Reconstructie gereed Binnenhuisarchitect sprak voor KPO-leden Donderdag extra vergadering OWRO over structuurplan binnenschilderwerk premie PJGU dansavond Binnenkort aanleg van fietspad van Horsterweg Aktiviteiten „De Geut' Filmavond in De Til Vesper in Marcuskerk VIDO- informatiemiddag Film bij Blijhof DONDERDAG 19 NOVEMBER 1981 plaatselijk nieuws vervolg van de voorpagina Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Verantwoordelijke redaktie: Bert Vos Marnlx Kreijns (pl. verv.) Redaktie: Bertlen Engelkens Caspar van Loo. Inlevering kopij en advertenties: voor het dinsdagnummer tot uiter lijk maandagmiddag 12.00 uur, voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant, Rozendaallaan Leusden-Centrum. Op werkdagen geopend van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Abonnementsgeld: f 50,40 per jaar; f 25,70 per half jaar; f 13,10 per kwartaal. Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18.00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur), tel. 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt op nemen met onze inspekteur bezor ging, overdag 03420-16141, toestel 44. Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant ge publiceerde foto's kunt u nabestel len (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruit betaling van t 5,- per exemplaar (formaat 13 x 18 cm) op giro: 871441 t.n.v. BDU b.v. te Barneveld, met duidelijke vermelding van ge wenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. U kunt ook kontant beta len op ons kantoor, Rozendaallaan 9, Leusden/Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na be taling ontvangt u de gewenste fo to's thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU-kranten- kombinatie te Barneveld. de woning. Finnhouse en Vikinghus lie ten een huis zien, dat gelijkvloers is. Als het plan wordt uitgevoerd, is het de be doeling een mengelmoesje van alle drie de typen in Munnikhove neer te zetten. Na de presentatie van het idee voor houtwoningen, gaf de commissie OW/ RO het groene licht aan het college om het plan verder uit te werken, uitgaande van een prijs van circa 80 mille voor één huis. Die richtprijs blijkt nu dus niet haalbaar te zijn en de vraag is thans: gaat het plan daarom de prullenbak in of wordt de prijs verhoogd tot cir ca 90 mille? Jan Wagenaar en con sorten zijn dus aan zet. Naar verluidt wordt het plan niet zomaar in een hoek gegooid, maar gaat men er nu van uit om een houten huis van ne gentigduizend gulden in Munnikho ve te bouwen. Als om welke redenen dan ook de prijs nog hoger moet, heeft de gemeente zelfs een alterna tief stukje grond elders in Leusden op het oog, waar de woningen goed koper gebouwd kunnen worden. GRONDKWALITEIT Bij de prijsbepaling van houten hui zen komt nog een ander probleempje om de hoek kijken. De bouwgrond in Munnikhove verschilt namelijk sterk in kwaliteit, waardoor sommige woningen, LEUSDEN/CENTRUM - De lezing die binnenhuisarchitect Hans Uylen- burg maandagavond voor de KPO hield bevatte tal van nuttige wetens waardigheden op gebied van sfeer scheppen. Ook de materiaalkeuze kwam aan de orde en zelfs de konsu- mentenpositie werd niet vergeten. Hans Uylenburg bleek een vlotte prater, maar ook de leden van de KPO lieten zich niet kennen. Er was duidelijk een geanimeerde twee spraak. Tijdens de lezing kwam de vaste voor keur van de gemiddelde mens voor een bepapalde ruimtelijke indeling aan de orde Zo gaan de meesten van ons bij voorkeur niet op een stoel die midden in een kamer geplaatst is, zitten. Liever zoeken we ,.een steuntje in de rug" in een hoek. of langs de muur Tegenover de gezelligheidseis staat een aantal meer praktische punten Zo zijn velen bang een afwijkend gedrag te vertonen ook wanneer het gaat om de inrichting van hun eigen huis Het is ook vaak moeilijk aan nieuwe ideeën te ko men Ook met de plaats van de lichtpunten worden bij een praktische indeling van het huis rekening gehouden En als be langrijkste punt kwam het gemak van de indeling naar voren