Aandacht commissie voor uitbreiding oefenterreinen Oversteek Middenweg - Noorderinslag nog probleem lensje»» hr—it NIET ZONDER SLAG OF STOOT ACCEPTEREN irunt Verkeersbrigade functioneert al 10 jaar Winnaars aktie „Speel mee en win Leusder Krant „Leusden Lokaal" „Kijk op de korf" I DONDERDAG 3 DECEMBER 1981 jj FOTO-KOPIE NODIG? TOELICHTING BIJ KAART CAI plaatselijk nieuws 3 SCHADE (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De raadscommissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening is van mening, dat de uitbreiding van het militair oefenter rein op de Leusderhei niet zonder slag of stoot moet worden geac cepteerd. De commissie wil nou niet zo zeer dat de gemeente grof geschut in stelling brengt tegen de uitbreiding, maar wel dat de betrokken instanties te horen krijgen dat vanuit het belang van de bevolking en de natuur er nogal wat bezwaren kleven aan de uitbrei ding van het militair oefenterrein. Dit is op te maken uit de behande ling van het structuurschema militaire terrein in de vergadering van de raadscommissie afgelopen dinsdagavond. Het ministerie van Defensie ontvouw de zoals bekend dit jaar een zogeheten structuurschema militaire terreinn waarin beleidsvoornemens ten aanzien van deze terreinen in Nederland wor den genoemd Zo ook voor het oefen terrein op de Leusderhei. Dat zou vol gens Defensie moeten worden uitge breid tot een Compagnies Oefen Ter rein (COT) als uitvloeisel van bepaalde NAVO-taken Daarom moet het gebied worden vergroot tot een duizend hecta ren en dient het een andere inrichting te krijgen voornamelijk om tanks daar te kunnen laten oefenen De gemeente Leusden is bezig voor dit gebied op de Leusderhei. waarin het COT is gepland, een herzien bestemmingsplan te ma ken. Het vorige door de raad vastgestel de bestemmingsplan Den Treek, ter vervanging van die uit 1959. werd door de Kroon niet geaccepteerd Reden waarom nu een herziening in de maak is. die wellicht eind volgend jaar wordt afgerond Volgens wethouder Jan Wagenaar, voorzitter van de commissie OW RO, is nu de herziening van het bestemmings plan een mogelijkheid om iets uit te rich ten tegen het structuurschema militaire terreinen, waarover overigens iedereen zijn mening kan laten horen tot eind december bij de .Inspraak PKB Struc tuurschema Militaire Terreinen" Wage naar ,,We moeten kenbaar maken, dat de gemeenteraad zich het recht voor behoud om bij de vaststelling van het bestemmingsplan Den Treek alle be zwaren tegen de uitbreiding van het oe fenterrein. maar ook de alternatieven, mee te nemen in de besluitvorming De bedoeling hiervan is. dat we eens kun nen kijken hoe Defensie hierop rea geert Er wordt zodoende de deur open gehouden met betrekking tot de defini tieve besluitvorming Commissielid Jan Jacobs (PKL) was het daar wel mee eens. maar vindt ook dat als Defensie een COT op de Leus derhei wil, dat de raad daarop vanuit het belang van de bevolking en de natuur schriftelijk moet reageren bij de ..In spraak PKB Jacobs ..We zouden die nen te laten weten dat door een COT zo min mogelijk schade mag worden ver oorzaakt en moeten vragen ook eens alternatieven te bekijken Hij doelde daarmee op de geplande tankbanen in het oefenterrein, waarvan een dicht langs de Doornseweg is geprojecteerd en nogal wat overlast zal veroorzaken aan de bewoners in het buurtschap Waterloo" De PKL-man zei Een al ternatief voor de plaats van die tankba nen is achter de Utrechtse Heuvelrug waardoor de overlast aanzienlijk min der zal wordenEen alternatief dal trouwens ook door het buurtschap ..Waterloo" is aangedragen bij de ..In spraak PKB" OP PAPIER Wethouder Jan Wagenaar liet daar op weten, dat B en W besloten hebben om met het ministerie van Defensie in overleg te treden om te proberen de geplande tankbaan langs de Doornse weg in het kader van het structuursche ma te verleggen en af te schermen met een geluidswal ..Want het is natuurlijk zaak de overlast te beperken Niemand vindt het leuk om het lawaai