O* Prijzen KNSA-schutters uitgereikt Kluut in de kuut Roda (zat.) had veel moeite met Unicum Roda (zo.) hield APWC in bedwang Ruim tweehonderd vogels op expositie VOETKAL (MEA li A NS Hockeydames blijven bovenaan ranglijst Ruime winst handbal dames Phisiiiiuiisï Cricket LEUSDEN/ACHTERVELD Vrij dagavond vond In d'Oude Peerdestal te Achterveld de prijsuitreiking plaats van de Nederlandse kampioenschap pen groot-kaliber-geweer. Deze wedstrijden, onder auspiciën van de KNSA, werden georganiseerd door de samenwerkende schietverenigin gen Thorhelm (Doorn), KSVR (Rot terdam) en Leusden e.o. op de Leus- derhelde. Het zijn spannende ont moetingen geweest met goede resul taten en enkele verbeteringen van nationale records. De prijzen werden uitgereikt door de heer H. J. H. Huyts (Woudenberg) als voorzitter van de landelijke technische commissie GKG met assistentie van mevr. D. De met veel "zilver" beladen Westbroek-tafel. LEUSCEN/ACHTERVELD Roda heeft in de zaterdagse 1e klasse A toch wel wat laten liggen. De Leusde- naren zijn het grootste deel van de wedstrijd tegen Unicum in de aanval geweest, maar de tegenpartij hield met een betere techniek de balans keurig In evenwicht. Barneveld her stelde zich goed van de nederlaag van vorige week tegen Roda en hield Eemnes op een bril. Cobu Boys stap te thuis mis tegen Horst en verloor de ontmoeting. De Soester derby werd een kleine zege voor SEC en Sperwer maakte van Hulshorst het volgende slachtoffer. Veensche Boys schoot uit de voetbalslof met een afgeteken de winst op het erg tegenvallende TOV. De uitslagen waren: Barneveld - Eemnes 0-0 Cobu Boys - Horst 0-1 SEC - Hees 1-0 Roda - Unicum 1-1 Sperwer - Hulshorst 1-0 3-0 Veensche Boys - TOV Ranglijst: Veensche Boys 7 13 15- 6 Eemnes 8 13 21- 7 Roda 8 11 16-7 Barneveld 8 10 11-10 Unicum 7 9 13-10 Sperwer 8 8 11-12 TOV 8 7 9-11 Cobu Boys 8 6 15-16 FC Horst 8 6 5-10 SEC 8 5 14-18 Hees 8 4 13-16 Hulshorst 8 2 7-26 Bij Actief-Achterveld in de zondagse 1e klasse vond een niet alledaags voorval plaats. De scheidsrechter kreeg volgens onze Achterveldse be richtgever .kluut in de kuut" en dat betekent zoiets als kluit (een soort van kramp?) in een van zijn kuiten. Zelfs SVA-masseur Piet Smink kon de arbiter niet volledig arbeidsge schikt maken en even later hield die het voor gezien. Dat gebeurde rond de 27e minuut, zodat de Achtervel- ders nog wel eens naar Hilversum moeten Roda verraste vriend en vij and met zeer aanvallend spel tegen APWC spel APWC en ondanks een reserve-doelman (de derde keeper dit jaar) haalden de Leusdenaren een puntje weg bij een van de koplopers. Maluku Muda bood goed tegenstand in Amersfoort bij KVVA, maar moest toch met lege handen naar huis en Amsvorde lijkt met de thuiszege op Laren aan de beterende hand. Lely stad liet in de polder de winst aan de Zebra's en met degelijk Veluws voet bal hield Veensche Boys zich Naar- den van het lijf. De uitslagen waren KVVA - Maluku Muda 3-2 APWC - Roda 1-1 Amsvorde - Laren 3-1 Lelystad - Zebra's 1-3 Actif - Achterveld (x) 1-1 Veensche Boys - Naarden 3-2 (x) scheidsrechter viel uit. Ranglijst: KVVA 5 9 10- 4 Achterveld 6 8 14- 7 APWC 6 8 12- 9 Zebra's 5 7 9-7 Amsvorde 7 7 9-8 Laren 7 6 12-14 Actif 4 5 7-3 Veensche