortseweg zal verrijzen, gaat ongeveer twaalfhonderd woningen omvatten, waarvan een niet onbe langrijk deel (minstens 625) In de woningwetsfeer gebouwd zal wor den. Daarnaast Is er ruimte voor vrije - De hoogbouw in Claeverenblad/Wildenburg, waar de leden van de CML-werkgroep verschillend over denken. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN Het PKL-raadslid Corrie Verduin heeft het college van burgemeester en wethouders ge vraagd op de aanslagbiljetten van de reinigingsrechten duidelijk te ver melden, dat de laagstbetaalden in Leusden In 1982 reductie op het tarief van deze belasting kunnen aanvra gen. Mevrouw Verduin stelde dit aan de orde afgelopen donderdagavond in de raadsvergadering bij de behande ling van het voorstel om volgend jaar het tarief van de reinigingsrechten van 125 gulden te verhogen tot 164 gulden. Door deze stijging worden de kosten van het verzamelen en afvoe ren van huisvuil voor 72 procent ge dekt. Dit jaar is het kostendekkings percentage 68 In de belastingveror dening van de reinigingsrechten voor volgend jaar is nu ook een bepaling opgenomen, waarbij „indien het net to-inkomen van de belastingplichtige en dat van de bij hem inwonende personen te zamen niet meer be draagt dan het op grond van de „Wet minimumloon" berekende netto-in komen, op verzoek van de belasting plichtige de belastingaanslag met 50 procent kan worden verlaagd". Dat nu wil het PKL-raadslid Verduin dui delijk op het aanslagbiljet vermeld zien staan. De gemeenteraad ging overigens akkoord met het voorstel om het tarief voorde reinigingsrech ten met ingang van 1982 te verhogen. HOND Op verzoek van het VVD-raadslid W Hoytema van Konijnenburg gaat Corri Verduin het college van B en W. bekijken of het mogelijk is om ook reductie in sommige gevallen te geven op het tarief van de hondenbelasting. Vol gens de heer Hoytema zijn er in Leusden (oudere) mensen die een hond hebben, en ook graag hebben, maar die de daarvoor geldende be lasting een rib uit hun lijf vinden. De VVD'er pleitte ervoor die mensen wellicht in aanmerking te laten ko men voor een korting op de honden belasting. De heffing gaat met ingang van het volgend jaar omhoog met vier procent. Daardoor wordt het tarief voor één hond 64,50 gulden, voor de tweede hond 89,50 gulden en voor de derde 114,50 gulden

Leusder Krant | 1981 | | pagina 1