„Kom eens kijken in De Korf": 2 dagen feest bij opening aktiviteitencentrum Corri Verduin niet blij met manier van bezuinigen Vrijdag 11 en zaterdag 12 december 12.000 gulden tekort op exploitatie Rockersgebouw Open huis vergadering Vrouwenkafé Plan voor verbetering oostkant Biezenkamp L Leusden met vijf bussen naar vredesoptocht VAN CDA'ER WISMAN DONDERDAG 12 NOVEMBER 1981 plaatselijk nieuws (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Onder het motto kom eens,,Kom eens kijken in de Korf' wordt bij de opening van het aktiviteitencentrum een tweedaags feest gehouden. Die opening vindt vrijdagmiddag 11 december plaats. De feestelijkheden sluiten daarop aan en duren tot en met zaterdag avond. In het feestprogramma nemen sportevenementen een belang rijke plaats in, maar er staat ook een variëté-avond en een presentatie door Leusdense verenigingen op het programma. De opening van naahet naast de Hamershof gelegen aktiviteitencen trum gevindt vrijdagmiddag 11 de cember om 17.00 uur plaats. Het is nog niet bekend wie de opening van het centrum, dat sedert 15 oktober jongstleden in gebruik is, zal verrich ten. Deze officiële opening zal wor den opgeluisterd door een vlaggen- parade van vertegenwoordigers van vrijwel alle Leudense verenigingein. De daarop aansluitende feestelijkhe den hebben ten doel de Leusdense be volking optimaal met de voorzieningen in het aktiviteitencentrum kennis te la ten maken. Een voorbereidingscom missie onder voorzitterschap van ge meentesecretaris Rijer J A van Gooi heeft een programma samendgesteld. In die commissie waren vertegenwoor digd de Sportstichting Leusden. de SCUL (opvolger van de stichting Leus den 1200), de winkeliersvereniging Ha mershof, de pachter van de Korf en en kele mensen van de gemeente. Aan vankelijk zou heen hele week van feestelijkheden worden georganiseerd, maar dat is, vooral om financiële rede nen, teruggebracht tot twee dagen. Bij de feestelijkheden wordt niet de tennis- hal ,,De Inslag betrokken. De pachter van die accommodatie heeft er de voor keur aan gegeven om op een later tijd stip zelf iets te organiseren. DEMONSTRATIES Het feestprogramma ziet er op dit moment als volgt uit Zaterdagavond van 19 00 tot23 00 uur is er „Open Korf' Er zullen in de sporthal doorlo pend sportdemonstraties gegeven wor den Te zien zullen zijn. handbal, korf bal, basketbal, badminton, tafeltennis, kendo, judo en karate, zaalhockey en zaalvoetbal. In de bowling kan men vrijdagavond vrij bowlen Tegelijkertijd is er in de zaal van de Korf een informatiemarkt, waar op zich ongeveer 25 Leusdense vereni gingen zullen presenteren In de Korf- bar speelt een strijkje, en aan de wan den is de tentoonstelling „Actie in Beeld'' te bezichtigen Die tentoonstel ling omvat werkstukken van Leusdena- ren. Men kan daar nu nog aan mee doen Wie zin heeft om iets te maken voor die tentoonstelling kan voor meer informatie terecht bij Barbersa Caspers van het buro Voorlichting van de ge meente Leusden (tel 941247) De ten toonstelling is ook nog de gehele zater dag te zien SNERTLOOP De zaterdagochtend staat in het teken van een sportinstuif ledereen is tussen negen en twaalf uur op zijn gympen welkom in de sporthal om die in de prak tijk uit te proberen De hele morgen wordt er voor jong en oud van alles georganiseerd om sportief bezig te zijn De gehele dag mag men ook gratis opnieuw de bowlingbanen proberen Tussen 11 00 en 16.00 uur zijn leden van het nationaal bowlingteam aanwe zig voor het geven van een demonstra tie. Zaterdagmiddag is er een estafette, die de naam van s,,Snertloop" gekre gen heeft Deze vindt plaats tussen 13.30 en 14 30 uur en vormt letterlijk een loop naar de snert, want op het eindpunt (uiteraard De Korf) staat voor alle deelnemers en hun verzorgers eerwtensoep klaar De estafette hardlo pen gaat door Leusden-centrum en wellicht een deel van Leusden-Zuid Er kan aan worden deelgenomen door ploegen van zeven hardlopers Iedere deelnemer loopt ongeveer achthonderd meter, waarna de volgende loper loop ster het overneemt Voor vervoer vanuit de Korf naar de volgende wisselplaat sen en weer terug, wordt gezorgd. Iedere Leusdenaar kan meedoen aan de snertloop De afstand is expres kort gehouden om ook ongetrainde mensen de kans te geven om mee te doen Dus jong en oud kan meedoen, als men zich