leusd BI" k non Is Kantlijn Inspraak Weer niet Randweg Stiekem FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant Troost Kreyns EHBO- instruktieavond loep op Leusden MEDISCHE WEEKENDDIENSTEN HUISARTSEN Voor de huisartsen in de gemeente Leusden, voor de praktijken van de art sen Van den Berg Binkhorst-du Boeuff. Boersema/Koch, Lantink/Verhagen, Van Nieuwkerk en Den Toom neemt dit weekeinde waar dr B Binkhorst. As- schatterweg 69a. Leusden-C.tel. 944600 Voor spoedgevallen: spreekuur za terdag- en zondagmiddag om 14 uur Visites graag voor 10 uur 's morgens aanvragen APOTHEEK Apotheek Leusden. winkelcentrum De Biezenkamp. Geopend van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 18 00 uur en uitsluitend voor spoedeisende ge vallen van 19.30 tot 20.00 uur. Op zater dag en zondag geopend van 14 00 tot 14,30 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. WIJKVERPLEGING Dit weekeinde heeft zr. M. A. Bos. Burg de Beaufortweg 4. Leusden. tel. 942081 dienst. Bovendien heeft deze zuster avonddienst van donderdag avond 12-11 t/m woensdag 18-11 VERLOSKUNDIGE Mej R Dijkhuizen. H van Vianden- straat 2. Amersfoort, tel 19200. b.g.g 722000 TANDARTS Voor noodgevallen in het weekeinde Dokterscentrale Amersfoort, tel. 033-722000. KERKDIENSTEN/ DONDERDAG 12 NOVEMBER 1981 Het liep vorige week in de vergadering van de raadscommissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening een beetje uit de hand. Commissievoorzitter wethouder Jan Wagenaar hanteert altijd uiterst soepel de vergaderorde. Officieel moet je van te voren melden, wanneer je vanaf de publieke tribune iets wilt zeggen over een bepaald agendapunt. Maar wanneer iemand van het publiek tussendoor iets wil zeggen, dan is Wagenaar de beroerdste niet en gauw geneigd zo iemand het woord te verlenen. Maar vorige week liep dat, zoals gezegd, een beetje uit de hand. Een overladen agenda met verschillende spraakmakende onderwerpen. Zo kon de heer Hoogerwerf van het adviesbureau Anrhem pas om tien uur aan zijn verhaal over het structuurplan beginnen, terwijl hij volgens de planning om half negen zijn toverlantaren in werking had moeten stellen. Het verhinderde verschillende aanwezigen niet om Hoogerwerf regelmatig met lastige vraagjes en opmerkingen te onderbreken. Redaktie: Marnix Kreyns Bijdrage: Caspar van Loo duidelijk te verkondigen: „Als jé inspraak wilt hebben, moet je maar lid van het CDA worden En dat, zo bedachten wij korte tijd later, is misschien inderdaad eenvoudiger dan lid worden van een werkgroep van het CMI Henk van der Sloot (CDA Totdat verschillende commissieleden het te gek vonden worden en wethouder Jan Wagenaar ingreep. Hij verzocht vriendelijk om de heer Hoogerwerf verder ongestoord zijn verhaal te laten vertellen. „Maar dit is de inspraak" werd er luidop gemompeld op de tribune. Waarop CDA-raadslid Henk v. d. Sloot niet schroomde om luid en Het spijt ons het te moeten berichten, maar de werkgroep „Naamgeving Wegen" is er weer niet uitgekomen. Voor de tweede maal is de werkgroep onder voorzitterschap van burgemeester Rademaker er niet in geslaagd om namen te bedenken voor de straten in de toekomstige wijk „Munnikhove". We konden de vergadering niet bijwonen, maar hebben het even nagevraagd bij de heer Van Opijnen, ambtelijk medewerker van de commissie. En die legde uit, dat de werkgroep opnieuw gepoogd had om de straatnamen af te leiden van het woord „Munnik"(= monnik) of