„Cinekorf Leusden" wil minstens één film per maand draaien in De Korf Achter de schermen van de „ROM" Van „Sound of music" tot „The Deer Hunter" Bij voldoende belangstelling kan Leusdense filmliga van de grond komen Cinekorf Leusden is niet commercieel 1 Leusder Krant j EERSTE UITZENDING GISTERAVOND UITZENDPROGRAMMA FOTOKOPIE NODIG? plaatselijk nieuws I Rozendaallaan9 Leusden-C. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Verantwoordelijke redaktle: Bert Vos Marnix Kreijns (pl. verv.) Redaktle: Bertien Engelkens Caspar van Loo. Inlevering kopij en advertenties: voor het dinsdagnummer tot uiter lijk maandagmiddag 12.00 uur. voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 uur. Redaktle en administratie: Kantoor Leusder Krant, Rozendaallaan 9. Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Abonnementsgeld: 50,40 per jaar; f 25,70 per half jaar; f 13,10 per kwartaal. Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18 00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur), tel. 033-940691. Bij geen gehoor kunt u kontakt op nemen met onze inspekteur bezor ging, overdag 03420-16141, toestel 44. Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant ge publiceerde foto's kunt u nabestel len (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruit betaling van 1 5,- per exemplaar (formaat 13 x 18 cm) op giro: 871441 t.n.v BDU b.v. te Barneveld. met duidelijke vermelding van ge wenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. U kunt ook kontant beta len op ons kantoor, Rozendaallaan 9, Leusden/Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na be taling ontvangt u de gewenste fo to's thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU-kranten- kombinatie te Barneveld. Donderdag 10 december 21 00-22.00 uur Donderdag 10 december 19 00-20 00 uur Vrijdag 11 december 17.00-18.00 uur Vrijdag 11 december 19.00-23 00 uur Maandag 14 december 19.00-20.00 uur Maandag 14 december 21.00-22 00 uur Dinsdag 15 december 19.00^20.00 uur Dinsdag 15 december 21 00-22.00 uur Woensdag 16 december 19.00-20.00 uur Woensdag 16 december 21.00-22 00 uur Donderdag 17 december 19.00-20.00 uur Donderdag 17 december 21.00-22 00 uur Donderdag 17 december 19.00-20 00 uur Wijk 8 (Alandsbeek-west) Wijk 9 (Akkerhoeve. Noordwijck, Hamershof, Langenbeek, Stijgbeugel en Hoefijzer)' Wijk 9 (wijkindeling zie hierboven) Rechtstreek se uitzending van de officiële opening van De Korf Wijk 9 (wijkindeling zie hierboven) Rechtstreek se uitzending van de feestelijkheden in De Korf Wijk 1 (nieuwbouw Achterveld ten westen van de Van Oldenbarneveltstraat en ten zuiden van de begraafplaats) Wijk 2 (nieuwbouw Achterveld ten oosten van de Van Oldenbarneveltstraat en ten noorden van de Pater Stormstraat) Wijk 3 (Rossenberg ten oosten van de Rossen berglaan) Wijk 4 (Rossenberg ten westen van de Rossen berglaan) Wijk 5 (Groenhouten, programma's zijn te zien op Duitsland 1) Wijk 6 (Rozenboom) Wijk 7 (Hamersveld-nieuw, Alandsbeek-oosl en De Wetering met uitzondering van de Morgen ster) Wijk 8 (Alandsbeek-west) Wijk 9 (Akkerhoeve, Noordwijck, Hamershof, Langenbeek. Stijgbeugel en Hoefijzer) LEUSDEN Films vertonen in Leusden. Dat is geen unicum. Het gebeurt reeds op verschillende plaatsen. Films voor de kinderen in Blijhof, films voor de wat oude re jeugd in De Til en zo nu en dan films in de Marcuskerk. Toch hebben enkele enthousi aste filmliefhebbers de indruk, dat er méér met film te doen is. In tal van steden en dorpen in Ne derland kent men zogenaamde „Filmclubs" of „Filmliga's". Ver enigingen en clubs, die zich tot taak hebben gesteld om de film in het algemeen wat dichter bij huis te brengen. Waarom zou zoiets niet in Leusden kunnen? Zeker nu men de beschikking heeft over een sociaal-cultureel centrum als de Korf, behoort een eigen Leusden se film-liga wellicht tot de moge lijkheden, zo bedachten deze Leusdenaren, en ze zijn aan het werk gegaan. Er werd een voorlo pig bestuur gevormd en er wer den plannen