O* Roda-Horst: wedstrijd met hindernissen Sterker Roda (zo.) verloor toch weer Eerste steen nieuwe Kleedlokalen Roda Plusminus Onderlinge wedstrijden Impala zeer geslaagd Inschrijven voor Snertloop kan nog Leusdenaren zegevierden met 2-0 VOETBAL MMI.AXS Roda (zat.) winnaar Leuker AANMELDINGSBON Scheidsrechter geslagen: match Roda 2 gestaakt Waterpolo- haaien gaven winst weg Uitslagen Leusder Troef §MitTL®®P LEUSDEN/CENTRUM Zaterdag bij Roda - Horst op het Buinlngpark was veel meer te beleven dan alleen maar voetbal. Het meest onschuldige was het optreden van de thuisploeg in het groen om dat de bezoekers oranje en blauw als clubkleuren hadden en dat gaf te weinig contrast met het rood en zwart van de Rultenbergboys. Vervolgens bevond zich denk aan de haan bij Frankrijk - Nederland een paar dagen eerder een tamme kraai lange tijd op het veld en tot overmaat van ramp voor de betrokken spelers troffen de ploegen een (overigens goed leidende) scheidsrechter, die zijn verdere vrije tijd wellicht als kelner doorbrengt. De schrijfgrage man in het zwart noteerde vijf spelers (drie van Roda en Twee Horsters) alsof het bestellingen waren. Bij een bepaald niet harde wedstrijd ietwat overdreven. Beide ploegen speelden met grote inzet om de puntjes en Roda heeft bij buien de handjes vol gehad aan de bezoekers De techniek van de ploeg en de snelheid van de spitsen was evenwel duidelijk in het voordeel van de Buiningparkers. al vindt u die factoren te weinig terug in de uitslag De thuisclub schiep zich veel meer kansen, dan de twee, die uiteindelijk werden benut. Kwikzilver Stoelhorst bracht keer op keer verwarring in de Horster defensie en ook Ben Schuur man, Eef van Dongen en zelfs Liedus Vaartjes probeerden hun team op voorsprong te brengen Met de af werking van de acties hadden de groentjes echter vooralsnog pech. Aan de andere kant trof de visitie uit Ermelo doelman Barry Buunk in top vorm. Niet voor niets is hij, met assis tentie van zijn verdedigers, de minst gepasseerde keeper van de 1e klasse A. Tweemaal werd voor de rust de wedstrijd een tijdje onderbroken. Eerst voor een vrij ernstige blessure van de Horster doelman, die het veld moest verlaten en even later voor de reeds eerder genoemde kraai, die zich niet liet verdrijven en uiteindelijk ter plekke mocht blijven. De slotfase van de eerste helft werd nog erg spannend met een wegens buiten spel afgekeurde treffer van Horst en terwijl iedereen al meende genoegen te moeten nemen met een dubbel- blanke stand, een zeer fraai doelpunt van Ruud Stoelhorst. Een wervelen de solo door de Horster achterhoede sloot hij af met een schuiver uit een zeer moeilijke hoek, die via de verste paal de openingstreffer is geworden Vanaf de aftrap voor de tweede helft werd het 2-0. Opnieuw was Stoelhorst voor de Horster defensie ongrijpbaar. Daarna is feitelijk alleen nog te melden, dat Ben Schuurman hemel en aarde heeft bewogen om zelf ook weer eens tot scoren te komen. Loerend op elke kans was hij bijzonder actief en vlak voor het einde van de wedstrijd had hij nog bijna succes. Het harde schot ging evenwel rakelings naast Uitslagen zaterdag-senioren: Roda 1 - Horst 1 2-0 Roda 2 - VRC 2 1-0 (vlak voor tijd gestaakt wegens hard handig optreden van een Roda-spe- ler t.o v. de scheidsrechter) VVOG 6 - Roda 32-3 Roda 4 - Hoogerheide 3 1-1 Roda 5 - Hees 3 4-1 DVS 8 - Roda 6 Roda 7 - Hulsthorst 6 4-3 Roda 8 - SDCP 9 LELYSTAD Het wil met Roda- zondag nog steeds niet, zoals het feitelijk moet. Ook In en tegen Lely stad gingen de Buiningparkers het schip