Toewijzen woningen steeds moeilijker Forse verhoging kosten muziekschool dreigt I Ruim 1200 wachtenden voor een huurhuis 1981 een goed sportjaar fillip Mtiltfe Diensten centrum bejaarden te ambitieus Vergadering Commissie 0W/R0 Maatschappelijk werk uitgebreid Rouwcentrum zou te veel gaan kosten Nadere uitwerking emancipatie notitie is noodzakelijk B. en W. blij Rock-and-Roll Aantal mensen met financiële problemen neemt toe Commissie ABZ vergadert met ,De Geut' Successen voor Nimmerdor Oppascentrale EHBO hield avond over medicijnen plaatselijk nieuws DONDERDAG 26 NOVEMBER 1981 (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het toewijzen van huurwoningen wordt een steeds moeilijker opgave. Niet alleen daalt de belangstelling voor koopwonin gen, waarmee de vraag naar huurwo ningen stijgt, maar ook doen zich steeds vaker zeer urgente gevallen voor. Echtscheldlngsproblematiek en financiële moeilijkheden zijn de voornaamste oorzaken van die ur- gentiegevallen. De commissie wo ningverdeling staat dan voor de moeilijke taak om die mensen te hel pen, zonder degenen die al lang op een huurhuis wachten te zeer te kort te doen. Momenteel staan In Leus den ruim 1200 mensen op de wacht lijst voor een huurhuis. Aldus melden B. en W. in de nota van aanbieding bij de ontwerp-begroting 1982. Het college spreekt van „vaak gespannen situaties", die zich voor doen wanneer urgente gevallen niet ge holpen kunnen worden. In Leusden worden momenteel geen huurhuizen opgeleverd - in de loop van volgend jaar wordt een grote hoeveelheid wo ningwetwoningen in Zwanenburg opge leverd - en huurhuizen komen maar zelden leeg. Voorts kondigt het college aan, dat het inschrijvingsbeleid van de gemeen te Leusden gewijzigd zal moeten wor den. wanneer Leusden na de tweede fase alleen nog voor eigen behoefte bouwt Zoals bekend heeft de gemeen teraad dat bij de ontwikkeling van het structuurplan vastgelegd. Het college wil in de loop van 1982 aan de gemeen teraad een gewijzigde woonruimtever ordening aanbieden. „Het dagelijks be stuur van het gewest Eemlandzo zeg gen burgemeester en wethouders, „heeft de regionale werkgroep huisves tingsambtenaren gevraagd een woon ruimteverordening te ontwerpen, die door alle deelnemende gemeenten kan worden toegepast". Dit model, dat is geënt op de provinciale woningtoewij zingscriteria (VVT) zal binnenkort aan de betrokken wethouders worden voor gelegd. De bouw van woningwetwoningen in Zwanenburg zorgt ervoor dat er vol gend jaar in Leusden 227 huurwonin gen bij komen. Ir. -U LEUSDEN/CENTRUM - „Ten aan zien van de sport is 1981 niet zonder betekenis geweest", schrijven B&W in de aanbiedingsnota van de begro ting 1982. Er klinkt ook tevredenheid uit die woorden en terecht. Met grote voort varendheid is het activiteitencen trum de Korf gerealiseerd met daarin onder meer een volwaardige sport hal. Aan de Groene Zoom kwam ten- nishal de Inslag (zes tennis- en vier squashbanen omvattend) tot stand. Een grote wens van zeer veel Leus- dense sporters kwam daarmee in vervulling. Erg belangrijk, vooral voor de jeugd, is dat thuiswedstrij den nu binnen de eigen gemeente kunnen worden gespeeld. Op het sportpark aan het Valleika naal kwamen de was- en kleedgelegen heid en twee tennisbanen voor de LTV Leusden gereed Voorts werd aan het hockey-complex een nieuw speelveld toegevoegd en met de voltooiing van het Burgemeester Buiningpark is een aanvang gemaakt: was- en kleedgele genheid voor Roda, zes velden voor voetbal en korfbal (geleidelijk aan speelklaar in het seizoen 1982-1983) en een ijsbaan, die bij voldoende vorst in de komende winter reeds