Kantongerecht Amersfoort Kantlijn Toch (1) Toch (2) Toch (3) Toch (4) Feest Brandweer en politie Voorzitter Tv Politie loep op Leusden Kop in deze krant Kaalslag rond kruisingen zal wel meevallen We zijn al een heel eind als de wethou der alle verkeersborden weg laat halen. Voor houlen huizen in Leusden moeten we nog eventjes geduld hebben, lees ik. Nou ja, even tjes. Wim Bor stapt uit de raad Hoezo? Zat ie er dan toch echt in? Kop Schakers op vier fronten ac tief' Nieuwe spelregels zeker. Minder grond voor Leusdense groeiAls het aan de raadsleden ligt krijgen we waarschijnlijk sta pelbouw, luchtkastelen of droom huizen. Overigens is een fikse wolken krabber natuurlijk nooit weg. Ko men we toch nog in de Michelin- gids. Er is zelfs een raadslid die de Pon- driehoek vol wil bouwen Boer Pon en zijn koeien zullen dat vast niet leuk vinden. Woningen tussen Diepenheim Scheltuslaan en Ma an weg? Gut, mag daar dan nu ineens wèl ge bouwd worden Evelien Blom. „De woningbouw moet klein beginnen'' En dan elke dag flink water geven met zo nu en dan een handjevol kunstmest. Konijntje in de Wetering ..Ik wil wel verhuizen naar zo n kabouter- woninkje in de Vliet" Als we ooit ook onze uitgroei moe ten versnellen, dan wordt dat na tuurlijk de Sn elIe Vliet". De PKL-fraktie wilmbreidenin Leusden. Hebben ze daar vroeger dan een steekje laten vallen? Mededeling van de politie:U kunt nu stoppen met het klandestien ko pen van vuurwerk. Onze gemeen teraad zorgt daar straks voor ..Slokker en het Gat van Langen- beek' Mooie titel voor een span nend feuilleton B en w vinden onder meer dat de inspraak in Leusden gestalte heeft gekregen Dat is vast beeldspraak, want hoe ziet dat plaatje er dan uit? Kabeltelevisie: ..Even geduld au b Een televisie-mast op het nieuwe gemeentehuis? Het is niet direkt een klokkenspel, maar er komt in ieder geval geluid uit. Wanneer schrijft Wagenaar nou eens een briefje terug op die brief van dat warenhuis-concern? Als het Centraal Instituut voor het Midden en Kleinbedrijf overigens maar lang genoeg wacht met het opstellen van dat rapport, kunnen we een warenhuis wel helemaal schudden. De Noorderrandweg heet nu ..Randweg' Welke rand? Dat wil de gemeente nog éven in het mid den laten Volgens onze koppenmaker wordt tafeltennis bij Avanti met teams van elf man gespeeld. Die zat ze ker nog na te kniezen over dat de bacle in Parijs Jeugdprins Maarten gaf de pijp aan Martijn De Vrouwenraad, zo lees ik, liet zich het salarisstrookje uitleggen. Is er dan niets heilig meer? ..Smidse tijdelijk geslotenVuur zeker uitgegaan Die computer in Arnhem schijnt niet bij de tijd te zijn. De raad zal dus op het tellen moeten pas sen Traditie De Hamershof vlak voor de feestdagen op z'n kop zetten voor gemeentelijke werkzaamhe den. Ook de gemeente doet een aardig boekje open over de Prineen hof. Maar helaas niets dan kale plek ken. Misschien dat daar nog wat kleine woninkjes neergeplant kunnen worden V „Bovendien", aldus de officier „heb ik niet de bevoegdheid om iets goed te vinden dat strafbaar is. Ik heb alleen de bevoegdheid om niet te vervolgen. Het normale tarief voor schoolverzuim is f 60,— per kind per dag. Ik eis hier f150,— of 6 dagen hechtenis". De kantonrechter merkte op dat huis artsen niet de enigen zijn die met deze problemen zitten. In andere be roepen is het soms nog moeilijker, zoals in hele kleine bedrijfjes. „Het is wat ongelukkig gelopen, U heeft het zeer tijdig gevraagd. Ik vind dat U voldoende gestraft bent met een principiële boete van f100,— of 