gemaakt. Plannen voor een film-club, die minstens één keer per maand een film gaat vertonen, uitgezocht door de le den. Een film op verzoek dus. Dat kan een reprise zijn Van een heel bekende, succesvolle film die men graag nog eens wil zien, maar het kan ook een film zijn, die nog maar heelweimg in Nederlandtezien is geweest. Het kunnen thema-films zijn of films van één bepaalde regis seur Alle mogelijke genres komen daarvoor in aanmerking. GEEN BIOSCOOP Een Leusdens bioscoopje dus' Nou nee. Ook dét is niet de bedoe ling. want Amersfoort heeft wat dat betreft voldoende te bieden met haar tien film-theaters ..Cinekorf Leus den" is geen commercieel bedrijf, hoeft geen winst te maken. „Cinekorf Leusden" wil haar leden alleen films aanbieden, die zij misschien in het verleden hebben gemist of graag nóg eens een keer willen zien. Films, die niet direkt in de gewone bioscoop terug komen en ook niet regelmatig op televisie te zien zijn LEUSDEN „Clne Korf Leus den" Is een vereniging van Leus dense filmliefhebbers, die films kiezen, begeleiden en vertonen met het doel het medium film dicht bij huis te brengen in een gezellige sfeer voor een redelijke prils- „Cinekorf Leusden" werkt op non-profit-basls. Eventuele op brengsten van filmvoorstellingen „Cinekorf Leusden" wil bovendien een vereniging zijn die filmliefheb bers in Leusden bij elkaar wil bren gen. Niet direkt om er een „gewichti ge" praatclub van te maken, maar om de gelegenheid te bieden in gezellige sfeer met film bezig te zijn. Als er voldoende belangstelling bestaat voor „Cinekorf Leusden" kan het voorlopig bestuur doorgaan met komen ten goede aan de opbouw van een verantwoord filmpro gramma, waarbij de kwaliteit van de film en een ruime keuze voorop zal staan. „Cinekorf Leusden" wil geen con current zijn voor de bestaande commerciële bioscopen in de re gio of elders, eerder een aanvul ling daarop. Toegang tot de door „Clne Korf' georganiseerde filmvoorstellin gen zal in principe alleen mogelijk zijn voor leden en Intorducé's. „Cine Korf Leusden" organiseert minstens één voorstelling per maand op een vaste avond In de toneelzaal van het sociaal-cultu reel centrum „De Korf". Dit kun nen voorstellingen zijn voor vol wassenen, maar ook voor andere leeftijdsgroepen. Daarbij zal steeds overleg worden gepleegd met andere verenigingen in Leus den, die geregeld of incidenteel filmprogramma's verzorgen. haar plannen. Wat zijn die plannen? Er zal worden gestart met wer vingsactiviteiten tijdens de ope ningsmanifestatie van Leusdense verenigingen op de speciale ope- nings-„markt" van „De Korf" op vrij dagavond 11 december as. Die avond zal „Cinekorf Leusden" zich presenteren en zullen belangstellen den kunnen worden geïnformeerd over „Cinekorf". Bovendien kunt u zich dan opgeven als belangstellen de. Dat verplicht tot niets, maar u krijgt dan wel tot de oprichtingsver gadering alle informatie over de ont wikkelingen rond „Cinekorf Leus den" thuisgestuurd VIER FILMAVONDEN Om te onderzoeken hoe groot de belangstelling voor het vertonen van speelfilms in Leusden is. zal.het voor lopige bestuur van „Cinekorf Leus den" vier avonden organiseren waar op een film zal worden gedraaidl In „De Korf" natuurlijk, die straks de residentie van de filmclub gaat wor den De vier filmprogramma's kun nen worden aangeboden tegen een redelijke toegangsprijs, mede dank zij de volle medewerking van John Visser, de pachter van De Korf en de gemeente Leusden Na deze vier voorstellingen zal een oprichtingsvergadering worden ge houden als de belangstelling voor dit filmgebeuren in Leusden voldoende is om het bestaan van „Cine Korf" te rechtvaardigen Het voorlopige be stuur van „Cine Korf" heeft daar alle vertrouwen in. „Cinekorf Leusden" heeft voor de eerste vier voorstellingen de volgen de suggesties: 1 The Deer Hunter oorlogsfilm over Vietnam en de mensen thuis in de Verenigde Staten van regisseur Michael Cimino. Met in de hoofdrol len Robert de Niro, Christopher Wal ken en Merryl Steep 2 The sound of Music befaamde musical van regisseur Robert Wise naar de roman „De Familie Trapp". Met Julie Andrews en Christopher Plummer. 