Prins werd herkozen Verrassing was op Prinsenbal compleet SVA dames te sterk voor Soest Achterveld verliest Verlegging fietspad Gouden Klomp doet aan besparing leusder krimi: Uitslag AMBC rit Bijeenkomst agrarische organisaties Kaartavond Cursus rund veevoeding KPO-avond over gezonde voeding DINSDAG 17 NOVEMBER 1981 Achtervelds nieuws ACHTERVELD De verrassing was compleet zaterdagavond bij het Achtervelds Prinsenbal, dat de start betekende van het nieuwe carnavals seizoen. Sinterklaas, die onverwacht langs gekomen was in Puupenkop- penland, bleek de nieuwe Prins te hebben meegenomen en dat was de zelfde die vorig seizoen de carna valsscepter mocht zwaaien: Frans Puup de Vlle. Maar voorafgaande aan de procla matie van de Achterveldse Prins, wa ren er natuurlijk nog de nodige ande re feestelijkheden. Nadat om 20.30 uur de deuren van het „100 gram" gebouw waren geopend, verscheen om 21.00 uur Prins Frans Puup de Vlle in de zaal. Hij werd voorafge gaan door de hofkapel en de dan smariekes. Vergezeld door zijn adju dant Ries Hazelaar en de Raad van Elf werd hij met een daverend applaus door de aanwezigen ontvangen. De opkomst van het publiek was op dat moment nog niet zo overweldigend. Na een polonaise werd de avond door de Prins met een hartelijk wel kom tot de aanwezigen geopend „We zullen er deze avond weer een daverend feest van maken zoals men dat hier in ons dorp gewend is. We zullen de Achtervelders wel even wakker schudden, zodat er binnen een korte tijd veel publiek in de zaal aanwezig zal zijn. Nog maar even en mijn regeringsperiode is afgelopen. In die korte tijd zullen we er toch een geweldig feest van maken," aldus de Prins. Hierna werd onder de vrolijke klanken van de hofkapel een gezelli ge polonaise gelopen, waaraan alle aanwezigen spontaan meededen. AFSCHEID Na afloop van de polonaise was het de buurt aan het Midland Trio, dat samen met de hofkapel, het muzikale gedeelte voor zijn rekening nam. Dit Trio wist er al heel spoedig een ge weldige stemming in de brengen en de danslustigen op de vloer te krij gen. Van lieverlede kwamen de car navalsliefhebbers de zaal binnen, zo dat op het moment dat de Prins afscheid nam de zaal geheel gevuld was. Om ongeveer 22.00 uur ver scheen Frans Puup Vlle met zijn adjudant en de Raad van Elf weer op het podium „Het moment, waarop ik nu als Prins Frans Puup de Vlle afscheid neem, is aangebroken. Aan mijn re geringsperiode over Puupenkoppen- land is een eind gekomen. Het is voor mij erg moeilijk om afscheid te ne men van al de mensen met wie we in de achter ons liggende carnavalspe riode zo geweldig veel plezier heb ben gehad. We hebben een fijn car navalsjaar achter de rug. Namens mij en mijn vrouwdank ik jullie allen voor de geweldige steun die we het afgelo pen jaar hebben mogen ondervin den. Speciaal mijn adjudant, de Raad van Elf en hun echtgenotes hebben mij geweldig bijgestaan. Verder ook heel veel dank aan de hofkapel, de dansmariekes, Mien Blom en dege nen die haar bij de bediening hebben geholpen. Zonder hulp van de jury, de optochtbegeleiding en de politie hadden wij dit niet op een dergelijke manier kunnen volbrengen. Speciaal wil ik van deze plaats danken Leen Wijntjes die mij namens de Zonne bloem heeft vergezeld tijdens mijn bezoek aan de zieken. Het was een hele zware dag, maar ik hoop dat de zieken die we hebben bezocht weer genezen