Wel subsidie, geen garantie voor stichting „Achterveld 600" Sinterklaas bezocht Huize St. Joseph Wethouder krijgt de roe leu sd e r krant KPJ aktiviteiten Vijf jaar Vrouwenkafé „Lekker Dier" bij AJK Bouwkundige integratie Wegwijzer en Wip-Wap verloopt niet goed Kinderfeest in De Korf Verhoogde reinigings rechten Leusden goedgekeurd Samenzang in Dorpskerk EHBO Sinter klaasavond DINSDAG 8 DECEMBER 1981 Achtervelds nieuws (van een onzer verslaggevers) ACHTERVELD De stichting „Achterveld 600" kan van de ge meente een 9ubsidle krijgen van 135.000,—. Maar om daar bovenop nog eens een garantie van maximaal f 30.000 te verlenen, dat gaat de leden van de raadscommissie „Financiële en Economische Zaken" te ver. Het college van B. en W. had die garantie naast de subsidie wil verlenen. De commissieleden vinden echter, dat de stichting niet op voorhand een garantie voor het dekken van eventu ele tekorten moet krijgen. „Mocht er een overschrijding dreigen en die zou dan alleen mogen ontstaan door dat de inkomstenkant achterblijft bij de verwachtingen dan kan het stichtingsbestuur zich altijd nog tot de gemeente wenden", zo vertolkte Harm Offereins (SGP/GPV) woens dagavond het gevoelen van de com missie. De stichting „Achterveld 600" or ganiseert volgend jaar een groot aan tal feestelijkheden rond het 600-jarig bestaan van deze woonkern. In totaal zal daar, volgens de begroting van de stichting, een bedrag van f 107.000,— mee gemoeid zijn. De inkomsten ko men uit verschillende bronnen, zoals het heffen van entreegelden bij ver schillende evenementen en sponso ring. Daarnaast krijgt „Achterveld 600" subsidie. Uit de van de viering van Leusden 1200 overgebleven gel Een braderie maakt deel uit van de feestelijkheden m Achterveld den ontvangt Achterveld f 17 000,—. Aan de gemeente vroeg de stichting f 31.650,—Zowel van het college als van de financiële commissie mag dat bedrag naar boven worden afgerond op f35.000.— En daar zal het, voor wat gemeen tegeld betreft, voorlopig bij moeten blijven. De commissie voelde weinig voor de rest van het college-voorstel om ook nog eens een garantie te geven De commissie vreest dat het verlenen van de garantie in feite bete kent, dat dat bedrag ook gebruikt zal worden De raadsleden vinden dat dat niet moet. Een subsidie van f35 000,— past geheel in het kader van wat de gemeente indertijd voor Leusden 1200 beschikbaar stelde, namelijk f 50 000,— Het collegevoorstel komt op don derdag 17 december aan de orde in de raadsvergadering Naar verwach ting zal het in de door de financiële raadsleden verlangde richting wor den aangepast. ACHTERVELD Dinsdagavond 8 december, vanavond dus, was een oefenavond voor de plaatselijke EH- BO-afdeling gepland. Het bestuur heeft besloten om aan deze avond een bijzonder tintje te geven. Vanavond zal de Sint, die op ver zoek wat langer in Nederland is ge bleven, zijn opwachting maken Daar het een zeer leuke en gezellige avond beloofd te worden, hoopt het bestuur dat veel leden aanwezig zullen zijn ACHTERVELD Donderdagavond bracht de Sint een bezoek aan de Achterveldse K.P.J. Daar veel K.P.J.- ers steeds te laat op de bijeenkom sten verschijnen, besloot de Sint dat ook maar eens te doen. Hij verscheen pas tegen 21.00 uur. Op een houten hobbelpaard kwam hij de zaal bin nengereden, hetgeen niet geheel vlekkeloos verliep. Na een hartelijk welkom, bleek dat er in Spanje ook vreemde dingen gebeuren. De mee gekomen Piet bleek een volledig re volutionair geëmancipeerd iemand te zijn. De arme Sint had het er wel moeilijk mee, doch schikte zich hier in, waardig en zelf bewust. Nadat het grote boek tevoorschijn was gehaald bleek daar heel wat over de leden in te staan. Veel aanwezigen werden bij de Sint ontboden om zich voor hun daden te verantwoorden. Tot ieders opluchting behoefde er dit jaar niemand mee te worden geno men naar Spanje Nadat de Sint een warm uitgeleide was gegeven, bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen en werd er ook nog een kleine quiz gespeeld. Donderdag 