Jos van Marissing Frank van den Berg Groei tennisbond wordtminder Blij met de sporthallen W0MÊ&È Bezetting sporthal De R.O.M. en de lokale TV PROGRAM MA OVERZICHT WIE KAN MEEDOEN AAN SNERT LOOP Dinsdag 8 december 1981 Leusder (Korf)Krant 17 Jos van Marissing had nog een bezwaar tegen de tennishaJ. Kleiner van opzet - bijvoorbeeld dne- of hoogaan vier baans - en dan in exploitatie bij de dne samenwerkende Leusdense tennis clubs, was hem veel liever geweest en wellicht ook voordeliger voor de lokale ïndoor-tenrussers. „Leusden" heeft zich met hand en tand verzet tegen een an dere beheersvorm, de Eemelaar volg de goed in het spoor en Lookhorst deed (schoorvoetend) mee uit collegialiteit Het feest ging echter met door, want het gemeentebestuur zag andere mogelijk heden met de exploitatie van de Inslag. Toen die stelling definitief werd, was ook voor de LTV Leusden de kous af en - eerlijk is eerlijk - Jos van Marissing c.s. hebben de strijdbijl begraven en zijn nu ook gebruikende huurders ge worden. Toch houdt onze gesprekspartner nog een slag om de arm en met onterecht: met Argusogen volgt hij de ontwikke lingen rond de vier buitenbanen, die naast de Inslag (en daarmee eén ge heel makend) worden gerealiseerd. Met de levensgrote mogelijkheid tot de oprichting van een vierde tennisclub in Leusden Op zich met zo erg, mits die nieuwe club zich maar houdt aan de in Leusden geldende spelregels. De Val- leiparker tennisclub heeft nog 130 se nioren en ruim 200 junioren op de wachtlijst. Eigenlijk in tegenspraak met de door de heer Van Manssing ver wachte tragere groei van de tennis sport. maar daaruit moet de bezetting worden gehaald voor de nog aan te leggen tv/ee banen. De hele club(huis-)- planning is op 10 banen gebaseerd en groter wil de LTV Leusden toch met groeien. Ook de tennissport ontkomt niet aan de gevolgen van de economische re cessie in Nederland. Het ledental van de Koninklijke Nederlandse Lawn Tennis Bond neemt nog wel toe, maar niet meer zo stormachtig als in de achter ons liggende jaren. Dat is de stellige overtuiging van Jos van Ma rissing, de zeer strijdbare voorzitter van de LTV Leusden. Hij bewijst die stelling o.m. met het feit, dat de KNLTB de in Scheveningen geplande happening rond de aanmelding van het half miljoenste lid van de tennis bond heeft moeten uitstellen omdat het „feestvarken" op zich liet wach ten. Sport wordt weliswaar niet door minder mensen beoefend, maar steeds meer daarvan beperken hun sportieve behoefte tot het lidmaat schap van slechts eén vereniging. Ook op dit gebied wordt de tering naar de nering gezet. In bestaansjaren is de LTV Leusden onze derde tennisclub (naast Lookhorst en de Eemelaar) maar qua accommo datie de eerste. Met op dit moment acht banen en nog twee in het (hopelijk spoedige) vooruitzicht aan het Val- leikanaal en speelgelegenheid bie dend aan 720 leden (520 senioren en 200 junioren). Omdat tennis tot voor kort in Leusden een uitgesproken zo mersport was en bovendien erg afhan kelijk van het weer, is ook Jos van Ma rissing bijzonder verheugd over de realisatie van tennishal de Inslag Het is een prachtige voorziening, royaal op gezet - te royaal, maar daar komen wij verder nog op terug - en een geweldi ge uitkomst voor steeds meer Leusde- naren, die ook in de maanden waar een R m zit, een balletje willen slaan. De hal heeft het seizoen met ruim een halfjaar verlengd. Een nadeel is de wat licht uitgevallen groene kleur van de overi gens prima speelvloer. De gebruikelij ke witte en/of gele ballen hebben daar mee te weinig contrast. Proeven met lila ballen voldoen beter, maar