Nog ruim tweeduizend woningen zullen in Tweede Fase verrijzen Hubertusjacht trok weer door landgoed Den Treek Ook op sport moet worden bezuinigd ■eusder IcnMwfc Leusder Krant achterbergh wonen FOTO-KOPIE NODIG? Nü de tijd voor vast tapijt DONDERDAG 12 NOVEMBER 1981 plaatselijk nieuws door Marnlx Kreijns gens de planning zoals die nu door de gemeente gehanteerd wordt. De bouw van alle woningen in de Tweede Fase moet medio 1984 voltooid zijn. REEDS GEBOUWD Dan de delen van de Tweede Fase. die reeds gerealiseerd zijn. In Akker hoeve Noordwijck staan 674 huizen, die als volgt verdeeld zijn woningwetwoningen 325; premiehuurwoningen 40; premiekoop B 280. (gesch vrije sector 29 Langenbeek omvat tot nog toe 303 huizen, als volgt verdeeld wonigwetwoningen 90. premiekoop B. 122. (gesch.) vrije sector; 91 In het Hoofdecentrum ..Hamershof" bevinden zich 103 woningen, die alle in de premie B-sfeer gebouwd zijn Deze woningen zijn sedert korte tijd allemaal verkocht. In Claeverenblad Wildenburg staan momenteel al 55 woningwetwoningen. Dat zijn de kleinere woningen, die ge bouwd zijn aan Zadel en Stijgbeugel. Schoeman. die bemiddelt bij de ver koop van deze huizen, meldt dat inmid dels meer dan de helft verkocht is MUNNIKHOVE/BOSVELD woningwetwoningen 625, premiehuurwoningen 164 (waarvan 50 gestapeld). premiekoopwoningen A 186; premiekoopwoningen B 98 geschakelde vrije sector 50 vrije sector kavels. 75. Zoals bekend zal Bredero de premie koopwoningen in Claeverenblad'Wil- denburg bouwen. Mogelijk ook de wo ningwetwoningen, maar daarover be staat nog volstrekt geen zekerheid Er heeft inmiddels een kennismakingsge sprek plaatsgevonden tussen Bredero en WSL Volgens voorzitter Van der Weijden is daarbij nog niet de keuze van de aannemer voor de woningwet- bouw aan de orde geweest De ge meente Leusden ziet grote voordelen in tijd en geld. wanneer Bredero alle wo ningen in Claeverenblad Wildenburg zou kunnen bouwen De woningstich ting wil die voordelen dan eerst wel eens geconcretiseerd zien door Bredero O- verigens is de WSL-voorzitter van de kwaliteiten van Bredero overtuigd. Maar hij is ook zeer te spreken over de firma Reinbouw, die tot nu toe altijd voor de WSL in Leusden gebouwd heeft. In totaal komen er in Claeverenblad Wildenburg 1198 huizen te staan vol- WIJKEN LEUSOEN CENTRUM - De woningbouw in Zwanenburg vordert. LEUSDEN - In de Tweede Fase zullen vanaf dit momtent nog meer dan tweeduizend huizen worden opgeleverd. Gedeeltelijk is met de bouw daarvan reeds aangevangen, gedeeltelijk wordt de bouw ervan voorbereid. Zo is de wijk Langenbeek bijna voltooid, terwijl het zwaar tepunt van de bouwaktiviteiten momenteel ligt op het deelplan Zwa nenburg. In Munnikhove/Bosveld is de bouw onlangs aarzelend van start gegaan. Voor Claeverenblad/Wildenburg, dat - zoals bekend - versneld in ontwikkeling wordt gebracht, zijn de voorbereidingen nu in volle gang. Onderstaand overzicht, onder meer gebaseerd op gegevens van het stafburo Organisatie en Planning van de gemeente Leusden, geeft een overzicht van de stand van zaken in de Tweede Fase. Allereerst komt aan de orde wat in aanbouw is en nog gebouwd moet worden, daarna het geen er in de Tweede Fase al gereali seerd is. LANGENBEEK Het deelplan Langenbeek had eigen lijk al voltooid moeten zijn Maar - het kan inmiddels niemand meer ontgaan zijn - de bouw