4 dagen". j DONDERDAG 26 NOVEMBER 1981 Evelien Blom gesprek met Van Gooi Mogen we u even geruststellen? De voorstellen tot verkoop van grond voor de woningbouw aan de firma Slokker en het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten worden vanavond toch behandeld tijdens de vergadering van de gemeenteraad. Toch, want begin deze week kwam het Buro Voorlichting van de gemeente Leusden met de mededeling, dat het voorstel misschien opnieuw van de agenda zou worden afgevoerd. Oorzaak: de contracten met de beide firma's waren nog niet getekend. Maar dat is nu inmiddels gebeurd. Dinsdagmorgen tekenden zowel Slokker als het Bouwfonds en dus kan de behandeling in de raadsvergadering van vanavond doorgang vinden. En dus-daar verwedden wij een kwartje om - wordt vanavond het amendent-Bloemhof door een ruime meerderheid in de raad aangenomen. Gevolg: de 59 kopers van een Slokkerwoning gaan ongeveer 5000,-minder voor hun huis betalen. In sneltreinvaart de voorgeschiedenis: op de plek waar de Slokkerwoningen gaan verrijzen hadden eigenlijk allang houtskeletwoningen moeten staan. Dat projekt ging de mist in, maar er waren wel de nodige kosten voor gemaakt. Ongeveer 300.000,-. Dat bedrag wil het college „verhalen" op de 59 kopers van Slokkerwoningen, want die kosten zitten verwerkt in de grondprijs. Het D'66-raadslid Rinze Bloemhof heeft daarover de kat de bel aangebonden. Hij vond de door het college gevraagde prijs voor grond voor sociale woningbouw - het gaat om premie A-woningen - veel te hoog. Nu werd daardoor Gemeentewerken wel een heel verhaal tegenover gesteld. Slokker zou bepaalde kosten niet meer aan de huizenkopers berekenen en bovendien was men er in geslaagd om alle 59 huizen in de A-sfeer te bouwen. Direkteur gemeentewerken slaagde er niet in om daar applaus mee aan de gemeenteraadsleden te ontlokken. Bloemhof gaf zijn bezwaren de vorm van een amendement op het collegevoorstel, waarin hij het college vroeg de grondprijs met zo n 4,5 mille per kavel te verlagen. Op zich weinig aan de hand, ware het niet dat zich een raadsmeerderheid achter het amandement ging scharen. Vijf CDA-ers, één man van D'66, twee mensen van de PvdA en één partijloze wethouder zouden in ieder geval met Bloemhof meegaan. Burgemeester en wethouders lieten het zo ver niet komen. Het voorstel werd van de agenda voor de raadsvergadering van vorige maand afgevoerd. Vervolgens kwam meneer Van de Kam van het raadgevend ingenieursburo DHV in een besloten commissievergadering aan de financiële raadsleden uitleggen hoe het nu allemaal precies in elkaar stak. Mocht het college daarmee beoogd hebben meer raadsleden achter het eigen voorstel te krijgen, dan kan die poging als mislukt beschouwd worden. Nog meer raadsleden dan de vorige maand het geval was, hebben zich bij Bloemhof aangesloten. Harm Offereins (SGP/GPV) is „om" en ook Wim Bor (Gemeentebelangen), maar die kan er vanavond wegens ziekte niet bij zijn. Bovendien zijn er sterke aanwijzingen dat ook de VVD-fractie niet voltallig en van ganser harte het college-standpunt meer zou steunen. Hetgeen de nederlaag van het college alleen maar groter maakt. Nu hadden de gezamenlijke fracties, die daar onlangs met elkaar over spraken, het fatsoen om het college tevoren van deze situatie in kennis te stellen. Namens de fracties sprak Evelien Blom (CDA) met gemeentesecretaris Rijer van Gooi. Zij gaf het college ter overweging om toch maar met een ander voorstel naar de raad te komen dan het oorspronkelijke, wat het immers zeker niet