Boys 6 5 8-11 Lelystad 6 3 7-12 Roda 4 2 4-7 Naarden 4 2 8-12 Maluku Muda 4 2 6-12 LEUSDEN/CENTRUM Dames 1 van de MHC Leusden speelde In en legen Hoevelaken een Inhaalwed strijd op een nogal slecht veld. Dat hield het team niet van een nederlaag af, hoewel de moeilijke bespeelbaar heid wel van invloed Is geweest op het uiteindelijke resultaat. Binnen een kwartier na de start hadden de Leusdense dames reeds een 0-2 LEUSDEN/CENTRUM Zonder wisselspeelsters begon Impala zeer sterk aan de wedstrijd tegen het Utrechtse UD 3. Al zeer spoedig na men de Leusdense dames een 0-5 voorsprong, waarna de gastvrouwen twee doelpunten terugkwamen uit evenveel penalty's. De marge van vijf treffers werd voor de rust (2-7) weer hersteld. Ook in de tweede helft gingen de Impala's sterk verder. Vijf doeltref fende Leusdense uithalen werden viermaal beantwoord door de Utrechtse dames, waarvan tweemaal via een strafworp. Hard spel van Lia Bokkers werd gehonoreerd met een gele kaart. De nog volgende drie Leusdense en twee Utrechtse doel punten brachten de eindstand op 8-14 in het voordeel van de Leusden se ploeg. Doelpuntenmaaksters voor Impala waren Hetty v d. Boom (6x), Wil v.d. Burgwal (5x), Gien Greef- horst (2x) en Wilma Voogd De heren van Impala speelden met 17-17 gelijk tegen Bunschoten/Spa kenburg. voorsprong en die stand bleef tot aan de rust ongewijzigd. Een opkikke rend prevelementje van trainer Peter Klpp had in zoverre succes, dat de eindstand tot 0-5 kon worden opge voerd^ zodat Leusden de eerste plaats op de ranglijst bleef bezetten. Uitslagen senioren: Dames 2 - USHC 3 2-3 Dames A - Muiderberg 2 0-2 Heren 2 - "Veteranen" A 2-0 Heren 7 - Muiderberg 2 2-2 Hoevelaken 1 - Dames 1 0-5 Baarn 2 - Dames 3 7-0 Vetermnen A - SCHC A 1-0 Veterinnen B - Hoevelaken B 3-2 Tempo '41 - Heren 1 ?-? Laren 8 - Heren 3 0-1 (treffer van good old Fred Barkhuis) Schaerweyde 15 - Heren 4 2-1 (eerste nederlaag Heren 4) Haaskamp B - Veteranen B 1-2 Uitslagen jeugd: Jongens A2 - Schaerweyde A3 2-4 Jongens B1 - Laren B1 1-1 Jongens B3 - Kameleon B1 6-3 Jongens C1 - SCHC C1 0-1 Jongens C3 - Hilversum C3 2-0 Jongens C5 - Hilversum C3 2-0 Jongens D2 - SCHC D1 2-3 Jongens D3 - Amersfoort D1 0-4 Jongens M2 - Phoenix M1 3-1 Jongens E1 - Bunschoten E1 0-12 Meisjes A1 - Haaskamp A1 0-2 Meisjes C2 - Laren C2 1-3 Meisjes C3 - SCHC C3 3-2 Meisjes C5 - Hilversum C4 1-0 Meisjes D2 - Laren D2 2-2 Meisjes D4 - SCHC D2 1-0 Meisjes D6 - Maarn D2 0-1 Amersfoort A2 - Jongens A1 3-4 Woerden B1 - Jongens B2 4-2 Be Fair B3 - Jongens B4 2-3 Laren C3 - Jongens C2 3-5 Voorpaan C2 - Jongens C4 4-0 Huizen D1 - Jongens D1 1-1 Dorsteti D1 - Jongens D4 1-1 Woerden D2 - Jongens D5 1-1 Hilversum M1 - Jongens M1 3-5 Soest E3 - Jongens E2 1-7 Baarn A2 - Meisjes A2 1-1 Hilversum B2 - Meisjes B1 2-1 Nieuwegein B1 - Meisjes B2 3-2 Laren C1 - Meisjes C1 9-0 Be Fair C2 - Meisjes C4 2-1 Hilversum D2 - Meisjes D1 0-4 Amersfoort D2 - Meisjes D3 1-0 Bunschoten D1 - Meisjes D5 0-8 Kameleon M1 - Meisjes M2 0-7 Hilversum M1 - Meisjes M1 2-5 Zoetmulder (Leusden) en de heer J. Achilles (Thorhelm). De individuele resultaten waren 0.m 100 m. 3 x 100 schoten. Dames (liggend): 1 H Petrovic (Zaanstad) 275 pnt. 2. I. Wijers (Leusden) 273 