„Courage Fuyons": Franse komedie met Deneuve en Rochefort Film in het Filmhuis: Noever en Hitchcock Kom eens kijken in De Korf Blik op de filmagenda FILMS OP TV IN T WEEKEND VRIJDAG 11 DECEMBER ZATERDAG 12 DECEMBER SPONSORS EN MEDEWERKERS OPENINGS- FESTIVITEITEN kijk op de film I DONDERDAG 10 DECEMBER 1981 „Courage fyons", (Laat de moed niet zak ken). 1979. Regie: Yves Robert. Producent: idem. Scénario: Jean-Loup Dabadie Yves Robert. Camera: Yves Lafaye; montage: pierre Gillette. Met: Catherine Deneuve, Jean Rochefort, Philippe Leroy-Beaulieu, Robert Webber e a. Genre komedie Keu ring. 16 jaar Lengte 98 minuten Theater: Grand 4 te Amersfoort. „Courage Fuyons" Is al weer twee jaar oud en werd geregisseerd door de maker van een succesvolle komedie als „Un élephant ca trompe énormément": Yves Robert. Toch Is dat geen garantie voor echte kwaliteit, want „Courage Fuyons" is wat dat betreft niet te vergelijken met de eerstgenoemde film. Robert wéét wat een komedie is en ook „Courage Fuyons" voldoet aan de elementaire be ginselen ervan, maar toch blijft het zien van deze film het gevoel houden, dat het allemaal toch nét iets te zwak Is om echt te blijven vermaken. „Courage Fuyons" kun je het best omschrijven als een tame lijk plezierig niemandalletje, waarbij de karakters van de hoofdrolspelers nauwe lijks uit de verf komen. Tijdens de Mei-revolutie in 1966 raakt een Parijse apotheker bij toeval bij een demon stratie betrokken en komt in kontakt met een commune Daar ziet hij een knappe blon dine, die op het punt staat naar Amsterdam te vertrekken om daar als zangeres in een nachtclub op te treden. De apotheker (Jean Rochefort) besluit haar te volgen. Hun ver blijf in Amsterdam verloopt echter allesbe halve volgens de plannen van de apotheker, want een vroegere minnaar van de jonge vrouw verstoord de idylle. Cathérine De neuve als de jonge vrouw speelt zoals ge bruikelijk uitstekend en dat kan ook gezegd worden van Jean Rochefort. maar zij slagen er niet in om het zwakke verhaaltje - on danks de vaak toch wel grappige verwikke lingen - overeind te houden Voor de liefhebbers van Franse komedie is „Coura ge Fuyons" echter aardig genoeg, ook al speelt de films zich dan grotendeels in Ne derland af. wat resulteert in de verplichte beelden van grachten in Amsterdam en de al even bekende bollenvelden (van de fllmredaktle) AMERSFOORT - Enkele weken voor Kerst is het behoorlijk rustig ten aanzien van het uitbrengen van nieuwe films. Die komen nog, zoals de nieuwe André van Duinfilm „Joep Meloen", „Popeye", de nieuwste Bud Spencer en Terence Hlll- lach/knokfllm „Vier vuisten hebben de tropenkolder", „An American Wherewolf in Londen" van regisseur John Landis (The Blues Brothers) en niet te vergeten „Frank Frey" van Walt Disney-Produc- tlons. Welke allemaal In Amersfoort in première zullen gaan Is nog niet bekend, maar dat het een tamelijk gevarieerd pro gramma zal worden, Is wel duidelijk. Voorlopig dus nog weinig nieuwe films Deze week waren dat „Courage Fuyons met Catherine Deneuve en Jean Rochefort en in Duo 2 een vechtfilm: ..De qele tem pelhonden' Geprolongeerd werden „Caligula" (Grand 2). ..Lion of the Desert" (Grand 2), „Hoge hakken, echte liefde" (Grand 3 - al weer voor de zevende week!) „Twee vor stinnen en een vorst' (Grand 5) „Raiders of the lost ark" gaat in Cinema 1 de derde week in, „Close encounters of the Third Kind" begint in Cinema 2 aan de twee de week. „The postman always rings twice" is te zien in Euro In Duo 1 „Beauty Body", met „Erotisch Ritueel Liefdesspel" in de nachtvoorstellmgen. Duo 2 brengt zoals ge zegd „De gele tempelhonden" met in de nachtvoorstellingen een reprice van „The Fog van John Carpenter. In de matinee-voorstellingen van Euro tenslotte wordt een jubileum Cartoon-fes tival van Walt Disney gedraaid en dat is altijd goed voor veel kinderplezier Vrijdag 11 december Nederland 1, 22.25 uur: Husbands