X 8B Groei Leusden 1985 1995 vraagt de slag minstens 144 hectare J Bij natuurlijke aanwas als uitgangspunt College in geweer tegen beschikking van CRM Hoevelaken „Geen ruimtelijke gevolgen" tl Vandaag in de Leusder Krant Leusder Krant ICliSllfSi* Schoolsteegbosjes natuurmonument Oud ijzer Lisiduna vraagt majoretten Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Van Kersbergen brengt u belangrijk nieuws! Zie pag. 2 FOTO-KOPIE NODIG? Geen krant ontvangen? Verantwoordelijk redakteun BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495, b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 113,10 per kwartaal. Uitgave B.D.U. BJV. DONDERDAG 5 NOVEMBER 1981 - 13e JAARGANG NO. 57 was als uitgangspunt toch ook rekening te houden met ,,een voldoende aantal inwoners om de bestaande en mogelijk nog te realiseren (winkelvoorzienin gen in stand te kunnen houden Opval lend genoeg is dat laatste gedeelte van de opdracht niet uitgevoerd doorArn hem" In het nu ter tafel liggende tus sentijds verslag is daar in ieder geval niets over te lezen; er wordt alleen uit gegaan van de natuurlijke aanwas. 1985-1995 Dat uitgangspunt levert de volgende cijfers op met betrekking tot de ontwik keling van de bevolking waarbij begre pen moet worden dat de getallen uiter aard nooit helemaal exact kunnen zijn. Na voltooiing van de Tweede Fase (Ak kerhoeve, Noordwijck, Langenbeek, Hamershof, Zwanenburg, Munnikhove, Bosveld, Claeverenblad en Wilden burg) zal Leusden 26 480 inwoners tel len Het is dan 1 januari 1985 en er staan in Leusden dan 8725 woningen. Adviesburo Arnhem" heeft becijferd dat groeien volgens de natuurlijke aan was zal leiden tot een inwonertal van 28.132 op 1 januari 1995 Voor dat in wonertal zijn in totaal 11 398 woningen nodig. Trek je de cijfers van 1985 af van die van 1995, dan is de groei van Leus den in die tien jaar 1652 inwoners en 2673 woningen Dat klinkt paradoxaal dat je voor 1652 meer inwoners 2673 meer woningen nodig zou hebben Maar het feit dat de woningbehoefte groter is dan de groei van de bevolking wordt veroorzaakt, door het gegeven. vervolg op pagina 5 (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het college van burgemeester en wet houders gaat Gedeputeerde Staten vragen te proberen de beschikking van de staats secretaris van CRM, waarin de Schoolsteegbosjes In Leusden voorlopig worden aangewezen tot beschermd natuurmonument, ongedaan te krijgen. Het college zal dit verzoek per brief aan GS kenbaar maken. In een op 28 september aan de gemeente verstuurde beschikking maakte de staatssecretaris van CRM zijn voornemen om van de Schoolsteegbosies een be schermd natuurmonument te ma ken bekend Dit zogeheten over- wegingsbesluit moet binnen een jaar worden gevolgd door een defi nitieve aanwijzing In de tussentijd zijn de bepalingen van de Natuur beschermingswet al op het gebied van toepassing Dat betekent dat er niets aan het natuurgebied mag worden veranderd. Het plan van de staatssecretaris voor de Schoolsteegbosies gaat lijnrecht in tegen de plannen die de ge meente met dat gebied heeft. REKREATIEF ZWEMBAD OPENSTELLING 7 NOV. Rozendaallaan 9 Leusden-C. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - „Het bij een pas send voorzieningennivo beho rend draagvlak" heeft in ieder ge val geen ruimtelijke konsekwen- ties. Daarom is er in deze fase van het struktuurplan, waaraan bij uit stek aandacht besteed wordt aan ruimtelijke gevolgen, geer aan dacht aan besteed. Er zal pas in de volgende fase op dit deel van de opdracht door het Adviesburo Arnhem worden ingegaan. Aldus beantwoordt gemeente- voorlichter Hans Hermans de vraag, waarom in het nu versche nen tussentijds verslag alleen maar de ontwikkeling van de be volking van Leusden op basis van de natuurlijk aanwas het uit gangspunt is geweest voor alle prognoses. In juni van dit jaar be sloot de gemeenteraad dat dat het uitgangspunt bij de verdere op stelling van het structuurplan moest zijn. Met name op aan drang van wethouder Jan Wage naar (VVD) werd daar aan toege voegd: „met dien verstande dat het bij een passend voorzienin gennivo behorend draagvlak me de in beschouwing wordt geno men". Volgens Hermans is het boven dien erg moeilijk om op een in dergelijke vage bewoordingen gestelde opdracht in te gaan. Eerst zal dan geconcretiseerd moeten worden wat onder een „passend voorzieningennivo" wordt verstaan. Tenslotte wijst de gemeentelijke voorlichter op het feit dat het Centraal Instituut voor Midden- en Kleinbedrijf (CIMK) momenteel aan het studeren is op de vraag of er in Leusden nu nog wel of niet een warenhuis kan ko men. Het resultaat van die studie moet ook eerst maar even worden afgewacht aldus Hermans. Onafhankelijk nieuwsblad pr* n| voor de gemeente Leusden UJ j Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 35 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheltjes 1,11 per regel (37 cent per mm). Losse nummers: 60 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De groei van Leusden tussen 1985 en 1995 zal tenmin ste 144 hectare grond vragen. Een deel van die ruimte (32 hectare) kan gevonden worden in het gebied 't Ruige Velt. De overige meer dan honderd hectare, die de uitbreiding van Leusden