Frits de Graaf trainer in tennisbal Roda (zat) won Roda kreeg klop van Amsforde Sterker Roda net voorbij Hees Waterpolo Haaien nu tweede KALMS 20 seconden Hockey uitslagen Plusminus: VOETBAL 0 BAL AKS HOCKEY Leusden won weer Uitslag bridge club „Leusden" LEUSDEN/CENTRUM - Van ge meentewege zijn inmiddels op diver se strategische punten in Leusden heldergroene bordjes geplaatst, die de weg wijzen naar tennishal „de Inslag". Dat was zaterdag en zondag jongstleden al erg gemakkelijk voor de deelnemers aan het KNLTB- jeugdcircuit en hun begeleiders uit vrijwel heel Nederland. In Leusden werd een onderdeel gespeeld van die wedstrijdenreeks door 24 jongens en evenveel meisjes uit de cateorie, ge boren in 1967. Wedstrijdleider D. v.d. Vijver had nog wel wat kleine wensen inzake de inrichting van de hal, maar was verder uiterst content. Exploitant Edgard Wage doet ook alles om „zijn" hal zo goed mogelijk aan het tennisvolkje te presenteren Zo zijn onder meer de „achtergrond gordijnen" in de Inslag geplaatst en die voldoen uitstekend De inrichting van de bar, met als leuke blikvanger een verticaal geplaatst aquarium kom maar eens op het idee! is nu eveneens gereed. Edgard Wage, zijn echtgenote Kik en Henny Verheul, alsmede Jan Wassink en Richard van Reijn zijn er tot nu toe goed in ge slaagd om het iedereen naar de zin te maken. Een tennistechnisch nieuwtje is het aantrekken van niemand minder dan Frits de Graaf (Leusden) als trainer in de Inslag en te zijner tijd ook voor het buitengebeuren. Zoals bekend worden naast de hal vier gravelbanen aangelegd (er is in to taal plaats voor zes) en volgens de planning zijn die per 1 april volgend jaar spelensgereed De eerste ge bruikers daarvan hebben zich inmid dels reeds aangemeld en wie dat alsnog zou willen doen. kan terecht in de bar van de tennishal. die van 09 00 tot 24 00 uur dagelijks geopend is Eventueel telefonisch (946732) Met de bezetting van de TeHa-hal gaat het de goede kant op De avonduren zijn vrijwel bezet en slechts met moeite (en als u er snel bij bent) is hier of daar nog wel een gaatje te vinden De ochtend- en middaguren vor men bij iedere overdekte sportvoor- ziening een groter probleem In die tijd is nog voldoende keuze van speeluren, maar met het groeiend aantal van tennissende huisvrouwen en niet meer aan het arbeidsproces deelnemende mannen loopt de be schikbare speeltijd terug. Een uurtje tennis tijdens de middagpzauze door personeelsleden van Leusdense be drijven wordt eveneens een groeien de bezigheid. Tenslotte een paar woorden over squash In de Inslag. Ook een racket- sport maar toch weer heel wat anders dan tennis. De plaatselijke squash- vereniging groeit nog regelmatig en ook het individuele gebruik van de squashbanen moet de aanloopperi ode nog doormaken. Ervaringen el ders hebben geleerd, dat een nieuwe sport in de gezelligheidssector een kwestie van wennen is en daarvoor is doorgaans niet zoveel tijd nodig. Onlangs verrichtte de Amerikaan se atleet Alberto Salazar (23) een zeer bijzondere prestatie door voor de tweede achtereenvolgende keer de Marathon (42.195 km) van New York te winnen Met zijn tijd van 2 uur, 8 minuten en 13 seconden verbeterde Alberto tevens de beste marathon- tijd. die tot nu toe werd geklokt Die was 2 uur. 8 minuten en 33 sekonden en stond op naam van de Australiër Derek Clayton Derek liep die tijd twaalf jaar geleden in de Marathon van Brussel. Salazar had in New York 20 seconden minder nodig