10 december houdt het Agrarisch Jongeren Kontakt, de agrarische afdeling binnen de K.P.J een discussieavond in De Neng te Hoogland Ook de actiegroep „Lek ker Dier" verleent deze avond mede werking. De bedoeling is om een discussie te houden over dierenmis handeling, bioindustrie, enzovoort. Men hoopt ook een discussie tussen „burgerjongeren" en ..boerenjonge- ren" op touw te zetten. Zaterdag 12 december wordt in samenwerking met Klont de laatste discoavond van dit jaar georgani seerd. De muziek wordt ook dit keer weer verzorgd door Black Power. Aanvang 20.00 uur in De Moespot. Zaterdag 19 december viert de K.P.J. haar jaarlijkse kerstfeest. Dit keer wordt de viering anders opge zet. De avond begint om half acht. LEUSDEN In januari 1982 viert het vrouwenkafé haar eerste lustrum, en daar wil het uitgebreid aandacht aan gaan besteden. Er is een werk groep opgericht om deze viering dit lustrum, te gaan organiseren. Deze groep kan veel hulp gebrui ken en vraagt aan iedereen om foto's, affiches, programma's, enzovoort die een tastbaar bewijs geven van vijf bewogen jaren aan haar ter beschik king te stellen Alles zal weer onge- schadigd worden teruggegeven. Ook ideeën voor de viering van dit lustrum zijn welkom. Neem daarom kontakt op met een van de leden van de werkgroep, be staande uit: Wil Greeven, telefoon 726996; Roet van Heerewaarden, te lefoon 943689 en Jopie van de Wiel, telefoon 943726. LEUSDEN Het Agrarisch Jonge ren Kontakt waarin vertegenwoor digd zijn de CPJ, de PJGU en de KPJ belegt op donderdag 10 december a.s. een gespreksavond waarbij zij de aktiegroep „Lekker Dier" hebben uit genodigd. Deze aktiegroep streeft naar een be ter welzijn voor de grote en kleine landbouwhuisdieren. Aangezien de moderne boer te genwoordig veel kritiek krijgt van burgers over de manier waarop het vee gehuisvest is, leek het de A.J.K. dat zij hiermee een goed onderwerp heeft aangesneden Bij het A.J.K. leeft de gedachte, dat de publiciteit naar de burgers toe vaak te eenzijdig gericht is in het nadeel van de agrari ërs. De aktiegroep „Lekker Dier" is een van de organisaties die aan deze eenzijdige informatie voeding geeft. Opdonderdag 10decembera.s.zal de film „Down on the factory farm" (met Nederlandse vertaling) worden vertoond. Deze film geeft een goede informatie over de huisvesting van dieren n.l. hoe het wel en niet moet. De A.J.K. rekent op een grote op komst zodat op deze avond na de film een levendige diskussie zal ontstaan en er vele goede vragen zullen wor den gesteld waarop evenzovele goe de antwoorden zullen komen. De avond begint om 20 00 uur in „De Neng" te Hoogland. Voor diege ne die in Hoogland niet zo bekend is het volgende Vóór de RK-kerk rechtsaf en dan na 200 m aan de linkerkant vindt u „De Neng". BIJEENKOMST ROOIE VROUWEN LEUSDEN-CENTRUM Op woensdag 9 december aanstaande houden de Leusdense Rooie Vrou wen hun maandelijkse bijeenkomst In „De TH" te Leusden-Centrum, van af 20.15 uur. Gesproken zal worden over het hoe en wat van het aktlevoeren in het algemeen en over mogelijke verkie- zingsakties In verband met de ko mende gemeenteraadsverkiezingen: wat zijn de ideeën van de Rooie Vrouwen hierover? Verder zal de jaarvergadering van de PvdA-afdeling-Leusden worden voorbereid. Tot slot zal de avond op een speelse manier worden afge rond Geïnteresseerde vrouwen zijn van harte welkom op deze decemberbij- eenkomst, waarover telefonisch meer inlichtingen kunnen worden verkregen bij Ans van Kemenade, telefoon 943552. ACHTERVELD Donderdagavond was de recreatiezaal van huize St. Joseph geheel gevuld met bewoners van het huis en bewoners van Sine Cura. Vol verwachting werd de komst van de Sint met zijn knechten afge wacht. Tijdens het koffiedrinken kwam de directeur, de heer Hilhorst, binnen. Deze deelde meteen mede dat hij een teleurstellend bericht had: de Sint had zijn bezoek af moeten zeggen. De teleurstelling hierover was op alle gezichten duidelijk af te lezen. Om de avond toch gezellig te ma ken werd besloten