de Dissel SET REPRODUCTIES VOOR SLECHTS 2,50 Aquarellen van Johan van Bijsterveld exclusief voor onze lezers! 385 Vierde Vrouwen krant uit Eendracht weer op de planken Herhalingsavond reanimatiecursus Vrouwenraad De pronkkamer van Amersfoort. BURGERLIJKE STAND WAARDEBON DINSDAG 17 NOVEMBER 1981 LEUSDER KRANT 6 EIKENALS KUNSTWERK Kijk en vergelijk. Nergens vindt u meer en mooier massief eiken dan bij De Dissel. Direkt uit onze eigen fabriek. Merk wat dat scheelt. Een zeldzame kollektie kwaliteits- produkten: Eetkamers, wandmeubels, bank stellen, salontafels, slaapkamers en dekenkisten. |l|| Met groot vakmanschap en gevoel voor traditie vervaardigd uit 't mooist denkbare massieve eiken. Elk stuk met 12 jaar garantie. Kruispoot eetkamerstel met degelijke wigkonstniktie 1 'I A Tafel 160x85 cm. Stoelen met radeliittirv Zonnehof 4j-5j. tel 033 -31479 Fraai bewerkte dekenkist. Een schoonheid r\ om naar te kijken. Massief eiken. Q ZU Uit het bevolkingsregister van Leusden blijkt dat in de periode van 5 november tot en met 11 november zijn: GEBOREN: 30 okt. 1981 Marrie Louise, d.v. P. A. Bruin en A J M. Zwaartman 2 nov. 1981 Hugo Christian, z.v. E. W. Th Huurdeman en H. L A. van 't Klooster 2 nov. 1981 Michael Gerardus Wilhel mus, z.v. G. Blankenstijn en G. van der Werff 3 nov. 1981 Martijn Daniël, z.v. H. J van Duist en C. J. M. Holweg 5 nov. 1981 Ralph Ronald, z.v R J. Ferwerda en G. S. E. Janssen; Emile, z.v A. Bos en W Post 9 nov. 1981 Eline, d.v. G J Groenen dijk en M G Olthof 10 nov. 1981 Inge, d.v J W M Os sendrijver en J. M B Smink GEHUWD: 9 nov. 1981 H. de Jong en J. van Tooren 11 nov. 1981 A. H. Smit en G. M. van Dungen; E Th. K G Tan en L M Jagers (OEZE WEEK IN DE GEMEENTE LEUSDEN CENTRUM EN ZUID Dinsdag 17 november 20.00 uur: Werkgroep Verkeersaangelegenhe- den, commissiekamer Woensdag 18 november 9.15 uur: Vrouwenraad, ochtend over gezinsfi- nanciën, Groot Krakhorst, Bolderik- hot Woensdag 18 ovember 14.00 uur: Opening 5e P.C. basisschool, Linge- wijk 13 Woensdag 18 november 20.00 uur: Herhalingsavond reanimatiecursus, De Til Woensdag 18 november 20.00 uut: Bijeenkomst agrarische organisa ties, De Til Woensdag 18 november 20.00 uur: Planadviesgroep, raadszaal Donderdag 19 november van 14.00 tot 16.30 uur: Bazar. UVV-senioren- sociëteit, sporthal Groenhouten Donderdag 19 november 20.00 uur: EHBO-instruktieavond, De Heerd, Berkenwijk 33 Donderdag 19 november 20.00 uur: Jeugdraad, De Til Donderdag 19 november 20.00 uur: OW/RO, Voorlichtingscentrum, Zwarteweg 16a Zaterdag 21 november van 14.00 tot 16.00 uur: Sinterklaas in Hamershof Zaterdag 20.00 uur: Uitvoering Een dracht, 't Ros Beijaart ACHTERVELD Dinsdag 17 november 20.00 uur: K.P.O., Ons Gebouw Dinsdag 17 november 20.00 uur: ver- keerscursus, De Moespot Woensdag 18 november 9.00 uur: handwerkhobbyclub, De Moespot Donderdag 19 november 13.30 uur: bejaardensoos, Ons Gebouw LEUSDEN - Vrouwenkrant num mer vier is afgelopen week uitgeko men. Op initiatief van enkele vrou wen uit het vrouwenkafé Leusden is dit krantje nu een zeer regelmatig verschijnend werk, dat niet alleen in het vrouwenkafé voor ƒ1- verkrijg baar is, maar ook in de bibliotheek en bij Tine