Badmintonners BCL nog ongeslagen Vele prijzen op postd ui venexpositie Plusminus Duidelijke korfbalzege Antilopen BV Leusden Voorwedstrijden schoolschaaktoernooi Aktiviteiten Lookhorst ItOltntAL vKALAXS Gezellige feestavond Roda-zaterdag Verdiende zege waterpolohaaien Bijverdiensten Klaverjasclub Leusden Troef Anti's goed begonnen SPORTSPLINTERS LEUSDEN/CENTRUM - Dat zaal korfbal een boeiend kijkspel kan zijn, liet Antilopen zaterdag in sporthal de Korf zien bij de eerste echte thuis wedstrijd van de Leusdense ploeg. Het streekduel tegen Woudenberg stond garant voor een volle tribune en een erg meelevend publiek, dat veel doelpunten en een verdiende zege voor de Leusdenaren voorge schoteld kreeg. Antilopen moest met twee invallers aantreden, maar Rob Geutjes en Derk Hueting in de basis opstelling betekende bepaald geen verzwakking. Vooral Geutjes was zeer goed op schot. Een stroef begin en een 0-1 achter stand werden spoedig gevolgd door treffers van Frans ter Maten. Derk Hueting en Rob Geutjes Wouden berg scoorde tegen uit een strafworp Voor de rust kwamen de bezoekers nog twee- en het steeds beter draai ende Antilopen vijfmaal tot scoren via Rob Geutjes (4x) en Frans ter Maten Daarna stokte hetdoelpuntenfesti- val een tijdje en tergend langzaam —te langzaam zou later blijken kwam Woudenberg terug tot 8-7 met nog een kwartier te spelen. Opnieuw was het Rob Geutjes, die zijn ploeg genoten met een doelpunt de weg wees. Gert Graafland vond achter elkaar tweemaal de korf en Antilopen leek met 11-7 veilig. Drie minuten later werden twee Leusdense verdedigingsfoutjes met tegendoelpunten afgestraft en de be zoekers kregen weer hoop. Dat bleek ijdele hoop toen aanvoerder Frans ter Maten een strafworp benutte en Gert Graafland de eindstand op 13-9 be paalde. Overige uitslagen: Antilopen 3 - MIA 3 5-4 Antilopen 5 - Woudenberg 5 2-1 Huizen A1 - Aspiranten 1 2-1 Aspiranten 2 - SKF A2 1-3 Aspiranten 3 - Woudenberg A3 2-8 Aspiranten 4 - Amersfoort A3 3-0 Aspiranten 5 - MIA A4 2-0 Pupillen 1 - MIA P1 4-1 Pupillen 2 - Revival P2 2-0 LEUSDEN/CENTRUM De zater dagafdeling van de voetbalclub Roda heeft op 29 november In het clubhuis de jaarlijkse feestavond gehouden. Zeer goed bezocht, bijzonder gezel lig en met als speciale attractie het bekende koud buffet van Peel van den Hengel. Er vond ook nog een kleine huldiging plaats. Zaterdag voorzitter Hessel de Ruig sprak na mens de afdeling mooie woorden van dank tot Jaap de Haan en Jan van de Vis, die via diverse functies in het zaterdagbestuur gedurende een lange periode erg veel voor de vereni ging hebben gedaan. Een aansteker met inscriptie als bewijs van erkentelijkheid en een luid applaus uit de zaal onderstreepten de huldiging. Hun echtgenotes werden in de bloemen gezet Het afscheid van beide zaterdag-steunpilaren bleek geen vertrek ze konden het immers niet laten —en Jaap is inmid dels (bege)leider van Zaterdag 1 ge worden en Jan (met zwager Wim Kreikamp) van Zaterdag 2. Ook op de sportvelden gaat het van goed tot uitstekend met de feestende afdeling. Zowel het standaardelftal als het tweede en derde team staan (bijna) op kop van hun poule Afgelo pen weekend werd het competitie voetbal afgelast. De gunstige posities bleven derhalve behouden, maar de in een winning mood verkerende spelers waren toch liever in actie gebleven Vooral van Eemnes hadden trainer Martin Ruitenberg en zijn ploeg graag gewonnen. Eemnes speelde en won intussen met 5-1 een oefenwed strijd tegen koploper Stroe uit de hoofdklasse en wat doelpunten be treft bleef Roda 1 met 5-2 tegen de roodzwarte reserves daar weinig bij achter. VOLLEYBAL. Op 12 december wordt in de Barneveldse Veluwehal een dis- tricts-minitoernooi georganiseerd. Zoals