gebruikt zal kunnen worden. PLANNEN 1982 Voor het komende jaar wordt ge streefd naar de afronding van beide sportparken in Leusden-Centrum (par keervoorzieningen. toegangswegen, e d Van de op het Buiningpark aan wezige velden zijn twee inmiddels gere noveerd Het derde volgt in 1982 Dan wordt ook de verlichting van het nieuwe oefenveld aangelegd Voor volgend jaar staan eveneens de realisatie van de laatste twee banen op het Vallei tennispark en het grondwerk voor een oefenkooi op het Kerstenssportpark voor de LTV de Eemelaar op het pro gramma (over nieuwe banen voor de LTV Lockhorst en bij de Inslag werd niet gerept, red De genoemde voorzienin gen waarvan de kosten kunnen worden gedekt door beschikking over een deel van de reserve-sportvoorzieningen, zijn opgenomen in de investeringsstaat 1982. Hoewel de in 1979 door de Sport stichting uitgebracht sportnota een iets andere visie geeft, wil het college niet op de situatie vooruitlopen Mede ge zien de slechter geworden financiële positie van de gemeente, dienen de verdere ontwikkelingen op sportgebied in Leusden afgewacht te worden Het college is bezorgd over de aanzienlijke exploitatiekosten, die de (uitbreiding van de) voorzieningen met zich mee brengen Hoewel de gebruikende verenigin gen in de komende jaren gefaseerd meer gaan betalen voor de accom modaties, is het raadzaam een en an der opnieuw in beschouwing te ne men. Het ligt in de bedoeling op korte termijn met de Sportstichting en de desbetreffende clubs van gedachten te wisselen om tot een aanvaardbare oplossing te komen. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Er dient met enige spoed gezocht te worden naar moge lijkheden voor het creëren van een ontmoetingscentrum voor ouderen. Die mogelijkheden zouden binnen een bestaand gebouw gevonden moeten worden. Maar een dergelijke accommodatie moet niet het karak ter krijgen van een dienstencentrum. „Zo'n centrum zou voor onze ge meente te ambitieus zijn, terwijl de financiële gevolgen hiervan niet in Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Verantwoordelijke redaktie: Bert Vos Marnix Kreijns (pl. verv.) Redaktie: Bertien Engelkens Caspar van Loo. Inlevering kopij en advertenties: voor het dinsdagnummer tot uiter lijk maandagmiddag 12.00 uur, voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant, Rozendaallaan 9. Leusden-Centrum. Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Abonnementsgeld: f 50,40 per jaar; f 25,70 per half jaar; M3.10 per kwartaal. Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18.00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur), tel. 033-940691. Bij geen gehoor kunt u kontakt op nemen met onze Inspekteur bezor ging, overdag 03420-16141, toestel 44. Nabestellen foto's: De meeste In de Leusder Krant ge publiceerde foto's kunt u nabestel len (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruit betaling van f 5,- per exemplaar (formaat 13 x 18 cm) op giro: 871441 t.n.v. BDU b.v. te Barneveld, met duidelijke vermelding van ge wenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. U kunt ook kontant beta len op ons kantoor, Rozendaallaan 9, Leusden/Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na be taling ontvangt u de gewenste fo to's thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU-kranten- komblnatie te Barneveld. overeenstemming zouden zijn met de aanwezige draagkracht." Aldus meldt het college van B. en W. in de aanbiedingsbrief bij de be groting 1982. LEUSDEN - De raadscommissie Openbare Werken en Ruimtelijke Or dening komt dinsdag 1 december om 20.00 uur in vergadering bijeen in het gemeentelijk voorlichtngscentrum aan de Zwartweg. Op dé agenda slaan de volgende pun ten; 1. Opening 2. Inventarisatie vragenstellers/woord voerders. 