Van Rheenen's Verrassing intermeubel van rheenen Belangstelling voor „agrarische" KPJ minimaal Commissie Financiën vergadert Leuker Wonen VoorJe Geld. bij Intermeubel. Valleiconcert met Mendelssohn Trio Nog nooit zijn uw oude meubelen zoveel waard geweest als tijdens de Super-lnruilaktie t/m 31-12-1981. Voor uw oude bankstel minimaal 300,- Voor uw oude eethoek minimaal 200,- Voor uw oude bergmeubel minimaal 250,- Voor uw oude slaapkamer (inkl. kast) 250,- minimaal Volleybal-dames versloegen koploopsters Beter Advies, Service I" Garanties. I intermeubel i;-DINSDAG 1 DECEMBER 1981 LEUSDER KRANT BLEISWIJK (ZH) De dansmarie kes van de Leusdense carnavalsver eniging Gouden Klomp hebben een geweldig weekend achter de rug. Ze veroverden een eerste plaats en wer den tweemaal tweede op de Intrada, de jaarlijkse wedstrijden voor dans mariekes van bij de Federatie Mid den-Nederland aangesloten carna valsverenigingen. De zaterdag in de veilinghal van Bleiswljk gehouden wedstrijden begonnen meteen goed voor de meisjes uit Leusden. Angeli- que Mater, Margreet de Krulff, Lu- cienne en Brigitte van Ruitenbeek, Mariska van Schaik, Anja van der Veer, Jeanette Mater en Marianne van der Werve scoorden met hun gardedans het zeer hoge totaal van 29 punten. Evenals vorig jaar bleven zij daarmee lange tijd op kop. De dansgarde van de Belegen Zotskap uit Gouda vorig jaar ook winnaar —pakte opnieuw op het allerlaatste moment de overwinning met 29,5 pnt. De tweede prijs betekende ook een fraaie beker. Daar bleef het voor de Leusdense dansmariekes niet bii. In de solo- - Sylvia Houtveen, eerste prijs op de Intrada LEUSDEN De commissie finan ciële en economische zaken verga dert woensdag 2 december In de raadzaal van het gemeentehuis. De aanvang is om 20.00 uur. De agenda luidt als volgt: 1. ODeninq en inventarisatie vra genstellers/woordvoerders; 2. mededelingen; 3. verslag vergadering van 11 no vember j.l.; 4 samenstelling werkgroep Mid den- en Kleinbedrijf, 5. verlichting oefenveld Burg. Bui- ningpark; 6 subsidiëring Stichting Achter veld 600; 7. huurovereenkomst en startsub sidie Stichting voor open jeugd- en jongerenwerk „De Geut"; 8 subsidiëring emancipatieactivi teiten 1982; 9. diverse onderwijskredieten; 10 rondvraag en sluiting. LEUSDEN/CENTRUM Donder dag hebben de dames van Leos in een enthousiast gespeelde wedstrijd overduidelijk gezorgd voor de aan sluiting bij de top van de districts klasse. In een aantrekkelijk duel werd koploopster RGU/V&S in Bussum volledig overspeeld. burgelijke stand Uit het bevolkingsregister van Leusden blijkt, dat In de periode van 19 november tot en met 25 november 1981 zijn: GEBOREN: 23 nov 1981 Eelke Bart. z.v. H Brou wer en I. B van Plateringen GEHUWD: 20 nov. 1981 P M M van den Hengel en M. A. Smink; A. D. van de Kooi en J. Zwarts OVERLEDEN: 14 nov 1981 H Bartelts, wed v. J. LEUSDEN ZUID EN CENTRUM Dinsdag 1 december 20.00 uur: OW/RO, raadszaal Woensdag 2 december 20.00 uur: Commissie financiën, raadszaal Dinsdag 8 december 20.00 uur: Werkgroep Verkeersaangelegenhe- den. LEUSDEN De Stichting Vallei concerten, die in het vorig seizoen een concert te Barneveld organiseer de met het Mendelssohn trio, con tracteerde dit gezelschap opnieuw voor seizoen 1981/1982 wegens het bijzondere succes. Het trio bestaat uit Alwin Bër - piano, Lex Korff de Gidts - vlooi en Elias Arlzcuren - cello. klasse was Sylvia Houtveen ook weer geweldig op dreef. Ze scoorde fan tastisch en werd eerste in deze cate gorie, samen met Alice Ruitenberg van de Amersfoortse Leutbroeken Beide meisjes behaalden 29,5 pnt. en kregen een grote beker mee naar huis ,,Deze dag kan voor ons niet meer kapot", sprak Joop Mater, be geleider van de Leusdense meisjes al op dat moment, maar het succes werd nog groter De dansmariekes van de Gouden Klomp waren ook ingeschreven met een showdans, ingestudeerd door Sylvia Dietrich. Op de muziek van The white shark voerden ze een wer velende show op, die royaal door de jury beoordeeld werd en goed was voor 29,4 pnt De ..zekere" eerste plaats ging echter toch nog verloren en opnieuw aan de meisjes van de Belgen Zotskap, die 29,6 scoorden Weer een tweede plaat dus met een uiterst gering verschil. Hoe goed de Leusdense meisjes waren bleek op het 's avonds gehou den grote bal, waar behalve de win naars ook het Gouden Klomper groepje nogmaals de showdans mocht laten zien. Een geweldig suc ces voor de Leusdense carnavalsclub en