pnt. 3. H. Sjollema (Leusden) 271 pnt A-Heren (liggend): 1. J. Achilles (Thorheim) 297 pnt. (dit was een nieuw Nederlands re cord) 2 R. Morelisse (Thorheim) 296 pnt. 3. H. J. H Huyts (Thorheim) 294 pnt B-Heren (liggend): 1 J. Gennisse (Leusden) 288 pnt 2 R. Kleinstra (Target '79) 288 pnt 3 D Zoetmulder (Leusden7 287 pnt A-Heren (staand): 1. C Westbroek sr. (KSVR) 260 pnt 2. J. Achilles (Thorheim) 258 pnt. 3. E. Groothedde (Thorheim) 253 pnt. B-Heren (staand): 1. J. de Jong (Leusden) 228 pnt 2. D Zoetmulder (Leusden) 222 pnt 3. W. Willems (de Roos) 221 pnt A-Heren (knielend): 1 J Welleman (Wieringen) 280 pnt David Zoetmulder jr. met de door zijn vader gewonnen prijzen. 2 M Buchner (Almelo) 280 pnt 3 C Westbroek jr. (KSVR) 274 pnt H-Heren (3-houdlngen): 1. D Zoetmulder (Leusden) 278 pnt 2 G. Groothedde (Thorheim) 273 pnt. 3. C Westbroek sr. (KSVR) 271 pnt. A-Heren (3-houdingen): 1.J. Jansen (KSVR) 270 pnt 2. M. Korting (Almelo) 267 pnt 3. P. Salm (Thorheim) 262 pnt. 100 m. vrij geweer (3-houdlrigen): 1 C Westbroek sr. (KSVR) 549 pnt 2 M Buchner (Almelo) 546 pnt. 3 D. Zoetmulder (Leusden) 545 pnt. 300 m. standaardgeweer (3-houdln gen): 1 C Westbroek sr. (KSVR) 539 pnt. 2. H. Wijers (Leusden) 533 pnt. 3. M. Buchner (Almelo) 528 pnt. De cricketsport is niet zonder risi co. Weliswaar op een heel ander gebied dan u wellicht zou denken. Een 46-jarige inwoner van Wolver hampton, fanatiek supporter van die sport, is daardoor tot ernstige huwe lijksmoeilijkheden gekomen. Zijn echtgenote betoogde voor de recht bank, dat de cricketpassie van haar man in belangrijke mate haar huwe lijk ondermijnde. ,,Hij had het over die sport bij het ontbijt, aan de lunch, tijdens het diner en op nog meer van die dagelijkse momenten. Het was een aan waanzin grenzende obses sie", aldus de zich sterk verwaarloosd voelende echtgenote. Het toppunt was wel, dat haar man alle cricketuit slagen van de laatste jaren uit zijn hoofd wist, maar de /ongste trouw dag straal was vergeten Op grond daarvan vroeg zij echtscheiding aan en de rechter wees dat verzoek toe. Maar goed, dat in Leusden (nog) geen cricketclub bestaat! LEUSDEN-CENTRUM Slechts ten kosten van zeer veel energie en nogal wat vergeefse moeite heeft Ro da (in nieuwe voetbalkleding gesto ken door ex-trainer Richard Beumer) in de zaterdagse 1e klasse tegen Unicum uit Lelystad de score op 1-1 kunnen houden. Dat duldt op een spannende wedstrijd. In feite was het ook zo met o.m. van elke partij een afgekeurd doelpunt en een knal op het ijzerwerk, maar gezegd mag ook worden, dat de roodzwarten, die mi nimaal een halfuur per wedstrijdhelft In de aanval zijn geweest, onvoldoen de gebruik hebben gemaakt van de vele mogelijkheden. Roda's „witte tornado" (Ben Schuurman) was enigszins uitge woed en Ruud Stoelhorst werd zeer zwaar bewaakt. Een schot van hem op de paal in het begin van de strijd had een beter lot moeten hebben. De Leusdense spitsen hebben geen ge bruik kunnen maken van de legio prachtig op maat afgegeven voorzet jes en omhalen van Eef van Dongen, de beste man van het veld. Na een sterk eerste kwartier van de Lelyste- delingen nam Roda resoluut de aan val over. Sein tot dit keerpunt was de uitstekende redding van keeper Bar ry