Achterveld verliest1-4 Avanti heeft twee kampioenselftallen Plattelandsjongeren beslissen over het voortbestaan K.P.J. I Zangjubilaris I in Achterveld Thema-ochtend Vrouwenraad Na Maarten nu Martijn als carnavalsjeugdprins leusder krant Uitslagen kaartwedstrijd van S.V.A. Gemeente- Smidse avond Dorpskerk tijdelijk afgesloten Donderdagavond bespreking in De Til KPO-bijeenkomst over voeding DINSDAG 24 NOVEMBER 1981 Achtervelds nieuws ACHTERVELD S.V. Achterveld heeft het in de uitwedstrijd tegen Veensche Boys in Nijkerkerveen niet kunnen bolwerken. Met een 4-1 ne derlaag werd de equipe van voorzit ter Legdeur naar huis gestuurd. Na 10 minuten spelen kreeg Ach terveld een licht speloverwicht Dat resulteerde even later in een doel punt. Marcel Boonen gaf een zuivere pass naar Albert Tolboom, die de bal in de doelmond plaatste waar Gijs Hak de Veensche Boys doelman te vlug af was 0-1. Achterveld bleef met aanvallend spel proberen de Veen sche Boys verdediging op de knieën te krijgen, maar aanvoerder Van Zoe- ren en zijn mannen stonden niets meer toe. Bij een massale uitval van Veensche Boys waarbij de dekking in de Achterveldse verdediging ver waarloosd werd. kon middenvoor Van de Bor na een korte sprint de verdedigers Bertus van Houten en Klaas v d. Heuvel passeren en de doelman van dichtbij het nakijken geven. Achterveld kwam opnieuw te rug en Veensche Boys moest tot viermaal toe ten koste van corners redding brengen. Arnold Voogt kreeg last van zijn knie en liet zich vervangen door Arie Wouters. Deze kreeg al vrij spoedig een vrije trap teaen zich wegens obstructie Links buiten Kas schoot de bal hoog in de doelmond, waar Van de Bunt klaar stond om koppend nr 2 achter doel man Tolboom te deponeren. Veen sche Boys begon forser te spelen en Klaas van de Heuvel dreigde hiervan de dupe te worden Hij kon echter weer opgelapt worden. De Veensche Boys middenvoor kreeg 'n laatste waarschuwing en H. J. Kas ging op de bon. Bij 'n massale uitval kon doelman Tolboom 'n afstandsschot van de Veensche Boys middenvoor nog keren De terugspringende bal werd door v. d. Bunt in een doelpunt omgezet De Achterveld grensrech ter Houtveen vlagde ten onrechte voor buitenspel, maar de scheids rechter bleef bij zijn beslissing. Ach tervelds rechtsbuiten Herman van Ruitenbeek protesteerde hiertegen en moest het veld verlaten. OVER DE LAT In de tweede helft ging Achterveld toch proberen om de achterstand in te lopen. Marcel Boonen zag zijn lage harde bal gestopt door de uitsteken de Veense Boysdoelman. Een diepte bal van Klaas v d. Heuvel hoog voor de pot werd door Gijs Hak over de lat gekopt. De verre uittrappen van de Veense Boys-doelman belandde en kele malen in het Achterveldse straf schopgebied. Uit een hiervan kon de Veense Boys-speler Van Ruitenbeek opnieuw doelpunten 4-1. Nog gaf Achterveld zich niet gewonnen, maar kwam in de voorhoede steeds 'n man netje tekort om nog echt gevaarlijk te worden Een verdiende overwinning van de Veense Boys hoewel geflat teerd. Overige uitslagen: Achterveld 2 - Scherpenzeel 2 1-1 Mal. Muda 3 - Achterveld 3 afgel Achterveld 4 - V.V Z A. 4 4-0 Achterveld 5 - D.E.V. 5 3-0 Hooglanderveen 5 - Achterveld 6 4- 1 Dames: Achterveld - Nijenrodes 0-4 Programma zondag 29 november: de Zebra's - Achterveld 14 30 u. Terrein Sportpark ..Wasmeer" Liebergerweg, bij Anna's Hoeve einde Minckelerstraat, Hilversum