maar aanmeldt met een team van zeven personen. Zo n team zou bijvoorbeeld kunnen worden sa mengesteld uit leerlingen van één klas of één school, medewerkers van één bedrijf, bewoners van eén straat, fami lieleden, wijkbewoners, leden van één vereniging, enzovoort Er zijn aan het inschrijven geen kosten verbonden en iedereen krijgt erwtensoep en een her- rinneringsvaantje Maar men moet wel snel inschrijven Voor 23 november aanstaande dient men zich aan te mel den bij het buro voorlichting van de ge meente, Zwarteweg 16a, tel 941247 GEHANDICAPTEN Zaterdagmiddag wordt er tussen 14 00 en 16 00 uur sportdemonstraties gegeven door gehandicapten Deelne mers aan een belangrijk nationaal toer nooi dat juist gelijktijdig wordt gehouden in Amersfoort zullen drie deminstraties verzorgen en wel: rolstoelbasketbal, zit- volleybal en goalbal. Tegelijkertijd is er in de Korfzaal een kinderfeest. Daar worden twee voor stellingen gegeven voor kinderen tot 12 jaar, waarin Peter Grooney en de jeug- drevue Hocus Pocus zullen optreden. Kaarten a 0,50 zijn tussen 7 en 12 december verkrijgbaar bij De Korf. 't Klerenwinkeltje (Hamershof) en Selec- tra Biezenkamp) Het slot van de feestelijkheden wordt gevormd door „Korf-variètéDat is een feestavond die heet te gaan bruisen van activitei ten, maar vaarvan het programma nog niet vaststaat Te zijnertijd zullen daar nadere berichten over volgen evenals over de toegangsbewijzen voor deze avond (Van één onzer medewerkers). LEUSDEN - SOCCLE de stichting die voor de gemeente een aantal cen tra voor sociaal-cultureel werk in de gemeente beheert, blijkt bijna 12.000- tekort te komen op de ex ploitatie van het houten clubgebouw van de „Rockers". Een beetje teveel van het goede, zo menen de leden van de commissie Welzijn, die bang zijn dat de gemeen te bezig is de welbekende Rocker feesten te subsidiëren. Om iets over de hele gang van zaken met betrekking tot het Rockergebouw te kunnen zeggen, had mevrouw Verduin (PKL) al eerder gevraagd de begroting van SOCCLE op een vergadering van de raadscommissie Welzijn aan de or de te stellen Maandagavond was het zover Corri Verduin bracht in herinnering dat de ge meenteraad aanvankelijk bereid was een bedrag van rond de vijftienduizend neer te tellen om de Rockers in staat te stellen een houten keet te verbouwen tot clubhuis. Een eigen gebouw voor de Rockers werd noodzakelijk geacht om dat de betreffende jongerengroep niet in te passen zou zijn in het al reeds aanwezige Leusdense Jeugdwerk Zonder de raad daarvan in kennis te stellen bleek het uiteindelijke bedrag dat uitgegeven werd voor het tot stand komen van het clubgebouw tienduizend gulden hoger te zijn geweest Tegen deze gang van zaken is in de raad al ernstig bezwaar gemaakt Nu blijkt SOCCLE bijna 12.000,- tekort te komen op de exploitatie van het gebouwtje dat de fraaie naam „rust in vrededraagt Mevrouw Verduin gunt de Rockers best hun pleziertjes en hun feesten, uitgaven moeten echter be taald worden uit de inkomsten uit de bar Uit de begroting van SOCCLE blijkt dat de gemeente in feite alles betaalt Zo komt de huur van een afvalcontai ner. het water- en stroomverbruik en zelfs de kosten van schoonhouden voor rekening van SOCCLE „In een tijd waarin we praten over be zuinigen een onzinnige gang van za ken aldus mevrouw Verduin, die aan deze situatie dan ook zo snel mogelijk een eind wil maken De vraag is echter of SOCCLE wel iets te verwijten is Uit de woorden van Harm Offereins (GPV SGP) bleek dat SOCCLE slechts uitvoeri wat het college wil Het is nog maar de vraag of de Rockers zelf wel om subsidie vragen aldus de heer Of- fereins Unaniem bleek de commissie Wel zijn van mening dat de Rockers niet voor subsidie in aanmerking komen waar het gaat om de exploitatie van het gebouwtje. Of de kosten zullen omlaag moeten of het is afgelopen met de relatief lage huur van nog geen 100,- per maand. Tijdens de openingsdagen mag er gratis gebowld worden. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Verantwoordelijke redaktie: Bert Vos Marnix Kreijns (pl. verv.) Redaktie: Bertien Engelkens Caspar van Loo. Inlevering kopij en advertenties: voor het dinsdagnummer tot uiter lijk maandagmiddag 12.00 uur, voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 uur. Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant, Rozendaallaan 9, Leusden-Centrum. Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Abonnementsgeld: 50,40 per jaar, f 25,70 per half jaar; 1 13.10 per kwartaal. Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18.00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur), tel 033-940691. Bij geen gehoor kunt u kontakt op nemen met onze inspekteur bezor ging, overdag 03420-16141, toestel 44 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant ge publiceerde foto's kunt u nabestel len (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruit betaling van f 5,- per exemplaar (formaat 13 x 18 cm) op giro: 871441 t.n.v. BDU b.v te Barneveld, met duidelijke vermelding van ge wenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. U kunt ook kontant beta len op ons kantoor, Rozendaallaan 9, Leusden/Centrum Ongeveer drie tot vier weken na be taling ontvangt u de gewenste fo to's thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU-kranten- kombinatie te Barneveld. LEUSDEN - Zoals wij al eerder be richten is onlangs een Vredesplat- form Leusden opgericht. Daarin werken samen de plaatselijke afde lingen van PvdA, D'66, PPR, PSP, Rooie Vrouwen, het Vrouwenkafé en de plaatselijke groepen van Vrouwen voor Vrede, Pax Christi/MOV en IKV. De samenwerking, die er op ge richt is bij de Leusdense bevolking belangstelling te wekken voor de grote landelijke demonstratie tegen nieuwe kernwapens in Amsterdam op zaterdag 21 november, blijkt suc cesvol te verlopen. Dat kon worden vastgesteld op de op 4 november jl. gehouden vergadering van het Vre- desplatform Leusden. Daar kon wor den meegedeeld dat tenminste 200 Leusdenaren zich hebben aange meld als deelnemers aan de vredes demonstratie. Dat betekent dat al vier bussen zijn volgeboekt. Het Vredesplatform Leus den verwacht dat er zeker nog een vijf de autobus zal bijkomen. Een retourtje Amsterdam kost 10,- Het is de bedoeling dat de bussen op zaterdag 21 november om 10.00 uur vertrekken, vanaf het parkeerterrein aan de Asschatterweg, tegenover de Marcuskerk De route zal gaan via Leusden-Zuid Bij het politiebureau al daar kunnen de deelnemers uit Zuid in stappen. Het Museumplein in Amsterdam zal, in tegenstelling tot eerdere berichten, zowel het begin- als het eindpunt van de demonstratie zijn Ten aanzien van de voorlopige tijdsindeling kan worden meegedeeld dat de vredesmanifestatie om 12 00 uur begint met een cultureel programma op het Museumplein en dat de vertrektijd voor de vredestocht is ge pland op 13.45 uur. Van 15.30 tot 17.00 uur zal dan op hetzelfde plein de slot manifestatie worden gehouden Op de vergadering van het Vredes platform Leusden bleek ook dat veel Leusdenaren al een financiële bijdrage hebben gegeven voor de grote adver tentie over de demonstratie die op 17 november in de Leusder krant zal wor den geplaatst Voor nadere inlichtingen en opga ve voor bus of advertentie kan men terecht bij één van de volgende per sonen: mevr. T. Janssen, Karper 9 (tel. 940169), mevr. J. van Mourlk, Gagelhof 19 (tel. 944960), de hr. S. Wiegersma, Melafier 8 (tel. 943193), mevr. A. Mali, Van Hardenbroeklaan 30 (tel. 940273), mevr. J. Traats, Heg- gerank 31 (tel. 943031) en de hr. H. Wesseling, Korenschoof 16 (tel. 943725). (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Raadslid Ad Wisman (CDA) wil dat in het ontwerp-bestem- mingsplan De Biezenkamp ook een verbetering van de oostkant van het winkelcentrum ter discussie wordt gesteld. Het raadslid ziet graag, mede op aandrang van de betrokken winkeliers, dat het oostelijk gedeelte aan de kant van de Vallei-school veilig en goed bereikbaar wordt voor het winkelend publiek. Dat zou naar de mening van de CDA'er het beste kunnen gebeuren door een grotere parkeerplaats met een goede toe gang bij de school aan te leggen en door een circuit voor auto's om de oostzijde mogelijk te maken. Het plannetje van Ad Wisman wordt komen de dinsdag in de vergadering van de werkgroep Ruimtelijke Ordening van het CML behandeld. De leden van de werkgroep Midden- en Kleinbe drijf zijn daar ook voor uitgenodigd. In het ontwerp-bestemmingsplan De Biezenkamp wordt een aantal wijzigin gen voorgesteld voor het winkelcentrum Die houden in dat het parkeerterrein bij de bejaardenwoningen van t Hamersveld worden verplaatst naar de boom gaard bij de