Buunk bij een zeer gevaarijke Uni cum-uitval. Wat met een fikse doel trap kan worden bereikt, was te zien in de 28e minuut toen de harde knal bij Eef van Dongen terecht kwam Helaas iets uit de richting gemikt, want zijn harde schot vloog op de rechter staander te pletter. Toch bracht Van Dongen de openingstref fer tot stand toen de keeper van de bezoekers Ruud Stoelhorst onregle mentair het scoren belette. Uiterst beheerst benutte hij de toegekende strafschop en even later brak met 1-0 de rust aan. In de tweede helft van de wedstrijd bleef Roda met nadrukkelijk aanvals- spel proberen de voorsprong te ver groten. De Unicumverdediging hield echter stand Wegens buitenspel werd in de 48e minuut een treffer van Ben Schuurman afgekeurd door scheidsrechter G. Lunenburg, die de ontmoeting strak in de hand hield. Later had Schuurmand nog twee maal pech: een hard schot en een kopbal vlogen rakelings naast en over. In de 74e minuut verkeek de Roda-achterhoede zich op een Uni- cum-uitval met de gelijkmaker als gevolg De thuisclub leek het toen niet meer te zien zitten en liet zich helemaal insluiten. De aanvalsdrift verdween en in de 78e minuut knalde een bezoeker de bal hard op de Leusdense deklat Een zeer ongeluk kige uitgooi (voor de voeten van een Lelystadse spits) bracht opnieuw flink wat verwarring, maar een ach terstand van Roda bleef uit. Het vlotte verder helemaal niet meer bij de roodzwarten en Henk van Pluuren kwam onnodig in het arbitrale noti tieboekje. Uit een onoverzichtelijke situatie voor het Leusdense doel leek in de laatste minuut 1-2 gescoord te worden, maar de man in het zwart had buitenspel geconstateerd, zodat het feest voor Unicum niet doorging De uiteindelijk 1-1 stand is trouwens zeer terecht en beide partijen hadden er ook vrede mee. Uitslagen zaterdag-senioren: Roda 1 - UNicum 1 1-1 Roda 2 - VVZ 4 7-0 Sparta (N) - Roda 3 0-2 Roda 4 - Bloemenkwartier 3 2-2 Sparta (N) - Roda 5 2-4 Roda 6 - EFC 5 ?-? Roda 7 - SDVB 7 3-1 Roda 8 - SDVB 9 1-9 AMERSFOORT De drie Leus dense standaardteams speelden het afgelopen weekeinde met 1-1 gelijk. Voor Roda-zaterdag en Achterveld (dat echter nog niet is uitgespeeld) minder dan was verwacht maar van Roda-zondag een meevaller. Zeker in de te Amersfoort gespeelde ontmoe ting tegen ex-hoofdklasser APWC en het scheelde maar weinig of de ploeg van trainer Evert van Ginkel was win nend van het paarswitte veld geko men. Niet erg hoopvol voor de Leusde naren (door Pim Berghuizen in nieu we shirtjes gestoken) was het begin van het treffen, want keeper Ruud Hoksbergen raakte binnen een kwar tier zodanig geblesseerd, dat Michel Vrijhoef hem moest vervangen. Toen echter bleek, dat Michel zijn plaats in het doel meer dan waard was, kwam de aanvalslust bij Roda weer hele maal terug. In de eerste helft waren de roodzwarten beslist de meest aan vallende ploeg. Alleen domme pech stond een Leusdense voorsprong in de weg en vooral Peter Kijf had daar veel last van. Met een dubbelblanke stand werd de theepauze bereikt. Ook na de hervatting was Roda be paald niet de mindere van APWC, dat tot het kopgroepje van drie clubs behoorde. Toch was het openings doelpunt voor de Amersfoorters in de 65e minuut werd een schot op het Leusdense