êi 1 Ook ond in Lei erwijze irs o[ straa Verkoopbureau zegt uitdrukkelijk: Slokkerwoningen goedkoper bij een lagere grondprijs 't Ronde uitgebreid Sinterklaas in Leusden verwelkomd fir Vooral in Zuid situatie precair icfipn IvUvll ICfMTIP IVIJII lv 11 Vandaag in de Leusder Krant Leusder Krant Planadviesgroep woensdag bijeen Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden FOTO-KOPIE NODIG? Geen krant ontvangen? Applaus voor de direkteur Verantwoordelijk redakteur BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495, b.g.g. (03420)16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement f 13,10 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. DINSDAG 17 NOVEMBER 1981 - 13e JAARGANG NO. 60 o y •fixfr (van één onzer medewerkers) LEUSDEN Als het dalen van het leerlingenaantal op de lagere scholen en kleuterscholen in het zelfde tempo doorgaat zullen er met ingang van het volgend schooljaar ook in Leusden onder wijskrachten moeten afvloeien. De schoolraad voor het openbaar onderwijs dringt er bij de ge meente dan ook op aan om zo snel mogelijk te komen met een afvloeiingsregeling en een her plaatsingsregeling voor onder wijskrachten. Het aantal leerlingen op een school bepaalt hoeveel leerkrachten er aan een school verbonden mogen zijn. Om het aantal leerlingen op een school vast te stellen wordt er een paar maal per jaar geteld hoeveel leerlingen er op iedere school staan ingeschreven. Het gemiddelde over een jaar is bepalend voor het aantal leerkrachten dat gedurende het vol gend jaar op de school mag werken. Als de huidige tendens zich voortzet zullen er op minstens twee, maar misschien wel vier openbare scholen in Leusden leerkrachten moeten af vloeien. Voor de openbare lagere scholen in Leusden-Zuid en Achterveld staat welhaast vast dat hier een leerkracht moet verdwijnen. De situatie op de openbare kleuterschool in Leusden- Zuid is erg precair. Meldt zich niet spoedig een kind aan, dan zal ook hier een kleuterjuf moeten verdwij nen. Gelet op de laatste gegevens heeft ook de openbare basisschool de Heerd een leerkracht teveel. Deze school in de tweede fase ligt echter midden in een wijk waar zich nog steeds mensen van elders vestigen, zodat men alle vertrouwen heeft dat het team bij elkaar blijft AFVLOEIEN Al geruime tijd geleden heeft de vertegenwoordiger van de onderwij zersvakbond ABOP in de schoolraad aangedrongen op het vaststellen van een officiële afvloeiingsregeling voor onderwijskrachten. Tot op heden kent de gemeente Leusden een der gelijke regeling voor onderwijs krachten nog niet. De regeling zoals de vakbond voor onderwijsgevenden die voorstaat komt er op neer dat eerst leerkrachten met een tijdelijke aanstelling op een school worden ontslagen. Daarna komen de perso neelsleden aan de beurt met een vaste aanstelling waarbij diegene met het minste aantal dienstjaren het eerst het veld moet ruimen. Van deze volgorde zou alleen afgeweken mo gen worden als het belang van het onderwijs aan de betreffende school dit vereist ,,Per 1 januari 1982 moeten de mensen weten waar ze aan toe zijn, als er per 1 juli a.s ontslagen gaan vallen", aldus de voorzitter van de schoolraad Jaap Brandligt in de ver gadering van het adviesorgaan, don derdagavond j.l Het hoofd van de afdeling onderwijs kon de aanwezi gen wat dit betreft direct antwoor den. Wat betreft de afdeling kan de gemeenteraad nog voor het eind van het jaar een definitieve regeling vast stellen. HERPLAATSING In die gevallen waar in een ge meente onderwijzers zijn afgevloeid op grond van een dalend leerlingen aantal kan men ook te maken krijgen met een herplaatsing van dezelfde uiiuerwijsKracnt op een scnooi waar een vacature is of ontstaat Als het gaat om meerdere wachtgelders", zoals deze categorie onderwijsge venden worden genoemd, kan