allemaal te laten uitgaan op „hove". Dat laatste blijkt geen bijzonder fraaie resultaten op te leveren. En het eerste leidt tot problemen. Kloosterordes passeerden de revue, namen van beroemde kloosters, namen van onderdelen van abdijen, enzovoort. Maar het blijft voor de commissieleden toch de vraag, of iedereen dergelijke straatnamen wel zal waarderen. En dus kwamen de werkgroepsleden er niet uit. Volgende maand en anders uiterlijk januari zal de werkgroep een derde, beslissende poging wagen. En de kans bestaat, zo meldt ons de heer Van Opijnen dat er uiteindelijk heel andere namen uit gaan rollen dan „Munniken" en „Hoven". geheel onverrichter zake huiswaarts keerden. Ze namen wel het besluit om de raad te adviseren de naam van de „Noorderrandweg" te veranderen. Het wordt „Randweg", aan welke naam men de voorkeur gaf boven „Rondweg". Nu moet u niet denken dat de leden van de werkgroep Naamgeving vorige week na hun vergadering Nog een naamgevingskwestie. Deze speelt zich af binnen de r.k. parochie Sint Jozef, waar dit weekend een fraai parochiecentrum in gebruik genomen wordt. In dat centrum bevindt zich een grote zaal en die zaal moet een naam hebben. Verschillende mogelijkheden hebben inmiddels op tafel gelegen. Zo was er de suggestie „Ter Plekke", een parafrase van „Ter Bekke", de naam van de pastoor. Van de voornaam van de pastoor was de mogelijkheid „Alberts Corner" afgeleid. Die twee zullen het wel niet halen. Meer kans maakt „Vijverzaal". Op de plaats waar nu het parochiecentrum staat, lag tot voor kort de vijver van de pastorietuin. Vandaar. De definitieve keuze zullen we u tezijnertijd berichten. „In de krant stond dat wij (tien zesdeklassers van de „Hamersveld-school" die afgelopen donderdagavond de raadsvergadering hebben bijgewoond) stiekem suikerzakjes hebben meegenomen, maar die werden ons aangeboden voor dat wij weggingen. Ik vraag u daarom dit stukje ook in de krant te zetten zodat alle mensen weten dat wij niks stiekem hebben meegenomen." Dat schrijven Hanneke, Ester, Leonieke, Hilde, Dorine, Ellen, Lydia, Andries, Paul en Jan letterlijk in een kort briefje aan de redaktie van deze krant. Samen met hun onderwijzeres mevrouw R. Oosthoek hadden zij ter lering (en misschien ter vermaak) de Leusdense raadsvergadering van vorige maand bezocht. In de Leusder Krant van dinsdag 3 november plaatsten wij een foto met onderschrift van het opmerkelijke bezoek van de zesdeklassers. In het artikeltje stond onder meer: „De elf kinderen zaten niet de gehele rit uit. Ze vertrokken wat eerder en een aan tal van hen nam „stiekem" een paar gemeentelijke suikerzakjes mee. Voor in het plakboek wellicht". Sorry jongens en meisjes, dan hebben wij niet goed opgelet. Het is overigens een zeer zinnige suggestie van jullie dat er niet meer mag worden gerookt tijdens de raadsvergadering, omdat, zoals jullie zeggen, er mensen zijn die allergisch zijn voor rook. Misschien dat jullie hierover het beste eens een briefje naar onze burgemeester kunnen schrijven. Blijft een raadsel over. In het briefje wordt gesproken over tien zesdeklassers, terwijl in de raadsvergadering elf leerlingen van „Hamersveld" aanwezig waren (tel ze maar na op de foto). Of had er iemand een broertje/zusje of vriendje/vriendinnetje „stiekem" meegenomen? Rozendaallaan 9 Leusden-C. Optimisme deprimeert mij, alle soorten blijheid, omdat ze zo dom zijn Pessimisme deprimeert mij nooit, oftewel is