Roda won royaal in Barneveld Bowling hal in gebruik Laatste plaats voor Roda (zi nchterveld n kopgroep Sportieve recreatie KALAKS Bridgeclub Leusden Biljarten BV '75 LEUSDEN/CENTRUM - In de el- erenmetropool Barneveld heeft Roda afgelopen zaterdag laten zien, dat het de roodzwarten dit seizoen ernst is. Tegen de verwachtingen in werd VV Barneveld royaal verslagen en gezien het wedstrijdverloop was de tweede helft zelfs niet nodig geweest. Roda begon met het windje tegen de zeer regelmatige partij met vrijwel om de 10 minuten een treffer. Beide Bui- ningparker spitsen scoorden twee maal en aangezien de Leusdense defensie geen steken liet vallen werd 0-4 de uitslag. Het doelpuntenfeestje voor de rust na de thee werd niet meer ge scoord begon in de 9e minuut, toen een plotselinge Roda-uitval de tot dan sterkere Barnevelders danig in verwarring bracht. De aanval werd in eerste instantie afgeweerd, waarbij de bal evenwel voor de voeten van Ben Schuursman werd gespeeld en dat was voldoende voor de rechter spits om de openingstreffer voor zijn rekening te nemen. Roda kreeg de smaaK van de aan val te pakken en ging flink door. Goed gesteund door de achterhoede namen de Leusdenaren het midden veld volledig in hun bezit om van daaruit de spitsen te lanceren Tien minuten na het eerste doelpunt zorg de Ruud Stoelhorst voor het tweede. Lekker storend ontregelde Ben Schuurman de Barnevelder defensie om vervolgens de bal naar Eef van Dongen te schuiven, waarna Stoel horst de kans kreeg en greep om de aanval doeltreffend af te ronden. Roda bleef heer en meester op het veld en in de 30e minuut werd de score verhoogd. Mooi was nummer drie niet. maar die telde wel mee. Schuurman was ter plekke om de geboden kans te benutten Na wat heen en weer getrap voor het Barne- veldse doel maakte de .witte torna do" met een half schot een einde aan de misschien nog bestaande illusies van de thuisclub. Tergend langzaam rolde de bal langs de voor Roda goede kant van de paal in het Barne- veldse doel De Buiningparkers ble ven technisch en tactisch de wed strijd in handen houden en verhoog den vijf minuten voor de rust de score tot 0-4. Doorlopend op een royale voorzet passeerde Stoelhorst eerst een Barnevelder back en met een strak schot in de uiterste hoek ook nog de vergeefs duikende doelman. De tweede wedstrijdhelft verliep heel anders dan het spel voorde rust. Met het windje in de rug en een ruime voorsprong in handen schakelden de roodzwarten over op een lagere ver snelling omdat maarweinig meerkon gebeuren, al kwamen de Barnevel ders leuk opzetten De Roda-verdedi- ging hield echter de hand op de knip en gaf de thuisclub geen kans. Bar neveld had in die periode ook pech. want de Leusdense keeper stond nogal eens in de weg en een schot op Niet alleen Sportclub Amersfoort en FC Utrecht, om maar twee van de vele professionele voetbalclubs te noemen, die flink „rood" staan", heb ben het moeilijk. Ook het eens zo roemruchte Feyenoord maakt zware tijden door. Om de begroting —totaal ongeveer 5 miljoen gulden —sluitend te kunnen krijgen was een bezoe kersaantal per thuiswedstrijd van 24.000 begroot. De praktijk was echter heel anders met tegen FC Den Haag (22.000). PSV (21.500), FC Utrecht (13.000) en AZ (21.500) het achter de naam van de bezoekende club staande aantal. Dat is nu al gemiddeld 4.000 kijkers te weinig! Ook in de Europacupduels zit het de Rotterdammers niet helemaal mee Zo kwamen onlangs nog geen 13.000 toeschouwers naar de wed strijd Feyenoord-Dynamo (Dresden) kijken. De stadionclub zal flink moe ten bezuinigen LEUSDEN/ACHTERVELD Met Ie volle winst meer dan op het lulningpark verwacht was en zeer oyaal Is Roda in de zaterdagse 1e dasse A uit Barneveld thuisgeko- nen. Cobu Boys herstelde zich goed in klopte het Soester SEC In de eistad en Eemnes liet op eigen ter- eln de Loenense Sperwers met lege landen. FC Horst zorgde voor een kapitale errassmg met een zege in Ermelo iet Baarnse TOV en de doelpuntrijke wedstrijd in Soest tussen Hees en Hulshorst werd een overwinning 'oor de thuisclub. De in Lelystad astgestelde ontmoeting Unicum- /eensche Boys ging niet door. Dat vas overigens de eerste afgelasting n deze afdeling in zeven weken. De uitslagen waren: }obu Boys - SEC 4-1 ïarneveld - Roda 0-4 iemnes - Sperwer 3-1 C Horst-TOV 1-0 Hees - Hulshorst 5-3 Jnicum - Veensche Boys afg 7 12 21- 7 6 11 12- 6 7 10 15- 6 7 9 11-10 6 8 12- 9 7 7 9- 8 7 6 15-16 7 6 10-12 7 4 13-14 7 4 4-10 7 3 13-18 7 2 7-25 Ranglijst: Eemnes Veensche Boys Roda Barneveld Unicum TOV Cobu Boys Sperwer Hees Horst SEC Hulshorst In de zondagse 1e klasse A gaat het goed met Achterveld en slecht met Roda De mannen van trainer Pierre Kisters kwamen met een knappe ze ge in en tegen koploper Laren in het leidersgroepje terecht. De Leusdena ren daarentegen verloren kansloos van het bezoekende Naarden, dat de rode lantaarn aan de Buiningparkers overdroeg. Wie 12,— entree betaalde mag zlc> terecht beklagen over de vertoning. Als (schrale) troost mag gelden, dat Roda In uitwedstrijden nog ongesla gen Is. APWC won de kelstedelljke derby van Amsvorde en Zebra's hield Veensche Boys maar net op afstand In de radlostad. Maluku Muda zag opnieuw haar stadion afgekeurd, zo dat ook Actlf een vrije middag had. De uitslagen waren: APWC - Amsvorde 2-1 KVVA - Lelystad 2-0 Maluku Muda - Actif afg. Roda - Naarden 2-4 Laren - Achterveld 1-3 Zebra's - Veensche Boys 1-0 Ranglijst: KVVA 4 7 7- 2 Achterveld 5 7 13- 6 APWC 5 7 11- 8 Laren 6 6 11-11 Zebra's 4 5 6- 6 Amsvorde 6 5 6- 7 Actif 3 4 6- 2 Lelystad 5 3 6- 9 Veensche Boys 5 3 5- 9 Naarden 3 2 6- 9 Maluku Muda 3 2 4- 9 Roda 3 1 3- 6 LEUSDEN/CENTRUM Tijdens voorwed8tri|den 6e klasse-jeugd in Nijmegen Is Pietje Meeuwesen van BV '75 geprorr.oveert naar de 5e klas se (vier gewonnen partijen, moyenne 0,80). Wlm Wery bij de 2e klasse-se nioren, handhaafde zich (twee ge wonnen partijen, moyenne 2,69). Uitslagen seniorencompetitie: BV '75 1 - Poedel 3 6-0 Wiekstoters 2 - BV '75 2 6-2 KOT 2 - BV '75 1 4-2 BV '75 - Mokum '77 (kader) 4-2 BV '75 is na vier wedstrijden leider van poule C in de nationale kader competitie geworden LEUSDEN-CENTRUM Vrijdag middag is de bowlingbal In het actlvl- teltencentrum De Korf Informeel In gebruik genomen. Door gelegen- heldsbowlers van diverse pluimage en wellicht nog niet helemaal precies volgens de voor die vrijetijdsbeste ding geldende regels, maar gezellig was het wel. Wat er allemaal gebeurd Is? Wel, op