Zorgen over ontwikkelingen in Hamershof j Leusder Krant Knotgroep Leusden College handhaaft „Slokker- voorstel" Bezuinigingen in commissie financiën Onder bepaalde voorwaarden Particuliere verkoop op industrieterrein Vandaag in de Leusder Krant Winkeliers verwachten optreden gemeente Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden j FOTOKOPIE j NODIG? Geen krant ontvangen? ALS LEUSDENAAR MAG U INSPREKEN Verantwoordelijk redakteur BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaailaan9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495. bg g. (03420) 16141 Tele* B D U. 40261 Giro871441 Abonnement 1 13.10 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B V DINSDAG 10 NOVEMBER 1981 13e JAARGANG NO. 58 Eerst doelstelling CML, dan inspraakwinkel 3 Vertraging Claeveren- i blad/Wildenburg niet i onmogelijk 3 Werkgroep Milieu-educatie wil meewerken aan vernieuwing CML5 Nog weinig jeugd in jongeren centrum,,De Geut" 6 Sport 7 Achtervelds nieuws 8/9 Bijna 75-jarig „Lisidunahof" heeft behoefte aan slagwerkers 10 Rozendaallaan 9 Leusden-C. LEUSDEN Op zaterdag 14 no vember is het weer zover. De knot groep Leusden, die zich op vrijwillige basis bezig houdt met het opheffen van achterstallig onderhoud aan landschapselementen in de gemeen te Leusden, gaat weer aan de slag. Om de veertien dagen zal er zater dags tussen 9.00en12.30uurworden gewerkt. Er wordt gestart bij Koepon, Roo van Aldewereltlaan 2. Leusden-Zuid; daar is ook in het vorige seizoen al een aantal dagen gewerkt aan het afzetten van te hoog uitgegroeide elzensingels Vanzelfsprekend zijn ook dit seizoen helpende handen weer van harte welkom. Als u wilt komen is het wel gewenst laarzen aan te trekken; voor gereedschap wordt gezorgd. Voor nadere inlichtingen kunt u terecht bij: Dick Lennls, tel. 942902 of Jan Wes terhof, tel. 944873. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. (van één onzer medewerkers) LEUSDEN De Hamershofwinkeliers verwachten van de gemeente da\ nauwlettend wordt toegezien op de komst van nieuwe ondernemers in de het Leusdense winkelcentrum. De vestiging van een nieuw bloemenverkooppunt In het pand van de Centrawinkel werd donderdagavond, tijdens een vergade ring van de werkgroep Midden- en Kleinbedrijf, aanleiding tot een discussie, waarin ook mensen van de publiek tribune zich mengden. Of de gemeente iets kan doen aan een situatie waarbij een nieuwe ondernemer zich vestigt met een produktenpakket waarin iemand anders al voorziet, Is nog maar zeer de vraag. Verschillende bedrijven in de Ha mershof hebben inmiddels nauwe lijks een jaar na de opening van het winkelcentrum, al een andere eige naar of exploitant. Tot nog toe is dit vaak ongemerkt voor het publiek gegaan, omdat contractueel is vast gelegd dat in een bepaalde winkel altijd dezelfde soort artikelen ver kocht moeten worden. Zo zou het onmogelijk moeten zijn dat in een pand waar schoenen verkocht wer den iemand komt die daar kruide nierswaren gaat verkopen. „Dit zogenaamde kettingbeding werkt zeer naar tevredenheid", aldus wethouder J. Mandemaker in zijn hoedanigheid van voorzitter van de werkgroep Midden- en Kleinbedrijf Enkele mensen in de werkgroep en op de publieke tribune blijken daar echter duidelijk anders over te den ken. De eigenaar van de bloemen- zaak in de Hamershof vroeg de voor zitter hoe hij dan wel dacht over de komst van een zelfstandige onderne mer die nu sedert iy2 week bloemen verkoopt in de Centrawinkel. „Als deze ontwikkeling zo doorgaat heb ben we straks geen warenhuis meer nodig, we hebben er dan al één", aldus de verontruste eigenaar. Bo vendien is het nog maar de vraag of Leusden nu wel zo nodig nóg een bloemenverkooppunt nodig heeft Met zes verkooppunten in de ge- Verkoop van bloemen bij supermarkt meente lijkt Leusden op dit moment al aardig bediend Het geval van de bloemenzaak bleek niet alleen te staan. De belan genvereniging van Hamershofwinke liers heeft geconstateerd dat één van de collega's bezig is zijn pand te splitsen om een nieuwe ondernemer de kans te geven zijn produkten in de Hamershof aan de man te brengen Ook gaan er geruchten dat er een speelautomatenhal gaat komen in de Hamershof in een pand waarin tot nu toe iets anders verkocht werd. Dat het kettingbeding ook op een andere manier niet helemaal goed gewerkt had. blijkt uit het geval van het vertrek van een schoenenzaak uit de Hamershof waaraan een hakken bar was verbonden. Weliswaar is er een nieuwe schoenenzaak voor in de plaats gekomen, een hakkenbar is echter met teruggekeerd in het be treffende pand. OPTREDEN De voorzitter van de belangenver eniging van Hamershofwinkeliers