Boeiende dia-avond in St. Joseph Jubileum bieb Achterveld werd bescheiden gevierd Ons Genoegen hield ledenvergadering leusden hrmt Actif Achterveld gestaakt Prinsenbal 59 79 209 159 119 149 139 530 115 990 69 69 198 189 62 119 159 198 149 109 163\ 1191 3151 Speciale aktie goed voor 1000 gulden Emmaüsgangers 449 449 498 349 ,r\v> ,erk£«* 68 98 ibte* 229' h.o. groen of Oven vers van de warme bakker letters^ r vla Ie Achtervelds nieuws 8 DINSDAG 10 NOVEMBER 1981 ACHTERVELD Vrijdag 6 novem ber werd op bescheiden wijze het 75-jarlg bestaan van de Achterveldse bibliotheek herdacht. In de namid dag werd een receptie gehouden voor genodigden. Dit werd een gezel lige receptie waarbij de burgemees ter van de gemeente Leusden, de pastores Van Hattum en Goes en vertegenwoordigers van de P.B.C. Utrecht van hun belangstelling blijk gaven. In de avonduren werd een receptie gehouden voor de volwas sen lezers. Tijdens de middagreceptie waren er ook nog vertegenwoordigers van de bibliotheken uit Leusden Zuid en Leusden Centrum aanwezig, terwijl bij de avondreceptie wethouder Van Woudenberg acte de precense gaf. In verband met dit jubileum was er voor de kinderen een wedstrijd uitge schreven voor het maken van opstel len, verhalen e.d. Hiervan werd goed gebruik gemaakt Het ingezonden werk was tijdens de recepties opge hangen en werd met veel belangstel ling gelezen. Hieraan is een prijsje verbonden, dat op een later tijdstip zal worden uitgereikt. Ook was er door alle basisscholen iets vervaar digd dat betrekking had op de bibli otheek. Door ,,Onze Wereld" was een rebus vervaardigd. De oplossing was ,,75 jaar boeken halen in de bieb van Achterveld". Door de leerlingen van de Regenboogschool was een boom vervaardigd, waarin allerlei figuren waren opgehangen. Alle figuren had den betrekking op titels van boeken De leerlingen van ,,Het Startblok" hadden een boek vervaardigd Als dit werd geopend, trof men daarin aller lei geboetseerde en geschilderde fi guren aan. Deze hadden allen betrek king op kinderboeken De kleuters van „Hummeltjes Honk" hadden een leuk boek gemaakt met als titel „ver halen over de gezondheid" Dit had vooral betrekking op gezond eten. Alles was geïllustreerd met mooie plaatjes over gezond voedsel. De St - Jozefschool had een wandbord ver vaardigd waarop het jaartal 75 was aangebracht en waaromheen een aantal geschreven verhalen, tekenin gen en gedichten stond. Door het bestuur was besloten om giften die in verband met het jubileum zouden worden ontvangen, bestemd worden voor het werk van pater Jan van Dijk in Afrika. De actie heeft ruim f. 1000.— opgebracht Jammer was, dat de heer Kees van Laar, die reeds meer dan 40 jaar aan de bibliotheek verbonden is en veel werk heeft verzet, juist die dag een operatie moest ondergaan. ACHTERVELD Donderdag avond werd er door de bewonders- commissie van huize St. Joseph voor de bewoners van het huis en de bewoners van Sine Cura weer een ontspanningsavond georganiseerd. Er werd ditmaal een dia-avond ge houden, die werd verzorgd door de heer Johan van Dijk. Hij vertoonde dia's van zijn bezoeken aan zijn kin deren die in Nieuw Zeeland wonen. Na eerst een kopje koffie te hebben ACHTERVELD Donderdag avond hield de schietvereniging Ons Genoegen haar jaarlijkse ledenver gadering. De voorzitter opende de bijeenkomst en verwelkomde in het bijzonder de nieuwe leden. Hij hoop te dat zij zich spoedig bij de vereni ging thuis zullen voelen. De notulen werden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Uit het financieel verslag van de penning meester bleek dat er geen nadelig saldo was. ondanks de stijging van de gedronken begon Van Dijk met zijn dia's ledereen kreeg een duidelijke indruk hoe het er in Nieuw Zeeland uitziet en hoe de geëmigreerde Ne derlanders daar leven Vijf kinderen van Van Dijk wonen in dat land en binnenkort zullen er nog twee vol gen. De vertoning van de dia's werd door de heer Van Dijk van commen taar voorzien. Vooral voor