UIT DE SCHOOLBANKEN Nijenrode te sterk voor SVA-dames Blijhof gaat drukke tijd tegemoet Nieuwe oudercommissie voor Wip-Wap/Wegwijzer Knotgroep Leusden Ons Genoegen Nieuwe politieman in Achterveld Samenstelling Oudercommissie De Bongerd 1 leu (I) er k ram Is 1 Frühschoppen Vergadering Kruisvereniging Geen adventdienst Uitslag DWS Afgeven pakjes „Zon in de schoorsteen" BURGERLIJKE STAND Beroepen S.V.A. JEUGD DONDERDAG 26 NOVEMBER 1981 plaatselijk nieuws KERKDIENSTEN/ De hobby-instuif van zaterdag 19 de cember zal in het teken staan van de naderende kerst Er worden kerstver sieringen gemaakt om aan de boom te hangen of om op tafel te zetten. Ook ouders die goede ideeën hebben zijn van harte welkom. De instuif is zoals gewoonlijk van 10.30 tot 12.30 uur. Chocolademelk en een kerstkransje zullen niet ontbreken Ook in het nieuwe jaar gaat men door met het organiseren van hobby-instui ven. Elke tweede en vierde zaterdag morgen in de maanden januari, februari en maart kan men in één van de zalen van het Blijhofgebouw terecht KINDERCARROUSEL Ook dit jaar werkt Blijhof weer mee in het organisatieteam dat de kindercar rousel voorbereidt. Samen met De Til en Het Claeverenblad wordt er gewerkt aan de spelmiddagen welke gehouden worden tussen kerst en oud en niuw. Dit jaar draait de carrousel op 28, 29 en 30 december Alle kinderen die in Leusden naar school gaan krijgen via hun school tegen die tijd een programmaboekje uit gereikt waarin het volledige programma voor die dagen vermeld staat HANDENARBEID In het nieuwe jaar kunnen kinderen van 6 tot 11 jaar elke donderdag na schooltijd in de Blijhof terecht voor een handenarbeidcursus. In twee groepen wordt er van 16.00 tot 17.15 uur gewerkt aan allerhande zaken, waarbij veel technieken worden aangeleerd. De hele cursus omvat vijf tien middagen en start op 7 januari Kin deren tot en met 8 jaar kunnen zich opgeven bij Selma Rosario (tel. 946422), die de cursus ook leidt De cursus voor de wat oudere kinderen staat onder leiding van Karin Oskamp (tel. 942015), bij wie men ook terecht kan voor nadere inlichtingen of opgave (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De speel- en recreatie vereniging „Blijhof' houdt beslist geen winterslaap. Integendeel in de maand december staan tal van acti viteiten op het programma, terwijl men in januari weer start met een hele serie cursussen. A.s. zaterdag is het al direct raak in het clubgebouw van „Blijhof" aan de Ansfriduslaan. Sint Nicolaas heeft aangekondigd dat hij even tijd vrij kan maken om een bezoek te bren gen aan de vereniging. Kinderen kunnen aan de slag met het versie ren van taaipoppen. Voor de meer passief ingestelde jeugd is er de tra ditionele poppenkast. Voor woensdag 16 december staat er een volksdansavond op het program ma. Vanaf zeven uur kan men niet al leen kijken maar ook meedoen Alle groepen zullen laten zien wat ze op volksdansgebied presteren. Tussen de bedrijven door kan men het werk van cursisten van de cursus model- en por trettekenen bekijken Zoals het er nu naar uitziet is het programma om negen uur afgelopen, er is echter alle gelegen heid om nog door te gaan met praten, dansen of gewoon kijken. KERST VOLWASSENEN De volwassenen komen bij Blijhof ook aan hun trekken In januari