van de tanks te horen aldus wethouder Wa genaar Omdat de discussie in de commissie over het structuurschema militaire ter reinen niet voor iedereen even verhel derend was. zal het een en ander duide lijk op papier worden gezet, met name het plannetje van de wethouder met be trekking tot het openhouden van de deur voor de vaststelling van het be stemmingsplan Den Treek Een ding moet duidelijk zijn. Als het ministerie van Defensie vindt, ondanks alle bezwaren, dat een Compagnies Oefen Terrein met de tankbanen op de Leusderhei moet komen op de plaats die nu is voorge steld, het (wettelijk) het recht heeft hier onverkort aan vast te houden. LEUSDEN - In verband met Sint Nlcolaas houden de Leusden-cen- trum winkeliers (Biezenkamp, Ha- mersveldseweg en Zwarteweg) op donderdag 3 en vrijdag 4 december koopavond. De trekking van de hoofdprijzen in de aktie Speel mee en win" vindt zater- Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Verantwoordelijke redaktie: Bert Vos Marnix Kreijns (pl. verv.) Redaktie: Bertien Engelkens Caspar van Loo. Inlevering kopij en advertenties: voor het dinsdagnummer tot uiter lijk maandagmiddag 1200 uur, voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 uur. Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant. Rozendaallaan 9. Leusden Centrum. Op werkdagen geopend van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Abonnementsgeld: 50.40 per jaar; t 25,70 per half jaar: 1 13.10 per kwartaal. Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur), tel 033-940691. Bij geen gehoor kunt u kontakt op nemen met onze inspekteur bezor ging. overdag 03420-16141, toestel 44. Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant ge publiceerde foto's kunt u nabestel len (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruit betaling van 1 5,- per exemplaar (formaat 13 x 18 cm) op giro: 871441 t.n.v. BDU b.v. te Barneveld, met duidelijke vermelding van ge wenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. U kunt ook kontant beta len op ons kantoor, Rozendaallaan 9, Leusden/Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na be taling ontvangt u de gewenste fo to's thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU-kranten- kombinatie te Barneveld. Rozendaallaan 9 Leusden-C. dagavond 5 december plaats Alle loten uit eerdere trekkingen spelen ook dan weer mee De winnaars krijqen diezelf de avond nog bericht. Op 23 en 30 no vember zijn er al trekkingen geweest De winnaars kunnen hun waardebon afhalen bij de Rabobank Biezenkamp Men moet wel een legitimatiebewijs meenemen (Prijswinnaars eerste trekking d.d. 23 november 1981 A Tolboom, Hamersveldseweg, J. Kor- pel. Tarweland 3; Gielen, Vogelwikke 17, AF Boschma. Brinkhorst 7; M Wassink, Ravenhorst 2: A Hofstee, Kokmeeuw 24, D Westerveld, Linden- laan 8; Leonieke, Bohemen 19; F Krik- ke. Lamoen 3; E Manee, Hondsdraf 13; Fam Wagendor, Rozengaarde 30, T. Baron. Heggerank 24, M Goelst, Dal- matie 12; T Bokma. Ruisvoorn 15; H Kuil, Stijgbeugel 37; J van Nieuwkerk, Berkenlaan 3. A v d Meer, Gersteland Continuering klaar-overdienst op kruispunt Middenweg Noorderinslag niet zeker betekent dan vaak dat op de resterende vrijwilligers wat vaker een beroep ge daan moet worden Het streven is om iedereen niet vaker dan éénmaal per zes weken te vragen een dagje op een kruispunt te helpen met oversteken. Juist de opzeggingen gedurende het laar brengt de verkeersbngadedienst in de problemen omdat men vaak niet in staat is tijdig andere mensen te vinden die bereid zijn de taak over te nemen. Op dit ogenblik zit de brigadedienst in de knel met het bemannen van het kruispunt Middenweg Noorderinslag. In de directe omgeving van dit kruispunt is er geen school Toch moeten enkele tientallen kinderen vaak enkele malen per dag dit gevaarlijke kruispunt over steken Het gaat om kinderen uit Alandsbeek die naar één van de scho len in de Tweede Fase moeten, of juist omgekeerd kinderen die in de Tweede Fase wonen en eén van