eusdens Kamerkoor vertuigt steeds meer roldeuren kantel - deuren! SET REPRODUKTIES VOOR SLECHTS 2,50 Aquarellen van Johan van Bijsterveld exclusief voor onze lezers! BURGERLIJKE STAND van den Brink WAARDEBON LEUSDER KRANT 'DEZE WEEK IN DE GEMEENTE ACHTERVELD Woensdag 11 november 9.00 uur: handwerkhobbyclub. De Moespot Woensdag 11 november 20.00 uur: verkeerscursus, De Moespot Donderdag 12 november 13.30 uur: bejaardensoos. Ons Gebouw LEUSDEN ZUID EN CENTRUM Dinsdag 10 november 20.00 uur: Bij eenkomst NCVB-zuid. De Woelige Hoek Dinsdag 10 november 20.00 uur: CML/RO Dinsdag 10 november 20.00 uur: ABZ, raadzaal 11 Woensdag 11 november 9.15 uur: Vrouwenraad, Groot Krakhorst Woensdag 11 november 20.00 uur: Commissie Financiën, raadszaal Woensdag 11 november 20.00 uur: Bijeenkomst Ned Bond van Platte landsvrouwen Donderdag 12 november 20.00 uur: Lezing Geref. Bond. Jeugdgebouw, Ooievaarshorsterweg Donderdag 12 november 20.00 uur: Jaarvergadering CML, De Korf Donderdag 12 november 20.15 uur: Schoolraad, gemeentehuis Zaterdag 14 november: Intocht St Nicolaas Zaterdag 14 november 20.00 uur: Open huis, St Jozefparochie Zondag 15 november van 11.30 tot 16.00 uur: Open huis, St. Jozefparo chie Zondag 15 november 16.00 uur: Con cert St Jozefparochie Dinsdag 17 november 20.00 uur: Werkgroep Verkeersaangelegehe- den LEUSDEN-ZUID - In de N.H. kerk Leusden-Zuid werd vrijdagavond <n concert gegeven door het Leus- <ns Kamerkoor met een programma n romantische composities uit uitstand, Nederland en Polen, et was verheugend te zien, hoe dit nge koor in korte tijd een grote scipline wist te paren aan oprechte ngvreugde en die beide eigen happen overtuigend kon overbren- i n. Voor dit vierde concert in zijn be- aan heeft het koor onder leiding n Jan van Spaendonck het zich 5er moeilijker gemaakt; terecht, na- urlijk. Het programma begon met in viertal werken van Mendelssohn ier frisse, vroege-romantische on- wangenheid uitstekend getroffen as. Met name de eerste twee, Mal ei en Lerchengesang klonken zoals if hoort, zoals men zich de Duitse mantiek voorstel. De overgang naar Brahms was ist: immers maakte in de vorige uw de frisheid van de ..Fruhroman- plaats voor de bedachtzame, 'inzende ..Hochromantik", een his- rische ontwikkeling die door het ior werd gevolgd. Vooral de eerste ■ahms-compositie die werd uitge dord, In stiller Nacht, werd met ver- ssend veel overtuigingskracht ge- ngen. De rest van het programma speel- zich in de twintigste eeuw af. Korte )rken van J. P. van Spaendonck en stemmingsvolle zetting van een ooie tekst van Hermann Hesse), anneke, Badings en Jurriaan An- iessen brachten afwisseling en ga- n een aardig inzicht in het werk van elaas nog altijd) té onbekende Ne- trlanders Uit het bevolkingsregister van Leusden blijkt dat in de periode van 28 oktober tot en met 4 november zijn: GEBOREN: 23 okt Johannes Albertus, z v J M. A van Vredendaal en J. van Someren. 27 okt. 1981 Branco, z.v. R. H.C Lesquillier en H. E. Stoker 30 okt. 1981 Margreet Antoinette, d.v J. A. M. van Dalen en F. C. P. Wap. GEHUWD: 29 okt. 1981 P. Ch. Hoogendoorn en E M Driessen. Na de pauze gebeurde er iets merk waardigs. De bariton J. P. van Spaen donck zong solo drie liederen uit Miroir de Peine van Hendrik Andries- sen. Waarom dit zo merkwaardig was? Ik persoonlijk zie graag afwis seling, en als zodanig was het toe te juichen, maar omdat het wat dat be treft hierbi/ bleef, kon ik me niet aan de indruk onttrekken, dat deze, overi gens slerk gezongen liederen wat in een vacuum stonden. Ik zou dan ook zeggen: óf organiseer een koor avond, en breng een grote variatie aan in het repertoire, óf laai de koor muziek wat vaker onderbroken wor den door soli. Er stonden een paar sopranen en alten, die ik graag eens zou willen horen. Hetgeen allemaal niet wegneemt dat het een voortreffelijk solo-optre den was. De mis in bes van de Poolse componist Kromoiicki, vriend en me de verzetstrijder van Ignace