zijn en het carnavalsfeest met ons kunnen meevieren. Ik wens de nieuwe Prins heel veel sterkte toe in het komende carnavalsseizoen", zo zei de Achterveldse Prins in zijn afscheidsspeech. Als dank kregen zijn adjudant, de Raad van Elf, hun echtgenotes en de dansmariekes een blijvend aanden ken van hem De adjudant en de leden van de Raad van Elf kregen een afdruiprek omgehangen. „Afdruipen jongens en dan weer opnieuw begin nen", aldus Prins Frans. De dansma riekes kregen een halskettinkje, ter wijl de dames een drinkglas mochten ontvangen, waarin hun voornaam was gegraveerd. De heren Jan van Hamersveld en Piet Smink kregen als dank voor het feit dat zij reeds een aantal jaren steeds de entree beman nen een aandenken bestaande uit een miniatuur registerkassa. Vol spanning werd daarna onder de ge zellige muziek van het Midland Trio het moment afgewacht, waarop de nieuwe Prins zou worden voorge steld. Tegen het tijdstip dat het zover was, verscheen voorafgegaan door de Hofkapel Sint Nicolaas in de zaal ,,lk ben vanmiddag in Leusden gear riveerd," aldus de Sint, „en dacht ik zal ook maar even een bezoek aan het Puupenkoppenland brengen. Ik kom niet graag met lege handen en daar om heb ik voor jullie ook maar een presentje meegebrachtHij opende een op het toneel staand aroot pak- Prins Frans Puup Vlle ket. Tot ieders verbazing kwam hier de nieuwe Carnavalsprins uitrollen De verrassing was groot toen bleek dat de nieuwe Prins dezelfde was, die een uur van te voren afscheid had genomen. Met een geweldige jel „Fransje, Fransje" werd hij ontvan gen CADEAU „Ik ben heel erg blij," aldus de nieuwe Prins, „dat de Raad van Elf zoveel vertrouwen In mij heeft, dat zij mij weer als Prins heeft gekozen. We zullen er ook in het komende seizoen eep geweldig feest van maken. Voor al omdat volgend jaar het elfjarig bestaan van de vereniging zal wor den gevierd. Dit zal vermoedelijk ge vierd worden tegen het eind van het seizoen. We zijn weer heel wat van plan. Zeker zal ik op de nieuwjaarsre ceptie van de gemeente wat meer steun vragen voor onze werkloze Puupenkoppen. Verder stel ik voor dat de jeugd aan alle vaders en moe ders een lidmaatschapskaart van de vereniging als St.-Nicolaasgeschenk cadeau doet. Dan zijn we er zeker van dat we een goed elfjarig bestaans- feest gaan vieren." Door voorzitter Cor de Vette van de vereniging werd de nieuwe Prins hartelijk verwelkomd. Als dank kreeg de Prins een mooie originele Puup omgehangen. Tot slot werd er door de dansmariekes een voor de nieuwe Prins ingestudeerde show ten beste gegeven. Hoewel er eerst even strub belingen waren met de begeleidende muziek verliep even later alles van een leien dak Een daverend applaus was dan ook de beloning voor deze show. Hierna ging men nog tot in de kleine uurtjes verder met dit zeer gezellige carnavalsfeest Onder de aanwezigen bevonden zich deze avond de Prins en zijn adjudant van carnavalsvereniging „De Eem- schuumers" uit Hoogland. Zij waren deze avond wel incognito ACHTERVELD De wedstrijd die de Achterveldse dames tegen het dames elftal uit Soest speelde, werd ditmaal in winst omgezet. Deze mid dag was Achterveld wel de betere ploeg. Direct na de aftrap ging Ach terveld in de aanval. De eerste tien minuten kon Soest het scoren door Achterveld voorkomen. In de twaalf de minuut kreeg Achterveld een hoekschop toegewezen die door