Houten huizen in Leusden? Nog even geduld a.u.b. Wim Bor (Gemeente belangen) stapt uit de raad Kaalslag rond kruisingen zal wel meevallen Er zijn nog genoeg problemen Commissaris der Koningin mr. P. van Dijke opent De Korf D'66 fractie- beraad Nieuwe APV-bepalingen Vandaag in de Leusder Krant Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant Geen krant ontvangen? DUIZEND WONINGEN OP RAILS? KIJK DAAROM EENS NAAR DE SPECIALE AANBIEDING ELDERS IN DIT NUMMER EN VUL DE BON IN. Verantwoordelijk redakteur. BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495, b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U.40261 Giro 871441 Abonnement t 13,10 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. DONDERDAG 19 NOVEMBER 1981 13e JAARGANG NO. 61 (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Houtwoningen tegen een koopprijs van circa 80.000 gul den in de toekomstige wijk Munnikhove. Ja of nee? De vraag is veel gehoord, maar het definitieve antwoord moet nog (even) uitblijven. Want het punt ..lukt het om in Munnikhove een huis van tachtig mille" te bouwen is de reden, dat achter de schermen door de betrokken architecten én de gemeente hard wordt gerekend en gebrainstormd. Wethouder Jan Wage naar, zo'n beetje de geestelijke vader van het plan, zei het al in de laatste vergadering van de raadscommissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening: de financiële haalbaarheid van het plan voor 61 houtwoningen is nog een punt van discussie. kinghus voor ruim negentigduizend gul den en Hopstaken/Van Eys voor bijna negenentachtigduizend harde guldens. Dus in alle drie de gevallen is het onmo gelijk om het door de gemeente gewen ste bedrag van circa 80.000 gulden voor een houten woning aan te houden Want om de bouwkosten (de prijs van het huis zonder de grond en de bijko mende kosten) lager te maken is vrijwel onmogelijk. „Of", zoals Finnhouse zegt, ,,je zou een groot kippehok moe ten bouwen". Feit blijft dat het plan voor 61 goed kope houtwoningen bestemd voor Voor de houten, vrijstaande huisjes zijn zoals bekend ontwerpen gemaakt door de bouwbedrijven Finnhouse en Vikinghus en het architectenbureau Hopstaken/Van Eys dat de Leusdense aannemer Bouwmeester in de arm heeft genomen. Uitgaande van de grondprijs voor een bouwkavel van cir ca 160 vierkante meter plus gemeente lijke legeskosten, kosten nutsbedrijven (totaal ruim 41.000 gulden inclusief 18% BTW) kan Finnhouse zoals de za ken er nu voorstaan voor circa honderd duizend gulden een huis opleveren, Vi- Het zogeheten A-spant huis van architectenbureau Hopstaken Van Eys. alleenstaanden en tweepersoons huishoudens uniek is in Nederland. „Maar gezien de kostenverhoudin- gen is het eigenlijk zeer tegenstrij dig", zegt architect Ivar Hopstaken. „Want er worden plannen gemaakt voor goede en goedkope huizen, die in verhouding op zeer dure grond ge bouwd moeten worden". De grond in Munnikhove, waarop de 61 wonink jes zijn gepland, was namelijk aan vankelijk bedoeld voor huizen in de vrije sector. Een bouwkavel van 160 vierkante meter kost zodoende ruim 30 mille. MENGELMOESJE Het plan voor de houtwoningen in Munnikhove kreeg begin oktober in de vergadering van de raadscommissie Openbare Werken en Ruimtelijke Orde ning officiële gestalte. Eerder, in juli van dit jaar, publiceerde deze krant een be richt waarin werd gemeld dat de twee bouwbedrijven en het architectenbu reau afzonderlijk al bezig waren met het ontwikkelen van het plan. In de verga dering van de raadscommissie OW/RO