wordt weer gestart met een aantal creatieve cursussen, de cursus.textiele werkvor men" is al begonnen. In de cursus gaat men aan de slag om verschillende tech nieken onder de knie te krijgen-. Men gaat weven met draden en stroken stof. die eventueel van tevoren geverfd kun nen worden. Ook appliceren en batik ken van wandkleden en kleding staat op het lesprogramma Anneke den Duik gaat door met haar cursus Stilleven, portret- en figuurteke nen Al in het najaar startte Blijhof met deze cursus, waarbij gebleken is dat veel mensen al snel in staat zijn een figuur in de goede verhoudingen op het papier te krijgen Op maandagavond 11 januari wordt de reeks cursusavonden voortgezet met een volgende serie van 10 avonden Men leert omgaan met ver schillende materialen zoals houtskool, conté, pastelkrijt, olieverf en aquarel verf Beginners krijgen wat extra aan dacht voor wat betreft de plastische anatomie en proportieleer. Op dinsdag morgen 5 januari en donderdagmiddag 7 januari start een zelfde cursuspro gramma. Inlichtingen telefoon 941947 Op dinsdag 12 januari om 13.30 uur begint er een cursus waarbij van brood deeg allerlei wanddecoraties gemaakt worden Voor de eerste van de zes les sen die de cursus omvat, zorgt de cur susleidster, Margreet Houtzager, voor klaargemaakt deeg Verder zal men zelf voor het materiaal moeten zorgen In lichtingen over deze cursus: telefoon 942220 VOLKSDANSEN Niet weg te denken bij Blijhof is het volksdansen onder leiding van llona vd Burg (tel 942252) Woensdag 6 januari om 10.00 uur 's morgens start llona weer voor een ieder die van mu ziek, dans en gezelligheid houdt. 's Avonds komen dan weer de be ginners en wat later de gevorderden aan bod. Het gaat bij Blijhof niet om het instuderen van een klompen dans, maar om een echt internatio naal getinte volksdanscursus. Wat later in het seizoen, namelijk op 11 maart begint er op donderdag morgen weer een cursus bloem schikken. Voor diegene die daar op dit moment al iets meer van wil weten noemen we Marion van de Kamp als contactpersoon, (tel. 942706). De kinderen uit de tweede klas van de Valleischool mochten afgelopen maandagmiddag een kijkje nemen „achter de schermen" van het AC-restaurant in Leusden. De scholiertjes zijn namelijk op school bezig met het onderwerp beroepen. Ze willen daarover zoveel mogelijk weten. En daarom mochten ze van de mensen van het AC-restaurant bij hun eens even rondneuzen, want in zo'n groot eethuis vmd je vele beroepen. De tweedeklassers van de Valleischool zagen m ieder geval de nodige mensen met een verschillend beroep, zoals onder meer de man aan de kassa, de koks in de keuken en de obers en serveersters. Ze vonden het allemaal even prachtig. LEUSDEN-CENTRUM R.K. Kerk: za. 19.00 uur H. Mis met koor j zo 9 00 uur; H. Mis met Herenkoor; 11.00 uur Gezinsmis. Alle diensten voorganger B. v d. Sleen en predikant H. van Hattum. Herv./Geref. Marcuskerk: 9 00 uur. Geref Hervormde woorddienst ds. J. S. Ridderbos; 10.30 uuf: Geref. Hervormde |eugddienst ds. J Goumase uit Amersfoort, 19.00 uur Geref Hervormde woorddienst ds. A M. J Berkhof uit Hoogland Geref. Kerk (vrijgem.): 9.30 en 16.45 uur ds. R. Koolstra uit Wezep LEUSDEN-ZUID Dorpskerk: 9.00 uur Gereformeerde woorddienst ds. H W Engelkes uit Amers