LEUSDEN/CENTRUM Ook de vierde wedstrijd op eigen veld heeft Roda's zondagploeg niet in winst om kunnen zetten. Kennelijk heeft de ploeg van trainer Evert van Ginkel alle vertrouwen In eigen kunnen ver loren en dat is helemaal niet nodig. Voor het begin van het treffen had Amsvorde zelfs een verliespunt méér dan de roodzwarten. Het manco bij Roda ligt vooral in het onvermogen tot scoren. Dat kwam zondag diverse malen aan de oppervlakte, zoals bij een grandioze misser van Hans Vrij hoef, vlak nadat Roda op een 0-2 achterstand kwam: van zeer dichtbij en voor open doel een onnodig hard schot en wellicht daarom net naast. Roda is thans weer in het bezit van de rode lantaarn en dat is riskant. Vooral als u weet, dat uit de 1e klasse A aan het einde van het seizoen twee clubs moeten degraderen. De thuisclub begon overigens het treffen met een licht veldoverwicht, dat echter al snel door Amsvorde werd overgenomen, nadat Roda in de 18e minuut een schuiver voorlangs het Amersfoortse doel zag gaan Wakker geschud door die bijna-goal is de keistedelijke ploeg vanaf dat moment volop in de aanval gegaan In de 23e minuut kon Wim Klumper, de bal uit het doel koppend, voor Roda nog een achterstand voorko men en vlak voor de thee bracht doelman Ruud Hoksbergen (met Ton Tessels tot de beste roodzwarte spe lers behorend) met tijdig uitlopen nogmaals redding Bert Staubach voldeed eveneens. Al direct na de rust ging het mis, toen Amsvorde door de Leusdense verdediging brak en onhoudbaar voor Hoksbergen scoorde Roda heeft nog verscheidene kansen ge had. maar die werden, soms knullig, niet benut Het invallen van John Jansen (van A1) als extra-spits heeft niet helemaal het verwachte resultaat opgeleverd Aanvallend werd de thuisclub in de laatste fase sterker maar het middenveld bleef hangen, zodat de voorhoede vaak veel te ver terug moest. Roda's achterhoede is sterk ge noeg om de ploeg wat meer aanval lend te laten spelen Jammer, dat daaraan zo weinig wordt gedaan Met drie spitsen voorkom je ook, dat de vleugels niet te veel onbezet zijn. met onnodig balverlies als gevolg. Roda moet zeker in staat zijn zich in de 1e klasse te handhaven. De versterkte degradatie ten spijt. Uitslagen zondag-senioren: Roda 1 - Amsvorde 1 0-2 Roda 2 - Hoogland 2 1-0 vAmsvorde 3 - Roda 3 2-4 Roda 4 - Hoogland 4 1-3 Roda 5 - Quick 9 2-6 Hoogl'veen 6 - Roda 6 Roda 7 - Quick 13 6-0 SOEST Een duidelijk sterker en vooral technisch beter Roda (zater dag) heeft toch nog veel moeite ge had met het steriele spel van de Soester sportclub Hees. De Leusde- naren hebben de wedstrijd gemakke lijk in handen gehouden maar had den weinig geluk. Vooral doorzetter Ruud Stoelhorst had nogal eens pech op beslissende momenten. Het heeft dan ook lang moeten duren eer de Roda-spitsen een bres konden slaan in de verdediging van Hees. Zo'n minuut of tien voor de rust lukte dat eindelijk toen Ben Schuurman voor de bezoekers het laatste en goede tikje aan de bal kon geven uit een wirwar van spelers voor het He- zer doel. Nog voor de thee kregen beide partijen nieuwe kansen. Eef van Don gen trof keihard de onderkant van de doellat, waarna de terugkomende bal door Hans Ruitenberg in het naburi ge bos werd geschoten en Hees trof het slecht toen even later Roda- keeper Barry Buunk als laatste obsta kel de gelijkmaker in de weg stond In de tweede helft van het treffen hiel den de Leusdenaren het heft in han den Overgeschakeld ineen wat lager tempo lieten zij de