Veensche Boys 2 - Achterveld 212.00 Achterveld 3 - Amsvorde 4 12 00 u. Hoogl.veen 4 - Achterveld 4 11.00 u A P.W.C. 5 - Achterveld 5 11.15 u Achterveld 6 - S O. Soest 8 12.00 u Dames: (Beker 1ste ronde) Achterveld - Zwal. Vooruit 10 00 u ACHTERVELD Door de sectie tafeltennis van sportvereniging Avanti wordt met twee debuterende teams aan de competitie deelgeno men. Het betreft hier een senioren en een pupillenteam. Het senioren team doet het buitengewoon goed. Dit team bestaande uit de heren Her man Baaiman, John Baaiman, Wil Baaiman, Ronald van Donkersgoed, en Herman van Ruitenbeek wisten elke ontmoeting in ruime winst om te zetten. Met nog zelfs twee wedstrij den te spelen is dit team niet meer in te halen. Dit resultaat heeft tot gevolg een promotie van de 5e naar de 4e klasse. Uit de tot nu toe 8 gespeelde wedstrijden elk bestaande uit 10 sets, werden maar liefst 69 sets gewonnen. De laatst gespeelde wedstrijd te gen T V A. uit Amerongen, moest op zijn minst in een gelijkspel eindigen om de Achtervelders buiten het be reik van de andere teams te brengen. Het meest interessante van deze wedstrijd was, dat het T V A. team de enige was die een redelijke kans had om het Avanti team nog in te halen. Dit lukte niet want Avantie won ook deze wedstrijd. De eerste vier sets wist men met niet al te veel problemen binnen te halen. De beslissende 5e partij wilde niet zo makkelijk lukken. Deze partij, die door Ronald gespeeld werd lever de wel voldoende kijkplezier op. maar niet het verlangde winstpunt Met een 4-1 stand mocht vervolgens Herman Baaiman proberen de 5e set te winnen. Deze had met zijn prikspel blijkbaar meer succes dan Ronald, waardoor hij het 5e punt wist binnen te halen. Maar hiermee waren de Achtervelders blijkbaar nog niet te vreden want de stand werd nog opge voerd tot 8-2. Ook het pupillenteam van de sectie tafeltennis wist het kampioenschap binnen te halen. Dit team bestaande uit Rodney Brouwer, Guido de Gans, Mark Leermakers, André van de Pol en Kevin Stevens boekten een nog beter resultaat dan de senioren Dit team was ingedeeld in de beginners klasse De spelers bleken tijdens de wedstrijden al zover gevorderd te zijn, dat deze klasse duidelijk te laag was. Uit de zeven tot nu toe gespeel de wedstrijden reeds 68 sets gewon nen heeft. Dit houdt in dat zij met nog één wedstrijd te spelen tot nu toe slechts twee sets verloren hebben Tegen het team van De Schans uit Montfoort moest er gelijkgespeeld worden om onbereikbaar te worden Het werd meer dan een gelijkspel deze wedstrijd werd gewonnen met 9-1. Hierdoor werd zeer overtuigend het kampioenschap door dit pupil lenteam binnengehaald. Dit team zal het volgend seizoen in de vierde klas se voor de pupillen gaan meespelen ACHTERVELD Aan de 2e ronde van het SVA kaarttournooi werd door 68 deelnemers meegedaan. Er waren 16 schutjassers en 52 klaverjassers. Ook deze avond was er weer een aantal prijzen te winnen. Ongeveer halverwege de wedstrijd vroeg com petitieleider P. Smink of men even een „lang zal hij leven" wilde zingen. Het bleek dat er een jarige deelnemer was. Spontaan werd aan dit verzoek gehoor gegeven. Bij het bekend ma ken van de uitslag bleek dat er deze avond hele hoge scores waren ge maakt, hetgeen tijdens vorige com petities nog niet eerder was gebeurd. De eerste prijs was voor C. v.d. Breemer met 6012 punten, gevolgd door H. de Vette met 5614 punten. De overige prijswinnaars behaal den de volgende punten Klaverjassen 3. G van Ruitenbeek 5533, 4 E. Barreveld 5353, 5. mevr van 't Kloos ter 5299. 