gewoonlijk met een aantal Leos-teams onder de deelnemers KORFBAL. Van een bijzonder leuk initiatief was zaterdagmiddag sprake bij Antilopen De Leusdense korfbal club gaf een keurig programma blaadje uit tijdens de wedstrijden in de Korf Vol met allerlei nuttige en algemene informatie. Zelfs de opstel ling van de tegenpartij van Antilopen was vermeld en dat werd door de Woudenbergers op de druk bezette tribune zeer gewaardeerd. ZWEMMEN/WATERPOLO. .28 olie bollen per persoon", is geen advies aan de geachte clientèle van de Haai en als-op 30 december weer oliebol len worden gebakken Het is het aan tal van die hapklare gevallen, die elk verenigingslid zal moeten verkopen om aan de geplande tienduizend stuks te komen VELDSPORT. Zowel de wedstrijden voor de veldvoetbal- als de dito hoc- keycompetitie werden het afgelopen weekeinde afgelast - Arthur Kappers en Tineke van Leeuwaarden in hun gemengddubbel tegen Sieve S/uttel LEUSDEN/CENTRUM Het eer ste team van BC Leusden speelde verleden week dinsdagavond in de Korf tegen mede-koploper Sjeve Sjuttel uit Bunschoten. Met 4-4 ble ven de Leusdenaren ongeslagen. Toch was er na afloop geen reden tot tevredenheid omdat de zeer belang rijke winst op het nippertje was ge mist. Bob van Leeuwaarden opende voor de thuisclub de score vla een eenvoudige 15-4 en 15-6 overwin ning. De single van Arthur Kappers werd de spannendste partij van de avond. Hij won de eerste set met 15-10, maar verloor de tweede (17- 18!) en de derde. Joyce van Bruynsvoort werd ruim geklopt met 0-11 en 2-11, waarna de tussenstand van 2-2 werd bereikt door de winst van Tineke van Leeu waarden (11-7 en 11-3). Ook de dub bels werden gedeeld winst voor Bob en Joyce (15-2 en 15-6). verlies voor Arthur en Tineke (11-15 en 14-17). winst in het herendubbel (12-15,15-7 en 15-9) en verlies van de dames met 12-15 en 9-15. Met het 4-4 gelijkspel waren de Bunschoters dik tevreden Halverwege de competitie is BCL 1 nog steeds zonder nederlaag en met Sjeve Sjuttel koploper in de 3e klasse BCL 2 (4e klasse) is op dit moment 3e. Leusden 3 (4e klasse) staat achter Doorn 2 op de 2e plaats en Leusden 4 (4e klasse) is 3e Het vijfde en het zesde team spelen in de laagste (5e) klasse. BCL 5 is 3e en BCL 6 heeft een plaatsje in de staartgroep Voor het eerst doet BC Leusden dit jaar met vier teams mee in de jeugd- competitie. Vooralsnog met beschei den resultaten. LEUSDEN/CENTRUM - In de huiscompetitie libre van BV Leusden begint de strijd om de finaleplaatsen zich aardig af te tekenen. In de maandpoule geven G. J. Rebergen, A. Verrijp en W. Morsink elkaar wei nig of niets toe, op donderdag moe ten B. Bloemendal en L. Punt onder ling uitmaken wie poulewinnaar zal worden en de vrijdaggroep heeft met G. de Briun en J. te Roller ook nog twee kandidaten. In de sponsorcompetitie is door het dubbele aantal wedstrijden nog veel mogelijk, hoewel ook daar dui delijke kopgroepjes zijn ontstaan en wel: In poule A: A. Verrijp 7 12 G J. Rebergen 8 10 P v d Veen 7 10 In poule B: J. Velthuyzen 6 12 H. van Maurik 8 11 R. v d Veen 7 10 De stand bij de .veteranen" op woensdagmiddag is: P. Grootendorst 9 14 J Jekel 9 12 A. Smit 9 12 In de bondscompetitie is de goede start van de drie BVL-teams wat afge zwakt door enkele nederlagen. Des ondanks zijn echter het eerste en het tweede team nog volop in de kam pioensrace. V-V-, De tijden zijn wel eens beter ge weest. Ook voor onze voetbal-inter nationals. In totaal heeft het Neder lands elftal acht kwalificatiewedstrij den gespeeld voor het WK In 1982. Maximaal is daarbij per epeler ver diend: Voor vier overwinningen f 8 000,— Voor een gelijkspel f 1.500, Voor drie nederlagen f 3.000,— Totaal f 12.800,— Alleen Hans van