de Achtervelders was het zeer interessant om dat zij veel bekende Achtervelders zagen die kosten. De kascontrolecommissie had de boeken gecontroleerd en in orde bevonden. Betreffende de deelname aan de activiteiten in verband met het feest „600 jaar Achterveld" werd er even gediscussieerd. Gezien de proble men die er aan verbonden zijn, gaat het vogelschieten niet door Men wil nu proberen met een grote schiettent te komen en daarin diverse evene menten organiseren Een en ander zal nog nader worden uitgewerkt. ook naar dat land waren geëmigreerd en bij wie Van Dijk op bezoek was geweest. Een van de bewoners van Sine Cura, de heer Berg, genoot extra omdat hij ook bij zijn zoon in Nieuw Zeeland op bezoek was geweest. Dit gaf soms een leuke samenspraak tussen de beide heren zoals „weetje dit nog" en herken je dat nog". Na afloop dankte de voorzitter van de bewonerscommissie de heer Van Wegen, de heer Van Dijk. „Van de Het geweerschieten geeft momen teel ook enige problemen. Zoals de zaken er nu voorstaan, is een oplos sing hiervoor echter wel in zicht. De bestuursverkiezing leverde geen wij ziging in het bestuur op Aftredend waren Jo van Hamersveld en W. Wit tebrood. Deze hadden zich herkies baar gesteld, en werden herkozen daar er geen tegenkandidaten waren ingebracht In verband met de stijgende kosten moet de prijs voor patronen en kaart worden verhoogd. Het bestuurstelde voor de prijs te verhogen tot f0,70. Dit werd algemeen goedgekeurd en aangenomen In verband met het 30-jarig bestaan in 1982 werd door het bestuur voor gesteld om de voorjaarsfeestavond niet te houden, maar deze te verleg gen naar het tijdstip van het jubi leumfeest De aanwezige leden had reizen die u naar uw kinderen hebt gemaakt hebt u ons op een voortref felijke wijze laten genieten. We zijn heel dankbaar dat we dit hebben kunnen zien en weten nu ook eens hoe het daar Is. We vinden het een unicum dat u als inwoner van ons dorp dit voor elkaar hebt gebracht. Hij overhandigde de heer Van Dijk namens de directie een enveloppe met inhoud die in dank werd aan vaard. den er echter geen bezwaartegen om beide feestavonden te houden. We betalen zelf dus waarom niet" Het bestuur ging met het voorstel ac- coord Van de rondvraag werd door geen van de leden gebruik gemaakt. De voorzitter deelde hierna nog mede dat de winterwedstrijd zal wor den gehouden in de eerste week van februari en dat deze door Achterveld in Achterveld zal worden georgani seerd. Ook werd besloten weer deel te nemen aan de Carnavalsoptocht. De bokaal schieting zal binnenkort weer beginnen. Er is nu een zodanige puntentelling uitgedokterd dat alle leden even veel kans hebben. Hierna sloot de voorzitter de vergadering na eerst de heren Van Nimwegen, Van Ruitenbeek en Voskuilen extra be dankt te hebben voor hun geweldige inzet. HILVERSUM/ACHTERVELD Een vrijwel compleet Achterveld trok naar Hilversum voor de competitie-, wedstrijd tegen Actlf. Door omstan digheden was middenvelder Albert Tolboom niet beschikbaar. Zijn plaats werd Ingenomen door Herman Kerkhof. Na het beginsignaal van scheidsrechter Schutte gaf Achter veld Actif de kans om In de aanval te gaan. Na ongeveer vijf minuten was het raak voor Actif Bij niet tijdig ingrij pen van de Achterveld-verdediging kon de Actif-spits de licht gebles seerde laatste man, Bertus van Hou-, ten, passeren en daarna doelman Tolboom het nakijken geven. 