Volgens de vas te voorkeur van de mens zou een bed in de hoek van de slaapkamer moeten staan, stelde Hans Uylenburg, maar hoeveel mensen zetten hun bed niet in het midden van een lange wand? Hilari teit in de zaal ..Dan moet de eén over de ander heen kruipen Waarop Hans Uylenburg ad rem reageerde ..Heeft u daar bezwaar tegen9 Maar hoe de keuze ook uitviel hij gaf beide partijen gelijk. Wel stelde hij na drukkelijk dat als men voor gezelligheid koos. men een aantal ongemakken moest accepteren Koos men voor een praktische indeling dan moest men er wel rekening mee houden dan het huis nooit helemaal gezellig zou worden Tevens wees Hans Uylenburg erop hoe belangrijk het is om het interieur in zijn geheel te bekijken en de onderde len binnen dit interieur als zodanig op elkaar af te stemmen Hoe meer eenhe den binnen het huis te tellen zijn, hoe groter de kans wordt dat men het inte rieur als ongezellig en rommelig gaat ervaren. Een belangrijk onderdeel bij de inrichting van het huis is de materiaal keuze. Hans Uylenburg gaf de voorkeur aan industrietapijt boven bouclee of moquette-vloerbedekking De twee laatste soorten vloerbedekkingen kun nen respectievelijk gaan .kruien' of ka le plekken gaan vertonen. Het tapijt is hard en blijft hard, door de korte lus en het korte garen Hans Uylenburg bestreed dat leerbe- kleding een leven lang mee gaat Hij vertelde het publiek hoe men gedekt verf leer van ongedekt verf leer kan on derscheiden De eerste soort is handi ger in het gebruik. Om zich bij aankoop enigszins te beschermen tegen het feit dat leer craquelé zou gaan vertonen moet men vooral aan de winkelier een garantie vragen dat het leer voldoet aan de eisen die TNO stelt aan kwaliteits- leer. Bij aanschaf van meubelen en der gelijke zou men ook moeten letten op het feit of de winkelier al dan niet is aangesloten bij de Federatie van Meubileringsbonden. Is dit het geval dan zijn eventuele konflikten op te lossen via de Geschillenkommissie Woning inrichting. De lezing werd afgesloten met een diaserie waarin de inrichting van en/ of veranderingen in huis nog nader werden toegelicht. Het Finnhouse-huis. ken Van Eys heeft de begane grond on der het maaiveld, dat mag niet. en de ontworpen onderkomens van Viking hus en Finnhouse hebben slaapkamers die aan de keuken grenzen, en dat mag ook niet volgens de bouwvoorschriften Deze problemen kunnen echter om zeild worden als het ministerie van Volkshuisvesting aan het plan het pre dikaat ..experimentele bouw" verleent. Dan hoefden de bouwers simpel ge zegd zich niks aan te trekken van de voorschriften Wethouder Wagenaar zal daarom naar Den Haag moeten om bij de minister drs. Marcel van Dam het predikaat ..experimentele bouw' uit het vuur te slepen Gezien de progressieve ideeen op het woningbouwvlak van de PvdA-minister geen onmogelijke taak Houten huizen in Leusden? Nog even geduld a.u.b.! Ontwerp Vikinghus Het Vesper in de Marcuskerk wordt geheel voorbereid en verzorgd door ge wone gemeenteleden van de Gerefor meerde en Hervormde kerk Dit keer wordt er ook medewerking verleend door enkele muzikaal aangelegde ge meenteleden. Het orgel in de Marcus kerk dient gerestaureerd te worden en daar is veel geld voor nodig. Daarom is er voor bezoekers van het Vesper gele genheid om na afloop een geldelijke bijdrage te geven voor dit doel LEUSDEN - Bij voldoende belang stelling kan er in Leusden weer een VIDO-groep worden gestart. (VIDO betekent Vrouwen In De Overgang). Woensdag 25 november om 14.00 uur organiseert de Vrouwenraad een informatiemiddag over VIDO in de huiskamer van Groot Krakhorst. Er zal informatiemateriaal aanwezig zijn en gespreksleidsters van de VI DO-groep zullen ter plaatse inlichtin gen geven. Het doel van een VIDO-groep is vrou wen tussen 35 en 60 jaar bij elkaar te brengen die door het uiten van hun ideeen. problemen en mogelijkheden elkaar door deze soms moeilijke tijd heen kunnen helpen Niet alleen lichamelijke klachten maar ook veranderde levensomstan digheden, zoals