Breukelen. John Metgod en Ben Wijnstekers behoor den achtmaal tot de selectie en heb ben dus recht op die f 12 500,— (de overige spelers op minder). Accoord, als u zegt. dat het nog best de moeite waard is omdat het extra-wedstrijden betrof en dus niet meer dan bijver diensten, maar ik blijf erbij, dat het zelfde aardigheid in 1974 en 1978 toch lonender was. P. Spelbeeld Antilopen tegen Woudenberg LEUSDEN/CENTRUM - Woens dagmiddag werden de voorronden gespeeld voor het schoolschaak- kampioenschap 1981 van Leusden. Om 14.00 uur gaf jeugdleider J. Boe- maars het startsein aan 16 vijftallen van 15 scholen. Naast de circa 90 deelnemende kinderen waren onderwijskrachten van bijna alle scholen en een aantal ouders aanwezig. Er werd gespeeld in twee poules van acht teams en rond 17.00 uur werd de navolgende uitslag bekend. Poule 1. 't Ronde 8 pt de Bongerd 6 pt Onze Wereld 4 pt Kinderland 2 4 pt Wegwijzer 4 pt. Loysden 4 pt. het Startblok 2 pt Ger Basissch. 0 pt Poule 2. Hamersveld 8 pt Kinderland 5 pt de Heerd 5 pt Klim-op 4 pt Besselaarsch 4 pt. de Regenboog 3 pt Groenhorst 2 pt. de Hobbit 1 pt Bij een gelijk aantal winstpunten werd de stand op de ranglijst bepaald via de behaalde bordpunten. De nummers 1 en 2 van beide poules spelen op 9 december (aanvang 14.00 uur) de finales van drie ronden of een halve competitie. De uitslag wordt tegen 16.00 uur verwacht. LEUSDEN De klaverjasclub „Leusden Troef' kwam donderdag 26 november weer bijeen. De uitslag van de gespeelde partij luidt: 1. Hr. v Egdom 5955, 2. Hr. Bolt 5213, 3. Hr Plattel 5042,4 Hr. Mulder 5025 en 5 Hr Kuyper 4997 punten. De stand per 26 november is: 1. Hr Kuyper 147523. 2. Mevr v. Egdom 146065, 3. Hr. v. Waterschoot 143626. 4 Hr v Egdom 1416515. Hr. Bolt 140920, 6. Hr De Ridder 139997, 7. Hr Mulder 139246, 8. Hr. Knol 139191, 9. Mevr. Knol 138263 en 10. Hr Nijhuis 138112 punten LEUSDENCENTRUM Zowel de jongere als de oudere jeugd van de LTV Lockhorst blijft zich ook in de donkere dagen" van het jaar bewust van het feit lid te zijn van een tennis vereniging. Vandaag krijgt de jonge re jeugd bezoek van de Goedheilig- man en twee Pieten in het clubhuls op het Buiningpark. Aangemoedigd door het succes van vorig jaar zal na het bezoek weer een bingo worden gespeeld. Voor de oudere jeugd staat een ..Kerst-Inslag" (een Kerst-inn in de Inslag) op het programma. Op maan dagmiddag 21 december, de eerste kerstvakantiedag, wordt in de nieuwe tennishal aan de Groene Zoom een toernooi georganiseerd, met daarna een kleine hap in kerstsfeer in het eigen clubhuis. LEUSDEN/CENTRUM Vrijdag en zaterdag hield de ruim leden tel lende postduivenhoudersvereniging Leusden in de Til haar jaarlijkse ten toonstelling. Het was al weer de ze vende expositie na de oprichting van de PVL in 1974 en ditmaal met 231 „vliegende postbodes". Na een kopje koffie met cake opende voorzitter W. Vrijhoef vrijdagavond de onderne ming met een tweeledig doel: op de eerste plaats weer een onderlinge contactmogelijkheid bulten het vliegseizoen (half april tot half sep tember) en voorts een gelegenheid om ook andere geïnteresseerden in de duivensport te betrekken. Burgemeester J W M Rademaker was bereid gevonden de tentoonstel ling officieel te openen. Hij bleek al aardig ingeburgerd in het duivenwe- reldje en toonde begrip voor het moeilijke werk van keurmeester J Jongedijk uit Noordwolde, die vooraf alle vogels ,,op schoonheid" had moeten beoordelen. De uitstekende kwaliteit van de inzendingen bleek uit de massa toegekende prijzen, had de burgervader direct al gezien en hij wenste de PVL-leden veel genoegen en succes bij hun liefhebberij, on danks wat aan de bezigheid eigen problemen Met het openschuiven van een scheidingswand stelde de heer Rademaker de duivenhouders in de gelegenheid te weten te komen, wie in de prijzen zijn gevallen en dat waren Klasse 1 onbevlogen oude doffers 1.C van Valkengoed, 2. A Bomers, 3. Gebr. Bransen Klasse 2 onbevlogen oude duiven: 1. G Lambrechts, 2. J Pouw Klasse 3 oude doffers bevlo gen tot 300 km 1. G Mensinga. 