Koffieconcert Waterpolo Haaien SVA dames verloren Onverwacht korfbalverlies Ook in ABZ bezuinigingen aan de orde Qnoentenentyiuit 1190 1290 -gf 790 1500 900 1495 Spaanse navel Golden Granny Smiths 1 eu sa e r kram Bijeenkomst Rooie Vrouwen Improviseren in De Til ABTB kring vergadering „Midi" gezellig- heidsrit Duopen Tabak&hop 990 T) stunt: hnrtzels nieuwe oogst sinaasappelen 15 stuks 2 kg. franse 1 kg. Achtervelds nieuws DINSDAG 10 NOVEMBER 1981 ACHTERVELD Zondagmorgen werd door de beheerscommissie van De Moespot weer een koffieconcert georganiseerd. Dit was de derde maal dat een dergelijk concert In De Moespot plaatsvond. De muziek werd deze morgen verzorgd door het Nieuwe Amersfoortse Amusements Orkest. Dit orkest bestaat uit Marijke v.d Val - zang. John Hymering - zang en gitaar. Rob Nieuwenhuis - basgitaar. Bas van Engelen - fander piano. Han de Groot - trompet. Pim van Esch - drums en Polsk Vagenor - geluid. Door onvoorziene omstandigheden begon het concert later dan was ge pland. De bezoekers van dit koffie concert hebben ondanks dat toch nog volop kunnen genieten van het geen door dit orkest werd gebracht Het was echte amusementsmuziek. Het repertoir bestond uit veel Neder landstalige liedjes van vroeger, die door de zangeres op voortreffelijke wijze werden vertolkt. Ook werd er Pop- en Rockmuziek gespeeld GEVONDEN VERLOREN Renault autosleutel; zwarte etui met 3 sleutels; bruine damesfiets; bruine le ren herenhandschoen. Adidas trainingsjack; rode das; gou den trouwring; zilveren ketting; zwarte portemonnee met inhoud. AAN KOMEN LOPEN Ierse setter WEGGELOPEN DIEFSTAL Zwarte kater, terrier. In het winkelcentrum Hamershof is in de zaak van de heer J. een winkeldief stal gepleegd Donderdagmorgen werd er door een onbekende een videorecor der meegenomen. Twee antieke klokken en een hoe veelheid snuisterijen hebben onbeken den buit gemaakt bij een inbraak in een woning aan de Hessenweg in Stouten- burg. Men vermoedt dat de inbrekers de woning zijn binnengekomen door ge bruik te maken van een valse sleutel. Er werden geen sporen van inbraak aan getroffen. LEUSDEN De kerngroep van de Roole Vrouwen Leusden, die voor het politieke jaar '81-'82 bestaat uit Ans van Kemenade, Ted Jansen en Ineke Jansen, nodigt alle Roole Vrouwen en belangstellende Leusdense vrou wen uit voor haar bijeenkomst op woensdag 11 november in De Til aan de Hamersveldseweg. De bijeen komst zal, zoals gebruikelijk, om 20.15 uur beginnen. De stukken van de kommissie 17 over het samenwerken als Rooie Vrouwen zullen deze keer wat uitgebreider aan de orde komen Ook de komende PvdA jaarvergadering en algemene partijafvaardigingen vormen agendapunten voor deze no vemberbijeenkomst. Naast de maandelijkse bijeenkom sten voor de gehele groep ontmoeten de Leusdense Rooie Vrouwen elkaar in een aantal werkgroepen: gemeen tepolitiek, herverdeling van arbeid, onderwijs, ontwapening, introduktie (Deze laatste is gericht op nieuwko mers binnen de groep). Voor nadere informatie kan gebeld worden met Ans van Kemenade. tele foon 943552 LEUSOEN Vrijdagavond 13 no-1 vember, wordt er In het jongerencen trum De Til plaatsgemaakt voor de tieners van 9 tot en met 14 jaar. De jongelui kunnen van zeven uur tot half negen 's avonds terecht voor hun eigen maandelijkse tieneravond. Vrij dag zal het centrale thema „improvi seren" zijn. Voor