3 Jesus Christ Superstar pop musical, gebaseerd op de gelijknami ge theater-voorstellingen van regis seur Norman Jewison. Met Ted Neely. Carl Anderson e.v.a 4 The Magnificent Seven één van de meest bekende westerns. Ge regisseerd door John Sturges met Yul Brenner en Eli Wallach in enkele van de hoofdrollen. Andere films, die op het program ma gezet kunnen worden zijn: „Le Dernier Metro" van Frangois Truf- faut; Frankenstein Jr. van Mei Brooks; Die Blechtrommel, van Vol- ker Schöndorff; „Z" van Costa Gra- - vas; „Nous irons tous au paradis" van - Yves Robert en „Mariken van Nieu- meghen". Zijn er films, die u graag in het programmazou willen opnemen? Vul r dan bijgaande bon in Het kan zijn dat u méér wilt weten, wensen en/of ideeën hebt Aarzel dan niet. maar bel gewoon één van de - leden van het voorlopige bestuur. Hun telefoonnummers zijn: Piet Rijswijk, Travertijn 24.3831 VN - Leusden. tel 033-943341 Hans Meeuwisen, Albast 7. 3831 VX Leusden. tel 033-940924. BON Ik zou graag de volgende films op het programma van „Cine Korf' Leusden willen zetten: 1. 2. 3. 4. 5. Naam: Adres: telefoonnummer: Plaats: Ik heb wel/geen belangstelling voor de verdere ontwikkeling van „Cinekorf Leusden" en word wel/niet graag op de hoogte gehouden. OPPERBEST Later in de middag verhuisden de ap paratuur en de filmcrew naar de karper kwekerij van Joost de Jongh aan de Lapeerseweg. Verslaggeefster Bertien Engelkens had in deze kwekerij een ge sprekje met de Vietnamees Tram van Tan die sinds het begin van deze maand werkzaam is als verzorger van de ruim een half miljoen vissen in de kwekerij. Ondanks de onvermijdelijke taalbarrière kwam er toch een aardig interview uit de bus. Tijdens de opname vermaakten de twee kleine kinderen van de Vietnamees zich „achter de schermen" opperbest. Ze werden uiter mate geboeid door de vele vissen, en ook de filmapparatuur en de monitor waarop hun vader te zien was, hadden hun vermakelijke aandacht Tegen half zeven 's avonds was het kanwei voor de ROM-mensen in de karperkwekerij ge klaard. Later op de avond moesten zij nog opdraven voor het schieten van beel den in het aktiviteitencentrum De Korf. die gebruikt worden in het programma bij de aankondiging van de feestelijke opening van dit centrum komende vrij dag. Na afloop van de opnamen hakte de moeheid bij de ROM-medewerkers Theo Knippenberg, Bert Vos, Marnix Kreijns, Janus Visser en Herman Co- zijnsen er behoorlijk in MOP Zaterdagochtend moesten zij echter al weer vroeg op met als bestemming Achterveld waar enkele beelden wer den geschoten Die shots dienden ter illustratie bij de beelden van een vraag gesprek dat verslaggever Caspar van Loo zaterdagmiddag in de studio van de ROM in Barneveld had met wethouder Jan Wagenaar van ruimtelijke ordening en het Achtervelds raadslid Henk Os sendrijver. Zij praatten over de start van de sociale woningbouw in Achterveld op 4 januari 1982. Jan Wagenaar en Henk Ossendrijver, beiden tijdens de opnamen lichtelijk nerveus, brachten het voor de camera er goed van at. ze waren enigszins verwonderd toen re gisseur Theo Knippenberg hen na het interview vroeg nog even te blijven zit- I DINSDAG 8 DECEMBER 1981 (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De eerste experi mentele uitzending van de Regio nale Omroep Midden-Nederland (ROM) zit er dus op. Na een maan denlange technische voorberei ding, hadden gisteravond de inwo ners van Achterveld de primeur. Zij kregen het een uur durende pro gramma ..Leusden Lokaal" voorge schoteld, dat in samenwerking met de redaktie van deze krant tot stand is gekomen De opnamen van de vier onderwer pen in het programma werden vorige week gemaakt. Vrijdagochtend trok de ROM-filmploeg onder leiding van regisseur Theo Knippenberg naar peuterspeelzaal 't Nijntje in boerderij Hakhorst. Daar werden beelden ge maakt van een interview, dat