Bazar Huize St. Joseph een Geslaagde overwinning Achterveld op Laren De Meern te sterk voor SVA-dames groot succes Knotseizoen gestart Verrassende muziekavond Opbrengst meer dan vorig jaar Gezellige peuterinstuif Bestuur „De Geut" gaat praten met bezoekers Auto tegen boom aktiviteiten Bibliotheek vrijdag gesloten v Achtervelds nieuws DINSDAG 3 NOVEMBER 1981ICiiSlICI* fclMTlfc ACHTERVELD Een jaar lang zijn bewoners en bewoonsters van Huize St. Joseph bezig geweest om met geduldige vingers een groot aantal prachtige handwerken te maken Het resultaat van een jaar lang geduldig en met overgave werken mocht ge zien worden. Al de vervaardigde voorwerpen waren te zien en te koop op de bazar die vrijdagavond en za terdagmorgen en -middag in de re creatiezaal werd gehouden. De opening vond plaats vrijdag middag om 15.00 uur De directeur, de heer Huihorst verwelkomde de aanwezige bewoners van het huis en van Smecura en het aanwezige per soneel. Dit is onze tweede bazar en ik hoop dat het net zo'n succes za' worden als vorig jaar We hebben ditmaal pastoor Jansen als oud-voor zitter van St. Joseph bereid gevon den deze bazar te openen." Pastoor Jansen nam hierna het woord Jk ben al een tijd geleden gevraagd om deze bazar te openen Ik heb ook direct ja gezegd. Sinds korte tijd behoor ik wat mijn leeftijd betreft bij jullie Als men met pensioen gaat. krijgt men een zee van tijd. Ik heb echter wel ervaren dat het wel be langrijk is om toch bezig te blijven. Ik zie hiervoor mij het resultaat van een jaar werk. Ik ben blij dat jullie nog zo bezig zijn. Je leeft dan nog volop en vrije tijd vullen is dan ook zeer gezel lig. Ik hoop dat de bezoekers dit ook zo zullen zien en dat zaterdagmiddag alles verkocht zal zijn." Pastoor Jan sen werd daarop verzocht aan een ouderwetse slijpsteen te willen draai en, waaraan een koord was beves tigd. Door het oprollen van het koord kwam er achter de gordijnen een miniatuur-tractor tevoorschijn die met luid motorgeronk de zaal binnen kwam Achter de tractor was een aanhangwagen bevestigd waarop een zeer groot krentebrood lag. Hierna konden de genoemde be woners en het personeel op hun ge mak rondkijken en was er gelegen heid om in een gezellig hoekje dat was omgetoverd in een klein restau rantje, een kopje koffie te drinken. Vrijdagavond was de bazar voor het publiek geopend van 19.00 tot 21.00 ACHTERVELD De Oudervereni ging van de Achterveldse Peuter- speefzaal Klein Duimpje organiseer de woensdagmorgen een Peuterin stuif. De bedoeling van deze instuif was om de ouders een indruk te geven wat er zo al In de peuterspeel zaal wordt gedaan. Tijdens deze in stuif In De Moespot was van alles aanwezig zoals een knutselhoek en de waterbak, en kon er met brood deeg worden gespeeld, gekleurd en gekrljt. Ook was er een hoekje Inge richt waar zowel de ouders als de kinderen diverse boekjes en tijd schriften konden Inzien. Reeds vrij kort na de aanvang heer ste er een gezellige drukte Niet al leen waren moeders aanwezig met peuters die de speelzaal reeds bezoe ken, doch ook moeders die hun peu ter nog thuis hebben. De peuters ACHTERVELD Opnieuw heeft Achterveld de volle winst behaald, van het vrij hoogstaande Laren werd met 3-1 gewonnen. Achterveld startte al direct vanaf de aanvang met een offensief. Met grote inzet werd een serie vloeiende aan vallen opgezet. De Laren-verdedi ging wist hierop niet het goede ant woord te vinden. In de achtste minuut zagen de toeschouwers een goede een-twee combinatie van Marcel Boonen en Gijs Hak die keurig kon afronden: 0-1. Hierop probeerde Laren iets terug