van Leersum, Albast 19. Deze krant qeeft informatie over al gemene zaken voor vrouwen én man nen. Dit met betrekking tot de woon/ leefsituatie in Leusden, de positie van de vrouw en aktiviteiten voor de vrouw. Daarnaast staan de aktiviteiten van het vrouwenkafé erin vermeld, meestal per maand. Bovendien wordt regelmatig verslag gedaan van avonden die in het vrouwenkafé hebben plaatsgevonden. Vrouwenkrant vier laat twee vrouwen aan het woord die gestart zijn met de moedermavo-opleiding in Leusden. Zij besteedt verder aandacht aan het ont moetingscentrum voor vrouwen dat nu in een vergevorderd stadium verkeert. De vrouwenkrant: een stukje aan vullende informatie. Verkrijgbaar 1in het vrouwenkafé, de openba re bibliotheek Leusden-C. en bij Tine van Leersum, Albast 19. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De Leusdense toneel vereniging Eendracht start binnen kort weer met haar serie najaarsuit voeringen. Leusdenaren kunnen op 21 en 28 november a s. In de grote zaal van 't Ros Beyaart terecht om plezier te beleven aan het toneelstuk dat inmiddels is ingestudeerd. Ook deze keer hebben de spelers van De Eendracht weer een kluchtig toneelstuk voor hun rekening genomen Het gaat ditmaal om het toneelstuk Os car. een spel met allerlei komische ver wikkelingen Alles draait om de figuur van een zekere Christian, werknemer bij een goedlopend bedrijf dat schoon heidsartikelen vervaardigt. Christian wil met de dochter van zijn baas trouwen en vertelt zijn werkgever dat hij salaris verhoging nodig heeft om de betreffen de dochter de luxe te kunnen bieden, die zij gewend is. Terloops vertelt de werklustige werk nemer ook nog even dat hij een behoor lijk bedrag heeft ontvreemd uit de kas van zijn a.s schoonvader om de dochter te kunnen verwennen. Stap voor stap wordt duidelijk wie nu eigenlijk de dame is waar het eigenlijk om gaat. Hoe de hele zaak uiteindelijk afloop! is te zien op 21 en 28 november a.s in 't Ros Beyaart. Hamersveldseweg 55. in Leusden-Centrum. Beide avonden beginnen zoals ge bruikelijk om acht uur 's avonds. Nu al kunnen toegangsbewijzen voor de somma van zes gulden per stuk worden verkregen bij de volgende voorverkoop- adresren: G. Boogman?. Meidoornhof 25, R. Steringa, Marterhoeve 4, A Rut ten, Ravenhorst 19; A v.d. Berg, Vlas- land 30 en M. Demmer, Porfier 10. Als niet alle toegangskaarten in de voorverkoop verkocht zijn is het moge lijk voor de aanvang van de voorstelling kaarten aan de zaal te kopen. Op 28 november wordt er om 15.00 uur een aparte uitvoering gegeven voor de Leusdense bejaarden. In dit geval bedraagt de entreeprijs 3 gul den. Gelet op de voorstellingen die de toneelvereniging Eendracht in het recente verleden gegeven heeft, be loven ook de komende optredens voor de bezoekers een gezellig avondje uit te worden. LEUSDEN Woensdagavond 18 november wordt er een herhalings avond gehouden voor cursisten van de reanimatiecursus. De avond wordt gehouden in De Til en begint om 20.00 uur. LEUSDEN - Woensdag 18 novem ber organiseert de Vrouwenraad een open ochtend. De heer C. van der Kar zal een inlei ding houden over „de zakelijke kan ten van het leven binnen het gezin". Na de