foort; 10.30 uur Hervormde woorddienst ds. J. Weernekers; 18.30 uur Geref Hervorm de woorddienst ds J. S Ridderbos Good News Christian Fellowship: Shalom House. Arnhemseweg 107.Sunday 10.00 a.m.: English speaking service. ACHTERVELD R.K. Kerk: za. 19 00 uur: H. Mis. gemengd koor Latijn, meerstemming. pater Dunne- wijk; zo. 8.30 uur. gelezen H Mis. 10 30uur H Mis met Voikszang. voorganger W. Jan- sen, predikant F Overbeek, jeugdwoord- dienst kl 12, en 3 Ger. kerk De Gtind Jeugddorp: zo 10 00 uur ds. H Hogenbos uit Zwolle. 19.00 uur: dhr. G Martini uit De Glind Ned. Herv kerk: zo. 9.00 uur: ds. v. d. Vel den uit IJsselmuiden. voorber. H Avond maal. Uit het bevolkingsregister van Leusden blijkt, dat in de periode van 12 november tot en met 18 november 1981 zijn LEUSDEN - De openbare kleuter school „De Wip-Wap" en de openba re lagere school „de Wegwijzer" kennen sinds éen jaar een geïnte greerde oudercommissie. Hetgeen betekent dat de scholen niet meer opereren met twee afzonderlijke ou dercommissies, maar één commis sie hebben voor twee scholen. Inmiddels hebben de gemeente en het ministerie van onderwijs officieel hun goedkeuring gehecht aan het reglement voor de oudercommissie van het scholenkoppel. Hiermee loopt de school vooruit op de Wet op het basisonderwijs, die zoals het er nu naar uitziet in 1985 In werking zal treden. Tijdens de onlangs gehouden ouder avond zijn enkele bestuursleden afge treden en anderen daarvoor in de plaats gekozen. De nieuw gekozen leden zijn mevrouw G. Marree-Nijland, die in het dagelijks bestuur de functie van pen ningmeester gaat uitoefenen, en me vrouw D M. de Voogd-de Looff De oudercommissie voor het scholen koppel staat voor het schooljaar 1981 1982 onder voorzitterschap van de heer A. C. H van Peski. De heer R G M Dam zal ook dit schooljaar de taak van secretaris op zich nemen. Overige le den van de commissie zijn mevrouw A. van Berkum-de Kruyf; me vrouw S Brilstra-Oosterhuis, mevrouw M. Lustig-Fifis, mevrouw E Monten- berg-Waal en mevrouw Th. v.d, Vecht- letswaard. De Wip-Wap en Wegwijzer mogen dan administratief gezien wel een een heid vormen, bouwkundig is dat nog niet het geval. De kleuterschool de Wip- Wap is gehuisvest in een gebouw aan de Rozengaarde, de lagere school de Wegwijzer heeft haar onderkomen aan de Asschatterweg. Er bestaan ver gevorderde plannen om beide scholen onder te brengen in de Wegwijzer. Er zullen echter voor die tijd enkele aan passingen moeten plaatsvinden omdat een kleuterklas nu eenmaal een andere ruimte nodig heeft dan een klas met lagere schoolleerlingen Zelf vindt de oudercommissie dat de gemeente wel eens wat meer spoed zou mogen betrachten bij de realisering van de plannen. Er gaan zelfs geruchten dat ook Sint Nico laas deze mening is toegedaan en na zijn bezoek aan de school op vier december een hartig woordje gaat praten met het gemeentebestuur. LEUSDEN - De oudercommissie van de openbare lagere school De Bongerd is voor het schooljaar '81 82 als volgt samengesteld voorzitter Jaap Brandligt; vice-voorzit- ter: Jan van der Tol, sekretaris: Annette Haage. Vogelwikke 11 telefoon 943813; penningmeester Wil Bloem hof; vice-penningmeester Ingrid van Blerk. leden Corina van Nunen. Marian van de Putten, Henk Vink en Lucie