de vaste bezoekers en bezoeksters van De Til geen onbe kend gegeven. leder die dat wil kan op een geïm proviseerd toneel een staaltje van haar of zijn kunnen weggeven. Het optreden kan liggen op het gebied van toneel, zang of dans In het verle den is gebleken dat vooral het ..Play backen" erg populair is bij de jonge acteur Voor de aardigste prestaties liggen er weer een aantal prijsjes klaar. De toegansprijs voor de tiener avond bedraagt slechts één gulden. Zoals gebruikelijk zijn de barprijzen tijdens de tieneravond aangepast aan het inkomensniveau van de tieners, dus extra laag. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN Ook de raadscom missie Algemene Bestuurszaken (ABZ) zal zich deze week met de bezuinigingsmaatregelen voor de begroting 1982 bezighouden. Dat ge beurt vanavond in de maandelijkse vergadering van de commissie. De commissieleden komen om 20.00 uur bijeen In de raadszaal van het ge meentehuis, Hamersveldseweg 2. De volledige agenda luidt: 1. Opening/inventarisatie van vra gen 2. Vaststellen verslag van 5 oktober 1981 3 Vaststellen ..Verordening tot de 2e wijziging van de verordening geldelijke voorzieningen raads- en commissieleden" 4 Bestemming boerderij ,,'t Claeve- renblad" 5. Analyse ombuigingsmogelijkhe den bestaand beleid 1981 6. Mededelingen 7. Rondvraag 8. Sluiting. LEUSDEN/CENTRUM Onder leiding van de nieuwe trainer/coach J. Spaargaren (Jan, voor wie hem beter kent) heeft het eerste heren- waterpoloteam van de Haaien de uit wedstrijd tegen AZU In Beverwijk gewonnen. Het werd, evenals de vori ge week tegen VZV.voor de Leusden se ploeg weer een treffen met (te) veel gemiste kansen. Met op dat mo ment een 2-4 voorsprong kwamen de Haaien in de vierde periode daardoor onnodig in moeilijkheden. Het zeven tal werd uiteindelijk gered door de klok! In de eerste periode nam AZU een 1-0 voorsprong, die Wim Burger fraai ACHTERVELD De Kring Utrecht van de A.B.T.B. zal op donderdag 12 november de algemene ledenverga dering houden. Deze vergaderig zal plaats vinden In de zaal van hotel De Roskam te Houten. Aanvang 19.45 uur. De agenda bevat 8 punten. Deze avond vindt de verkiezing plaats van een lid van het hoofdbestuur. Aftredend is de heer A L Th Kop pers die zich niet meer herkiesbaar stelt Door het bestuur wordt voorge dragen H. Th. J. Vulte Ook zal er een verkiezing plaatsvinden voor leden van het kringbestuur Aftredend zijn de heren L C Hoogeboom voor de Streekgroep Z.W. en Th v d Hengel voor de Streekgroep N O Beide heren zijn herkiesbaar Professor Kriellaars. voorzitter commissie Bui tenland van het Landbouwschap en oud voorzitter van de N.C.B. zal deze avond een lezing houden over ,.De E E G -Landbouwpolitiek" Na deze inleiding is er gelegenheid zijn tot het stellen van vragen en met de inleider van gedachten te wisselen Een be langrijke vergadering waarop veel le den worden verwacht. intikkend wegwerkte In het tweede wedstrijdgedeelte hadden de Haaien diverse kansen om een grote voor sprong te nemen. Zij kwamen echter maar eenmaal tot scoren via Harry Abbing in een man-meer-situatie. iwee gelijksoortige omstandighe den werden evenwel niet benut. Door te fel ingrijpen in het derde kwart van de ontmoeting werd Harry Abbing voor 45 seconden uit het water ver wezen. AZU profiteerde van die nu merieke meerderheid en kwam op 2-2. In de laatste periode