Pade- rewski, geschreven in het iaat-ro- mantische idioom, werd uitgevoerd zoals dat behoort vol, dik, en verza digd. De bekende Tre Canzoni van Hen drik Andriessen besloten dit geslaag de avondje, virtuoos, moeilijk en vro lijk. Jan van Spaendonck heeft van zijn koor een hecht muzikaal bouwwerk gemaakt, waarsiechts hier en daar de tenoren niet altijd even vlekkeloos waren, maar uiteindelijk doet dat er niet zo erg veel toe. Een koor dat nog maar drieeneenhalf jaar bestaat, en dat nu al zo ver is, daarvoor neem ik mijn hoed af. Rob Eksteen ANTONGERECHT tnersfoort - Op de strafzitting van het intongerecht Amersfoort van 29 okto- r 1981 verscheen de heer v. D. uit recht, die op de BW-laan in Amers- ort 80 km gereden had. Toen hij bij n snelheidscontrole werd aangehou- n, had hij meteen aan de politie een ete van 70,- kunnen betalen, maar idat hij op dat moment maar een ge- :elte van het minimum jeugdloon eeg uitgekeerd, was het bedrag hem hoog. Hij schreef een uitvoerige brief ;t verweer die op de zitting werd voor lezen. De dag dat hij aangehouden >rd, was de eerste nadat hij aan een luw baantje begonnen was. Dat iantje bestond uit het per auto rond- engen van pakjes in Amersfoort waar heg noch steg kende. Zenuwachtig idat hij de adressen niet vinden kon zodiende teveel tijd verspeelde, had per ongeluk zijn snelheid opgevoerd, Jus de brief. De officier had wel enig begrip voor situatie, maar bleef het toch een ge- arlijke overtreding vinden en eiste 10,- boete, het bedrag van de ac- ptgirokaart. De kantonrechter vond t voldoende als verdachte nu het be- ag betaalde waarmee hij oorspronke- de zaak had kunnen afdoen bij de 'litie: 70,-. EEN KENTEKEN De heer H„ docent aan een techni- he school in Utrecht, was in Soest, ngehouden omdat hij in een auto met nhangwagen gereden had, terwijl op aanhangwagen geen duidelijke ken- tenplaat was aangebracht. Verdach- had de acceptgirokaart van 60,- t betaald omdat hij wenste te praten, aanhangwagen was namelijk eigen- im van de school en werd in dit geval ibruikt om bagage van leerlingen te rvoeren die zelf per fiets naar een mpadres gingen. De heer H. zou oor- ronkelijk zelf mee fietsen en een col- ja zou met zijn auto plus aanhangwa: n volgen. Op het laatste moment ver dere het plan omdat die collega in ns naar de tandarts moest. De heer pakte zijn eigen auto, maakte van in karton met viltstift een kenteken- lat voor de aanhanger en werd ver- Igens aangehouden. Eerst zou de politie geen proces- rbaal maken als ik meteen een plaat maken. Dat heb ik gedaan en dan jg ik toch een bon. Ik vind dat kinder- htig". officier had wel enig begrip maar nd het toch geen echte overmachtsi- ttie en eiste 50.-. wat het politieta- rief zou zijn geweest. De kantonrechter zei vervolgens: „De officier heeft wel enig begrip, althans in woorden. Ik ben niet aan politietarief gebonden en geef u 25,-". ROOD De heer v. K. uit Amersfoort zou vol gens de dagvaarding op 13 december 1981 door rood licht gereden zijn. Hij wenste dat te bestrijden met een inge wikkelde uiteenzetting over zijn werk zaamheden, die moest aantonen dat hij deze overtreding niet gemaakt kon heb ben. De kantonrechter onderbrak hem: „Ik zie ook in het proces verbaal staan dat de agent heeft gezien dat u op 13 de cember 1981 door rood licht gereden bent. Het lijkt met uitgesloten dat de officier dit bewijzen kan. U krijgt dus vrijspraak, al zeg ik niet dat u deze over treding niet gepleegd hebt, maar dan in ieder geval niet in december 1981". Ook de heer V. d B uit Voorthuizen trof het dat zowel in de dagvaarding als in het proces-verbaal stond dat hij op 6 december 1981 door rood licht gereden was. „Wij hebben deze morgen al juris prudentie gefokt", aldus de kanton rechter „Laten we maar consequent zijn. U krijgt vrijspraak!". HAAST De heer H. uit Hoogland stond terecht voor een snelheidsovertreding. Hij werd aangehouden, toen hij 145 km op de snelweg reed en had een acceptgiro kaart