6. mevr. L Smit 5220, 7 A v d Burgwal 5084, 8 M Boersen 4930. 9 J Rijnsoever 4897. 10 Jos Kok 4766.11 Wim Tolboom 4733,12 K. Voorburg 4697, 13 mej. M. van Druten 4663,14 mej. R. van Hamers- veld 4657. 15. P. Smink 4630, 16 mevr. v.d. Burgwal 4617, 17. J. Smink 4608. 18. mevr T Boersen 4568. 19. Wuf Tolboom 4551, 20. mevr. D van Hamersveld-Groenestein 4539. De poedelprijs was voor mevr. Kok met 3600 punten. Schutjassers 1. mevr Smink 96, 2. mevr. T. van Burgsteden 95, 3. J van Laar 93,4 A. de Ridder 88. 5 mevr. de Ridder 86.6 mevr. Voorburg 83.7. G. v.d. Pol 80,8. K Voorburg 80. Hier was de poedelprijs voor de heer H Legdeur met 62 punten De volgende ronde zal worden ge speeld op maandag 21 december. ACHTERVELD Door de K P.O. werd weer een bijeenkomst georga niseerd, die ditmaal werd gehouden in Ons Gebouw. Deze avond werd verzorgd door het Bureau Voorlich ting betreffende merkartikelen. Het onderwerp deze avond was „gezon de voeding en gezonde mensen". De belangstelling was niet zo overweldi gend als men verwacht had. Er waren heel wat minder dames dan waarop gerekend was. Er werden veel bijzon- derheden^verteld betreffende de sa menstelling van een groot aantal voe- dingsprodukten en de manier waar op deze gebruikt kunnen worden Met de vertoning van een aantal dia's en het geven van diverse tips werd het gebruik van de „maaltijdschijf" duidelijk gemaakt Voor de pauze werd er een vragenspel gehouden, waarbij bleek dat de aanwezige da mes wel goed hadden geluisterd. Een aantal klaargemaakte proefhapjes kon worden geproefd. De hapjes ble ken goed in de smaak te vallen Aan het eind van deze avond kon er voor een zeer klein bedrag een proef- en probeertas met inhoud worden ge kocht ACHTERVELD De heer A. G. Wolffenbuttel had afgelo pen zondag een jubileum te vie ren. Hij was namelijk die dag vijftig jaar lid van het kerkelijk koor in Achterveld. Zegt Wolf fenbuttel nu: „Vijftig jaar gele den was Ik de jongste van het koor, thans ben Ik de oudste Hij vertelt nog steeds met veel plezier te zingen, hoewel hij vindt dat de nieuwe muziek soms niet eenvoudig is. „Er is de afgelopen jaren veel veranderd. Vroeger werd meer gezongen door het koor dan nu. Dat komt omdat veel katholieke feestda gen zijn vervallen", meent zang jubilaris Wolffenbuttel. Hij zegt met plezier terug te kijken op de achterliggende periode in het Achtervelds kerkkoor, dat aan vankelijk uit mannen bestond, maar later gemengd werd. „Ik hoop nog een aantal jaren te blijven zingen", aldus de heer Wolffenbuttel. LEUSDEN Tijdens de thema ochtend „Rondom de portemonnee" van de Vrouwenraad woensdag 18 november werd door de heer C. van der Kar uitleg gegeven over de sala- risstrook, bank en giro, het pensioen, loon- en inkomstenbelasting en het eigen huis. Vrij algemeen ging hij op deze zaken in maar toch op een manier dat er voor iedereen wel wat nieuws viel te beluisteren. Van der Kar vertelde. dat van een brutosalaris een bedrag aan premies wordt ingehouden zodat er een netto-inkomen ontstaat. Dit netto-inkomen wordt gestort op een giro- of bankrekening. Zo'n salarisre kening gaat steeds belangrijker wor den in het betaalverkeer. Aan de hand van