zal halen. Maar nee, in de vergadering van B. en W. van afgelopen dinsdag is het voorstel ongewijzigd gebleven. De bij sommige fracties levende gedachte dat er wellicht een „tussenvoorstel" zou komen is geen bewaarheid geworden. Waarmee vaststaat dat het college vanavond bakzeil haalt. Tenzij. Tenzij wethouder Jan Wagenaar, de eerst verantwoordelijke voor het voorste.', vanavond met nog meer achtergrond-informatie komt om de raadsleden te overtuigen. Wordt het misschien toch nog spannend. Is de vraag nog open, wat voor moeilijkheden er nu nog de ondertekening van de contracten in de weg stonden. Volgens gemeentevoorlichter Hans Hermans, maandag in de Amersfoortse Courant, moet dit los gezien worden van het gedoe rond de grondprijs. Het ging om zaken als de wijze van betaling van de koopsom en het al dan niet in eén stroom realiseren van de huizen. Nu kun je wel beweren, dat dat los staat van amendement-Bloemhot en omstreken, maar voor de hand liggend is toch de volgende gedachte: de direktie van de firma Slokker, gehoord hebbende het gekrakeel rond de grondprijs, maakte van de gelegenheid gebruik om op te merken dat de inhoud van de overeenkomst kennelijk nog ter discussie stond. Als dat zo was, dan hadden zij ook nog wel een paar wijzigingen aangebracht willen zien. Op zich is dat niet onbegrijpelijk. De zo veranderde situatie op de bouwmarkt heeft er toe geleid, dat realisatoren zoveel mogelijk hun risico's willen Inperken. Het bouwen van koopwoningen is tegenwoordig gewoon een veel riskantere bezigheid dan enkele jaren geleden. Dus wordt er veel uitputtender over allerleid zaken onderhandeld, die vroeger zonder slag of stoot passeerden. En dan nog één punt. Het lijkt er op dat de verhouding tussen het college en de raad door de Slokker-affaire niet verbeterd is. Er zijn raadsleden diezich enigszins genomen voelen doordat meerdere malen onjuiste informatie over de grondprijs en de totstandkoming daarvan is verstrekt. En ook nu nog zijn er raadsleden die het gevoel hebben niet volledig door het college te zijn geïnformeerd. Nogmaals: misschien wordt het vanavond toch nog spannend. Harm Offereins ,,om" Zeer uitgebreid hebben ze de achterliggende dagen in „Oe Holm" - zo heet sinds de officiële opening de vijfde protestants-christelijke basisschool - feest gevierd. Ter gelegenheid van de opening van het fraaie houten schoolgebouw. Het Is een Fins feest geworden en dat heeft te maken met de herkomst van het houten schoolgebouw. Er werd gevolksdanst, huifkar gereden, film gekeken, orgel gedraaid, potten gebakken, glas geblazen enzovoort. Bijgaande foto's van Janus Visser geven een beeld van al die aktiviteiten. I Aangetroffen op het prikbord van de Leusdense vrijwillige brandweer. Een stripverhaaltje ter herinnering aan een gezamenlijk avondje bowlen tussen brandweermannen en politieagenten We schreven er indertijd al over. dat de politie zo fanatiek aan het bekeuren was geslagen op De Smidse Ook een van onze verslaggevers zag vorige maand zijn poging tot creatief parkeren beloond met een bon Daar zijn we nu allang weer overheen, natuurlijk? Maar. zo vragen wij ons af. zou het ooit nog goed komen tussen Hermandad en spuitgasten AMERSFOORT Op de strafzit ting van het kantongerecht Amers foort van 19-11 -*81 verscheen me vrouw B. uit Soest. Zij stond terecht j wegens overtreding van de omroep- j wet. Ze had al 3 jaar geen omroepbij drage betaald voor haar t.v. „Waarom doet U dat?" wilde de kan tonrechter weten. „Ik kon het niet bolwerken, Edelacht- j bare. Ik