een bingo te spe len. Nadat alle aanwezigen van een bingobriefje en pen waren voorzien, ging het gordijn van het podium open. Tot ieders grote verrassing zat daar de Sint met zijn knechten rustig te wachten Een daverend applaus volgde hierop. De Sint werd door de heer Hilhorst hartelijk verwelkomd Op verzoek was de Sint genegen om de bingo te leiden. Tijdens de bingo werd een aantal personen bij de Sint ontboden Dit vanwege hun werk zaamheden die zij nog steeds in het belang van het huis en de bewoners doen. Hierbij waren o a de kapel commissie, ook wel de Commissie van Drie genoemd, de heer Koot omdat hij nog steeds actief is met het pitten van de aardappelen, zuster Hyronima omdat zij nog steeds actief werkzaam is als er gasten komen en op de ontspanningsavonden. Zij wer den door de Sint beloond met enkele prijzende woorden en een klein ge schenk. Na afloop van de bingo kregen alle aanwezigen een tinnen asbak en een heerlijke chocoladeletter. ST. NICOLAAS IN HUIZE ST. JOSEPH (van een onzer medewerkers) LEUSDEN - Wie dacht dat in deze moderne tijd Zwarte Piet zijn roe in Spanje achter zou laten zit er goed naast. Wethouder G. van Woudenberg, de wethou der die onderwijszaken in zijn portefeuille heeft kan er over mee praten. Vrijdagmiddag kreeg hij op het gemeentehuis van Sint Nicolaas een fikse uitbrander en van Piet een heuse roe. Sint Nico laas blijkt het helemaal niet eens te zijn met de wijze waarop de gemeente werkt aan de bouw kundige integratie van de open bare kleuterschool „Wip-Wap" en de lagere school „De Wegwij zer". De tekst die de Sint uitsprak, spreekt voor zichzelf: Als Goedheiligman sta ik sinds lang bekend die vriend en vijand in december verwent. Veel vreugde en plezier heb ik altijd gebracht, precies zoals men dat van mij heeft verwacht. Maar soms, als het echt niet langer kan, moet ik bestraffend spelen op de man. Ik was zeer ontevreden over het ge meentelijke apparaat Soms leek het wel of dat niet eens bestaat. Ik bedoel het gehannes rond de Wip- Wap/de Wegwijzer. Van uw optreden werden mijn haren nóg grijzer. Dit scholenkoppel heeft er aan u veel over gezegd, ideeën ge-uit, plannen gemaakt, te keningen overgelegd. Wat schoolteam en ouders ook toon den aan goede wil: bij de gemeente bleef het akelig stil Men knikte wel, bleef vriendelijk en beleefd, alsof dat het enige is waarom men geeft. Verbitterd en boos werden team en oudercommissie Heren, Ik roep g v.d. met permissie Hoe lang moet dit scholenkoppel nog zuchten? Pas vooral op, er gingen reeds vreemde geruchten Dat ouders het gemeentehuis willen bezetten, om u het werken aan andere zaken te beletten Slechts het werken aan de bouwkun dige integratie zal tellen en alleen dat voorkomt nodeloze rel len Pak eindelijk aan en maak deze slo pende zaak klaar. Wij vragen slechts een timmerman en metselaar. Ik zie u nu wat afstandelijk staan lachen. Vergis u niet, bijna halfstok hangen de vlaggen. U begrijpt. Van mij krijgt u geen kado toe. Helaas heb ik voor u uitsluitend de roe Maar zie, bij geruchte had u al verno men, dat ik heden naar u toe zou komen. U stuurde vorige week snel een dele gatie, om wat te doen aan verbouw en reparatie Prima heren, zo mag ik het graag zien Ga zo beslist door, dan verdient u een tien. En als ik dan terugkom het volgend jaar. dan - weet ik zeker - is de bouwsitu- atie klaar. Ik geef u nu van banket een „W" als symbool van Wip-Wap/Wegwijzer. onze ge liefde school. Dat aan het eind van de toespraak wethouder Van Woudenberg toch nog een banketletter kreeg overhan digd. was waarschijnlijk te danken aan het feit dat enkele dagen ervoor een gemeentelijke delegatie op de school was verschenen om de pro blemen nog eens door te praten Ook beloofde de wethouder dat de inte gratie van beide scholen nog deze week onderwerp van gesprek zal zijn in één van de commissievergaderin gen VERANDERINGEN Het schoolteam en de oudercom missie van Wip-Wap en Wegwijzer is al geruime tijd bezig om beide scho len in één gebouw onder te brengen. In