An- ja van Middelaar werd genomen. Zij gaf de bal goed voor aan Karina Prinsen die met een goed schot de stand op 1-0 wist te brengen. Ongeveer vijf minuten later weer een goede Achterveldse aanval. Met een hard schot wist Anja van Midde laar weer te scoren. Dit doelpunt werd door de scheidsrechter echter afgekeurd wegens buitenspel. On danks dit bleef Achterveld goed doorgaan. Margaret van Druten speelde de bal goed in de diepte naar Lida v. d Bedum Deze ging goed door en loste een hard schot De bal kwam op de lat en kaatste terug. Lida van de Bedum wist de bal op te vangen en deze als nog in het doel van de tegenpartij de deponeren. Ongeveer 5 minuten voor rust be gon Karina Prinsen een solo. Dit lukte waarna zij de stand op 3-0 kon brengen. Na de rust waren er twee wissels bij Achterveld- Margaret van Druten en Mechtild van Ruitenbeek werden vervangen door Hetty v d. Heuvel en Marieke van Daatselaar. Ook na de rust bleef Achterveld heel goed spelen De Achterveldse keep- ster Jacqueline de Vette had vrijwel niets te doen. In de 10e minuut on derbrak Hetty Tolboom een aanval van Soest. Zij speelde de bal naar Marieke van Daatselaar die op haar beurt een tegenstander wist te om spelen. De uitlopende keepster van Soest was kansloos. Hierdoor werd de stand op 4-0 gebracht Direkt daarop ging Marieke van Daatselaar weer goed door Zij werd echter door de laatste vrouw van Soest aangevallen. Bij deze actie werd Marieke geblesseerd waardoor zij het veld moest verlaten. Achter veld speelde met 10 dames verder. Ongeveer 5 minuten voor het einde ondernam Hetty v. d. Heuvel een solo. Zij omspeelde vier tegenstand sters en zag Anja van Middelaar vrij staan. Deze kreeg de bal toegespeeld en benutte de haar geboden kans heel goed. De behaalde 5-0 overwin ning was ditmaal wel verdiend. Volgende week zondag speelt Ach terveld een wedstrijd tegen Nijenro- des. Aanvang 10.00 uur. ACHTERVELD Dat een voetbal raar kan rollen hebben de trouwe Achterveld supporters zondag in de thuiswedstrijd tegen Naarden kun nen zien. Het hoog op de ranglijst geklasseerde Achterveld verloor met 2-1 van het bijna onderaan bengelen de Naarden. Vanaf de aftrap ging Naarden in de aanval. De Achterveld verdediging werd de eerste 5 minuten danig op de proef gesteld. Toen was het ook ge beurd en nam Achterveld het initi atief geheel in handen. Aanval op aanval rolden op de Naardense helft af toen de Achterveldse voorhoede op volle toeren begon te draaien In de achtste minuut kreeg Henk Voorburg een goede pass vanaf de linkervleugel, speelde zich keurig vrij en kon de Naarden-doelman van dichtbij passeren: 1-0. Hierna bleef Achterveld het betere spel behouden Naarden werd zwaar in de verdediging gedrukt en moest vaak ten koste van corners redden. De weinige tegenaanvallen waren echter niet van gevaar ontbloot, daar de ploeg hierbij gesteund werd door het middenveld. Na een kwartier spelen maakte Gijs Hak. bij zo'n massale aanval, hands op de rand van het strafschopgebied. Tot ieders verbazing besliste scheidsrechter Heiwig penalty. De Naarden-middenvoor schoot goed in de kruising, onhoudbaar voor Bart Tolboom. 