Kruisverenigingen gaan regionaal samenwerken 't klerenuiinkeltje 't klerenuiinkeltje prfShJi4r. Groeneveld nodigt u uit voor een gratis ogentest Jaarvergadering Kruisverenigingen DWS oud papier aktie Ouders verontrust over bezuinigingsplannen Houdt Groene veld voor ogen Lezingen Gerrit Achterberg Wijziging openstelling Rabobank SVA hield jeugdspelavond Surinaams eten in Vrouwenkafé De Geut 5 december om 22 uur geopend Lezing Gerefor meerde Bond Benoeming hoofdleidster Blokkendoos 't Klerenwinkeltje..Pakjeswinkeltje! De Sint slaat toe en hoe! Iedere koper mag deze week een kadootje uitzoeken. De hele zaak hangt vol. En of u nou zo'n prachtige Zapa blouse, een Marielle Bolier pakje of gewoon een sjaal koopt, u mag uitzoeken met de kans, dat u er zelfs een waardebon van f 25.- uit haalt. Mijter af voor en de Sint. Zo goed is de heiligman nog nooit geweest. waar het echt Sinterklaas is. Geen schoen, geen wortel, geen gedicht; gewoon komen kopen! Trouwens dat alleen al is een feest. UIT DE SCHOOLBANKEN Fijne steekjes, 'n andere kleur, sterkere lamp, rimpeltjes rond de ogen. DONDERDAG 3 DECEMBER 1981 LEUSDER KRANT ACHTERVELD - Maandagavond hield de kruisvereniging Achterveld haar jaarlijkse ledenvergadering. De voorzitter opende de vergadering met een welkom tot de aanwezigen. Hierna gaf hij een korte uiteenzetting over de herstructurering van de kruisverenigingen. Het is de bedoe ling dat deze steeds meer regionaal gaan samenwerken onder supervi sie van de A.W.B.Z. Een en ander heeft tot gevolg dat de wijkverpleeg kundige dan niet meer in dienst is van de kruisvereniging, maar bij de regio. In Achterveld is men al druk bezig hier een goede oplossing voor te vin den. Zeker omdat volgend jaar de huidige wijkverpleegkundige haar werk zal beeindigen. Na deze uiteenzetting werden de no tulen voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Uit het jaarverslag van de wijkverpleegkundige bleek dat er in het afgelopen jaar door haar 1105 ver- pleegbezoeken werden afgelegd; ba by- en kleuterbezoeken 396; prenatale zorg 25, beiaardenhuisbezoek 117, reuma- en kankerbestrijding en revali datie 48 In totaal zijn dit 1691 bezoeken Op het bureau is men 23 maal voor baby-on derzoek geweest. 20 maal voor kleuter en 11 maal voor gehooronderzoek dat plaatsvond in samenwerking met Leus den Het financieel verslag van de begro ting voor 1982 werd na een gedegen uitleg van de penningmeester door de vergadering goedgekeurd Omdat het financieel beheer nu ver plicht door een accountant moet wor den gecontroleerd werd door het be stuur voorgesteld de kascontrolecom missie die nu niet meer nodig is, op te heffen De vergadering ging met dit voorstel accoord. Van het bestuur was de heer G. Tij mensen periodiek aftredend, maar hij stelde zich wel weer herkiesbaar. Door het bestuur waren als kandidaat gesteld de heer Tijmensen en de heer H W Smink. Na stemming bleek dat op de heer Tijmensen 25 stemmen waren uit gebracht en op de heer Smink 2. NADEEL VAN ROKEN Na de pauze volgde er een voorlich tingsavond verzorgd door de stichting ..Leven en Gezondheid' Het onder werp dat door de heer Teeuwen werd behandeld betrof het nadeel van roken en hoe kom ik er van af Het roken is een automatische gewoonte geworden. Er is niets in het voordeel van de sigaret te zeggen Om er van af te komen moet men dit zelf echt willen en daarbij de gezondheid voorop stellen. ,,De angst voor een bepaald iets is geen goed mo tief om te zeggen ,,ik stop ermee al dus de heer Teeuwen. De heer Teeuwen liet een statistiek zien betreffende het roken door leerlin gen op de lagere scholen en scholen voor hoger onderwijs Dit gaf een schrikbarend hoog getal te zien. Hierna werden er twee filmpjes vertoond overRoken en hoe kom ik