te doen door in de aanval te gaan De Achterveld-defensie, met aan het hoofd Bertus van Houten, sloot goed. zodoende kwam Laren niet tot sco ren. Geleidelijk aan nam Achterveld het initiatief over en zette Laren on der druk. Harde schoten van Herman van Ruitenbeek en Henk Voorburg troffen echter geen doel. Tot kort voor rust kon Laren nog stand houden ten koste van corners Na een voorzet van Gijs Hak kon Marcel Boonen uit een opeenhoping van spelers de Laren-doelman ver schalken 0-2. Na de rust ging Achterveld meteen fris van de lever van start. Na enkele minuten had Gijs Hak bijna succes, maar zijn afstandsschot carambo leerde via de paal terug in het veld Hoewel Laren met veel snelheid en inzet tegenaanvallen opzette, was de Achterveld-verdediging technisch de betere. In de 65ste minuut bracht trainer Kirstens een verse kracht in en kwam Jos Smink in het veld voor de moegestreden Nol Voogt. Laren gaf zich. ondanks het betere spel van Achterveld, nog nietgewon- konden het al direct goed vinden met elkaar, en dit gold ook voor de moe ders Uit de reacties van moeders die voor de eerste maal dit zagen, bleek dat alles zeer goed in de smaak viel ,,We krijgen nu een indruk hoealles is en gaat. Het blijkt nu wel datwesoms een heel andere indruk hebben dan het in werkelijkheid is." Alle moeders stonden heel positief tegenover dit initiatief. Tot aan de sluitingstijd bleef het druk en gezel lig. In verband met hun werkzaamhe den waren er geen vaders aanwezig hetgeen wel jammer werd gevonden. nen. Bij een beoordelingsfout van een kopbal door Bertus van Houten, kon de Laren-spits de uitgelopen Achterveld-keeper Bertus Tolboom passeren. 1-2 Twee minuten later zowat een identieke situatie voor het Laren- doel, waardoor Gijs Hak de Laren- doelman het nakijken kon geven. 1-3 Door dit doelpunt leek Laren het hoofd in de schoot te leggen. Achter veld daarentegen bleef vechten voor een nog hogere score. De voorhoede kon, gesteund door het middenveld, deze wens niet verwezenlijken. Zo doende bleef het 1-3 en Achterveld kon terugzien op een geslaagde overwinning. Scheidsrechter: H. Wijnstra, Alme- re-Haven. Opstelling Achterveld: Doel: B Tolboom, achter: H. Ver ACHTERVELD Door de sport- commissie van de K.P.J. was er woensdagavond een spellenavond georganiseerd. Daar er slechts 20 leden aanwezig waren, was het niet mogelijk het een en ander in compe titieverband te spelen. Ondanks deze pech bleven de aanwezige leden toch bij elkaar en werd de avond gezellig doorgebracht. Vrijdagavond was er een dropping georganiseerd. Om ongeveer 20.30 uur vertrokken de ruim 35 deelne mers in een geblindeerde vrachtauto richting Voorthuizen. In de omgeving van Voorthuizen werd om de minuut een groep gedropt. De opdracht was om vanaf de plaats waar men gedropt was de weg te zoeken naar het café ,,De Rotterdammer" in Stroe Vermoedelijk waren het allemaal goede spoorzoekers of was alles dui delijk aangegeven, want binnen een zeer korte tijd waren alle groepen op de plaats van bestemming gearri veerd. Winnaar werd groep 1 met Peter van Middelaar. Jan Blotenburg, Peter de Jong en Piet Hak. 2e werd groep 3 met Paul van Dijk. Ad Ossendrijver, Ton Daatselaar, Harry Ossendrijver, Bert v.d. Hengel, 3e werd groep 2 met Henk Hak. Kees Voorburg, Ronald de Vette, Arie Wouters, Margareth van Druten en Jan v.d. Bedum Het Is de bedoeling om op vrijdag 20 november te gaan schaatsen op de kunstijsbaan te Utrecht. Degenen die hieraan willen deelnemen, dienen zich zo spoedig mogelijk op te geven bij Rudl van den Berg, telefoon 1311. ACHTERVELD Vrijdag 6 