het gerechtvaar digd, en meestal is het dat, ofwel het is té en dan is er de opluchting na dien van nou heb ik het wel gehad, voortaan kan alles alleen nog rela tief meevallen Als ik het zelf niet meer weet, jat ik het wel van een ander Van Herman de Coninck in dit geval, die iets ge schreven heeft over ,,De Troost van Pessimisme" en dat gaat er bij mij in als gevulde koek. Hij catalogiseert begrijpen, begrip en troost als res pectievelijk stellende vergrotende en overtreffende trap van éen en hetzelfde. En laat zich tegelijkertijd niet de kans ontglippen zijn opstel aan te vangen met een inleiding als de volgende ,,Toen ik ooit les gaf, poëzie, aan jongens die daar helemaal niet om gevraagd hadden, was de eerste vraag: moeten we dat kennen voor het examen? Nee, voor het leven, zei ik En de tweede vraag was waartoe dient dat dan? Ik vond dat een erg domme vraag, en probeer de kwaadaardig te onthouden wie ze gesteld had. Poezie dient name lijk nergens toe, en dat is op zich al een verdienste Deze wereld wordt verpest doorzijn utilitarisme, als iets niet meer meteen winstgevend is, deugt het niet Dus leve het nuttelo ze Waartoe dient een wandeling door het bos Hoeveel is dat waard? Wat mag zo n bos kosten? Hoeveel kost stilte?" Ik had mij voorgenomen om nooit meer iets te schrijven over het Comi té Milieuzorg Leusden, het CML Het was een oude liefde van de Leusder Krant, dat CML, maar zij heeft ons bedrogen Wij hebben alles voor haar gedaan, haar gekoesterd, haar de ruimte gegeven, haar zelfs eigen ruimte in onze kolommen gegeven, haar liefdevol bekritiseerd, tijd noch ruimte hebben we gespaard Maar ze heeft ons bedrogen Het CML, die knalgroene liefde van toe, die we van het begin af aan als het ware begeleid hebben, die wij hebben aangeprezen aan dezen en genen, die wij bij een katholieke medewer ker in zijn avondgebed hadden aan bevolen, voor wie wij vroeg opston den en laat naar bed gingen, die liefde heeft ons bedrogen Zij ging het slechte pad op. Liet zich achter gesloten deuren verlei den door een Coórdinatieteam Liet door Sjef ten Berge bepalen met wie zij zich nog wel in mocht laten en met wie niet Terwijl Jan Warns haar achter de toonbank van een In spraakwinkel wilde hebben. Ieder een wist wat goed voor haar was, maar iedereen meende wat anders Ruzie, keet, scheldpartijen En naar ons. wij van de Leusder Krant, die haar nog als een frisse deern ge kend hebben, naar ons werd niet geluisterd En wij zagen het In spraakorgaan verloederen. Vanavond jaarvergadert het. Net als vorig jaar rond deze tijd. Een spraakverwarring, waar ze in Baby- lonië nog jaloers om zijn geworden En daar deed ik toen verslag van, voorzover mogelijk dan natuurlijk. Vanavond jaarvergadert het, en ik zal er niet bij zijn. Kijk, toen ze met Jan Boerma op de proppen kwam toen kon ik haar weer billijken. Dan maar in de inspraakwinkel, als baas Jan een beetje op haar wilde letten. Maar dan is het nog geeneens jaar vergadering en dan komt die Enge Sol ineens weer met doelstellingen die er moeten zijn voordat ze de win kel in mag. Hebben de vrijers nou niet een jaar of wat tijd gehad om het juist daarover eens te worden Heb ben wij van de Leusder Krant al niet bal pun ten leeg geschreven, als wa re het strafwerk: doelstellingen, doelstellingen, doelstellingen En dus besloot ik dat het CML mij verder zeer koud zou laten Laat maar fikken, niet meer blussen. CT- weg-er-mee. RO-vnendenkring, in