1-0. Voor Achterveld was dit de aanlei ding om in de aanval te gaan. Na enkele aanvallen wist Achterveld de Actif-defensie te laten capituleren. Een pass van Herman van Ruiten beek belandde bij aanvoerder Gijs Hak, die ondanks dat hij zwaar gehin- ACHTERVELD - Zaterdag 14 no vember zullen de Emmaüsgangers weer een bezoek aan Achterveld brengen. Men kan die dag alle gedra gen kleding en schoeisel, dat niet derd werd de stand op 1-1 kon bren- gen. Hierna kwam Actif goed weg door dat de scheidsrechter een handsbal in het beruchte gebied niet zag. Na 20 minuten kreeg scheidsrechter Schut te last van zijn kuit. De Achterveldse verzorger Piet Smink masserde de man en de wedstrijd ging verder Enkele minuten later moest ..de man in het zwart" definitief opgeven. Na enig overleg, waarbij ook de aan wezige Achterveldse bondscheids- rechfer C. v Marwijk betrokken werd, werd besloten om de wedstrijd te staken. Het laatste woord over het verdere verloop van deze wedstrijd ligt nu In handen van de KNVB, afd. Utrecht. Overige uitslagen: Quick 4 - Achterveld 2 0-5 Achterveld 3 - VVZA 3 1-2 APWC 4 - Achterveld 4 3-2 Quick 9 - Achterveld 5 1-3 Achterveld 6 - SEC 6 2-2 Dames Achterveld - Dames Maars- sen 3-5 Programma zondag 15 november: Achterveld 1 - Naarden 1 14.30 uur Scheidsrechter Heiwig Soesterberg 2 - Achterveld 2 11.30 De Kieviten 2 - Achterveld 312 00 uur Achterveld 4 - Amsvorde 5 11.30 uur Hoogland 10-Achterveld 5 14.30uur Achterveld 6-Hoogland 11 12.00uur meer gebruikt wordt, aan deze men sen mee geven. Zij zorgen er dan weer voor dat de gebrachte goederen terecht komen bij mensen in grote nood De auto om de goederen op te halen staat weer op de parkeerplaats tegenover hotel De Roskam van 10.00 - 12.00 uur en van 13.30 - 14 30 uur ACHTERVELD Zaterdagavond zal het carnavalsgebeuren In Puu- penkoppenland weer In alle hevig heid losbarsten. Met het Prinsenbal zal het carnavalseizoen 1981-1982 een aanvang nemen. Het 100 gram gebouw zal die avond vanaf 20.30 uur zeker op zijn grondvesten daveren. De muzikale medewerking wordt ver leend door het Midland Trio afgewis seld met de Hofkapel en de dansma riekes zullen hun beste beentje voor zetten. Prins Frans Puup de Zevende no digt hierbij alle Puupen en Puupin- nen en de inwoners van de omliggen de gemeenten uit om dit geweldige feest te komen meevieren. Niet alleen de jongeren worden verwacht doch zeker ook de ouderen Deze avond zal tevens afscheid worden genomen van Prins Frans Puup de Zevende. Om elf minuten over elven wordt de nieuwe Prins aan de aanwezigen voorgesteld. Wie dit zal worden is voor iedereen nog een grote vraag. Het verdere carnavalsprogramma is als volgt. Boerenkielenbal 23 janu ari, groot carnaval 19 februari, op tocht 21 februari, kindercarnaval 21 februari, tienercarnaval 22 februari, bejaardencarnaval 23 februari en halfvastenbal op 20 maart. Bij de firma Van Bekkum ligt nog steeds een aantal foto's die besteld zijn, maar nimmer zijn afgehaald. Het zijn foto's die tijdens het vorige car naval zijn gemaakt. Degenen die de betreffende foto's hebben besteld worden verzocht deze te willen afha len. 94AV1 t. H D'CHT EN 0pili. ■N OPEN wasbuiltjes ,oter ^et jdelspiJS Koffiekaatje QQQ l Zegel sherry pale, medium of cream Liebfrauen- milch koel serveren Bordeaux Chèteau Joffre a.c. Robijn I groot pak fijnwasmiddel E5 I Tricel 2 kilo koffer I milieuvriendelijk I Tricel I bontwas 2 kilo koffer f» I I milieuvriendelijk ff I 3MEF5K B°°tSO 1""" art 0 25O 9 -je apai l^nSS- "omü Haust toast klein Zoutjes div. soorten St Nicolaas schuim Speculaas brokken 4 KtZ "3 stuks 400 gram ^7^7 Gevuld speculaas 250 gram dicht model Banjo Of%Q 200 gram Raider 250 gram Robijn OACh 11 Itr. wasverzachter Femina O de zachte inlegkruisjes ir%r Palmolive shampoo Erdal Zelfglans voor 120 paar schoenen zwart of bruin Sluis schelpenzand 1400 gram Pluto vleesbrokken 810 gram Bonner Californische snackrozijnen Veronica OOQ 3/4 kousen Zendium tandpasta 2 tubes nu met gratis oertijd poster Eyssen puntjes kaas 8 stuks Belegen kaas 3 sterren per kilo Bak en Braad Homburg soepballen 120 gram Zwan hamburgers 2 x 90 gram Unox paté 3 kuipjes 1 kuipje gratis Knorr groentesoep SpinkJettes 300 gram melk of puur Scholten bakmtxen 5 soorten havermout J ^Bl^J Calvé Pizza's AAp Bolognese of Napolitana Remia OOQ frietsaus 1000 ml. Heinz tomatenketchup 500 gram Knorr satésaus =^=rwi=^ =>Icro I Populair wit of grof 800 gram Puntbroodjes 6 heerlijke van 1.35 voor Speculaastaart L gevulde Hoogvliet

Leusder Krant | 1981 | | pagina 8