aan die „zuurtjeskleur" moet je wel eerst wen nen. VRIJDAG 11 DECEMBER 17.30 uur- Officiële opening door mr. P. van Dijke, commissaris van de Koningin in de provincie Utrecht 19.00-23.00 uur: Open Korf. Met sportdemonstraties, informatie markt, vnj bowlen en een gezellig strijkje in de korfbar. ZATERDAG 12 DECEMBER 9 00-12.00 uur: Sportinstuif 11.00-16.00 uur: Bowlingdemon straties 12.30-13.15 uur: Snertloop 13.00-13 30 uur: Snert eten in De Korf 14.00-15.00 uur: Kinderfeest (le voorstelling) 15.00-16.30 uur: Sportdemonstra ties door gehandicapten 15.30-16 30 uur. Kinderfeest (2e voorstelling) 16.30-17.30 uur: Sportinstnif voor gehandicapten 19.30-01.00 uur Korf-Variété De exploitatie van de sporthal, in- clusief de was^kleedgelegenheid, in het activiteitencentrum de Korf be rust bij de gemeentelijke afdeling Onderwijs en Maatschappelijk Wel zijn en wie wat omtrent de bezetting wil weten komt terecht bij de heer F(rank) van den Berg. Hij liet zien, dat het „sportpaleis" duidelijk voorziet in een gTote behoefte. Ten behoeve van talrijke sportclubs en -bonden vlogen de courante uren de hal uit. De wat moeilijke, doch met een beetje goede wil voor de sport nog best bruikbare tijden, gingen ook vlot van de hand en nieuwe gebruikers moeten genoegen nemen met wat er nog in de aanbieding is. Vooral voor „losse" uren bestaat nog steeds een grote belangstelling en het inpassen daarvan m het schema is een secuur werk. Tijdrovend ook, want soms moet er flink worden geschoven, na overleg met eerdere bezoekers. Van den Berg heeft grote klanten (zoals de badmintonclub Leusden en de bon den). maar ook kleintjes, bijvoorbeeld ZAVAL (Zaal Voetbal Ambtenaren Leusden). Opvallend - en plezierig voor de gemeente als „huisbaas" - is dat het gereedkomen van de Korf nau welijks invloed heeft gehad op de be- zettingsraad van sportzaal De Meent. Die accommodatie is buiten de school uren ook nagenoeg volledig in gebruik. Frans heeft het goed druk met zijn „ver huurbedrijf'. Hij doet zelf met aan sport maar is er indirect flink mee bezig. Wie ook erg blij is met de realisatie van de Korf en de Inslag, al zal hij er persoonlijk nauwelijks of geen ge bruik van maken, is de heer E(rik) Wage uit Doorn. Een broer van de pachter van onze tennishal E(dgar) Wage en directeur van de Provincia le Sportraad Utrecht. Uit hoofde van die functie heeft hij driftig meege werkt aan de voorbereidingen en het totstandkomen van de overdekte sportvoorzieningen in Leusden. Ook het „huis van de sport" (het KNAU- (centrum) had hij gaarne in Leusden gezien, maar hogere machten had den daarover een andere visie. „De m vrij korte tijd enorm gegroei de gemeente Leusden, met een relatief jeugdige bevolking, was hard toe aan bedoelde accommodaties", aldus de heer Wage. Er is trouwens toch nog een groot tekort aan overdekte sportmoge lijkheden in de provincie, maar door de verslechterde economische omstan digheden zal dat nog wel een tijdje zo blijven. Bijzonder plezierig, vooral voor de Leusdense sporters, is het feit, dat hier een volwaardige sporthal is ge bouwd. Met mogelijkheden voor alle takken van de nog steeds omvangrijker wordende binnensport Amerongen kreeg nog met zo lang geleden de 500e sporthal van Nederland Op zich erg leuk, maar met afmetingen, die voor diverse sporten te krap zijn en het wat langer en met meer nadruk touwtrek ken om de voorzieningen in Leusden is dan ook bijzonder lonend geweest. Sport is, ook in de winter, m tegen weer en wind beschuttende accommo daties, enorm in ontwikkeling. Een hele goede zaak, vindt de heer Wage, die vnjwel dagelijks contact