Wil- dervanck LEUSDEN - De Knotgroep Leus den gaat zaterdag 29 november van 9.00 tot 12.00 uur aan het werk op de Roo van Alderwereltlaan 2. Voor inlichtingen kan men kontakt opnemen met Dick Leunis, telefoon 942902 of Jan Westerhof, telefoon 944873 GEBOREN; 15 okt. 81Jan, z. v, H. van Eeken en J. W. van Eijsden 2 nov '81 Michael Gerardus Wilhel mus, z. v. G. Blankenstijn en G. van der Werff 2 nov. 81 Angela Albertje. d v G. Blankenstijn en G. van der Werff. GEHUWD: Geen OVERLEDEN: Achtervelds nieuws ACHTERVELD- De dames uit Ach terveld hebben zondag wel een ver diende nederlaag geleden, zij het met een geflatteerde uitslag. Al di- rekt na de aftrap die door Achterve'j werd genomen, ging Achterveld goed in de aanval. Er werd over rechts gespeeld waar Linda van Ha- mersveld de bal kreeg. Zij loste een goed schot op het doel van Nijenro de, echter zonder succes. De Nijen rode keepster schoot de bal ver uit. Hetty v. d. Heuvel tastte totaal mis waardoor de midvoor van de tegen partij gemakkelijk kon scoren en de stand op 1-0 bracht. Achterveld probeerde wat terug te doen. Op het middenveld speelde Mo nique van der Goed een heel sterke wedstrijd en Nijenrode moest terug om Achterveld te kunnen stoppen Schoten op het doel van Linda van Hamersveld, Hetty Tolboom en Mechteld van Ruiten beek werden goed door de keepster van de tegenpartij gestopt In de 25e minuut mocht Achterveld een vrije trap nemen op het midden veld. Dit werd te vlug gedaan zodat de bal bij de tegenpartij terecht kwam De linksbuiten daarvan kreeg de bal aan gespeeld. kon gemakkelijk doorlopen en scoren. Direct daarop ging de Nijen- rode-midvoor er weer goed van door. doch het uitlopen van Jacqueline de Vette voorkwam erger. Zij raakte hierbij geblesseerd aan een van haar handen, maar kon toch doorspelen. Het bleek een gelijk opgaande wedstrijd met wis selende kansen voor beide doelen. De beide keepsters waren deze middag goed in vorm. Na rust kwamen beide teams met twee wissels in het veld. Nijenrode be gon sterker op te komen, doch Achter veld loerde op de counter. Na tien minu ten spelen een afwijkend schot van een Nijenrode-speelster De bal ging in de richting van Jacqueline Gerritsen die prompt hands maakte. Een strafschop dus. die door de laatste vrouw van Nij enrode goed werd benut De bal ging onhoudbaar via de bovenhoek het Ach- terveldse doel in. Achterveld ging nu alles of niets spelen, doch alles ging veel te gehaast Linda van Hamersveld werd steeds beter afgestopt door de tegenstand sters en Karina Prinsen kreeg in de spits helemaal geen ruimte Zij werd daarbij steeds stevig aangepakt. Nijen rode kreeg nu de mooiste kansen, maar Jacqueline de Vette was steeds door goed uitlopen op haar post. Hetty van den Heuvel ging een paar maal goed door. maar haar schoten waren niet zui ver of hard genoeg voor de uitstekend spelende keepster van Nijenrode Vijf minuten voor het eind van de wedstrijd kreeg de midvoor van de tegenpartij nog een mooie kans die ook goed benut werd. De Achtervel- ders verloren met 4-0. Uitblinkers in deze wedstrijd waren wel de beide keepsters, de laatste vrouw van Nij enrode en Monique van der Goes. ACHTERVELD - De uilslagen van zaterdag 21 november waren, junioren Quick A2-AchterveldA1 7-2 AchterveldB1-S