kon Wim Bur ger met een krachtige omhaal sco ren. waarna Carel Venema het vierde Haaiendoelpunt op zijn naam bracht. AZU zette toen alles op alles en kon twee minuten voor tijd op 3-4 komen, zodat de voorsprong van de Haaien weer op losse schroeven kwam te staan. Vooral toen In de laatste minuut Bart Wanrooy voor 45 strafseconden naar de kant moest. Op een beslis send moment kwam de Leusdense ploeg in het bezit van de bal en die gaven de Haaien in de laatste secon den niet meer uit handen. ACHTERVELD Het Achterveld- se damesteam speelde zondag een thulwedstrijd tegen de dames uit Maarssen. Al direct na de aftrap die door Achterveld werd genomen werd er goed aangevallen. Maarssen dat slechts twee verliespunten heeft speelde al direct een harde wedstrijd. Vooral op het middenveld kregen Karina Prinsen, Marieke Daatselaar en Rlna Herder veel harde tikken te incasseren. Maarssen met de snelle spits bouwde een paar hele mooie aanvallen op, doch de Achterveldse keepster Jacqueline de Vette was steeds goed paraat om de bal te stoppen. Na 10 minuten spelen kreeg Linda van Hamersveld de bal van Rina Her der Linda werd echter afgestopt dooreen tegenstandster. Deze speel de de bal echter te ver voor zich uit en kwam voor de voeten van Karina Prinsen Vanaf ongeveer 20 meter knalde zij de bal keihard in de rich ting van het Maarssense doel Dit had succes de bal verdween via de bo venhoek in het doel Maarssen die wel een iets betere ploeg was. kwam goed terug en wist binnen 10 minuten de stand gelijk te maken. Doorslecht wegwerken van Achtervelds achter hoede wist Maarssen het tweede doelpunt te scoren. Inmiddels moest Anja van Midde laar, die zwaar getackeld was. het veld verlaten. Zij werd vervangen door Lida van de Bedum. Maarssen begon steeds directer te spelen en werden daardoor ook steeds gevaar lijker Na een goede aanval over rechts werd de bal goed voorgezet en werd door Maarssen het derde doel punt gescoord Na de rust speelde Achterveld heel wat sterker. Na een lange trap van de laatste vrouw van Maarssen op de midvoor moest Hetty van den Heuvel heel hard werken op om deze te stoppen. Ze deed dit keurig en speel de de bal terug op haar keepster Tot ieders verbazing zag de scheidsrechter hierin een overtre dingen gaf daar een strafschop voor Hierdoor werd de stand 1-4 voor Maarssen. Achterveld speelde daar na op alles of niets Zij gingen op een lijn spelen Ongeveer 10 minuten voor het einde kreeg Linda van Ha mersveld de bal aangespeeld. Zij los te een schot op het doel. De keepster kreeg de bal niet klem- vast waardoor deze tergend lang zaam het doel in rolde. Maarssen was leeggespeeld en Achterveld probeer de hier gebruik van te maken. Onge veer vijf minuten na het laatste doel punt kreeg Achterveld ook een ca deautje van de scheidsrechter. Vol gens hem was er dooreen Maarssen se speelster hands gemaakt waar door Achterveld een penalty mocht nemen. Linda van Hamersveld benut te deze kans goed Achterveld bleef aanvallen en kreeg kansen genoeg Door een te gehaast spel werden deze kansen echter niet goed benut. Ongeveer een minuut voor het einde kreeg Maarssen nog een hoekschop te nemen Rina Herder schoot de bal uit het doel. Ongelukkiger wijze schoot ze de bal tegen een tegenstandster waardoor de bal toch nog In het Achterveldse doel belandde. De wed strijd eindigde in een 3-5 nederlaag