f ca. lil yj rTi yj Wijk Rozendaal doet (voorlopig) niet mee Vergadering Werkgroep Onderwijs Unicef-kaarten weer te koop Behandeling begroting '82 volgende week 'El Vandaag in de Leusder Krant VVD: nog geen standpunt over groeirichting Leusden Gymlokalen staan leeg Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Reactie tussenverslag structuurplan Geen krant ontvangen? ANTIEKBEURS LEUSDEN DONDERDAG 3 DECEMBER 1981 - 13e JAARGANG NO. 65 O •frTÜcfih •fr bh Verantwoordelijk redakteur BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495. b.g.g. (03420)16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement f 13,10 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. (Van de redaktie) LEUSDEN - Volgende week maan dagavond start in Achterveld de eer ste (experimentele) lokale televisie uitzending in de gemeente Leusden. Vanaf die dag zal de Regionale Om roep Midden-Nederland vrijwel elke avond in een bepaalde wijk in Leus den uitzenden, waar men de beschik king heeft over een Centrale Antenne Inrichting (CAI). Deze uitzendingen vinden plaats in het kader van de feestelijke opening van het activitei tencentrum De Korf. De Regionale Omroep Midden-Nederland (ROM) verzorgt deze uitzendingen in nauwe samenwerking met de gemeente Leusden. De Regionale Omroep Midden-Ne derland, kortweg ROM genaamd, is de jonge afdeling van de BDU Kranten- kombinatie Midden-Nederland en on derdeel van de ..elektronische media groep" van de Barneveldse Drukkerij Uitgeverij te Barneveld, waartoe ook de Leusder Krant behoort. De ROM is al enige tijd intern bezig met het voorbe reiden van experimentele TV-uitzendin- gen. Leusden krijgt wat dat betreft de primeur De technische uitvoering van deze experimentele uitzendingen (waaron der rechtstreekse programma's op vrij dag 11 december vanuit De Korf voor de aangeslotenen in de 2e fase) gaat niet zo probleemloos als 't geval zou zijn indien Leusden zou beschikken over één kabelnet, maar via enkele kunst grepen is het echter heel goed mogelijk De programma's worden daartoe recht streeks per CAI-station in een bepaalde wijk ingeplugd". Dit houdt echter wel in, dat Leusdenaren, die niet op een dergelijk CAI-systeem zijn aangeslo ten, de uitzendingen helaas niet zullen kunnen ontvangen Dat geldt met name voor Leusden-zuid en Hamersveld-oud en een deel van Achterveld en voor ie dereen, die nog een eigen antenne op dak heeft TWEE PROGRAMMA'S De Leusdense en Achterveldse kij kers zullen twee programma's aange boden krijgen. In de week van 7 tot 12 december zal een introduktie-program- ma van circa zestig minuten worden uit gezonden, waarin naast een gesprek met burgemeester Rademaker over lo kale televisie, korte filmpjes van de Cine Club Leusden, een portret van De Korf en het programma rond de feestelijkhe den op 11 en 12 december te zien zul len zijn Op dit moment wordt nog beke ken of het mogelijk is een speciaal Leusdens nieuwsiournaal te maken in samenwerking met de redaktie van de Leusder Krant In de week na de openingsfestivitei- ten van de Korf wordt - volgens hetzelf de uitzendschema - een samenvatting van alle festiviteiten aangeboden RECHTSTREEKS De bewoners van de wijken in de tweede fase krijgen nog iets extra's aangeboden en wel een rechtstreekse uitzending van de officiële opening op vrijdag 11 december van 17 uur tot ca. 23 uur Doordat het activiteitencentrum De Korf tijdelijk rechtstreeks aan het CAI-systeem van de Tweede Fase ge koppeld wordt, zal deze direkte uitzen ding mogelijk worden gemaakt. VIA DUITSLAND 1 OF 2 Omdat de CAI-inrichtingen in Leus den in de meeste gevallen niet over een reservekanaal beschikken, zullen de experimentele lokale televisie-uitzen dingen plaats moeten vinden via een bestaand televisie-kanaal In de mees te gevallen is dit via kanaal 2, Duitsland 2. Tijdens de lokale televisie-uitzendin gen zult u de programma's van Duits land 2 dus tijdelijk moeten missen Maar de organisatoren hopen, dat de plaat selijke programma's dat gemis ruim schoots zullen vergoeden. Overigens is het voor de kijker extra gemakkelijk. Men hoeft nu niets aan het toestel te gaan regelen om iets te kunnen ontvan gen. Gewoon de knop voor Duitsland 2 indrukken en u ontvangt op de voor uw CAI-inrichting vastgestelde tijd het loka le televisieprogramma van de ROM EXPERIMENTEEL Hoewel de lokale televisie-makers en haar technici zullen streven naar de best mogelijke kwaliteit, blijft het natuurlijk een experiment. Er kan al tijd iets mis gaan, zoals ook het bord je op Nederland I of II met „Even ge duld a.u.b." aantoont, dat zelfs in de beste televisiekringen van Hilver sum nog wel eens iets uit de hand wil lopen. De ROM hoopt, dat u zo weinig mogelijk „grijs beeld" zult krijgen. Mocht dat