Ameri kaanse speelfilm van de acteur-regisseur John Cassavetes. In de hoofdrollen Peter „Columbo" Falk. Ben Gazarra en John Cassavetes zelf. Zij spelen drie getrouwde mannen die na de begrafenis van een goede vriend even uit hun huwelijk vluchten en ouderwets als vrienden onder elkaar op stap gaat. En dat leidt tot de nodige verwikkelingen. Vrijdag 11 december Duitsland 120.15 uur: And Baby Makes Six. Speelfilm uit Amerika (1979) in de regie van Waris Hussein. Met onder andere Colleen Dewhurst en Warren Oafes. Vrijdag 11 december Duitsland 2, 23.15 uur: A Covenant with Death. Amerikaanse speelfilm uit 1967 in de regie van Lamont John son In de hoofdrollen George Maharis, Laura Devon, Katy Jurado en Earl Holliman. Een thriller waarin een moordzaak centraal staat Zaterdag 12 december Duitsland 1, 22.05 uur: Johnny O'Clock. Speelfilm van Amerikaanse makelij uit 1947 geregisseerd door Robert Rossen Met o.a. Dick Powell en Evelyn Keyes. Een misdaadfilm die speelt in het milieu van de illegale casino's, (zwart/wit) Zondag 13 december Duitsland 2, 19.30 uur: Bite the Bullet Amerikaanse speelfilm uit 1975 in de regie van Richard Brooks. In de hoofdrollen Gene Hackman, Candice Bergen en James Coburn Een film over dramatische marathon-paardenraces, die tussen 1880 en 1910 door vaak woeste en vrijwel onbegaanbare gebieden in Amerika werden gehouden. Races die echter bol stonden van de zakelijke belangen In het Amersfoortse Filmhuis Ap pelmarkt de uit 1980 daterende film van de Duitse regisseur Hans Noever „Total Vereist", door Noever een bewegende foto-roman In Fujl- color genoemd. Korte Inhoud: Na de dood van vader op het toiler ge beuren er In de omgeving van de zoon krankzinnige dingen. Opa blijkt in bezit van een bom te zijn, meneer Münch wil zijn nicht in brand steken, een tante steelt uit een zaamheid portefeuilles en een piloot uit de Eerste Wereldoorlog keert eindelijk van zijn missie terug om in te breken bij een koffleman. (za t. en m. dl, elke avond 20.15 u.) Zaterdagavond, elf uur. de bekende speelfilm „Spellbound" van Alfred Hitchcock met Ingrid Bergman en Gre gory Peck in de hoofdrollen Psychiater Ingrid Bergman probeert de obsessies van Peck te ontrafelen in een film met scènes, die geïnspireerd zijn door het werk van Salvador Dali. .Scène uit „Spellbound' van Alfred Hitchcock. SPORTINSTUIF 9.00-12.00 uur Iedereen is welkom om de Korthal in de praktijk uit te proberen. De hele morgen wordt er voor jong en oud van alles georganiseerd om sportief bezig te zijn. Het gaat hierbij niet om de prestaties, maar om het plezier in het spel Wie mee wil doen moet met gymschoenen naar „De Korf' komen. SNERTLOOP 12.30-13.30 uur Wethouder Gijs van Woudenberg zal het startschot lossen voor deze estafette loop met als begin- en eindpunt „De Korf' Er wordt deelgenomen door teams van zeven personen, die ieder ongeveer 800 meter lopen. Alle deelnemers en hun verzorgers krijgen na afloop in „De Korf' snert aangeboden SPORTDEMONSTRATIES DOOR GEHANDICAP TEN SPORTINSTUIF VOOR GEHANDICAPTEN OFFICIËLE OPENING 17.30 uur Officiële opening door mr. P. van Dijke, commissaris van de Koningin in de provincie Utrecht. Deze opening voor genodigden zal worden opgeluisterd door een vlaggenparade van vertegenwoordigers van een groot aantal Leusdense verenigingen. OPEN KORF 19.00-23.00 uur Open Korf: open huis voor iedereen in het activiteitencentrum met de volgende onderdelen: INFORMATIEMARKT Leusdense verenigingen geven op allerlei manieren informatie over hun vereni ging. Op het podium in de Korfzaal heeft Cme Leusden een bioscoop ingericht waar korte filmpjes worden vertoond over allerlei verenigingen m Leusden. SPORTDEMONSTRATIES In de sporthal van het activiteitencentrum kunt u de hele avond kijken naar sportdemonstraties. Het commentaar tijdens deze avond wordt verzorgd door de oud radiosportverslaggever Dick van Rijn. De volgende sporten worden