Biezenkamp, dat op de plaats van het huidige parkeerterrein 24 nieuwe bejaardenwoningen komen en dat langs de nieuwe parkeerplaats een bouwblok komt voor bijzondere doeleinden (o a. kantoren, ambachtelijke bedrijven en medische of paramedische praktijken) en wonen Raadslid Wisman redeneert, dat nu het ontwerp-bestemmingsplan ter spra ke is, het mogelijk moet zijn om tevens wijzigingen voor de oostkant van De Biezenkamp bespreekbaar te maken „Een betere bereikbaarheid voor de winkels in dat gedeelte is erg belangrijk voor hun bestaansrecht aldus het CDA-raadslid Hij vindt niet dat meteen „nee" tegen zijn voorstel gezegd moet wor den, omdat het extra geld kost. „Het moet worden behandeld, waarin bepaalde zaken worden afgewogen met het oog op het behoud van de betrokken winkels", meent Ad Wisman. ni 29)1 >vbA TT' -f»P 9»nAtn noqn Schetsontwerp van raadslid Wisman voor een verbetering van de oostzijde van winkelcentrum De Biezenkamp Corn Verduin (Van één onzer medewerkers) LEUSDEN - Het college van b. en w. ziet geen kans om met een begroting voor 1982 te komen die sluitend is. Via een aantal begro tingswijzigingen zal geprobeerd moeten worden tekorten alsnog weg te werken. De provinciale overheid zal een tekort op de begroting van de gemeente Leusden namelijk niet accepteren. De gemeente heeft voor deze gang van zaken gekozen omdat het anders nauwelijks mogelijk is de begroting voor 1982 op een redelijk tijdstip aan de raad aan te bieden Nu wordt gewerkt aan een begroting die uitgaat van een onge wijzigd beleid voor 1982 Los hier van wordt met man en macht gezocht naar mogelijkheden om op de uitgaven voor 1982 drastisch te bezuinigen Het pro gressieve raadslid Corn Verduin is niet zo erg gelukkig met de manier waarop naar bezuinigingsmogehjkheden wordt gezocht, zo bleek tijdens de vergade ring van de commissie welzijn en onder wijs. Ambtenaren hebben de hele begro ting uitgeplozen en aangegeven waar een theoretische mogelijkheid is om te bezuinigen. Raadsfracties kunnen aan geven wat zij van de suggesties den ken, waarna burgemeester en wethou ders alle reacties gaan inventariseren In de mogelijkheden die het ambtelijk apparaat heeft aangedragen staan niet de konsekwenties vermeld van de ge suggereerde bezuinigingen In haar de finitieve voorstel aan de raad zullen b en w wel de konsekwenties vermelden van de voorgesteld bezuinigingen Mevrouw Verduin vroeg zich af waar om de commissie welzijn wel wordt ge vraagd zich uit te spreken over zaken betreffende het onderwijs, de jeugd raad en de welzijnsplanning en niet over zaken als SUUCLt, het zwembad de bibliotheek, de muziekschool en de sportstichting. Over laatstgenoemde onderwerpen zou met gesproken kun nen worden omdat de adviezen van de betreffende stichtingen nog met binnen zijn. Corri Verduin vroeg zich af hoe het dan wel zat met adviezen van orgar en als de schoolraad, de jeugdraad en de planadviesgroep, het adviesorgaan dat zich bezighoudt met de welzijnsplan ning Mevrouw Verduin zei zich met aan de indruk te kunnen onttrekken dat ze zich wel kan uitspreken over een be- leidssturing met betrekking tot onder wijs. jeugdraad en welzijn en met over allerlei andere zaken Van ambtelijke zijde kreeg Corri Verduin de verzekering dat men nog slechts in de fase zit van het inventa riseren. Aan alle eerdergenoemde stichtingen is gevraagd aan te geven wat de konsekwentie zou zijn als vol gend jaar 10, 20, 30 enzovoort pro centen wordt gekort op de subsidie. Pas als alle reacties van zowel in stellingen als raadsfracties binnen zijn kan gewerkt worden aan een de finitief voorstel aan de raad. Deze voorstellen kunnen dan vooraf wel besproken worden in de diverse ge meentelijke adviesorganen. LEUSDEN - Maandag 16 novem ber is er een open huisvergadering van het vrouwenkafé. ledereen die belangstelling heeft, kan naar deze vergadering om mee te praten, ideeën in te brengen en of kritiek te uiten over de gang van zaken in het vrouwenkafé. De agenda ziet er als volgt uit 1 Notulen 2. Mededelingen 3 Ingekomen en uitgaande post 4 Op te voeren agendapunten 5. Thema's tot en met december 6 Hoe gaan de werkgroepen werken 7. Rondvraag 8 Afspraak volgende vergadering De open huisvergadering begint om 20.30 uur in De Hakhorst, Waarden 25a.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 3