van 180,- niet ontvangen, „Ik had haast. Ik had zojuist een telefoontje gekregen dat mijn vrouw die 71/2 maand in verwachting was, van de trap was gevallen. Ik heb na de aanhouding me teen weer te hard gereden om thuis te komen". „Waarom heeft u dat dan niet tegen de politie gezegd?", wilde de kantonrech ter weten. „Daar gunde ik me de tijd niet voor". „Dan had u toch achteraf wel kunnen opbellen. U had al eerder moeilijkheden gehad. In 1979 kreeg u een voorwaar delijke ontzegging van het rijbewijs. Heel vervelend dat u het niet gezegd hebt, je weet immers na zoveel tijd niet wat je geloven moet". Ook de officier vond het een moeilijke zaak hoeveel geloof gehecht moet wor den aan een verhaal achteraf. Ook vond de officier de tijdwinst die door te hard rijden verkregen wordt maar mini maal Eis. 180,- of 7 dagen hechte nis. De kantonrechter oordeelde con form de eis (van Polynorm) bouw-& keukencentrum b.v. Cuneraweg 326. Rhenen. tel 08385 19051 Voor elk bouwprobleem 'n pasklare oplossing (Van de redaktie) Enige t(jd geleden gaf de BDU Kranten- kombmatie aan de Amersfoortse beeldend kunstenaar Johan van Bijsterveld opdracht tot het vervaardigen van vier aqua rellen van plekjes uit ons verschijningsgebied (Utrechtse en Gelderse Vallei en de Veluwe). De heer Van Bijsterveld heeft een grote liefde voor de natuur en het resultaat was dan ook vier schitterende aquarellen, van een IJsselmeerhaven, een polderboerderij, een Veluwse beek en een Veluwse boerde rij. Een set reprodukties van de ze vier aquarellen bieden wij nu onze lezers aan. Bijna voor niets! Het enige wat wij u in re kening brengen zijn de geringe verpakkings- en administratie kosten 2,S0 indien u de set afhaalt op ons kantoor of 3,95 als u de set per post thuisbe zorgd wilt hebben). Johan van Bijsterveld is met name in Amersfoort en omge ving geen onbekende. Ver schillende keren heeft de Stad Amersfoort werken van hem (uit de collectie van museum Flehite) op de voorpagina ge plaatst. De heer Van Bijsterveld heeft ook verschillende keren in Amersfoort geexposeerd, maar ook elders, zoals in „De Vaart" in Hilversum. Wie van kunst houdt èn van natuur en landschap moet deze kans met voorbij laten gaan. INGELIJST Er is echter nog meer! Er zullen wellicht veel lezers zijn, die het op prijs stellen de vier reprodukties ingelijst te bezit ten. Daarom hebben wij voor u een speciale, voordelige, kant- en-klaaraanbiedtng. Via onze inlijst-service kunt u de vier re produkties laten inlijsten voor een totaalbedrag van 69,- (af gehaald op ons kantoor 65,—). Misschien de moeite van het overwegen waard! zijn om een set, al dan niet ingelijst, op te halen, neemt u dan wel even de bon ingevuld mee? De vier reprodukties kunt u (ingelijst) op ons kantoor ko men bekijken. Mocht u toch al van plan voor serie reprodukties Johan van Bijsterveld Ondergetekende Naam Adres Postcode plaats ontvangt graag de vier reprodukties van aquarellen van Johan van Bijsterveld ingelijst tegen een speciale prijs i Ik haal de serie ingelijst af op uw kantoor Leusder Krant tegen kontante betaling van f 65,-. Ik ontvang de serie graag ingelijst per post en voeg hierbij een giro- bankcheque voor een bedrag van 69 - unci porto- en verpakkingskosten) Ik ontvang graag de serie reprodukties ingelijst per post onder rembourse voor f 69 - plus 2 50 extra rembourse-kosten Z Ik ontvangt de serie graag niet-ingelijsl per post voor een bedrag van 3 95, waarvoor ik hierbij een giro bankcheque voeg Z Ik haal tegen inlevering van deze bon 2 50 mijn serie al op uw kantoor s v p aankruisen wat wordt gewenst Dit bestelformulier (met giro- of bankbetaling) zenden naar (BDU Krantenkombinatie. afdeling Lezersservice. Postbus 67. 3770 AB Barneveld U kunt ook bestellen door overschrijving van 69 - op giroreke ning 871441 l n.v BDU te Barneveld met omschrijving Johan van Bijsterveld Kantoor Leusder Krant, Rozendaallaan 9, Leusden-C. 5

Leusder Krant | 1981 | | pagina 11