inleiding is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Bij voldoende belangstelling kan er een cursus over dit onderwerp georga niseerd worden. De ochtend begint om 9.15 uur in Groot Krakhorst (Van de redaktie) - Enige tijd geleden gaf de BDU Kranten- kombinatie aan de Amersfoortse beeldend kunstenaar Johan van Bijsterveld opdracht tot het vervaardigen van vier aqua rellen van plekjes uit ons verschijningsgebied (Utrechtse en Gelderse Vallei en de Veluwe). De heer Van Bijsterveld heeft een grote liefde voor de natuur en het resultaat was dan ook vier schitterende aquarellen, van een IJsselmeerhaven, een polderboerderij, een Veluwse beek en een Veluwse boerde rij. Een set reprodukttes van de ze vier aquarellen bieden wij nu onze lezers aan. Bijna voor niets! Het enige wat wij u in re kening brengen zijn de geringe verpakkings- en administratie kosten 2,50 indien u de set afhaalt op ons kantoor of 3,95 als u de set per post thuisbe zorgd wilt hebben). Johan van Bijsterveld is met name in Amersfoort en omge ving geen onbekende. Ver schillende keren heeft de Stad Amersfoort werken van hem (rnt de collectie van museum Flehite) op de voorpagina ge plaatst. De heer Van Bijsterveld heeft ook verschillende keren in Amersfoort geëxposeerd, maar ook elders, zoals in „De Vaart" in Hilversum. Wie van kunst houdt èn van natuur en landschap moet deze kans niet voorbij laten gaan. INGELIJST Er is echter nog meer! Er zullen wellicht veel lezers zijn, die het op prijs stellen de vier reprodukties ingelijst te bezit ten. Daarom hebben wij voor u een speciale, voordelige, kant- en-klaaraanbieding. Via onze inlijst-service kunt u de vier re produkties laten inlijsten voor A-rir-Ey™ -f. een totaalbedrag van 69,- (af gehaald op ons kantoor 65,-). Misschien de moeite van het overwegen waard! De vier reprodukties kunt u (ingelijst) op ons kantoor ko men bekijken. Mocht u toch al van plan zijn om een set, al dan niet ingelijst, op te halen, neemt u dan wel even de bon ingevuld mee? i voor serie reprodukties Johan van Bijsterveld Ondergetekende Naam Adres Postcode plaats ontvangt graag de vier reprodukties van aquarellen van Johan van Bijsterveld ingelijst tegen een speciale prijs i Ik haal de serie ingelijst af op uw kantoor Leusder Krant tegen kontante betaling van f 65,-. Ik ontvang de serie graag ingelijst per post en voeg hierbij een giro- bankcheque voor een bedrag van 69 unci porto- en verpakkingskosten) Ik ontvang graag de serie reprodukties ingelijst per post onder rembourse voor 69 - plus 2 50 extra rembourse-kosten I. Ik ontvangt de serie graag met-ingelijst per post voor een bedrag van 3.95. waarvoor ik hierbij een giro bankcheque voeg LI Ik haal tegen inlevering van deze bon 2 50 mijn serie af op uw kantoor svp aankruisen wat wordt gewenst Dit bestelformulier (met giro- of bankbetaling) zenden naar (BDU Krantenkombinatie, afdeling Lezersservice. Postbus 67 3770 AB Barneveld U kunt ook bestellen door overschrijving van 69 - op giroreke ning 871441 t.n v BDU te Barneveld met omschrijving Johan van Bijsterveld I Kantoor Leusder Krant, Rozendaallaan 9, Leusden-C.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 6