1-1 Niet ontmoedigd probeerde Ach terveld de wedstrijd naar zijn hand te zetten, en vervolgde een serie aanval len. De Naarden-defensie moest door middel van corners maken en obstructie plegen Achterveld van scoren afhouden, wat lukte. Een door Klaas v. d. Heuvel genomen vrije trap werd door G. Hak niet goed afgerond. Gezien het spel in deze periode had Achterveld best een doelpunt verdiend Aan de andere kant van het veld had Naarden meer geluk Bij een geza menlijke uitval maakte Bart van Hou ten ongelukkig hands Wederom was het „elf-meter". De Naarden-aan- voerder voltrok het vonnis en bracht hiermee de stand op 1-2. Vrij kort hierna was het rust. De tweede helft ging Achterveld opnieuw in de aanval en Naarden werd geheel in de verdediging ge drukt Door kundig verdedigings werk kon Achterveld niet gevaarlijk worden. Linksbuiten Gijs Hak werd veel betrokken in het spel maar deze had zijn dag niet. Alles werd geprobeerd, met ballen via de vleugels en het centrum, hoog of laag, niets lukte. Bij een opeenhoping van spelers er stonden voortdurend 21 spelers op de Naarden-helft werd hands ge maakt in het beruchte gebied. Scheidsrechter Heiwig zag dit echter niet en wat eenieder verwachtte, de bal werd niet op de stip gelegd Middenvelder Nol Voogt werd ge wisseld voor de aanvaller Paul Os sendrijver. Deze jonge spits soleerde een keer keurig door de verdediging maar zijn schot was te slap. Wat er ook geprobeerd werd, niets lukte en Naarden ging met de volle winst naar huis. Overige uitslagen: Soesterberg 2 - Achterveld 2 4-3 De Kieviten 2 - Achterveld 3 1-2 Achterveld 4 - Amsvorde 5 2-4 Achterveld 6 - Hoogland 11 3-0 Dames Soest - Achterveld 0-5 Programma 22 november: Veensche Boys - Achterveld 14.30 Achterveld 2 - Scherpenzeel 2 11.30 Mal. Muda 3 - Achterveld 3 14 30 u Achterveld 4 - V.V.A. 4 14.30 u. Achterveld 5 - D E.V. 5 12.00 u Hoogl.veen 5 - Achterveld 6 11.00 u Dames Achterveld - Nijenrodes 10 00 ACHTERVELD De KPO houdt dinsdag 17 november een bijeen komst met als thema „Gezonde voe ding - gezonde mensen". Gezien de belangrijkheid van dit actuele onder werp wordt een grote opkomst ver wacht. De bijeenkomst wordt daarom gehouden in Ons Gebouw, aanvang 20.00 uur. De tijden veranderen en daarmee ook de inzichten omtrent gezonde voeding. Voedingsdeskundigen be velen een nieuw plan aan voor geva rieerde, goed samengestelde voe ding. Uit een kolossaal aanbod aan le vensmiddelen zal een bewuste keuze gemaakt moeten worden. Een prakti sche handleiding daarbij is de nieu we „maaltijdschijf" van het voorlich tingsbureau voor de voeding Het programma van deze avond ziet er als volgt uit: Inleiding „Gezon de voeding - gezonde mensen"; dia presentatie nieuwe maaltijdschijf, tips en toepassingen kwaliteitspro- dukten; informatiemarkt met proeven van produkten en voorlichting over deze produkten; overhandigen re cepten en „probeerpakjes". verloting besproken produkten, samenvatting en uitreiking speciale documentatie- set tegen geringe vergoeding. Ook met-leden zijn deze avond van harte welkom. Zij betalen één gulden entree. ACHTERVELD - Zondag organi seerde de A.M.B.C. Achterveld de laatste oriëntatierit van dit seizoen. Er werd gereden onder een eigen reglement en er kon gestart worden in de tour- of de sportklasse. De uitzetters waren de heren F. Schram en H. Schopping. Er waren deze middag 45 deelnemers. Nadat alle deelnemers weer aan de finish waren gearriveerd kon de uitslag van deze rit worden opgemaakt. De win naars waren B-klasse: 1 G Walen 183, 2. G Valkengoed 240, 3. P. Valkengoed 2414. N. Blom 254, 5 H. W. G van Druten 