werden de ontwerpen voor de houten woningen getoond. De tekeningen van Hopstaken/Van Eys gaven een huis met een bovenverdieping te zien van wege de optimale houding tussen de bruikbare oppervlakte en de inhoud van vervolg op pagina 3 Reconstructie kruispunt Barneveldseweg-Hogeweg gereed3 Kolonel Garryl C. Sipple, Amerikaanse commandant van Soesterberg: „Wij houden ons schild op, ons zwaard blijft in de schede" - Anco Mali sprak met hem 5 Opening De Holm7 Sport 13 Loep op Leusden 15 Film19 DOKTERSDIENST: 033-945735. (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Wim Bor, raadslid voor Gemeentebelangen, heeft be gin deze week zijn ontslag als raads lid aangeboden. Bor zal voor de res terende maanden van deze zittings periode worden opgevolgd door Herman Baaiman. Wim Bor kwam op 28 februari vorig jaar in de gemeenteraad als opvolger van Jan Kuijpers. Kuijpers richtte in dertijd de partij Gemeentebelangen op, nadat hij met ruzie de Partij van de Arbeid had verlaten. Voor de PvdA was Kuijpers jarenlang raads lid geweest. In 1974 kwam Gemeen tebelangen, dat toen nog de lijst Kuij pers heette, verrassend met twee ze tels in de gemeenteraad. Vier jaar la ter werd het aantal zetels gehal veerd. Alleen lijsttrekker Kuijpers kwam nog in de raad. Hij hield het nog twee jaar vol om begin 1980 het stokje over te geven aan Wim Bor. De reden waarom Bor nu opstapt is gelegen in het feit, dat hij te weinig tijd heeft voor het gemeenteraads werk. Bor: „Ik kom er niet voldoende aan toe. Het is erg moeilijk om het naast mijn werk te doen. Dat heeft tot gevolg dat je de stukken niet goed leest, dat je onvoldoende voorbereid op vergaderingen verschijnt, en daar heb ik zelf geen vrede mee. Ik vind dat ik dan niet het recht heb om te blijven zitten op die zetel." Als alle formaliteiten tijdig kunnen worden afgewikkeld, dan is het de bedoeling dat Bor de gemeenteraad van deze maand nog doet en Baai man wordt geïnstalleerd in de raads vergadering van december. Toen Kuijpers vertrok was Baaiman eigen lijk de eerst aangewezene om zitting in de gemeenteraad te nemen. We gens drukke werkzaamheden be dankte hij toen echter. Nu is hij wel bereid in de raad zitting te nemen. Herman Baaiman woont in Achter veld. Hij is werkzaam als ambtenaar bij de PTT. In zijn dorp geniet hij onder meer bekendheid als beheer der van het gemeenschapshuis „Ons Gebouw". Wim Bor geen tijd meer Herman Baaiman nu wel tijd. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 35 cent per mm. Bij Kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,11 per regel (37 cent per mm). Losse nummers: 60 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het ziet er naar uit dat de voorgestelde wijzigingen in de Leusdense Algemene Poli tieverordening (APV) voor de bepalingen betreffende de zoge heten uitzichtshoeken op kruis punten en T-aansluitingen niet rigoreus zullen worden toege past op bestaande situaties, maar voornamelijk zullen gel den voor nieuw aan te leggen kruisingen en T-aansluitingen. De voorgestelde veranderingen in de APV-bepalingen voor de uit zichtshoeken komen er op neer, dat het verboden wordt om op krui singen bomen en struiken (met uit zondering van „vrijstaande" bo men en struiken mits geen scherm- effect ontstaat), afscheidings- muren, hekken, schuttingen of an dere uitzichtbelemmerende voor werpen te plaatsen, die afhankelijk van de aard van de kruising niet hoger mogen zijn dan 40 of 70 cen timeter Dit om deze verkeerspun ten goed overzichtelijk te maken Als de gewijzigde