vrijdagmiddag waren de bouwers van het complex al vroeg klaar met hun arbeid. Niet helemaal toevallig, maar reagerend op een uit nodiging van John Visser, de pachter van De Korf (exclusief de sporthal). De aannemer en zijn onderaanne mers hebben met hun personeelsle den gesteund door hun echtgenotes en/of vriendinnen, zelf mogen optre den als allereerste gebruikers van de prachtige hal. „Voor wat, hoort wat", moet de heer Visser hebben gedacht en terecht: er Is aan de Smidse en aan de Groene Zoom In korte tljds Iets zeer groots verrlchtl Op zaterdagavond was een heel andere groep bowlers actief in De Korf: een combinatie van gemeente ambtenaren. gemeenteraadsleden en medewerkers van de Leusder Krant Ook deze avond verliep vlot. gezellig en zonder problemen (tenzij misschien voor Woutje?). Opvallend was wel de enorme activiteit en als gevolg daarvan het succes van de ambtenaren buiten hun normale werktijden Vooral de afdeling On derwijs en Welzijn (het meest betrok ken bij de bouw van de overdekte sportvoorzieningen) blonk uit zowel bij de dames (mevr Kroes 1e en mevr Kalleveen 2e) als bij de heren (dhr. Lakeman 1e en dhr Braaf 2e) ging O W met de hoofdprijzen strijken „Een gevolg van de uitste kende sfeer op die afdeling", werd later op de avond verklaard Zondag kwamen de plaatselijke bowlingclub en de mensen, die bij John Visser op de loonlijst staan, de banen ingooien en last but not least je weet maar nooit, wanneer je die mensen ènders nodig kunt hebben —gaven politie en brandweer maan- heid in huis hadden, kon Roda weinig meer inbrengen. Reeds in de 5e mi nuut van de tweede helft greep de roodzwarte verdediging met te wei nig inzet mis en die actie liep uit op 0-1. Hoksbergen verrichtte daarna nog een goede redding, maar toen het spel tien minuten was hervat verhoogde Naarden de score. Een verre uittrap van de doelman bereikte de rechterspits, die vrij gemakkelijk de actie kon afronden. Het pleit voor Roda, dat de ploeg toch nog even terug kwam tot 1-2 na een felle uithaal van Henk Malen- stein Twee minuten later bracht Naarden het verschil weer op twee doelpunten via een uitstekend geno men vrije trap en toen Ton Tessels zes minuten voor tijd aan de noodrem moest trekken, werd de toegekende penalty Roda fataal: Hoksbergen dook in de verkeerde hoek. Dat de thuisclub vier minuten later via Hans Vrijhoef nog tot 2-4 terug kon komen, had alleen maar waarde voor de sta tistiek. Uitslagen zondag-senioren: Roda 1 - Naarden 1 2-4 Roda 2 - Aurora 2 0-1 VVOG 3 - Roda 3 5-2 Roda 4 - Actif 4 2-2 Roda 5 - Veensche Boys 5 5-0 (Roda 5 nog steeds ongeslagen') Roda 6 - Hoogland 12 6-0 ODI 3 - Roda 7 afg. RODA A1 Roda's ,,hoop voor de toekomst" heeft zaterdag niet al te veel moeite gehad met CJVV uit Amersfoort In de eerste minuut werden de Buining parkers meteen goed wakker ge schud toen een keistedelijke aanval maar met de grootste moeite door doelman Robert Toutenhoofd kon worden afgewend. Koppend gaf de roodzwarte aanvoerder td van Deu- veren in de 8e minuut zijn ploeg met de openingstreffer het voorbeeld en vlak voor de rust zorgde John Jans sen solerend voor een rustgevend tweede doelpunt In de tweede helft bleef de 2-0 stand lang gehandhaafd en pas toen SPORTSPLINTERS