krijg een uitkering van de I gemeente". „Wat voor t.v. heeft U? Kleuren?" „Nee, zwart-wit". „En hoe komt U daar dan aan?" „Nou van de rommelmarkt voor f 15,Maar het ding deed het niet goed en toen dacht ik: die gaat toch kapot". „En kijkt U er nu nog naar?" „Nee, hij is verzegeld, ik heb er niks aan. Ik wil proberen de achterstallige bijdrage te betalen". Zowel de officier als de kantonrech ter vonden dat het hierbij maar moest blijven. „U krijgt verder geen straf. De achter stallige bijdrage is al een paar hon derd gulden". „Op hoop van zegen". Met die woorden ging mr. Jan Jacobs van de PKL-fractie vorige week op de voorzitterszetel zitten van de raadscommissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening die slechts de behandeling van het tussenrapport over de opstelling van het structuurplan van Leusden op de agenda had staan. Normaal gesproken zit wethouder Jan Wagenaar de vergaderingen van de raadscommissie OW/RO voor. Dat had ook vorige week de bedoeling moeten zijn. Maar er kwam een kink in de kabel. De wethouder verscheen dus niet. Hij had weliswaar laten weten wat later te komen, omdat hij voor zijn werk die dag in Frankrijk zat en misschien wat vertraging zou krijgen op de terugreis naar Nederland. En dat gebeurde dan ook. want om tien voor half negen (om acht uur zou de vergadering beginnen) was de wethouder nog niet present. Na ruggespraak met de ambtenaren besloot de commissie daarom om Jan Jacobs aan te wijzen als plaatsvervangend-voorzitter. Daarbij kwam natuurlijk wel even een vergadertechnisch punt om de hoek kijken. Want Jan Jacobs zit namens de PKL-fractie in de commissie om zijn zegje te doen en een voorzitter behoort de vergadering te leiden. Dus die twee „functies" moest hij samen uitvoeren. De PKL'er diende derhalve in de vergadering de ene keer zijn fractie-pet op te zetten en de andere keer de voorzitterspet. En dat, moet gezegd worden, verliep voortreffelijk. Bovendien bleek Jan Jacobs een uitstekend voorzitter te zijn, die de commissievergadering volgens de spelregels leidde. Soms ten koste van sprekers op de publieke tribune, die door hem werden afgekapt als ze te lang wilden doordraven overeen bepaald onderwerp. Wat de directeur-gemeentewerken niet lukte, Jan Jacobs kreeg na afloop van de vergadering een loffelijk applaus. „En hoe zit het met Wagenaar. Die is dus niet komen opdagen?", zult u zich misschien afvragen. De wethouder belde om half twaalf op vanaf Schiphol met de mededeling dat door „ernstige vertragingen in Frankrijk" zijn terugreis in de soep was gelopen. Er komt weer eens een stukje Leusden op tv. Dat gebeurt a.s. zondag (29 november) in een uitzending van het NOS-programma „Oogst in Beeld". In dat programma wordt aandacht besteed aan het onderwerp „Het dagelijks menu van dieren op de boerderij". Voor deze uitzending zijn opnamen gemaakt bij het proefbedrijf „De Schot" in Lelystad en bij de coöperatie „De Eemstroom" in Leusden. Geïnteresseerden dienen zondagmiddag om 17.50 uur hun toestel af te stemmen op Nederland II. De rayoncommandant van de rijkspolitie in Leusden-centrum verzoekt ons dringend u nog eens attent te maken op het gewijzigde telefoonnummer van het rayonbureau. De politiepost, die gevestigd is op het adres Wevershilt 15 in de Hamershof. is bereikbaar onder nummer 941980. Tot grote spijt van de politie blijkt het niet mogelijk de post tijdens kantooruren altijd voor het publiek geopend te hebben, daarvoor beschikt men (soms) over te weinig mankracht. In het geval dat de politiepost