de heer P. Berghuizen zei van de ge meente op zo kort mogelijke termijn een uitspraak te verwachten over de recente ontwikkelingen in het win kelcentrum De belangenvereniging verwacht van de gemeente dat zij gaat optreden tegen ontwikkelingen waarbij andere branches zich gaan vestigen in de Hamershof Of de gemeente met succes kan optreden tegen nieuwkomers of win keliers die hun assortiment uitbrei den met produkten die al verkocht worden door collega's is nog maar de vraag. De gemeente heeft geen con tracten afgesloten met de eigenaars van de panden in het winkelcentrum Kopers of huurders van winkelpan den hebben contracten met de pro jectontwikkelaar Delta/Lloyd In de ze contracten zijn bepalingen opge nomen die regelen welke soort arti kelen in een bepaalde pand verkocht moeten worden De gemeente op haar beurt heeft een contract met de projectontwikkelaar waarin geëist wordt dat bedoelde bepalingen wordt opgenomen in contracten met kopers of huurders In ieder geval werd donderdag avond duidelijk dat iemand die zich niet houdt aan de bepalingen van Delta/Lloyd en de gemeente geen politie-agent hoeft te verwachten die proces-verbaal komt opmaken. Als er wordt opgetreden zal dit in de civiel- rechterlijke sfeer moeten gebeuren. Duidelijk is dat de ontwikkelingen in de Hamershof onrust teweeg bren gen bij de winkeliers die zich al sedert het begin in de Hamershof gevestigd hebben. De ongelimiteerde komt van concurrerende bedrijven kan hun po sitie ernstig in gevaar brengen. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het college van burgemeester en wethouders heeft besloten om vooralsnog zijn voorstel inzake de verkoop van grond aan de firma Slokker voor de bouw van 59 premie koopwoningen te handhaven. Al vorens een definitief standpunt te bepalen wil het college daar over nog eens het oordeel horen van de raadscommissie „Finan ciële en Economische Zaken". Dat zal gebeuren tijdens de com missievergadering van aan staande woensdag, hoewel het collegevoorstel daar niet op de agenda staat. Zoals bekend is omtrent de verkoop van grond enige politie ke deining ontstaan, het D'66- raadslid Rinze Bloemhof heeft in de commissievergaderingen van vorige maand naar voren ge bracht dat de door het college gevraagde grondprijs volgens hem te hoog is. In de grondprijs zitten, zo betoogde Bloemhof, ook de kosten van het mislukken van een eerder woningbouwplan voor dit stuk grond in de wijk Langenbeek verwerkt, en dat is niet fair tegenover 59 kopers. Volgens Bloemhof kan de prijs van de 59 te bouwen premie A- woningen (prijs nu ongeveer 143.000,-) met zo'n 4.500,- omlaag. Bloemhof diende bij de laatstgehouden raadsvergade ring een amendement in, waarin hij het college vroeg de grond prijs per kavel met het genoemde bedrag te verlagen. Er bestond als het CML het wil. Dat is een speciale vorm van inspraak, dat is duideli/k. Nee9 Het had u toch duideli/k kunnen zijn als abonnee op de Leusder Krant Misschien krijgt u nog eens een telefoontje. MAAR KIJK EERST MAAR EENS NAAR DE SPECIALE AANBIEDING ELDERS IN DIT NUMMER. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 35 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,11 per regel (37 cent per mm). Losse nummers: 60 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. op dat moment een meerderheid in de raad, die het amendement- Bloemhof gesteund zou hebben. Zover liet het college het echter niet komen. Het voorstel werd van de agenda afgevoerd, vol gens burgemeester Rademaker omdat er bij een aantal raadsle den onduidelijkheden bestaan. Die moeten nu mede uit de weg geruimd worden door drs. Van de Kam van het raadgevend in- genieursburo Dwars Hederik en Verheij. De DHV-medewerker zal woensdagavond om 19.30 uur in een besloten bijeenkomst de commissieleden voorlichten over de exploitatieopzet van de Tweede Fase. Het college vindt het nuttig dat te doen. Er zal on getwijfeld gewezen worden op de konsekwenties van uitvoering van het amendement-Bloemhof voor grondverkopen die nog moeten plaatsvinden in andere delen van de Tweede Fase en in Achterveld. Volgens gemeente woordvoerder Hans Hermans moet die toelichting in besloten heid aan de raadsleden gegeven worden omdat er allerlei cijfers op tafel kunnen komen, waarvan (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De „analyse ombui ging bestaand beleid", oftewel de bezuinigingen, is één van de onder werpen, die woensdagavond (11 no vember) aan de orde komen In de vergadering van de raadscommissie „Financiële en Economische Za ken". De vergadering wordt gehou den in de raadszaal van het ge meentehuis, Hamersveldseweg 2, en begint om 20.00 uur. Voorzitter Man demaker (wethouder van financiën) zal de commissieleden langs de vol gende agendapunten voeren: van kennisneming door derden (zoals bouwondernemingen) niet in het belang van de gemeente is. Na de toelichting in besloten heid komt het collegevoorstel aan de orde in de daarop volgen de openbare vergadering, hoe wel het niet op de agenda ver meld staat. Vervolgens zal het voorstel in de raadsvergadering aan het einde van deze maand besproken worden. „Klein ge- 1 opening en inventarisatie vragen stellers/woordvoerders: 2. mededelingen 3. verslag vergadering van 14 okto ber j.l.; 4 verordening geldelijke voorzienin gen raads- en commissieleden. 