er vanaf De stichting „Leven en Ge zondheid" organiseert cursussen om 't Klerenwinkeltje - Pakjeswinkeltje Hamershof-Leusden Zo'n moderne, fraai gestyleerde Zo'n moderne, fraai gestyleerde damesring is ook in zilver fi|n om te hebben. Dit is één tip uit héél veel ringen! Wij tonen u graag véél in gouden en zilveren sieraden, om u enthousiast het juiste te laten vinden! Horlogerie en reparatie-atelier WILLEM DIEPEVEEN Westerdorpsstraat 39 Hoevelaken Tel. 03495-36306. van het roken af te komen Deze cursus die door de kruisvereniging zelf kan worden georganiseerd omvat zeven avonden, verdeeld over drie weken. De kosten bedragen 60 gulden, met inbe grip van het materiaal dat nodig is ,.Het gaat ons niet om geld te verdienen, maar om de gezondheid te dienen Op deze avond gaven zich reeds elf perso nen op. Er moeten echter wel 25 tot 30 personen aan deze cursus meedoen, wil deze met goed succes worden ge geven Voor de rondvraag, waar niemand gebruik van maakte, deed de voorzit ter van de kruisvereniging nog een mededeling over de contributie. Er werd voorgesteld om het bedrag dat na de bijdrage aan de A.W.B.Z. be stemd is voor de vereniging, te ver hogen van 2,50 naar 5,-. Dit houdt dus automatisch in dat er volgend jaar weer een contributie verhoging komt. LEUSDEN - In de Internationale School voor Wijsbegeerte wordt op zaterdag 19 en zondag 20 december een viertal lezingen gehouden over het werk van de dichter Gerrit Ach terberg. Het programma ziet er als volgt uit Zaterdag 10.30 uur Drs A Middel koop (Leiden). Inleiding tot het lezen van Achterberg. 14 30 en 19 30 uur. Dr R L K Fokke- ACHTERVELD-In verband met de oud papieractie van de muziekver eniging D.W.S. zal zaterdag weer een container worden geplaatst op het terrein van de heer J. Rutte ter hoog te van de Coöperatie. Degenen die hlin niiH nanior Lrwiit willon kunnen dit in de bedoelde container komen deponeren. Is men door bijzondere omstandighe den verhinderd het oud papier zelf te brengeadan kan dit telefonisch worden medegedeeld op het telefoonnummer 033-941197 of 03425-1688 Dit moet dan wel geschieden voor vrijdagavond 19.00 uur. Het oud papier wordt dan op gehaald Inwoners van Stoutenburg en omgeving kunnen hun oud papier even tueel afgeven bij de voorzitter van de vereniging, de heer Willem Wouters aan de Hessenweg 95 te Stoutenburg ACHTERVELD In verband met een jubileum van één van de mede werkers van de Rabobank in Achter veld zal de vrijdagavond openstelling van 4 december verplaatst worden naar donderdagavond 3 december van 18.30 tot 20.00 uur. ACHTERVELD - De Activiteiten commissie van de S.V.A. hield voor de junioren, zowel de jongens als de meisjes een gezellige spelavond. Er waren acht spelen op touw gezet zo als kaarsen blazen, sjoelen, bekers stapelen, sneldammen, spijkers slaan, schijf biljarten, en pijlen gooi en in een voetbaldoel. Er werd sportief en zeer fanatiek gestreden om zoveel punten bijeen te vergaren. Er was met deze spelen een aantal mooie prijzen te winnen. De prijswinnaars waren: 1e. K. Ste vens. 2e. F.v.d. Pol, 3e. H. v. Rijns- over, 4e. D. Steenbeek, 5e. E. v.d. Heuvel, 6e. M. Jacobs, 7e. J. v.d. Belt, 8e. E. Snijders, 9e. R. de Vette, 10e. G. v.d. Breemer, 11e. A. Voorburg, 12e. M. v.d. Goes, 13e. A. Kok, 14e. H. Kooij, 15e. P. Ruitenbeek, 16e. B. Zieltjes, 17e. E. Hak, 18e. J. Tolboom, 19e. G. Kroeze en 20e. Monique v.d. Goes. De poedelprijs was voor A. Vons. ma (Utrecht): De poézie van Achter berg Zondag 10.00 uur: J Kuijper (Am sterdam) De poëtica van Achterberg Een toelichting van de sprekers wordt u op aanvraag gaarne toegezonden Het cursusgeld bedraagt 28.