Baardengroeiwedstrijd van start gegaan Prijs van houtwoningen in Munnikhove ter discussie Rode hond komt in Leusden veel voor Informatie avond oppascentrale gehandicapten Niet alle deelnemers waren aanwezig iRENS VAN 80 MILLE LIGT MOEILIJK KPO avond over architectuur Huisartsen adviseren vrouwen zich te laten inenten Lezing Geref. Bond 247 premiewoningen In principe overeenstemming tussen BNG en gemeente plaatselijk nieuws Inlevering kopij en advertenties: voor het dinsdagnummer tot uiter lijk maandagmiddag 12.00 uur, voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 uur. Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant, Rozendaallaan 9, Leusden-Centrum. Op werkdagen geopend van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Abonnementsgeld: f 50,40 per jaar; 25,70 per half jaar; t 13,10 per kwartaal. Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18.00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur), tel. 033-940691. BIJ geen gehoor kunt u kontakt op nemen met onze inspekteur bezor ging, overdag 03420-16141, toestel 44. - Toeschouwers hadden een amusante avond. Nabestellen foto's: De meeste In de Leusder Krant ge publiceerde foto's kunt u nabestel len (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruit betaling van f 5,- per exemplaar (formaat 13 x 18 cm) op giro: 871441 t.n.v. BDU b.v. te Barneveld, met duidelijke vermelding van ge wenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. U kunt ook kontant beta len op ons kantoor, Rozendaallaan 9, Leusden/Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na be taling ontvangt u de gewenste fo to's thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU-kranten- kombinatle te Barneveld. ACHTERVELD - In verband met het feest van het 600-jarig bestaan van Achterveld is er voor de inwo ners van Achterveld en zij die in Ach- terveld geboren zijn, een baarden- groelwedstrijd georganiseerd. Maandagavond ging deze wedstrijd in de koffiekamer van Ons Gebouw van start. Ab Vlug, medewerker van de betreffende kommissie verwel komde de aanwezigen. Hij deelde nogmaals mee dat er twee wedstrij den zijn georganiseerd: een voor de genen die zonder baard aan de wed strijd gaan deelnemen en een voor degenen die reeds een baard bezit ten, maar deze niet willen laten af scheren. Voor beide ^categorieën zijn prijzen beschikbaar. De prijzen voor degenen die zonder baard beginen zijn een half varken, een waardebon van I 100,- en een krentenbrood ter lengte van een meter. Voor de deelnemers met baar den zijn de priizen een salade voor 10 personen, een fruitmand en een taart. Het gaal er om wie op zaterdag 4 september 1982 de mooiste baard of ringbaard zal hebben De iurv beslaat uit Tiny Kok van kapsalon Catheri- na en de kappers K. Make, W van Bek- kem en Th. van de Koedijk. De drie laatst genoemden waren aanwezig om van de heren onder het mes te nemen Drie deelnemers lieten deze avond hun baard afscheren Dit waren Wim en Ruud van Middelaar en Hans Ossendrijver Kapper Van de DONDERDAG 5 NOVEMBER 1981 (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Maandag 9 november om acht uur komt de heer Hans Uy- lenburg uit Bussum een avond ver zorgen voor de KPO over binnen huisarchitectuur. Aan de hand van dia's en gesproken 1 woord zal de heer Uylenburg duidelijk maken waarop men moet letten bij de inrichting en/of verandering van de wo ning De avond wordt gehouden in Blij- hof, Ansfriduslaan Verder zal er in Blijhof op maandag 30 november een kaartavond zijn, waarbij echtgenoten of bekenden van harte welkom zijn. Ook deze avond be gint om acht uur. - De ringbaard van Van Middelaar wordt afgeschoren Koedijk maakte bij zijn werkzaamheden nog gebruik van een warmwaterscheer- bakje, dat nog door wijlen Aris Boerse was gebruikt. Deze was in zijn tijd nog een echte dorpsbarbier in Achterveld. Bij de sluiting van de avond bleken er zich 24 personen zonder baard te heb-' ben opgegeven en 10 met baard In verband met diverse omstandigheden had een aantal personen telefonisch la ten weten dat zij deze avond niet aan wezig konden zijn. Voor degenen die maandagavond niet aanwezig waren en zij die alsnog aan de wedstrijden willen deelne men, is er nog gelegenheid tot in schrijving tot en met 31 december van dit jaar. Opgave kan geschieden bij.Ab Vlug, telefoon 1239 en W- van Middelaar, telefoon 2001. - Ook deze baard moest er fan geloven. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het is nog niet honderd procent zeker dat de houtwoningen in Munnikhove, waarvoor momenteel plannen worden gemaakt, niet meer gaan kosten dan de door de gemeente gestelde prijs van 80.000 gulden. Er gaan stemmen op, die zeggen dat deze houten huizen wellicht tien mille duurder moeten wor den. In de vergadering van de raadscom missie Openbare Werken en Ruimtelij ke Ordening bevestigde wethouder Jan Wagenaar, dat de financiële haalbaar heid van het realiseren van deze wonin gen nog een punt van discussie is Hij gaf niet aan waar precies de pijn zit. Zoals bekend hebben de bouwbedrij ven Finnhouse uit Dordrecht, Viking huis uit Hazerswoude en het architec tenbureau Hopstaken/Van Eys uit Amersfoort (samen met de Leusdense aannemer Bouwmeester) ontwerpen gemaakt voor de houtwoningen Daar bij dienden zij ervan uit te gaan, dat de werkelijke bouwkosten niet hoger mo gen zijn dan 50.000 gulden. De ge meente wil deze goedkope houten hui zen van 80.000 gulden (de grond kost per kavel 30 mille) laten bouwen gezien de vraag die er momenteel is naar klei ne, betaalbare woningen Alleenstaan den en tweepersoonshuishoudens zou den in principe voor een dergelijke wo ning in aanmerking moeten komen Vol gens wethouder Wagenaar heeft Finn house nog steeds moeite om de bouw kosten op 50.000 gulden te houden. Als dit bedrijf hierin niet slaagt en daarom afhaakt, zal de gemeente een andere firma zoeken die ook gespecialiseerd is in houtbouw In de vergadering van de raadscom missie OW/RO werd een verkavelinqs- tekening getoond voor de 61 geplande houtwoningen in Munnikhove. Deze prent, gemaakt door het architectenbu reau Hopstaken/Van Eys. zal worden besproken met de stedebouwkundige van de gemeente. In de vergadering ontspon zich een hardnekkige discussie tussen commis sielid Rinze Bloemhof (D'66) en wet houder Wagenaar over de berekening van de grondprijzen. Bloemhof had de indruk dat het college een veranderd grondprijzenbeleid hanteert Hij drong aan op een hernieuwde gedachtenwis- seling in de gemeenteraad over dit be leid De wethouder liet weten, dat de grondprijzen, overeenkomstig de wil van de raad, worden berekend ,,We hanteren telkens de vastgestelde vier kante meterprijs Als u een discussie wil over het huidige grondprijzenbeleid, moet u dat in de gemeenteraad voor stellen", aldus Wagenaar tegen Rinze Bloemhof. Het Finnhouse CLAEVERENBLAD/WILDEN- BURG In de commissievergadering kwam ook de (versnelde) ontwikkeling van het woningbouwprogramma voor het nieu we woongebied Claeverenblad/Wilden- burg ter sprake. Drs P. van de Kam van het raadgevend ingenieursbureau DHV. dat de dienst gemeentewerken helpt bij het ontwikkelen van de plan nen, gaf een overzicht van de stand van zaken. Hij zei onder andere, dat de pro blemen bij de noodzakelijke grondaan kopen niet meer kritiek zijn De grootste angel, het door de gemeente verwerven van grond van projectontwikkelaar Hurks, is er bijna uit. In principe is met Hurks overeenstemming bereikt over de verkoop van zijn grond in Claeveren- blad/Wildenburg. Contractueel moeten Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Verantwoordelijke redaktie: Bert Vos Marnix Kreijns (pi. verv.) Redaktie: Bertlen Engelkens Caspar van Loo. er echter nog enkele zaken worden ge regeld DHV'er Van de Kam wees ook op de eventuele moeilijkheden die kun nen ontstaan bij het aanvragen bi| het Rijk van de zogenoemde contingenten gesubsidieerde woningen (sociale wo ningbouw). Momenteel is de vraag van de gemeenten naar deze contingenten groter dan het aanbod van het Rijk. Daarom heeft Den Haag een paarde- middel voor het schiften van de aanvra gen bedacht. Elke gemeente die bij het Rijk aanklopt, moet de feitelijke behoef ten van deze contingenten woningen in operationele (kant en klare) plannen kunnen aantonen. Volgens Van de Kam is deze ontwikkeling nog geen reden tot ongerustheid, maar is het wel zaak hier mee rekening te houden In Claeveren- blad/Wildenburg, de nieuwe wijk die aan de zuidkant van Leusden tussen Hamersveldseweg en Bavoortseweg gaat verrijzen, worden circa twaalfhon derd woningen gebouwd, waarvan 625 in de woningwetsfeer vallen LEUSDEN - Donderdag 12 novem ber houdt ds. W. Westland uit Lunteren voor de afdeling van de Gereformeerde Bond te Leusden een lezing over ,,Het beest dat uit de zee opkomt en het beest dat uit de aarde opkomt", naar aanleiding van Openbaringen 13. De avond wordt gehouden in het jeugdgebouw, Ooievaarshorsterweg, en begint om 20.00 uur. LEUSDEN - Het Bouwfonds Ne derlandse Gemeenten (BNG) en de gemeente Leusden hebben in princi pe overeenstemming bereikt over de bouw van 247 premiewoningen in de deelplannen Munnikhove en Bos veld. De benodigde grond voor dit bouwproject