van een aantal houtske- letwoningen heeft er geen doorgang gevonden Op de plek die daardoor in Langenbeek tot nog toe is gebleven, wil de bouwonderneming Slokker nu 59 premiekoopwoningen A bouwen. De verkoop van de grond, die niet geheel zonder strubbelingen verloopt, moet deze maand worden afgerond Het ligt in de bedoeling om in februari met de bouw van deze woningen te beginnen Verder ligt er in Langenbeek nog éen onverkochte vrije sector-kavel. Een aantal door Nationaal Grondbezit ge realiseerde geschakelde vrije sector woningen is eveneens nog onverkocht ZWANENBURG In Zwanenburg is medio dit jaar van start gegaan met de bouw van 226 wo ningwetwoningen Opdrachtgever is de Woningstichting Leusden. aannemer de firma Reinbouw uit Dieren Volgens Woningstichtingsvoorzitter Van der Weijden moet de oplevering van deze woningwetwoningen in april volgend jaar van start gaan, maar dat is afhan kelijk van de strengheid van de komen de winter De oplevering zal in ieder geval heel 1982 doorlopen De toewij zing van de woningen zal waarschijnlijk begin volgend jaar zijn aanvang nemen Eveneens in aanbouw zijn in Zwa nenburg 77 premiekoopwoningen, waarvan 73 A-woningen en 4 B-wonin- gen. Deze A-woningen zijn weer ver deeld in 45 eengezinswoningen en 28 apartementen De premiekoopwonin gen worden gebouwd door de Stichting Bouwteam Leusden. waarin zich een aantal Leusdense aannemers heeft verenigd. Ze zullen vanaf mei volgend jaar worden opgeleverd Makelaardij Van Munnikhove/Bosveld is onlangs Bosveld voorzichtig aan snee geko men. Vooruitlopend op de planning zijn enkele weken terug de zogeheten houtskeletbouwers van start gegaan. Het gaat om elf premiekoopwoningen, die overigens worden gebouwd op grond, die oorspronkelijk bedoeld was voor de geschakelde vrije sector. Er is in Munnikhove "Bosveld verder nog ruimte voor 116 geschakelde vrije sec torwoningen en 61 vrije sector-wonin gen De gemeente Leusden is al ecjge tijd bezig met de verkoop van deze ka vels Van de 61 zijn er nu 25 verkocht Begin december wordt er weer een ver koopavond georganiseerd, waarvoor nog eens zo n 600 ingeschreven gega digden zullen worden uitgenodigd In Munnikhove/Bosveld is verder ruimte voor 257 premiekoopwoningen A Onlangs is door de gemeente Leus den over de bouw van deze woningen in principe overeenstemming bereikt met het Bouwfonds Nederlandse Gemeen ten uit Hoevelaken. Oorspronkelijk zou Bohan deze woningen bouwen, maar na geruime tijd van onderhandelen heeft deze bouwonderneming toch van die bouw afgezien. Daardoor is achter stand ontstaan op de planning. Als alles goed gaat zal het Bouwfonds in februari van het volgend jaar met de bouw aan vangen In augustus 1982 moet dan nog be gonnen worden met de bouw van 86 woningwetwoningen in Munnikhove/ Bosveld. Dat staat althans in de plan ning van de gemeente. Maar de voorzit ter van de Woningstichting Leusden (WSL) kan dat aanvangstijdstip niet be vestigen. CLAEVERENBLAD/WILDEN BURG Het grootste nog te realiseren projekt in de Tweede Fase wordt gevormd door de deelplannen Claeverenblad/Wilden burg Deze zijn door de gemeente op verzoek van de provincie versneld ont wikkeld Het is de bedoeling dat de wo ningbouw er in sepember volgend jaar van start gaat Het te realiseren woning bouwprogramma ziet er nu als volgt uit Rozendaallaan 9 Leusden-C. LEUSDEN Zaterdag is, onder