Gerrit van Tiel Doodgewoon horecabedrijf op commerciële basis Gerard van den Bos Edgar Wage Melodie van lijn en kleur Huurdehele inslag eens op zaterdagavond voorf'500- René van de Borch Bowlmgslaat zeer goed aan in Leusden Dinsdag 8 december 1981 Leusder (Korf)Krant 15 WOORDENWISSELING MET. LEUSDEN/CENTRUM - Er zijn nogal wat mensen betrokken (ge weest) bij de realisatie en het ge bruik van de nieuwe overdekte sportvoorzieningen in de Ha mershof en aan de Groene Zoom te Leusden. Met een aantal van hen hebben wij een korte „woor denwisseling" gehad. Gerda Hilhorst. De bar in de grote zaal wordt of bemand door een ambulante kracht óf als dat nodig is. staat Gerrit hoogstpersoonlijk achter de tap. De schoonmaak van de Korf is door John Visser resp de gemeente voor ieders deel uitbesteed. Toch is er dagelijks van 14.00 tot 24.00 uur en op woensdag, donderdag en zaterdag ook "s morgens echt werk genoeg aan de winkel Een belangrijk deel van de Korf is. zoals Gemt dat uitdrukt, een doodgewoon horeca-bedrijf in een wat aparte vorm en op commerciële basis. U kunt er. tijdens het winkelen in de Hamershof, bijvoorbeeld ook terecht voor een kop je koffie of wat anders. Een ander facet is voor Gerrit de verhuur van de grote zaal. Voor een huiselijk-, verenigings- of bednjfsfeestje, voor een film-, to neel-, cabaret- of muziekavond of voor bruiloften en andere partijen heeft hij ruimte van 25 tot pakweg 400 plaatsen. Eventueel gecombineerd met sport, al les onder eén dak. in het centrum van Leusden met voldoende parkeergele genheid Weet u soms wat beters? Na een altijd wat moeilijke aanvangs- periode zal het waarachtig wel gaan. Het complex is uiteindelijk bestemd voor iedere inwoner van Leusden en doorgaans is de toegang vrij. Tot slot nog een verzoekje van de heer G G van Tiel: als u iets zou willen vragen of reserveren, bel gerust 946731 Hoe meer des te beter Alleen voor zuivere sporthalaangelegenheden moet u niet bij hem zijn maar bij Welzijn en Onder wijs. Die gemeentelijke afdeling is ook telefonisch bereikbaar en wel via num mertje 941247 Met een (redeüjk) vaste en zeker met slechte betrekking bij Scouting Neder land. het fractievoorzitterschap van de WD in de gemeenteraad, de bestuurs functies bij de Sport- en de Zwembad stichting en wie weet, waarmee nog meer. heeft Gemt van Tiel zich tot voor kort goed en aangenaam bezig gehou den. Toch voelde hij er mets voor om op dat stramien voort te borduren tot hij van AOW zou kunnen profiteren. Op een voor sommigen goede en voor an deren slechte dag kapte hij met het verleden en stortte hij zich vol overgave deels m het horeca-wezen en voor de rest in de sport. Hij werd manager van het activiteitencentrum de Korf met, buiten zijn vrouw, alleen John Visser als baas boven zich en dat is hem tot nu toe niet tegengevallen- Had hij trouwens ook met verwacht. Moeilijk te zeggen is - ook door Van Tiel - of hij nu harder of langer moet werken dan een maand of wat geleden het geval was. Duidelijk is wel, dat Ger- rits bezigheden heel anders zijn gewor den en dan moet je niet zeuren over onregelmatige arbeidsuren als je dat van te voren hebt geweten. Gerrit van Tiel werkt als „chef' van de Korf wel erg gevarieerd en dat is veel waard. De bowlingbesognes laat hij grotendeels over aan René v d Borch en zijn maats. Voor het overige horeca-gedeelte heeft hij de onmisbare assistentie van derhngen, maar daarna hepen de con tacten van de gemeente-ambtenaren met de bouwers - van heier tot dakdek ker en alles wat daarboven, -tussen en -onder zat - voortreffelijk Het „after- bouwfeest" vormde half oktober, ook m sociaal opzicht, een zeer geslaagd sluit stuk van de bijzonder goede samen werking Zonder ongelukken of pro blemen Het weer was de principaal en de