de scholen in Alandsbeek of de Wetering bezoeken Het bemannen van de oversteek over de Noorderinslag, ter hoogte van de Wierickewijk geeft op dit moment geen problemen De verkeersbngadedienst zou het echter betreuren als door een gebrek aan vrijwilligers het kruispunt even verderop, bij de Middenweg, zon der oversteekhulp zou komen. Door verhuizing van de coördinatrice voor dit kruispunt naar elders in de gemeente is het directe toezicht op het kruispunt toch al niet optimaal Vaders, moeders of andere be langstellenden die eenmaal per zes weken of langere tijd vrij kunnen ma ken om kinderen veilig over te zetten op één van Leusdens drukste en ge vaarlijkste kruispunten kunnen con tact opnemen met mevrouw Van In ge. telefoon 943458. Bij voldoende medewerking is het zeker mogelijk de klaar-overdienst op het betreffen de kruispunt te continueren. (Van éen onzer medewerkers) LEUSDEN - De coördinatrice van de Leusdense verkeersbriga- diers, mevrouw Ten Wolde, is er trots op dat in het tienjarig bestaan van de dienst nog geen oversteekhulp bij een kruispunt moest wor den beëindigd omdat er geen vrijwilligers meer waren. Af en toe spant het er echter wel eens om of de dienstverlening bij een bepaald kruispunt voortgezet kan worden. Nu is het weer een probleem om voldoende vrijwilligers te krijgen voor het kruispunt Middenweg/ Noorderinslag. De Leusdense verkeersbrigadiers zijn enkele malen per dag te vinden op 9 verschillende kruispunten in Leusden- centrum De klaar-overs. zoals de ver keersbrigadiers ook wel genoemd wor den, helpen de schoolkinderen hun rou te naar school veilig af te leggen De Leusdense brigadiers worden als voor- hpplrl op<;teld voor anrlorp nlpp»<;pn in het land waar men meer problemen heeft om een goede dienst op poten te zetten Elk jaar weer slaagt men er in om aan het begin van het schooljaar voldoende vrijwilligers te krijgen Door opzeggin gen halverwege het schooljaar komt men echter wel eens in de knel. Dit 21Bosboom. Korenschoof 11F Wim- menhove, Brinkhorst 19: J. Tuin. Uilen- hoeve 23. W.R van Zeumeren, Bergroos 14. E Otto. Ravenhorst 13; J v d Breul. Wal- stro 70; W. Frankenhuizen, Akkerwinde 26 en G J Voorburg, Rozendaallaan 3. Prijswinnaars tweede trekking d.d 30 november 1981 Kamberg, Gorzen 46 Van Wieringen. Grifthorst 20. Stoeltje. Rozendaallaan 12; A Goutier. Reehoeve 6. Freddie van Ewijk, Krooneend 12. T G Herder, Burg de Beaufortweq; H F M Brouwer. Gorzen34,Fam Becker, Esdoornhof5; A J Hessel, Rozenhaag 1M van Loo Vogelwikke 5. J.F Spoor. Ardennen 4; M Kuipers. Krooneend 18. A Timmer- manl. Esdoornhof 41Verbeek. Rozen- gaarde 39. M A den Ouden-Lips, Ra venhorst 8, Mevr Oudshoorn Dashorst 25. M Ramersma, Duinroos 12; A W Peters-Blok, Wilgenlaan 74. H de Ja ger. Ravenhorst 12; J.W Kerkhof, Kor noelje 51. Hollander. Marterhoeve 19; C F Smits. Uilenhoeve 37; Marijke de Jager. Waverwijk 9. P C Hoogendoorn. Wederik 14 en P Spijker Hunzewijk 7 vervolg van pagina 1 „Leusden Lokaal". Een programma ter gelegenheid van de opening van ,,De Korf met o m introduktie lokale televisie, door burgemeester Radema ker, een film over het activiteitencen- trum ,,De Korf" met programma-feeste lijkheden en korte films van de Leus dense filmclub ..Cine Leusden Verder ligt het in de bedoeling om in de eén of andere vorm een nieuwsjournaal te brengen in samenwerking met de redaktie van de Leusder Krant. Programma-opgave onder voorbe houd Maandag 7 december: 1 19 00-20 00 uur. Achterveld I (Duitsland 2) 2 21.00-22.00 uur Achterveld II (Duitsland 2) Dinsdag 8 december: 3. 