een pasje is het mogelijk zowel in het binnenland en beperkter in het buitenland te betalen. Het na deel is dat er meer uitgegeven kan worden dan er feitelijk op de reke- LEUSDEN/CENTRUM Zater dagmiddag in de Til begon het carna valsseizoen voor de Leusdense jeugd. Met meer bezoekers dan het vorige jaar en met de voorstelling van de nieuwe prins aan het jeugdige pretvolkje. De „oude" prins Maarten nam met zes van zijn raadsleden definitief afscheid omdat zij de lagere schoolleeftijd zijn ontgroeid. Met dank aan zijn adjudanten en de overi ge raadsleden, aan seniorenprins Goedgemutst en een aantal Gouden Klompers trok hij zich in de carna- vals-VUT terug. Om 16.00 uur werd een kubus in „de Til" binnengebracht. U weet wel. zo'n eigentijds stukje speelgoed, waar je al draaiend en schuivend de zenuwen van krijgt Ditmaal was het een maxi-exemplaar, dat na heel wat gerommel en gestommel in stukken en brokken uiteenviel en uitdezielige restanten kwam als nieuwe jeugd prins tevoorschijn Martijn Herder, zoon van Kees en Marijke en broer van Robert Jan, die twee jaar geleden jeugdprins in Leusden was. Een telg uit een waardig carnavalsgeslacht derhalve Prins Martijn was snel aan het dag licht en de nieuwe omstandigheden gewend en begon, alsof dat tot dus verre zijn dagelijkse werk was ge weest. met het verlenen van onder scheidingen aan zijn adjudanten Frank Smal en Dave Zoetmulder jr., aan de overige leden van zijn raad en aan prins Goedgemust II. Een goed bericht voor de Leusdense meisjes is. dat prins Martijn vrijgezel is Hij bracht met een vlotte polonaise zijn volkje al spoedig in de juiste stem ming en zal zich. voor zover zijn nevenbezigheden als leerling van 't Palet dat toelaten, in de loop van het seizoen 1981-1982 nog goed laten gelden ning staat Belangrijk is het om rekeningen zowel op de naam van de man als de vrouw te openen, zodat te allen tijde, maar vooral na overlijden van de een, het geld meteen beschikbaar is. Een van de aanwezige dames had de rekening van haar ouders in ver band met het eventuele overlijden van een van de ouders ook op haar naam staan .Dit is echter een zaak van groot vertrouwen", aldus de heer Van der Kar Geld wat maandelijks over is en nog geen direkte bestemming heeft, zou het beste op een aparte rekening gezet kunnen worden, zodat daar extra rente over ontvangen kan wor den. zo zei hij Het pensioen is voor iedereen een moeilijk begrip Wat ontvang je nu wanneer je gepensioneerd bent? Het pensioen is afhankelijk van het aantal dienstjaren en het laatstverdiende salaris Per bedrijfstak kan de manier van berekenen verschillend zijn In ieder geval wordt het pensioen aan gepast aan de inflatie. Eén manier van berekenen werd de dames als voorbeeld gegeven „Het betalingsverkeer geschiedt meestal door de vrouw, maar belas tingen worden vaak verzorgd door de man Maar ook de man heeft het eens moeten leren dus waarom de vrouw dan niet", waren de woorden van de heer Van der Kar. Bij de loonbelasting gaat men uit van een belastingvrije som van f 11.371Boven dat bedrag moet er 17% betaald worden over f6.055.