2 P Lambrechts. 3. combinatie Vrij/Bra Klasse 4 oude duiven bevlogen tot 300 km: 1. C. van Valkengoed, 2. G. Lambrechts, 3. A. van Dusschoten, 4. G Lambrechts. 5 T van Valkengoed Klasse 5 oude doffers bevlogen bo ven 300 km: 1. R. Tijmessen, 2 W. Vrijhoef. 3. G. Mensinga, 4. J Pouw, 5. G. Lambrechts (R Tijmessen eer volle vermelding). Klasse 6 oude duiven bevlogen boven 300 km: 1 C. van Valkengoed, 2. G Lambrechts, 3. C. van Valken goed. Klasse 7 jonge doffers: 1. P. Lambrechts. 2. idem. 3. G Lam brechts. 4 B Peters. 5 G Lam brechts, 6 J. Pouw, 7. W. Vrijhoef. 8. R Tijmessen, 9. J, Voorburg. 10. A. v. d Vlies, 11 J. Pouw Klasse 8. jonge duiven: 1 A van Dusschoten, 2. idem, 3 C van Valkengoed, 4. M. Louw, 5. P Lambrechts, 6 J. Pouw. 7 combinatie Vrij/Bra. 8 J Pouw, 9. gebr. Bransen, 10 B Peters Klasse 9 late jonge doffers 1 J. Pouw, 2. C. van Valkengoed Klasse 10 late jonge duiven: C van Valkengoed, 2. T. El- verding, 3 C. van Valkengoed. Schoonste jonge duif: A. van Dus schoten Idem jonge doffer P. Lam brechts. Idem oude duif: C. van Val kengoed Idem oude doffer (tevens schoonste van de gehele tentoon stelling) G Mensinga. Schoonste viertal (jongeenoudedofferen jonge en oude duif van te voren opgege ven): J. Pouw De tentoonstelling is vrijdag en zaterdag door een groot aantal lief hebbers bezocht. De prijsuitreiking geschiedt tegelijk met die van het vliegseizoen en wel in januari a.s. tijdens de jaarlijkse feestavond van de PV Leusden. LEUSDEN/CENTRUM Nadat Antilopen in de eerste ronde van de zaalkorfbalcompetitie vrij was. kwa men de Leusdenaren zaterdag in de Korf zeer goed uit de startblokken met een ruime zege op streekgenoot Woudétiberg. De overige uitslagen werkten mee aan de tweede plaats van de roodzwarten op de ranglijst. SKF won In Veenendaal van het Hil- versumse Altius en RDZ bracht in Zeist het Harderwijkse Unitas de eer ste nederlaag toe. Na twee ronden zijn alleen RDZ en Antilopen nog zonder nederlaag. De uitslagen waren: Antilopen - Woudenberg 13-9 SKF - Altius 9-4 RDZ - Unitas 7-3 Kameo was vrij. Ranglijst: RDZ 2 4 13- 7 Antilopen 1 2 13- 9 Unitas 2 2 19-17 SKF 2 2 19-20 Kameo 1 1 11-11 Altius 2 1 15-20 Woudenberg 4 2 0 13-19 AMSTERDAM Na het teleurstel lende verlies van verleden week zon dag hebben de Haaien zich zaterdag volledig gerevancheerd. In het Slo- terbad te Amsterdam moest het om zijn hardheid gevreesde ZAR worden bestreden. Via de tussenstanden 2-1, 3-3 en 4-6 behaalden de Leusdena ren een verdiende 8-10 zege. In te genstelling tot de verwachting werd het een sportieve en bovendien span nende partij waterpolo. Even leek het erop, dat de Haaien het treffen in de laatste periode met een groot doel- puntenverschil zouden winnen. ZAR had echter een geroutineerde speler achter de hand. In de eerste periode nam de thuis- I club tot tweemaal toe de leiding met daar tussenin het eerste Haaiendoel- punt van Carel Venema In de tweede periode scoorden Bart en Jan Wan- rooy voor de bezoekers, maar met Harry Abbing voor 45 seconden aan de kant herstelde ZAR het evenwicht Via doelpunten van Harry Abbing j (2x) en Bart Wanrooy liepen de Haai en in de derde periode uit tot 4-6 In de slotfase brachten Bart Wanrooy en Wim Burger (elk tweemaal sco rend) het Leusdense totaal aan tref fers op 10. ZAR kwam met o m een omstreden vrije seconde niet verder DINSDAG 1 DECEMBER 1981

Leusder Krant | 1981 | | pagina 7