niet bezet is. verwijst een telefonisch antwoordapparaat naar het groepsbureau van de rijkspolitie, Oude Rijksweg 3 in Leusden-Zuid, telefoonnummer 94444. In het geval dat men zich daar ook niet meldt kan in noodsituaties contact worden opgenomen met de meldkamer in Zeist, tel. 03404-24824. De jeugdige heer A. uit Soest had 2 overtredingen tegelijk begaan 1. in de bebouwde kom van Soest had hij midden in de nacht 100 km gereden en 2 hij had een doorgetrokken streep overschreden. Hij gaf de feiten vlot toe en voerde als motivering voor zijn haast aan dat hij als ober 's avonds werkte en laat klaar was en verlangde naar wat ontspan ning. Zowel de kantonrechter als de offi cier waren niet onder de indruk van zijn verweer De officier eiste f 250,— of 10 dagen hechtenis voor het eerste feit en f 100.of 4 dagen voor het tweede. De kantonrechter oordeelde conform de eis, maar voegde daar nog wat aan toe: „Ik geef U bovendien de gele kaart: 6 maanden voorwaardelijke ontzeg ging van Uw rijbewijs met een proef tijd van 2jaar Als U zich binnen die 2 jaar opnieuw aan één of andere vorm van agressief rijgedrag schuldig maakt, dan bent U bij mij Uw rijbewijs kwijt. Wat U gedaan hebt, is geen slordigheid, maarU maakt opzettelijk overtredingen. Ik vind bovendien de I combinatie van twee overtredingen nog dubbel erg." De heer v. d. V. uit Barneveld had zich ook schuldig gemaakt aan te hard rijden binnen de bebouwde kom: 101 km. De acceptgirokaart van f 205,— was hij kwijt geraakt. Dat was jammer, want de officier eiste nu f 260,— en de kantonrechter voegde ook hier zijn „gele kaart" aan toe: voorwaardelijke ontzetting uit de rijbevoegdheid voor 6 maanden met een proeftijd van 2 jaar. „Dus ook bij ander agressief rijgedrag binnen de gestelde termijn raakt U Uw rijbewijs kwijt". De heer de G., huisarts in Bun schoten, stond terecht wegens over treding van de leerplichtwet. Van 3 t/m 10 april 1981 was zijn dochtertje niet naar school geweest omdat de familie met vakantie was Verdachte had echter ruimschoots van te voren een verzoek tot toestemming inge diend bij de officier van justitie, om dat het niet mogelijk was gebleken het rooster van onderlinge vervan ging zo op te stellen dat alle huisart sen van Bunschoten in de schoolva kanties met vakantie konden gaan. „Ik heb geen reactie ontvangen van de officier. Alleen een ambtenaar schijnt mijn wachtkamer te zijn bin nengewalst ik kan zijn onbehoor lijk optreden niet anders noemen om mijn assistente te zeggen dat de officier waarschijnlijk afwijzend zou beschikken. Toen ik de dag voor ons vertrek nog niets gehoord had, heb ik de gemeente gebeld. Daar zeiden ze: „Als U geen bericht heeft ontvangen dat het niet is toegestaan, dan heeft U geen reden om niet te gaan" De kantonrechter wees er op dat de heer de G niet terecht stond omdat hij er van verdacht werd dat hij zijn kinderen niet voldoende onderwijs zou geven, maar om de invloed die het heeft op anderen. De officier bevestigde dat dit de reden was waar om hij niet van plan was een uitzon dering te maken voor de huisartsen van Bunschoten" Als immers de dokter het mag, dan mag de rest het ook en straks zitten de leerkrachten in lege lokalen" Het speet de officier dat de berichtgeving aan de heer G niet goed gefunctioneerd had Hij had zijn afwijzende beschikking tele- fonisch aan een mevrouw doorgege ven, die de zaak namens alle huisart sen probeerde te regelen en daarom niet meer de heer de G. persoonlijk gebeld.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 13