onderhoud met gemeenten als eigenaar van de sporthallen. Wel erg jammer is, dat be paalde minderheidsgroepen genoe gen moeten nemen met „incourante" uren Gehandicapten bijvoorbeeld en ouderen (die niet meer georganiseerd sporten of dat nooit eerder hebben ge daan). De start van zo'n sportuur is doorgaans veelbelovend, maar door tijdstip waarop, zakt spoedig de aiumo. Dan wordt te vlug gezegd, dat er weinig belangstelling voor is. Eigenlijk met he lemaal eerlijk Bijzonder verheugend vindt de heer Wage, dat de gehandi captensport bij de officiële opening van het activiteitencentrum de Korf zoveel aandacht krijgt. Van 13.30 tot 15.30 urn- worden op zaterdag 12 december di verse demonstraties gegeven door sporters met een handicap. Daar moet u echt eens naar gaan kijken. Iedere Leusdenaar kan met een team van zeven personen deelne men aan de Snertloop die zater dag van half één tot half twee wordt gehouden. De afstand is kort gehouden zodat ook onge trainde mensen zonder proble men deze kunnen afleggen. Jong en oud, dik of dun, het doet er niet toe! Aan de deelname zijn geen kosten verbonden. Als belo ning staat er voor iedere deelne mer lekkere snert klaar en ligt er een herinneringsvaantje. Voor het snelste team wacht er boven dien een mooie beker. Een team van zeven personen kan zich laten inschrijven bij het Bureau Voorliching van de Ge meente, Zwarteweg 16a, telefoon 941247. Zo'n team kan bijvoorbeeld worden samengesteld uit leerlin gen van een klas of school, fami lieleden, wijkbewoners en zo zijn er nog veel meer mogelijkheden te bedenken. Overleg zo snel mo gelijk, vorm een team en schrijf zo spoedig mogelijk in voor de Snertloop van zaterdag! (Van de redaktie) LEUSDEN - De Regionale Om roep Midden Nederland. De R.O.M. Een nieuwe naam, een nieuw geluid. Het kon natuurlijk niet uitblijven, dat ook in onze om geving een organisatie zou worden opgericht, die zich zou gaan rich ten op de ontwikkelingen van het lokale radio- en televisie-gebeu ren. De R.O.M. is de nog jonge afde ling van de BDU Kranten-kombma- tie Midden-Nederland, waartoe ook de Leusder Krant behoort. Op gericht om de steeds snellere ont wikkelingen op het gebied van lo kale televisie te kunnen volgen, er op in te kunnen spelen. De krant is voorlopig nog het plaatselijk nieuwsmedium bij uitstek, maar zo dra lokale televisie m Nederland officieel overal via kabelnetten mo gelijk wordt gemaakt, zal ook dit nieuwe (elektronische) medium aan invloed winnen. Een kranten- bedrijf hoort daar volgens de in zichten van de ROM nauw bij be trokken te worden. Immers, een krantenbedrijf (zoals de BDU is) heeft alle kennis m huis ten aanzien van het meuws maken en het nieuws brengen. Maar dat niet al leen. Binnen de BDU Krantenkombi- natie Midden Nederland is al ge ruime tijd geleden gestart met de nieuwe elektronische media, die bij kunnen dragen aari een breder draagvlak ten aanzien van o.a. de nieuwsvoorziening. Zo wordt door een afdeling van deze „elektroni sche media-groep" van de BDU al geruime tijd gewerkt aan de pro- duktie van „Buikband", afgeronde video-programma's gericht op met onderwijs. Daarnaast wordt ruime aandacht geschonken aan de ont wikkeling van viewdata, in Neder land onder de naam Viditel door de PTT geïntroduceerd. Ook de BDU wil op deze meuwe ontwikke lingen inspelen. De Regionale Om roep Midden-Nederland tenslotte wü zich bezig houden met radio- en .televisie op plaatselijk niveau. Want lokale omroep is in de na bije toekomst zeer zeker te ver wachten. De ROM wil dan gereed zijn om mee te doen.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 17