5 bestemming boerderij ,,'t Claeve- renblad"; 6. verbouw Chr. lagere school „Loys- den", te Leusden-zuid, 7. huisvesting bibliotheek te Leus- den-zuid: 8 subsidie peuterspeelzaal Duimpje", te Achterveld; 9. subsidie t.b.v „open-ochtend" handicapten; 10 beschikbaarstelling krediet t.b.v aanschaffing van een tweetal abri's r* opl-raadsvoorstel bij gaand; 11. afwerken terrein rond activiteiten centrum; 12. beschikbaarstelling krediet t.b.v aanleg tunnel Groene Zoom ter plaatse van plan „Claeverenblad- Wildenburg"; 13 beschikbaarstelling krediet t.b.v aanschaf roterende kartotheek, analyse ombuiging bestaand be leid 13 beschikbaarstelling krediet t.bv aanschaf roterende karlotheek, 14 verkoop grond in plan Munnikho- Bosveld aan Bouwfonds Neder landse Gemeenten; 16 rondvraag en sluiting Aan de openbare vergadering staat een besloten gedeelte vooraf, waarin het onderwerp zal zijn: „Toe lichting prijszetting Slokkerkavels". De besloten bijeenkomst begint om 19.30 uur. (van één onzer medewerkers) LEUSDEN De gemeente moet nu al een uitspraak doen over het wel of niet verkopen aan particulieren door bedrijven die zich straks op het nieuwe werkgelegenheidsterrein „de Paardenmaat" gaan vestigen. Er moet een regeling opgesteld worden om straks geen problemen te krijgen met concurrerende ondernemingen in de bestaande winkelcentra. Dit dringende advies kwam van de Ka mer van Koophandel die, gelet op de recente problemen met een bouw markt op een Amersfoorts industrie terrein, de gemeente Leusden wil behoeden voor vergelijkbare proble men. Tijdens de vergadering van de werkgroep Midden- en Kleinbedrijf kwam het onderwerp opnieuw aan de orde. Voorzitter Mandemaker deelde de aanwezigen mee dat de gemeente van plan was alle verkoop aan parti culieren op het werkgelegenheids terrein te verbieden, in het op te stellen bestemmingsplan zou een ontheffing op deze bepaling „toege sneden" worden op de firma Van Galen, die binnenkort op het terrein aan de Hamersveldseweg zijn bouw- materialenhandel opent Het merendeel van de aanwezigen toonde zich niet erg gelukkig met de uitspraak van de heer Mandenmaker Bouwmarkt Van Galen De heer W. L Hoytema herinnerde de wethouder aan een uitspraak van een raadscommissie waarin men ver klaarde tegen een uitzondering al leen voor Van Galen te zijn. In het algemeen wilde de raadscommissie ondernemers de gelegenheid bieden om de produkten die zij op het indu striegebied vervaardigen ook te ver kopen aan particulieren. De Kamer van Koophandel blijkt niet direct tegen een dergelijke visie tezijn, zo bleek uit de woorden van de heer Voortman. die namens de KvK zitting heeft in de werkgroep midden- en kleinbedrijf. Wel zal het winkelbe- leid in de gemeente voorop dienen te staan. „Dat beleid mag niet onder graven worden door activiteiten van ondernemers op het industrieter rein", aldus de heer Voortman. Voor een enkele ondernemer in Leusden is het uiteindelijk standpunt van de gemeente met betrekking tot de verkoop aan particulieren erg be langrijk. De eigenaar van een bedrijf dat caravans in elkaar zet en nu in een te kleine ruimte aan de Hamersveld seweg zijn nering uitoefend. wil graag in aanmerking komen vooreen perceel op de Paardenmaat. Als hij zijn caravans wel in elkaar mag zet ten, maar niet kan verkopen is verhui zing naar het nieuwe werkgelegen heidsterrein voor hem niet zinvol. Wethouder Mandemaker beloofde de betrokken ondernemer, die zijn problemen vanaf de publieke tribune naar voren bracht, dat hij binnen enkele dagen van de gemeente zal horen of hij in aanmerking komt voor een plekje op het industrieterrein. De voorzitter sloot de hele discussie af door op te merken dat „de ge meente natuurlijk de morele plicht heeft om juist de Leusdense onder nemer te helpen." LAGEfl FALKE AANBOUWKEUKENS INTERIEURBETIMMERINGEN VELUWEWEG 28 30 KOOTWIJKERBROEK 03423-1207 VOOR: KWALITEIT IEDERE PRIJSKLASSE SERVICE

Leusder Krant | 1981 | | pagina 1