bijvoorbeeld het weg vallen van een deel van de huishoudelij ke taak wanneer de kinderen het huis uit zijn, kunnen een reden zijn waarom men zich niet prettig voelt Vele faktoren kunnen hier van invloed op zijn. Daar om is he» fijn te weten dat men niet de enige is met deze problemen. LEUSDEN - Woensdagmiddag 25 november wordt in Blijhof film ge draaid voor alle leeftijden. De film heet „Disneyshow" met Mickey. Bo- nestaak en Bongo het circusbeertje. Vooraf is er een tekenfilmpje over ,.een kleine zeeman' Er zijn die mid dag twee voorstellingen: om 13.30 uur en om 15 30 uur. Leden betalen 1,50 entree, met-leden 2,50 i" LEUSDEN - Vrijdag 20 november is er in het jongerencentrum „de Geut" een Tieneravond. Deze keer begint de avond met een speurtocht. Vanaf half zeven kun je je daarvoor opgeven; de tocht duurt van zeven tot acht. Daarna kun je even bijko men met een beker warme chocola demelk. Van acht tot negen zullen weer leuke films vertoond worden en natuurlijk mag er ook gedanst worden op de swingen de muziek van disco,,de Geul. Deelna me aan de tieneravond: een gulden. Vanaf half tien is de Geut open voor bezoekers boven de 15 jaar De toe gang is vrij Zoals ieder eweek is zaterdagavond weer disco-avond (ook voor de oudere jeugd) Volgende week zal het pro gramma vanwege de officiële opening er anders uitzien. Meer informatie over het openingsbeuren volgt nog. LEUSDEN - Vrijdag 20 november wordt er weer een film gedraaid in jongerencentrum ,,de Til". In deze film, met het accent op de muziek en het dansen, spelen John Travolta en Olivia Newton John de hoofdrollen. Korte inhoud van het verhaal: Danny Zuko (John Travolta) en Sandy Olsson (Olivia Newton John) ontmoeten elkaar tijdens een zomervakantie aan de kust en beleven een volmaakte idylle. Als de vakantie voorbij is nemen zij afscheid Door toeval besluiten de ouders van Sandy plotseling om zich te vestigen in de stad waar Danny woont. Totaal on verwacht verschijnt Sandy op school waar Danny nu met zijn laatste jaar be zig is Als leider van de beruchte T-birds moet Danny zijn imago hoog houden, waardoor hij Sandy koel behandelt. De diep teleurgestelde Sandy wordt door haar vriendinnen getroost. Maar- .oude liefde roest niet" en wanneer Danny haar uiteindelijk toch vraagt zijn meisje te willen worden, stemt Sandy maar al te graag toe Deze film vol vet- kuiven en pettycoats begint om 20.00 uur Entree 3 gulden BOUWVOORSCHRIFTEN Dat was het financiële gedeelte. Maar als dat rond komt. staan de wo ninkjes er in Munnikhove nog niet Dan moeten nog de moeilijkheden over de geldende bouwvoorschriften worden opgelost. Alle drie de ontwerpen vol doen namelijk niet aan die voorschrif ten. Want hel A-spant huis van Hopsta- als ze er komen, wellicht op palen ge fundeerd moeten worden En dat kost natuurlijk extra geld, dat uitgesmeerd moet worden over de kosten van de 61 woningen. Ondanks deze financiële pe rikelen erkent zowel Vikinghus als Ivar Hopstaken de levensvatbaarheid van het plan. Finnhouse ook wel als de prijs van zijn bouwsel (ruim een ton) wordt goedgevonden. Zo niet. dan moet dit bedrijf afhaken en zal de gemeente een vervangende firma opsnorren, die wel tegen de gestelde condities een houten huis kan opleveren. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Met de werkzaamhe den voor de aanleg van het langver wachte fietspad langs de Horster weg in Stoutenburg zal zoals het er nu naar uitziet over niet al te lange tijd worden gestart. De aanbesteding heeft inmiddels plaatsgevonden en het wachten is nu aan welke aanne mer de gemeente de vergunning voor het werk verstrekt. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Donderdagavond (19 november) komt de raadscommissie Openbare Werken en Ruimtelijke Or dening (OWRO) voor een extra ver gadering bijeen. De vergadering is in z'n geheel gewijd aan de opstelling van het structuurplan. Aan de orde is donderdagavond het tussentijds verslag, dat het Adviesburo Arnhem zeer onlangs heeft uitgebracht In dat verslag heeft „Arnhem" aange geven hoeveel hectare grond er nodig zal zijn voor de bouw van woningen voor de eigen behoefte van Leusden in de eerste tien jaar na de afronding van de bouw in de Tweede Fase Ook becij ferde het adviesburo, hoeveel werkge- legenheidsterrein er nodig zal zijn, wan neer de gemeenteraad wenst dat 50%, 60% of 70% van de Leusdense bevol king ook hier werk zal kunnen vinden. De raadsleden zullen donderdag avond allereerst hun oordeel moeten geven over de door Arnhem geprodu ceerde cijfers en de<Jaarbij gehanteer de uitgangspunten Zo zal men onge twijfeld van gedachten wisselen over de bebouwingsdichtheid - het aantal wo ningen dat op één hectare gebouwd zou kunnen worden - en het aantal vier kante meters, dat het creëren van één arbeidsplaats vergt. Bovendien zullen de commissieleden moeten aangeven welk percentage Leusdenaren in de ei gen woonplaats werk zou moeten kun nen vinden Het is de bedoeling, dat men tijdens het tweede gedeelte van de bijeen komst zijn blik richt op de kaart van de gemeente Leusden om gezamenlijk een eerste indicatie te geven over de plaats waar de uitbreiding van Leusden na de Tweede Fase zou kunnen plaats vinden De commissievergadering wordt ge houden in het gemeentelijk voorlich tingscentrum, Zwarteweg 16a en begint om 20.00 uur LEUSDEN - Elke vierde zondag van de maand wordt er in de Marcus kerk aan de Asschatterweg een Ves per gehouden. Het Vesper is een vorm van gebedsdienst. Mensen ko men in deze dienst samen om gedu rende een half uur te luisteren naar de woorden uit de Bijbel, te bidden voor de nood op deze wereld en te zingen. Zondag 22 november om 17 00 uur gebeurt dit alles rond het thema „Chris tus, de Koning van de Wereld" Van ouds sluit de kerk het „kerkelijk jaar" af met dit thema om daarna weer te begin nen met de verwachting van de komst van Christus, (De Adventsweken Dit werd dinsdagavond in de verga dering van de werkgroep verkeersaan- gelegenheden meegedeeld. Verder werd gemeld, dat de Noorderrandweg, die waarschijnlijk officieel Randweg gaat heten, over circa veertien dagen opengesteld wordt voor het verkeer. (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN STOUTENBURG - De reconstructie van het kruispunt Hogeweg Barneveldseweg is klaar Dat houdt voor vele Leusdense automobilisten in, dat ze weer via Stoutenburg naar de Rijksweg 28 kunnen De Stoutenburgers en de bewoners van de Horster-, Zwarte- en Hamersveldseweg zullen misschien minder blij zijn met het gereedkomen van de reconstructie, want dat betekent dat zij weer het nodige autoverkeer kunnen verwachten De Hogeweg werd woensdag, na drie maanden van hard werken, voorde weggebruikers opengesteld. Het kruispunt in deze weg, ter hoogte van het chauffeurscafé, is verbreed met in- en uitvoegstroken en er zijn verkeerslichten geplaatst Dit alles moet voor een betere en vooral veiliger verkeersafwikkeling zorgen, met name in de spitsuren De extra verkeersborden, die in verband met de reconstructie waren geplaatst, zullen deze week worden weggehaald LEUSDEN - De PJGU heeft weer een aantal aktiviteiten op het pro gramma staan voor de komende we ken. Vrijdag 20 november wordt er een gezellige bowlingavond gehou den in het bowlingcentrum te Hilver- sum. Een ieder die zich heeft opgegeven, wordt om 19.15 uur verwacht bij de kerk in Leusden-Zuid zodat geza menlijk naar Hilversum gereden kan worden. Zaterdag 21 november is er weer een gezellige dansavond in de Roda-kanti- ne op het Burgemeester Buiningpark. Muzikale medewerking wordt verleend door „Black Horse". De avond begint om 20.30 uur en de entree bedraagt voor leden 2,50 en voor niet-leden 5 gulden De PJGU gaat ook Sinterklaas ont vangen op woensdag 2 december om 20.00 uur in de Til. Leden die nog graag mee willen doen aan dit Hol- I landse feest maar zich nog niet heb ben opgegeven, kunnen dit alsnog doen bij Gert Lagerwey, telefoon 940359. SCHILDERSBEDRIJF f. V3PI tGHiDQGn Zf"l DOORNBOOMSPARK 14 TEL 03497-1316 SCHERPENZEEL

Leusder Krant | 1981 | | pagina 3