19 00-20.00 uur: Rossenberg I (Duitsland 2) 4 21 00-22.00 uur Rossenberg II (Duitsland 2) Woensdag 9 december: 5 19 00-20 00 uur Groenhouten (Duitsland 1) 6 21.00-22.00 uur Rozenboom (Duitsland 2) Donderdag 10 december: 7 19 00-20 00 uur Alandsbeek-0 (Duitsland 2)* 8 21.00-22 00 uur Alandsbeek-W (Duitsland 2) Alandsbeek-0 mét De Wetering' Ha- mersveld-nieuw 9 20.00-21.00 uur. Tweede Fase (Akkerhoeve - Noordwijck - Langen- beek - Hamershof) Vrijdag 11 december: 9 17 00-18.00 uur Tweede Fase Rechtstreekse uitzending van de ope ning van De Korf 9 19 00-23.00 uur Tweede Fase Rechtstreekse uitzending vanuit ,,De Korf N B De uitzendingen in De Wetering vinden niet plaats in De Morgenster „Kijk op De Korf", samenvatting van de feestelijkheden ter gelegenheid van de opening van het activiteitencentrum De Korf op vrijdag 11 en zaterdag 12 december 1981 Een programma in sa menwerking met de redaktie van de Leusder Krant UITZENDSCHEMA: Maandag 14 december: 1 19 00-20 00 uur Achterveld I (Duitsland 2) 2 21.00-22 00 uur Achterveld II (Duitsland 2) Dinsdag 15 december: 3 19 00-20 00 uur Rossenberg I (Duitsland 2) 4 21 00-22 00 uur Rossenberg II (Duitsland 2) Woensdag 16 december: 5 19.00-20.00 uur Groenhouten (Duitsland 1) 6 21 00-22 00 uur Rozenboom (Duitsland 2) A 19 00-20 00 uur. Rozendaal I (Duitsland 1)' B 21.00-22 00 uur Rozendaal II (Duitsland 1)* onder voorbehoud. Donderdag 17 december: 7 19.00-20 00 uur: Alandsbeek-0 (Duitsland 2)" 8. 21 00-22.00 uur: Alandsbeek-W (Duitsland 2) 9 20 00-21 00 uur: Tweede Fase (Duitsland 2) m u v Morgenster. Programma en uitzendschema on der strikt voorbehoud. Wijzigingen zullen via de plaatselijke pers bekend worden gemaakt Met excuses aan hen. die deze pro gramma's niet zullen kunnen ontvan gen omdat de benodigde techniek daar voor in Leusden (nog) niet aanwezig is. M ',L i A-. - K - - Z. ir -• i Op deze kaart staan alle Centrale Antenne Inrichtingen waarover de gemeente Leusden momen teel beschikt De nummers op de kaart komen overeen met het nummer in het uitzendschema De Centrale Antenne Inrichtingen in de gemeente Leusden verzorgen voor een bepaalde wijk of een deel daarvan het doorgeven van de verschillende televisieprogramma 's Omdat deze inrichtin gen onderling niet gekoppeld zijn en ook niet zonder hoge kosten gekoppeld kunnen worden, is men bij lokale televisie-uitzendingen toegewezen op het ter plaatse ..inpluggenvan een programma Dat gebeurt bij de antennemast van iedere Centrale Antenne Inrichting Dat vergt nogal wat tijd. zodat op éen avond maar twee wijken of twee wijkdelen bediend kunnen worden Verschillende wijken zijn in twee delen gesplitst Elk deel heeft een eigen Centrale Antenne Inrichting. Zo n wijk is Rossenberg, die gescheiden wordt door de Rossenberglaan Alandsbeek- Oost is gekoppeld aan de Wetering en nieuw-Hamersveld. Alandsbeek-West heeft een eigen CAI Achterveld heeft ook twee Centrale Antenne Inrichtingen Achterveld I en II Globaal ligt de grens bij de Pater Stormstraat Een geval apart is de wijk Rozendaal Ook die wijk is in twee delen gesplitst Rozendaal I en Rozendaal II Rozendaal I heeft de mast bij de Alpendreef staan en daarbij behoren de pleintjes Fmnmark. Galicie. Calabrie, ArdennenAragon. Bohemen en Bretagne De mast van Rozendaal II slaat aan de Dolomietendreef en bedient de pleintjes Dordogne. Dalmatie. Essex. Henegouwen, en Gironde De inrichtingen zijn eigendom van de Groenstichting Rozendaal. alle andere Centrale Antenne Inrichtingen van de gemeente Leusden In de (nabije?) toekomst is het de bedoeling dat voorde hele gemeente Leusden één kabelnet wordt gerealiseerd Zodra dat het geval is. zullen alle aangesloten woningen vanuit een centraal punt bediend kunnen worden. Dan is doorgeven van lokale televisie- en radio-uitzendingen in feite een ..peuleschilletje' geworden, vergeleken mei de huidige situatie Op bijgaande kaart zijn de verschillende CAI s aangegeven met een nummer, zodat u snel kunt bepalen op welke CAI uw TV-toestel of radio is aangesloten. In de meeste gevallen wordt vanaf maandag op Duitsland 2 uitgezonden. Alleen voor de wijken Rozendaal en Groenhouten gebeurt dit via Duitsland 1 Omdat de Leusdense CAI s niet over reservekanalen beschikken en omdat niet iedereen snel een dergelijk kanaal op het eigen toestel zal kunnen vinden, is gekozen voor een bestaande zender 'y 2 1 OVERZICHT ACHTERVELD

Leusder Krant | 1981 | | pagina 3