in. Verleden week kon met recht gesproken worden van een slechte dag van de ploeg. Eergisteren was dat beslist niet het geval. Roda had voor geen centje geluk. Het was trouwens toch een vreemde wed strijd. Als de Leusdenaren bij de rust met 0-2 de leiding zouden hebben gehad, was er zelfs voor de fervente Lelystad-aanhanger geen reden tot klagen geweest. Na de pauze daaren tegen had een goaltjeskermis de thuisclub niet misstaan. Het verloop van de voor Roda verste uitwedstrijd was echter heel anders. In de eerste helft zeker in de eerste vijfentwintig minuten was Roda veel agressiever dan de thuis club Het was even wennen, maar de bezoekers probeerden hun geluk wa rempel voor een goed deel met drie spitsen en een flink ondersteunende middenlinie. De stootkracht van Ro da was daarmee bijzonder toegeno men. Alleen aan de afwerking van de acties haperde het nog. Aanval op aanval liep dood op het Lelystaddoel Een harde inzet van Henk Malenstein week misschien maar een centimeter af, waardoor de bal via de binnenkant van een doelpaal toch noq in handen van de keeper kwam. Ook een poging van Wim Klumper had een beter lot verdiend Het leder vloog rakelings over en dat bracht de ploeg opnieuw tot wanhoop. Voeg daarbij het mis verstand in de verdediging na onge veer een halfuur spelen, waarvan Le lystad profiteerde en tegen de veld- verhouding in de openingstreffer scoorde. Met 1-0 kwam ook de rust. Al vrij kort na de hervatting opnieuw een tegenslag. Met een voor keeper Ruud Hoksbergen onbereikbare lob kwam de stand op 2-0 en toen pak weg een kwartier later de derde Le- lystedelijke treffer moest worden ge noteerd. was een Leusdense neder laag in zicht. Trainer van Ginkel zette toen alles op alles met de inzet van John Jansen en Wout de Kruif als verse spelers. Roda kwam weer uit de beklemming, maar het kleine tikkeltje geluk, dat toen zo nodig was, bleef achterwege. Nagenoeg althans, want achter hielden de roodzwarten de deur dicht voor de gevaarlijke Lely stadcounters en in de voorlijn bleef onkans troef, op één uitzondering na. Het was leuk voor junior John Jan sen. dat hij voor een tegentreffer kon zorgen Dat was echter niet genoeg voor de ploeg. Van Ginkel na afloop van de opnieuw teleurstellende wed strijd: ..Ik blijf met de ploeg bezig om het verloren zelfvertrouwen terug te winnen en ik weet zeker, dat het lukt. De inzet van de spelers is goed en wij hebben een team, waarmee meer bereikt kan worden dan de huidige positie op de ranglijst". De omme keer zal ook wel kómen. De vraag is slechts wanneer? Uitslagen zondag-senioren: Lelystad 1 - Roda 1 3-1 SDO 4 - Roda 2 3-0 Roda 3 - Hoogl.veen 2 3-1 (Roda 3, na twee nederlagen en een gelijkspel, uitstekend herstellend met drie overwinningen, speelde zondag met zes invallers een prima wedstrijd). Nederhorst 2 - Roda 4 3-1 Veensche Boys 5 - Roda 5 1-0 Roda 7 - ODI 3 2-5 RODA A1 De A1-ploeg van Roda heeft het laaggeklasseerde, maar desondanks goed tegenstand biedende, Hoevela ken duidelijk teruggewezen. In de 7e minuut scoorde John Jansen de ope ningstreffer. De thuisclub kwam ech ter terug en na 23 minuten spelen was de balans weer in evenwicht. De vreugde van de Hoevelakenaars was evenwel van korte duur, want een minuut later zorgde Fake Schonewil- le voor de 1 -2 ruststand. In de tweede helft werd Hoevelaken zwaar onder druk gezet. John Jansen bracht Roda op 1-3 en voor het laatst kwam de thuisclub een doelpunt naderbij. Daarna was het uit met de pret. Mlka- el Ombach en John Jansen bepaal den de eindstand op 2-5. Zaterdag