voortreffelijke weersomstandig heden, het seizoen van de Konink lijke Nederlandse Jacht Vereni ging begonnen. Traditioneel met de Hubertusjacht op de eerste zaterdag van november en ook dit jaar vanaf het gazon voor Huize Den Treek. De in april 1919 opge richte KNJV begon haar activitei ten in de omgeving van Ede maar vanaf het tweede seizoen werd het landgoed Den Trek/Henschoten het toneel van de overigens vreed zame strijd. Het wild heeft van de „jagers" niets te vrezen, omdat in het onderhavige geval niet de be tekenis van opsporen en doden van het werkwoord jagen in de praktijk wordt gebracht, maar het ijlings voorbij snellen op het spoor van een namaakvos. Vanaf een uur of elf kwamen de KNJV-leden, herkenbaar aan een witte rijbroek, een felrood jack. witte handschoenen en een zwar te hoge hoek, van heinde en verre naar Leusden, waar in Huize Den Treek een koffietafel uitnodigend gereed stond. Kandidaatleden in mtroducê's, in een zwart jasje en onder een dito bolhoed, volgden het goede voorbeeld en tegen half twee maakten de deelnemers aan de slipjacht naar oud-Engels mo del zich gereed voor de start Het bos- en heidegebied was nu op zijn fraaist en iedereen had zin in de eerste van de reeks slipjachten, die vrijwel wekelijks her en der in Nederland tot begin mei worden gehouden. De Leusdense huntsman D van Laar arriveerde ondertussen met zijn 15 a 16 koppels foxhounds, terwijl de ruiters en amazones rondrijdend op het grote gazon de laatste voorbereidingen troffen. Een glas sherry als opkikkertje voor onderweg en nog een laatste aanwijzing van huntmaster E. Staal uit Voorburg gingen het ver trek vooraf en dat moment brak aan toen de meute honden op het spoor van Reintje waren gezet. Het kleurrijke schouwspel trok ook ditmaal weer talrijke kijkers, waarvan velen voorzien van foto- en/of filmapparatuur. Een unicum in de geschiedenis van de KNJV misschien zelfs een record? was de deelname van de heer A J Pleysier uit Bosch en Duin. Deze slipjacht was voor hem de tweeh onderdste' Daar heeft hij elf jaar over gedaan en al die tijd met zijn paard Lady Caroline LEUSDEN/CENTRUM - Maandag hield de Raad van Advies van de Sportstichting Leusden een openba re vergadering. Met ongeveer de helft van de 23 aangesloten vereni gingen was de gemeentelijke exposi tieruimte aan de Zwarteweg maar matig bezet en opvallend was het wegblijven van diverse grote vereni gingen en het op twee gevallen na niet de moeite waard vinden van het vooraf kenbaar maken van de verhin dering. Voorzitter B. W. Peddemors opende de avond met de mededeling dat de heren A. Wisman en G. G. van Tiel als „gemeentelijke afgevaardig den" in het stichtingsbestuur hun functie ter beschikking hadden ge steld. Gebruikelijk is. dat van medebestuur ders afscheid wordt genomen tijdens een bestuursvergadering en dat is met betrekking tot Ad Wisman inmiddels ge beurd. Verhindering van Gerrit van Tiel was er de oorzaak van dat hij pas maan dagavond aan bod kwam De heer Van Tiel heeft het druk in zijn nieuwe werk kring en om hem niet extra te vermoeien kreeg hij een uiterst gemakkelijke fau teuil (eigenlijk eerder een troon) als tij delijke zitplaats aangeboden Zo op het oog erg ontspannen en lekker achter over luisterde hij naar de voorzitterlijke toespraak vol lof en erkentelijkheid voor zijn inzet gedurende 16 jaar - vanaf