echter wél het geval zijn, wacht u dan rustig. Technisch is het niet mogelijk aan te geven, wanneer er sprake is van een storing, maar mocht er een storing zijn, dan kunt u er op rekenen, dat de technici alles op alles zullen zetten om die zo snel mogelijk op te heffen. De gemeente Leusden en de ROM hopen, dat de eerste lokale televisie-uitzendingen naar ieders tevredenheid op de buis (Van de redaktie) LEUSDEN - Voor de wijk Ro zendaal is momenteel geen uit zendschema vastgesteld. Zoals bekend heeft deze wijk een eigen beheersorgaan, de Groenstich- ting, die ook de twee in deze wijk aanwezige Centrale Antenne In richtingen onder haar beheer heeft. Het dagelijks bestuur van de Groenstichting heeft (nog) geen beslissing kunnen nemen over het wel of niet meedoen aan deze experimentele televisie-uit zendingen. Het dagelijks bestuur van deze Groenstichting verga dert pas op 10 december a.s. over deze materie. En dat is te laat voor de uitzendingen, die op maandag 7 december a.s. van start zullen gaan. Inpassing in het schema op een later tijdstip stuit op techni sche problemen, zodat niet met zekerheid kan worden gezegd of de wijk Rozendaal uiteindelijk nog mee zal kunnen doen aan de experimentele lokale televisie uitzendingen ter gelegenheid van de opening van het activiteiten centrum „De Korf". De Regionale Omroep Midden-Nederland be treurt deze beslissing, maar is voor uitzending in Rozendaal af hankelijk van toestemming van de Groenstichting. Aandacht commissie voor uitbreiding oefenterreinenpag. 3 Oversteek Middenweg- Noorderinslag nog probleempag. 3 Sportpag. 5 Loep op Leusdenpag. 9 Boekenpaginapag. 11 Kijk op de filmpag. 13 DOKTERSDIENST: tel. 944223 (vrij. en zat.) tel. 944541 (zo.) gebracht zullen worden. Voor het uit zendschema verwijzen we u naar bij gaand bericht. vervolg op pagina 3 Bi«aaa£' -- -• - Het gebied de Vlietdat wellicht voor de uitbreiding van Leusden na 1984 wordt gebruikt (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De VVD-fractie in de gemeenteraad wil voorlopig nog geen standpuntbepalenoverdegroeirichting van Leusden na 1984, dus na afronding van de Tweede Fase. De liberalen zullen dat standpunt pas kenbaar maken, nadat Adviesbureau Arnhem in januari een tussenrapport heeft gemaakt over de opstelling van het structuurplan voor Leusden. Dit laat de VVD-fractie weten in een brief aan de raadscommissie open bare werken en ruimtelijke ordening. Zoals bekend discussieerde die com missie eind vorige maand over de uitkomsten in het tussentijdse verslag dat adviesbureau Arnhem voor de gecombineerde derde en vierde fase van de opstelling van hef structuur plan had gemaakt. In die vergade ring kon de VVD door omstandighe den niet aanwezig zijn en dus ook niet een standpunt naar voren brengen. Dat gebeurt nu in de brief aan de raadscommissie. De Leusdense liberalen willen zich dus voorlopig niet vastpinnen op de groeinchting die deze gemeente na 1984 moet uitgaanterwijldecommis- sie zich uitsprak voor een uitbreiding naar het noorden in eerste instantie 32 hektaren in t Ruige Velt en 30 hektaren in het gebied daarbovende Vliet. Verder laat de VVD-fractie weten dat in het structuurplan van 25 wonin gen per hektare moet worden uitge gaan, dat 50% (met een maximum van 70%) van de Leusdense bevol king na 1984 werk moet kunnen vin den in de woonplaats en dat er ruimte dient te worden gereserveerd voor maatgevende voorzieningen" Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BDUl Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 35 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,11 per regel (37 cent per mm). Losse nummers: 60 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur gaopand. Zaterdags gesloten. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. (van één onzer medewerkers) LEUSDEN - „De sport moet nog duidelijk inspelen op het ruimere aanbod aan binnensportaccommo datie" meent Wethouder G. van Woudenberg. Op verzoek van de commissie welzijn, de commissie die ook de sportbelangen in het oog houdt, heeft de gemeente een over zicht gemaakt waarop te zien is hoe de gymnastieklokalen, sporthal en sportzaal door vereniging en parti culieren bezet zijn. Met de komst van het activiteitencentrum „De Korf" is de bezettingsgraad van de andere sportaccommodaties wat teruggelo pen. Voor de gemeente overigens ook geen plezierige situatie omdat men in de begroting rekening houdt met inkomsten uit de verhuur. D'66 raadslid Rinze Bloemhof, het raadslid dat in eerste instantie geïnfor meerd had naar de stand van zaken met betrekking tot een eventuele leeg stand van binnensportaccommodaties trekt een andere conclusie. Hij meent uit het gemaakte overzicht op te maken dat ,,De Korf" werkelijk nodig was voor de binnensporters, omdat de andere ruimten in Leusden nog steeds goed bezet zijn, een situatie die hij kennelijk niet verwacht had In ieder geval is duidelijk dat vereni gingen of particulieren die een uurtje willen sporten in een gymnastieklokaal niet meer op een wachtlijst komen te staan, maar direct geholpen kunnen worden. LEUSDEN - De werkgroep onder wijs houdt maandag 14 december een openbare vergadering in het ge meentelijk expositiecentrum aan de Zwarteweg 16a. De aanvang is 20.00 uur. De agenda vermeldt de volgende punten 1 Opening 2 Notulen 3. Mededelingen. 