het nuttig zijn om te beschikken overeen van te voren vastgestelde procedure voor het herplaatsen van leerkrach ten Mede op aandrang van de A.BO.P. vertegenwoordiger in de schoolraad, adviseert dit gemeente lijke adviesorgaan de gemeente om een regeling te ontwerpen. Ook in dit geval zal de gemeente raad een definitieve regeling vast moeten stellen. DIRECTEUR Donderdagavond werd er ook nog aandacht geschonken aan een ande re zaak, welke in de personele sfeer ligt. Sinds kort is de afdeling onder wijs van de gemeente begonnen met een reeks gesprekken op de diverse openbare scholen over het onder werp directeurschap. Als per 1 au gustus 1985 de wet op de basisscho len definitief van kracht wordt en de kleuter- en lagere school samenge voegd worden, zal de leiding in han den dienen te zijn van een directeur. Verder zal aan de school een adjunct directeur verbonden dienen te zijn. Reeds nu is de afdeling onderwijs aan het onderzoeken wie er bij de diverse scholenkoppels in aanmer king zou kunnen komen voor boven genoemde functies. Het ligt zeker niet in de bedoeling om in dit stadium al beslissingen te nemen omdat eerst de oudercommissies ook geraad pleegd zullen worden. Verbouwde St.-Jozefkerk opnieuw in gebruik genomen 3 Behoefte overblijfregeling scholen wordt onderzocht 3 Onafhankelijke voorzitter moet nieuwe koers CML gestalte geven. Dat bleek donderdag avond tijdens de jaar vergadering van het Comité Milieuzorg Leusden5 Achtervelds nieuws 7 Fietspad Centrumweg verlegd 7 Roda (zat.) won opnieuw Het zondagteam kreeg echter klop van Amersvorde9 Overig sportnieuws9 vervolg op pagina 3 Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BDUl m QJ Verschijnt dinsdag en donderdag In de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 35 cent per mm. Bij Kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,11 per regel (37 cent per mm). Losse nummers: 60 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor. Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. Rozendaallaan 9 Leusden-C. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. Niet elkedirekteur krijgt een applaus voor wat hi) doet. In Leusden moet je er in ieder geval heel wat voor doen. dat weet u natuurlijk. U snapt er niks van? Dan kunt u die direkteur de hand drukken Hij ook niet. Toch stond het in de Leusder Krant. Een abonnee mist zoiets niet. KIJK DAAROM EENS NAAR DE SPECIALE AANBIEDING ELDERS IN DIT NUMMER EN VUL DE BON IN. Burgemeester Rademaker ver welkomde de kindervriend met de navolgende woorden: (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN De prijs van de toekomstige premiewoningen van Slokker Bouw Maatschappij bv wordt lager als de gemeente raad deze maand besluit om de grond in Langenbeek, waarop deze 59 huizen moeten komen, goedkoper dan de voorgestelde prijs van de hand te doen aan Slokker. Dat heeft de heer Van der Roest van het verkoopbureau Koppes desgevraagd meege deeld. Koppes regelt de verkoop van de Slokkerwoningen. De heer Van der Roest: „Als de gemeenteraad vindt dat de kavels goedkoper moeten, dan zal de prijs van de huizen overeenkomstig het bedrag, waarmee de grondprijs wordt verlaagd, gewijzigd worden. Dat is definitief". Hiermee wijst hij de geruchten van de hand als zou Slok ker onverkort aan de koopsom van de huizen vasthouden. Op de grond, waarop de „spaarwo- ningen" van Slokker moeten komen, drukt zoals woensdag bekend werd ruim drie ton aan extra kosten, wat neerkomt op 5000 gulden per kavel. Die extra kosten vloeien voort uit de gemaakte kosten voor het mislukte houtskeletbouwprojekt in Langen beek, een projekt dat was gepland op de grond waarop Slokker nu de pre miewoningen wil bouwen De kavels moeten daarom op voorstel van het college van B en W. 41 680 gulden opbrengen Of de gemeenteraad daarmee