3 Vaststelling punt 5 van het verslag van 6 oktober 1981 en vaststelling van het verslag van 3 november 1981. 4. Mededelingen/informatie betreffen de - aanbesteding en gunning Lange- steeg. - aanbesteding en gunning fiets pad Horsterweg, - openstelling Noorderrandweg, - experiment gescheiden ophalen huisvuil (glas, papier, overig) in de bebouwde kommen van Achterveld, Leusden-C.Leusden-Z en Stouten- burg. 5. Stand van zaken versnelling Clae- verenblad'Wildenburg (o.a. con- cept-verkavelingsplan) 6. Structuurschema's te weten - natuur- en landschapsbehoud - landinrichting - openluchtrecreatie - militaire terreinen 7. Nota's plantsoenen, 8. Rondvraag. 9. Sluiting. HOUTEN - Het was voor de B- en L-dressuurruiters van P.C. Nimmer dor zaterdag 21 november de eerste Indoorwedstrijd in manege „De Ver ende Wagen" te Houten waaraan deelgenomen werd. Jeannice Massar behaalde met Krijn in de B-dressuur de eerste prijs met 139 punten, de 4de prijs met 123 punten was voor Hans Kreikamp met Kimbel. Evelien Heiwegen behaalde met Polly in de L-dressuur de 3de prijs met 116 punten. De L.R. Nimmerdor nam zaterdag 21 november deel aan een indoorwedstrijd te Wijk bij Duurstede, die was georgani seerd door de L.C. en P.C. „Het Kleine Ros". De uitslagen in de klasse B sprin gen waren; 2e A.H. Hoogendoorn met Nimbus; 5de A. Baars met Realist. In de klasse L springen: 2de me vrouw A.v.d. Berg met Rosalien; 4de mevrouw A. v.d. Berg met Sil. In de klasse M/Z springen behaalde R. v.d Burg met Patrick een derde prijs. LEUSDEN - Degene die voor a.s. zaterdagavond een oppas wil heb ben. moet dit van tevoren aanvragen aangezien de oppascentrale zater dagmiddag gesloten is. Het telefoon nummer van de oppascentrale is 944235. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Als het aan het college van B. en W. ligt, dan wordt het maat schappelijk werk in Leusden uitge breid. In ieder geval is in de investe ringsstaat van de ontwerp-begroting 1982 rekening gehouden met twee full-time maatschappelijk werkers van de Maatschappelijke Dienstver lening Eemland en het Protestants Sociaal Centrum. Tot nu toe was de kracht van het PSC slechts voor Vs beschikbaar voor werk in Leusden. Naast beide genoemde instellingen heeft de gemeente Leusden ook zelf nog een maatschappelijk werker in dienst. Aldus blijkt uit de aanbiedingsbrief bij de ontwerp-begroting 1982 van de ge meente Leusden Daaruit blijkt tevens, dat MDE en PSC. wier maatschappelijk werkers nu spreekuur houden in Leus den-Centrum in Groot-Krakhorst liever naar een centraler gelegen accommo datie zouden verhuizen Daar zou dan voor de maatschappelijk werkers ook enige werkruimte moeten zijn. Het col lege belooft na te gaan in hoeverre de gemeente daar iets aan zou kunnen doen (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Een rouwcentrum zou de gemeente Leusden te veel gaan kosten. Daarom is het college van het voorstel afgestapt om een derge lijke voorziening in Leusden te stich ten. Aldus melden B. en W. in de nota van aanbieding, behorend bij de ontwerp begroting 1982. In de aanbiedingsbrief van vorig jaar liet het college weten dat er over de stichting van een rouwcen trum in Leusden onderhandeld werd. LEUSDEN - Donderdag 19 novem ber hield de EHBO-vereniging „Ha- mersveld" een extra instruktieavond over „Het omgaan met medicijnen". Voor ongeveer zestig leden, curcis- ten en andere belangstellenden ver telde de heer Van Arnhem, apotheker in Leusden, aan de hand van een