4. Algemeen Muzikale Vorming op de lagere school 5. Commissie welzijn en onderwijs. 6 Leusdens schoolhoofdenberaad. 7 Teldatumgegevens per 16 oktober 1981 8. Ontwerpbegroting 1982 van de ge meente Leusden 9. Informatiebrochure. 10 Emancipatienota. 11 Rondvraag 12 Sluiting LEUSDEN Unicef, het kinder fonds van de Verenigde Naties, heeft ook dit jaar weer prachtige wens kaarten, briefpapier en geschenken voor alle gelegenheden. De verkoop in Leusden 11 december in „de Korf' en van 15 tot en met 19 december in de bibliotheek. Jaarlijks ontvangen miljoenen kin deren en moeders direkt nuip van Unicef Daarvoor trekt Unicef per jaar vele miljoenen uit. Unicef geeft alleen hulp aan die landen die dat nodig hebben, die hulp vragen en die bereid zijn zelf aktief deel te nemen aan de projekten, waarvoor hulp wordt ge vraagd Unicef is voor zijn werk ge heel aangewezen op vrijwillige bij dragen '0& LEUSDEN - Volgende week wordt in de diverse raadscom missies begonnen met het behan delen van de gemeentebegroting voor 1982. Dit gebeurt achtereen volgens in de - commissie Welzijn en Onder wijs op maandag 7 december. In deze vergadering komen met name de onderdelen onderwijs, sociaal-cultureel werk, sport, ou derenwerk, maatschappelijk werk en huisvesting aan de orde. - commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening op woensdag 9 december. Deze commissie houdt zich o.a. bezig met de onderdelen ruimtelijke or dening (bestemmingsplannen), woningbouw, verkeer en vervoer, aanleg en onderhoud van wegen, plantsoenen en rioleringen. - commissie Algemene Be stuurszaken op donderdag 10 december. In de vergadering van deze commissie komen o.a. de volgende onderdelen aan de or de: personeelsbeleid, voorlich ting en inspraak, milieuwetgeving en gemeenschappelijke regelin gen. - commissie Financiële en Eco nomische Zaken op maandag 14 december. Behalve over de gemeentelijke financiën komen in deze commissie ook het midden- en kleinbedrijf en de reiniging ter sprake. Alle genoemde vergaderingen beginnen om 20.00 uur. De verga deringen van de commissies Wel zijn en Onderwijs, Algemene Be stuurszaken en Financiële en Eco nomische Zaken worden gehouden in de raadzaal van het gemeente huis; de vergadering van de com missie Openbare Werken en Ruim telijke Ordening wordt gehouden in de gemeentelijke expositieruimte, Zwarteweg 16A. De vergaderingen van de com missies zijn voor iedereen toegan kelijk. Bovendien hebben de aanwe zigen op de publieke tribune spreek recht. Wie daarvan gebruik wil ma ken, wordt verzocht ziin of haar vraag of opmerkingen voor het be gin van de vergadering bij de ambte lijke medewerker van de desbetref fende commissie bekend te maken Nadat de begroting in de commis sies is besproken vindt de behande ling in de raad plaats. Dit gebeurt op woensdag 27 januari en woensdag 3 februari. In de vergadering van 27 januari houden de fracties hun alge mene beschouwingen, waarop het college van burgemeester en wet houders nog in dezelfde vergade ring zullen antwoorden De reacties op de beantwoording en het ant woord daar weer op van burge meester en wethouders - de zoge heten re- en duplieken - vinden op 3 februari plaats, evenals de hoofd- stuks-gewijze behandeling en de vaststelling van de begroting. Als re serve-datum voor een eventuele voortzetting van de begrotingsbe handeling is donderdag 9 februari vastgelegd De raadsvergaderingen beginnen om 19.30 uur. In verband met de vrij lange tijd tussen de behandeling van de be groting in de commissies en in de raad is besloten het gebruikelijke begrotingsnummer van het ge meentelijk voorlichtingsblad „In fo Leusden" eerst half januari te doen verschijnen. In de Korfzaal van het aktiviteitencentrum „De Korf" Smidse 1 te Leusden-centrum Openingstijden: vrijdag 4 december van 19.00-22.00 uur zaterdag 5 december van 11.00-16.00 uur zondag 6 december van 10.30-17.00 uur U vindt op deze beurs een keur aan waardevol antiek, zoals: diverse stijlen meubelen, klokken, schilderijen, koper, tin, brons, zilver, sieraden, porselein, imari, kristal, munten, etc. Een van de Unicef-kerstkaarten

Leusder Krant | 1981 | | pagina 1