middag ontvangt Roda om 14.30 uur DVS uit Ermelo (koploper) en diezelf de avond is de Leusdense ploeg aan wezig bij Avro's Sportpanorama. LEUSDEN/CENTRUM Onder het toeziende oog van een beperkt aantal Roda-(bestuurs)leden en met een klein beetje hulp van architect Dick Opstelten, heeft Jan Willem van Dijk zaterdagmiddag de „eerste steen" gelegd voor de nieuwe was/ kleedgelegenheid ten behoeve van de voetbalclub. Gelegenheidsmetse laar Jan Willem kreeg die eretaak toegewezen omdat hij op 1 septem ber jongstleden (er moest nu een maal een datum worden geprikt) het jongste lid van Roda was. Handig, alsof hij nooit anders gedaan had, bracht de F-pupil de nodige specie aan en plaatste daarna de steen met het opschrift „Jan Willem van Dijk 21-11-1981". Als herinnering aan dit plezierige feit mocht Jan Willem de met een royale strik fraai versierde troffel van dat moment af zijn eigen dom noemen. Roda heeft van de bereikte bouwkundige mijlpaal ver der weinig drukte gemaakt, maar bij de officiële ingebruikneming zal de schade vast en zeker worden inge haald. Met een kopje koffie in de bestuurskamer van het clubhuis werd de eerste steenlegging beslo ten. LEUSDEN - De wedstrijd Roda 2 - VRC 2 Is zaterdagmiddag een paar minuten voor tijd gestaakt. De scheidsrechter werd namelijk In het gezicht geslagen door Roda-speler Rijk Rijnders. De stand op dat mo ment was 1-0 in het voordeel van het elftal uit Leusden. Aanleiding voor het incident was de plek van waar een vrije trap voor Roda genomen moest worden. Rijnders was het niet eens met de plaats die de scheidsrechter aanwees en legde de bal tot een paar maal toe een paar me ter verder De fluitist kreeg daar echter genoeg van en trok zijn boekje om de Roda-speler te noteren Daarop ontstak Rijnders in woede en verkocht de scheidsrechter een klap. De wedstrijd werd daarna direct gestaakt - Ruud Stoelhorst scoorde tweemaal Het is nu aan de KNVB om te bepalen of het treffen tussen Roda 2 en VRC 2 wordt uitgespeeld of dat de Leusdense voetballers twee winstpunten in minde ring krijgen. Rijnders kan in ieder geval op een fikse schorsing rekenen. De scheidsrechter heeft bij de rijkspolitie Leusden geen aangifte gedaan. Actif speelde tegen Laren gelijk, üe Zebra's waren in en tegen Naarden de sterkste formatie. Wij hebben nu in 1A een kopgroep van vier clubs, een middenmoot van eveneens vier teams in inclusief Lelystad ook vier ploegen, die in aanmerking komen voor de twee degradatieplaatsen. De LEUSDEN/ACHTERVELD On der grote belangstelling een plus punt voor winnende teams —heeft Roda zaterdag ook van FC Horst kunnen winnen. Ondanks de wat ma ger uitgevallen uitslag zijn de Bui ningparkers geen moment echt In gevaar geweest. De achterstand op de twee koplopers bleef echter gelijk, want Veensche Boys bleef ongesla gen in het treffen met Hulshorst en Eemnes (waar Roda a.s. zaterdag naar toe moet) schoot in Soest tegen SEC bepaald niet met losse flodders. Barneveld moest in de race naar de titel definitief afhaken na het verlie zen van de uitwedstrijd tegen Cocu Boys. Bij TOV-Unicum in Baarn werd niet gescoord en dat is een tegenval ler voor de Lelystedelingen. Hees en Sperwer hadden een snippermiddag. De uitslagen waren: Cobu Boys - Barneveld 1-0 SEC - Eemnes 1-7 Roda - FC Horst 2-0 TOV - Univum 0-0 Veensche Boys - Hulshorst 2-0 Ranglijst: Veensche Boys 9 17 21- 8 Eemnes 10 17 30- 8 Roda 10 15 19- 7 Unicum 9 12 14-10 Barneveld TOV Sperwer Cobu Boys SEC Horst Hees Hulshorst 10 10 13-15 10 9 9-11 9 8 11-13 10 8 16-19 10 7 18-26 10 6 6-15 9 4 13-17 