prins Goedgemutst, die ook acte de presence gaf. (van één onzer medewerkers) LEUSDEN Het ziet er niet naar uit dat de Leusdense afdeling van de K.P.J., de Katholieke Plattelands Jongerenorganisatie, nog lang zal blijven bestaan. In een uiterste poging om te zien of het voortzetten van de vereniging in haar huidige vorm nog zin heeft, werd vorige week donderdagavond door de K.P.J. een bijeenkomst belegd. Slechts zes jongelui, tot op heden geen lid van de plattelandsorgani satie, lieten weten voortzetting van de K.P.J. op prijs te stellen. DeK.PJ is een jongerenorganisa tie met afdelingen in het hele land Zoals de naam van de vereniging al aangeeft, gaat het in het algemeen om leden van agrarische afkomst. In tal van plattelandsgemeenten houdt de K.P J zich dan ook bezig met het organiseren van cursussen, bijeen komsten en excursies voor de jonge agrariër Mede door de verstedelij king van Leusden is er voor dit soort activiteiten, binnen de Leusdense af deling niet veel belangstelling. Enige tijd geleden werd vastgesteld dat slechts twee van de bijna zeventig leden activiteiten op agrarisch ge bied op prijs zouden stellen. Het bestuur van de Leusdense K P.J. stelt zich dan ook op het stand punt dat men beter door kan gaan als meer ..algemene" vereniging die openstaat voor alle Leusdense jon geren. Verder zou men de contacten met het jongencentrum ,,De Til" nog wat willen intensiveren Om iedereen de kans te geven de K.P.J. toch voort te zetten, werd vorige week donder dagavond in De Til een bijeenkomst georganiseerd, waarvoor iedereen die mogelijk belangstelling zou kun nen hebben voor voortzetting van de KPJ was uitgenodigd Aan de oproep werd gehoor gege ven door een handjevol jongeren Zij bleken, vanwege hun agrarische ach tergrond wel degelijk te voelen voor een plattelands jongerenorganisatie. Eventueel zou men ook wel willen functioneren als een ..agrarische groep" binnen een nieuw op te rich ten jongerenvereniging Of dit laatste mogelijk is zal binnen de commissie die de opheffing (of voortzetting) van de KPJ. afdeling voorbereid, wor den bekeken. De beste raad die commissievoor zitter Wim Möhlmann de jongeren kon geven was om ter plaatse lid te worden van de K.P.J. zodat men mee kan praten over de toekomst van de Leusdense afdeling Een zestal aan wezigen volgde de suggestie op en kondigde aan dat men wel kans zag om. nog vóór het moment dat de beslissing genomen zal worden, vrienden en bekenden te motiveren ook snel lid te worden Als men daar in slaagt dan is het nog niet zeker dat de K.P.J. stilletjes verdwijnt. Hoe het één en ander uit zal pakken zal duidelijk worden op een algeme ne ledenvergadering die waarschijn lijk nog voor het eind van het jaar gehouden zal worden. De op volle toeren draaiende Leus dense ploeg heeft de Bussumse da mes reeds in het begin van de eerste set op een behoorlijke achterstand gezet Die zijn ze niet meer te boven gekomen en Leos won met 6-15. De tweede set werd met 5-15 een prooi voor de Leusdense formatie, waarna de concentratie wat afzakte Desondanks werd het een royale Leos-zege (9-15). De slotfase van de wedstrijd was weer helemaal voor de Leusdense dames Met Jan Brands- ma als meelevende coach en 7-15 in de vierde set, werd het treffen een duidelijke zege voor Leos. De naaste toekomst zal leren of het team nu haar draai definitief heeft gevonden. Drenth, oud 85 jaar 15 nov 1981 E.- G Klasema, geh. met J. Weijergang, oud 56 jaar 17 nov. 1981 R. Plantenga, wed v. IJ Hansma, oud 93 jaar. 'DEZE WEEK IN DE GEMEENTE Zij geven op 18 aecember 1981 in de N.H -kerk te Leusden-Zuid, een concert waarin werken worden uitge voerd van Joseph Haydn, Bedrich Smetana en Antonin Dvorak. Het concert is toegankelijk voor abonnementhouders, terwijl tevens losse kaarten aan de zaal verkrijg baar zijn. (f 10,— C.P J -houders en 65+ f7,50). Aanvang 20.15 uur. Aü I I Elke maand weer ziet IM|' Van Rheenen kans om w UAA vM 't wonen nog leuker te maken voor dezelfde prijs. J Elke maand een dikke mee- JU Mil valler. Een Van Rheenen If Bill I. Mn IWlnnanB SU A Verrassing zogezegd. W Dus hou ze in de gaten! December aktie BI) Van Rheenen betekent minimaal dat het ook veel meer kan zijn. P Showrooms: Moderne meubelen slaapkamers. Langstraat 77. Barneveld. Tel. (03420) -141 00. Eiken meubelen: Amersfoortsestraat 35, Barneveld. Tel. (03420) -130 75; Ede, Grotestraat 60, Tel. (08380) -1 04 51. X

Leusder Krant | 1981 | | pagina 6