bouwers gunstig gezind en het v/erk kwam volgens het strakke tijdschema gereed „Een knap stuk architectuur en stedenbouwkundig als een melodie van lijn en kleur goed op de omgeving aangepast. Ex- en intern erg geslaagd", aldus onze gesprekspartner. De afdeling bouwkunde van de dienst gemeentewerken - de heren J. Upperman (wat recreatietennis), G.J. van den Bos (een beetje zaalvoetbal) en B. Nijhuis (niets bijzonders) - heeft de realisatie van de Korf en de Inslag van voor het begin tot na het einde begeleid. Buiten bezwaar van de chef bureau voorlichting kon de heer Van den Bos ons vertellen, dat het karwei in de Hamershof en aan de Groene Zoom in velerlei opzicht bijzonder in teressant was. Een zeer groot project, dat in een abnormaal korte tijd tot stand kwam. De bouwtrein snelde in één ruk door van de start naar de finish en gezegd mag worden, dat Leusden uitstekend werk voor haar goede geld heeft gekregen. Het was even wennen aan de noor- De naam Frits de Graaf zegt kenners genoeg. Deze Leusdense tenniscrack is ook in de zomermaanden beschik baar en met het oog op de per 1 apnl - en dit is geen mop - gereedkomende vier buitenbanen is dat erg aantrekke lijk. Wellicht leidt een en ander zelfs tot de oprichting van een vierde tennis club in het nog met zo lang geleden nog landelijke Leusden. Zelfs minder opti mistische verwachtingen omtrent de tragere groei van de tennissport in het algemeen wissen de lange wachtlijsten bij de bestaande verenigingen met uit Voorts is ook interessant in de vorm van passieve recreatie, dat de heer Wage de tennisbond (KNLTB) als vaste ge bruiker van de TeHa-hal heeft kunnen verwerven. Subtop- en wellicht ook topteruus wordt daarmee naar Leusden gehaald en dat kan de imago van spor tieve gemeente alleen maar verster ken. Wie met waagt, die met wint Wa gen heeft Wage inmiddels gedaan en dat hij zal winnen, staat voor hem vast Intussen heeft de gemeente Leusden er een prachtige tennishal bij. Zonder de rompslomp van eigen exploitatie en met een uitstekende kans op een rede lijk rendement. Tot slot nog een regel of wat over het „super-arrangement", dat de heer Wa ge tot meerdere eer en glorie van de Inslag heeft ontworpen. Bedrijven of verenigingen, die hun personeel resp. leden om wat voor reden ook een ex clusieve sportieve avond willen bie den. kunnen op een vooraf te bespre ken zaterdagavond van 20 00 tot 24.00 uur de hele Inslag huren. Voor vijfhon derd piek bent u op zo'n avond „baas" van de hal Dat het idee bijzonder goed aanslaat, blijkt uit de boekingsagenda. De exploitatie van tennishal de In slag is verpacht aan BV TeHa Leus den alias Edgard Wage, die de trans formatie van jurist tot zeg maar ma nusje van alles in de overdekte sport- voorziening aan de Groene Zoom vlot en verrassend goed heeft doorge maakt. Hij zet een knappe kop koffie, bakt een beste tosti, weet goed wat links en rechts onder de kurk zit en kent het verschil tussen stukgoed in de vorm van Snickers, Raiders en Milky Ways. Hij doet ook de „inslag" van de handelsvoorraad, heeft een winkeltje in tennisattributen, voert de complete administratie en ver zorgt de indeling van de tennis- en squashbanen. Alles reilt en zeilt naar wens in en rond het complex. Dat doet hij met flair, alsof hij nooit anders gedaan heeft. Eerlijkheidshalve moet worden gezegd, dat een en an der gebeurt met de gewaardeerde medewerking van zijn echtgenote Kik en van Henny Verheul, Jan Was- sink en Richard van Reijn. Edgard Wage deed een grote stap met naar Leusden te komen en de toe komst zal leren, of die goed is geweest. Hij is zelf overtuigd van wel en daar ziet het ook naar uit. Rekening houdend met een altijd moeilijke aanloopperiode, lo pen de zaken tot nu toe niet slecht, al had het misschien nog wat