10 3 7-28 In de zondagse 1e klasse A doffe ellende voor de Leusdense ploegen Dubbel jammer voor Roda is de ne derlaag tegen Lelystad, dat maar net boven de roodzwarten op de ranglijst stond In plaats van een gelijk aantal punten nu een duidelijk verschil van vier Een (schrale) troost is. dat de polderjongens twee wedstrijden meer hebben gespeeld Achterveld kreeg genadeloos klop van Veensche Boys en wij beginnen te geloven, dat de oranjewitten inderdaad geen moeite doen voor de hoofdklasse, waarin zij een jaar of wat geleden onprettige ervaringen opgedaan hebben. Spanningverhogend was de eerste nederlaag van KVVA in de derby bij APWC De ploeg uit het Soesterkwartier duikelde voorlopig van de top naar de vierde positie op de ranglijst Amsvorde bleef tegen Maluku Muda op het goede pad en uitslagen waren: APWC - KVVA 2-1 Amsvorde - Maluku Muda 4-1 Lelystad - Roda 3-1 Actif - Laren 2-2 Naarden - Zebra's 1-4 Veensche Boys - Achterveld 4-1 Ranglijst: Zebra's 7 11 15- 9 APWC 8 11 16-12 Amsvorde 9 11 15- 9 KVVA 7 10 11- 6 Achterveld 8 8 16-13 Veensche Boys 8 8 12-12 Laren 9 8 14-16 Actif 6 6 10- 7 Lelystad 8 6 10-13 Naarden 6 4 11-17 Maluku Muda 6 3 9-18 Roda 6 2 5-12 Het wordt steeds „leuker" op en rond de vaderlandse voetbalvelden. Lange tijd werd alleen maar, als daar al dan niet aanleiding toe was. met blote handen gevochten op de tribunes. Daarna kwamen boksbeugels, fiets- kettingen en ander steek- en slag werk in gebruik. Ook de voorwerpen, die door de „supporters" op het vel den worden geworpen, zijn inmid dels aangepast. Oorspronkelijk in dien aanwezig waren dat zitkus sentjes, vervolgens rollen toilletpa- pier, lege en zelfs volle bierblikjes en het ergste tot voor kort was destijds in Groningen een geopend zakmes Het (voorlopige?) toppunt werd be reikt met het werpen van een molo- tov-coctail naar Feijenoordkeeper Joop Hiele, vlak na het begin van de wedstrijd in de kuip tegen NEC! Afge lopen zondag was het weer mis. Bij Den Haag-Utrecht kwam tot twee maal toe een bom op het veld in het Zuiderpark tot ontploffing en terecht staakte de scheidsrechter de wed strijd. Is het dan zo vreemd, dat het aantal goedwillende toeschouwers mede door het uit de pan rijzen van de entreeprijzen voor kwalitatief slechter wordend voetbal met sprongen achteruit gaat? Er is waar achtig nog wel wat leukers te beden ken om je vrije tijd te besteden LEUSDEN/CENTRUM Zondag heeft het eerste waterpoloteam van de Haaien In de thuiswedstrijd tegen 1 Jsselmeer (vierde op de ranglijst) de winst weggegeven. Na een 3-1 voor sprong werd de ontmoeting in de vierde periode toch nog met 4-5 ver loren. Middels Carel Venema kwamen de Leusdenaren uit een strafworp op 1-0. De goed keepende Harry Klok wist vooralsnog te voorkomen, dat IJsselmeer de gelijkmaker Kon sco ren. Dat gebeurde halverwege de tweede periode wel. toen Harry Ab- bing voor 45 seconden naar de kant was verwezen. Via Wim Burger liepen de Haaien weer een doelpunt uit en Carel Venema zorgde even later zelfs voor 3-1 De slotperiode zou echter voor de Leusdenaren fataal worden. Ongeconcentreerdheid werd door de bezoekers met twee treffers afge straft. De Haaien kregen opnieuw voorsprong toen Harry Abbing een numerieke meerderheid met een doelpunt benutte, maar ook die voor sprong konden de Haaien niet vast houden Met twee rake schoten bracht IJsselmeer de eindstand op een voor de thuisclub teleurstellende 4-5 nederlaag. Heren 2 heeft de uitwedstrijd tegen Hoorn 2 met 4-12 gewonnen. De Leusdense doelpuntenmakers waren G. Otten (4). Jaap