verslag geefster Bertien Engelkens had met Hermien Gierman, voorzitter van de Stichting Kindercentra Leusden. Te gen de achtergrond van Sinterklaas vierende peuters praatten zij over de gevolgen van een eventueel vermin derde subsidie van de gemeente aan de Leusdense peuterspeelzalen. Zo wel de verslaggeefster als mevrouw Gierman maakte haar debuut voor de camera. Hoewel beiden dus onwen nig met de situatie waren, verliep de opname zonder grote moeilijkheden. Na afloop waren er dan ook tevreden gezichten bij de filmploeg. Er werd zelfs schertsend opgemerkt dat ver slaggeefster Bertien Engelkens voor de ROM moeilijk te behouden zal zijn. Vrijdagmiddag ging de ploeg van de Regionale Omroep Midden-Nederland op lokatie in de Leusdense muziek school, waar een vraaggesprek tussen verslaggever Caspar van Loo en mu ziekschool-directeur Henk de Ridder werd gefilmd. Het uitgangspunt van dit interview was het conflict dat de docen ten van de muziekschool hebben met het gemeentebestuur over het invoeren van een rechtspositieregeling. Onder de warme belichtingslampen verliep de opname vlekkeloos. Als illustratie bij dit onderwerp waren er eerst beelden ge maakt van een individuele muziekles. Ook de ROM-verslaggever en Henk de Ridder maakten gierend van de zenu wen hun debuut voorde camera, die bij elke opname door Janus Visser werd bediend. Wethouder Jan Wagenaar en het Achterveldse raadslid Henk Ossendrijver in de ROM-studio met Leusder Krant-verslaggever Caspar van Loo tijdens een interview voor de uitzending .Leusden Lokaal". ten in de studio om shots te maken van hun gezichten en die van de verslagge ver Knippenberg legde vanuit de regie kamer uit, dat die beelden gemonteerd worden in het opgenomen vraagge sprek Een bekende filmtechniek De wethouder doodde de stilte met het ver tellen van een mop Na deze studioregi stratie werd door de redaktie de laatste hand gelegd aan de teksten voor het „aan een praten" van de vier onderwer pen in „Leusden Lokaal". Bertien En gelkens moest opdraven om deze tek sten achter een desk in de studio van de ROM voor le lezen De op dat moment niet aktieve medewerkers deden zich toen maar eens te goed aan de ver strekte consumpties LAATSTE LOODJES Cameraman Janus Visser tijdens opnamen op lokatie voor het ROM-programma „Leusden Lokaal" Alle uitzendingen zijn te zien op Duitsland 2, behalve de uitzendingen in Groen houten: die zijn te zien op Duitsland 1. Dinsdag 8 december 19 00-20 00 uur Wijk 3 (Rossenberg ten oosten van de Rossen berglaan) Dinsdag 8 december 21 00-22.00 uur Woensdag 9 december 19 00-20.00 uur Woensdag 9 december 21 00-22 00 uur Wijk 4 (Rossenberg ten westen van de Rossen berglaan) Wijk 5 (Groenhouten, programma's zijn te zien op Duitsland 1) Wijk 6 (Rozenboom) Donderdag 10 december 19 00-20.00 uur Wijk 7 (Hamersveld-nieuw). Alandsbeek-oost en De Wetering met uitzonder van de Morgenster) Na het „optreden" van presentatri ce Bertien Engelkens zat het filmkar- wei er grotendeels op. Het was toen aan Theo Knippenberg de beurt om alle banden te monteren tot één pro gramma. Bij deze montage moest nog wat ruimte worden opengehou den voor de registratie van een toe spraakje van burgemeester Radema ker, die daarmee gisteravond de uit zending officieel opende. De burge- Verslaggeefster-presentatrice Bertien Engelkens in gesprek met de Vietnamese bootvluchteling Nam Van Tram die sinds kort werkzaam is bij de karperkwekerij van Joost de Jongh aan de Lapeerseweg. In „Leusden Lokaal" zullen delen uit dil gesprek te zien zijn. meester van Leusden kreeg maan dagochtend de vuurdoop voor de ca mera. Met veel gemak kortte hij zijn aanvankelijk vijf minuten durende speech In tot ruim een minuut. Nadat die opname achter de rug was, bra ken de laatste zwaar wegende lood jes aan. Die werden echter ook nog genomen en zo had de Regionale Omroep Midden-Nederland gister avond in Achterveld de eerste expe rimentele uitzending.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 3