in de eerste tien jaar na de afronding van de Tweede Fase vergt, zal moeten worden afgenomen van het agrarisch gebied rondom Leusden-Centrum. De gemeenteraad zal volgend jaar april, bij de vaststelling van het struk tuurplan, moeten aangeven welke boeren het veld voor de woning bouw zullen moeten ruimen. Verwacht mag worden dat de raad de uitbreiding van Leusden ten noorden of ten zuiden van Leusden- Centrum zal lokaliseren, of gedeeltelijk ten noorden en gedeeltelijk ten zuiden. De minimale hoeveelheid van 144 hectare is nodig voor woningbouw, voorzieningen en werkgelegen- heidsterreinen, wanneer Leusden, na afronding van de Tweede Fase, alleen nog bouwt voor zijn „natuurlij ke aanwas". Dat is bij de opstelling van het struktuurplan, waarin de raad de ontwikkeling van Leusden tussen 1985 en 1995 in grote lijnen vastlegt, het uitgangspunt. De 144 hectare bieden woon-, leef- en werkruimte voor ongeveer 1650 nieuwe inwoners in die tien jaar, waarbij 50% van de Leusdenaren in zijn eigen woonplaats werk kan vin den. Wanneer de gemeenteraad wil dat een hoger percentage van de Leusdense beroepsbevolking In de eigen woonplaats kan werken, dan zal dat aanzienlijk meer grond ver gen. Aldus blijkt uit het eerste tussentijds verslag, dat het Adviesburo Arnhem voor de gecombineerde derde en vier de fase van de opstelling van het struc tuurplan heeft geproduceerd en dat af gelopen dinsdag is verschenen „Arn hem" helpt de gemeente voor een to taalbedrag van ongeveer 1,2 miljoen gulden bij het opstellen van het struc tuurplan. De gemeente begon vorig jaar met het maken van dat structuurplan Eerst werd een inventarisatie gemaakt van de onderwerpen, die onderzocht moesten worden om een beeld te krij gen van de verschillende mogelijkhe den voor de toekomstige ontwikkeling van Leusden In de tweede fase zijn die onderwerpen onderzocht Nu is men toe aan de derde fase, die omwille van de tijd en de kosten, gecombineerd werd met de vierde. In die gecombi neerde fase moet de gemeenteraad de verschillende mogelijkheden afwegen en een keuze doen voor wat betreft de omvang en de richting van de groei van Leusden tussen 1985 en 1995 De daar nog op volgende fasen vijf en zes om vatten het in ontwerp gereed maken van het uiteindelijke structuurplan en de vaststelling daarvan door de gemeente raad. De hele affaire moet op 1 mei volgend jaar afgerond zijn VOORZIENINGEN In juli van dit jaar besloot de gemeen teraad, bij de afronding van de tweede fase van de opstelling van het structuur plan. dat de groei van Leusden-Cen trum, na voltooiing van de Tweede Fa se, afgestemd dient te zijn op de natuur lijke aanwas Dat betekent, simpel ge zegd: niet meer bouwen voor mensen van buiten Leusden; alleen nog voldoen aan de woningbehoefte, die wordt ver oorzaakt door de eigen bevolking van Leusden, zoals die er in de loop van 1984 (wanneer de Tweede Fase wordt afgerond) zal zijn. Die behoefte van de eigen bevolking wordt veroorzaakt doordat nu nog thuis wonende kinderen straks zelfstandig willen wonen, enzo voort. Met name op aandringen van wet houder Jan Wagenaar (Ruimtelijke Or dening, VVD) werd in juli door de raad aan „Arnhem" de opdracht gegeven om bij hantering van de natuurlijke aan- Prijs van houtwoningen Munnikhove ter discussie 3 Baarden in Achterveld eraf 3 College legt zich neer bij afwijzing Huis van de Sport 5 144 hectare nodig voor verdere groei Leusden. Vervolg van de voorpagina5 Sport7 Loep op Leusden 9 en 13 Film11 en 13 DOKTERSDIENST: 03425-1222 Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. Het zuidelijke deel van het eenhaal buitengebied (tussen Schoolsteegbosjes en industrie-terrein Ambachtsweg) waar tussen 1985 en 1995 gebouwd zou kunnen worden. I®wun«§ mmmrn ©i mm Inlichtingen en reserveringen: „de Korf" De Smidse 1 Leusden-C. Tel.: 033 - 94 67 31 Leusden wil de Schoolsteegbosjes in drie delen opsplitsen. Het meest oostelijke gedeelte zou be schermd natuurmonument moe ten worden Het middengedeelte zou beperkt toegankelijk moeten worden Het tegen de Hamers- veldseweg aan gelegen stuk zou bestemd dienen te worden voor re creatieve en sportieve doeleinden Zoals bekend heeft het voor nemen van de staatssecretaris van CRM de gemeente overdon derd, omdat er geen enkel over leg tussen beide partijen heeft plaatsgevonden. Dit punt zal het college van B. en W. dan ook nadrukkelijk vermelden in de brief aan GS. Ook zal onder meer worden gewezen op de conse quentiesvan het voornemen met betrekking tot de vlotte realise ring van de uitvoering van de Tweede Fase. ACHTERVELD - De KPJ organi seert zaterdag een oud ijzer aktie. De hele dag staat er een container op het Coöperatieplein waar men zijn oud ijzer in kan deponeren. De op brengst komt ten goede aan de KPJ. LEUSDEN - Bij het Majorettenkorps van „Lisiduna" worden meisjes ge vraagd in de leeftijd van 12 tot 13 jaar. Zij die daar voor voelen kunnen zich aanmelden tijdens de repetities die op de dinsdagavond worden gehouden van 19 00 tot 20.00 uur in de zaal van Blijhof aan de Ansfriduslaan. Instruktri- ce is mevrouw Van der Last Inlichtin gen kan men bij de sekretaris krijgen, telefoonnummer 03498-3152.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 1