dia serie het één en ander over medicij nen. Er zijn medicijnen met een lokale en met een niet-lokale werking. Tot de eerste soort behoren oog-, oor- en neusdruppels, zalven en crè mes. Tot de tweede soort behoren poe ders, drankjes, tabletten, zetpillen en injecties die via de bloedsomloop de plaats bereiken waar ze werkzaam moeten zijn. Als algemene richtlijn voor de houd baarheid van medicijnen kan gelden vaste geneesmiddelen twee jaar. vloei bare drie maanden tot een jaar en oog druppels zijn na openen slechts een maand houdbaar Medicijnen moeten in hun oorspronke lijke verpakking op een donkere en koe le plaats bewaard worden, dus het me dicijnenkastje niet ophangen in de bad kamer waar het vaak warm en vochtig is. Een probleem bij medicijngebruik is het feit dat er, naast de nuttige hoofd werking. ook bijverschijnselen kunnen optreden. Vaak wordt dit wel vermeld in de bijsluiter, maar zijn de klachten te erg, dan moet de behandelend arts ze ker geraadpleegd worden. De heer van Arnhem vertelde ook nog dat een antibioticakuur altijd afgemaakt moet worden. Door het innemen van antibiotica worden de ziekteverwekkende bac teriën bestreden. Wanneer men de kuur voortijdig stopt, dan kunnen de ze bacteriën weer de kop opsteken. Aan het eind van deze interessante avond bedankte de voorzitster Bep Pasker de heer Van Arnhem voor de boeiende verhandeling en overhan digde hem een attentie. Uit die onderhandelingen is gebleken dat zo'n centrum er niet kan komen zon der een fikse financiële bijdrage van de gemeente. Het gaat om een eenmalige bijdrage van ongeveer f 200 000- en dat vindt het college te gortig .Mede gelet hierop, het vrij geringe sterftecijfer en de mogelijkheden in onze buurge meente Amersfoort, hebben wij op dit moment niet het voornemen u een voor stel te doen een dergelijk centrum in onze gemeente te stichten", aldus B. en W aan de gemeenteraad (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De onlangs door de gemeenteraad vastgestelde emanci patienotitie - een initiatief van de vrouwelijke gemeenteraadsleden - behoeft een nadere uitwerking. Al dus melden B. en W. onder het hoofdje „Emancipatie" in de nota van aanbieding bij de ontwerp-be groting 1982. In de loop van het vol gend jaar zal het college met voor stellen hierover naar de raad komen, zo wordt toegezegd. LEUSDEN - Aanstaande vrijdag, 27 november, in de officiële opening van Open Jeugd- en Jongerencen trum „De Geut" aan de Zwarteweg 29. Die wordt wordt verricht door burgemeester mr. J. W. M. Radema ker. In verband met de opening is er zater dag 28 november in „De Geut" een optreden van de rock-and-roll-band mr. Big Feet and The Donuts Dit muziek spektakel begint om 20.00 uur en duurt tot 23 30 uur De entree bedraagt 2,50 gulden. (VAN EEN ONZER VERSLAGGEVERS LEUSDEN - Het aantal mensen in Leusden dat kampt met ernstige fi nanciële problemen, neemt toe. Dat melden burgemeester en wethou ders in de aanbiedingsbrief bij de ontwerp-begroting 1982. Het college geeft tevens aan. dat de gemeente niet veel mogelijkheden heeft om deze mensen hulp te bieden „Omdat het op grond van de Algeme ne Bijstandswet niet mogelijk is hierop i in te spelen, worden zij verwezen naar 1 de Stichting Amersfoortse Kredietbank Tot nu toe verrichte de Amersfoortse Kredietbank de dienstverlening voor schuldbemiddeling en schuldsanering steeds kosteloos Het bestuur van genoemde bank heeft echter onlangs kenbaar gemaakt, dat het exploitatie-tekort van de bankin stelling niet alleen voor rekening van de gemeente Amersfoort mag komen, nu in toenemende mate hulp wordt gebo den aan inwoners uit de