—, 32% over f 12 044.en 40% over de rest van het jaarsalaris, ledereen kan zelf uitrekenen hoeveel er aan belas ting betaald moet worden De belas ting kan verminderd worden door giften, buitengewone lasten en rente op schulden, zoals de rente van een hypotheek. Deze kosten worden van het brutojaarinkomen afgetrokken, zodat het belastingplaatje er anders uit komt te zien (Van één onzer medewerkers) LEUSDEN De plattelands jongeren, die de traditionele K.P.J. in Leusden willen laten voortbestaan, zullen zich daar over deze week moeten uitspre ken. Als zij niets van zich laten horen dan ziet het er naar uit dat de Katholieke Plattelands Jonge ren in Leusden ophoudt te be staan in haar huidige vorm. In een open brief nodigt het K P J - bestuur alle geïnteresseerde platte landsjongeren uit om op donderdag avond 26 november naar het jonge rencentrum „de Til" te komen om te praten over het voortbestaan van de K.P.J De bespreking aldaar begint om 20.00 uur. Zoals wij al eerder berichten wil de meerderheid van de huidige K.P.J - leden de bestaande organisatie op heffen en stoppen met alle agrari sche kontakten die men buiten Leus den heeft. Al sedert geruime tijd blijkt bijna niemand binnen de Leusdense K.P.J. meer geïnteresseerd in agrari sche zaken. Er ligt dan ook een voor stel om de K.P.J. op te heffen en een nieuwe, meer algemene vereniging op te richten, welke rechtstreeks aan gesloten zou moeten zijn bij de huidi ge R.K. stichting voor jeugd- en jon gerenwerk, de stichting waaronder ook „de Til" werkt. Voordat er iets veranderd wordt, wil de huidige K.P.J.-leiding eerst de plattelandsjongeren in Leusden raadplegen Mocht er toch voldoen de belangstelling zijn om de huidige K P.J voort te zetten dan is het niet uitgesloten dat de K.P.J. doorgaat als vereniging, maar dat het grootste deel van de leden overstapt naar een nieuwe organisatie Voor iedereen die de „oude" K.P.J. wil voortzetten is het donderdag avond dus een belangrijke avond, ledereen, dus ook de niet-K P J -le den die op die avond aanwezig zijn, mag meestemmen. Vrienden en vriendinnen mogen ook gerust mee komen. Ook diegenen die op donder dagavond verhinderd zijn kunnen zich uitspreken. Men kan op woens dagavond 25 november zijn stem la ten horen door033-941015tedraaien tussen 19.00 en 22 00 uur. Na de bijeenkomst van a.s. donder dag zal een commissie die zich met de problemetiek over het voortbe staan van de jongerenorganisatie be zighoudt, een definitief advies uit brengen aan de K.P.J. leden. Men streeft ernaar om nog voor het eind van het jaar een definitieve beslissing te nemen. LEUSDEN Op donderdag 26 november a.s houdt de Hervormde wijkgemeente Dorpskerk haar ge meente-avond in het Trefpunt Dit jaar zal deze avond in het teken staan van voorlichting en informatie over alle aktiviteiten zoals deze in onze wijkgemeente plaatsvinden, zo wel bekende als onbekende facetten Er zijn stands over allerlei takken van het kerkewerk Het programma is 20 00 uur Opening, inleiding, in formeel samenzijn met koffie. 20 45 uur: Vrije rondgang en infor matie 21 45 uur: Samenvatting, sluiting, ledereen is hartelijk welkom LEUSDEN - In de periode van 26 november tot 11 december wordt het laatste gedeelte van De Smidse vanaf „De Korf" tot aan de parkeerplaats aan de Hamer- veldseweg. aangelegd. In ver band met deze werkzaamheden zijn de Schepershut en het activi teitencentrum „De Korf" gedu rende deze periode met de auto niet bereikbaar vanaf de parkeer plaats aan de Hamersveldseweg. Vanaf de Noorderinslag en de Centrumweg is de Smidse nor maal bereikbaar.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 9