doel zodanig van richting veranderd, dat Michel Vrijhoef er net niet meer bij kon. Roda gaf de moed echter niet op. maar de keistedelin- gen konden vooralsnog de gelijkma ker voorkomen. Zo'n 20 minuten voor tijd zette Van Ginkel zijn tweede joker in Hij verkoos aanvaller Hans Bran- sen voor verdediger Wim Klumper Een goede invaller mag geen tegen valler zijn en dat beweest Bransen een kwartier voor het einde Bij een enorme drukte voor het Amersfoort- se doel kreeg hij de bal te pakken en met een listig tikje bracht hij zijn ploeg welverdiend op 1-1Daar is het verder bij gebleven, want Hans Vrij hoef kwam net iets tekort om in de allerlaatste minuut nog een treffer te scoren. Qua inzet en kansen had Roda best mogen winnen, maar dat zat er net nog niet in Uitslagen zondag-senioren: APWC 1 - Roda 1 2-0 HDS 2 - Roda 2 2-0 Roda 3 - APWC 3 5-3 KVVA 5 - Amf. Boys 5 1-1 Quick 11 - Roda 6 0-2 Roda 7 - Amsvorde 6 2-3 Roda A1 „Teleurstellend en eigenlijk onno dig", was de Roda-reactie na afloop van KVVA-Roda. Een wedstrijd met negen treffers en daardoor een leuk kijkspel, maar met 5-4 een nederlaag voor de Leusdense jeugdploeg. Te gen de krachtsverhoudingen in kwa men de Amersfoorters in de 8e en 22e minuut op 2-0, maar kort voor de rust bracht John Jansen Roda met een goed gericht schot weer terug in de race. Vanaf de aftrap na de hervatting scoorde John Jansen degelijkmaker, maar KVVA kwam terug en ook na een goal van Fake Schonewille her stelde de thuisclub de marge van een doelpunt. Weer moest Roda knokken voor een puntenverdeling en met een nieuw succes van Schonewille werd het 4-4. Net niet genoeg, want vijf minuten voor tijd werd KVVA defini tief winnaar via een strafschop. A.s. zaterdag (aanvang 14 30 uur) komt Hoogland op bezoek bij Roda A1. LEUSDEN/CENTRUM Vrijdag avond opende Gradus van den Hen gel In de Til de 14e jaarlijkse tentoon stelling van de Leusdense vereniging van vogelkwekers en -houders. Een twintigtal leden van de Vogelvrien den had ruim tweehonderd van hun mooiste gevederde vrienden bijeen gebracht: een zeer gevarieerde col lectie kanaries, zebravinken, kwar tels, slerduifjes en -meeuwtjes, par kieten en allerhande tropische vo gels. De keurmeesters H de Wit, A. Stam, E. Zehenpfenning en C Eind hoven hebben uren nodig gehad voor het toekennen van de prijzen Na een inleidend woord van Vogelvrienden- voorzitter Chris van Dorst ging de expositie voor het publiek open. Zo wel vrijdag als zaterdag en zondag hebben veel vogelliefhebbers de goed georganiseerde tentoonstelling bezocht. De kampioenen in de A- klasse waren E. Blotenburg (kanarie enkelingen), B. Voskuilen (derby-ka naries) en M. v.d Heide (zowel bas taard- als derby-kampioen). Andere prijswinnaars waren Chr. van Dorst (1A kanarie bruin), J. Praamsma (2A kanarie zilveragaat), M. vd Heide (2A kanarie goudisabel). R v d Hen gel (1 A. 2B en 2C kanarie roodbruin- rood), E. Blotenberg (2A kanarie dom. wit), B. Zonneveld (2A kanarie strogeel). B. Voskuilen (2C kanarie oranjerood), W. Bakker (2 x 2e rood- kopgoudamadine, J. Jager (1C bruinborstrietvink), A. van Berkel (2C witkop x Japanse meeuw) en A Ru- arus (2C blauwkopfazantje en 3C schamalijster).

Leusder Krant | 1981 | | pagina 7