novem ber zal de bibliotheek het 75-jarig bestaan herdenken. Daar er in ver band hiermee het een ander is geor ganiseerd zal er op die dag geen gelegenheid zijn om boeken te ruilen. De bibliotheek zal de hele dag geslo ten zijn. steeg, B. v. Houten, K. v.d. Heuvel. A. v.d. Heuvel; midden M. Boonen, A. Tolboom, N. Voogd (J Smink), H. Voorburg; voor: H. v. Ruitenbeek, G. Nak. Reserves: H Kok, A. v.d. Burgwal. Overige uitslagen: SO Soest 3 - Achterveld 2 6-2 Achterveld 3 - Mal. Muda 3 3-2 Achterveld 4 - Hoogland 9 1-3 DEV 5 - Achterveld 5 3-3 Achterveld 6 - Hoogl.veen 6 afg. Dames: De Meern - Achterveld 3-0 Programma zondag 8 november: Actif 1 - Achterveld 1 14.30 u Scheidsrechter J. Schutte (Mij drecht) Terrein Sportpark Crailo Hilversum. Quick 4 - Achterveld 2 13,30 u Achterveld 3 - VVZA 3 11.30 u APWC 4 - Achterveld 4 11 15 u Quick 9 - Achterveld 5 14.30 u Achterveld 6 - SEC 6 12 00 u Dames: Achterveld - Maarssen 10 00 u De Leusdense filmclub maakte za terdagmorgen een aantal opnamen van de bazar en de expositie De ziekenomroep De Golfbreker was present om een verslag te maken. Tijdens de bazar werd er tevens nog een demonstratie gegeven van kant klossen en volksschilderen Deze beide ambachten trokken veel be langstelling. In het speciaal ingerich te restaurantje kon men na de ver moeienissen gezellig bij elkaar gaan zitten en iets gebruiken. Nadat de bazar zaterdagmiddag gesloten was, bleek dat veel verkocht was en dat de opbrengst heel wat meer was dan vorig jaar. De op brengst wordt in zijn geheel besteed voor de therapie. Het gewicht van het brood met blik was 9 kg. en 120 gram. Mevrouw J. G. Lagerweij had 9 kg. en 100 gram geraden waardoor zij het dichtst bij het gewicht was en het brood mee mocht nemen. De namen van de poppen waren Paul en Pauline. De naam Paul werd geraden door Riekie Boersen die hierdoor de gelukkige bezitster werd van de pop. Daar de naam van de andere pop niet was geraden, werd deze verloot. De ge lukkige winnaar was Marcel Burgers. ACHTERVELD De dames uit Achterveld moesten zondag hun competitiewedstrijd spelen tegen de dames uit De Meern. De Meernse ploeg was nog ongeslagen en had alle wedstrijden met grote cijfers ge wonnen. Achterveld zag dus wel enigszins tegen deze wedstrijd op. Daar de laatste vrouw van Achter veld, Rina Herder niet aanwezig was, moest Hetty v. d. Heuvel haar plaats innemen. De Meern mocht de aftrap nemen en ging direct hierna goed In de aanval. Zij speelden vooral over rechts, waardoor Hetty Tolboom het erg moeilijk had. Zij werkte erg hard om de zeer technisch spelende rechts buiten van de tegenpartij te kunnen stoppen Reeds na 20 minuten spelen kwam er een goede aanval van De Meern. De aanval kwam door het centrum waar de midvoor niet voldoende werd af gestopt en daardoor in de gelegen heid was om te scoren. Vijf minuten later scoorde De Meern weer De bal werd vanuit het middenveld naar de linksbuiten gespeeld Deze stond echter buitenspel Ondanks het vlag gen van de grensrechter liet de scheidsrechter echter doorspelen. Ook deze aanval werd omgezet in een doelpunt. Dit echter wel onder protest van de Achterveldse speel sters. Achterveld probeerde wel wat te rug te doen. maar de achterhoede van De Meern gaf geen krimp. Twee minuten voor de rust, nam de rechts buiten van De Meern de bal mooi mee. Zij passeerde eerst Hetty Tol boom en daarna Hetty v. d. Heuvel. Met een hard diagonaal schot bracht zij de stand op 3-0. Na de rust was de niet fitte Margaret van Druten vervan gen door Jacqueline Gerritsen Ook na de rust bleef De Meern de betere ploeg. Doch