voor Achterveld. Achterveld speelde een goede wedstrijd met veel inzet en leed een onverdiende nederlaag. LEUSDEN/CENTRUM Blijven de thuiswedstrijden voor Antilopen een obsessie? Óf waren de spe(e)l- (st)ers in gedachten reeds bij het zaalkorfbal, waarbij vier van de twaalf een stapje terug moeten doen naar het tweede team? Die vragen rezen bij de zaterdag verloren inhaalwed strijd tegen het Bussumse DSV. In het Gooi boekten de Leusdenaren in september een duidelijke overwin ning, zodat nu toch wel een herhaling mocht worden verwacht. De Anti's hadden een minuut of twintig nodig om In hun spel te komen en toen was de stand al 0-2. Die score bleef ge handhaafd tot aan de rust. In de tweede helft leek herstel nog best mogelijk, vooral omdat door Ruud Lith en de zijnen goed werd verdedigd Antilopen kon echter de eenvoudigste ballen niet door de korf krijgen, maar DSV vergrootte met twee afstandstreffers de marge tot 0-4 Ook de derde Leusdense aanval LEUSDEN Naar aanleiding van het tweejarig bestaan van cafetaria „Midi", werd er onlangs een gezellig- heidsrit georganiseerd waaraan achttien auto's meededen. Nadat de deelnemers eerst koffie en verster kende koek kregen aangeboden van Dirk en Mleke, vertrokken ze voor de rit die was uitgezet door Tini v. d. Westerlaak en Ruud en Albert van 't Hoff. Het enige storende element tijdens de rit was het feit dat enkele onverla ten sommige bordjes hadden wegge haald met het kennelijke doel de boel in de war testuren. Overigens zonder succes, want het plezier bleef en de route werd goed uitgereden Alle deelnemers kregen als herinne ring een sleutelhanger aangeboden De winnaars van deze geslaagde en goed verzorgde rit waren: 1 Annemiek en Henk Barten, 2 Ria en Jan Gosselink; 3. Jenny en Rey nold v d. Vlier; 4 Greet en Jan v d Laak. 5. Lia en Adré Snoek en 6 Snijders en Poldervaart ontbrak het aan scherpte Omdat echter DSV tweemaal aan de nood rem moest trekken kon Ruud Lith via beide penalty's voor 2-4 zorgen De Bussumse ploeg scoorde opnieuw, waarna de thuisclub op 3-5 kwam doordat een tegenspeler de bal in eigen korf tikte Vijf minuten voor het einde mocht Antilopen via een straf- worp van Pieter Kraaikamp tot 4-5 terugkomen en daar kwam verder geen verandering meer in. Het bleef bij een negatief record geen enkele thuiswedstrijd werd tot nu toe door de Leusdenaren gewonnen De com petitiestand werd SMS 8 14 62-44 OVVO 8 11 56-44 ZKC 8 10 66-50 Oranje Nassau 8 9 57-53 Antilopen 8 7 53-51 DSV 8 7 57-64 Kameo 8 4 46-58 KIOS 8 2 43-77 Overige uitslagen Antilopen Kameo 3 - Antilopen 2 7-3 TZ 4 - Antilopen 3 3-6 Aspiranten 1 - Huizen A1 4-1 Unitas A5 - Aspiranten 3 1-6 Sparta P1 - Pupillen 1 0-2 Pupillen 2 - MIA P2 0-3 DWS P2 - Pupillen 3 0-0 l^jVtStoemenahop Schouder- karbonade mooie kilo Rib- karbonade fijne kilo Haas- karbonade blanke kilo Haasfilet 500 gram y Valpolicella, Soave, Bardolino, Chianti 2 flessen samen 3 liter voor Götersegen Witte Duitse tafelwijn 3 flessen voor Florijn jonge jenever Florijn citroenbrandewijn van 10.95 voor Kjitre Dujardin vieux van 15,95 voor Pennypacker straight American I whiskey Coppelstock kersenbrandewijn van 10.45 ïSTWSfiér Schenkelvlees met klein beentje 500 gram Comed Beef 100 gram Filet Americain 150 gram Mini Mentos kilo Schuine zouten 250 gram Boüw^o van"' aooGvuer

Leusder Krant | 1981 | | pagina 9