bepalingen in de APV door de raad worden goedge keurd en vervolgens consequent worden gehanteerd, zou dat ech ter betekenen dat veel bestaand groen rond kruispunten en T-aan- sluitingen fors uitgedund moet worden, Het gedeelte van de Asschatter- weg tussen Torenakker- en Mid denweg wordt dan het meest be dreigd met kaalslag „Als dat zou gebeuren naar aanleiding van de nieuwe APV-bepalingen, is het niet ondenkbaar dat de gemeente raad door de Leusdense bevolking ook wordt uitgedund", merkte wet houder Jan Wagenaar dinsdag avond schertsend op in de verga dering van de werkgroep Ver- keersaangelegenheden. die over het probleem van de uitzichtshoe ken praatte. Dat gedeelte van de Asschatterweg met het vele groen bij de Eurowoningen is namelijk, en dat vindt de werkgroep ook, een karakteristieke weg in Leusden, Om de uitzichtshoeken daar over zichtelijker te maken zou het vol gens de heer Van de Kamp van de gemeentelijke plantsoenendienst slechts nodig zijn om de beplanting tussen voetpad en fietspad te ver vangen door ruw gras. De kaalslag op de Asschatterweg valt dan vol gens hem bijzonder mee. WEINIG SCHADE De voorgestelde wijzigin gen in de APV-bepalingen blij ken dus zeker geen gemakkelijke materie te zijn, gezien de onpopu laire maatregelen die eruit zouden kunnen volgen Adjudant R. van Doorn, groepscommandant van de rijkspolitie Leusden. die de ver gadering van de werkgroep als toeschouwer bijwoonde, zei het daarom veel zinvoller te vinden om de uitzichtshoeken per kruispunt te bekijken en eventueel aan te pas sen Dat vond wethouder Wage naar ook en daarom zal in de vol gende vergadering van de werk groep Verkeersaangelegenheden kruispunt voor kruispunt worden bekeken. De nog goed te keuren nieuwe bepalingen in de politiever ordening zullen dus weinig schade aanbrengen aan de bestaande kruisingen, en dan met name die op de Asschatterweg. Op dit gedeelte van de Asschatterweg. bij de Eurowoningen zullen wellicht slechts struiken moeten wijken voor ruw gras. LEUSDEN - Zoals In het vorige week bekend gemaakte openings programma stond vermeld, wordt op vrijdag 11 drmoer om half zes het activlteitenceritrum „De Korf" offi cieel geopend tijdens een bijeen komst voor genodigden. Naar nu be kend is geworden, zal de commissa ris der Koningin voor de provincie Utrecht, mr. P. van Dijke, door middel van een druk op de knop het nieuwe gebouw openen. Deze openingsplechtigheid wordt ge volgd door een vlaggenpa. ade van een groot aantal Leusdense verenigingen Het muziekkorps Lisiduna en het kin derkoor van de Gereformeerde zang vereniging zullen eveneens hun mede werking aan deze opening verlenen Vanaf 's avonds 19.00 uur tot 23.00 uur wordt er Open Korf gehouden. Onder het motto „Kom 's kijken in de Korf" worden alle Leusdenaren uit genodigd naar het activiteitencen trum toe te komen. Mr. P. van Dijke LEUSDEN - Maandag 23 novem ber om 20.00 uur houdt D'66 fractie- beraad. De bijeenkomst wordt ge houden op de Burgemeester de Beaufortweg 63 in de bovenkamer die te bereiken is via de achterin gang. De vergadering is openbaar en iedereen Is welkom om een bijdrage te leveren aan de discussie. Rozendaallaan 9 Leusden-C. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. Daar kijkt u wellicht van op. Toch behoort dit tot de legendarische zaken van Leusden. Iedere abonnee op de Leusder Krant weet dat. U niet? Geen abonnee op de Leusder Krant, anders zou u méér weten over deze speciale vorm van openbaar vervoer.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 1