260, 6. W. T F de Jong 271, 7. H. Stomphorst 281, 8. Cornelissen 289 en 9. J G. Pronk 291 strafpunten. A-klasse: 1 G Vink 121,2. G. v d Broek 128.3 H. v.d. Wetering210en4.J. Renkema 216 strafpunten. plaatselijk nieuws Goedgemutst (of door ervaring prins Betergemutst?) staat weer aan het begin van een zware periode, maar wie hem kent weet, dat niets hem te veel is vooreen succesvol carnavals jaar. Gesteund door Vrouwe Bohe mia zal hij weldra weer van zich laten horen, zodat u niet kunt zeggen, dat wij u niet hebben gewaarschuwd. LEUSDEN Woensdag 18 no vember houden de ABTB-afdeling Achterveld en Leusden, ULG en de CBTB een gezamenlijke bijeenkomst in De Til. De aanvang is 20.00 uur. Leden en hun echtgenotes zijn op deze forumavond van harte welkom. De heer A J Boersen van het administratief centrum van de ABTB Leusden zal een inleiding houden over het onderwerp „Enige opmer kingen over de WIR en het voeren van de administratie" De heer H. J. Steenhuis, sociaal-economisch voorlichter van de ULG spreekt over „Bedrijfsvolging" Een inleiding over „Financiering Agrarische bedrijven, waarbij speci aal aandacht aan de WIR en de be drijfsopvolging -overname" is het on derwerp waar de heer Th.J v. d. Burg, directeur van de Rabobank in Leusden een inleiding over zal hou den Tijdens en na de inleiding kunnen er vragen over het betreffende onder werp worden gesteld. Men kan deze vragen ook schriftelijk indienen, dan worden deze gelijk door de inleider behandeld. De besturen hopen dat er ondanks voetbal velen aanwezig zul len zijn. LEUSDEN Donderdag 19 novem ber wordt in „De Til" de derde kaart avond van het seizoen gehouden. Ook nu is er voor iedere belangstel lende weer de gelegenheid voor schutjassen en klaverjassen. De aan vang is 20.00 uur. Inschrijven tussen 19.30 en 19.50 uur. Deelnamekosten f 3,50 per persoon. Ook nu weer mooie avondprijzen. Deze avond telt mede voor het sei zoenkampioenschap. LEUSDEN In verband met de bouw van de Kinderlandschool aan de Centrumweg zal het aan deze weg gelegen fietspad tussen Groenhou ten-zuid en de Hamersveldseweg van de zuidzijde naar de noordzijde moe ten worden verlegd. Met de voorbe reidende werkzaamheden is inmid dels een begin gemaakt. Het fietspad komt te liggen tussen de rijbaan en de grondwal langs de Centrumweg; het krijgt een breedte van 3 meter en zal in twee richtingen te berijden zijn. Het tracé komt over een met het gemeentelijk fietsroute- plan en is in overeenstemming met globaal bestemmingsplan Groen houten Het nieuwe fietspad sluit aan op de fietsroute die vanuit de Hamershof via de Koningshof de oost-westver binding door Leusden-centrum vormt. BARNEVELD Dp Commissie Agrarisch Vervolg Onderwijs op de Veluwe organiseert dit winterseizoen een cursus rundveevoeding. Gezien de hoge voerprijzen is het belangrijk het voer zo efficiënt mogelijk door de dieren te laten benutten. Kennis van en inzicht in rundveevoeding kan dit doel bevorderen. De Commissie Agrarisch Vervolg Onderwijs bestaat uit vertegenwoor digers van de voorlichtingsdiensten, de standsorganisaties en de land bouwscholen Deze veelzijdige opzet waarborgt een op de praktijkgerichte behandeling van de onderwerpen. Bovendien leert men op een dergelij ke cursus ook veel door de onderlin- ge contacten tussen de cursisten. Tijdens de cursus zullen onder meer de volgende onderwerpen aan bod komen