feite betekent dit dat de kleuter school bij de lagere school wordt ondergebracht. Voor het echter zo ver is zullen er echter enkele veran deringen aan de school aangebracht dienen te worden. Voor de kleuters zullen er aangepaste toiletten moe ten komen, alsmede een speelwerk lokaal en een ruimte voor de hoofd leidster Een door de ouders ingestelde bouwcommissie leed een jaar gele den schipbreuk omdat men bij de gemeente niet verder kwam Ook een voorstel dat werd ingediend nadat een architect was ingeschakeld vond geen gehoor bij de gemeente Recentelijk heeft de oudercommis sie twee, nogal vinnige brieven geschreven naardegemeente waarin nogmaals gevraagd werd haast te maken met de integratie van kleuter en lagere school Deze actie, ge voegd bij de aankondiging dat ook Sint Nicolaas zich met de zaak zou gaan bemoeien heeft kennelijk suc ces gehad Vorige week meldde de wethouder zich bij de school vergezeld door ambtenaren van de afdeling onder wijs en de afdeling die zich met de bouwkundige voorzieningen bezig houdt. Met team en oudercommissie is er toen bekeken wat er in de school zou moeten veranderen De Wegwijzer is de oudste openba re school in Leusden. Zo'n 20 jaar geleden, toen Leusden nog Hamers- veld heette, werd de school ge bouwd. Na een bloeiperiode, waarin de school uitgroeide tot een zesklas- sige lagere school, ging het iets min der. Mede door de vergrijzing van de wijk waarin de school staat, nabij de Biezenkamp, liep het aantal leerlin gen terug. Deze terugloop zet zich momen teel niet verder door. I ntegendeel, het aantal leerlingen neemt weer toe. De verwachting is dat als overge gaan wordt tot woningbouw in het Ruige Velt de school weer snel kan uitgroeien tot een zesklassige school. Het is in dat geval zelfs niet uitgesloten dat de school uitgebreid moet worden. LEUSDEN Ter gelegenheid van de opening van het activlteltencen- trum „De Korf" wordt op zaterdag 12 december een kinderfeest georgani seerd waarin de jeugdrevue Hocus Pocus en Peter Grooney zullen op treden. Het programma heet „Lachen maar". Nou. gelachen wordt er zeer zeker, want in deze revue is niets te gek Er wordt gegoocheld, gedanst, gezongen en met slagroomtaarten gegooid. De eerste voorstelling begint om 14.00 en eindigt om 15 00 uur. de tweede voorstelling is van 15 30 tot 16.30 uur De entreeprijs bedraagt f 0,50 Entreekaarten voor het kinderfeest zijn verkrijgbaar bij: Activiteitencentrum De Korf, De Smidse 1, Leusden 't Klerenwinkeltje, Brouwerij 7, Leusden Selectra, De Biezenkamp 8, Leus den Boekhandel Vos, Hessenweg 323, Achterveld Cafetaria Midi, Prinses Irenelaan 15, Leusden-Zuid. LEUSDEN Het ministerie van Binnenlandse Zaken is er mee ak koord, dat de gemeente Leusden zijn reinigingsrechten volgend jaar ver hoogt naar f164,— per aansluiting. Aldus heeft Jan Mandemaker, wet houder van financiën, afgelopen woensdag laten weten In de raads commissie „Financiële en Economi sche Zaken". De gemeenteraad besloot onlangs tot een forse verhoging van de reini gingsrechten. Deze is nodig, omdat de kosten van ophalen en afvoeren van huisvuil de afgelopen jaren zeer sterk zijn gestegen De gemeente Leusden streeft er naar om ophalen en afvoeren van huisvuil kostendek kend te doen plaatsvinden Ondanks de tariefsverhoging slaagt de ge meente daar in 1982 nog lang niet in. LEUSDEN-ZUID Maandag 14 december organiseert de Christelijk Gemengde Zangevereniging „Kunst Veredelt" een samenzangavond in de Dorpskerk aan de Arnhemseweg. De aanvang is 20.00 uur. Naast Kunst Veredelt en het Her vormd kerkkoor uit Baarn verleent ook het Kopersextet van de Christe lijke muziekvereniging Juliana uit Amersfoort, onder leiding van H. v. d Ridder, medewerking aan deze avond Dirigent is de heer G Brinks uit Baarn en organist is Pieter Leebeek uit Woudenberg Ten gehore wordt onder meer gebracht: „Kommst du, Licht der Heiden" van Buxtehude en ..Lead me, Lord" van Wesley, leder een is welkom deze avond bij te wonen en mee te zingen

Leusder Krant | 1981 | | pagina 7