Soesters meer komen, om dan zelf wat ruimte voor snelle uitvallen te krijgen Dat bracht Hees enkele malen aan het wankelen, maar onkans hield Roda af van een grotere voorsprong Nadat in de 60e minuut een bijzon der mooie voorzet van Ben Schuur man door de elkaar in de weg lopen de Ruud Stoelhorst en de keeper van Hees werd gemist, lanceerde de thuisclub een gevaarlijke aanval. Een niet als zodanig bedoeld tikkie terug via de knie van Lidus Vaartjes zou een treffer voor Hees zijn geworden als Hans Ruitenberg niet met een prach tige omhaal voor redding had kunnen zorgen Daarna kwam de kleine maar zeer verdiende zege van Roda niet meer in gevaar. Twee kostbare pun ten (door de winst van de geachte concurrentie eigenlijk meer waard) gingen mee naar het Buiningpark. Uitslagen zaterdag-senioren: Hees 1 - Roda 1 0-1 SDC(P) 4 - Roda 2 1-2 Roda 3 - Rood Wit 3 2-0 Sparta (N) 6 - Roda 4 (eerste zege Roda 4) Roda 5 - Hoogerheide 5 Roda 6 - Zwart Wit 4 DVS 11 - Roda 7 Roda 8 - Sparta (N) 9 RODA A1 Met snel en goed voetbal heeft Roda A1 zaterdag op eigen gras Hoogland op 1-1 kunnen houden In de eerste helft was de thuisclub ster ker en dat werd in de 20e minuut tot uitdrukking gebracht Met een verre trap lanceerde rechtsback Teus Heemsbergen linksbuiten Frans van den Berg, die de Hooglandse keeper handig pas seerde. Na de rust waren de bezoe kers sterker. Roda kon goedverdedi- gend de schade tot één doelpunt beperken en de 1-1 uitslag was ook wel terecht. LEUSDEN De volgende paren hebben een resultaat behaald boven het gemiddelde in de op 12 november gehouden wintercompetitie-drive: Gro .p A: 1 echtpaar Kruseman 68, 2. Mevr. De Jong-Hr. Koster 66y2, 3. Echtpaar Smink 57y2 en 4. Heren Bloemendal- Schaap 5iy2%. Groep B: 1. Echtpaar De Jong 58. 2. Mevr. De Witte-Hr. v d Pol 571/2. 3 Heren Diepenbróek-Ten Raa 561/2, 4 Echt- Daar Elsackers 55. 5. Dames Don- SPORTIEVE RECREATIE. De be langstelling voor het „uurtje bewe gen op zaterdagmorgen" lijkt een enorm succes te worden. Na drie „klantjes" op de eerste dag en circa 50 op de tweede, kwamen afgelopen zaterdag rond de 80 liefhebbers naar de Korf. Fred Gressie heeft inmiddels assistentie gekregen van Cocky Lau- wers Voor a.s. zaterdag staat o.m. een duurtest op het programma. SQUASH. Het Squash Rackets Ge nootschap Leusden gaat bij voldoen de belangstelling en daar ziet het naar uit deelnemen aan de bonds- competitie. Met een herenteam op donderdag in de 4e en met een da mesteam in de 3e klasse. VOETBAL. Zaterdagmiddag wordt (op bescheiden schaal) de „eerste steen" gelegd bij de in aanbouw zijn de was/kjeedgelegenheid van de voetbalclub Roda door Jan Willem van Dijk, het per peildatum van 1 september jongste lid van de ruim 600 tellende sportvereniging. ATLETIEK. Bij de op 14 november te Ermelo gehouden VWV-loop behaal de hans Binkhorst uit Leusden de eervolle derde plaats op de 5 km cross. kers-Gout 53y2 en 6. Echtpaar öoer- mans 52%. Groep C: 1Echtpaar V. d. Heide 60y2,2. Heren Deventer-Papöt 561/2, 3/4. Echtpaar De Graaf 551/2, 3/4. Heren Casander- Vrij 551/2, 5. Echtpaar Vrolijk 521/2, 6. Echtpaar Versluis 51'/2 en 7. Mevr Dekker-Hr. Kroon 50% - Frits de Graaf is de nieuwe trainer in de tennishal. SPORTSPUNTERS LEUSDEN/CENTRUM Dames 1 van de MHC Leusden ging vrolijk verder met de reeks (grote) overwin ningen in het lopende seizoen. Het op bezoek zijnde team van Holestick (Scherpenzeel) kreeg met 12-0 klop. In de uitwedstrijd was de score 0-13, zodat