zal worden verkocht aan het BNG. Als alles contractueel rond komt, zal op 1 februari 1982 worden gestart met de realisatie van de premiewoningen. Op 1 juli 1984 dient de laatste woning opgeleverd te zijn Als de verkoop van de 247 huizen stagneert, is het mogelijk maximaal 117 woningen onder te bren gen in de premiehuur- of premie-B-sec tor Eerder waren de onderhandelingen tussen de gemeente en de bouwmaat schappij Bohan over de realisatie van premiewoningen in Munnikhove en Bosveld op niets uitgelopen LEUSDEN/AMERSFOORT Steeds meer ouders van gehandi capte kinderen willen hun kind zo lang mogelijk thuis houden. Ook veel oudere gehandicapten worden thuis verzorgd. Al6 ouder van deze kinderen komt men niet of nauwelijks de deur uit, al gaat het maar om heel gewone dingen als winkelen of samen eens uitgaan. Om die reden hebben in verschillende plaatsen in Nederland ouders samen met vrijwilligers het initiatief geno men tot het oprichten van een oppas centrale voor zowel geestelijk als li chamelijk gehandicapten. De oppascentrale fungeert eigenlijk alleen als schakel lussen vrijwilligers en ouders. De centrale zoekt een geschik te vaste oppas voor hel gezin Er is geen vooropleiding vereist om dil vrij willigerswerk Ie doen, wel slaat betrok kenheid voorop. Voor opgaven en inlichtingen kan men kontakt opnemen met Nel van Lippevelde, Bretagne 22, telefoon 942485. Ook kan men naar de informatie avond komen die georganiseerd wordt door de oppascentrale voor gehandi capten Amersfoort e.o op dinsdag 10 november van 20.00 lot 22.00 uur in het gebouw van de Sociaal Pedagogische Dienst, 't Zand 25 in Amersfoort. Behalve verslag van de werkzaam heden zal er een film worden vedoond over ,.De Schakel in Huis ter Heide, voor imbeciele kinderen en ouderen. Na de koffiepauze is er een diaserie over ,.De Blauwe Vogel", een kinder dagverblijf voor meervoudig gehandi capte kinderen Ie Soesl. Van beide te huizen zal iemand aanwezig zijn om vragen Ie beantwoorden (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De Infektleziekte „Ro de Hond" komt In Leusden veelvul dig voor. Deze ziekte verloopt voor de meeste mensen vrijwel altijd on schuldig. Maar wanneer een vrouw in verwachting „Rode hond" krijgt, kan dat ernstige gevolgen hebben. De ziekte vergroot de kans op een miskraam, terwijl er ook een kans be staat, dat het ongeboren kind be smet raakt, wat aangeboren afwijkin gen tot gevolg kan hebben. Men moet daarbij denken aan afwijkingen van hart, ogen of het gehoor. Daarom adviseren de Leusdense huisartsen vrouwen om zich tegen rode hond te laten vaccineren. „Rode hond" is een infektieziekte, die gepaard gaat met rode vlekjes op de huid en lymfkliervergroting Deze symp tomen zijn van voorbijgaande aard. De meeste mensen krijgen deze ziekte als kind, sommige ontsnappen echter aan besmetting in hun jeugd en kunnen dan als volwassene deze ziekte krijgen Vooral voor vrouwen kan dat dus ernsti ge gevolgen hebben,wanneer zij in ver wachting zijn, terwijl zij „Rode hond" krijgen Vaccinatie via inenting is de eni ge manier om zich legen deze ziekte beschermd te weten. De wetenschap dat men vroeger zelfRode hond" heeft gehad is niel erg betrouwbaar. Volgens de Leusdense huisadsen is bij „Rode hond" de diagnose erg lastig en wordt deze vaak ook ten onrechte gesteld. Voor vaccinatie legen „Rode hond" kan men zich bij de huisarts vervoegen tijdens zijn spreekuur Daarbij moet het volgende in de gaten gehouden wor den wie tegen „Rode hond" gevacci neerd wordt, krijgt deze ziekte in lichte male, mei alle mogelijke gevolgen van dien. Vrouwen moeten daarom niet in verwachting (kunnen) zijn op het mo ment van vaccinatie en voorkomen moet worden, dat zij dat binnen twee maanden na de inenting kunnen wor den. Daarom kan alleen gevaccineerd worden tijdens de menstruatie (maan delijkse ongesteldheid). Bovendien kan de vrouw, die dat wil, alleen worden ingeënt wanneer maatregelen zijn ge troffen om in de eerste twee maanden na vaccinatie zwangerschap te voorko men Desgewenst kan men zich door de huisarts goede anticonceptie laten voorschrijven Sedert 1973 worden in Leusden alle meisjes in hun elide levensjaar tegen „Rode hond" ingeënt Via strooibiljet ten in de wachtkamers wijzen de Leus dense huisartsen er al geruime tijd op, dat ook voor oudere meisjes en volwas senen vrouwen vaccinatie tegen „Rode hond" nodig is. Die aklie heeft echter niet volledig tot het gewenste resultaat geleid. In de atgelopen jaren zijn in Leusden ook een aantal zwangere vrouwen met „Rode hond" besmet ge raakt

Leusder Krant | 1981 | | pagina 3