TENNIS. In de viertallencompetitie van het NBB-district Gooi Omme land bereikte BC Leusden de navol gende uitslagen Leusden 1 - Vrien denkring 4 16-4, Leusden 2 - Vrien denkring 2 11-9, Leusden 3- Hooger- heide 8 3-17 en Leusden 4 - Hooger- heide 6 17-3 SCHAKEN. Voor de SGS-snel- schaakkampioenschappen voor clubteams, op 14 november in Baarn, heeft de SV Leusden met twee teams ingeschreven LEUSDEN/CENTRUM BI) de jst van Roda-Naarden werd langs e lijn nog gezegd, dat doelpunten el eens erg schaars zouden zijn en at de maker van de eerste treffer Ijna zeker winnaar zou worden. Zo erlel was het spel, dat het bij de thee -0 had als tussenstand. De laatste erwachtlng kwam uit, maar van het verlge was met uiteindelijk zes goal- tjes geen sprake. De wedstrijd werd duidelijk in de tweede helft In het voordeel van Naarden beslist en over de sterkste ploeg bestond na afloop geen twijfel. Voor de thee was Naarden wel wat agressiever, maar toen kon Roda's verdediging met Ruud Hoksbergen als beste man van de roodzwarte brigade zich nog redden. Na een kwartier en zo'n tien minuten voor de rust heeft het aan keeper Hoksber gen gelegen, dat de ploeg van trainer Van Ginkel niet tegen een achter stand aankeek Al direct na de hervatting ging het mis met de thuisclub, die de Naar- dense spelers veel te veel vrijheid gaf Tegen de ook technisch betere be zoekers, die bovendien meer snel- A1 (kennelijk) had gehoord, dat Za terdag 1 in Barneveld een 0-4 voor sprong verdedigde, kwam jong-Roda weer los. John Jansen (80e en 85e minuut) verrichtte de hattrick en hielp zijn ploeg daarmee aan een 4-0 zege. Zaterdag (14.30 uur) speelt A1 in Amersfoort tegen KVVA. dagavond acte de presence De poli tie was trouwens al eerder actief geweest met het uitdelen van par keerbonnen op de voorgaande avon den. LEUSDEN/CENTRUM De eer ste dag van „Sportieve Recreatie op zaterdag" Is geen doorslaand succes geworden. Kennelijk is nog niet Ie dereen er In Leusden van overtuigd, dat de sporthal De Korf voor Iedere Inwoner van Leusden toegankelijk is. Spelleider Fred Gressie geeft de moed niet op om de niet of te weinig sportende Leusdenaren in beweging te krijgen Tenzij onze doorsnee conditie zo goed is. dat een extra stimulans niet nodig is A.s zater dag van 09.00 tot 10.00 uur staat de heer Gressie weer te Uwer beschik king. WIE EN WANNEER De bowlinghal is (onder bepaalde voorwaarden) op zondag, maandag en dinsdag geopend van 12 00 tot 24 00 uur. op woensdag en donder dag van 10 00 tot 24.00 uur en op vrijdag en zaterdag van 12.00 tot 01.00 uur van de volgende dag De gebruiksvergoedingen (of huurprij zen) bedragen op werkdagen tot 18.00 uur f 22,— per baan en per uur en daarna f27,50 per baan/uur Op zaterdag en zondag geldt tij dens de gehele openingsduur een eenheidsprijs van f27,50 De bow linghal heeft een aantal vaste gebrui kers. Op de eerste plaats op maandag (van 19 30 tot 23.30 uur) en op dins dag (van 19.30 tot 21.30 uur) de bowlingbond Leusden (de plaatselij ke bowlingclub), die zelfstandig de eigen speelavonden verzorgt. De eer ste clubavond is op 9 november a.s. Elke woensdagochtend, van 10 00 tot 12.00 uur met ingang van 11 no vember, zijn de banen gereserveerd voor Leusdense 50-plussers (dames en heren) Er wordt dan gespeeld onder leiding van René v.d. Borch. Op donderdagmorgen, eveneens van 10.00 tot 12.00 uur en onder leiding van de heer v.d. Borch, worden bow lingochtenden voor huisvrouwen ge houden (met ingang van 12 novem- de paal had met wat meer geluk evengoed een doelpunt kunnen zijn. Ook Stoelhorst trof nog eens het Barneveldse houtwerk en de enige nog vermeldenswaardige zaken wa ren aan Leusdense zijde de vervan ging van de geblesseerde Georg Nieuwenhuls door broer Richard en het uitvallen van de Barneveldse doelman kort voor het einde. Ge scoord werd na de thee echter niet. Uitslagen zaterdag-senioren: Barneveld 1 - Roda 1 0-4 Zwart Wit - Roda 2 2-4 (Roda 2 heeft nu 12 uit 7) DVS 5 - Roda 3 3-1 (de eerste nederlaag van Roda 3) Roda 4 - DVS 6 afg. Naarden 4 - Roda 5 2-2 Roda 6 - DVS 8 afg Hulshorst 6 - Roda 7 4-4 SDCP 9 - Roda 8 2-1 ber), die eveneens toegankelijk schij nen te zijn voor „huismannen" (man nen in de huishouding, waarvan de echtgenotes buitenshuis werken). Zowel 50-plussers als huisvrouwen kunnen nog voor deelname inschrij ven. Een zeer grote groep bowlers doet vanaf 18 november elke woensdag en om de veertien dagen op donder dagavond van 19 30tot23 30uurmee aan de bedrijfscompetitie Perso neelsleden van hoofdzakelijk Leus dense ondernemingen bestrijden el kaar in competitieverband en ook hier tracht René v.d Borch de zaken in goede lijnen te houden Tot op heden hebben zich 40 teams opgege ven Bij zeer spoedige aanmelding kan dit bedrijfsgebeuren-buiten- werktijd nog enige uitbreiding onder gaan (telf 946731). Van de wedstrij den worden regelmatig ranglijsten gepubliceerd. Ook wekelijks terugkerend zijn de woensdagmiddagarrangementen voor kinderen en een eenheidsprijs van f 7,— per kind geeft recht op onge veer een uur bowlen, een halfuur film en een consumptie. Zo'n kinderar rangement lijkt ook leuk als verjaar dagspartijtje of vergelijkbaar feestje en is dan volgens afspraak aan te vullen met pannekoeken, patat en/of kroket met en zonder, een Ijsje, enzo voorts. Uiteraard zijn de banen ook „los" te huur met of zonder leiding. Dat kan door bijvoorbeeld een groep je particulieren (potverteren, avond- Je-ult of wat anders), door bedrijven en door allerlei (sport)verenigingen. Dat daarvoor veel belangstelling be staat blijkt nu al uit de agenda van het bowllngcentrum. Tot slot nog een goede tip: bespreek vooral tijdig uw baan als u zeker wilt zijn, dat u terecht kuntl LEUSDEN Op 29 oktober Is de wintercompetitie wederom van start gegaan, waarbij de volgende paren In de respectievelijke groepen een re sultaat boven het gemiddelde heb ben behaald: Groep A: 1 Echtpaar Lablans 61, 2. Heren Merkelijn-Schuyl 57, 3. Echtpaar Smink 55, 4 Heren Dijkgraaf jr -De Jonge 53 en 5. Echtpaar Luijendijk 51%. Groep B: 1 Echtpaar Elsackers 66, 2. Mevr Reijnen-Heer Sweep 631/2, 3. Echt paar De Jong 52, 4 Echtpaar Schut- rups 51, 5. Echtpaar Himsbergen 51 en 6 Mevr. Stet-Hr. Engelkes 51%. Groep C: 1. Echtpaar Van Rooyen 80 159, 2 Echtpaar Versluis 53.174,3 Echtpaar Vrolijk 51.587 en 4 Echtpaar v.d. Heijde 51.587%. zondagteam van Roda kreeg nieuwe trainingspakken van de Rabobank.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 9