de Holesticksters toch wel iets hebben bijgeleerd. Overigens had de Leusdense keepster weer bar weinig te doen. Hoe lang nog? De uitslagen van de MHCL-senio- ren waren Heren 1 - Doetinchem 1 1-0 Heren 4 - Hilversum 12 6-0 Heren 5 - de Haaskamp 3 0-2 Veteranen B - Phoenix A 0-1 Dames 1 - Holestick 1 12-0 Veterinnen A - Qui Vive 1-1 HBS 4 - Heren 2 0-1 Schaerweyde 9 - Heren 3 2-1 Dorsteti 2 - Heren 7 1-1 De Haaskamp A - Veteranen A 1-3 Shinty 2 - Dames 2 1-2 Culemborg 3 - Dames 4 2-0 De Haaskamp - Veterinnen B 1-6 JEUGDUITSLAGEN Geldermalsen A1 - Jongens A2 1-2 Hilversum B1 - Jongens B1 4-2 Maarn B1 - Jongens B3 3-2 Gooische C1 - Jongens C1 afg. Huizen C3 - Jongens C3 1-3 Doorn C3 - Jongens C5 1-5 Gooische D1 - Jongens D2 4-0 Bunschoten D1 - Jongens D3 2-3 Hoevelaken M1 - Jongens M1 afg. SCHC A3 - Meisjes A1 4-1 Hilversum B4 - Meisjes B3 0-7 Leerdam C1 - Meisjes C2 6-0 Maarssen C2 - Meisjes C3 1-6 Be Fair C3 - Meisjes C5 3-0 A'foort D1 - Meisjes D2 7-1 Dorsteti D1 - Meisjes D4 afg. A'foort D4 - Meisjes D6 0-1 Jongens A1 - Shinty A1 2-1 Jongens B2 - S'weijde B2 1-3 Jongens B4 - Soest B2 3-1 Jongens C2 - S'weijde C2 2-4 Jongens C4 - de Holestick C1 2-6 Jongens D1 - S'weijde D1 4-1 Jongens D4 - Laren D4 7-0 Jongens D5 - Fletiomare D3 3-1 (eerste winst Jongens 5) Jongens M2 - N'wegein M2 3-0 Jongens E2 - Jongens Maxi 2-2 Meisjes A2 - Gooische A4 3-1 Meisjes B1 - S'weijde B1 1-4 Meisjes B2 - Weesp B1 1-1 Meisjes C1 - S'weijde C1 1-0 Meisjes C4 - Soest C3 1-5 Meisjes D1 - Laren D1 3-1 Meisjes D3 - N'wegein D1 2-0 Meisjes D5 - Voordaan D1 1-0 Meisjes M1 - Kameleon M1 1-3 Meisjes M2 - Hilversum M3 4-0 LEUSDEN/CENTRUM Door zondagmiddag 2 punten te pakken in de wedstrijd tegen de Futen klom het eerste waterpolo-zevental van de Haaien naar de 2e plaats op de rang lijst. De Leusdenaren hebben het be kende gezegde, dat oefening kunst baart, bevestigd. Zondag werd, in tegenstelling tot bij eerdere wedstrij den, elke numerieke meerderheid be nut. Tevens toonde het team in aan vallend opzicht meer durf om op inkomende spelers te plaatsen, waardoor spannende situaties ont stonden voor het doel van de tegen partij. De gasten uit Amstelveen namen in de eers'e periode een 1-0 voor sprong, die via het benutten van een numerieke meerderheid door Harry Abbing gelijk werd getrokken In de tweede periode ging het spel snel heen en weer, waarbij Jan Wanrooy tot tweemaal toe een fraaie intikbal door de Futen-keeper gekeerd zag In de derde periode wisten de Haaien via doelpunten van Willem Burger (2x) en Bart Wanrooy uit te lopen tot 4-1 Even zakte toen het tempo bij de thuisclub en de Futen kwamen na één minuut spelen in de vierde peri ode terug tot 4-3 Een fel slotoffensief van de Leusdenaren. met treffers van Theo de Rijk, Willem Burger en Karei Venema bracht de eindstand ver diend op 7-3. Mede door het verlies van DWT staan de Haaien nu op de tweede plaats, drie punten achter koploper Laga Ook het tweede herenzevental kwam zondag tot de volle winst. On der leiding van trainer/coach Pim van Elswijk werd het 10-2 tegen Kroos duikers. met goede uitzichten op pro motie. Dames 1 draait eveneens voortreffelijk en staat op dit moment op de eerste plaats in de damescom petitie. De Leusdense dames wonnen zaterdag in Utrecht met 1-8 van de Kwakel. Via doelpunten van Hanneke den Herder en Ria van Valkengoed werd het 0-2. Anja Apeldoorn scoor de het derde Leusdense doelpunt en via treffers van Justine Wessels (2x), Dorina