E C B1 6-0 UmvioB2-Achterveld 82 3-1 AchterveldC1 -A P W C C1 1-0 VVZ A C4-Achterveld C2 3-1 AchterveldC3-V V Z A C5 0-9 pupillen A PW.C D1-AchterveldD1 1-3 Achterveld D2 - Spakenburg D3 1-2 Amf. Boys D3- Achterveld D3 3-2 Achterveld E1-H.VCE1 0-0 VV.Z.A E5-Achterveld E2 5-0 Hoevelaken F2-Achterveld F1 0-0 ACHTERVELD - De heren schut ters van de schietvereniging Ons Ge noegen hebben een drukke periode achter de rug. In verband met deelna me aan de Cupwedstrijd is Achter veld in de 1e ronde op bezoek ge weest bij de schietvereniging Frans Tromp in Hoevelaken. Hoewel Ach terveld een goed resultaat behaalde keerde zij toch met een nederlaag naar huis terug. Hoevelaken behaal de 476 punten en Achterveld 460. Van Hoevelaken was J. Zwakman de beste korpsschutter met 99 punten, terwijl dit bij Achterveld Ben Voskui len was met 96 punten. Vanavond, 26 november, zal de thuiswedstrijd plaatsvinden. Dit belooft een span nende avond te worden. Ook werd begonnen met de wedstrijd om de Johan van der Hengel bokaal Hieraan werd door 22 schutters deelge nomen. Er is een reglement en een tel ling uitgedokterd waardoor de mindere schutter evenveel kansen heeft als de betere De stanOvan de eerste avond was: J. van Hamersveld Jz. 189 pnt.W. Voskuilen 189 pntF Koenen 177 pnt. P. Smink 177 pnt; J Voskuilen 175 pnt J W. Lagerweij 175 pnt.; J. Pep- pings, B Voskuilen. J Kommer en A. van Daatselaar elk 170 pnt.; G. Tol boom. W v. d Kletersteeg elk 169 pnt.; P. van Nimwegen en W Wittebrood 160 pnt.L. Verburg en J Blom 154 pnt.J E. van Hamersveld en G. van Hamers veld Jz 147 pnt ;T Bokma, J van Nim wegen, J J van Hamersveld en A. Vlug 133 pnt De volgende avond is vastge steld op 17 december. Tevens werd er ook nog de onderlin ge wedstrijd gehouden Ook hieraan namen 22 schutters deel Van deze wedstrijd was de uitslag: 1 B Voskuilen 96. 2 P Smink 95. 3 W Voskuilen 93; 4. P. van Nimwegen 93; 5 J van Hamersveld Jz 91, 6. J Voskuilen 917 G. Tolboom 85,8 W. J Lagerweij 84; 9. J. Blom 83,10. G van Hamersveld 83; 11 A Vlug 83, 12. J. Kommer 82; 13. A. van Daatselaar 82 14. W v d. Kletersteeg 79; 15. F Koe nen 79. 16 J Pepping 74, 17 J van Nimwegen 69; 18 J E. van Hamers veld 69. 19 W Wittebrood 67. 20 L Verburg 56; 21 T Bokma49en 22. J. J van Hamersveld 45 punten Bij de dames werd door 10 leden deelgenomen aan de onderlinge schiet wedstrijd. Het was anneKe uuushoorn die met 89 punten weer de eerste plaats wist te behalen De overige uitslagen waren 2 An Voskuilen 89; 3 Marion Hak 77. 4 Kitty van Hamersveld 75, 5 Ine Kok 75; 6. Annelies Huurdeman 68; 7 Nel Teunissen 67, 8 Nel Tijmensen 63; 9. Tiny Tolboom 61 en 10 Meinv. d. Burg wal 53 punten. ACHTERVELD - Zondag 29 no vember zal voor de tweede maal in het seizoen weer Frühschoppen zijn in D'Ouwe Peerdestal. De aanvang is om 11.30 uur. De Hinterhelder Musi- kanten zullen ook deze morgen weer voor de muzikale omlijsting zorgen. Er zal weer de echte gezellige Oos tenrijkse muziek ten gehore worden ge bracht Wil men van een goede plaats verzekerd zijn, is het wel zaak tijdig aan- I wezig te zijn. meisjes Achterveld-V.V IJ. 1-2 Het programma voor zaterdag 28 no vember luidt junioren Achterveld A1 - vrij T O V B1 -AchterveldB1 15.00uur Achterveld B2 - Hoogl veen B2 13.45 uur V.V.Z