kwaliteit ruwvoer; kwali teit krachtvoer; voeropname; verdrin ging; structuur van het voer; voe dingsziekte en eiwit benutting. De cursusduur is tien halve dagen of avonden Dit is afhankelijk van de voorkeur van de deelnemers. Het cursusgeld bedraagt 50 gulden. Af hankelijk van de aanmelding wordt de cursus in Putten of Ermelo gehou den. Nadere inlichtingen en aanmel ding zijn te verkrijgen bij het Agra risch Onderwijs Centrum, te Barne- veld: Praktijkschool „Barneveld", Wessleweg 32, Postbus 64, 3770 AB Barneveld, telefoon 03420-14881. Andrie van Bentum, Cor Hooyer, Dick van Eist, Wim Hofland, George Dietrich jr. en Toon Tijmensen. De enige „burger" in het gezelschap, die met een medaille werd begiftigd (op bezuinigingsgronden niet aan een ketting maar aan een roodwit koord je) was onze burgervader, de heer J. W. M. Rademaker, die ook even van zijn nieuwsgierigheid - pardon, aan wezigheid - had laten blijken. Het Fix-Fox-orkest had inmiddels weer voor dolle pret gezorgd en de dames van de raadsleden allemaal hetzelfde en toch weer anders ge kleed zagen er picobello uit. Prins LEUSDEN/CENTRUM In de Ro- da-kantine werd zaterdagavond het prinsenbal van „de Gouden Klomp" gehouden. Met een duidelijke onder toon van besparing. „Om tien uur was er nog bijna geen hond", wist prins Goedgemutst bij zijn afscheid te zeggen, maar gelukkig werd het bezoek later veel beter. De laatste dagen deden geruchten In Leusden de ronde, dat de plaatselijke carna valsvereniging het in het komende seizoen zonder prins zou moeten doen. De opvolger van prins Goedge mutst had zijn reis naar Leusden geboekt bij Ad Latjes en dan weet u genoeg. De geruchten hadden enige grond van waarheid, maar de ontkno ping van het vraagstuk was toch erg verrassend. Eerst even terug naar het begin van het programma met de laatste mo menten van Folkertvan derVeer alias Goedgemutst. Hij bedankte leder- een.die in het afgelopen seizoen ook maar iets voor de Gouden Klomp had gedaan en pinkte voorzichtig een traan weg bij het afscheid nemen van Dave Zoetmulder, Harry van Beek en Co de Kruif, die de Raad van Elf hebben verlaten. Bijna onbegrijpelijk was voor hem vooral het vertrek van Co de Kruif, die vanaf de oprichting van het pretsyndicaat elf dienstjaren achter de rug heeft. Daarna trok de prins zich, voorzover dat bij hem mogelijk is, bescheiden terug Het protocol liep wat in de war en de spanning steeg omdat pas tien minuten na elf uur elf een aantal plastic zakken naar binnen werd ge bracht. Daaruit haalde GK-voorzitter George Dietrich de nieuwe Raad van Elf tevoorschijn en uit de laatste zak, bijna stervend van benauwdheid, de oude prins Goedgemutst' Wij den ken als gevolg van bezuiniging, maar de officiële lezing van het geval luidt, „wegens enorm succes geprolon geerd" en van ons mag het. „Zo een goeie hebben wij nog nooit gehad", beaamde ook het huisorkest Fix-Fox en omdat niemand bezwaar maakte, is het zo gebleven. Zijne dorstlustige hoogheid verviel in een oude goede gewoonte en be gon meteen weer met het uitdelen van onderscheidingen aan zijn per soneel, dat hij en passant aan het volk voorstelde: Joop Mater als eerste en Reinier de Bruyn als tweede luitenant en als verdere raadsleden Piet v.d Veer. Jan Roos, Ronald v.d Broek, De nieuwe"grins Goedgemutst van de Gouden Klomp.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 7