den Ouden en Hanneke den Herder werd de verdiende 1-8 zege behaald. Ben Schuurman LEUSDEN/ACHTERVELD In de zaterdagse 1e klasse A gebeurden geen onverwachte dingen. De vier koplopers wonnen: Roda met wat meer moeite dan was verwacht in Soest tegen Hees, Veensche Boys vrij gemakkelijk in en tegen Barne- veld (dat daardoor voorlopig moest afhaken), Eemnes thuis regelmatig van de keistedelijke Cobu Boys en Unicum met het kleinst mogelijke verschil in Lelystad van de Loenense Sperwers. In de staartgroep hielden Huls horst en de Baarnse bezoekers van TOV elkaar in evenwicht en in Ermelo verloor Horst van het uit Soest ko mende SEC. Veensche Boys is nog steeds de enige ploeg zonder neder laag. In de tot nu toe gespeelde 54 wedstrijden werden 164 doelpunten gescoord. Iets meer dan drie per ontmoeting De resultaten waren. Barneveld - Veensche Boys 2-4 Eemnes - Coby Boys 2-0 FC Horst - SEC 1-3 Hees - Roda 0-1 Unicum - Sperwer 1-0 Hulshorst - TOV 0-0 Ranglijst: Veensche Boys 8 1b 19-8 Eemnes 9 15 23-7 Roda 9 13 17-7 Unicum 8 11 14-10 Barneveld 9 10 13-14 Sperwer 9 8 11-13 TOV 9 8 9-11 SEC 9 7 17-19 Coby Bovs 9 6 15-19 Horst 9 6 6-13 Hees 9 4 13-17 Hulshorst 9 3 7-26 In de zondagse 1e klasse A liep de semi-derby van Roda tegen Amsvor de uit op een teleurstellend verlies voor de thuisclub, die schijnbaar alle vertrouwen in eigen kunnen heeft verloren. Achterveld kreeg eveneens klop en nog wel van staartclub Naar- den Daardoor werden de oranjewit- ten door drie clubs voorbijgestreefd op de ranglijst. Roda is op dit moment in het bezit van de rode lantaarn. Koploper KVVA (tegen Veensche Boys) en Laren (te gen Lelystad) hielden het op een bril. Ook APWC en Maluku Muda deelden de buit en de Hilversumse derby tegen Actif werd een kleine zege voor de Zebra's. De uitslagen waren: KVVA - Veensche Boys 0-0 Maluku Muda - APWC 2-2 Roda - Amsvorde 0-2 Laren - Lelystad 0-0 de Zebra's - Actif 2-1 Ranglijst: KVVA 6 10 10-4 de Zebra's 6 9 11-8 APWC 7 9 14-11 Amsvorde 8 9 11-8 Achterveld 7 8 15-9 Laren 8 7 12-14 Veensche Boys 7 6 8-11 Actief 5 5 8-5 Naarden 5 4 10-13 Lelystad 7 4 7-12 Maluku Muda 5 3 8-14 Roda 5 2 4-9 DINSDAG 17 NOVEMBER 1981 LEUSDEN/CENTRUM Voor de tweede keer in successie heeft het herenteam van de MHC Leusden een competitiewedstrijd gewonnen. Dit maal van Doetinchem. Leusden heeft nu op de ranglijst de derde plaats van onder bereikt en die is mirvmaal no- dig voor het behoud van het 1e klas- serschap. Aan het einde van dit hockeyjaar degraderen uit 1A de twee laagstge- plaatste teams. Ede verloor verras send op eigen veld van Hengelo en GHBS deed hetzelfde tegen stadge noot GCHC. Graspiepers hield in Drachten Upward in bedwang en Tempo deelde de buit met HC Gro ningen. De uitslagen waren: Ede - Hengelo 2-3 Graspiepers - Upward 1-1 Leusden - Doetinchem 1-0 Tempo - Groningen 1-1 GHBS - GCHC Ranglijst: Groningen Hengelo Graspiepers GHBS Ede Upward GCHC Leusden Tempo Doetinchem 0-1 9 13 21-12 9 12 27-17 10 12 19-12 10 10 15-15 7 9 15-7 8 9 12-10 7 8 11-10 9 6 12-17 9 5 9-29 8 2 4-17 Bij de dames schoot Leusden weer eens lekker uit de (hockey)slof met een 12-0 zege op het bezoekende Holestick De top van de ranglijst (zonder de wedstrijden van het afge lopen weekend) is: Leusden 6 11 40-3 Doorn 6 11 38-3 Nieuwegein 5 8 13-5 Phoenix 4 6 22-2 - Oefening baart kunst, werd in het verslag van Heren 1 reeds gezegd. Hier de trainers Jan Spaargaren (r) en Pim van Elswijk. V

Leusder Krant | 1981 | | pagina 9