gedemonstreerd: Handbal (19.00-19.45 uur): demonstratie door regionaal spelende damesjuruo- ren van Impala. Korfbal (19.50-20.30 uur): demonstratie door regionale selectie Basketbal (20.35-21.15 uur): Green Giants, versterkt met de Amerikaanse eer ste divisiespeler H. A. Smith, tegen Cracker Jacks. Badminton (20.35-21.15 uur): hilariteitstafeltenniswedstnjd. Kendo (21.15-21.30 uur): vechtsportdemonstratie. Judo en karate (21.15-21.30 uur): demonstratie door sportschool Boersma. Zaalhockey (21.35-22.15 uur): demonstratiewedstrijd tussen standaardteams van Schaerweyde en Kampong Zaalvoetbal (22.20-23.00 uur): demonstratiewedstnjd tussen team van oud- bondscoaches (plus Cees Rijvers) tegen team van regionale voetbalcoaches. Verspreid over de avond zal de gymnastiekvereniging Impala een aantal korte demonstraties verzorgen. 15.00 tot 16.30 uur Zitvolleybal (15.00-15.30 uur): Team uit Apeldoorn tegen team uit Arnhem. Volleybal (15.30-16.00 uur): Gehandicaptenteam tegen team LEOS Goalbal (16.00-16.30 uur): onder leiding van de trainer/coach van het nationale team, de heer Van Grinsven. 16.30-17.30 uur Lichamelijk gehandicapten kunnen meedoen aan allerlei sportieve aktiviteiten. - Adirly Dancers KORFKINDERFEEST 14.00-15.00 uur en 15.30-16.30 uur Speciaal voor kinderen tot 12 jaar worden twee voorstellingen gegeven waann Peter Grooney en de jeugdrevue Hocus Pocus zullen optreden. Entree: 0,50 KORF-VARIÉTÉ TENTOONSTELLING „ACTIE IN BEELD" Op vrijdag en zaterdag wordt m het nieuwe centrum een tentoonstelling georga niseerd rond het thema „Actie m Beeld" Creatieve Leusdenaren laten ieder op hun eigen manier zien wat „actie" voor hen betekent. - Sportdemonstraties door gehandicapten Het feestelijke openings-program- <3^, ma van „De Korf' kwam totstand dankzij de volgende sponsors en medewerkers: - Bose - Busbedrijf Nefkens - Dick van Rijn - Eurofleur - Finnhouse QjTy - Hols - Kroon Electrotechruek bv - 't Ros Beyaart - Verpleeghuis Lisidunahof - Verzorgingstehuis voor bejaar den 't Hamersveld - Vizantex bv - Werba - Winkeliersvereniging Hamers hof - Leusdense Verenigingen 19.30-01.00 uur Op deze avond gonst „De Korf' van de activiteiten Vanaf de opening om half acht tot aan sluitingstijd is er een non-stop programma waarbij niemand zich zal vervelea De presentatie is in handen van Ab Hofstee De volgende artiesten treden op Kwartet Piet Daalhuisen Adirly Dance Centre Steelband Sound of Steel Limbo-dansers en vuurvreters Parodist Riny van der Lee Zangeres Milly Scott Tussen de verschillende optredens door is er gelegenheid om op de muziek van het kwartet Piet Daalhuisen te dansen. Bovendien is de bowlingzaal ook tijdens deze avond gratis toegankelijk voor enthousiaste bowlers en mocht u buiten al het feestgedruis rustig een drankje willen dnnken, dan is de gezellige korfbar daar precies de juiste plaats voor. Entree: 1,-. Entreekaarten voor het korfkinderfeest en korf-vanété zijn verkrijgbaar bij: - het activiteitencentrum „De Korf', De Smidse 1 te Leusden - 't Klerenwinkeltje, Brouwerij 7 te Leusden - Selectra. De Biezenkamp 8 te Leusden - Boekhandel Vos. Hessenweg 323 te Achterveld - Cafetaria Midi, Pr Irenelaan 15, Leusden-zuid Ter gelegenheid van de officiële opening van het activiteitencentrum „De Korf' wordt vrijdagavond en zaterdag aanstaande 11 en 12 december) een tweedaags feest gevierd. Het programma voor deze festiviteiten, die onder het motto „Kom eens kijken in de Korf' worden gehouden, ziet er als volgt uit- BOWLING Gedurende de openingsfestiviteiten, dus zowel op vrijdagavond als op zaterdag is er volop gelegenheid om zelf eens te proberen hoe de bowlingballen in Leusden rollen. Bovendien worden op zaterdag 12 december van 11.00 tot 16.00 uur demonstra ties verzorgd door het nationaal dames- en herenteam. - Ab Hofstee, - Riny van der Lee presentator van Korf-Variété - Milly Scott

Leusder Krant | 1981 | | pagina 13