-. voor studenten tot 30 jaar 16- Het pen- siongeld is voor volledig pension 65-, studenten tot 30 jaar betalen 41,50. Voor informatie en aanmelding kunt u zich richten tot: Internationale School voor Wijsbegeerte, Dodeweg 8, 3832 RD Leusden, telefoon 15020. LEUSDEN - Maandag 7 december is er een eetavond in het vrouwenka fé. De maaltijd is van Surinaamse LEUSDEN - Het nieuwe jeugd- en jongerencentrum „De Geut" aan de Zwarteweg is op vrijdagavond 5 decem ber, pakjesavond dus, pas vanaf 22.00 uur geopend. Voor de bezoekers zal De Geut dan de eigen disco in stelling brengen. oorsprong en heet Moksie-alesie. Tot maandag 12 00 uur kan men zich opgeven op de volgende adressen Jo ke. Heggerank 31. telefoon 943031. Yvonne, Beersewijk 21. telefoon 946345; Treesje, Morgenster 6. tele foon 941514 en Wil. Fazantenstraat 6. telefoon 726996. De kosten voor de maaltijd die ook voor vegetariërs is. be dragen 7.50 per persoon Er wordt om 20 15 uur aan tafel gegaan LEUSDEN - Woensdag 9 decem ber houdt ds. M Baan uit Putten een lezing voor de afdeling van de Gere formeerde Bond in Leusden. Het thema is ..Het Lam en zijn vrij gekochten op de berg Sionnaar aan leiding van Openbaringen 14.1-14 De bijeenkomst begint om 20.00 uur in het Jeugdgebouw aan de Ooievaarshor- sterweg LEUSDEN-ZUID - Deze maand is de officiële benoeming te verwach ten van mevrouw Van Dorp-de Vries tot hoofdleidster van de openbare kleuterschool ,,De Blokkendoos" in Leusden-Zuid. Mevrouw Van Dorp vervult de functie van hoofdleidster al ruim drie jaar. Op papier was me vrouw Van Horn-Biek al die tijd hoofdleidster en was mevrouw Van Dorp plaatsvervangster. Wegens ziekte van de eigenlijke hoofdleid ster heeft mevrouw Van Dorp in feite de laatste jaren de school geleid. Per 1 oktober j I heeft mevrouw Van Horn haar ontslag aangeboden, zodat niets een formele benoeming van me vrouw Van Dorp in de weg staat. Ook de oudercommissie en de schoolraad voor het openbaar onderwijs kunnen zich met de benoeming verenigen, terwijl van de kant van de raadsleden in de commissie onderwijs ook geen andere geluiden te vernemen vervallen. Inte gendeel. de commissie onderwijs wil zo snel mogelijk de benoeming van de hoofdleidster formeel bekrachtigen. LEUSDEN - De Oudercommissie van de openbare basisschool „De Hobbit" is geschrokken van perspu- blikaties waarin melding werd ge maakt van plannen om op de post onderwijs te bezuinigen. Nog voor dat B. en W. met het voorstel kwa men om 25% van de komende bezui nigingsoperaties ten laste te laten komen van het onderwijs schreef de oudercommissie een brief naar de leden van de commissie onderwijs. Met de brief hopen de ouders de be sluitvorming van de raadsleden te beïnvloeden. In de brief schrijft de oudercommissie dat zij „het niet wenselijk acht, onze jeugd te belasten met een deficit van de maatschappij De ouders vinden het onjuist om de kinderen uiteindelijk de dupe te laten worden van de voorge stelde bezuinigingen De Hobbitouders stellen de ge meenteraad voor te bezuinigen op meer materiële gebieden. In de brief wordt als voorbeeld genoemd, over matige wegenbouw en aanleg van luxe accommodaties. O Leusden - Winkelcentrum Hamershof - Grutterij 3 - Tel 033 - 944242 Misschien is er helemaal niks aan de hand. Maar het kan ook zijn dat een bril u meer oog geeft voor dat precieze borduurwerkje. Als u ook maar even twijfelt: kom langs voor een gratis ogentest. Alles in orde? Fijn. Als uw ogen aan een bril toe zijn, wil de Groeneveld-opticien graag een - eveneens gratis - oogmeting uitvoeren: Zo kan hij u een zo goed mogelijk advies ge ven. Een advies dat er op gericht is om u beter te laten zien. Bij de Groeneveld-opticien bent u in vakkun dige handen. Kom even langs voor die snelle, gra tis computertest. Het is in een paar minuten ge beurd voor alle zekerheid! 41

Leusder Krant | 1981 | | pagina 7