akkoord gaat is nu de vraag. Het raadslid Rinze Bloemhof (D'66) heeft zoals bekend in de raadsverga dering van vorige maand een amen dement ingediend op het voorstel van het college. De D'66-man wil dat de extra kosten niet ten laste komen van de 59 kopers, maar van de reser ves van het gemeentelijk Grondbe drijf. Het amendement kon echter LEUSDEN Woensdag 18 no vember komt de planadviesgroep bij een in de raadszaal van het gemeen tehuis, Hamersveldseweg 2. De vergadering begint om 20.00 uur en de volgende punten staan op de agenda: 1. Opening 2. Verslag van de vergadering van 21 oktober 1981 3 Mededelingen 3a. Bezuinigingsmaatregelen 1982 4. Concept programma 1982 5. Rondvraag 6. Sluiting vorige maand niet door de raad wor den behandeld, omdat B en W het voorstel tot grondverkoop aan Slok ker ter elfder ure van de agenda afvoerden. Dit om de gemeenteraad aanvullende en nadere informatie te geven Aan het eind van deze maand komt het voorstel, waarschijnlijk on gewijzigd, opnieuw in de Leusdense raad. Als het collegevoorstel niet af wijkt van het eerdere, handhaaft Rin ze Bloemhof zijn amendement Hij kan nu al op steun rekenen Die komt van circa twintig adspirant-kopers van de Slokkerwoningen Zij zullen proberen een lijst met hun handteke ningen en de mededeling, datzevoor het amendement zijn, aanbieden aan een raadslid, dat Bloemhof steunt De adspirant-kopers spreken van zelfsprekend een beetje uit eigen be lang als er getracht wordt de grond prijs te verlagen waardoor de huizen goedkoper worden, maar vinden het zeer zeker ook een stukje rechtvaar digheid als een lagere prijs bewerk stelligd kan worden. Inmiddels zijn er 35 premiewonin gen verkocht, heeft de heer Van der Roest van verkoopbureau Koppes la ten weten. Op de resterende 24 hul zen zijn opties genomen. Daarnaast is er een reservelijst van circa vijftien andere gegadigden. - Op de voorgrond een van de twee nieuwe lokalen van de Montessorischool. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De uitbreiding van de montessorischool 't Ronde in Akkerhoeve is voltooid. De afgelopen maanden is er gewerkt aan de bouw van twee nieuwe lokalen aan deze school, die een grote toeloop van leerlingen uit heel Leusden kent. Bi/ zijn ontwerp had architect Van der Hoeven al met de mogelijkheid van uitbreiding rekening gehouden. Momenteel wordt nog gewerkt aan de afwerking van het schoolplein, dat voor de uitbreiding van het gebouw opgebroken moest worden. (van één onzer medewerkers) LEUSDEN Tot grote vreugde van een groot aantal Leusdenaartjes is Sint Nicolaas zaterdagmiddag weer in Leusden gearriveerd. Precies op de afgesproken tijd kon burgemeester mr. J. W. M. Rademaker de goedheilig man verwelkomen op het bordes van het bejaardenhuis„'t Hamersveld". Voor veel mensen was het vorige week nog maar de vraag of Sint Nicolaas op tijd zou arrivieren. Op de afdeling welzijn van het gemeentehuis circuleer de het gerucht dat de Sint zijn reis geboekt zou hebben bij het bureau van Ad Latjes, het reisbureau dat vorige week failliet werd verklaard. Gelukkig voor de kinderen in Nederland bleek de Sint ook dit jaar weer met zijn eigen transportmiddelen de reis naar Nederland te hebben ondernomen. Het verhaal gaat alleen dat de Sint bijna afgezien had van een officiële intocht in Leusden omdat men het er bijna niet over eens kon worden bij welk winkelcentrum de intocht plaats zou moeten vinden. Zaterdag was er echter niets te merken van alle even tuele problemen De Sint kwam net als anders per open koets in Leusden aan Door zijn overladen programma alleen misschien iets gehaaster dan anders, het muziekkorps Lisiduna had de Sint met zijn Pieten ver achter zich gelaten Op het plein bij 't Ha mersveld trof men elkaar echter weer.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 1