de gracht maar met dat ding SOL is gek, met een touwtje om dr nek. En de werkgroep Milieueduca tieGewoon doorgaan als altijd, al leen het toevoegsel ..van het CML het vuilnisvat in. Want dat het alle maal niets meer zal worden, dat zag ik, in mijn pessimisme, zeer scherp. En toen kwam De Coninck voor bij. Hij vertelde over ..Troost van Pessimisme" en ,,Leve het Nuttelo ze en zo meer. En illustreerde dat met een aantal gedichten, waarvan ik eén fragment als paarl voor de zwijnen zal werpen. Hel is van Du Perron en leest u voor Clary" „CML Vaarwel, Clary. Mij zult gij niet meer zien. Ik zal u mijden, zelfs tot in uw dro men. Gij waart mijn droom, voor ik u had gezien. Gij zijt uzelf. Ik minacht u volkomen Als ik het niet zelf kan verzinnen, jat ik het wel van een ander En ga voorlopig het bos in. koste wat het kost. Bij een natuurlijke uitwas van Leusden is in tien jaar zo'n 144 hectare grond nodig Hoezo na tuurlijk? Dit lijkt me geen aanwas maar een uitwas 1652 Leusdenaren, zo lees ik, krij gen dan 2673 woningen Ik ben een slechte rekenaar, maar ik weet wél, dat er dan véél Leusdenaren met een tweede woning zullen zijn. Schoolsteegbosjes het water is het college tot aan de lippen geste gen. Zorgen over de grondwater stand in de Schoolsteegbosjes? Zachtjes pink ik vol ontroering een traan weg evenals wellicht de voormali ge Knalgroen-leden, die binnen het befaamde CML jéaéren gele den er eindeloos over hebben ver gaderd. Alweer vergeten, raad, geacht college? Toch maar eens dat vergeelde rapport uit die stoffige la halen Als we het overigens goed heb ben begrepen lopen de rails van Claeverenblad Wildenburg via de Schoolsteegbosjes. Dat zal CRM nóóit goedvinden De verdere uitgroei zal het, vol gens een wat merkwaardige rede nering van het gemeentebestuur, zonder passend voorzieningen- nivo"moeten doen. Merkwaardig? Welnee, krijgen ze straks ook geen gelazer over nieuwe buurtsteun- punten Het is toch eigenlijk vanzelfspre kend dat de worsten van onze plaatselijke slagers iedere keuring doorstaan? Daar hoef je ze toch geen prijs voor te geven? De silo als dorpsmonument? Aar dig hoor, maar daarvoor is ie wat al te stevig gebouwd, vrees ik Maar typisch Leusden 's is het wel aan de afbraak is al begon nen Sommige mensen houden niet van sommige bloemen op sommige plaatsen. Natuurlijk gaan we straks gezellig naar het noorden bouwen. Kunnen we van Stoutenburg eindelijk „Leusden-Noord" maken En bouwen naar het zuiden? Dan kun je eigenlijk niet om die School steegbosjes héén Minder onderhoud aan sportvel den, lees ik tot mijn verdriet. Moet die arme Joop van Zanten zeker wéér met dat zakschaartje opdra ven om het gras bij te hou den. Sportief gebeuren brandweer en politie spelen samen een gezellig spelletje bowling, terwijl collega- politiemensen de brandweermen sen bekeuren voor fout parke ren Dat voorstel over die Slokkerwo ningen gaat natuurlijk gewoon door, nu het CDA woensdag in be slotenheid van gedachten veran dert. Het SOL wil eerst de doelstellingen van het CML op tafel. Tja. wie niet? Overigens, nu we het er toch over hebben: is de commissie Midden- en Kleinbedrijf eigenlijk wel ge hoord over de vestiging van dat inspraak- winkeltje Sint komt zaterdag in Leusden Was daar dan nog geld voor Ei genlijk niet, maar in verband met de bezuinigingen komt Sint met de arrestee van de Kerstman Ik miste tijdens de boeiendeHob byskoop" in Leusden-zuid een