de goede afstandsscho ten werden steeds op zeer kundige wijze door de keepster Jacqueline de Vette gekeerd Inmiddels moest Lida v. d Bedum geblesseerd het veld verlaten, zij werd vervangen door Jacqueline van Gameren. In oe ïue minuut van de tweede speelhelft kreeg Carina Prin sen de bal mooi aangespeeld door Marieke Daatselaar. Zij loste een goed schot op het doel, doch de Meernse keepster stond op haar plaats en keerde de bal. Ongeveer 10 minuten daarna kreeg Achterveld een vrije trap toegewezen, juist bui ten de 16 meter lijn. Anja van Midde laar, Carina Prinsen en Marieke Daat selaar werden daarmee belast. Anja van Middelaar gaf een tikje opzij waarna Marieke van Daatselaar kei hard tegen de opgestelde muur knal de Twee minuten voor het einde kreeg De Meern een vrije trap toegewezen. Deze moest indirect genomen wor den De Meernse midvoor knalde de bal rechtstreks op het Achterveldse doel De Achterveldse keepster liet de bal rustig gaan, en hiervoor werd het een gewone doeltrap voor Ach terveld Er werden hierna geen doelpunten meer gemaakt zodat de eindstand 3-0 werd in het voordeel van De Meern. De opstelling van Achterveld was Jacqueline de Vette, Margaret van Druten verv. door Jacqueline Gerrit sen, Hetty v. d. Heuvel, Mechtild van Ruiyenbeek, Hetty Tolboom, Lida v. d. Bedum, verv. door Jacqueline van Gameren, Marieke van Daatselaar, Monique v. d. Goes, Anje van Midde laar, Carina Prinsen, en Linda van Hamersveld. Volgende week zondag speelt Achterveld een thuiswedstrijd tegen Maarsen, aanvang 10.00 uur. uur In die tijd kwamen rees veel bezoekers binnen en werden ergoe de zaken gedaan. Er was van alles poppen, dieren, kussens, lopers, kleedjes, sjaals, mutsen, enzovoort. Ook kon er worden meegedaan aan diverse spelen zoals het rad van avontuur, ballen gooien en hengelen. Voor de kleintjes was er een grabbel ton Verder kon er worden geraden naar de namen van twee poppen en het gewicht van het krentebrood met het bakblik te samen. Tijdens de bazar was er ook een tentoonstelling ingericht door de schildersclub Loysden. Het betrof een expositie van door de leden zelf gemaakte schilderijen. De schilde rijen waren opgehangen in een van de gangen tegen een witte muur als achtergrond. Door deze mooie ach tergrond en de zeer goede verlichting kwam alles zeer tot zijn recht. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Zaterdag is het knotsei zoen 1981 1982 van start gegaan De gedeputeerde Sikkes gaf zaterdag het goede voorbeeld door als eerste de hand aan de zaag te slaan en een wilg van een tak te verlossen Enkele tiental len knot-enthousiasten deden hem dat na en dat had tot gevolg, dat een rij wilgen aan de Ekris (tussen Leusden en Woudenberg) er momenteel een stuk florisanter bij staat. IJs en weder diendende zullen iedere zaterdag deze winter onder auspiciën van het Stichts Landschapsbeheer knotgroepen het veld in trekken. Wan neer dat een beetje in de buurt van Leusden gebeurt, zullen we het aan kondigen LEUSDEN Op woensdag 4 no vember a.s. wil het bestuur van de Stichting „De Geut" graag een ge sprek met zoveel mogelijk bezoekers en medewerkers van de Geut. Het bestuur van de Geut is van plan om dan in het kort te vertellen hoe het tot de stichting gekomen is en wat de stichting precies wil (DOELSTEL LING). Daarna zal er gepraat worden over het draaien van de Geut. over wat de bezoekers mogen verwachten en over wat er van medewerkers wordt verwacht. Tenslotte zal een aantal praktische punten aan de orde komen, met na me een eventuele pasjesregeling Het stichtingsbestuur hoopt op een grote