de oprichting van de Sportstichting - ten bate van de sport in Leusden. Geschenken weggeven is geen ge woonte van het sportparlement. en zo wel Ad Wisman (drie bestuursjaren) als Gerrit van Tiel namen gaarne genoe gen met de informele benoeming tot voorvechters van de plaatselijke sport. Dat bleek ook uit het korte antwoord van de heer Van Tiel (die weer snel aan het werk moest): ..Ik heb het niet alleen lang, maar ook altijd met genoegen ge daan GEEF SPORTIEF De heer Peddemors benadrukte, wat iedereen al wist en wel dat Gerrit van Tiel zich altijd sportief (aan Leusden) heeft gegeven en daarmee harkte hij in op de links en rechts in de vergader ruimte opgehangen affiches, die de aandacht moesten vestigen op de actie „Geef Sportief", de collecte voor het Fonds Sport Gehandicapten Zeer te leurgesteld moest hij echter erkennen dat de gevraagde en verwachte mede werking van gezonde sporters nage noeg achterwege was gebleven Weer overgaand tot de orde van de dag deed de heer Peddemors melding van het feit, dat B enW inmiddels de dames L van Ameron en C. Verduin als nieuwe bestuursleden namens de gemeente in de Sportstichting hebben benoemd. Nieuw was ook - en zelfs aanwezig - stichtingssecretaris E Slager. De voorzitter was nog niet aan het einde van zijn Latijn en bevestigde, dat het Squash Rackets Genootschap Leusden nu officieel is erkend als aan gesloten bij de Sportstichting. Voorts deelde hij mede. dat besloten is het sal do van ongeveer 20 000 gulden van het op tetieffen fonds-bijzondere-sporteve- nementen aan te wenden voor de be kostiging van een geluidsinstallatie in De Korf Tenslotte liet hij nog een ernsti ge waarschuwing horen met betrekking tot de te verwachten bezuinigingen. Ook de sport in Leusden ontkomt daar aan niet De Sportstichting is door b. en w. gevraagd om een spoedig advies. Gezien de korte termijn, waarbinnen geantwoord moet worden zal het stich tingsbestuur een voorstel formuleren. Aan de verenigingen werd gevraagd in eigen kring na te gaan hoe. wat en waar bespaard zou kunnen worden. Het re sultaat van deze ..inspraak-achteraf' zal alsnog aan het gemeentebestuur ter kennis worden gebracht De notulen van de vorige vergadering en de bespreking van de jaarrekening 1980 en de begroting voor het komende jaar vroegen weinig tijd. Hetzelfde gold ook voor informatie over de officiële opening van De Korf op 11 en 12 de cember. In de rondvraag vroeg de Bin nensportvereniging Leusden ernstige aandacht voor de problemen, waarmee BVL komt te zitten als het gemeentelijke pand. waarin de vereniging haar club huis heeft, wordt verkocht Wanneer daartóe gelegenheid be staat - daar kon de heer Peddemors geen uitsluitsel over geven - is de BVL gaarne bereid te zijner tijd naar de kelderruimte van het in aanbouw zijnde nieuwe gemeentehuis te ver huizen. Niets meer aan de orde zijnd, sloot de voorzitter om goed tien uur de vrij rustige praatavond. Vanzelfsprekend bezit Achter- bergh een zeer uitgebreide en bij zondere kollektie \asie vloerbe dekking van gerenommeerde mcr- ken. Kwalitatief/artistiek van mjjjj goede huizen. Minder vanzelfsprekend is die nog ambachtelijke, stipte uitvoe ring door Achterbergh. Voor een lijn, duurzaam en zorgeloos vast tapijt. Loop er 's over bij Achterbergh. Amersfoort, Hellestraat/Westsingel Telefoon 033 13048

Leusder Krant | 1981 | | pagina 5