omliggende gemeenten. Indien een schuldregeling voor een inwoner van Leusden wordt opgezet, moet de Amersfoortse Kre dietbank in de toekomst een bijdrage van onze gemeente vragen van 300,- per cliënt", zo laten B en W. weten Vooralsnog heeft het college hiervoor nog geen post op de begroting opge voerd. omdat wordt nagegaan in hoe verre de kosten op de betrokkenen ver haald zouden moeten worden LEUSDEN - De commissie Alge mene Bestuurszaken (ABZ) verga dert maandag 30 november om 19.00 uur in de raadszaal. De agenda luidt als volgt: 1. Opening/inventarisatie van vragen. 2 Vaststellen verslag van 10 novem ber 1981 3. Ontwerp-Rampenplan 4. Behandeling enkele hoofdstukken van de herziene Algemene Politie verordening 5 Mededelingen 6. Rondvraag 7. Sluiting. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het college van B. en W. is „bijzonder verheugd" over de totstandkoming van het open jeugd- en jongerencentrum „De Geut". Dat niet-confessionele jeugd- en jonge rencentrum draait al weer enige tijd in een verbouwde boerderij aan de Zwarteweg en wordt aanstaande vrij dag officieel geopend. De opmerking van het college is te vinden in de nota van aanbieding, beho rend bij de ontwerp-begroting van de gemeente Leusden voor 1982 Onder het hoofdje „jeugdwerk meldt het col lege voorts dat er met het Hervormde en Gereformeerde jeugdwerk gesprekken aan de gang zijn over het vinden van een andere accommodatie Het christe lijke jeugdwerk maakt tot nog toe ge bruik van een voormalige schuur bij de boerderij 't Claeverenblad. Overigens wordt in die gesprekken ook de moge lijkheid bekeken om de nu in gebruik zijnde accommodatie te verbeteren Het blijkt B en W ook niet ontgaan te zijn, dat inmiddels in Leusden-Zuid de groep „JUID" aktiviteiten voor jeugd en jongeren ontplooit (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De invoering van de Rijksbijdrageregeling Sociaal Cultu reel Werk heeft voor de gemeente Leusden ernstige financiële gevol gen. Met name de via deze regeling vast gestelde arbeidsvoorwaarden voor onder andere het personeel van de Muziekschool Leusden zou de ge meente geld gaan kosten. Volgens het college van B. en W. zou de Mu ziekschool op grond van de Rijksbij drageregeling in 1982 ongeveer 60.000,- meer, en in 1983 ongeveer 115.000,- meer gaan kosten. f Dat stelt het gemeentebestuur voor een dilemma „Het niet van gemeente wege verplicht stellen van de regeling betekent enerzijds dat de totale rijksbij drage verspeeld zal worden. Anderzijds achten wij het bijzonder bezwaarlijk dat in deze tijd van bezuinigingen de ge meentelijke begroting zou worden be last met een dergelijke extra uitgave De ruimte voor invoering van de regelin gen zoals die in het besluit Benoem- baarheidseisen en Arbeidsvoorwaar den Sociaal Cultureel Werk zijn ge noemd moet naar onze mening dan ook gevonden worden in het huidige budget van de Muziekschool", aldus het colle ge. Een en ander staat te lezen in de nota van aanbieding, behorend bij de ont werpbegroting 1982 onder het hoofdje „Subsidiebeleid" Daarin kondigen B en W dat er in de toekomst in het subsi diebeleid gewerkt zal moeten worden met andere eisen en richtlijnen. „Het ligt uiteraard voor de hand. dat ook hier de financiële positiè van de gemeente een rol speelt", zo staat in de nota van aanbieding Het college wijst er op. dat in het ka der van aan de gang zijnde bezuini gingsronden tal van organisaties en verenigingen zijn benaderd (of zullen worden benaderd) met de vraag om in tern te bezien welke mogelijkheden tot bezuiniging er zijn.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 3