Wolswinkel, Harry van Schaik en Gerard van Gils (elk 2), Jan Groen en Peter Berendse (ieder 1)- LEUSDEN/CENTRUM Zaterdag werden in de koude sportzaal de Meent (de verwarming functioneerde niet) onder grote belangstelling de jaarlijks onderlinge wedstrijden ge houden van de afdeling „Ritmisch en Modern Ritmisch" van de Leusdense gymnastiekvereniging Impala. De meisjes van deze snelgroeiende Im pala-sectie hebben prima gewerkt. De groep „ritmisch" moest vier on derdelen afwerken: llchaamsscho- ling, voortbewegen, hoepel en touw. In de klasse t/m 10 jaar was de uitslag: Mariëtte Hogenbijl 29,8 pnt., Yvonne v. d Pol (buiten mededin ging) en Eliane Noordam 29.1 pnt Sigrid Jacobs 28,9 pnt., Francis Hoksbergen 28,3 pnt., Suzanne Dijk- sterhuis 28,2 pntEllen van Dijk en Ellis van 't Klooster 27,7 pnt. Uitslag klasse vanaf 10 jaar Irene van Kalleveen 30,0 pnt., Juliette Pasman (buit med29.6Sylvia Bosveld (buit med 28,7 pnt., Marga Heet- huis 28,5 pnt.. Mariska Bunnik en Petra Streppel (buit. med.) 28,4 pnt., Linda Timme en Miranda de Herder (buit med.) 28.2 pnt., Belita van Zoe ven en Aukje van Kooy 27,1 pnt. De modern ritmische groepen moes ten drie onderdelen afwerken ballet, lichaamsscholing en touw Uitslag afdeling C Sigrid Jacobs 22.5 pnt., Mariska Bunnik 22,2 pnt., Eliana Noordam 22,0 pntFrancis Hoksber gen 21,4pntMajelleWarns20,7pnt., Ellis van 't Klooster 20,6 pntTamara Tijmensen 20.3 pnt. en Ellen van Dijk 20.2 pnt Uitslag afdeling B Nanny Smits 23,4 pntJuliette Pasman 22.9pnt.. Sylvia Bosveld 22,8 pntYvonne v d Pol 22.3 pnt. Petra Streppel 22,1 pnt. Yvonne v d Berg 21.9 pntMariele Pasman en Miranda de Herder elk 21,7 pnt LEUSDEN De uitslagen in de competitie van klaverjasclub Leus den Troef op 19 november waren 1. Mevr v Egdom 5906 pt 2 Hr Plattel 5331 pt., 3. Mevr. Bolt 5292 pt.. 4. Hr Grimsberg 5177 pt.5 Hr Braakman 5103 pt. Stand per 19-11-'81: 1 Hr Kuyper 142526 pt.. 2 Mevr v Egdom 141336 pt.. 3 Hr. V Waterschoot 139396 pt 4. Hr. Bolt 135707 pt., 5. Hr. v. Egdom 135696 pt6 Hr de Ridder 135076 pt 7 Hr. Knol 134351 pt 8 Hr Mulder 134221 pt 9 Hr Nijhuis 134027 pt., 10 Mevr Knol 133403 pt i LEUSDEN - Ter gelegenheid van de opening van het actlviteltencentrum „De Korf' wordt op zaterdag 12 december een snertloop over 5800 meter georganiseerd. Het wordt letterlijk een loop naar de snert, want op het eindpunt, „De Korf", staat voor alle deelnemers en hun begeleiders warme erwtensoep klaar. De snertloop is een estafetteloop door vrijwel alle wijken van Leusden-Centrum. De start vindt plaats op 12 december om 12 30 uur bij „De Korf". Een estafette ploeg bestaat uit 7 deelnemers Iedere deelnemer loopt plm 800 meter De afstand is kort gehouden zodat ook ongetrainde mensen kunnen meelopen Jong en oud, dik en dun, iedereen kan meedoen! Er dient wel met een team van 7 personen ingeschreven te worden Zo n team kan worden samengesteld uit - leerlingen uit één klas of van één school - medewerkers van één bedrijf - bewoners van eén straat - familieleden - wijkbewoners - vereniging en zo zijn er nog veel meer mogelijkheden te bedenken. De organisatoren rekenen op een groot aantal deelnemers Overleg met uw collega's, familie, buren, klasgenoten en schrijf zo snel mogelijk in. Kosten GEEN. Beloning warme snert en een herinneringsvaantje. Aanmelding: per team van 7 deelnemers bij: Bureau Voorlichting, Zwartweg 16a, tel 941247. I OPENIKQSFESTIVITEITENAKTIVITEITEMCENTRUHDE KORF. OP 12 DECEMBEB 19Ö1 - 12.30 uur. Teaaleider N&jlb Adres Te tel.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 11