stand van het gemeenstebestuur. De CML-werkgroep „Milieu Edu- katie" wil het zinkende CML-schip niet verlaten. Dat is héél erg aardig van ze Maar ze weten toch wel dat alléén de kapitein tot het laatste moment aan boord blijft? Nog weinig jeugd in de Geut, lees ik tot mijn verdriet Maar ach, we kunnen er natuurlijk altijd nog een seniorensoos van maken Overigens een stichtingsbestuur, een medewerkersraad én een deelnemersraad. Leusdenaren kennende is het eigenlijk geen wonder dat er bijna geen jongere overblijft om écht iets gezelligs in de Geut te doen Ze willen nu tot ronselen overgaan, las ik. U bent gewaarschuwd. Ge woon de telefoon van de haak Vrijdag is er een improvisatie avond in De Til. Iets voor onze raadsleden? Lisiduna heeft behoefte aan slag werkers. Anders raken ze van slag Werd kortgeleden plotseling opge beld. Maar helaas ik heb echt geen verstand van ruimtelijke or dening Hoorde enkele dagen geleden in Achterveld Ach nee. dat is een mop met een baard En tenslotte ben ook ik van me ning. dat het CML opgeheven dient te worden. Wil de kapitein nu ein delijk eens aan wal komen? LEUSDEN-CENTRUM R.K. Kerk: Zaterdag 15 00 uur: opening St. Jozefkerk met aansluitend viering met als thema ..Huis van God-Huis van mensen". 19.00 uur Eucharistieviering Zondag 9.00 uur Plechtige hoogmis; 11.00 uur Gezins viering. Herv./Geref. Marcuskerk: 9 00 uur Her vormde woorddienst ds J Weernekers; 10.30 uur Gereformeerde woorddienst ds. J S. Ridderbos; 19.00 uur Gerei Hervorm de woorddienst ds H Koudstaal uit Baarn. Geref. Kerk (vrijgem.): 9 30 en 16 45 uur. ds M Nap. LEUSDEN-ZUID Dorpskerk: 9 00 uur Gereformeerde woorddienst: ds. J S Ridderbos; 10 30 uur. Hervormde woorddienst ds. J. Weernekers, 18.45 uur Hervormde woorddienst (G B ds G S. A. de Knegt uit Huizen Good News Christian Fellowship: 10 00 uur English speaking service. ACHTERVELD Ger. Kerk De Glind, jeugddorp: 10 00 en 19.00 uur. drs J Jellema, m.m vm jeugd koor Dreumel. Ned. Herv. Kerk: 9 00 uur ds. Kamerbeek uit Hoevelaken R.K. kerk: zaterdag 19 00 uur H Mis met jongerenkoor; zondag 8 30 uur: gelezen H Mis; 10.30 uur H Mis met volkszang Alle diensten voorganger en predikant W Jansen. heer Van Arnhem, apotheker in Leusden zal een diaserie vertonen en een praatje houden over het om gaan met geneesmiddelen. Ook niet- EHBO-ers zijn deze avond van harte welkom. De bijeenkomst begint om 20 00 uur in de openbare lagere school De Heerd. Berkelwijk 33. LEUSDEN - Het schoenhuis van de heer Sikking is sinds kort overgenomen door het Panterhuis Het Panterhuis. met vestigingen in Vianen, Utrecht en Driebergen heeft de voormalige schoenreparatieruimte bij de winkel getrokken Door deze gecreëerde extra ruimte kon het assortiment modeschoeisel sterk uitgebreid worden. Een Leusdens gezin moet voor elke huisgenoot hier zijn schoeisel kunnen vinden, is het uitgangspunt van deze schoenenhandel Overigens kan men voor zijn schoenreparaties nog altijd terecht bij het Panterhuis MAATSCHAPPELIJK WERK EN GEZINSVERZORGING De spreekuren van de gezamenlijke dienstverleningsinstellingen in Leus den en Achterveld zijn als volgt; LEUSDEN-CENTRUM: In de boerderij Groot Krakhorst. Bolderikhof 18, tel. 945618 Maatschappelijk werk: maandag 9.00- 10 00 uur MDE; dinsdag 9.00-10 00 uur PSC. woensdag 9.00-10.00 uur Ge meente Leusden. donderdag 9.00- 10 00 uur PSC; vrijdag 9.00-10 00 uur MDE MDE gezins- en bejaardenverzorging en maatschappelijk