A. C2-Achterveld C1 13 45 uur Achterveld C2 - Limvio C2 15 00 uur Achterveld C3 - Hoevelaken C3 13.45 uur pupillen Achterveld D1 - IJsselm. Vogels D2 12 00 uur IJsselmeervogels D5-Achterveld D2 13 00 uur Achterveld D3-Baarn D4 13.00 uur S E C. E1-Achterveld E1 12.00uur Achterveld E2-K.V.V A. E4 11.00uur Achterveld F1-Roda F3 12.00 uur meisjes Vriendenschaar-Achterveld 10.00uur Achterveld-Minerva 10.00 uur ACHTERVELD - Maandag 30 no vember om 20.00 uur zal In het Kruis- gebouw aan de Walter van Amers- foortstraat de jaarvergadering van de kruisvereniging Achterveld wor den gehouden. Het programma be vat in totaal 10 punten. Hierbij is ook een bestuursverkiezing. Aftredend is de heer G. Tijmensen die herkiesbaar is Het bestuur stelt de vol gende kandidaten voor, G. Tijmensen en H E. Smink. De leden kunnen tot voor de aanvang van de vergadering tegenkandidaten indienen Door de Stichting „Leven en Ge zondheid" zal een voorlichting worden gegeven over roken en hoe er mee te stoppen Het programma omvat een uit eenzetting. vertoning van enkele films en beantwoording van gestelde vragen. Gezien de belangrijkheid van deze vergadering hoopt het bestuur dat veel leden deze avond aanwezig zul len zijn. ACHTERVELD - Zondag 29 no vember was om 19.00 uur een geza menlijke adventdienst gepland met de Gereformeerde kerk in De Glind. Door onvoorziene omstandigheden kan deze dienst geen doorgang vin den. ACHTERVELD - Door de aktivitei- tencommissie van de muziekvereniging DWS. was er maandag 23 november een kaartavond georganiseerd. Er wa ren in totaal 40 deelnemers waarvan 28 klaverjassers en 12 schutjassers In een zeer gezellige sfeer werd er ge kaart en geprobeerd zoveel mogelijk punten binnen te halen Nadat de uit slag bekend was bleken de prijswin naars te zijn Klaverjassen; 1 H v. Ruitenbeek 5215; 2. Wil Eggenkamp 5115; 3. mevr Voskuilen 5101; 4 Jos Klink 4980. 5 Leny Smit 4916; 6. mevr. v.d. Hengel-de Ridder 4889, 7. Ria Vos 4840; 8. E. v.d. Vrugt4656en9. Van Eden4608punten Schutjassen: 1. Ine Kok-Velthuizen 97.2. Theo Wijntjes 97; 3 Cor de Vette 94 en 4. mevr. Voorburg 88 punten De poedelprijs bij het klaverjassen was voor de heer F Reijnen met 3305 punten en bij het schutjassen voor C Voorburg en J. van Laar. elk met 65 punten .1^ sl/ sl/ si/ /p» /f» "T* /TS ACHTERVELD - Na het v'ertrek van de rayoncommandant van de Rijks politie in Achterveld, de heer G. Kamps is deze functie geruime tijd onbezet geweest. Met ingang van 1 november a.s. is als nieuwe rayons commandant benoemd de opper wachtmeester K. Dooyewaard, woensdag 25 november is de heer Dooyewaard met zijn werkzaamhe den begonnen. Hij zal. nadat de telefoonaansluiting heeft plaatsgevonden, bereikbaar zijn op het telefoonnummer 1607. sj/ .Jy sl/ sl/ sl' sl/ I. /p* ACHTERVELD - Evenals voor gaand jaar kunnen degenen die deel nemen aan de actie „Zon in de Schoorsteen" hun pakjes op twee adressen afgeven. De pakjes zullen dan gelijk op de bestemde adressen worden bezorgd. De adressen waar de pakjes afgeleverd kunnen worden, zijn. mevrouw Belde- rok. Van Oldenbameveltstraat 2 en de familie Smit Van Oldenbameveltstraat 9 Er zal wel een geringe vergoeding worden gevraagd. De pakjes moeten voo^^Jecembe^Joeaever^iimJP

Leusder Krant | 1981 | | pagina 9