beter ge kund als onze economie op peil was gebleven Overdekt sporten geduren de het gehele jaar is voor Leusden nog een onbekend begrip en memand heeft verwacht, dat de op de groei gebouw de hal al direct vanaf de opleveringsda tum volgeboekt zou zijn. Wage doet wel zijn best om het de (toe komstige) gebruikers zo aangenaam mogelijk te maken. Zo heeft hij o.m. gezorgd voor een uitstekende trainer kan houden. Een bowlingbaan wordt doorgaans per uur gehuurd en elke eventuele storing benadeelt de ge bruikers. Wout Rouwhorst zorgt, dat het spul picobello functioneert en daarmee voor een tevreden klandi zie. Wie content is. amuseert zich al gauw. Vooral wanneer een beetje ge luk bij het spel met achterwege blijft. Een stnke (10 pins om in éen gooi) en zelfs een spare (10 pms in twee wor pen) zijn vaak al goed voor een rondje Bowlen is trouwens in diverse opzich ten een nogal inspannende ontspan ning en dat maakt de spelers snel dor stig. Prachtig is het wanneer je dan kimt terugvallen op Kees Segaar. die de bar van de „ballentent" als zijn werkdomein heeft Kees voorziet iedereen, die dat laat merken, snel en voorkomend van een natje en een droogje. „Van honger of dorst hoeft memand in de Korfbow- Img om te komen", zegt René v.d. Borch. die het feitelijke beheer voert over dit deel van het activiteitencen trum in Leusden. René zorgt ook, dat iedereen spel- techiusch aan zijn of haar trekken komt Van al voor 10.00 uur in de ochtend tot soms ver na middernacht is hij vnjwel doorlopend aanwezig Lange dagen van flink aanpakken, maar toch erg ge zellig en daarom goed vol te houden 's Avonds zijn de acht beschikbare banen van goed tot uitstekend bezet Vooral in het begin van de week met de wedstrij den van de Bowlingbond Leusden (bij na 200 leden) en de bednjfscompetitie (met maar liefst 50 teams) Verder m de week is het wat rustiger met weer uit schieters op zaterdag en zondag. Wie met kennissen of vrienden privé, via een (sport)veremging of bednjf een ge zellig balletje wil gooien, doet er goed aan vooraf een of meer banen te reser veren. Inmiddels hebben ook diverse 50-plussers op woensdagochtend en een nog groter aantal huisvrouwen op donderdagmorgen het plezier van vas te bowlinguren als contactmogelijk heid ontdekt Met medewerking van de heer en mevrouw Arns heeft René v.d Borch voor deze groepen spelers een complete competitie opgezet. Nog zoiets, maar in veel groter ver band is de al eerder genoemde be dnjfscompetitie. die vanaf het begin een enorm succes is gewordea René voert de wedstrijdleiding met alle daar aan verbonden rompslomp, zodat de deelnemers zich daarover niet druk hoeven te maken. Die komen immers voor het spel en de plezienge sfeer. Opmaken en bijhouden van rang lijstjes en wat dies meer zij, is voor hen niet zo nodig. René v.d. Borch zorgt ook voor de bowling-p.r., voor het doorgeven van nieuwtjes en uit slagen aan de kranten, voor het orga niseren van allerlei toernooien, voor de woensdagse kindermiddag en voor nog veel meer. Om een bowlingcentrum - of vol gens de Nederlandse Bowling Fede ratie een bowlinghuis - niet alleen draaiend te houden, maar bovendien zo, dat iedere bezoeker zich daar spoedig echt thuis zal kunnen voelen, is minimaal een drietal goed op el kaar ingespeelde „duizendpoten" no dig. Zoals iemand met twee rechter handen, die het mechanische deel van de onderneming onder controle ENTREEKAAR- TEN Entreekaarten voor het Korfkin- derfeest a 0,50 en Korf-Vanété a 1,- zijn verkrijgbaar bij: - Activiteitencentrum „De Korf', De Smidse 1, Leusden - 't Klerenwinkeltje, Brouwenj 7, Leusden - Selectra, De Biezenkamp 8, Leus den - Boekhandel Vos, Hessenweg 323, Achterveld - Cafetaria Midi, Pnnses Irenelaan 15. Leusden Zuid

Leusder Krant | 1981 | | pagina 15