Na aarzelend begin vlotte bouw tennishal Van kastje naar muur f GS akkoord met bouw i aktiviteiten- centrum en tennishal r, Dinsdag 8 december 1981 Leusder (KorQKrant 21 - Met een pendeldienst van vrachtauto's werd het benodigde gele zand" aangevoerd (14 april) LEUSDEN/CENTRUM - Met de kreet „over zoveel nachtjes slapen is de tennishal gereed" hebben wij ook de bouw van het overdekte tennis- complex regelmatig van nabij ge volgd Daar bleek de principaal - B&W derhalve - niet zo gelukkig mee en terecht: de bouwers sliepen niet, maar werkten. En hoe! Daarom heb ben wij in de tweede helft van de realisatie maar op „nog zoveel dagen werken" overgeschakeld. Je kon de bouwjongens ook beter te vriend hou den. Overigens begon de bouw van de tennishal - waarin oorspronkelijk tennis, squash en racquetbal was ge pland - minder voortvarend dan in de Hamershof, waar dezelfde realisator met het activiteitencentrum bezig was. Hetgeen niet wegnam, dat men toch mooi op tijd gereed is gekomen: de realisatie leek trager dan de reali teit. Iedereen is zaterdag om 9.00 tot 12.00 uur welkom om de korfhal in de prak tijk uit te proberen. De hele morgen wordt er voor jong en oud van alles georganiseerd sportief bezig te zijn. Het gaat hierbij niet om de prestatie, maar om het plezier m het spel. Zo kunt u deelnemen aan recordpogin gen zoals - van het kastje naar de muur lopen - uit je slof schieten - uit de band springen (en wie wil dat niet?) - er met de pet naar gooien. Wanneer u een record breekt, dan wordt uw naam vermeld op het Leusder record-bord. Maar natuurlijk kunt u ook meedoen aan „gewone" sporten zoals handbal, badminton, turnen, hoc key, tafeltennis enz. En is dit allemaal te sportief voor u of Met (toen nog) 212 nachtjes te slapen verscheen de firma Van Schoonhoven op 27 maart van dit jaar met groot mate riaal ter plekke om met de grondwerk zaamheden een aanvang te maken. Me ter na meter van het oorspronkelijke weiland werden weggegraven en toen die klus uiteindelijk geklaard was. be gon een pendeldienst van vrachtauto's met „geel zand" naar de bouwplaats aan de Groene Zoom. Wij hebben die vrachtwagens met geteld, maar het moeten er heel wat zijn geweest, als u nog eens terugdenkt aan de situatie rond half april: de basis voor de vloer en dus ook voor de enorme hal was toen goeddeels gereed. Even leek het vlotte bouwtempo verdwenen - het kan ook gezichtsbedrog zijn geweest - maar m juni was alles weer kits. Medio die maand was het stalen spantwerk geplaatst en niet voldoende op de hoogte zijnde passanten vroegen ver- bent u meer een denksporter, ook die vorm van sport wordt beoefend. U kunt dan deelnemen aan de tnbunepuzzel, die u heel wat werk zal bezorgen. Voor de jonge kinderen is een spe ciale hoek ingericht, waar aangepaste spelletjes worden georganiseerd. Kom zaterdagmorgen naar „De Korf'. baasd welke kweker die maxi-broei- kas liet bouwen. Daar had het bouw werk op dat moment veel van weg. Op 19juru (inclusief zon- en feestda gen en met inbegrip van de nog op komst zijnde vacantie hadden de bou wers nog 117 dagen te goed) kwam het „pannebier" uit de flesjes Met hartver warmende complimenten en de ge bruikelijke „enveloppen" voor de werkers en uiterst tevreden gezichten van de opdrachtgevers en een aantal candidaat-gebruikers In één moeite mee gold deze oude, maar nog altijd zeer gewaardeerde gewoonte ook voor de „vergeten" collega's van het activiteitencentrum. Net voor het begin van de bouwvacantie was de onder- vloer van het complex gestort en die kreeg toen mooi de gelegenheid om langzaam - dat moet zo - te drogen. OP TIJD GEREED Na de vacantie restten nog 43 werk dagen voor de kalender op 15 oktober stond. Minder dan anderhalve maand en er was aan de inmiddels de Inslag genoemde hal nog heel wat af te werken. Het voor tennis bestemde ge deelte vorderde gestaag, maar een wij ziging m de opzet van het squash- en racquetbalcentrum dreigde nog even roet in het eten te strooien. De pachter van de Inslag zag niets in de racquet- balbaan en had daarvoor in de plaats liever een vierde sqashbaan. Een nogal ingrijpende verbouwing (een deel van de gevel moest 45 centimeter worden verzet) werd vliegensvlug uitgevoerd en in de tweede helft van oktober kwa men zowel de zesbaanstenrus- als de vierbaans squashaccommodatie speelklaar. Een ander probleem was de omvang van het complex. Voor zuiver plaatse lijk gebruik vanaf het begin te royaal van opzet. Hier in Leusden werd toen al gedacht aan een soort van soüdanteits- belasting Een deel van de te zijner tijd te verwachten winst op de Inslag dient ter compensatie van het per definitie op de Korf ingecalculeerde verhes De In slag kreeg daarom bewust een regio nale functie - ook Amersfoort kent een groot tekort aan overdekte tennismo- gelijkheden - en na een wat moeilijke aanloopperiode wordt van de Leusden- se tennishal om die reden een exploita tie-overschot verwacht. Dat wordt in de naaste toekomst extra mogeüjk ge maakt door de realisatie van een viertal buitenbanen naast de Inslag. Squash vormt een hoofdstuk apart. De lokale squashclub - statig als genootschap omschreven - telde bij de start van de activiteiten in de Inslag een zestigtal leden. Dit aantal is inmiddels reeds met L (Van een onzer verslaggevers) W UTRECHT - Gedeputeerde Sta fcvan de provincie Utrecht hebben h^ Bioedkeunng gehecht aan de bouw v Biet aktiviteiten-centrum en de tenm Hal Wethouder Jan Mandemaker i n, Progressiel leusd»*'" in comm^^^l^H 1 het zo'n 50% toegenomen, maar de sport is voor Nederland nog zeer nieuw Het sqashgenootschap heeft weinig con currentie en kan derhalve nog flink groeien. Nog even terug naar tennis. Het on geacht de weersomstandigheden kunnen beoefenen van deze sport ge durende het gehele jaar is ook nog een kwestie van wennen. Het tekort aan overdekte banen is schrikba rend, terwijl de sport op zich nog steeds een enorme uitbreiding onder gaat. Tennis is inmiddels volkssport nummer 2 geworden. Bepaald niet te verwonderen is daarom, dat de „cou rante uren" in de Inslag volledig zijn bezet. Dat ook de belangstelling voor de ochtend- en middaguren sterk groeiende is, is een verheugend feit. Het prachtige complex aan de Groe ne Zoom is het alleszins waard. Het storten van de ondervloer is in volle gang (22 juni) In de nazomer van 1980 had men aan de Groene Zoom nog dit uitzicht

Leusder Krant | 1981 | | pagina 21