opkomst op woensdag 4 november om 20.00 uur in de Geut. LEUSDEN - Een inwoner van Vee- nendaal moest woensdagavond met verwondingen naar het ziekenhuis De Lichtenberg worden overge bracht nadat hij met zijn auto tegen een boom was gebotst. De heer M.L. reed op de Heetvelder- weg en vermoedelijk doordat er modder op de weg lag, is hij in een slip geraakt. Hij raakte de macht over het stuur kwijt en kwam tegen een boom tot stilstand Door de brandweer moest de beknelde j man bevrijd worden. LEUSDEN- De muziekavond, die af gelopen vrijdag in de Dorpskerk in Leusden-Zuid werd gehouden, een avond waarom verschillende misice- rende Leusdenaars hun dorpsgenoten een concert aanboden, kan kernachtig omschreven worden als verrassend succesvol'De formule waarvoor hier gekozen was, een gemengd gezel schap van beroeps, semi-beroeps en amateurmusici, ingeleid door een gast vrouw, kan gemakkelijk mislukken In het negatieve geval gaat het zo de ner veuze gastvrouw stuntelt zich door de verschillende aankondigingen heen, hier de naam van een componist, daar die van een compositie verhaspelend, terwijl zich van het publiek een geeu wende welwillendheid meester maakt; een welwillendheid, die al gauw om slaat in aperte verveling, als de muzi kanten de meestal veel te lange, saaie stukken gaan spelen van componisten van tweede garnituur, die werden gek zen om hun gemakkelijke speelbaar heid Als het concert laat in de avond voor bij is, gaat het publiek opgelucht naar nuis, en de recensent begeeft zich wre velig naar zijn tikmachine, waar hij een rijk gebruik maakt van zijn arsenaal ver goelijkende, eugemistische en aan moedigende termen. Zo kan het gaan Niets van dit alles was echter te bespeuren op het concert vorige week vrijdag, dat door Nicotine Witlox, Liet Peddemors en Jan Breimer was georganiseerd. De aankondigingen werden door Ni cotine Witlox soepel en vakkundig ge maakt, de programmaonderdelen wa ren goed van lengte, en op een enke ling, die nog niet ..podiumrijp" was, na, stonden alle deelnemers borg voor een orofessioneel en verzorgd optreden. Wat de muziek betreft die was goed gekozen en van een verkwikkelijk ni veau. De gitanste Marijke Rodriguez gaf een beheerste vertolking van stuk ken van ondermeer Tarrega en Pujol; Nicoline Witlox en Maria van Kooten zongen, begeleid door Liet Peddemors, 4 Moravische duetten van Dworsjak, terwijl de eerste later nog in een char mant gebrachte aria van Mozart te be luisteren was. Aantrekkelijk was ook het aandeel van Loes van de Akker en Piet-Hein van de Ven, die een Suite voor blokfluit en piano van Adriaan Bonsel speelden, een amusant en voortreffelijk gecompo neerd stuk, dat in zijn speelse semi- modernisme aan Hindemith herinner de. Bea van Burg-Altera gaf een pianis tisch hecht doortimmerde uitvoering van Mozarts variaties in FopSalve tu, Domine". Meer vocaliteiten waren er te beluis teren in het aandeel van de banton Jan Paul van Spaendonck, die begeleid aan de piano door Johan Bijhold, een ex pressieve visie gaf op enige liederen van Brahms. Als slotstuk gaf Steef van het Slot een kordaat en verfrissend ge speelde uitvoering van een Preludium en Fuga van N. Bruhns, waarin hij de - beperkte - mogelijkheden van het orgel ten volle benutte. Het talrijke publiek reageerde en thousiast op het gebodene. en dat was een terecht compliment voor uitvoer ders en organisatie, die hierdoor hope lijk gestimuleerd zullen worden, het niet bij een eenmalig evenement te laten De waterbak trok de belangstelling van de peuters.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 7