werk: maandag van 14.00-15.00 uur, dinsdag van 14.00- 15.00 uur Gezamenlijke Kruisvereni gingen (AIMD), dinsdag en donderdag van 9.00-10 00 uur PSC. LEUSDEN-ZUID: In Kruisgebouw, Roo van Aldewereltlaan 13, tel. 940818 Maatschappelijk werk: maandag 10 00- 11 00 uur Gemeente Leusdne, vrijdag 14 00-15 00 uur PSC Gezinsverzorging en Bejaardenhulp: maandag 13.30-14.30 uur AIMD, vrij dag 14 00-15.00 uur PSC ACHTERVELD: Kruisgebouw, Walter van Amersfoortstraat 30. tel 03425- 1333. Maatschappelijk werk vrijdag 9.00- 10 00 uur Gemeente Leusden Gezinsverzorging en Bejaardenhulp vrijdag 9.00-10 00 uur MDE Maatschappelijk werk MDE maandag van 11 00-12 00 uur Tijdens het weekeinde kan men zich in dringende gevallen dag en nacht wen den tot de telefonische hulpdienst voor Vechtstreek. Gooi en Eemland. tel. 035-45555 WERKGROEP „LAAT LEVEN" te Leusden, hulp voor moeder en kind bij niet gewenste zwangerschap, tel. 033- 942291 en 033-940541 (Leusden) en tel 033-620244 (bureau „laat leven" Amersfoort). DIERENARTSEN Gelieve uw eigen dierenarts of die renkliniek te bellen. Een telefonisch ant woordapparaat geeft op welke dieren arts voor spoedgevallen te bereiken is TEL. HULPDIENST Werkgroep Homosexualiteit Amers foort (WHAM) Iedere vrijdagavond van 20 00-24 00 uur. tel. 03495-5672 PASTORALE HULP Van 13 tot 20 november is bereikbaar: Pastor H van Hattum, R.K Pastorie Achterveld, tel. 03425-1420. Spreekuren: er zijn vaste tijden, waarop mensen aan de pastorieën een pastor kunnen bereiken Leusden maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 9 00-9 30 uur en van 14.00-14.30 uur. Achterveld maandag, woensdag en vrijdag van 16 30-17.30 uur. Buiten de ze tijden zal er lang niet altijd een pastor aanwezig zijn. Graag van deze tijden gebruik maken. RUTGERSHUIS AMERSFOORT (bu reaus voor geboorteregeling en sek- sualiteitsvragen). Zonnehof 10 (in het GG en GD gebouw), tel. 033-18931 Spreekuren volgens afspraak OPPASCENTRALE Van maandag tot en met zaterdag tus sen 16.00 en 18.00 uur Tel 944235, Grienden 16. Leusden AA (ANONIEME ALCOHOLISTEN) WERKGROEP „DE SCHAKEL": Groepsavonden iedere dinsdagavond in het Groene Kruisgebouw. Leusden- Zuid, tel 033-940439 (24 uur per dag) Corradres Postbus 709, 3800 AS Amersfoort A.A. Amersfoort: telefoon 941102. Al-Anon (zelfwerkgroep van familie en vrienden van mensen met alkoholpro- blemen) Al-Anon, Postbus 946, 3800 AX Amersfoort, tel. 727203 en 753373 Al-Anon Werkgroep te Leusden: Groepsavonden iedere dinsdagavond om 20,00 uur in Huize Groot Schutter- hoef, Arnhemseweg 10,3832 GL Leus- den-Zuid (tevens corradres). tel. inl 033-943722, b.g.g. 940182 Hulpdienst Gemeentediakonaat Dorpskerk: Voor Groenhouten, Akkerhoeve- Noordwijck, Langenbeek: Mevr. Langbroek. Weesboom 13. tel. 940130 en mevr Lawalata, Wanmolen 20, tel 944237 Voor Zuid: Mevr. Abbring, Pr. Christi- nalaan 7, tel 942047 en mevr. Schwencke, v. D. Scheltuslaan 44. tel. 940635 Voor het gebied ten noorden van de Noorderinslag-Middenweg kunt u zich tot de Hulpdienst Marcuskerk richten. Oppascentrale voor gehandicapten Amersfoort e.o.: Kontaktpersoon voor Leusden Nel van Lippevelde, Bretagne 22. tel. 942485. Kraamcentrum: spreekuur elke twee de woensdag van de maand van 11 00 tot 11.30 uur in het wijkgebouw Kroon- eend LEUSDEN - De EHBO-vereniging „Hamersveld" organiseert donder dag 19 november een extra in struktieavond voor haar leden. De

Leusder Krant | 1981 | | pagina 11